Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14251) Thrawn válasza bercee (#14250) üzenetére


Thrawn
félisten

Pendrive-on firmware frissítés? Nem hallottam róla, hogy lehetséges lenne.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14252) liksoft válasza Sz.Miki (#14249) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy csak valaki a háttérben nagyon dolgozik. Egy magas szintű OS alatt valódi teszt NEM futtatható, mert a rendszer NEM adja oda kizárólagos jogosultsággal a hardware-t.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14253) liksoft válasza Thrawn (#14251) üzenetére


liksoft
nagyúr

Már egyszer megkérdeztem Tőle minek szeretné, de válasz helyett csak a kérdést tette fel ÚJRA! :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14254) Imco válasza BigG.(nnnnn) (#14247) üzenetére


Imco
őstag

Bios beállitásra olvass egy kicsit. Mi, honnan bootoljon, esetleg AHCI-t beállitani.
Bios frissitéshez nem kell rendszer, de akkor azt ne is eröltesd.
Azt jelenti hogy hiányzik vagy elveszett egy fájl. A barátod /google/ segit.
Másik telepitővel azért megprobálnám.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14255) Sz.Miki válasza liksoft (#14252) üzenetére


Sz.Miki
őstag

OK, mindenesetre résen leszek :)

válaszokat köszönöm. :R

(#14256) Prosector válasza liksoft (#14248) üzenetére


Prosector
addikt

Köszi a választ !

(#14257) Sz.Miki válasza liksoft (#14252) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Esetleg tudsz ajánlani egy teszt progit ami megbízható eredményt ad?

(#14258) bercee válasza Sz.Miki (#14257) üzenetére


bercee
tag

sziasztok.
az a lényeg hogy amikor a pendrivot csatlakoztatoma géphez akkor látja hogy csatlakoztattam vmit de nem ismeri fel az eszközt sehogyse és még formázni se lehet meg semmit se tudok vele csinálni. az eszközkezelő látja h csatlakoztattam valamit dde a sajátgépnél semmi sem jelenik meg, de totalcommandernél megjelenik hogy cserélhető lemez, de nem tudja megnyitni.
ha meg lehetne vhogy csinálni annak örülnék.
köszi

(#14259) Imco válasza bercee (#14258) üzenetére


Imco
őstag

Ennek kuka szaga van. Ha nem megy más gépen sem, akkor búcsúzkodhatsz tőle.
Ezeket nem nagyon lehet javitani.

Üdv! Imco

(#14260) Thrawn válasza bercee (#14258) üzenetére


Thrawn
félisten

Nézd meg a Lemezkezelőben, lehet csak meg kellene formázni, hogy meghajtóként használhasd. Ha nem látod ott sem, vagy nem lehet megformázni, akkor ki kell cserélned egy másikra, akár egy másik típusra vagy egy másik gyártó megoldására.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14261) athomi


athomi
veterán

Hi!

Pár napja a win7 majdnem minden gépinditáskor hibahelyreállítással kezdett, majd a rendszer felállását követő 10-15 percben nem lehet a géppel semmit csinálni. Tegnap megpróbáltam újrahúzni a win-t, de a 30GB-os partíció formázása 1.5 órán át tartott, majd magát a win el sem kezdte telepíteni.
Lehet ez winyóprobléma?

[ Szerkesztve ]

(#14262) doglotthal válasza athomi (#14261) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Helló.
Lehet hogy vinyó probléma, valami tesztet futtass le ami ellenőrzi a vinyót. ( szerintem HD Tune a legalkalmasabb rá.)

(#14263) liksoft válasza doglotthal (#14262) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tévedsz, a HDSentinel már jobb. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14264) liksoft válasza athomi (#14261) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14265) athomi válasza doglotthal (#14262) üzenetére


athomi
veterán

a rendszerpartición már nincs semmi, mert formázva lett, új rednszer meg nem akar rámenni, a másik particióra meg nem húzok rá semmit, mert szükséges dolgok vannak rajta, örülök ha le tudom majd menteni őket

[ Szerkesztve ]

(#14266) liksoft válasza athomi (#14265) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis be KELL tenne egy másik gépbe, másik winyó mellé, mert a mentést meg KELL oldanod. Na ekkor a SMART is lekérhető lesz. De egy típusszám esetleg jól jöhetne, mert akkor típushiba esetleg elemezhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14267) athomi válasza liksoft (#14266) üzenetére


athomi
veterán

igen, ez lesz a megoldás, ma átmentem az adatokat egy másik vinyóra, meg akkor lehetőségem lesz egy smartot is lefuttatni

(#14268) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv!
A segítségeteket kérem. Van egy 500 GB-os külső vinyóm, és most ntfs fájlrendszer van rajta. Át akarom formázni ext3-ra. Mert a hálózati lejátszóm ezt szereti. Nekem most win7 van a gépemen. Milyen programmal tudnám leformázni ext3ra a vinyóm?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14269) liksoft válasza varmi2 (#14268) üzenetére


liksoft
nagyúr

Linux-al.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14270) varmi2 válasza liksoft (#14269) üzenetére


varmi2
nagyúr

Muszáj linuxot feltelepíteni? Máshogy nem lehet?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14271) moonguru válasza varmi2 (#14270) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Linux live cd

Konzolból:

mkfs.ext3 /dev/hdxy

(ahol is xy a merevlemez és a partíció pontos meghatározása, illetve ha sata-s vinyó akkor sdxy..)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14272) csab001


csab001
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy egyszer csak,minden előjel nélkül, bootolásnál kiírja, hogy csatlakoztassam a rendszer disc-et és nyomjak entert. Gondoltam, behalt a rendszer vinyó, de némi kísérletezgetés után kiderült, hogy ha lekötöm a másodlagos merevlemezt (Maxtor 500Gb), minden pöccre indul. Nem értem, miért arról akar egyáltalán bootolni. A Maxtort másik gépbe rakva az Xp nem is látja. A HDD regenerator sem látja.
A lemez pedig pörög. Próbálkoztam másik sata helyre, másik kábellel, semmi!
Mi lehet a gond? Kuka?
Fontos dolgok vannak rajta, jó lenne, ha menthető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14273) csab001


csab001
tag

Kiegészíteném:
Most vettem észre, hogy ha rákötöm a Maxtort a gépre, a DVD-én kívül nem lát semmi mást a bios. Tehát nem látja a rendszer vinyót (Samsung 400Gb) sem. Akkor most mi van? Kezd kiakasztani.

(#14274) liksoft válasza csab001 (#14273) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem ilyen drive-od van. A leírt esetben már csak adatmentéses szakiban célszerű bízni. A firmware sérült, amit addig míg működik, a gyártó oldaláról letölthető új firmware-rel lehet orvosolni. Ha viszont már nem látható, akkor nem célszerű otthoni módszerekkel kísérletezni, mert az "örök vadászmezőkre" küldhető a drive. (Ha kell segítség, keress meg.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14275) csab001 válasza liksoft (#14274) üzenetére


csab001
tag

Szia!
Nem Seagate, Maxtor! Mégpedig DiamondMax 22.
Ha jól értem, azt mondod, hogy menthető a vinyó, csak nem otthoni körülmények között.
Vagy nem jól értettelek és csak adatmentés végezhető rajta?

(#14276) liksoft válasza csab001 (#14275) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, és ugyanarról a drive-ról beszélünk. Az egyik ST (Seagate), a másik STM típusjelű. Egyébként azonos. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14277) csab001 válasza liksoft (#14276) üzenetére


csab001
tag

Igen, közben én is kiderítettem. :D
Szóval, kötözködés nélkül, most melyikre mondtál igent? A javítható drive-ra? Mert az akkor érdekelne.

(#14278) liksoft válasza csab001 (#14277) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, menthető amennyiben valóban ez a hibája.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14279) csab001 válasza liksoft (#14278) üzenetére


csab001
tag

Értem!
És mi lehet még? Hogyan tudnál segíteni?

(#14280) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég újratelepítettem tesóm gépét amibe egy 10 gbos vinyó és egy 80 gb os Sata-s samsung vinyó van. A rendszert (XP SP3) a 10Gb os vinyóra telepítettem fel, mert ugye az XP telepítője csak azt ismeri fel. A probléma pedig az, hogy a rendszer feltelepítése utána nem ismeri fel a 80GB os vinyót. az alaplap ASUS P4PE amin nincs Sata csatlakozó, ezért van benne egy PCI kártya amin van Sata csatlakozó. A vinyó jól működik, saját gépemen kipróbáltam. A másik problémám, hogy a rendszerlemezek nincsenek meg az illesztőprogramokat driver genius-al frissítettem. De maradt egy felkiáltójeles eszközkezelőben vmi merevlemezvezérlő, de sehogy sem talál hozzá illesztőprogramot. Elképzelhető, h emiatt nem ismeri fel a vinyót a rendszer? Vagy semmi köze hozzá? Ja és rendszerindításkor amikor bootol kiírja a vinyót, tehát a gép felismeri. Bocs h ilyen hosszú lett, de próbáltam mindent beleírni.
Előre is kösz a segítséget!

(#14281) liksoft válasza csab001 (#14279) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézd meg az adatlapom, és rájössz. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14282) liksoft válasza szonti (#14280) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ahhoz kéne driver. Esetleg egy képet, vagy típusszámot írhatnál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14283) szonti válasza liksoft (#14282) üzenetére


szonti
aktív tag

Szia!

Az a probléma h a gép tőlem naggggyon távol van és rendszerlemezek sincsenek meg. Amikor még gépközelébe voltam próbáltam a gyártó neve alapján rákeresni neten hátha van vmi driver, de nem nagyon találtam. Azt se értem, h driver genius mért nem talált rá drivert. Amit kigondoltam, nem tudom h működhet e, h a PCI kártyát a saját gépembe beleteszem amin windows 7 van és az hátha tudna hozzá drivert telepíteni aztán a drivert pedig lementeni. Ez működhet?

(#14284) liksoft válasza szonti (#14283) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, de esetleg a kártya típusa kiderülhet. Utána ez alapján lehet driver-t keresni hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14285) Jason válasza liksoft (#14284) üzenetére


Jason
tag

Adott egy WD GreenPower 1TB-os vinyó és egy barátomnak ugyanilyen van, azt hiszem még a rev is megegyezik, de nála rendesen megy nálam viszont nem.
Amikor a rendszer SSD-re másolok róla, akkor az 39-65MB/s között ingadozva megy, a barátom gépe az ő vinyóival WD GP 1TB --> rendszer SSD 89-91MB/s :F
Mindkét rendszer Win7. Az övé x86, enyém x64.
Ha hálózaton keresztül másolunk tőle az én SSD-mre, akkor az megy 89-91MB/s sebességgel, ha az ő SSD-jéről másolunk hálózaton át az enyémre az megy 114MB/s sebességgel.
Mi lehet a gond a WD vinyómmal?
Lehet-e javítani rajta esetleg újrapartícionálással?
Mind a ketten még anno XP alatt partícionáltuk a WD-inket.
SSD-nél pl. számít az alignálás, de egy sima HDD-nél gondolom nem, mert ilyet még nem hallottam. Sőt a barátom WD-je se alignált.

(#14286) liksoft válasza Jason (#14285) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg a SMART-ot érdemes lenne megnézni, hátha ott van valami. Ezen kívül a drive adatátviteli módja is kérdéses (UDMA?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14287) Jason válasza liksoft (#14286) üzenetére


Jason
tag

SATA vinyón is lehet még ilyeneket állítani?
Az írási gyorsítótár az be van kapcsolva.
Most mondjuk nem vagyok a gép mellett, de egy telefon és egy távoli asztal program segítségével rá tudok nézni, ha van ilyesmi beállítási mód szerinted SATA vinyó mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#14288) liksoft válasza Jason (#14287) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ki említett gyorsító tárat? :F Én SMART és működési információkat kértem. Erre a HDSentinel jó eséllyel tud válaszolni.

A driver is lehet egyébként ludas. Azonos az alaplap és a driver is?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14289) Jason válasza liksoft (#14288) üzenetére


Jason
tag

Kis türelmet, mert albitársam nem veszi fel a telefont így nem tudom bekapcsolni a gépem.

Addig viszont rákérdeznék a másik gondomra is, hátha van ötlet:

[link]

Szerk.: ebben a kérdésemben leírtam a próbált drivereket is.

[ Szerkesztve ]

(#14290) csab001 válasza liksoft (#14281) üzenetére


csab001
tag

Rendben!
Ahogy lesz egy kis időm, megkereslek.
Köszönöm!

(#14291) liksoft válasza Jason (#14289) üzenetére


liksoft
nagyúr

Erre inkább szervizes tud válaszolni az alaplapi témában.

Egyébként ha nem muszáj nem kell az AHCI üzemmódot használni. Ott nem minden esetben megy korrekt módon az üzemeltetés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14292) Jason válasza liksoft (#14291) üzenetére


Jason
tag

SSD miatt hajtom AHCI driverrel, mert csak azzal működik a TRIM
Szervizes alatt a Gigabyte megkérdezését javaslod vagy tudsz esetleg valakit ajánlani?

(#14293) liksoft válasza Jason (#14292) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Giga vagy a W7 témában tedd fel a kérdést, és ott várd meg míg szervizes szaki válaszol. Akit ismerek, az nincs itt, tehát válaszolni sem fog.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14294) pilaka


pilaka
csendes tag

Sziasztok ,nekem egy 160 GB-s Samsung IDE HDD-vel van problémám . FAt32 -re volt formázva 1 partícióra .Mobilrackben volt, usb-vel csatlakoztattam ide-oda , észrevettem hogy sokszor íráshibát kapok adatátvitel közben ....kb. 32GB adat volt rajta ...lementettem és próbáltam megformázni , már a felismerés alatt a partícionáló programnak nem tetszett a HDD, egy másikkal sikerült elindítani a formázást , de hibajelzéssel leállt .Próbáltam kisebb partíciót létrehozni kisérletképpen az is félbeszakadt , de azóta minden program 32GB-nek látja az egész HDD-t , próbálltam a Hiren's cd programjaival , közvetlenül a Pc-IDE csatlakozójához kötni , de minden progi 32GB-nek látja aHDD-t , még a Samsung diagnosztikai programja is .....Mit tegyek?

(#14295) Jason válasza liksoft (#14293) üzenetére


Jason
tag

A kérdésem Giga lapokkal foglalkozó topik alatt van, az talán így jó helyen lesz, de feltettem a kérdést a Gigabyte-nak is a honlapukon keresztül. Persze az lehet, hogy sok idő lesz a válasz :((

(#14296) Jason válasza pilaka (#14294) üzenetére


Jason
tag

Valószínű jumperral van lekorlátozva 32GB-osra. Ezt nézd meg, ha igazam van, akkor jumpereld át és jó lesz

(#14297) band1103


band1103
őstag

Át szeretném költöztetni a w7-et is tartalmazó 80GB-os hdd-m teljes tartalmát az összes partícióval egy 160GB-os hdd-ra úgy hogy később már a 160-ast szeretném használni de a 80G-s az ata a 160G-s meg sata. De jó lenne ha a HDD copy után indulni tudjon minden rendszer ugyan úgy mintha semmi se történt volna.
Erre a paragon partition magic-et használtam volna de nem tudom hogy pontosan mit kell tennem hogy elérjem a célom: gond nélküli w7 indulás.

Aki tud kérem segítsen.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#14298) Jason válasza liksoft (#14288) üzenetére


Jason
tag

Megvan az infó a Sentinelből:

[link]

benne van az SSD infója is, de utána jön a WD

(#14299) pilaka válasza band1103 (#14297) üzenetére


pilaka
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget , igen rosszul volt jumperelve a táblázat elég hülyén van egymásra építve , most elméletileg jól van jumperelve .Kipróbálltam ,de most is a Samsung diagnostic (Hiren's) 32 GB-nek látja , kipróbáltam masterra és slave-ra is ...mindkét módon 32GB....

(#14300) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Tiszteletem a jelenlevőknek!

Felvázolnám a problémámat. Egy 1,5TB-os Samsung HDD rá lett dugva egy olyan chipkészletes alaplapra, amely nem képes lekezelni csak 1TB-ig a merevlemezeket. Ott meglepetésemre 497GB-nak láttam ezt a HDD-t, ráadásul meg is akarta formázni a Win XP.

Legnagyobb meglepetésemre ez az állapot megmaradt, immáron a másfél TB-os HDD-ket lekezelő chipkészlet alatt is. Sem formázni, sem partícionálni nem tudom úgy, hogy a gyári kapacitást újra lássam.

Erre a problémára kérnék javaslatot!

:R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.