Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14301) Viperator


Viperator
őstag

Érdekes, hogy a Hitachi 160GB (HDT721016SLA380) merevlemez nem kompatibilis az Asus P5B alaplappal! Ezért nem volt stabil, sokszor kaptam hibát.... A merevlemez kompatibilitása: [link]

Tehát van nagyon köze hozzá?

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#14302) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

A gépemben eddig egy darab 320GB WD HDD volt, most vettem mellé egy 500GB-t. Az a problémám vele, hogy a gép egyáltalán nem érzi. Tehát még ha a BIOS-ba belépek, ott sem látja, csak a 320GB-osat. Vadonatúj, most raktam be először a gépbe, mi lehet a baja? (tudtommal SATA-s vinyókat nem kell jumperelni).

(#14303) Imco válasza petyus_ (#14302) üzenetére


Imco
őstag

Jól tudod. Táp, csatlakozók renden? Másik gépben sem látszik? A 320-asok nélkül? Sok 500-as WD-m van-volt. Mind ment simán.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14304) Imco válasza Viperator (#14301) üzenetére


Imco
őstag

Számomra ez több mint érdekes. Asus lapokkal szerelem a gépeimet, és nem volt még soha erre utaló hibám. Igaz, hogy Hita HDD-t nem szerelek. Samuval és WD-vel semmi ilyen problémám nem volt. Ráadásul a P5B egy jó kis lap volt. Nincs köze hozzá.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14305) csatahajós


csatahajós
senior tag

Sziasztok!

Most építettem rendelésre egy gépet egy Asus M4A785T-M-es lapra egy Athlon II-vel és 2 GB RAM-mal és egy 1.5TB WD CAviar Green vinyóval

Az a gondom, hogy nagyon laggol a gép a frissen rátelepített XP-vel. BIOS-t lefrissítettem, page file kikapcs (alig eszik 400MB RAM-ot így is), mégis borzasztó lassú mindenféle applikáció kinyitása és úgy általában nem reszponzív a rendszer (néha a startmenü is mp-ek alatt nyílik fel). Az rendben van, hogy a green vinyók lassúak, de azért azt nem hiszem, hogy egy firefox megnyitása 30 másodpercbe telik időnként, illetve a NOD32 startup scan is percekig fut le. Mondjuk már az gyanús volt, hogy az XP is majdnem egy óra alatt ment fel rá...

Sentinel szerint a vinyó 100%-os, de én mégis arra gyanakszom, hogy nincs vele valami rendben, mert szinte egyfolytában tekeri a gép (99%-os a vinyó használat a sentinel szerint).

Lehet esetleg alaplap gond vagy egyértelműen vinyó?

Tippeket előre is köszi

(#14306) Jarod1 válasza csatahajós (#14305) üzenetére


Jarod1
addikt

mennyire töredezett a winyó? külön pARTÍCIÓN van a rendszer?

(#14307) petyus_ válasza Imco (#14303) üzenetére


petyus_
senior tag

Ugyanerről a csatlakozóról a DVD-író működik rendesen, más hiba nem szokott lenni, a táp egy 1,5 éves FSP. Másik gépben sajnos nem tudom kipróbálni, de próbáltam egy USB-s rack-kel, azzal sem működik. Most próbáltam ki, ha lehúzom a 320-ast, és a helyére dugom, akkor sem látja.

(#14308) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Adott egy új WD 500GB 5000AAKS vinyó.
Egy hét után a HD Sentinel szerint 24%-os a kondició.
Az egész gép új, csak a táp (Chieftec 350W) nem, viszont nem egy erőmű mivel nem játékra lett véve.
A gépen Win7 Ultimate 32bit van.

Szerintetek :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#14309) HDCheyenne válasza csatahajós (#14305) üzenetére


HDCheyenne
csendes tag

Szia,

A Western Digital Green-nel kapcsolatos problémád tökéletesen megoldható:

http://gepembernaploja.blog.hu/2010/03/27/wd_caviar_green_winyo_lassu_xp_alatt

Sok sikert!!!

(#14310) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok

Akadt egy-két gondom.
Történt hogy szerdána fürdőbe kiégett a lámpa és lecsapta a biztosítékot, gépem közben ment. Utána kíváncsiságból bekapcsolatam a HD Sentinelt, félvén attól hogy lehet történt valami gond. A HD200HJ vinyümnál fogadott egy 1 gyenge szektor ami mára 2-re emelkedett, nem tudom hogy fentebb említett dologgal összefüggésben van-e, de sajnos a dolog adott, garancia az Aquaba szól körülbelül december elejéig, megkérdezném hogy ez egyre többre fog emelkedni?Gépen semmit nemv ettem észre, egy fura dolog volt ami abban muutatkozott meg, hogy a rendszerbetöltésnél egyszer az történt hogy csak "homokórázott" a vista és annyit írt hogy az asztal betöltése, de nem igazán ment tovább aztán újraindítottam és jó lett, mást még nem vettem észre.

És akkor a képek ami alapján hátha tudtok valami kézzelfoghatót mondani:


(#14311) Imco válasza Dyno (#14310) üzenetére


Imco
őstag

Amig nem változik az érték ne foglalkozz vele. Figyeld a sentinelt! Nekem is volt ilyen és meggyogyult magától. A lányom gépébe meg 1 bad sectorral megy egy vinyó ~2éve. Garihoz ez kevés. Másrészt esetleg táp problémára is utalhat a jelenség. Figyelembe véve a 4 vinyót, VGA-t, tuningot, ez sem elhanyagolhato.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14312) Imco válasza petyus_ (#14307) üzenetére


Imco
őstag

Akkor lehet, hogy rossz a HDD.

Üdv! Imco

(#14313) petyus_ válasza Imco (#14312) üzenetére


petyus_
senior tag

Én is erre jutottam, úgyhogy viszem vissza.

köszi a segítséget.

(#14314) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Hddregenerátoron kívűl tudotok vmi programot amivel bados winkot lehet javítani? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#14315) Jason válasza liksoft (#14286) üzenetére


Jason
tag

Itt van képekben a SMART és a HD Tune teszt, hátha így könnyebb feldolgozni, mint a korábban linkelt report file-ból:

Ma próbáltam és kiderült, hogy az albitársam WD-jére tudtam írni tőlem 43MB-al és tőle az enyémre meg 65MB-al. Ebben így az enyém simán verte az övét.
Lehet, hogy nincs is nálam semmi gond és nem kellene foglalkoznom az egésszel?
A HD Tune által kihozott értékek nem tudom, hogy rossznak vagy jónak mondhatóak-e!?

Előre is köszi a segítséget: Jason

(#14316) Imco válasza Norb3rto (#14314) üzenetére


Imco
őstag

A bados vinyok nem igazán javithatóak, Illetve igen, csak a bad nem. :)
A látszolagos, ideig óráig tartó hibátlanságon kivül, sajnos nem igen érhetsz el többet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14318) Dyno válasza Imco (#14311) üzenetére


Dyno
veterán

Értem köszönöm.Hát nem igen fogyaszt a gépem 250W-nál többet konnektor felől, tápom bírja még bőven.
Anno volt egy HD160JJ vinyóm azon volt 70sector hiba és simán használtam rendszerként 1évig, aztán legariztattam.
A 80-as öreg ide-s samu vinyóm meg 3 sector hibával megy már egy pár éve.

Csak ami zavar hoyg a HD200HJ-on gyenge szektor van.Nem csak simán sérült szektor, és ahogy itt fórumon vissza olvastam, inkább kritikusabb a gynege sector mint a sérült, vagy tévedek?

(#14319) Norb3rto válasza Imco (#14316) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Olyan lehetséges hogy kizárni a hibás szektort,amit a winko nem tud tartalék területre tenni magától azt egy progi segítségével el lehet érni?

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#14320) Imco válasza Dyno (#14318) üzenetére


Imco
őstag

A gyenge szektor megszünhet magától. A sentinel irja is.
Másrészt a tápos kérdésnek olvass utána, akár itt a topicban is.
Nem biztos, hogy az a baj, csak hogy helyesen lásd a dolgokat egy esetleges problémánál.

Szerintem....

Üdv! Imco

(#14321) Imco válasza Norb3rto (#14319) üzenetére


Imco
őstag

A sentinel mindent tud amit kell.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14322) Norb3rto válasza Imco (#14321) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszi.

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#14323) liksoft válasza Jason (#14315) üzenetére


liksoft
nagyúr

Úgy tűnik, a Te drive-od ennyit bír. A WD gyártmányai eléggé eltérőek, még azonos típusszám esetén is. Adatmentés során sikerült már olyannal is találkozni, hogy egy 160GB-os 2,5"-os drive-ban (eredetileg 2 lemez 4 fej az alapváltozat) találtunk két lemez két fej változatot (a két középső fej volt csak benn, így mindkét lemez egy-egy oldalát használta). :Y Jogos, hogy ennek a drive-nak a nagyobb felületi adatsűrűsége miatt magasabb az átviteli sebessége. Lehet ugyanilyen ok Nálatok is. Érdemes lenne a HD-Tune átviteli statisztikát mindkét drive-nál elvégezni. Pontos adatot nem fog adni, de kiindulásnak jó lesz. Utána lehet tovább keresni. A SMART jó, abban nem találtam problémára utaló adatot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14324) Jason válasza liksoft (#14323) üzenetére


Jason
tag

Megvan a másik WD HD Tune eredménye is:

Nem mondanám, hogy az enyém alul marad, nekem csak az enyém ingadozásai nem tetszenek.

(#14325) liksoft válasza Jason (#14324) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jól mondod, egyenletesebb. Ez viszont nem a drive érdeme, hanem a háttérben az OS kevesebb feladatot végez. Vagyis, Nálad nagy valószínűséggel az OS lassabban olvas (várnia kell a lemez odafordulásáig). Ez az írás és egyéb adminisztráció minimális időbeli növekedése lehet. Ahogy a lemez forog, pont "lekési" az olvasandó adatot, így várnia kell. SSD-nél ilyen nincs, így ott nincs várakozási ciklus, ezért nem vehető észre.

Talán..... De lehet más is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14326) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Sziasztok!

Elnézést kérek, hogy itt teszem fel a kérdést, de úgy látom, hogy ez a topik forog nagyon illetve, hogy itt nagy szakértelemmel rendelkező emberkék is írogatnak...

Szóval a problémám az, hogy van egy ilyen winyóm egy ilyen házban.

A problémám az, hogy szétesik az NTFS index táblája és állandóan adatvesztést produkál a winyó. (például a jpg képek "megtörnek", sérülnek, stb.)
Kérdésem pediglen az volna, hogy ezt okozhatja az, hogy nem kap megfelelő tápellátást a black-box usb-n a winyó, vagy a HDD nem jó?

Ugyan ebben a dobozban ezt megelőzően egy ilyen winyó volt ami hibamentesen működött 3 évig...

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14327) liksoft válasza DonDragonka (#14326) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen, valószínűleg kevés tápot kap. A műszaki specifikációban is 100mA pluszt kér az új.

Az USB-ről táplált külső HDD-k esetén az Y kábel (két USB látja el táppal) használandó, csak a hátlapi (forrasztott) csatlakozókból. Ezen kívül célszerű minél rövidebb kábeleket, és nem a mini, hanem a hagyományos USB (lapos vagy végyszögletes) csatlakozós házakat használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14328) DonDragonka válasza liksoft (#14327) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ezt akkor megszítam... :((

Ennek a balck box-nak ugyan van egy mini usb csatija, meg egy 5V DC inputja de nekem sehol nincs olyan kábelem ami ehhez a felálláshoz való. És ha minden igaz azzal sem lennék beljebb, mert az meg az e-sata miatt van rajta szerintem, nem hiszem, hogy USB és 5V DC egyszerre látná el táppal a winyót. Sajnos bővebb infóim nincsenek a box-ról...

Azonkívül elsősorban notihoz használtam volna ezt az alkalmatosságot, de ha jól sejtem akkor max. úgy ha beépítem... :(((

Minden esetre köszönöm a választ!

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14329) liksoft válasza DonDragonka (#14328) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Esetleg ilyennel 2 forrasztott USB portot használva. A laptopban mindegyik port forrasztott!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14330) DonDragonka válasza liksoft (#14329) üzenetére


DonDragonka
őstag

Közben azt ötöltem ki, hogy megnézem egy PC-ben, hogy biztos nem é a winyó a ludas, ezt ugyan is könnyebben meg tudom nézni, mint egy ilyen kábelt felhajtsak...

Berakom egy PC-be a winyót és ha ott jó akkor kerítek egy ilyen kábelt... :K

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14331) liksoft válasza DonDragonka (#14330) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha csak egy USB-ből kap áramot, akkor felesleges a hibát keresned. Az USB port terhelhetősége 500mA (de ekkor már csak 4,7x V feszültségre képes). A drive kér 1000mA-t és hozzájön még egy kicsi ami az elektronikáé. Akkor most mit keresel? :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14332) DonDragonka válasza liksoft (#14331) üzenetére


DonDragonka
őstag

:))

Sejtettem én, hogy ez így nem kerek, de valamit akkor sem értek... És tulajdonképpen ez az amit keresek, választ erre a kérdésre:

Az előző winyó 900mA-es volt, akkor az miért nem hasalt el ugyan ezekkel a hibákkal?
Ha jól értem amit írtál és amin megrökönyödtél akkor, elvben egy USB kábelen annak sem lett volna szabad jól működnie, pedig mint mondottam volt 3 évig bírta minden gond nélkül, adatvesztés egyszer sem volt.
Tovább megyek, ezzel a felállással több gépen is használtam, noti-kon, PC-ken és soha sehol nem volt gondom a tápellátással. :F

Mikor kiszemeltem az új winyót megnéztem és összehasonlítottam az adatlapjaikon található értékeket, és ezek szerint pont ezt az arányaiban kevesebb többlet terhelést nem tudja már az USB... Ezt sejtettem már akkor is amikor a kérdést feltettem, de most, hogy nálam, a dologhoz jobban értő is megerősítette a gyanúm (feltéve, hogy PC-ben, NEM PC-re dugva, hanem beszerelve jó lesz), nagyon úgy fest, szereznem kell egy olyan kábelt mint amit mutattál. :R

Így remélem már sikerült jobban megfogalmaznom a problémakört... :B

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14333) G Tibi


G Tibi
csendes tag

Tud esetleg valaki Henczler Viktorról (oakley@ak47.hu) valamit?

Csak hogy érthető legyen: hirdetést adtam fel, hogy keresek WD 250 Caviar SE ide winyót, mert az enyémnek elfüstölt az elektronikája...
Erre jelentkezett, hogy neki van eladó. Hirtelen felindulásból átutaltam neki a megbeszélt 7000 pénzt. Ez volt március első felében. Én még semmit nem kaptam....és lassan május lesz...
Az e-mail-ekre nemigen reagál.
Remélem érthető, hogy miért keresem.

G Tibi (gergely-tibi@freemail.hu)

(#14334) Imco válasza G Tibi (#14333) üzenetére


Imco
őstag

Miért pont itt keresed?

Üdv! Imco

(#14335) G Tibi válasza Imco (#14334) üzenetére


G Tibi
csendes tag

Alighanem már többen is érdeklődnek utána.
Másokat is átvágott winyó ügyben, és még ki tuja miben.....
Reménykedem, hogy előbb-utóbb valaki feldobja.

(#14336) liksoft válasza DonDragonka (#14332) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden típusnak más a tolerancia küszöbe. Az előző drive még éppen tudott működni (de gondolom határon), míg az új már erre képtelen. Vigyázz, alacsony tápellátás gyenge és hibás szektorokat okozhat a felületen, valamint ha ez servo területet érint, akkor sávazonosítási gondja is lehet. Ilyenkor akár "be is fagyhat" a drive! Abban az esetben ha gyári adminisztrációs területbe "rondít", a drive akár működésképtelen is lehet, teljes adatvesztéssel együtt! Ebben az esetben még adatmentéses szakember sem minden esetben tudja visszahozni az elveszett adatokat.

A fentiek tükrében minden esetben csodálkozom, mikor gyártók szimpla kábeles terméket dobnak piacra. Talán ennyire nem kéne spórolni! Az 1,8"-os drive-ok esetén elegendő a szimpla kábel, hiszen ott 5-600mA 3,3V-on a tipikus tápellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14337) liksoft válasza G Tibi (#14335) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Keresd meg a Jótanácsok / ha kereskedsz részt benne! Előre le lett írva! Utólag már csak pereskedhetsz (ha jól tudom) amennyiben nem sikerül megegyeznetek.

Egyébként meg a WD szériára érzékeny, egyes darabok gyári számra is. Vagyis ennyiért még ha a panelt meg is kapod, vásárolsz egy NAGY lutrit! Ha az adatokra van szükséged, akkor NE gányolj, mert hibás munkamenettel még a meglévő lehetőségeidet is el tudod veszíteni, így később már adatmentéses szakember sem biztos, hogy tud segíteni!

1. Végig kell gondolni a problémát.
2. Kérdezni kell többfelé, lehetőleg szakmailag is jó helyen!
3. Csak most lépni az előzőek ismeretében.

A fordított sorrend eddigi tapasztalatom szerint jól még soha nem sült el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14338) DonDragonka válasza liksoft (#14336) üzenetére


DonDragonka
őstag

No az Y kábeles megoldás sem volt jó. Nem jó notin sem, és nem jó PC hátsó USB-jén sem. Egyedül az segített, hogy egy külön 5V-os csatlakozót dugtam a BOX-ra, de az meg 220-ról jött. Így tökéletesen stabil maradt a winyó és nem hibázott egyszer sem.
Viszont így nem tudom arra használni amire akartam. Tehát eladom, mert így nekem használhatatlan. Noti winyónak lassú, mobil winyónak meg sok cucc kell hozzá...

Minden esetre köszönöm az értékes infókat és persze a segítséget.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14339) liksoft válasza DonDragonka (#14338) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a külső ház tápszűrése elégtelen, és nem képes korrekt környezetet biztosítani a drive-nak. Ez is tápellátás, amit az első perctől feltételeztünk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14340) DonDragonka válasza liksoft (#14339) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ajjaj itt valami nagyon nem smakkol...

Adtam neki még egy esélyt és beraktam egy pc-be (HP compaq dx6100-ba).
A gép elindúlt de nem látszott XP (utsó update-es) alól a winyó. Gondoltam benézek a BIOS-ba, hát újraindítottam. Ott a meg is jelent de amikor kiválasztottam, hogy megnézzem a tulajdonságait, lefagyott a BIOS...
Ezt követően még 1x újraindítottam a gépet, hogy megnézzek még valamit. Új eszköz keresésre (de csak arra) felfedezte, hogy van neki egy winyója. Újraformáztam és látszólag tökéletesen működik....

Én itt most teljesen összezavarodtam. :F

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14341) liksoft válasza DonDragonka (#14340) üzenetére


liksoft
nagyúr

SATA1 SATA2 nem kavarhat bele? A tápellátáson kívül ez az ami még jelenthet problémát. Csak úgy deríthető ki, ha SATA2-es házban is tudod tesztelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14342) DonDragonka válasza liksoft (#14341) üzenetére


DonDragonka
őstag

Oksa. Kipróbálva. Olyan gépben ami SATA2-es hiba és gond nélkül megy.
Sőt közben azt is sikerült kipróbálnom, hogy a Box E-SATA portján is tökéletes a winyó. Tehát a Box USB vezérlője nincs a toppon ha jól sejtem.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14343) liksoft válasza DonDragonka (#14342) üzenetére


liksoft
nagyúr

:C :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14344) DonDragonka válasza liksoft (#14343) üzenetére


DonDragonka
őstag

:R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#14345) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kis problémám, egyik este arra lettem figyelmes hogy az egerem nem mozdul aztán rájöttem hogy lefagyott a rendszer, kicsit később ujra elő állt a hiba szintén megállt az egér és kifagyott, ezek után ujrainditottam se kép se hang semmi a monitort be sem kapcsolta a gép, szétszedtem igazgattam kábelekem majd elindult ekkor BIOS problémát irt beléptem semmi hibát nem találtam majd ujraindult figyelmeztetet, hogy többszöri probálkozásra nem tudott elindulni a win7 és vissza kell állitani a a rendszert, ezek után elindult majd ismét kifagyott szerintem a vinyo lehet a ludas de nem tudom mert van otthon egy nem használt 320Gb Segate vinyo is csak az IDE csatis nem SATAII rádugtam azzal sem indult el a gép, se kép se hang, iszonyatosan rám jár a rud mostanság, a routerem is behalt de az nem ide tartozik....

ha valakinek lenne 5lete mi lehet a hiba azt megköszönném, ja a vinyo garis de ha elviszem hogy mentsék le róla az adatot ha tudják, de akkor a garit nem lehet érvényesiteni viszont ha vissza adom a vinyot akkor meg elbukok rengeteg fontos adatot is :(

(#14346) Imco válasza Dzsolo (#14345) üzenetére


Imco
őstag

Több tévhitben is élsz és pontatlanok az infok!
Milyen lap, milyen vinyó?
Ha a monitor nem kapcsol be az ritkán függ össze a vinyóval.
Milyen bios problémát irt?
Win hibanapló mit irt?
Miért a vinyó a rossz ezek alapján?
Másik gépben a vinyó látszik?
Sentinel mit mond rá?
Csatlakozók, táp megfelelő?
Az adatmentés nem feltétlen jár gari vesztéssel!!!
Liksoft után szabadon: az a fontos adat amiről van biztonsági másolatunk! ;)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14347) Clark_1


Clark_1
csendes tag

Hello mindenki!

A következő a probléma:
adott egy Toshiba laptop vinyó, egy HP gépben volt, és a notebook el lett ejtve. Nem sajátról van szó, de azt gondolom működés közben történt, és azóta nem nagyon lehet mit kezdeni vele.
A win7-em nehezen, de betöltött és telepítette a drivert.
Az intézőben meg is jelent a winchester, de semmi adatot nem mutat a jelképe alatt, illetve nem tudom elérni.

Lefuttam egy HD Sentinel - Felület teszt - Olvasási teszt-et, kb 7 óra alatt futott le.
(Ez egy 93%-os állapothoz tartozó kép, még lett jópár piros szektor, de végig ment)

EZ pedig a lefutás utáni állapot:

A gépet újra is indítottam, de mikor a vinyót el akarom érni, gondolkodik és kiírja, hogy formázni kell a használathoz.

De vannak rajta adatok amik fontosak a tulajnak.
Tudok még ebbe lelket lehelni valahogy? Vagy az működne, hogy formázom (gyors formázás win7-tel), majd adat visszaállító progival visszhozom amit lehet?

Bocs a kicsi off-ért.

Előre is kösz mindenkinek a segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#14348) Imco válasza Clark_1 (#14347) üzenetére


Imco
őstag

Ez kb. elmult.
Ne formázd, ne irj rá.
Vagy vidd szakihoz vagy igy ess neki a a GDBvel.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14349) Clark_1 válasza Imco (#14348) üzenetére


Clark_1
csendes tag

Köszi a gyors választ! :R

És privátban elküldenéd, hogy mit csináljak pontosan a GDB-vel? (3.03-as van a gépemen, ma rakta fel egy haver, de én még eddig nem használtam) köszi

[ Szerkesztve ]

(#14350) Imco válasza Clark_1 (#14349) üzenetére


Imco
őstag

Ott a link. Olvass!
Adja magát.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.