Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14551) tomgrey válasza dsonja (#14050) üzenetére


tomgrey
csendes tag

Sziasztok!Egy nagyon furcsa dologban kérném a segítségeteket...WIndows 7-et használok, folyamatosan frissítve. Ma egy olyan dologra lettem figyelmes, ami eléggé ledöbbentett.Egyszerű számítógépezés közben, Commanderben rendezgettem a letöltött dolgaimat és egyszer csak minden kérdés nélkül 10 gigányi adat eltünt... (különféle fájlok média, zip, adat stb)Már az előző héten is csodálkoztam, hogy egy könyvtáram eltünt, de gondoltam magamban, hogy véletlenül letörölhettem... ilyen előferdül. De most a szemem láttára történt a dolog... rákerestem (disappearing files windows 7) - találtam is egy-két bejegyzést, de semmi hasznosat...Arra is gondoltam, hogy hacker támadás volt, de akkor miért csak ennyi kárt okozott (alapvetően semmit)... hogy tudom azt megállapítani, hogy valaki más garázdálkodik a gépen?Az alapvető dolgokat is próbáltam - nem lettek rendszer fájlok, a lomtárba sem kerültek... felszabadult a hely az eltünés után...Spybot és Avast lefutott: semmi...Tanácstalan vagyok...Néhány infó:Hálózatban van a gép, bár a meghajtó nincs megosztva. Egy gépnél tapasztaltam, a hálózat maga három gépből áll.Alaplap: Gigabyte P35 DS3

CPU típusa E6650 Dual Core , 2333 MHz (3.5 x 667)

Rendszermemória 3072 MBBIOS típusa Award Modular (09/06/07)

Videokártya

ATI Radeon HD 4800 Series
Háttértár: IDE vezérlő Intel(R) ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2921 IDE vezérlő Intel(R) ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926 SCSI/RAID vezérlő A52B86JT IDE Controller SCSI/RAID vezérlő GIGABYTE GBB36X Controller Floppy meghajtó Hajlékonylemezes meghajtóLemezes meghajtó SATA SAMSUNG SCSI Disk Device HD161HJ (149 GB)
Lemezes meghajtó Maxtor 6 Y080L0 SCSI Disk Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optikai meghajtó FORWNEL RGT2R0X SCSI CdRom Device
Optikai meghajtó TSSTcorp CDDVDW SH-S203B ATA Device
SMART merevlemezek állapota IsmeretlenKötetek: C: (NTFS) 50138 MB (8050 MB szabad)
D: (NTFS) 102484 MB (37320 MB szabad)
F: (NTFS) 78163 MB (7756 MB szabad)
Teljes méret 225.4 GB (51.9 GB szabad)Sajnos a Sentinel nem tud kommunikálni a vinyóval... (pedig támogatja a SMART-ot)

(#14552) popp


popp
tag


A hard disc sentinel ezt irta a vinyómról. Tudja valaki hány %-ra kell leromlania a kondíciójának, vagy mennyi bad sector kell ahhoz hogy vihessem gariba?
Üdv!

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#14553) Imco válasza rebbag (#14550) üzenetére


Imco
őstag

Biztos. Ha másképp nem akkor reinstallal. :K Azért elötte még neki mennék pl paragonnal, acronissal vagy hasonlóval. PM kerülendő! Adatot mentsd le ha kell, biztos ami biztos.
Semmiképpen se engedd a dinamikust.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14554) Imco válasza popp (#14552) üzenetére


Imco
őstag

Kevésnek tünik. A sentinelt nem fogadják el "érvként".
Gyári tesztprogi beszerzése. Majd ha az hibázik akkor arra hivatkozhatsz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14555) Imco válasza tomgrey (#14551) üzenetére


Imco
őstag

Segitség és hozzáértés nélkül is sikerült egy ilyen alapos és gyömyörü leirást összerakni!
Igy igazán könnyü a hozzáértőknek a tanácsadás.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14556) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Konkrétan evvel kapcs szeretnélek titeket kérdezni:

(egy ICH5ös délihíddal felszerelt régi alaplapba van dugva SATA 1-re, és egy zsír új FSP400-60APN táp hajtja, a rendszer instabil, lefagy rendszerteszt alatt, az "új" 3 GHz-s P4 berakása óta)

Kezdhetek félni, hogy döglődik az új vinyó? Lehet az alaplap nem tett jót neki? :W :(((

Előre is kösz! :R

(#14557) Imco válasza kekkec (#14556) üzenetére


Imco
őstag

Az az érték nem hiba, bár magasnak tünik számomra is. Nálam 6-8000 közötti vinyótól függöen.
Olvasgass itt rögtön az elejétől.
Vagy reménykedj, hogy előkerül Liksoft szakérteni. :)

A fagyás még sok mindentől lehet. Vedd ki a hitachit és, igy máris kilöheted hibaforrásként.
Egy live cd elég neki.
A lapod adatai nézve nem biztos hogy kedveli a sataII HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14558) MR_Gangster


MR_Gangster
csendes tag

sziasztok

maffiozo nick:MR_gangster tel.:1010 motto : "élj a mának kitudja lesz-e holnap.":)

(#14559) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Üdv!

Nagy a gyanum hogy az új vinyóm miatt fagy a rendszer.
A vinyó kb. 2-3 hónapos. (Samsung HD502HJ) Eleinte nem produkált semmit, aztán egy idő után néha kékhalállal (windows7) elszállogat.
Igaz HDD sentinel nem mutat semmilyen hibát, én mégis a vinyóra gyanakszok:
Amikor kifagy a gép előtte egy pillanatra megáll minden, és mikor újraindul a gép a vinyót hallom hogy felpörög, (vagyis előtte leállt) ami sima újraindításkor pl. meg sem történik.
A másik: töredezettségmentesítés utábn pl. megszűnik a probléma szinte, majd újra előjön. De van hogy a töredezettségmentesítés tesz be neki és mégtöbbször kifagy.
A fagyás teljesen random. Van hogy nem is vagyok a gép előtt és úgy fagy ki, majd csak azt látom hfgy újraindult, van hogy game közben, van hogy netezés alatt...
Van hogy megy 3-4 hetet is a gép fagyás nélkül (alvó üzemmódba lépek csak mindig) de van hogy két egymást követő nap is kifagy. Olyan még nem volt hogy egynap többször kifagyjon. :)

Kérdés:
Van e olyan ultimate HDD tesztelő program amivel esetleg mégis ki tudnám szűrni a HDD-t hogy mégse az a hibás. Vagy ha igen akkor meg pattintanám vissza gariba.

Köszönöm és Üdv.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#14560) tomgrey válasza Imco (#14555) üzenetére


tomgrey
csendes tag

Ha nem veted fel máshol akkor nem így lenne... szerintem.

(#14561) bpx válasza Ferdzsoo (#14559) üzenetére


bpx
őstag

kékhalálnál a win7 kiírja hdd-re a crashdumpot, majd le is állítja a hdd-t
éppen ezért újraindításnál megint fel kell pörögnie
szóval ezt bármi okozhatja, nem feltétlenül a vinyó

[ Szerkesztve ]

(#14562) liksoft válasza tomgrey (#14551) üzenetére


liksoft
nagyúr

Memória? Video? Tápellátás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14563) Imco válasza Ferdzsoo (#14559) üzenetére


Imco
őstag

Simán lehet a tuningtól. Nálam is elöfordul néha.
Vedd vissza és teszteld ugy.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14564) Ferdzsoo válasza Imco (#14563) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Simán megy 2 éve ilyen tuningal. Windows7 alatt is ment a régi vinyóval minden további nélkül.
Így ezt a lehetőséget kizárom... :U

Ill. HDD csere után jött elő a jelenség.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#14565) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok ! Van egy Toshiba 1TB-os külső HDD-m. Olyan gondom van vele,hogy a rendszer nem látja egyáltalán usb-n. Minden mást lát (Pendrive,másik külső HDD). Másik Noti,ill asztali gép simán felismeri. Próbáltam Live Ubuntu alatt is ott sem ismeri fel. Egyáltalán nem rakja fel az illesztőjét,megsem jelenik a Device Managerben,meg egyáltalán sehol. Van valami ötletetek mi lehet a baj. Minden adatom azon van jó lenne hozzáférni. :W Ja igen külső tápos.

(#14566) liksoft válasza sputyi70 (#14565) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg meghalt. Adatmentéses szaki!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14567) liksoft válasza Ferdzsoo (#14564) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tuning lassan, de biztosan öregíti a cuccot. Ezen kívül a HDD-k különböző mértékben "szívlelik" a túlhajtást. Érdekes, hogy írod pont HDD csere után csinálja. Miért kellett cserélni?

A tuning megy régóta, tehát kizárva - pont ugyanolyan hibaforrás, mint a tápom márkás, tehát jó! :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14568) Ferdzsoo válasza liksoft (#14567) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak azért cseréltem mert olcsó jutottam hozzá az F3-as Samuhoz és a régi HDD után érezhetően gyorsabb is lett a rendszer.

De ah ennyire mondjátok visszaveszem kicsit a tuningot és meglátjuk... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#14569) kekkec válasza Imco (#14557) üzenetére


kekkec
aktív tag

Nagyából vágom a SMART-ot, olvasgattam az általad linkel részt egyszer vmikor. A Hitachi biztos nem a hiba forrása, mert a másik, PATA vinyóval is fagyott, inkább attól félek, hogy az alaplap áldozatává válik szegény.
Tegnap csináltam egy rövid ön-tesztet Hard Disk Sentinel-ben, és a "Raw Read Error Rate" értéke felugrott pár ezerre (pontosan nem emlékszem :( ), de ez még annyira nem is para csak teszt közben ilyen kattogó hangokat hallottam egyszer-egyszer (egy kicsit más hang volt mint a szektorhibáknál tapasztalt). Ma meg bekapcs után 0-án van megint a "Raw Read Error Rate", és toltam egy újabb ön-tesztet, és maradt 0, de hallottam megint azt a hangot (igaz csak egyszer).

Parázok, hogy nehogy tönkre menjen :F
Vagy alaptalan a gyanúm, csak túl parás vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#14570) Lenry


Lenry
félisten

van egy Samsung HD250HJ típusú 250GB-s vinyóm. mostanában furcsán fagyogat a Windowsom, és szeretném kideríteni, hogy esetleg a merevlemez e a ludas?
a probléma, hogy semmilyen SMART adatot nem hajlandó közölni a kis édes, sem Windows, sem Linux alatt, sem Everestnek, sem HDSentinelnek (a lemez állapota: ismeretlen)

a Samsung oldalán találtam egy utilt, ES Tool, amivel ki-be lehet kapcsolgatni a SMART-ot, lehet, hogy ebben nincs aktiválva.
a bajom csak a Samsungnál egy nagy piros felirat, miszerint a program használata adatvesztést okozhat.
erősen kétlem, hogy a SMART aktiválása törölne bármit, de szeretnék biztosra menni, és épp nincs 250GB helyem, hogy biztonsági mentést készítsek.

kérdésem: használta-e már valaki ezt az ES Toolt, és okozott-e nála adatvesztést?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14572) Ferdzsoo válasza |dub| (#14571) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát a helyedben elédobnék egy ventit... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#14573) tomgrey válasza liksoft (#14562) üzenetére


tomgrey
csendes tag

Szia!

A kért adatok:

Memória: 3 x DDR2 800MHz/1024MB Kingmax
VGA: HIS HD4850 iCoolerX4 256 Bit 512MB PCIE (1 éves)
Táp: Gigabyte - SUPERB 460W tápegység (1 éves)

(#14574) liksoft válasza tomgrey (#14573) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem adatokat kértem, hanem hibaforrásokat soroltam fel...... ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14575) liksoft válasza |dub| (#14571) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt olvasd el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14576) tomgrey válasza liksoft (#14574) üzenetére


tomgrey
csendes tag

Ooops... :DDD

(#14577) zotymuk


zotymuk
csendes tag

Sziasztok!

A következő probléma merült fel nálam. A gépemben vany egy 320-as samsung sata winyó és egy régi 80-as maxtor ami ata132-es ha jól tudom, de a lényeg, hogy nem sata csatolású. Két napja vettem egy nagyobb samsungot és kicseréltem a régi maxtorral. A probléma,hogy most nem indul a win7. Hiba üzenet: "Boot drive failure." A 320-as egy 20 gigás particióján van a rendszer. Ha viszont visszkötöm a régi 80-as winyót akkor gond nélkül elindul. Native ide mód van beállítva a biosban.
Valaki tudna nekem segítséget nyújtani ebben a problémában? Gondolom valami beállítási hiba lesz csak én nem jövök rá, hogy mi.

Remélem több-kevésbé érhető a gondom.

köszi

(#14578) liksoft válasza zotymuk (#14577) üzenetére


liksoft
nagyúr

A régi 80-as drive tartalmaz boot file-okat. Ezek nélkül a rendszer nem indul. Javításában majd segítenek mások.

Legközelebb OS telepítésekor csak az a drive legyen bent a gépben, ahova installálod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14579) Imco válasza zotymuk (#14577) üzenetére


Imco
őstag

Vagy a biosban a boot sorreden kéne változtatnod, vagy ami valószinübb hogy a maxtor volt az első vinyó és installnál arra tett boot adatokat mikor a 320-ra tetted az OS-t. Boot editorokkal van esélyed a javitásra. Pl az easybcd ilyen ha jól emléxem. Részben OS függő a siker. Win7-nél nyom egy javitást az installnál.
Amig nem javitod ki, be se tedd az új vinyót, mert utána azzal kavarsz. :)

Szerintem...

Liksoft rám vert! ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14580) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Helló!
A segítségetek kérném, sehol nem kapok választ rá és nagyon égető lenne!!
Adott egy Samsung HD103UI vinyó, amit egy régi P3-as gépben szeretnék használni egy sil3512-es sata kártyával.
A probléma.

Az Enhance ENP-2120D táp a P3-asé, míg a Seasonic MII-500 a nagy gépemé (lsd profilom).

Ha van vkinek vmeilyen ötlete, az ne habozzon megosztani! Kérlek!

(#14581) zotymuk válasza liksoft (#14578) üzenetére


zotymuk
csendes tag

köszi a választ. valóban a 80-as meghajtó tartalmaz boot adatokat.valamit megpróbálok csinálni vele.ha nem megy sehogy jövök vissza kérdezősködni.

Imco: köszi neked is, megpróbálom a javítást.

[ Szerkesztve ]

(#14583) redspot


redspot
tag

Hi!
Van egy Hitachi vinyó, 1TB 32MB cache Ultrastart A7K1000
Kerreg berreg amikor keresek, leginkább víruskeresésnél
Hd sentinel szerint semmi baja, és én szerintem sincs vele probléma
Mi baja lehet?

(#14584) Imco válasza redspot (#14583) üzenetére


Imco
őstag

Ha minden és mindeki szerint semmi baja, akkor valószinű semmi!
A tipust nem ismerem, de ha "csak" hangos akkor még jó.
Esetleg szerezz be egy teszt progit hozzá, vagy HDSben a teszt.
Addig is figyeld a sentinelt, és ments!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14585) redspot válasza Imco (#14584) üzenetére


redspot
tag

Hmm köszi a választ...hát menteni nemigan van hova sajna...
a nagybbik probléma ami zavar , hogy néha csak úgy magától kerreg :S
holott semmit nemcsinálok vele 1-2 másodperces szabályos intervallumokba egy fél másodpercre kb :U :F

(#14586) Imco válasza redspot (#14585) üzenetére


Imco
őstag

Ház rezgést probáld csillapitani. Vagy/és gyári szoftverrel csökkenteni a vinyó hangját. /opcionális/

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14587) redspot válasza Imco (#14586) üzenetére


redspot
tag

Hmm xD
a rezgés csillapításon mit értesz pontosabban? :B

(#14588) Imco válasza redspot (#14587) üzenetére


Imco
őstag

Laza csavar, rossz rögzités a többszörösére erősitheti a vinyó zaját.

Üdv! Imco

(#14589) redspot válasza Imco (#14588) üzenetére


redspot
tag

Oké köszi, csak 2 helyen van becsavarozva a 4ből azt hiszem :D
úgy hogy kipróbálom xD

(#14590) Jarod1 válasza redspot (#14589) üzenetére


Jarod1
addikt

meg a hutésed javul valamicskét...ha jobban érintkezik a házhoz

(#14591) Lenry válasza Lenry (#14570) üzenetére


Lenry
félisten

up! :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14592) Imco válasza Lenry (#14591) üzenetére


Imco
őstag

Itt már sokan használták a progit.
Inkább ez egy mosóm kezeim ha baj lesz felirat.
Sok mást is lehet kapcsolgatni ott, és ugye ha nyomsz egy irás tesztet,
vagy formatot akkor már nagy a baj.
Ezt akarják megelőzni.
A smart engedélyezése még nem a nagy baj kategoria.

Szerintem...

Imco tanácsai olykor adatvesztéssel járhatnak, ezért garnciát semmiért nem vállalok. ;)

Üdv! Imco

(#14593) Lenry válasza Imco (#14592) üzenetére


Lenry
félisten

jól van. akkor azért a legfontosabb adatokról csinálok biztonsági mentést, aztán majd óvatosan nyomkodom a gombokat :)

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14594) kekkec válasza Mukky (#200) üzenetére


kekkec
aktív tag

Lehet itt a válasz. Ha nem, sorry.
"32-bit Disk Access"
Szikét, törlést kérek.... hoppá ezt rútul benéztem :U

[ Szerkesztve ]

(#14595) Lenry válasza kekkec (#14594) üzenetére


Lenry
félisten

ugye tisztában vagy vele, hogy egy 5 évvel ezelőtti hozzászólásra válaszoltál, és a kérdező 2 és fél éve nem lépett be a PH!-ra? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14596) kekkec válasza Lenry (#14595) üzenetére


kekkec
aktív tag

Igen. :DDD
Rányomtam a topikra egyből legőrdítettem és írtam a választ annélkül, hogy észrevettem volna a hsz számát. Sorry.

(#14597) redspot válasza kekkec (#14596) üzenetére


redspot
tag

:DDD Gondolta majd csak feljön :D

Kérdés : lassú winrar kicsomagolás nem durva tömörítésnél (pl: 720mb->700mb) melyik alkatrész gyengeségét jelzi? kb 50 mp-1p 5mpig is eltart olykor :((

(#14598) redspot válasza redspot (#14597) üzenetére


redspot
tag

Oppá ezt nem ide akartam....midegy valaki majd csak látja itt is

(#14599) Imco válasza redspot (#14597) üzenetére


Imco
őstag

Memoria, processzor, vinyó, system, tömörités tipusa, tömöritési arány. Most néztem neked: Egy 4,5 GB iso-t 93 rar-ból 63" alatt csomagolt ki. Mint emlitettem nagyban függ a fentiektől. A legfontosabb a 2 vinyó. Egyikről olvas a másikra ir. Ha szerencséd van akkor még rendszer sincs egyiken sem.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14600) redspot válasza Imco (#14599) üzenetére


redspot
tag

Ő... 15.4-es noti úgyhogy ugyanoda ír mint olvas
Hát akkor valószínüleg mind a hat tényező :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.