Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13251) liksoft válasza webmail (#13250) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán határ. Ezt inkább a pontos config ismeretében a szervizes kollégákra hagynám. De gyanús lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13252) webmail válasza liksoft (#13251) üzenetére


webmail
csendes tag

mondjuk kezdetektöl fennáll a hiba,ugyhogy valoban lehet akármi is.
holnap táp csere,kössz a segitséget!

webmail felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#13253) Williams válasza raysefo (#13238) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!

Klasszikus Seagate 7200.11, ES2, Maxtor Diamondmax22 firmware bugnak tűnik...
Vélhetően ez gyógyír lenne a problémádra, ha bele mersz merülni komolyabban a megoldásba. http://www.msfn.org/board/solution-seagate-7200-11-hdds-t128807.html

CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE, MERT VÉGLEG KINYÍRHATOD A VINYÓIDAT!
Ne feledd, szakszervízes biztosan meg tudja menteni az adataidat!

(#13254) Williams válasza zzz85 (#13157) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!

Át kellene rakni másik gépbe, hogy ott is PIO-ba megy-e. Ha igen, a Samsung oldaláról le kellene tölteni az ESTOOL programot, és ott át lehet állítani az üzemmódot, ha esetleg PIO-ra van beállítva!

(#13255) dave93 válasza zzz85 (#13236) üzenetére


dave93
őstag

Így van, ahogy a többiek is mondták próbáld meg másik gépben, nincs más. Azt a bizonyos info tanárt megkérhetnéd :)

(#13256) Williams válasza anonimus25 (#13249) üzenetére


Williams
aktív tag

Samsung ESTOOL progi. Letesztelni vele, és ha Bad Sectoros akkor Low Level Format-ot neki! Esetleg használhatóvá teheti, de családi képeimet nem tárolnám rajt. ;]

(#13257) anonimus25 válasza Williams (#13256) üzenetére


anonimus25
tag

hali leszedtem a samsung honlapjárol de nem inditja el a programot akkor hogyan teszteljem le vele?

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#13258) Williams válasza anonimus25 (#13257) üzenetére


Williams
aktív tag

Elméletileg a CD-s változatot ha letöltöd, csak ki kell írni lemezre, és arról indítani a rendszert.

(#13259) SteeWe válasza Imco (#13205) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Erre gondoltál? WD Align System Utility - Powered by Paragon
Tehát olyan progira lenne szükségem amivel orvosolhatnám a merevlemezen található weak ill bad szektorokat.

(#13260) Williams válasza SteeWe (#13259) üzenetére


Williams
aktív tag

Szerintem erre gondolt Imco:

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=606&lang=en

(#13261) SteeWe válasza Williams (#13260) üzenetére


SteeWe
aktív tag

thx, de sajnos nekem úgy tűnik nem működik megfelelően win7 64bit alatt. Nem enged kijelölni egyetlen dirve-ot sem:

Ahogy gyorsan csak átfutottam a leírását az jött át, hogy inkább tesztelésre használható. De hdsentinel-ből már tudom hogy gebasz van:
There are 15 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
Based on the number of remapping operations, the bad sectors may form continuous areas.
There are 10 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

[ Szerkesztve ]

(#13262) raysefo


raysefo
csendes tag

Köszi a választ mindenkitől :) . Viszont már én is futottam ezeket a köröket pontosabban külső usb mobilrack,és probáltam már más gépben is.Az eredmény minden esetben felpörög de nem látja semmi sem.Amire még gondoltam esetleg más oprendszer talán linux?De nagyon furi hogy egyiknapról a másikra nem müködik mert szombaton még jó volt, és semmi behatás nem érte.És minőségre is adtam mert Enermax a táp,Asus a lap elég jóféle a kütyü,már bánom hogy nem vettem Samut :W .Esetleg amit leirtál a firmware frissitést még megprobálnám ,a Maxtor honlapjárol tudnák letölteni megfelelő cumokat vagy honnan?

[ Szerkesztve ]

(#13263) Imco válasza SteeWe (#13259) üzenetére


Imco
őstag

A formatra irtam, de mint közben rájöttem nincs az oldalon már ilyen progi.
Többször ki lett fejtve hogy ennek a metodusnak nincs igazán " javitó hatása".
Ugy emléxem, hogy Liksoft már azt is kifejtette hogy a mai winyok miért nem támogatják a LLF-t. Keress egy kicsit felül. Ha nem adnád fel...:)
Szerintem...
*************************
Williams: Igen, de abban már nincs benne azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13264) Tomi7887 válasza stevve (#13215) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

:R Köszi a segítséget a probléma szoftveres volt, oda kesselt a win

-

(#13265) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Seagate Barracuda 7200.7
Model: ST312002A

A vinyó tökéletes, de az MBR-nél, azaz a partíciós táblát tároló rekordnál bad sectort jelez. Gondolom mindenki érzi, hogy ez mekkora cumi.

Az adatokra nincs szükségem, de a vinyót szeretném használni.
Van valami tool, amivel át lehet helyezni az MBR-t, vagy bármely szektort?
A Seatools meg hasonlók sz*rt sem érnek.

(#13266) stevve válasza Tomi7887 (#13264) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor megoldódott a rejtély, ennek örülök. :)

(#13267) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok,

Sajnos nincs időm végigolvasni a fórumot, így egy kérdést szeretnék feltenni.
8 hónapos Satás Hitachi 500 Gb-os winyóm egyik napról a másikra Bad Dectoros lett.
Egyik nap 4, másik napra 16 Bad lett rajta.
Garanciát kötelesek-e vállalni rá, vagy elhajthatnak?
Mivel Hard Disk Sentinel program írja, hogy ez még nem vészes... és csak abban az esetben garis probléma, ha a kondíció csökken.

[ Szerkesztve ]

(#13268) liksoft válasza mArZsi (#13267) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor írja, hogy mikor él a gari? Nem hiszel neki? Miért? Mert csak egy program?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13269) mArZsi válasza liksoft (#13268) üzenetére


mArZsi
tag

Nem, csak azt ugatja, hogy ilyenkor még nem garanciális, csak ha rosszabb lesz.
Ezért ijedtem meg, majd mikor minden adatom kipusztul akkor vihetem garis intézésre?
8 hónap után igazán nem tetszik nekem, hogy egy vinyó bades lesz.
Ez már nem a 486-os P2-esek világa, hogy ilyennel kelljen küszködni az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#13270) liksoft válasza mArZsi (#13269) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugat az mást is. Főleg, ha a help-et, vagy a gy.i.k.-et elolvasod akár a honlapon.

De. Hiba minden időben volt, van és lesz is! Valamint minél gyorsabb, és határra méretezett egy eszköz, annál bonyolultabb, és több hibalehetőséget is tartalmaz.

A Hita a tápellátásra és hűtésre nagyon érzékeny.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13271) stevve válasza liksoft (#13270) üzenetére


stevve
nagyúr

ezért nem használok ilyen kényes HDD-ket. :P A régi Maxtor népvinyó olyan, mint a kalasnyikov, megy minden körülmények között. Mellette van Seagate és WD is, ezekkel se nagyon van gond.

(#13272) Turbo B.


Turbo B.
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete egyik napról a másikra a Samsung HD501LJ vinyó el kezdett kattogni és egyre többet fagyott a gép valamint egyre több bad szektor keletkezett rajta. Pár nap alatt 100% os kondícióról 52% re esett le Hard Disk Sentinel szerint. (kb 100 gyenge szektor volt) Az adatokat sikerült menteni. Kábel csere is volt, sata és táp is. HDSentinel rövid öntesztjénél is már olvasói egység hibát írt. Csináltam egy low level formatot de nem segített. Bevittem szervízbe, náluk semmi baja nem volt 100% ot írt kondícióra, hazahoztam és nekem is 100% ot írt tegnap és le is futott a gyári Estool és a HDSentinel se írt hibát.

Ma azonban HDSentinel ben a rövid önteszt végénél ismét kattogott egyet a vinyó és ismét sikertelen olvasói egység hibát írt. 99% kondíció és 1 gyenge szektor. Lefutattam még1xer és már az elején is ugyanezt a hibát írta ki és már 98% lett a kondíció 3 gyenge szektorral. Ezután neteztem egy keveset kb 10 percet és néha megint kattogott és nem válaszolt a gép kb 10-20 secig.

A szervízben azt mondták h táp hiba lehetséges, mivel náluk semmi hiba nem volt vele, így nem is csináltak vele semmit csak ellenőrizték.

Van egy másik vinyó is a gépben Samsung HD160JJ, neki 94% a kondija 4 hibás szektorral de az már régebb óta így van és annak semmi baja.
A HD160JJ nek kb 30-32 a max hőmérséklete a HD501LJ nek 40-42 nem tudom hogy ez számít e?

Szerintetek mi lehet a hiba oka a HD501LJ nek?

say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

(#13273) liksoft válasza Turbo B. (#13272) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13274) zzz85 válasza dave93 (#13255) üzenetére


zzz85
csendes tag

Sziasztok!

Köszi, okés. Csak most még pü-i korlátok vannak, így gondoltam addig megpróbálok vmit csinálni. :U
Akkor legalább már belőhető így nagyjából a probléma, megmondom neki amit írtatok.

(#13275) Kofler


Kofler
tag

Sziasztok !

Vettem egy WD MyBook Essential 1TB-os külső merevlemezt. Amikor összecsatlakoztatom a géppel felismeri, semmi baja, de mikor megnéztem a meghajtó kapacitását az csak 930 GB-ot mutat az 1000 GB-t helyett :F Ez normális dolog ?
A másik kérdésem az hogy amikor összecsatlakoztatom a PC-vel, kiad egy plusz "CD meghajtót" amin a HDD-hez való különböző szoftverek találhatóak. Ezt a meghajtót ki lehet/szabad-e törölni ? (A tartalmát rámenteném inkább egy CD-re)

Kofler

(#13276) stevve válasza Kofler (#13275) üzenetére


stevve
nagyúr

A méret természetes, hogy sem 1 TB, sem 1000 GB nem lesz, mert a fájlrendszer is foglal némi helyet és minél nagyobb egy HDD, annál többet foglalnak ezek a bejegyzések rajta. Ez így normális, ne aggódj. :)

A CD-s dologra nem sokat tudok mondani, mert nem ismerem a MyBook-ot, de ha nem foglal sokat, szerintem hagyd ott.

(#13277) Kofler válasza stevve (#13276) üzenetére


Kofler
tag

Rendben köszönöm a választ Stevve ! :)

(#13278) Findzs


Findzs
addikt

sziasztok

van az egyik barátomnak egy 3500320AS maxtor diamondax 22 es winyója ami egyik napról a másikra eltűnt a biosból és másik gép sem látja

utána olvastam és ez valószínűleg tipikus firmware hiba ami nemrég végigsöpört a világon
esetleg valakinek sikerült visszahoznia az életbe az ilyen kimúlt winyót ?

természetesen a rajta lévő adatokat nem mentette sosem a barátom tehát az lenne a fontos

köszi a válaszokat

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13279) liksoft válasza Findzs (#13278) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen, adatmentéses cég. Ha már nem működik, akkor jobb nem piszkálni, mert minden megy a "lecsóba". Adatlapom nézd meg, hátha tudok segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13280) raysefo válasza liksoft (#13279) üzenetére


raysefo
csendes tag

Sziasztok Ha esetleg adatmentéses cégre kellene "fanyalodnom" akkor a garos vinyót az adatmentés után még el tudom vinni a garba, magyarul nem kell szétszedni?Maxtor Diamondmax 22 vinyoról lenne szó!!

[ Szerkesztve ]

(#13281) liksoft válasza raysefo (#13280) üzenetére


liksoft
nagyúr

Utána tökéletesen működik, tehát nem hibás. Vagyis a szerviz nem fogadja. Ha más baja is van, csak akkor. Tehát nem rajtunk múlik, hanem a hibán.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13282) mtibi00


mtibi00
tag

Hellosztok! Olyan problémám lenne, hogy vettem egy új winyót, bedugtam a gépbe de a telepítés során azt írja ki hogy a telepítés során probléma merült fel :W Így nem is működik a winyó, mit csináljak most? :F

Chelsea Football Club

(#13283) mtibi00 válasza mtibi00 (#13282) üzenetére


mtibi00
tag

Valaki segítsen légyszi gyorsan :O :F

Chelsea Football Club

(#13284) liksoft válasza mtibi00 (#13282) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ülj a földre, fogd a fejed, és mondd - gondolkodj , gondolkodj , gondolkodj....

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13285) mtibi00 válasza liksoft (#13284) üzenetére


mtibi00
tag

Segítséget kértem nem véleményt :O

Chelsea Football Club

(#13286) liksoft válasza mtibi00 (#13285) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahhoz több információ kell. Tudod, ha a telefonba az orvosnak csak annyit nyögsz, hogy "fáj", akkor szegény szerencsétlen hogyan segítsen?

De megoldjuk, segít a PH!

Hibaokok:
Winchester, adatkábel, alaplap, memória, videokártya, OS driver, tápellátás.

Legalábbis első körben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13287) mtibi00 válasza liksoft (#13286) üzenetére


mtibi00
tag

Hát a gép érzékeli hogy be van kötve az alaplapra (ma785g-ud3h), csak amikor kiírja hogy új hardver lett csatlakoztatva akkor kiírja hogy az új hardver sorn probléma lépett fel :O

Chelsea Football Club

(#13288) liksoft válasza mtibi00 (#13287) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán driver gond lehet. Milyen winyó?

Az alaplap és a drive típusa ismeretében talán szervizes tud segíteni, ezt én nem érzem csak winchester problémának. (Én abban vagyok otthon. - adatmentés)

További sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13289) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Jól tudom, hogy a Samsung HD103SJ (Spinpoint F1) HDD-ben 2db 500GB-os lemez pörög?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13290) mtibi00 válasza liksoft (#13288) üzenetére


mtibi00
tag

Western Digitalos winyó! Egyébként én is arra gyanakszom! :F

Chelsea Football Club

(#13291) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ezt a topicot találtam, ahova beleférne a téma, és remélem viszonylag hamar választ kapok.

Sata kártyáról való bootolással van problémám: [link]
A megmaradt probléma az utolsó bekezdésben van.
Meg még az is érdekelne, hogy mit is jelent ez a Concatenated drive.

(#13292) Williams válasza Findzs (#13278) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!

Igen!
Ez alapján: http://www.msfn.org/board/solution-seagate-7200-11-hdds-t128807.html

(#13293) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a HDD-ben (Samu 2.5 col 500GB 5400RPM 8MB) a SMART időmérője állandóan újraindul? :U

Ma (tegnap) hozta a futár. A winyó megyeget, de időnként megfagy, viszont képes kiolvasni az adatokat. Hdsentinel gyors öntesztje szerint a sz@r az olvasóegység, stb. Vicces történet. A garilevélről is lefelejtették, szóval a gari is para. :W

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13294) liksoft válasza mtibi00 (#13290) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis az alaplap total fullos über extra stb...... A winyóról még mindig csak a gyártóját tudni. Így hogyan segítsen bárki is? De én inkább itt kérdeznék, ugyanis ha a BIOS látja, akkor alaplap kompatibilitás, vagy driver lehet inkább a hunyó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13295) [sultan]


[sultan]
tag

Sziasztok!

Van egy 7200.12-es Seagate vinyóm (ST3500418AS). Egyik nap videólejátszás közben kattogni kezdett. Akkor hdd sentinel szerint 1 hibás szektor volt rajta, másnap viszont már nem bootolt. Másik gépben eszközkezelő látja, de lemezkezelő már nem.
Valahogy szeretném az adatokat lementeni róla :))

(#13296) liksoft válasza [sultan] (#13295) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Itt jobb helyen lett volna, de ne írj oda, ott is én válaszolnék.

A lemezkezelőben nézd meg, lehet, hogy dinamikus volt a kötet, azért nem látod másik gépen. Ebben az esetben csatlakoztatni (importálni) kell. Vagy valami hasonló meghatározással elérhetővé tenni. Konvertálni, formázni tilos, az adatvesztéssel jár.

Ha nem sikerül, akkor a GDB segíthet még.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13297) CheeseDave


CheeseDave
csendes tag

Helló!
Bocs, most lehet hülyeséget írok, de a linuxos gépen ilyen adatokat kaptam a SMART Táblából:

SMART Attributes Data Structure revision number: 64
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAI LED RAW_VALUE
255 Unknown_Attribute 0x373f 200 016 063 Pre-fail Always In_the_p ast 69269232549888
78 Unknown_Attribute 0x2037 032 032 055 Pre-fail Always FAILING_ NOW 35322350018592
32 Unknown_Attribute 0x0320 000 000 032 Old_age Offline FAILING_ NOW 59709725882640
69 Unknown_Attribute 0x3031 065 097 049 Pre-fail Offline - 59852289766477
48 Unknown_Attribute 0x3045 052 048 069 Pre-fail Offline FAILING_ NOW 35322350018636
32 Unknown_Attribute 0x2020 032 032 032 Old_age Offline FAILING_ NOW 35322350018592
32 Unknown_Attribute 0x2020 032 032 032 Old_age Offline FAILING_ NOW 550026354720
16 Unknown_Attribute 0x3f00 000 016 000 Old_age Offline FAILING_ NOW 140742051822588
201 Soft_Read_Error_Rate 0x0004 000 007 004 Old_age Offline FAILING_ NOW 131943408599808
120 Unknown_Attribute 0x7800 000 000 000 Old_age Offline FAILING_ NOW 0
104 Unknown_Attribute 0x017c 058 003 124 Old_age Offline FAILING_ NOW 294720

Egy 40 Gb-os MAXTOR winchesterről lenne szó, ősrégi darab, arralennék kíváncsi hogy meddig bízhatok meg benne. (rémlik, mintha már lett volna vele baj.)
Az adatok kicsit összevissza vannak, de hátha ért valaki belőle valamit...

(#13298) Findzs


Findzs
addikt

köszönöm a válaszokat

különösen Williamsé tünik jónak :R
csak egy kevésbé bonyolult megoldás kellene :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13299) webmail válasza liksoft (#13251) üzenetére


webmail
csendes tag

nos,tegnap kicseréltem a tápot, kapott egy új 550W-osatt. De gyanítom,h kapufát löttünk. :D
mára megint növekedett a gyenge szektorok száma, már 10nél jár, valamint önteszt során "sikertelen olvasó egység hiba miatt".és volt egy sikertelen bootolás is.
szerintem a vinyo lesz inkább a bünös...
zárójelben jegyzem meg van táp eladó :D 350-es, garos

webmail felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.