Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14901) bbenec


bbenec
tag

Két nem lekötött partíciót hogyan tudok összevonni majd csatolni egy már meglevőhöz?

Nem enged új kötetként létrehozni, mert azt írja hogy 4 a maximum. Ebből 2 vmi rejtett rendszer partíció.

(#14902) thetoth


thetoth
csendes tag

Üdv!

Ma beüzemeltem egy 1 TB-os WD1001FALS vinyót, felismerte a Win7, elkezdtem formázni (nem gyorssal). Fél óra alatt ért el a negyedéig, amikor megszakadt, és azóta nem látja a sajátgép, commander, semmi. BIOS-ban látni, eszközkezelőben látni, sőt még a HD Sentinelben is.

Mi lehet a gond? (mellesleg elég forrónak is tűnt, de a Sentinel szerint nem vészes)

(#14903) bbenec válasza bbenec (#14901) üzenetére


bbenec
tag

talán paragon partitionnal sikerül

[ Szerkesztve ]

(#14904) Imco válasza bbenec (#14901) üzenetére


Imco
őstag

Az elsődleges van maximálva.Logikai az bármennyi lehet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14906) liksoft válasza Mr. Postman (#14905) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem engeded el a "telot", és ahogy megérkezik az üzenet, elindítod a gyári tesztprogramot írástesztet választva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14908) liksoft válasza Mr. Postman (#14907) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ott maradsz a gép mellett, és lenavigálod a feladatot.

Humornak szántam, de nem jött be.

Az OS-t tartalmazó lemezt nem tudod lock-olni, így arra írni sem tudsz futás közben. Ezért csak úgy tudod megtenni, ha az OS és a törlendő terület két különböző drive-on van. A procedúra elindítását viszont csak céleszközzel lehet végrehajtatni. Ilyent nem ismerek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14911) liksoft válasza Mr. Postman (#14909) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Elméletben megoldható, de azt, hogy a mobilt hogyan tudod rávenni arra, hogy SMS esetén valamit kiküldjön, nem tudom. Ha a PC-be jön valamilyen jelzés, akkor a törlés megoldható.

Ugyanakkor érdekelne, miért van erre egyáltalán szükség. Ugyanis ilyenhez NEM asszisztálok!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14913) liksoft válasza Mr. Postman (#14912) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, de ez akkora poén, hogy inkább nem szeretném elhinni.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14915) pschio válasza Mr. Postman (#14905) üzenetére


pschio
őstag

miért nem kripteled az egészet inkább? :F

truecrypt

szerintem jóval egyszerűbb. és open source :C

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#14917) stevve válasza Mr. Postman (#14912) üzenetére


stevve
nagyúr

Ilyen poént elég ritkán szoktak eljátszani. :U

"290napot mentek 100/100asok"

290 nappal semmiképp nem nevezném újnak. Én inkább vennék újat... főleg, ha túl jó az ára valaminek. HDD-t használtan soha. :N

"azóta a C az adatok, a D a rendszer, ez mitől? lemezkezelőbe nem lehet felcserélni."

Milyen oprendszer? Amúgy attól függ, melyik partícióra telepítetted. Újabb Win-eket már nem muszáj C-re tenni jó ideje.

[ Szerkesztve ]

(#14919) stevve válasza Mr. Postman (#14918) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezek szerint régen az XP idején a jelenlegi D volt a C és mivel a Win7 bárhová tehető, a másikra lett téve és ő azt használta C-ként. Most, hogy visszaállt az XP, visszaállhatott a régi "rend" is.

Ha poénkodni akarsz vele, akkor simán kódold le egyes könyvtárait jelszóval vagy tedd rejtetté, hogy ne lássa; törölni elég brutális lenne.

(#14921) stevve válasza Mr. Postman (#14920) üzenetére


stevve
nagyúr

Így utólag már nem hiszem. :(

(#14922) Womack


Womack
csendes tag

Sziasztok,

lenne egy nagyon nagy problémám méghozzá az hogy vettem egy samsung 250gb külső hdd-t és neki álltam ntfs-re formázni de valamiért megszakadt a formázás és most sehogy se ismeri fel a gép és nem tudom ujra kezdeni a formázást. Ha valaki tud pls segítsen.

Előre is kösz mindenkinek

(#14923) Imco


Imco
őstag

...és mind elvitte a cica! :D

Üdv! Imco

(#14924) Imco válasza Womack (#14922) üzenetére


Imco
őstag

Egy format nem szakad meg, csak úgy!
Valószinű, hogy valami hiba miatt állt le.
Tedd be valami OS alá, és nézd meg a sentinellel.
Igy ugy tünik hogy rossz a vinyód.
Úgy talán valaki többet is tud segiteni.
Alapból táp /tápellátás :) /, tápkábel, adatkábel ellenőrzés.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14925) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!

A problémám a következő, géphasználatközben áramszünet érte a gépet. A következő bekapcsoláskor a Win nem bootolt be, megpróbáltam helyreállítani, az sem sikerült elindítani. Megpróbáltam újratelepíteni, már ott olyan gyanús dolgokat csinált a gép a merevlemez és a korábbi windowsok keresése alatt, hogy egyrész nagyon sokáig tartott neki aztán meg a particióknak a fájlformátumát nem ismerte fel (ismeretlennek írta), illetve azokat teljesen üresnek látta. Nekiláttam formázni a célparticiót, ami iszonyat lassan haladt (nem vártam végig), kb 10%- ment ˇóra alatt. Újarindítottam és megpróbálkoztam a célpartició törlésével majd létrehozásával ami sikerült is és utána a gyorsformázás választottam ami szintén ment. Utána miután a telepítő sikeresen átmásolta a fájlokat resart után elkezdte a chkdiskel vizsgálni, ami talált jópár olvashatatlan rekordot, amiket megpróbált helyrehozni, aminek az lett az eredménye hogy a javítás közben nyomott egy olyan hangot mint amikor standby-ba rakják a gépet és egy kék üres ablakba egy hibaüzenet azzal hogy a fájl binárisan nem egyezzik stb stb.
Megkérdeztem egy ismerőst hogy ezt mi okozhatja (én elejétől fogva csak a vinyóra gyanakodtam) ő azt mondta hogy még ram vagy akár táp is lehet.
Van bootolható ramtesterem, szóval ráeresztettem a gépre.
2×1GB DDr 400Mhz Corsair ramjaim vannak gyári időzítéssel mindent default beállításokkal használom (dual channelbe)
Szóval az első teszt má az első lefutás alatt talált 17 errort. Kivettem az egyiket és az első dimm slotba helyezve elkezdtem tesztelni a két ramot külön külön. Többszöri lefutásra (4-4 ramonként) nem talált híbát. Visszatettem újra a két ramot és ismét lefuttam a tesztet és az sem talált már hibát :F . Közben az elején leírt telepítési, formázási, chkdisk hiba továbbra is fenáll.

Fő kérdés hogy csak a vinyóm mehetett tönkre, vagy más alkatrész elromlása is okozhat hasonló tüneteket?

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#14926) kiskakas


kiskakas
senior tag

Lenne egy WD20EADS (2T/32m cache) vinyom, max fél éves. hdd sentinel szerint:

A lemez önteszt során talált 16 hibás szektort.
A lemez felületén található 16 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Erdemes ezt garoztatni, egyaltalan ennyi 'hiba' eleg egy garos cserehez?

(#14927) Womack válasza Imco (#14924) üzenetére


Womack
csendes tag

köszi a segítséget de sentinellel se mentem semmire úgyhogy marad a garanciafutár.

(#14928) liksoft válasza Womack (#14927) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel diagnosztikára jó. Nem fog javítani. Vagyis arra vártunk, hogy írd ide, mit mond a Sentinel. Ugyanis abból tudtunk volna következtetni a hiba pontosabb helyére, így annak elhárítására is. De Te tudod. Ha nem a winyó, akkor ez plusz pénz lehet - feleslegesen. De lehet, hogy valóban a winyó..... :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14929) liksoft válasza kiskakas (#14926) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bakker! Le is írod! Vagyis csak írni tudsz, olvasni nem?

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ennél kell pontosabb leírás? Igen, KELL! Megkapod!

NEM ÉRTE EL A GARANCIÁLIS MEGHIBÁSODÁSI SZINTET, ÍGY NEM KÜLDHETŐ VISSZA GARANCIÁLIS CSERÉRE!

:W :W :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14930) Imco válasza LBandi (#14925) üzenetére


Imco
őstag

A leirás alapján esküdnék a vinyó hibára.
Emellett természetesen más is elszálhatott.
Elsősorban a táp-vinyó vonalat kéne rendbe tenni, hibát kiszürni, majd ezután jöhetne a többi /ram, MB/ esetleges hiba kezelése.
Ne gyötörd a gépet. Probáld meg másik gépben a vinyót, másik táppal a gépet, esetleg vinyó nélkül live cdről a gépet. Igy máris levonhatsz 1-2 következtetést.
Ja és kérlek, ne mond, hogy a tápom tuti jó mert megy a gép! :)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14931) Imco válasza kiskakas (#14926) üzenetére


Imco
őstag

Liksoftot kiegészitve javasolnám, hogy a hiba okozojára koncentrálj. Simán okozhatja a gyenge tápellátás. Annak ellenére, hogy a tápod tuti jó! -nak látszik.
A 16 szektor "megjavulhat" még. Azaz eltünik.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14932) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Vettem egy WD 500GB-os vinyót, beraktam a gépbe, de nem jelzi ki a számítógép menüpontban. (Windows 7, 64 bit). Az Easeus partition master látja, de ha formázom akkor sem látom windows 7 alatt. Nincs elrejtve a partíció, formázás után ha újra belépek a progiba akkor azt írja ki hogy 'unallocated'. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14933) Imco válasza Killing (#14932) üzenetére


Imco
őstag

Elsőre azt mondtam volna hogy a lemezkezelőben vedd használatba.
Viszont a format utáni unallocated gyanús. Vagy rosszul csinálod a formatot, vagy valami gáz van a vinyóval. Igy a lemezkezelőben tudsz vele bármit csinálni? Sentinel mit mond rá? Ha sikerülne is, akkor se hagyd meg dinamikus lemeznek!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14934) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőben:
Tavaly nyáron sokat olvasgattam a ph fórumot, mivel hdd-t akartam venni. Samsung és WD között vaciláltam, végül elsősorban az 5 év gari miatt a WD mellett döntöttem. Kb. 1 évvel ezelőtt boldog tulajdonosa lettem egy WD 1001FALS 1 terrás vinyónak.

Minden szép és jó volt kb. decemberig, amikor is számomra ismeretlen okokból megadta magát. Nem vagyok szaki, HD sentinel fent volt, én csak annyit tapasztaltam, hogy a lemezkihasználtság 100%ra ugrik és úgy is marad eleinte 1-2 percig, aztán kb 1 hét után 5+ percig, na ezután vittem vissza. Laza másfél hónapos szervíz után kaptam egy teljesen új hdd-t, újraindult az 5 év gari, minden happy.

Minden happy 2 azaz 2 napig, amikor is 6 óra leforgása alatt újra 100 % lemezkihasználtság először 1-2 perc majd 5 perc, majd disk read error - kalap, kabát... Február végétől június közepéig szervíz, sajnos nem találtak olyan hibaokot, amivel rám tudták volna verni a felelősséget, így újra kaptam egy teljesen új hdd-t, amiből a "teljesen új" jelzőt megkérdőjelezném, mivel a bontatlan csomagolás felnyitását követően kényes-kénytelen voltam levonni azt a következtetést, hogy ez nem most gördült le a gyártósorrol, mivel a felületén több helyen sérült a festés. De ettől persze eltekintettem, hiszen közel fél év után végre újra itt a tökéletes, halk, gyors és megbízható WD vinyóm, amely hiba nélkül üzemelt egészen pontosan 45 perccel ezelőttig, amikor is első körben azt tapasztaltam, hogy a meghajtó egyszerűen szublimált. Gép kikapcs, kábel csere, +hűtők levétel (hátha kevés feszt kap - 450W a tápom). Minden oké, megjelent, majd újra fellépet a korábban már említett 100%-os lemezkihasználtság. Jelen állás szerint van egy pár napos 1 terrás WD vinyóm 5 év jótállással, ami valószínűleg napokon belül újra megdöglik.

Mint már említettem, nem vagyok szaki, így a segítségeteket kérem, hogy mi a f*sz (bocs) lehet a baja, mert ötletem sincs, esetleg a tápra gondolok, mert az noname. A configom: Asus P5Q, biosa kb. 2008 augusztusi; E8400 proci, noname 450W táp, HD 4870 1 gigás vga, Samsung SP1614 160 gigás hdd és wd 1001fals 1 terrás hdd.

Segítségeteket előre is nagyon nagyon köszönöm!!!

Üdv, dE4f

(#14935) Imco válasza d34f (#14934) üzenetére


Imco
őstag

Táp, táp, táp! -ellátás! :)

Az a ~4 hónap szerviz az gáz!
A WD jó a közhiedelemmel ellentétben, bár már én is váltok samura, ettől még ajánlom. Illetve van nekem is egy 1 TB WD-m hibátlanul 80 nap üzemidővel 5 év garival. Viszont a tápot már az elsőnél dobni kellett volna, mert sajnos erre nagyon érzékenyek, attól függettlenül, " hogy tuti jó mert a gépet bekapcsolja"! Illetve a kábelekt ellenörizni!
Ettől persze még lehet más a hiba oka is, de lássuk be, erre kicsi az esély.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14936) d34f válasza Imco (#14935) üzenetére


d34f
csendes tag

Én is a tápra gyanakodom, így is úgy is az a gyenge pontja a confignak, csak az összefüggést nem értem: lemezkihasználtság - tápellátás

(#14937) liksoft válasza d34f (#14936) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tápfeszültségre nagyfrekvenciás zavar ül rá a tápegység öregedése (hibás szűrést okoz) miatt. Ez a zaj (apró tűimpulzusok) "szurkálgatják" a drive elektronikáját. Annak a legérzékenyebb része (fejszerelvény) ezt megunja, és először hibázik, majd teljesen tönkremegy.

Oka: Az apró tűimpulzusok a félvezetőbe apró lyukakat égetnek. Így a félvezetőn belüli alkatrészek aktív felülete megváltozik (csökken). Amikor a tűréshatárból kiesik, képtelen a feladatát ellátni. A hőmérséklettel azért arányos, mert az atomi hőmozgás a meleggel arányos. Így a lyukak csökkentik az alkatrész "értékét", a hőmozgás szintén "csökkenti" az értékét, vagyis hidegen még jónak tűnik (már sérült de még a határon működik), de melegedve "meghal".

Szerk: Kis tűipulzusok legtöbbször szigetelő tulajdonságú lyukakat okoznak, míg nagyobb feszültség "lavinát" indít be a félvezetőben, ez meg zárlathoz vezet. Mindkét esetben kristályszerkezeti változás (torzulás) jön létre, mely a gyári állapottól eltérőnek mondható. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14938) Killing válasza Imco (#14933) üzenetére


Killing
addikt

Probléma megoldva, az EASEUS partition manager egy fos, letöltöttem egy másikat és már megy is.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14939) liksoft válasza Killing (#14938) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem azt írták, hogy töltögess le minden vackot (egyébként az sem rossz, csak nem kompatibilis azzal, amit használsz), hanem azt, hogy az OS saját lemezkezelőjét használd! :W :W :W Az kompatibilis lesz saját magával, így nem ér olyan meglepetés mint ahogy írtad!

Ezt szeretem! Annyian, de annyian használnak mindenféle buherátort, azután meg sírnak, jönnek, hogy SEGÍTS! És ha megszenvedve a sok elbaltázott marhaságuk, felülírásuk után valamit sikerül visszahozni, de hányan közlik: "Ja, annyira nem volt fontos, akkor nem is kell. De a winyót kérem vissza, mert az enyém." És én miből veszek a gyereknek kenyeret? Dolgoztam, nem én csesztem el, a kedves "kuncsaft" meg cseszik fizetni. Miért? Mert "csak egy-két gombnyomásért ennyit?". Pedig hányszor kell a teljes felület analizálása után a listába kigyűjtött adatok alapján hexában a kalkulátorral dolgozni, és a fizikai másolatot (eredetire ugye nem írunk) több helyen preparálni. Ennek ideje (az a bizonyos egy-két gombnyomás) 500GB esetén 0,5-2 nap. Ennyi munkámat szokták egy laza mozdulattal kidobni az ablakon. Na erre jó, ha valaki minden OS-től különböző cuccal "bűvészkedik" úgy, hogy nem ismeri pontosan az adott programot. Szakembereknek, nem "jókezű egyetemistáknak" készülnek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14940) d34f válasza liksoft (#14937) üzenetére


d34f
csendes tag

Köszönöm szépen! És Imconak is!

(#14941) kiskakas válasza liksoft (#14929) üzenetére


kiskakas
senior tag

liksoft,

köszönöm a kedvességed. természetesen el tudtam olvasni,de a lényeg a smart üzeneten volt, nem a sentinel tanácsán.

Hasonló tünetekkel halt meg egy 1t samsungom a wd előtt, egy ideig minimális, talán 8 szektorhiba volt,aztán egyik napról a másikra elkezdett nőni.
Elkezdtem menteni mindent, a végére már több 1000 hibás szektora volt, a stuffok 20%-a ment is a levesbe, Sentinel szerint viszont még mindig nem érte el a garanciális csere szintjét. (rá másnapra a vinyó teljesen meghalt).

Tehát lehet,hogy rosszul tettel fel a kérdést,de ne nézz hülyének. A kérdésem arra irányult,hogy van e valamilyen általánosan elfogadott szám, érték, aminél hibásnak tekinthető a termék.

(#14942) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Sziasztok!

Van egy Seagate FreeAgent Go (USB-s) mobilvinyóm. 500 GB, 3 részre osztva.

Ma előjött egy olyan hiba, hogy nem tudok róla DivX filmeket lementeni: akárhova akarom másolni őket (akár másik partícióra, akár másik merevlemezre vagy USB stickre) kb 50-70 % között megáll a másolás, és se kép, se hang.

Próbáltam a hibakeresést, simán lefutott, de amikor bekapcsoltam a szektorok javítását, akkor a 4. fázisban elakadt: ismét se kép, se hang.

A vinyóra írni tudok, és törölni is, csak a másolásnál (vagy áthelyezésnél) fossa össze magát.

Ötletek?

(#14943) liksoft válasza kiskakas (#14941) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. A küszöbérték, amit a gyár ad meg. Akkor a Sentinel is azt mondja, cseréld ki.

A Tiéd már nem tökéletes, tehát ha a fontos adatokat nem csak itt tárolod, akkor nem ér kár a halálakor. Vagyis szól, de megmondja a gyártó segít-e rajtad, vagy sz@.ik rád. Mivel hiba tápellátástól is keletkezhet (ez meg nem a drive gyártójának a hibája), így minden meghibásodást jogosan nem vállal fel.

Vagyis fenntartom, olvasni és értelmezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14944) liksoft válasza Coyote2000 (#14942) üzenetére


liksoft
nagyúr

Felülethibás, mely nem az adminisztrációs területet, hanem az adatterületet érinti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14945) Womack válasza liksoft (#14928) üzenetére


Womack
csendes tag

üdv

Az a baj hogy a sentinel se látja úgyhogy nem tudok semmi tesztet se futtatni rajta, de most már hagyom majd a szerviz megoldja.

köszi a segítséget

(#14946) Coyote2000 válasza liksoft (#14944) üzenetére


Coyote2000
őstag

és mit tudok vele tenni? el lehet különíteni a hibás szektorokat valamivel?

(#14947) szente


szente
addikt

hali

került tegnap hozzám egy gép,hogy a win töltés közben újra indul.beraktam a hdd-t a gépembe,gondoltam megnézem hd sentinellel,hogy minden okés e vele.a windowsom bootolása után egyből jött is a fekete képernyő,hogy a lemezen a konzisztenciát.talált is rajta 3 gyenge szektort,meg azt hiszem talán 1 hibásat is(erre már nem emlékszem pontosan,lehet csak a 3 gyenge szektort találta).hd sentinellel megnéztem, ő is látta a problémát.elővettem a hdd regeneratort,végig futtattam,talált is egy hibás szektort,javította is.

a kérdéseim azok lennének:
az normális,hogy mást mond a hadd regenerator mint a sentinel meg a windows lemez ellenőrzője?
melyik a mérvadó?
jól gondolom,hogy nagy eséllyel ezért indulgatott újra rajta a windows?
a hdd regenerator mennyire javítja meg tartósan?
előfordulhat,hogy hamarosan újra lesznek rajta hibás szektorok?
ezen a téren nem a hivatalos dumára vagyok kíváncsi,hogy ne tároljak rajta semmi pótolhatatlant meg bla,bla,bla,hanem a tapasztalatok érdekelnek!

köszi! :R

üdv.

(#14948) liksoft válasza szente (#14947) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

[link] A hibás szektorokat is a hibás tápellátás okozhatta, valamint az újraindulásokat is! A tápegységet kéne megvizsgálni, majd az alaplap kondenzátorait, utoljára a memóriát és videót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14949) szente válasza liksoft (#14948) üzenetére


szente
addikt

hali

a gépemben egy 350w-os fsp táp dolgozik 5000+-os amd procival integrált videó kártyával 2hdd-vel és egy odd-vel.szóval remélem elég ehhez a konfighoz...a memóriákat még letesztelem.az alaplapot nem tudom,hogy hogyan lehetne le ellenőrizni...

egyébként van itt egy 80gb-os maxtor hdd is amin van 27 hibás szektor,amit a hdd regenerator nem lát.ez azért van,mert ahogy linkelted a szoftver nem fér hozzá a hibás szektorokhoz?a hdd regeneratort windows módban futtattam...

(#14950) liksoft válasza szente (#14949) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem csak a teljesítmény! KICSIT OLVASS VISSZA!

Alacsony szintű műveleteket meg Win alól NEM lehet korrekt módon futtatni, csak teljes drive zárolásával. Az OS meg ezt használatban lévő drive-on (ahol a rendszer van) nem engedi, de teljes vizsgálatot csak DOS alatt lehet végezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.