Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13151) liksoft válasza aTi.88 (#13150) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

A sárga keret alatt található a kis táblázat. Három grafikus sora va. Az első azt jelenti, hogy a drive-ot hogyan kell tartani, az alatta lévő állapotok milyen pozícióban érvényesek.

A középső sort kell nézned, ahol a "General Pin Setting" felirat van. Ott az első (master) képen a jumper a bal szélső helyen van. A középsőnél (slave) NINCS jumper! A harmadik eset a kábel szelekt.

Az alsó harmadik sorban a 32GB-ra visszakorlátozott állapot lett lerajzolva. Ekkor is lehet master, slave állapotú, vagy a kábel szelektet is lehet a pozícióhoz rendelni. Ha megnézed, ebben az esetben balról a második pozícióban mindig van jumper. Ez a kapacitás limit. Ettől az egy jumpertől eltekintve azonos a felette lévő beállításokkal.

Ennél pontosabban nem tudom leírni. Ha nem érted, kérj meg mást, hátha más jobban magyaráz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13152) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Ha külső usb-s merevlemezre a Windows ezt írja: "hozzáférés megtagadva" és nem engedi megtekinteni a tartalmát, mi történhetett? Az eszközkezelőben látszik a hdd, és egy programmal le tudom menteni a rajta lévő állományokat csak nem értem mitől szállt el. Tehát garanciás téma vagy nem?

(#13153) liksoft válasza vbbb (#13152) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Inkább jogosultsági.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13154) vbbb válasza liksoft (#13153) üzenetére


vbbb
őstag

Na az jó lenne! :)

Lehet igazad van, eddig két idegen gépnél akartam használni és egyiknél sem működött. Az én gépemhez még nem jutottam el. Másik gépnél be tudom állítani a jogosultságot, hogy lássam működik-e?

(#13155) vbbb válasza liksoft (#13153) üzenetére


vbbb
őstag

Megcsináltam, köszi a tippet! :)

(#13156) cilo9


cilo9
aktív tag

Üdv!

Van nékem egy 500GB-os WD Sata-s vinyóm és Asrock775VM alalapom, amin van két sata csati. Na most, ha sata-ra kötöm a vinyót, akkor semmi reakció a BIOS sem látja. Most egy SATA > IDE átalakító panellal működik a dolog, így minden gond nélkül látja kezeli, két részre particionálta, ráment az XP. Örülnék viszont ha sikerülne valahogy a Sata-ra kötni.
Van valami ötletetek, hogy hol lehet a hiba, miért nem látja sata-n? És hogy tudnám orvosolni?

Üdv és köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#13157) zzz85


zzz85
csendes tag

Sziasztok!

Mitől lehet,h. a merevlemez Pio üzemmódban dolgozik? Már újrainstalláltam a Ide/ata/atapi vezérlőknél meg a lemezmeghajtót, de nem segített. Igaz most ez van a vezérlőkhöz írva:
Többszavas dma üzemmód 2 DE HD Sentinel még mindig PIO-t jelez!!!!
A dos-ban nem találtam semmi dma/pio-t...
Akkor nálam van dma, de nem működne?

(#13158) Imco válasza cilo9 (#13156) üzenetére


Imco
őstag

Ha sata I a lap akkor lehet az is probléma, de mivel 775 a lap inkább BIOS beállitásra gondolok.
Probáld IDE vagy enhanced modra állitani.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13159) Imco válasza zzz85 (#13157) üzenetére


Imco
őstag

Keresőbe ird be! Jellemzően hardver vagy szoftver hiba esetén kapcsol át biztonsági okokból.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13160) zzz85 válasza Imco (#13159) üzenetére


zzz85
csendes tag

Beírtam már a google-be is de nem találtam rá semmi megoldást, ill. amit igen azt már kipróbáltam.
Hát nem tudom a szoftver hiba az nem biztos, mert eléggé lelassult a gépem kb. 1,5éve és azóta már volt egyszer újrarakva (bár ki tudja, mert újrarakás után is lassult megint)...
Valaki vmi megoldást? Ne túl bonyolultat :) !

[ Szerkesztve ]

(#13161) liksoft válasza zzz85 (#13160) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vidd szakemberhez. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13162) cilo9 válasza Imco (#13158) üzenetére


cilo9
aktív tag

Rendben, átnézem ùjra a Bios beállításokat. Csak ugye ha sata-n van, akkor a Bios-ban olyan mintha nem is lenne. Kezdek arra gyanakodni, hogy talán túl régi a lap.

Üdv, Cilo

(#13163) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Ide írom, mert talán Ti jobban értitek a dolgot...

Ez a SATA2-es vinyó hozza az átlag sebességet?

Azt tudom, hogy a SATA2-nél már csak az SSD jobb, de az kimarad a konfigból.

Üdv,
S

undefined

(#13164) mpierre


mpierre
veterán

Adott egy wd green 1,0 TB (wd10eads), ami megállt. Eddig adatrögzítésre volt használva (video). Kb 6 hónapot ment. A számlája nincs meg, tehát gariba nem tudom visszavinni. Sorzoatszám alapján nagykerbe visszavihető? Vagy ki kell küldeni a gyártónak, hogy összecsinálta magát a vinyó?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#13165) Imco válasza cilo9 (#13162) üzenetére


Imco
őstag

A doksiját nézd át. Ha sata II akkor a lappal semmi probléma. Mivel 775-ös, feltételezem hogy SATA II. Igy marad a beállitás probléma. -ideális esetben.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13166) Imco válasza mpierre (#13164) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg megprobálhatod, de több nagykerből is elküldenek ha nem vagy szerződött partner.
Nem a jogosság vitatása miatt, ha nem mert pénzügyileg nehezebben kivitelezhető.
Arról nem beszélve, hogy van 1-2 "nagyker". A kintről hozom neten értékesitemről nem is beszélek. Küld el PÜ-be a számot és megnézem 2 helyen.
A kiküldöm a gyárba megoldással fentartásaim vannak. Több kérdés is felmerül amit már 1-2szer részleteztem itt. Ha belevágnál mindenképp tájékoztass az eredményről!

Üdv! Imco

(#13167) Imco válasza ludsimon (#13163) üzenetére


Imco
őstag

Lehet hogy tudatlan vagyok, de konkrétan milyen "átlagsebességre" gondolsz?
A barátom a samura esküszik mig én a wd-re. Többször volt szerencsém tapasztalni, hogy a gépemen a samu gyorsabb min a wd.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13168) ludsimon válasza Imco (#13167) üzenetére


ludsimon
veterán

"Többször volt szerencsém tapasztalni, hogy a gépemen a samu gyorsabb min a wd."

Ezt, hogyan 'tapasztaltad'?
Méréssel, vagy csak úgy szemre, hogy ez gyorsabb?

undefined

(#13169) Imco válasza ludsimon (#13168) üzenetére


Imco
őstag

milyen "átlagsebességre" gondolsz?
"méréssel".

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13170) ludsimon válasza Imco (#13169) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy jó ár/érték arányú?

12k-ba fáj.

Van jobb?

undefined

(#13171) liksoft válasza ludsimon (#13170) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Anno a 20MB volt 20.000.-Ft. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13172) Imco válasza ludsimon (#13170) üzenetére


Imco
őstag

Igen. Bár mint irom WD "függő" vagyok. :) Ennyiért már kb 640 GB WD van a neten.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13173) ludsimon válasza Imco (#13172) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor marad ez a Samu, amit kinéztem.
Kevesebb mint 12k amúgy.

Thx a segítséget!

undefined

(#13174) Athos11


Athos11
csendes tag

Sziasztok!

A gond a következő:

Vadi új Samsung S ATA 322-es HDD.Megosztva 60-260Gb-re.
Be akartam rakni az én gépembe, és nem látom a Total Com-on.

A Sentinel látja a winchit

Az eszközkezelőben is látszik, de ott úgy mintha nem volna particionálva:

Segítsetek légyszi, mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#13175) kbalazsa válasza Athos11 (#13174) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Lehet, hogy mégsincs rajta partíció? Nézd meg lemezkezelőben mit látsz!

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13176) liksoft válasza Athos11 (#13174) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy dinamikus kötetként lett létrehozva. Ebben az esetben csatlakoztatni kell a lemezkezelőben (nem intézőben).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13177) mpierre válasza Imco (#13166) üzenetére


mpierre
veterán

Pü-ben küldöm. Köszönöm.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#13178) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek akkor mi lehet a probléma, ha a pc win xp boot közben a következőket produkálja:
kékhalál+magától rebootol, vagy
megfagy boot közben, vagy
csökkentett mód bootja közben először megfagyott, aztán újraindult.

Ezek hdd problémára utalnak? Csak mert egy kb 1 hónapos WD van benne.

(#13179) zzz85 válasza liksoft (#13161) üzenetére


zzz85
csendes tag

Viszem, már ha egy infó tanár meg tudja oldani...

(#13180) Imco válasza kecz (#13178) üzenetére


Imco
őstag

Lehet. Ha a BIOS jó... Huzd le a vinyót és probálj xp cd-ről bootolni.
Vagy tölts le egy linuxot és live cd-t indits. /pl. ubuntu/
Hardver hibára utal a kék képernyő, de akármi is lehet.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13181) Imco válasza zzz85 (#13179) üzenetére


Imco
őstag

Elméletben biztos... :) ;)

Üdv! Imco

(#13182) GTheo


GTheo
csendes tag

Sziasztok!
A következő a problémám...
Délután mentettem le az IDE vinyómról az adataimat, az IDE vinyó külső usb-s tokkal volt a géphez kötve... Jó pár dolgot lementettem, de el kellett mennem, ezért befejeztem és kikapcsoltam a gépet. Hazaérek, bekapcsolom a gépet és a 200as vinyóból csak a kisebbik partíciót ismeri fel a gép... A másikat felismeri, de formázni akarja egyből és olyan mintha semmi se lenne azon... Mi lehet a baj?
A gépem szinte teljesen új, tegnap vettem...

(#13183) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Sziasztok! 1 hete 100% os volt a winyom(Maxtor 40GB IDE), most meg:

Valamit lehet vele kezdeni? sok fontos dolog van rajta.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13184) liqquid


liqquid
tag

Üdv all. Végre megszabadultam a WD winyómtól és a jól üzemelő bár 1 picit hangosnak mondható Hitachi 7K1000.B 1 TB-os winyóm mellé egy másik hitát, az újabb 2 TB-osat. Teljesen jól működik, nincs hibája viszont 1 bosszantó dolgot tapasztaltam már 1. használat óta.

A winyó miközben dolgozik olyan rezonanciája van, hogy az egész gépházon érezni de még messzebb is... nagyon durván rezonál tényleg! Nem tudom, hogy ezzel lesz e probléma a későbbiekben de bosszantó dolog számomra, a másiknál meg annyi, hogy hangosan dolgozik eléggé, persze jó megbízhatóak és jó winyók eddig Hitachi-val még nem volt soha gondolm, hogy elromlott volna vagy adatveszteségem lett volna viszont ezek bosszantó dolgok és nem örülök neki.

Valami megoldás lehet erre? A felfüggesztés a házban humisan van megoldva, szóval ez is újabb konstrukciós megoldás :) . A hőmérsékletüket csak leírom hátha valakit érdekel, 30-34 fok között mozog.

Ezekre nincs valami firmware frissítés netán? Mert hallottam, hogy volt gond másfél terrás seagate-ekkel kezdetben és fw frissítést alkalmaztak, weblapon nem találtam semmi ilyesmit ezekhez a típusokhoz.

Remélem tudtok mondani valami hasznosat erre a problémára :W :F :) .

(#13185) sislaciii válasza liqquid (#13184) üzenetére


sislaciii
aktív tag

a rögzítésnél használj gumialátétet. Hosszabb távon nem jó, ha nagyon rázkódik.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13186) liqquid válasza sislaciii (#13185) üzenetére


liqquid
tag

Írtam, hogy gumialátétes a rögzítés. Csak véletlenül melléütöttem és az lett belőle, hogy humis a felfogatás :D pedig gumis!

[ Szerkesztve ]

(#13187) liksoft válasza sislaciii (#13183) üzenetére


liksoft
nagyúr

Cserélj kábelt, valószínűleg az bithibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13188) sislaciii válasza liksoft (#13187) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Próbáltam Gigabyte, MSI kábellal, egyikkel se, a Gigabyte-valmegy egy olvasó. Meg használtam XP-nek ezt a winyot egy másik lapba, szétszedtem, met megjött az i5, utánna ujra összeraktam és már ezt csinálta.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13189) liksoft válasza sislaciii (#13188) üzenetére


liksoft
nagyúr

nézd meg a csatlakozót, egy tüskét szerintem sikerült letörni vagy benyomni, vagy a forrasztása engedett el. A hiba bithiba az adatkábelen. Igaz, lehet még statikus kisülés is, megy hazavágott egy bitet a vezérlőben. De ez ritka. Inkább a csatlakozásnak a meggyalázása szokott leginkább hibát okozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13190) sislaciii válasza liksoft (#13189) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Bakker. Letzört egy fognak a fele. hogy orvosolható?

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13191) liksoft válasza sislaciii (#13190) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ki kell cserélni. Vagy a tüskét, vagy a csatit.

:D Eléggé meg kell szorongatni a lelkem, hogy az csak úgy letörjön..... :B :W :W

Inkább beljebb lett tolva, nem?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13192) sislaciii válasza liksoft (#13191) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Öcséém.. Te jobban tudod, hogy mi a baja? Beljebb lett tolva. :D Hogy tudom kihúzni?

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13193) liksoft válasza sislaciii (#13192) üzenetére


liksoft
nagyúr

Óvatosan fogóval, hogy a panelről ne szakadjon le. Utána ha adsz egy tized csepp pillanatragasztót neki a panel felől (csak annyit, hogy a tüskét a műanyagba rögzítse - nehogy máshova follyon!!!!), akkor óvatosan használhatod. Persze várd meg míg totál megszárad!

90 óta adatmentésben utazom, láttam már karón varjút! :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13194) sislaciii válasza liksoft (#13193) üzenetére


sislaciii
aktív tag

okés, bár a panel oldalán ott ilyen vékony szálak megy át az adat, és kettőt összetolt, azt is húzzam szét nem?

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13195) sislaciii válasza sislaciii (#13194) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Ja nem nyomta össze, rosszul láttam.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13196) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Kijött a fog. ötlet?

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13197) liksoft válasza sislaciii (#13196) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor szervizeshez. Mondtam, óvatosan! :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13198) sislaciii válasza liksoft (#13197) üzenetére


sislaciii
aktív tag

De egy ideig jó volt az az erő, aztán megindult..

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#13199) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Hello van egy WD Caviar Black 500gb-os winyom két részre volt osztva 200gb oprendszer progik 265gb kb a zenéknek filmeknek és újraraktam a 7-et és formáztam a 200gb-ot szokás szerint feltelepítettem az oprendszert és csak a 200gb-os rendszerparticiót látja mért van ez ?a 265 nem jelenik meg a sajátgépben :S

[ Szerkesztve ]

(#13200) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Figyelem! Kókányolás: akad egy 80 GB-os Samsung HDD (SP0842N) melyből kitörtek két tűt. Pár fontosabb doksi van rajta, gondoltam megpróbálom pótolni a hiányokat. Egy tűt sikerült úgy visszadugni és összeilleszteni a másikkal, hogy érintkezzen. A másikat pótoltam eggyel, megfelelő segédeszköz hiányában ezt ráhajtottam az előző törött végre.

Másodlagos merevlemeznek pakolva a HDSentinel felismeri az eszközt, látja a két partíciót is, jelez hogy hibák vannak a merevlemezen. Közben gondolom a Windows automatikus "mivanalemezen" szkennje is beindul és teljesen lelassul a rendszer. Fut a homokóra és nem lehet kattintani sehova.

Samsung gyári programja végigfut, a self teszt okés, de a teljes felületszkenn alatt hibákat észlel, amivel nem tud mit kezdeni.

A multiméter szakadás vizsgálatával rendben van a tű és az elektronika közti jel, ez elegendő lehet a korrekt működéshez?

Mivel lehetne próbálkozni esetleg? Chkdsk-ra gondoltam, csak nincs infom még hogyan lehetne futtatni oprendszer indulása előtt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.