Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14951) szente válasza liksoft (#14950) üzenetére


szente
addikt

ahha.de ha jól értem,akkor ez csak korosabb tápoknál jelentkezik,ami engem nem fenyeget.

nem rendszer vinyókról van szó,de azér akkor lefuttatom a regeneratort dos módban is,az a tuti akkor.
de egyébként szerinted van értelme ennek a hdd regeneratornak?

(#14952) liksoft válasza szente (#14951) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha visszaolvasol, kiderül: csak időleges megoldás.

A tápegységem meg tuti, mert új! :W :W :W Nem CSAK a tápegységről beszélünk, hanem a TÁPELLÁTÁSRÓL! És a hűtésről!

Szintén visszaolvasva láthatod, hogy új tápegység is lehet hibás, még márkás esetben is, ha a beszállító kritikán aluli minőségű alkatrész vitt. Már pedig a kisebb / könnyebb / olcsóbb / ilyen drága? :Y világában minőségi termékre világszinten NE számíts. Szomorú tény, de ez van! Sokszor sz@.ból kell várat építeni amikor gépet raksz össze!

Szerk: Ja, a marketingesek jól végzik a munkájukat. Ha így folytatják, akkor termék sem kell, el kell csak hinnünk, hogy megvettük.... :O ;]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14953) noncsika


noncsika
tag

sziasztok!
van egy 80gigása hitachi sata vinyóm (HDS72808 0pla380) valamiért scsi driveként ismeri fel az xp, nem tudom az előéletét most került hozzám a gép és újra kéne húznom.
namost az xp (sp2) telepítőm nem ismeri fel a vinyót, nem tudok sehova se telepíteni. próbáltam egy win 7et rárakni, de az se látja :( bios viszont lája third ide driveként :(((
van valami ötletetek? :B

(#14954) noncsika válasza noncsika (#14953) üzenetére


noncsika
tag

csendben elkullogok és megyek kukoricára térdelni :) gyártó weboldala, sata driver letöltés úgy néz ki megoldotta :W :K

(#14955) Ordasdoma


Ordasdoma
csendes tag

Helo! Nem kaptam mas topicot ahova beleirjam. Egy win7-nek elegendo e 6.5 GB szabad terulet, azon a particion amelyen o es a programok vannak? Ez mennyire lassithatja esetleg?

(#14956) Killing válasza Ordasdoma (#14955) üzenetére


Killing
addikt

Nem. Minimum 20 GB, programok nélkül. Nekem programokkal, képek, videók, játékok stb.. nélkül 70GB körül van.
Egyébként itt kellett volna megkérdezni.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14957) Franco9


Franco9
tag

Üdv.
Az a problémám lenne hogy a gépembe már tönkrement egy 250Gb-os WD
most egy 500Gb-os Samsung HDD.
Vettem 1 1terás WD-t elején minden szép és jó, win7 64bitest feltoltam rá ment 6 napig 100%-os kondícióval aztán lecsökkent 90%ra.
Tegnap bekapcsoltam félórát töltött a windows és mintha egy frissen telepített gép lett volna előttem a C-ről minden elveszett csak a win7 maradt meg és pár progi ja és a kondíció 79%-os a HDD ma 12napos.
Tápom: Chieftech GPS-550 AB A
Még annyi hogy a 4giga ddr2 ramomból 1db tönkrement vagyis 2gb de ez sztem más miatt.
Minden bekapcsolásnál kattog valami a gépbe.HDD-t nemhiszem mert 3különböző volt benne és mindig kattogott tehát vagy a táp lehet vagy az alaplap vagy a memória(kingmax).
Alaplap: Gigabyte: GA-MA770.DS3.
Vga:Zafír 4830 HD.
mi lehet a probléma?

(#14958) Imco válasza Franco9 (#14957) üzenetére


Imco
őstag

Alig 20-30 hsz-t kéne átolvasnod. Abban legalább 2x-3x szerepel hasonló probléma.
Első körben táp.Illetve mivel az adtlapod üres igy csak tippelek, hogy tuning is van. A RAM hiba ma már kevésbé jellemző. Tehát ha van,tuning vissza, táp csere, vagy szakival kiméretni.
/A csere olcsóbb. :D /

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14959) Imco válasza Franco9 (#14957) üzenetére


Imco
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14960) Imco válasza szente (#14951) üzenetére


Imco
őstag

A regenerált vinyók, kb 10-ből 10, rövid időn belül visszaállnak. Azaz hibás lesz megint.
Tapsztalatom szerint a ilyen HDD-k nem megbizhatóak a továbbiakban és csak további hiba forrása lesz. Persze egy probát megér, de javaslom a csere beszérzését, hamarosan.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14961) Franco9


Franco9
tag

A kattogás az mi lehet?

(#14962) LBandi válasza Imco (#14930) üzenetére


LBandi
aktív tag

Üdv!

Hétvégén megjött az új vinyó, közben kipróbáltam egy live CD-t, ami simán betöltődött és futott, szóval így már tényleg bebizonyosdott hogy a vinyó ment tönkre. :O

Most jutottam odáig hogy egy HD sentinellel megnézzem milyen állapotba van az ominózus merevlemez. Hát elég elképesztő és igazából nem is értem hogy tudott egyik pillanatról a másikra ennyire szétesni. Jelenleg a Hd szerint van 69 bad sectorom és ~700 gyenge szektorom, a kondiciója a merevlemeznek ~13-20% között ingadozik (nem értem hogy lehetséges :F ). Külön megjegyezném hogy a hiba előtt fent volt a Sentinel és akkor mikor legutóbb néztem akkor még 0 hibás szektor, 100% kondició és több mint 1000 nap élettartama volt (ami most már csak ~15-30 nap között ingadozik). Az érdekessége az hogy a teljesítményre továbbra is 100%-ot és kiváló minősítést ad a lemez, ez is érdekes számomra. Mert én úgy nézem hogy valami olvasófej hiba lehet a lemeznél, de javítsatok ki ha tévedek.

Másik hogy a Win-be a lemeznek csak az első két particióját látja a harmadikra azt írja hogy nem tud hozzáférni a rendszer. Ez miért lehet? Pedig én csak az első particiót buheráltam (amikor újratelepítést próbálgattam), a másik kettőhöz nem nyúltam, és a középső amin pláne hogy szinte nincs is menteni való azt látom teljes egészébe.
Hozzáteszem a CHKDisk is végigment az összes partición talált egy rkat sztem >1000 olvashatatlan rekordot meg szektort és még ez sem segített hogy hozzáférjek a 3. particióhoz.

Most valami adatmentő progival próválkozok, remélem sikerül valamit azért átmentenem.

Lenne még egy kérdésem hogy az áramszüneten felül okozhatta a táp a merevlemez meghíbásodását, értem ezalatt hogy az áramszünetek által okozott tüskéket nem igazán szürte ki vagy stb (ehhez kicsit hülye vagyok)

Szünetmentes 100% védelmet nyújtana ilyen esetek elkerülésére?

Köszönöm előre a segítséget! :C :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#14963) Imco válasza LBandi (#14962) üzenetére


Imco
őstag

Olvass már vissza egy kicsit! Szinte "Csak" a táp okozhat HDD hibát!
A hibáid java visszavezethető ide. Nem feltétlenül, de nagyon valószinű.
100%-os védelem nincs, de egy szünetmentes nagyon sok mindentől megvéd! Főleg ha nem pici 5000ft-os hosszabbitó ami kb 5" alatt old le! :D
A táphiba viszont ettől még mindig fent áll!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14964) LBandi válasza Imco (#14963) üzenetére


LBandi
aktív tag

Rendben!
Esetleg valami ötlet mivel tudnám kideríteni hogy a táppal is baj van? Nincs és egyenlőre biztos nem tudok cseretápot szerezni, tehát valami más módszer kellene. :U

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#14965) liksoft válasza LBandi (#14964) üzenetére


liksoft
nagyúr

Eltörött az autóban a féltengely, de tovább kell mennem. Mondj más megoldást, mint a féltengely cseréjét, mert nincs rá pénzem. De az autó nagyon kell! Légyszi, légyszi, légyszi.....!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14966) LBandi válasza liksoft (#14965) üzenetére


LBandi
aktív tag

Azért szeretném én is látni azt a féltengelyt nem csak hallani róla :)
Szóval biztos ami biztos azért tényleg szeretnék meggyőződni róla mielőtt kiadok 20-25ezer ft-ot még plusszba hogy tényleg a táp is ludas volt a károkozásban. Mert én még mindig azt mondom hogy amit tudok hogy az áram úgy ment el és jött vissza mint a stroboszkóp, ezt semmilyen elektromos ketyere nem szeresse.
Mégis valami program vagy teszt amivel előrébb juthatnék. Amúgy már több mint 4 éves a táp és eddig semmi jele nem volt annak hogy gyengélkedne értem ezalatt, rendszerfagyás, újraindulás és még eddig semmi sem ment tönkre ez az első alkalom. (a márkája Hyper Power 580W, igaz nem egy seasonic de nem is egy codegen).

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#14967) Imco válasza LBandi (#14966) üzenetére


Imco
őstag

Olvass már vissza egy kicsit! Az összes kérdésedre itt a válasz. PL. A keresővel igy!
Tesztprogi nincs mert amit látni kéne azt nem láthatja.
Pl scoppal látható lenne. Mire ezzel eljutsz a megfelelő emberhez és ezt kiméregeti neked addigra veszel egy új tápot.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14968) nacant


nacant
csendes tag

Van egy WD Elements 1TB-os vinyóm amit egy médialejátszó meghajtására használok. A tapasztalatom az vele (sajna), hogy amikor másolok fel videó anyagokat és elvégzi a másolást(!), és mikor nézném a filmet 6-20MB körüli méretű a filmanyag, holott a másolási idő annyi, mintha a teljes anyagot másolna fel. Nem általános a jelenség, de előfordul sűrűn és elég zavaró. Volt pl. olyan is hogy néztem a filmet és egyszer egy teljesen más filmet kezdett el lejátszani valahonnan a közepétől, és ilyenkor sem tekerni nem lehet a filmet, se nem jegyzi meg, hogy hol állítottam meg. A vinyóm lehet szektorhibás? Vagy a lejátszó a ludas ebben? Kérem aki hasonló jelenséggel találkozott és tudja mi ez írja meg! Köszi!

(#14969) DaNi017


DaNi017
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy van egy 300-as és egy 80-as SATA vinyom. Jelenleg a gépbe a 300-as SATA vinyó van, arról megy a Win7, viszont ha rádugom a 80-as vinyót SATA2-re akkor egyáltalán nem ismeri fel, semmi.
:F :F

... N73 ->N73 ME ->N95 8GB ->5800 XM ->C6 White ->iPhone 3G ->HTC Desire HD

(#14970) liksoft válasza nacant (#14968) üzenetére


liksoft
nagyúr

Légyszíves olvasd el amit írtál. Számomra gond annak az értelmezése. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14971) Franco9 válasza Franco9 (#14957) üzenetére


Franco9
tag

Még annyi hogy 3 vagy 4 indítás óta kb fél órát tölt be a win7 és a C ről minden elveszik.

(#14972) nacant válasza liksoft (#14970) üzenetére


nacant
csendes tag

A vinyó egy WD Elemets 1TB-os! A problémám meg az, hogy amit másolok rá az vagy tökéletes és nézhető, vagy nézhetetlen a mérete miatt( 6-20MB). Ilyenkor az újra felmásolás segít, de nem minden esetben! Nincs PC-re kötve, csak a médialejátszón keresztül szoktam rámásolni.Az hálóba van kötve az asztali gépemmel. Remélem érthető(bb) voltam.

(#14973) liksoft válasza nacant (#14972) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis céleszközben bizonytalanul működik egy drive. SATA1 vagy SATA2 kompatibilitási gond nem lehet? Esetleg ennek a lejátszónak van témája? Ha igen, inkább ott kéne kérdezni, mert kompatibilitási gondnak tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14974) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Vinyó problémám lenne. Tesóm gépét újratelepítettem xp sp3. 2 vinyó volt a gépbe egy 10 gigás IDE meg egy 80 gigás samu Sata vinyó ami mivel az alaplapon nincs olyan csatlakozó egy Conceptronic sata 2 port kártyába volt dugva ami PCI helyre szerelhető. A gond az vele h a gép nem talál hozzá illesztőprogramot az eszközkezelőben háttértárvezérlőnek van írva sárga kérdőjellel és a 80 gigás vinyót így nem tudom használni.
alaplap: asus p4pe 512 ram p4 2400mhz proci
Ha vki tud vmi segítséget azt nagyon megköszönném!

Szonti

(#14975) liksoft válasza szonti (#14974) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt írd meg, mi van ráírva a PCI-s vezérlő chip-jének tetejére. (Gyártó, típusszám, stb....) Ezekkel lehet találni hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14976) szonti válasza liksoft (#14975) üzenetére


szonti
aktív tag

Az előbb találtam neten hozzá drivert és működik. Eddig nem találtam lehet most rakott fel a gyártó azért találtam meg. Azért köszi a segítséget!

(#14977) Imco válasza nacant (#14972) üzenetére


Imco
őstag

Esetleg kiszerelheted és beteheted egy PC-be. Úgy több infóhoz juthatsz.
Mert ez igy kevés. Ott láthatnád a szektor hibát, a másolási sebességet, stb.
Az eszköz lejátszója nem szorakozhat? Ezt általában firmware frissités orvosolhatja.

Szerintem....

Üdv! Imco

(#14978) filn64


filn64
csendes tag

Helló! Szükségem lenne egy kis segítségre.

Szeretnék egy helyet (merevlemez) ahova felrakhatom az adataimat és csinálhatok biztonsági mentést pendriveról. Van egy Samsung Story Station Plus 1,5TB-os külső merevlemezem új.

Csatlakoztattam a géphez, Windows alatt tulajdonságoknál 1,3TB-nak írta.

GParted live CD-vel akartam partícionálni egy 900GB ext4-es, egy 32GB ext4-es, egy 32GB-os NTFS és egy másik NTFS partícióba a maradék helyből.

Elindítottam a Gparted live CD-t és amikor kiválasztottam a merevlemezt, egy sárga háromszög jelent meg mellette, azt írta van rajta (nem emlékszem mennyi, de asszem egy csomó) bad sector.

Ennek ellenére partícionáltam, gyorsformázta a partíciókat. Linux alatt [a frissen formázott partíciókra] 900GB-os partícióra azt írta hogy (ha jól emlékszem) 50GB használt, a két 32GB-os partíciókra is azt írta, hogy valamennyi (a két partíción más más mennyiségben) használt, és a negyedikere is ezt írta. Szerintem ez nem normális, egy frissen formázott partíciónak üresnek kéne lennie nem?

Később elíndítottam a CD-t újra de már nem volt sárga háromszög egyik partíció mellett sem, nem írta, hogy bad sector lenne.

#1 kérdés: Honnan gondolhatta a GParted, hogy bad sectoros a merevlemez, amikor (tuttommal) nem végzett semmi különös viszgálatot rajta?
Lehet hogy a GParted programban volt valami hiba és valójában nem is bades a merevlemezem? [pár napja vettem meg]
Hogyan tudnám eldönteni, hogy bades e és ha igen mit csináljak vele?

#2 kérdés: Normális ez, hogy formázás után azt írja a partíciókra, hogy használt valamennyi részük? Esetleg lehet köze a bad sectorhoz?
Az hogy 1,3TB-os nak írja a merevlemezt normális?

#3 kérdés: Amikor van egy működőnek vélt merevlemezem, és azon az adataim, használat közben hogyan tudom eldönteni, hogy mikor "sérül" meg rajta az adat/nem tudja olvasni...?
Mert ha majd egyszer lesz egy másik merevlemezem esetleg szeretnék erről biztonsági mentést készíteni, így ha ezt használom, de közben nem derül ki, hogy a rajta lévő adatok egy részét nem tudja olvasni/megsérült és így sérülten írom felül az előző biztonsági mentést, akkor a biztonsági mentésben a jó adatok elvesznek.
Tehát ha sérült adatokat próbálok másolni [biztonsági menteni], akkor kiírja, hogy sérült amit próbálok másolni, vagy lemásolja sérülten és csak akkor derül ki, hogy megsérült az adat, amikor később meg akarom nyitni ?
Mert hogyha másoláskor [biztonsági mentéskor] kiírná, hogy nem tudott valamit olvasni, akkor elővenném az előző biztonsági mentést, ami még jó és visszaállítanám.

Szóval arra gondoltam, hogy ha lenne egy 2x akkora merevlemezem biztonsági mentéshez, mint amit használok, tennék rá két ugyanakkora partíciót és havi 1x letörölném a régebbi mentést (partíciót) és helyére felmásolnám az aktuális cuccokat. Ha még ilyenkor ki tudnám deríteni, hogyha valami gond van a merevlemezzel/rajta lévő adatokkal, akkor még ott lenne az előző biztonsági mentés és mondjuk ki tudnám cserélni a hibás merevlemezt.

Szóval honnan tudom, hogy valami hiba van a merevlemezzel? Mielőtt biztonsági mentenék futassak valami tesztet a merevlemezeken (mindkettőn)? Ha igen micsodát? Vagy valahogy máshogyan?

Hosszú hozzászólás lett :) Köszönöm a válaszokat.

(#14979) Imco válasza filn64 (#14978) üzenetére


Imco
őstag

Az 1,3 TB az kb. normális a bináris váltásból eredően.
Az ext4-et nem ismerem. De ott is valami gáz lehet, mert a méretet ettől még
jól kéne kezelnie .
Nem irtál az alaplapról, ill. a vinyóról részleteket, mert az is számitana.
Használtan vetted?
Pl. az easeus vagy paragon particio készitővel is probálthatnád.
A linux miatt nem tudom hogy mennyire üres egy partició ott, de szerintem sok az 50GB.

#1 A SMART infobol. Lehet. Gyári tesztprogi. Másik progival teszt. Nem tudom linux alatt mit tud a progi. Ha megüti a szintet akkor gari.

#2 Elvileg normális lehet, de mint irtam a linux nem kenyerem. Mindenesetre néhány /5-10/ MBról beszélünk és nem 50 GB-ról. Nem hiszem hogy ebbe bekavar a bad sector. Normális.

#3 Itt nagyjából egy szép álomról irsz ha jól értem. :)
Viszont jó hir számodra, hogy szinte semmi sem történik oktalanul, illetve vannak előjelek.
Pl. ha hibás szektorrol akar irni vagy olvasni a win akkor szól. /vagy lefagy :)/
A sentinel jó program /winest ismerem/. Ha biztositod neki a megfelelő tápot és szellőzést az is jó. Ha házasitod a kettőt az meg már fél siker az adat vesztés elkerülésére. A másik fél a másolgatós terved. Igy közel 100% a biztonság.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14980) liksoft válasza Imco (#14979) üzenetére


liksoft
nagyúr

Linux alá parancssori Sentinel van. Sem Linux fanok, sem MAC fanok nem óhajtanak annyit áldozni rá, hogy a program teljes átültetése legalább 0 szaldós legyen. Így viszont csak had szívj@nak.... :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14981) Coyote2000 válasza Coyote2000 (#14946) üzenetére


Coyote2000
őstag

erre valaki? :F

(#14982) filn64


filn64
csendes tag

Szerintem azért mert ext4-re formáztam attól még nem kéne ilyesminek lennie.

Alaplapom Asus M2N-X plus.
A merevlemez, ahogy írtam Samsung Story Station Plus külső merevlemez, EcoGreen F2 van benne 5400 rpm, van rajta esata és usb is, most egy sata->esata kábellel van az alaplapra kötve. Újonnan vettem pár napja.

Azt tudom, hogy minden merevlemezen van valamennyi bad sector amit átirányítanak (nemtudom valószínű nem így hívják), de ez a GParted nevű program nagyon sok bad sectort írt.
A SMART értékeit már korábban nézegettem. A képen nem a GParted live látható, hanem az ubuntu Disk Utility-ja.

A kép alapján nincs rajta bad sector...

Épp 19 fokos, de csak most kapcsoltam be és nem használom éppen. Az meg hogy "megfelelő" táp legyen... ebbe nem tudok beleszólni :)

Nem a linuxon van a hangsúly :) , de szeretem azt használni, van windowsom is, ha kell tesztprogramot futtathatok vele, bár nem bízok a tesztprogramokban, a SMART-ban sem igazán, igazad van, hogy lehetnek előjelei, de csak lehetnek.

Nem tudom, hogy ez mennyire álom. Én csak azt szeretném, hogy lehetőleg ne vesszenek ez az olyan dolgok, amiket később nem tudok újra készíteni.
Hogyha erre bárkinek van ötlete várom.
Ha merevlemez, amin a rendszer van meghibásodik, az még nem olyan nagy baj, mert újra fel tudom telepíteni a rendszert. :)

Ez a "másolgatós terv" ez valójában csak egy sima biztonsági mentés.
Csak azt mondtam, hogy ha nem veszem észre, hogy valamelyik fájlok megsérültek, akkor szép lassan felülírom a meglévő mentéseket. Érted mire gondolok :)

Szóval...
Egyenlőre ezt a bad sectort akkor elfelejtem :D (najó még utánanézek) és keresek egy másik partícionálót remélem, hogy csak ennek a hibája volt.

Egyéb ötleteket várok és kösz.

(#14983) Imco válasza Coyote2000 (#14981) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg elkülönithető, ha egy csoportban vannak. Rége csináltam már ilyet, kényszerből.
A hibás részt egy particira rakod és rejtettre állitod. Igy a rendszer nem fog odadolgozni.
Viszont ezek csak időleges megoldások és többnyire rövidtávúak. A felületihibák gonosz modon szaporodni szoktak, tekintet nélkül a logikai particiókra. Igy szinte elkerülhetetlen a csere. Felhivom a figyelmed -mint mindenkinek-, hogy fordits figyelmet a hiba okozojának felderitésére. Mivel ezek gyakran a hibás táp vagy elégtelen hűtés miatt következnek be. Ellenbe sok user "áááá csak egy xar vinyó volt" szkepticizmusával, igy megkimélheted magad vagy minimalizálhatod az újbóli meghibásodást.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14984) Imco válasza filn64 (#14982) üzenetére


Imco
őstag

Új vinyón, nem kéne bad sectornak látszania!
Igen, az ext4 nem indokolja a hibát.
Semmi bajom a linuxxal, régen szeretném már megismerni jobban.
Csak azért hangsúlyoztam többször, mert a HDD-re vonatkozó tapasztalataim nem tudom mennyire helytállóak más OS alatt.
Probáld ki win alatt a sentinellel. Egy tesztet megér. A sentinel és a SMART is megbizható. Ráadásul ha belinkeled a riportot akkor abból van aki következtetéseket tud levonni, ill. a weblapján is értékeli az adatokat.
A samunak is van valami gyári progija amivel megtesztelheted. Na ja! Ha valóban rossz akkor
a garin érdemes gondolkodni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14985) filn64 válasza Imco (#14983) üzenetére


filn64
csendes tag

Én nem az a fajta user vagyok, de egyetértek.
Hűtést majd mindenképpen kell rá tennem, mert ha elkezdem használni eléggé fel tud melegedni.
Mivel külső merevlemez, külső táp van hozzá, amivel nem igazán van mit tenni.

Amúgy kb mennyire érzékenyek az ilyen külső merevlemezek a mozgatásra (és bekapcsolva?)? És ilyen elektromos tér vagy ilyesmire?

Ja meg az tényleg igaz, hogy keletkezhetnek bad sectorok a sok kibekapcsolástól?
Amikor kikapcsolom a gépet, akkor elég fura hangja van mintha hitelen kikapcsolna és úgy állna le :S így lehet hallani ahogy szép lassan megáll.

"A felületihibák gonosz modon szaporodni szoktak"
Úgy érted, hogy azért, mert továbbra is valami más hiba van (rossz táp, rossz hűtés) vagy maguktól? :)

(#14986) filn64 válasza Imco (#14984) üzenetére


filn64
csendes tag

Holnap megnézem sentinelt.

(#14987) DaNi017 válasza DaNi017 (#14969) üzenetére


DaNi017
csendes tag

Valaki esetleg :F :F

... N73 ->N73 ME ->N95 8GB ->5800 XM ->C6 White ->iPhone 3G ->HTC Desire HD

(#14988) Coyote2000 válasza Imco (#14983) üzenetére


Coyote2000
őstag

köszi a tippet.

az én esetemben csak annyi az extra bosszantó, hogy mobil vinyóról van szó (táp? hűtés?) és 500 GB veszik kárba lassan, de biztosan, ha ez a hibás szektor-téma elszaporodik... Ajjaj...

(#14989) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!

A smart log-ban van egy olyan hiba, hogy "ultra dma crc error count". Kicseréltem a kábelt, de még mindig ott van. Kérdés: a logban benne marad a hiba, akkor is ha hibás volt a kábel, és jóra cseréltem?
Rettenetesen belassult a rendszerem és fagy, azért néztem meg a smart logot... de a kábelcsere után is hasonlókat produkál. Újrahúzom a rendszert; de amúgy ez lehet vinyó probléma? Merre keressem tovább a hibát, ha nem a win a ludas?

(#14990) liksoft válasza filn64 (#14985) üzenetére


liksoft
nagyúr

A fejlécben nézd meg, kinek szól egy-egy válasz. A felülethiba szaporodása NEM Neked szólt. ;)

Particionálni, formattálni csak és kizárólag az OS saját lemezkezelőjéből célszerű. Ellenkező esetben kompatibilitási gondok keletkezhetnek. A "hagyományos" DM például "elfelejt" egy redundáns (tehát alapvetően nem szükséges) adminisztrációt tartalmazó szektort a partícióba felírni NTFS esetén. Ez orvosolható egy chkdsk futtatásával rögtön a DM futtatása után. De nem minden gond orvosolható, így van olyan mikor csak hetekkel, hónapokkal később bukik ki egy hiba, esetleg pótolhatatlan adatok elvesztése kíséretében. Vagyis túl nagy a kockázat. Lehet használni, de ésszel, és legyen mentés!

Olyan drive mely biztonságos, NINCS! Csak olyan, mely most éppen működik. Így a fontos adatok mentése nem hagyható el. Ezt közel 20 éves adatmentéses tapasztalattal merem mondani. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14991) liksoft válasza Coyote2000 (#14988) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

2,5" vagy 3,5"?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14992) Coyote2000 válasza liksoft (#14991) üzenetére


Coyote2000
őstag

2,5"

miért? van valami tipped esetleg?
ahogy írtam, a beépített hibakereső nem jelez ki semmit, ha a szektorhiba javítást bekapcsolom, akkor meg elakad a 4. fázis kb 60%-ánál. Se kép, se hang, fagyás.

[ Szerkesztve ]

(#14993) liksoft válasza Coyote2000 (#14992) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden esetben használod a dupla USB kábelt? Csak forrasztott hátlapi csatlakozóval? Ugyanis az alacson tápfeszültség miatt hibás írások keletkeznek, amik adatterületet és a drive működéséhez szükséges servo tartományt is érinthetik. Ha nem javítható területbe fut a drive, akkor az servo hiba lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14994) Coyote2000 válasza liksoft (#14993) üzenetére


Coyote2000
őstag

dupla USB kábelt??

azt használom, mit adtak hozzá

hálózatra dugott laptoppal használom, nem hosszabbítóval. Gyengébb kakaót esetleg akkor kaphat, ha mellé van dugva egy pendrive is, de nem jellemző hogy így használnám.

(#14995) nacant válasza liksoft (#14973) üzenetére


nacant
csendes tag

A lejátszó (ac ryan mini) fórumon is felvetettem a problémámat, de akinek volt ilyen vinyója annak nem produkált ilyen jelenséget. Sőt az ismeretségemben is használnak ilyen vinyót, és ők se tapasztaltak ilyen jelenséget. Megpróbálom azt, hogy közvetlen a pc-vel másolok rá és nem a lejátszóval, kiváncsi vagyok akkor csinál-e ilyet.

(#14996) liksoft válasza Coyote2000 (#14994) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Például ilyen. Ezt is úgy kell használni, hogy először a gépbe csatlakoztatni a két USB kábelt, és utána a külső házhoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14997) jihadjoe


jihadjoe
csendes tag

Sziasztok!

Két rendszer használok (win és linux) külön hdd-ken. Azt szeretném, hogy win indulása esetén álljon le a linuxos vinkó. Megoldható-e?

Üdv, Imre

Azt hiszed éber vagy, de altatnak.

(#14998) heaven


heaven
tag

Adott egy Seagate Barracuda 7200.7 120Gb IDE vinyó, olyan problémám van vele, hogy ha berakom a gépbe nem hajlandó elindulni a rendszer, még a BIOS sem jön be :(

Hogyan lehetne ismét működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

(#14999) liksoft válasza heaven (#14998) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elviszed adatmentéses szakemberhez. Gondolom az adatok miatt fontos. Ha nem, akkor kuka. Nem mai darab, ha hibás, nem éri meg a munkát (ha egyáltalán elindítható).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15000) heaven válasza liksoft (#14999) üzenetére


heaven
tag

Azon gondolkodom, ha sikerne egy ugyanilyet beszerezni és az elektronikát átszerelni rá, háta elindul.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.