Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14651) liksoft válasza Pug (#14649) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg, mert a szilikon "kúszik", és a szellőzőt a winyón el fogja tömíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14652) liksoft válasza kekkec (#14647) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor "retúr".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14653) Pug válasza liksoft (#14651) üzenetére


Pug
veterán

ez olyan winyó esetében is fennáll, aminek nincs a tetején semmiféle lyuk? :U

(#14654) liksoft válasza Pug (#14653) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ott valószínűleg nem. Milyen drive? Nyom nélkül tudod eltüntetni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14655) Pug válasza liksoft (#14654) üzenetére


Pug
veterán

1.5TB 11-es Barracuda, tudom, kaksi széria :DDD :W
Jaja, nyom nélkül removeolható a cucc

(#14656) Nudlika


Nudlika
csendes tag

Problémám a következő: Adott 2 HDD a gépben, egy Seagate 250Gb-os, illetve egy 750 Gb-os Samu. Ez eddig oké, mindkettő Sata 2-es. Nos, a Seagate vinyó nyáron lesz 3 éves, azóta gyűlik az adat rajta össze vissza, párszor volt formázva. 3 partíció volt rajta mindigis. A másik vinyó pedig 2 partícióra volt darabolva. Ez eddig szép és jó, gyűltek az adatok, azonban ma a Windowsom megadta magát, így reinstall lett. 64 bites Win7 helyett egy 32 bites XP professionalt telepítettem, először service pack nélkül, majd SP2-vel.(hát igen, hülye fejemmel nem vettem észre hogy rosszat telepítek). Mikor telepítettem az első XP-t, a gép látott mind két hdd-ről 2-2 partíciót, a meglevő C)D)E) partíciókat, illetve a 750-es vinyóról egy 80 GB-os formázatlan területet. C-t leformáztam, tettem rá a windows-t, felment minden szépen, de semmi. A többi meghajtónak nyoma sincs. A gép mindkét winyóból, 130 Gb-ot lát, és semmi mást. A 80 Gb-os partícóit pedig leformáztam, gondolom valamelyik elveszett partícióból került oda. Nos, a kérdésem az, hogy hova tűnhetett az a cirka 650-700 Gb-nyi adatom, ami elveszett ezzel. Valakinek valami ötlete?

Szerk: A gép már látja a maradék helyet is, csak azt is partícionálatlan területként. Adatvesztés FTW

[ Szerkesztve ]

(#14657) Imco válasza Nudlika (#14656) üzenetére


Imco
őstag

Nem sok jót igér a sok formázás-particionálás. Magam sem tudtam már követni. De ez nem is számit.

Itt olvasgass!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14658) liksoft válasza Nudlika (#14656) üzenetére


liksoft
nagyúr

Imco ötlete jó. Ha viszont nem hoz eredményt, akkor adatmentéses szakemberhez célszerű fordulni. Ugyanis ezek a programok automatikusan működnek, és sokszor hibásan detektálják a partíciók helyét, méretét. Ilyenkor is tilos ráírni (újraparticionálni) viszont csak "kézi vezérlés" mellett lehet az adatokat lementeni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14659) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

PIO mód probléma egyszerű megoldásara mit találtam?

ImgBurn: Eszközök/Reset DMA menüpont! :)

Fejlődünk!

Monitor Guru!

(#14660) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

vettem egy ilyen tök alap hdd dokkolót(teszt). bedugtam egyből felismerte, sajátgépben megjelent mint usb háttértár. teljesen új, most bontott Samsung HD250HJ vinyót bele teszem, hátul benyomom a power gombot, vinyó felpörög, windows felismeri, de a sajátgépben eltűnt az ikonja.

mit tegyek hogy előcsalogassam? formázni kellett volna előtte? vagy jumpereljem?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#14661) moonguru válasza AXisBOLD (#14660) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

A lemezkezelőben használatba lehet venni illetve formatálni!

De mivel már működött nálad ha jól értem, akkor csak betűjelzést kell ott adni neki!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14662) AXisBOLD válasza moonguru (#14661) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sikerült köszönöm :R

Aurea mediocritas

(#14663) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Lenne egy Samsung HD103UJ-m!
Május 20-án úgy indult hogy konzisztenciát ellenőrzött és ezt eljátszotta ma is!

Hard Disk Sentinel szerint Teljesítmény 100% Kondíció 100% A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Nincs szükség beavatkozásra.

Szerintetek pusztulni fog?

(#14664) liksoft válasza Misi 007 (#14663) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet OS gond, vagy memória is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14665) Misi 007 válasza liksoft (#14664) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Memtestet ráengedtem cirka 23 perc alatt végzett majd közölte hogy nincs hiba nyomjak esc-et.
OS gond alatt mit értesz?

(#14666) liksoft válasza Misi 007 (#14665) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valaki valakivel ütközik, és hibát vét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14667) Misi 007 válasza liksoft (#14666) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nem tudom mi ütközhetne igazából...
Minden esetre csinálok egy backupot az a biztos! Thx.

(#14668) orosz022


orosz022
csendes tag

hello most akarok vásárolni egy Western Digital 500GB SATA2 HDD (WD5001ABYS). -t az lenne a nagy nagy kérdésem hogy lehet úgy jumperelni és hogy a 1,5 Gb os adat átvitelre legyen beállitható mivel az alaplapon nincs már hely sata számára igy egy Silicon Image SiI 3512 SATARaid Controller re szeretném kötni amin már műxik egy samsung vinyó ahoz leletem a gyártó honlapján fényképet is hogy hova kell tenni a jumpert de ehez a vinyó tipushoz nem kérem aki tud segitsen

kösz előre is

lehet nem ide kellett volna irni de sürgős lenne

[ Szerkesztve ]

(#14669) trl_master válasza Misi 007 (#14663) üzenetére


trl_master
tag

nekem is volt ilyen gondom, de rendszer újratelepítés után abbahagyta, azóta se csinálja!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#14670) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy tegnap nekiálltam törölni a C:\-ről mert kezdett kevés lenni a hely! Ma viszont azt vettem észre hogy eltűnt a D:\ ami ugyanaz a HDD! Nem tudom hogy a 2 összefügg-e. HDD regenerátor nem talál hibás szektort, a HDD sentinel 100%os kondíciót ír! Tudok vele valamit kezdeni anélkül hogy formáznám, mert 300gigáról van szó!
Win7-em van 64es és egy WesternDigital wincsiről beszélünk.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#14671) Imco válasza Motar (#14670) üzenetére


Imco
őstag

Valami látja a hiányzó részt?
#14657-ben a link.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14672) Imco válasza orosz022 (#14668) üzenetére


Imco
őstag

Egy hozzáértő ismerősőm szerint, használj inkább Samut.
Azt tudod jumperelni is, és már bevállt.
Egyébként ugy emléxem hogy a wd magától átáll.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14673) Motar válasza Imco (#14671) üzenetére


Motar
tag

Igen látja amúgy a partition manager pro.
Köszi a linket, rákérdezek ott is. :R

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#14674) artiny


artiny
őstag

Mitől kezd el kattogni egy hdd?

Van egy külső WD hdd, idáig nem csinálta.Nem érte ütés vagy hasonló,de elkezdett kattogni :((
Elégé idegsítö.....lefutattam error scant,de nem talált hibás szektort. kb.percenként kattan,ha onnand olvas valmit vagy töltök rá valmit.

[ Szerkesztve ]

(#14675) liksoft válasza artiny (#14674) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos, célszerű menteni........

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14676) Jarod1 válasza artiny (#14674) üzenetére


Jarod1
addikt

ments mindet mint az állat, nekem ami winyó bexart az mind WD volt, kattogós... :O

(#14677) artiny válasza Jarod1 (#14676) üzenetére


artiny
őstag

Mennyi ido utan haltak meg? szoval kattogás megjelent- - - -ido - - - --meghalt?

(#14678) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok!
Van egy ASUS C90S notim már megvan kb 2,5 éve, most vettem bele nemrég új vinyót: WD3200BJKT (szabadesés érzékelős).
Nos a problémám az lenne h kb 2 hetes lettére elég magas ez az érték: load/unload cycle count

És ez elég nagy mértékben nő napi szinten mint az érték is mutatja két hetes létére!
Az tűnt fel h a win alatt néha kattog a vinyó és kis utána járással kiderítettem h a parkolóállásba pakolgatja a fejet ezért kattog.
Nem a szenzorja hibás ez tuti mert csak ha a laptopban van akkor csinálja, ha külső rekből e-sata-n kipróbáltam és nem csinálta, viszont ha jól megrántottam akkor kattant mivel a szenzor jelzet na mind1 nem ez a lényeg.
Az eredeti vinyó egy Seaget 160Gb 5400-es vinyó volt, elégé romon volt már ezért vettem a notiba új/jobbat. Jelenleg a régit külső rackben használom, megnéztem azt a load/unload cycle count értékét és kb. 114500!!!
Tehát már a régivel is csinálta a noti rendesen!
Mindegy h milyen win van fent, frissítettem bios-t és így is csinálja!
Tuti h kicsinálj ez a kattogás a vinyót előbb utóbb!
Ha valami megoldást ajánlana erre bárki azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14679) Imco válasza artiny (#14677) üzenetére


Imco
őstag

A kérdés helyesen: Mennyi idő alatt tudok lementeni róla mindent?
Nincs 2 egyforma vinyó. Ilyenkor minden kattanás lehet az utolsó is.
Utána már csak a sirás marad, és a kérdés, hogy van-e elég pénzem adatmentésre, vagy inkább vesszen minden.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14680) Imco válasza PedroPascal (#14678) üzenetére


Imco
őstag

Talán az energia gazdálkodást állitsd asztalira, hogy a win ne kapcsolhassa le.
Illetve nézd meg sentinellel is mert nem biztos, hogy rossza az az érték.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14681) liksoft válasza PedroPascal (#14678) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gratulálok! Rángasd csak. :W :W Utána meg gyere hozzám sírva, hogy annyi pénzed nincs, de az adat kell. Mondd, a drive-ot cibálásra, vagy adattárolásra tervezték?

Bár addig jó nekem míg sokan nem tudják mennyire érzékenyek ezek a mai drive-ok, mert akkor meglesz a mindennapi betevő.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14682) Jarod1 válasza artiny (#14677) üzenetére


Jarod1
addikt

A kotogás megjelent és meghalt de nekem állandó jellegű volt a kattogás, érdekes hogy csak WD-k nél jelentkezett.. szóval ments minden fontos adatot...

(#14683) Blaze71 válasza liksoft (#14681) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia Liksoft!

Szerencsére nincs HDD problémám, de ezt gyorsan le is kopogom. Csak kérdeznék.

Van-e gyekorlati jelentősége annak, hogy a 32 bites Vista egy régebbi egy lemezes 160-as Samsung, vagy egy újabb, 250-es F1-es Samsung HDD-n van. Érdemes áttennem az elvileg gyorsabbra, vagy a mindennapi használatban úgysem veszem észre? A 160-as JF100 és S166, míg a 250-es esetén ilyesmit találtam, hogy 1AC01112. Elvileg a 160-as belső adatsebessége 9xx Mbit/sec, míg az F1-nek 1400 Mbit/sec.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14684) artiny válasza Imco (#14679) üzenetére


artiny
őstag

Oke koszi az infokat.
Nincs rajta olyan fontos adat , csak filmek,sorozatok.

Jarod1: használsz WD azóta?
én úgy gondoltam ,hogy a WD-k a leghosszabb életartalmú,megbízhatóbb márka.
Ha venél egy új 500GB belsö hdd-t akkor melyik márkából választanál?
Volt már samsung F1 ami meghalt már nekem...nem tudom másnak mienek a tapasztalatai.
Seagata még nem volt,de elég jónak tűnik. A WD és Seagata közül meik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#14685) liksoft válasza Blaze71 (#14683) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A gyorsabb az gyorsabb, a lassabb az lassabb. De gondolom ezt Te is tudtad. Egyébként meg nem használok sem Vistát, sem 7-et. Nagy púp lenne. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14686) AndrewTdi válasza Blaze71 (#14683) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szia!

Valamicskével gyorsabb lenne az újabb vinyón a rendszer.

(#14687) Blaze71 válasza liksoft (#14685) üzenetére


Blaze71
őstag

Oké, ez tiszta, ezért kérdeztem. Csak megéri-e vele vacakolni? Van-e értelme a gyakorlatban is? Konkrétan, hogy észre vennék-e különbséget?

AndrewTdi! Köszi Neked is. Gyakorlati hasznára lennék kíváncsi. Mert ha csak annyi, hogy egy hajszálnyival gyorsabban tölt a Vista és nyerek vele fél másodpercet, akkor nem tökölök vele, marad így.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14688) AndrewTdi válasza Blaze71 (#14687) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Talán a programok elérése is gyorsabb lesz. Igazából minden gyorsabb lesz picit (programok betöltése, firefox, stb).
De nyilván nem "sztaqrva mennyivel gyorsabb most" kategória.
Ha az időt sajnálod és a win utáni többi cucc felpakolásával nem akarsz mojolni, ne installd újra a wint. De ha nem nagy gond, csináld.
(én újratenném) :)

(#14689) Imco válasza Blaze71 (#14687) üzenetére


Imco
őstag

Én meg nem install'nám újra! :)

Egy "normális" erős konfigban nem számottevő a gyorsulás, hisz a másodperc töredékéről beszélün. Ez összadva is csak tized század sec.-ben mérhető.
A névjegyedben szereplő már jó konfignak számit. :)

Azt csináltam legutobb hogy leválasztottam 50 Gb-t a new vinyoról, és mikor már halodik a régi os akkor oda tudok telepiteni az újat. Illetve most épp egy kisérleti W7 x64 van rajta.

Egyébként meg ha kisérletezni akarsz, akkor simán tükrözd rá az old vinyót és akkor számszerűen mérheted a különbséget közöttük.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14690) Imco válasza artiny (#14684) üzenetére


Imco
őstag

Annyit még engedj meg, hogy felhivjam rá a figyelmedet:
a kattogás valaminek az oka!
Saját tapasztalatomban a táp hiba okozataként.
Természetesen lehet más is.

A WD vinyókra esküdtem. (ma is merem ajánlani) 5-6 év alatt 2 garisat láttam x00 db-ból..
Ennak ellenére, szakemberrel értekezés után áttértem a samura.
Szerinte megbizhatóbb. Az én érvem még a gyorsasága volt.
20-30 MB/ sec a különbség másolásnál, ami számottevő.

Ezektől függetlenül vedd még figyelembe, hogy a megfelelő hűtés és a táp a sarok pont.
Bármilyen vinyót is vásárolsz, rövid életüek lesznek ezen feltételek nélkül.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14691) artiny válasza Imco (#14690) üzenetére


artiny
őstag

Lehet attól kezdett el kattogni ahogyan kapcsoltam le?
Tartom a power gombon az újjam 4másodpercig. Ha egyszer nyomom meg csak 4-t villan a powergomb és utána nem történik semmi. A windows még mindig látja a vinyót. Ha Safely Remove nál kapcsolom le és utnána nyomom a power gombot ugyan az történik.,szoval semmi.
Próbáltam,hogy megnyomom egyszer a p.gombot utána várok hat ha lekapcsol,de nem történt semmi 30perc után se, pedig a gép már levolt kapcsolva. Ha burok tetejét megfotam éreztem,hogy forog a vinyó.
Használati utasítas:[link]
DISCONNECTING THE DRIVE – 23 lapnál irja a lekapcsolást.

Egyébként akkor kezd el jobban kattogni,ha beáll alvo allapotba 10perc utan ,ha nem használom.

A tápom Fortons FSP 500w-s ami nem a gagyi közé tartozik szerintem.

(#14692) Blaze71 válasza Imco (#14689) üzenetére


Blaze71
őstag

Eerre gondoltam én is, hogy csinálok egy képfile-t és azt teszem rá az F1-re. A vicc annyi az egészben, hogy másfél éve megvannak az F1-esek, de eddig csak tárolónak használtam őket. Ráadásul az egyiket még arra sem, mert alig van rajta 40 GB-nyi olyan adat, ami megvan máshol is. Mondjuk most ürítettem le egy 160-as PATA HDD-t is, amin kb 13 GB-nyi olyan adat volt, amiben lehet olyan, ami kell. A többi kb 120 GB-nyi megvan máshol. Igaz a PATA HDD-ket el is adtam gyorsan, mert csak a helyet foglalták a szekrényben. Lehet, hogy veszek egy kis erőt magamon és tényleg rendet teszek a rendszerekben, de akkor már Win7 megy mindkettőre.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14693) PedroPascal válasza Imco (#14680) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nem tudom mért mennék hozzád?!
Amint írtam a vinyóm Free-fall sensoros azaz érzékeli a szabadesést és akkor parkoló állásba teszi a fejet! Ugyebár ez kisebb mozgásokra nem reagál ezért kell "jól megrántani"
Nehogy azt híd h földhöz basztam vagy ilyesmi csak épen h a szenzor kapcsol-e azt ellenőriztem mert ha elolvastad volna amit írtam előzőleg akkor talán levágtad volna h gyanakodtam a szenzora is és tuti h nem az teszi.
Nem szeretem ha hülyének néznek!
Tudom miért kattog mert állandóan parkolóba teszi a fejet, és ezt szeretném megtudni h miért csinálj és hogyan lehetne megszüntetni?
Nem megoldás erre a problémára a WDidle3 sem. próbáltam!
Tehát nem azért kértem itt segítséget h valamelyik szavamba belekössenek és ahelyett h a kérdésemre válaszolna valaki ezen lovagoljon!
Lehet h kicsit félreérthető volt a rángatásos téma, de éppen csak annyira mozgattam meg h a szenzor érzékeljen, és mint mondtam már ez a Free-fall sensor megfelelően működött, nem emiatt csinálgatja!
Remélem így érthető voltam.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14694) Jarod1 válasza artiny (#14684) üzenetére


Jarod1
addikt

wd nem , bár igaz hogy 1,2 es 8.3 as winyók voltak anno

(#14695) PedroPascal válasza Imco (#14680) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Már eljutottam arra a szintre h ha kattan akkor nézem is a smart-ot és bizony minden egyes kattanás után nő az érték!
De mellékelem a HD sentinel képet is:

Nem hinném h a win kapcsolgatja, elvileg a rendszer vinyót nem kapcsolja le és ha mégis így lenne akkor nem a win betöltése után kb 5 perc után csinálná szerintem.
Azért köszi az ötletet!
Esetleg más ötlet valakinek?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14696) liksoft válasza PedroPascal (#14693) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem Imco írta, hanem én. Tisztességes polgári foglalkozásom az adatmentés. Innen tudom, hogy a drive mozgatása! sem tesz jót neki. Az más kérdés, hogy egy határon belül el kell viselnie. Viszont a gyártók adatai (melyek legtöbbször pontosak) a hétköznapi életben nehezen foghatóak meg kézzel. Vagyis az X G eséskor 10cm járólap esetén már teljesül. Tehát a ráncigálással (pardon mozgatással) óvatosan!

A parkolást meg a BIOS, OS vagy drive maga végzi. Az OS-é kiiktatható, a BIOS-é talán, a drive belsője viszont a legritkább esetben. A HDSentinelben be lehet állítani, hogy ne hagyja a drive-ot leállítani. Viszont a fej alatt a légpárna által keletkező magas hő a lemeznek nem tesz jót hosszú távon. Így a parkolás az élettartamra is kihatással van.

Szerk: Igen, érthető. De ha nem írom, akkor minden "ifjú titán" elkezdi cibálni, mert szabad, és jön a sírás. A fentiek miatt Neked sem ajánlom. Biztonsági funkció. Autónál is ellenőrzöd, hogy a légzsák működik-e?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14697) PedroPascal válasza liksoft (#14696) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Elnézést tényleg rossz helyen válaszoltam. :B
Azért ellenőriztem, mert Dzsekó kollégával privátban beszélgettünk a problémáról és ő említette h esetleg a szenzor hibás és ezért csinálja, mint kiderült nem az csinálja.
Bios-t frissítettem, a helyzet nem változott, mellékelem a vinyóra vonatkozó bios-os képet hátha itt kéne valamit állítani, (alapon van)

HDS-nél is megköszönném ha esetleg elárulnád h merre találom ezt a lehetőséget, vagy akár a win-en belül.
Előre is köszönöm!

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14698) liksoft válasza PedroPascal (#14697) üzenetére


liksoft
nagyúr

OS és BIOS esetén is az energiagazdálkodásnál.

Sentinel: Beállítások / Lemez figyelés - Lemezek leállásának akadályozása.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14699) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Február elején bedöglött a gépem egyik bekapcsolás után a másikra, alig bírtam újraéleszteni (BSOD rendszeresen a windows betöltő képernyőn, alig bírtam újratelepíteni), de most ötlött fel bennem a gondolat, hogy lehet a HDD volt az okozója.

Érdeklődni szeretnék, hogy a S.M.A.R.T. alapján mit tudtok megmondani róla (Notebook hdd)
Még van rá fél hó gari (egész gépre), és azért érdeklődnék, hogy garanciába cserélhető-e már ebben az állapotban, ha valóban ez a baja, vagy csak szimplán behülyült a Win még annó? Mert csak a Win7 nem akart felmenni rá utána, az XP kényelmesen felment, onnét leformáztam, feltettem Win7-et, tegnap előtt újratelepítettem, és kutya baja van most meg.

Vagy használjam ameddig megy, és ha behal akkor cseréljem, és maradjon adattárolós vinyó?

Ja igen, a kép:

[ Szerkesztve ]

(#14700) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Vista nem hajlandó bebootolni, probáltam már helyreállítani miegymás semmi. le kéne szedni róla az adatokat és újra rakni, na itt jön a probléma, Hirens BootCd MiniXPvel bebootolok a documents and settingbe ha be akarok lépni aszonydja, hogy access denied. Nem egy nyomi passwordot kér hanem így.

Próbáltam már ntfsDosal is de jól emlékeztem az ilyenkor nem lát semmit.

Vkinek vmi 5lete nincs, hogy lehetne lementeni az adatokat, HA beraknám egy másik Vistats gépbe 99% le tudnám szedni de a notit nem szedhetem szét mert garis "plombált".

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.