Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13851) Facek válasza Imco (#13846) üzenetére


Facek
csendes tag

Tovabba az is aggaszt hogy a raw read error rate nagyon megugrott, (4 rol 155 milliora), nem tudom melyik az az ertek amin mar aggasztonak kene lennie. Vinyo : seagate barracuda 7200.11.

(#13852) Ranger^41 válasza liksoft (#13849) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Énis erre gyanakszom, köszi, este ki is próbálom. Ahogy visszaolvastam, úgyláttam, hogy a gigabyte lapok tulajdonosainál fordult elő ilyen... hát a másik gépben is gigabyte lap van :)

(#13853) Facek válasza Facek (#13851) üzenetére


Facek
csendes tag

210 millional jar, mar mentem az adatokat lefele...

(#13854) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok, van egy ilyen vinyóm:

Szerintetek aggódjak, kezdjek el másikat keresni helyette?
Sajna az op. is ezen van.

Ha ezt a kérdést nem ebbe a fórumba kellett volna feltenni, akkor dob valaki ahhoz a fórumhoz egy linket, ahol ezzel foglalkoznak?

Thx. Sziasztok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#13855) camillo


camillo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy idegesítő problémám az utorrent letöltéssel.
Sokszor egyszerűen leáll a letöltés és azt írja ki, hogy ,,eszközhiba miatt a kérés nem hajható végre". Hiába próbáltam más verziójú utorrentekkel ugyanaz volt a hibaüzenet.
700 mb körüli filmek lejönnek gond nélkül, de például a Battlefield Bad Company 2 már nem jön(5,4 Gb). :W :W
Most a vinyóval lehet e gond? Samsung HD502IJ-s vinyóval van gond.
Ebben esetleg tudnátok valamit segíteni? :U :U (ntfs a fájlrendszer és 1-2 hete van ez a gond)

Van tippetek mitől van?

(#13856) Facek válasza Facek (#13853) üzenetére


Facek
csendes tag

kozbe kigondoltam egy elmeletet : elveszett a jumper ami valt 3/1,5 gbs kozott, igy 3gbs en van viszon a kabel csak 1,5 gbs / lehet e ez az ok hogy raw read errorokat dobal ?

(#13857) Imco válasza Kvazár (#13854) üzenetére


Imco
őstag

Ez még akár meg is javulhat.
A lányom gépében egy hasonló van. 90-92% között ugrál vagy egy éve.
Jó, az csak játék neki. Lényeg nincs rajta.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#13858) Imco válasza Facek (#13856) üzenetére


Imco
őstag

Nem tudom, de SATA kábelben nincs 1,5 és 3 Gb/s között különbség.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#13859) Kvazár válasza Imco (#13857) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát nálam az OP. is azon van, így azonnal fel fog tűnni, ha elromlik.

Facek:
Én sem tudok olyan kábelről ami sata2-es, vagy sata1-es lenne.
Legalábbis nálam a legkommerszebb kábelek vannak, és mégis bírja:

(Egy mérés, nem mérés.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#13860) Facek válasza Imco (#13858) üzenetére


Facek
csendes tag

Nem tudom, de alaplaphoz nekem van kulon 3gbs es sata kabel, vagy az mas lenne ?

(#13861) flash7


flash7
tag

Hello mindenki!

Leírom a WD15EARS vinyóval kapcsolatos problémámat összefoglalva:

Abit Ab9 alaplap, Samsung 160 Gb-os vinyó, Win7-tel, chieftec táp (ennek egy szálja van amin 2 db sata táp csatlakozó található)
Betettem a WD vinyót, másoltam rá, majd a másolás megállt, ezt kilőttem, és a total commander kiírta, hogy nincs ilyen lemez(mármint a Wd).
Ezt követően mindent kipróbáltam, alaplapon máshová tettem, más tápot adtam neki (molex-sata átalakítóval), sata-adat kábelt is kicseréltem, de nem ismerte fel a gép.
Elvittem a haveromhoz, ott a boot-olás lassabban ment, de látta a vinyót, és konzisztencia ellenőrtés után a win7-e is látta. Mikor az adatokat leszedtük róla, viszonylag hangos volt.
Majd egy másik havernál WD test program el sem indult, de felismerte a gépe (szintén win7).
Végül visszaraktam a sajátomba, fel is ismerte elsőre, de a WD test nálam sem futott le, ugyanaz a hiba, és futtattam egy HD sentinel gyors önellenőrzést. A tesztek 'eredménye' itt látható.


Mi a baja? Miért nem működött nálam, majd újra működik ? (bocsi ha triviális a válasz, de ehhez kicsit láma vagyok)

Köszi a segítséget.

Üdv,
flash7

[ Szerkesztve ]

(#13862) Imco válasza Facek (#13860) üzenetére


Imco
őstag

A sata vezérlőn mulik a sebesség a sata kábel az sata kábel.
A marketing szövegtől függetlenül. :)

Üdv! Imco

(#13863) Imco válasza flash7 (#13861) üzenetére


Imco
őstag

Az 5 szektor még eltünhet.
A wdteszt passzivitása hibára utal.
Nekem is volt ilyen. Lassan szaporodott a bad sector.
Még itt is irtam róla. Valami 130 körül volt 1 hónap alatt ha jol emléxem.
A szervizes jóindulatán mult a csere. Kicserélte. :)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#13864) zalman90


zalman90
őstag

sziasztok , lenne 1 kérdésem , a vinyónak mennyi az üzemi hőmérséklete? úgy átlagossan, mennyin megy tönkre vagy mennyi az ami már nem tesz neki jót ?

nekem most 35 fokos mind2 vinyo ez jó hőmérséklet?, válaszokat előre köszi

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13865) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Lenne egy problémám. A gépemben két vinyó van. Nemrég egyik hétvégén kivettem az egyiket ami rackban van( hogy majd másik gépbe rakom, de nem történt meg) Mikor visszatettem azóta nem tud betölteni a rendszer. Már kivettem a rackből visszacsatlakoztattam és úgy is próbáltam. Megnéztem, hogy jó helyen vannak e a jumperek. Próbáltam úgy is hogy cable select. Biosban látom mindkét winyót ott be is állítottam amelyiken a vista van 1st-re...
Jelenleg amit kiír:
Pri Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace
Press F1 to resume
(fent a sarokban American megatrends-es logó egyébként express gate be tud tölteni)
Kérem segítsetek mi lehet a probléma lehet hogy elszaródott a winyó?
Nagyon vigyáztam rá törölközőbe csavarva szállítottam...
Köszi! :R

(#13866) Ranger^41 válasza ladisz2 (#13865) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Az önellenörző rendszere (smart) valami hibát talált, és nem engedi indítani. Jó helyre van dugva, az látszik. F1et nyomsz akkor se bootol be? És akkor egy hdsentinellel meg tudod nézni miért hisztizik a smartja.

(#13867) Ranger^41 válasza liksoft (#13849) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

És tényleg ez volt, HDAT2 sikeresen megoldotta, aztán win lemezkezelőben kellett újra betűjeleket rendelni a partíciókhoz, és minden tökéletes. Köszi mégegyszer a segítséget :)

(#13868) ladisz2 válasza Ranger^41 (#13866) üzenetére


ladisz2
tag

Sajnos ha F1 et nyomok azt írja válasszon másik bootot.
Egyébként mielőtt ez volt, volt néhány kékhalálom, de 2-3 hetente 1 napi rendszeres használattal. Ahol az spdf.sys -ről írt valami hibát.
Biosban utánna lehet ennek nézni vhol?
:W

(#13869) liksoft válasza flash7 (#13861) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs tuning esetleg? Ha igen, vedd vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13870) liksoft válasza ladisz2 (#13865) üzenetére


liksoft
nagyúr

Amikor a BIOS így felismeri, akkor a BIOS-ban a detektet a winyónál tiltsd le. De hagyd bent. Ilyenkor a BIOS nem detektálja, de az OS megtalálja ha egyáltalán még a felületre ráenged. Az adatokat (fontossági sorrendben) mentsd le róla!!!! Úgy tűnik a halálán van.

Ha így sem működik, akkor kuka, vagy adatmentéses cég jöhet még számításba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13871) flash7 válasza liksoft (#13869) üzenetére


flash7
tag

Hello liksoft!

Ha arra gondolsz, hogy a gép tuningolva van-e, akkor nincs mit vissza venni. Minden alapon megy, memórai, proci, videókártya...
Most már az lenne a lényeg, hogy ez a hiba miatt garancában cserélik-e. Mert, ha egyszer megcsinálta ezt, akkor nem szívesen másolok rá több adatot.

(#13872) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Erre tudtok valamit? Mikortól jelez a sentinel, write error rate-re? Mert ahogy látom emelkedik szépen lassan :( Illetve a másik a Throughput Performance, ami egyszercsak hosszú nullás állapotról 8342-re ment fel, és azóta ott van... Ez mit jelent?) 20 napos vinyó... lehet F2-esek sorsára jut az F3 széria? :O (Tápom CX400, nincs tuning, és VGA is alaplapos...)

[ Szerkesztve ]

(#13873) liksoft válasza flash7 (#13871) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a SMART a küszöböt nem lépi át, akkor NEM érett garira, csak a kereskedő jóindulatán múlik, cseréli-e?

Egyre több kérdés jön WD-vel kapcsolatban. És úgy tűnik, nem jók. Csak nekem tűnik úgy, hogy nem jobb mint a többi gyártó? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13874) C64


C64
őstag

sziasztok, tudja valaki, hogy hányas torx csavarhúzó kell a hdd-hez?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#13875) liksoft válasza C64 (#13874) üzenetére


liksoft
nagyúr

3-8-ig. De ha belenyúltál, (pláne a lapos MAXTOR-ba) akkor felejtsd el az adataidat! Amit nézel az 8-as.

Régiekhez lukas 10-es. :D

Szerk: Annyira felejtsd el, hogy én sem tudok majd segíteni. :N :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13876) C64 válasza liksoft (#13875) üzenetére


C64
őstag

:DDD
kösz az infót, nekem pont egy t9-es kellett, a legkisebb pedig t5-ös, tehát 3-as nincs. az ötös is már kisebb mint egy gyufaszál!
raptor icepack-hoz kellett a csavarhúzó, nem a szétszedéshez... megoldottam!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#13877) Facek


Facek
csendes tag

Meg 1 kerdes,
Ha a raw read error igen gazosan magas, viszont ezzel parhuzamosan smartban lehet olvasni, hogy minden error ki is van javitva, akkor az most gaz, vagy nem ?

(#13878) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Hello! van egy régi gépem (384mb ram,1ghz proci,mx440) szétlett szedve kitisztitani stb most összedobtam megy minden kivéve a dvd iró eddig hibátlanul ment most rávan kötve a tápra meg az alaplapba is bevan kötve azzal a széles hdd kábellel ha megy a gép és nyomom az irót kiis adja rendesen minden de a sajátgépbe nem jelenek meg a meghajtó mi lehet a gondom ?

(#13879) Imco válasza CheaterBandi (#13878) üzenetére


Imco
őstag

Adat kábel csere? Esetleg forditva dugtad vissza? Elmult az iró? Ez a DVD-s topic?

Üdv! Imco

(#13880) zoli53


zoli53
csendes tag

Helló mindenkinek. Nemrégen vettem egy WD 500 as SATA szerkezetet a HD sentinel már 5 nap után hibás szektort jelzett kétnap múlva pedig megint hibátlannak mutatta. Ez hogy lehet?

(#13881) liksoft válasza zoli53 (#13880) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérdésed itt jobb helyen lett volna. Viszont itt is kapsz választ. Nem hibás szektor lehetett, hanem vizsgálat alatti. Ezekről kiderült, hogy a felület ép, így kivette a vizsgálatból. Van ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13882) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok lenne egy kis problémám, illetve az egyik haveromnak.
Adott egy P4-es gép melyben alapjáraton egy sime IDE 80GB-os HDD van. Most vett bele egy 500GB-os SATA HDD-t. Az alaplap kezeli a satás winyókat, de vmiért nem akarja felismerni. Ebben kérném a segítségeteket!
Előre is köszönöm!
:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#13883) xXxPongi


xXxPongi
tag

hello!
Lenne egy hm100jc 2,5"-s laptop hdd nálam.
Mobil rack-ben volt használva és azt a jelenséget produkálja, hogy gépre kötve felpörög a hdd aztán leáll. A gép fel sem ismeri. A rack-en a power led folyamatosan világít, de a hdd led meg egyfolytában villog. Rack-et, kábelt próbáltam már másikat.

Tapasztalt már valaki ilyet? Miben bízhatom még?

Előre is köszi!
Elnézést, ha volt már ilyen téma, de nem találtam meg.

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#13884) camillo


camillo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy idegesítő problémám az utorrent letöltéssel.
Sokszor egyszerűen leáll a letöltés és azt írja ki, hogy ,,eszközhiba miatt a kérés nem hajható végre". Hiába próbáltam más verziójú utorrentekkel ugyanaz volt a hibaüzenet.
700 mb körüli filmek lejönnek gond nélkül, de például a Battlefield Bad Company 2 már nem jön(5,4 Gb). :W :W
Most a vinyóval lehet e gond? Samsung HD502IJ-s vinyóval van gond.
Ebben esetleg tudnátok valamit segíteni? :U :U (ntfs a fájlrendszer és 1-2 hete van ez a gond)

Van tippetek mitől van?

(#13885) liksoft válasza xXxPongi (#13883) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elromlott. Nem tudja a gyári adatokat olvasni a felületről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13886) liksoft válasza viktorhmv (#13882) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SATA controllerhez telepíteni kell a driver-t. Vagy a netről, vagy az alaplapi CD-ről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13887) liksoft válasza camillo (#13884) üzenetére


liksoft
nagyúr

A torrentnek semmi köze hozzá. Vagy energiagazdálkodás miatt leáll a drive majd nem tud elindulni, vagy nem NTFS. Vagy egyéb. De eszközhöz, annak kezeléséhez, és nem programhoz köthető a hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13888) xXxPongi válasza liksoft (#13885) üzenetére


xXxPongi
tag

thx!
Ez azt jelenti, hogy elektronika csere, semmi sem használna? 5 perc működésre se tudnám rávenni?

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#13889) camillo válasza xXxPongi (#13888) üzenetére


camillo
csendes tag

Kösz!

(#13890) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Van egy 1,5TB-os WD winyom, csütörtökön vettem. A WD oldaláról letöltött progival formáztam le, és dinamikus partíciót rakott rá, semmi gond nem volt vele, telepakoltam majd hazahoztam és itt felismertettem vele a winyot, ami természetesen dinamikus partíciót mutatott. Rámásoltam két 80GB-os meg egy 160GB-os winyo tartalmát,töb majd lehúztam az egyik 80-ast és a 160GB-osat (többször is lett ki-be kapcsolva, mert nem egyszerre másoltam mind a 3-om winyot hanem egymás után, és akkor még látta). Újraindításkor a windowsban nem jelent meg a partíció, a lemezkezelőben pedig azt látom hogy dinamikus lemez és olvashatatlan, csak alaplemezzé tudom konvertálni, amivel ugye elveszne a rajta tárolt összes adat....most mit tegyek??

Üdv:
essexboy

essexboy

(#13891) Kvazár


Kvazár
őstag

Hát a kérdésemre megkaptam a válasz. A gyenge szektor azt jelenti kezdj el menteni.
1,5 napi melómba telt mire elindítottam a gépet. :W
Boot->win logo->kékhalál->reboot...

Egyébként a gyenge szektor azt jelenti, hogy az adott szektorban a HDD mágnesezettsége nem egyenletes, így nem lehet kiolvasni/eldönteni, hogy ott mi van, tehát rossz.

Remélem tudtam ezzel segíteni valakinek, és nem fog úgy járni mint én.
Sziasztok.

Eladó cuccaim: -

(#13892) taifun


taifun
csendes tag

Sziasztok,

lenne egy hatalmas problémám a gépemmel, megpróbálom röviden és érthetően leírni.
Gép: Asus M2R32-MVP + Athlon X2 6000+ 2 x 1 GB Geil ultra + Radeon 4850 (új) + 2 x 1TB Sasmung HDD.

A gép folymatosan fagy, van mikor elmegy egy fél napot is, van mikor egy óra alatt kétszer is ledermed. Filmnézés közben kép megáll + bugó hang, semmire nem reagál. Netezés közben Explorer megáll gondolkodni, egér megy de a gép semmire sem reagál, minden inaktívvá vélik a képernyőn.

Újraindulás sosem volt.

Ramot, tápot, vga-t, sata kábeleket cseréltem, második vinyómra is raktam új Win7-et, hiba ugyanaz. HD sentinel szerint és a Samsung diagnosztikai progi szerint a vinyók rendben vannak. Tegnap vettem egy új Gigabyte lapot, fél óra használat után fagyás...

Esetleg mégis lehet ez vinyó probléma?? Talán proci, bár ezt vmiért kétlem?

Minden segítséget, ötletet köszönök.

Zoli

(#13893) liksoft válasza xXxPongi (#13888) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az elektronika csere a gyári szám illetve firmware azonosságok miatt sem járható út, ugyanis egyedi. Márpedig ezeknek az elektronikán és a felületen azonosnak kell lennie. Ez sajnos adatmentésnek tűnik, keress szakembert.

Nézz rá az adatlapomra. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13894) Kvazár válasza liksoft (#13893) üzenetére


Kvazár
őstag

Régi két teljesen azonos hdd esetén nekem már sikerült.

Eladó cuccaim: -

(#13895) liksoft válasza Kvazár (#13891) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, a gyenge szektor fogalma teljesen más.

Jelentése: Az adott szektor tartalma nem, vagy nehezen olvasható.

Hibaokai:

- Hibás tápellátás (nagyfrekvenciás zavar, vagy tranziens (fúrógép, hajszárító, stb...) volt a tápvezetéken) mellett írt, így hibás írás történet.
- Hirtelen lett megmozdítva írás közben a drive, így a mechanikai mozgás hozzáadódik a felírt jelhez. Ez frekvencia, vagy pozíció problémát okoz, mely olvasáskor jelentkezik.
- Hibás a felület. (Nem egyenletes a mágneses réteg, vagy ütés, verés, esés miatt felületsérült. Fizikai sérülés esetén folyamatosan, és egyre gyorsuló ütemben tovább romlik a drive!)
- Túlmelegedett állapotban történt írás, így a félvezetők belső hőmozgása miatt kevés energia jutott az írásra (mágnesezésre).

A fentieket olvasva több a felhasználói illetve üzemeltetői hiba, mint a gyártói. Ezért tudok pipa lenni, amikor valaki a gyártót és a gyártmányt szidja a környezet figyelembe vétele nélkül! Valamint a gyártók pont a fentiek miatt nem cserélnek egy-két hibás szektor esetén, csak ha a küszöbszintet elérte a drive. A hibás üzemeltetést NEM hajlandóak garanciában Ők elvinni a hátukon. És ez teljesen jogos. Mielőtt valaki nekilátna hőzöngeni egy drive hibája miatt, gondolja végig Ő mindent megtett-e a drive épségéért? (Tápellátás, hűtés, szerelés, tárolás, szállítás,...)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13896) liksoft válasza Kvazár (#13894) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, válaszoltál Magadnak! RÉGI! Ahogy fejlődnek a drive-ok, egyre bonyolultabbak (sokszor gyártósoronként más a firmware a drive-ban - keverve működésképtelenek), és a gyártók tudják, mi felhasználók mindent megteszünk adataink lementéséért. Majd az összebarmolt drive-ot szépen nyugiba gariba visszaküldjük. Ehhez Ők nem járulnak hozzá, hiszen a garancia a megbontatlan, sértetlen gyári hibás esetekre vonatkozik csak. Azt hiszem jogosan. Tehát plusz költséget NEM vállalnak fel. Így egyre többen (mára szinte mindenki) a gyári számot beleteszi az elektronikába, és felírja a felületre is. Ha nem egyezik, a drive nem fog elindulni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13897) liksoft válasza taifun (#13892) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vidd szakemberhez, ha az otthoni szereléssel nem jutsz előbbre, akkor Ő lesz aki tapasztalata alapján hamarabb eredményre jut. Sőt, a sok csere mellett az Ő munkadíja is olcsóbb lehet.

Utolsó kérdés: Nincs tuning véletlenül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13898) taifun válasza liksoft (#13897) üzenetére


taifun
csendes tag

Ok, köszi :-). Tuning sosem volt.
Megszámlálhatatlanul sok gépet raktam össze és javítottam is, de most a sajátom fogott ki rajtam.

(#13899) liksoft válasza taifun (#13898) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy dolog ugrott még be. Az új drive-ok maguk is energiatakarékos módba mennek. Ilyenkor nem minden driver (OS) kezeli helyesen az időlimiteket. Próbáld meg, hogy nem engeded "megállni" a drive-ot. Hátha itt a gond. Nézd meg, a HDSentinelben van ilyen lehetőség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13900) Kvazár válasza liksoft (#13895) üzenetére


Kvazár
őstag

Remélem nem haragszol, de most válaszolok:

Hibaokai:

- Hibás tápellátás (nagyfrekvenciás zavar, vagy tranziens (fúrógép, hajszárító, stb...) volt a tápvezetéken) mellett írt, így hibás írás történet.

Enermax tápot használok, és mind ez előtt, még van egy APC szünetmentes. Tehát ez kilőve.

- Hirtelen lett megmozdítva írás közben a drive, így a mechanikai mozgás hozzáadódik a felírt jelhez. Ez frekvencia, vagy pozíció problémát okoz, mely olvasáskor jelentkezik.

Ez csak simán nem történt meg, mert a gép nagy toronyban van, és nem olyan, hogy csak úgy arrébb rakjam. Minden esetben 2x-is meggondolom, ha hozzá kell nyúlni, mert nehéz a cucc, én meg nem szeretek dolgozni. :P

- Hibás a felület. (Nem egyenletes a mágneses réteg, vagy ütés, verés, esés miatt felületsérült. Fizikai sérülés esetén folyamatosan, és egyre gyorsuló ütemben tovább romlik a drive!)

Nos én erre utaltam. Nem egyenletes a mágneses réteg.
A gyári diagnosztikai programja azonnal kiakad, ha tesztelni akarnám mert bad szektorosnak írja ki. A HDD regenerátor 9 bad szektort talált rajta. A másik most még jónak tűnő terrásomon a HDD regenerátor 3 óra alatt lefutott (hibát nem talált), míg ezen 4 óra kellett neki. Ja és a másik eco-s, ez meg nem. HD103UJ, HD103UI.

- Túlmelegedett állapotban történt írás, így a félvezetők belső hőmozgása miatt kevés energia jutott az írásra (mágnesezésre).

Nálam nem az tuti. Passzív hűtés van az összes vinyómon, és még egy 12-es venti van előttük, eredménye: 30 fok alatti vinyók. (Most épp adatott mentek, és 30 fokos, pedig már egy ideje 100-on pörög.)

Sajnos alap elvi hibát követtem el vásárláskor, mert Vaterán vettem használtan. Ez olyan fél éve volt, de akkor a HD sentinel 100%-osnak írta mindenhol, én meg nem is néztem tovább. Most fura, mert a bár közvetlenül a leállás előtt 9 gyenge szektort talált, és ezeket a HDD regenerátor is megtalálta (csak bad szektornak írta ki), de most csak 7-et ír ki.

Tehát, max annyi róható az én számlámra, hogy nem megfelelő forrásból vásároltam, de az már fél éve volt, és az első hiba, a felpörgési, az kb. 1 hónapja van.

A Samsung vinyókat, és termékeket nem szidom, sőt szeretem. Nekem a Samsung ramok, és monitorok is bejönnek. És most tervezem másik 3 Samsung vinyót venni, csak ecogreen-eset. (Mint a mostani most még jól működőm.)

Tudom ez nem a raid topic, de olyat megtudok csinálni, hogy a jó vinyómat leürítem, és a rosszat teljes tartalmával rá tükrözöm? (raid1) Vagy csak üres tömböket lehet létrehozni összefűzéskor, és azt feltölteni?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.