Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13701) syler válasza liksoft (#13700) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Szóval akkor ezzel nem lehet mit kezdeni? Mintha ph-n lett volna olyan ember aki intézett ilyenekre garanciát. A hdd-n 2008.04 a dátum, erre nem lehet véletlen garanciát intézni?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#13702) Imco válasza syler (#13701) üzenetére


Imco
őstag

Ha megtalálod a srácot. Megjegyzem most adtak el egy ilyet itt a PH-n 4500-ért. Ha postázod a városodból majd fizetsz egy vattacukrot az intézőnek és visszapostáztatod már majd ott vagy. ...és még a postai visszauton van egy sérülési kockázat.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13703) liksoft válasza syler (#13701) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. Ott, ahol vetted.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13704) syler válasza liksoft (#13703) üzenetére


syler
aktív tag

Leírtam, hogy most kaptam, hogy próbáljam ki nálam felismeri e a gép. De nem, és tudom, hogy itt valaki ph-n intézett garit némi pénzért ezért kérdeztem.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#13705) liksoft válasza syler (#13704) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akitől kaptad, Ő is vehette valahol. Vagyis, a beszerzési láncon visszafelé a leggyorsabb, és legbiztonságosabb a garancia intézése. Sőt, a legolcsóbb is.

(Szerintem sokkal rövidebben írtam az előbb a fentieket......)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13706) syler válasza liksoft (#13705) üzenetére


syler
aktív tag

No igen, ha megoldható lenne, biztosan úgy intézném. Hidd el, hogy az egyszerűbbet választanám:) Net kávézóban dolgozott a srác ami már megszünt. Ott volt elfekvőben a hdd és mondták neki ha kell vigye el. A tulaj nem foglalkozott vele, gondolom ha akkor nem foglalkozott vele, akkor most sem fog, főleg, hogy már meg sincsen a kávézó :)

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#13707) paramparya válasza paramparya (#13695) üzenetére


paramparya
őstag

liksoft, erre tudsz mondani valamit?
az lehet baj, hogy nem ahci módban van a sata vezérlő? :U

[ Szerkesztve ]

(#13708) liksoft válasza paramparya (#13707) üzenetére


liksoft
nagyúr

A görbe "lekonyulása" teljesen természetes. Ugyanis minden drive a külső sávokon sokkal több szektort tartalmaz mint a belsőkön (~1,8 a szorzó).

A rövid beesések az OS háttérmunkája miatt van, hiszen egyetlen programnak sem adja oda privilegizált módra az egész gépet.

A elején lévő hosszú lassú átvitel az egyetlen, mely kivizsgálásra szorul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13709) sgteam válasza Imco (#13697) üzenetére


sgteam
aktív tag

most tettem fel a win7 64 bit de míg a 32 bit volt rajta addig nem csinálta!! :(

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#13710) liksoft válasza sgteam (#13709) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ott volt a válaszban a lehetséges ok. OS.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13711) daystealer


daystealer
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám, amiben a segítségeteket kérném:
Vettem egy winchestert, amit a gép néha felismer, néha nem.
Ha felismeri, akkor elindul a windows, és futás közben sincs semmi baja. Majd pár be és kikapcsolás után nem ismeri fel, a bios nem is látja. Eltelik egy nap, újra bekapcsolom és felismeri, kifogástalanul működik.
Szerintetek?
Köszi

(#13712) liksoft válasza daystealer (#13711) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha egy tyúk egy nap alatt egy tojást tojik, akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik? Szerinted?

:B Talán alaplap, drive típusa, tápegység, esetleg mikor jelentkezik mikor nem. Több műszaki tartalom nem ártana. Így halvány lila ködöm nincs mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13713) daystealer válasza liksoft (#13712) üzenetére


daystealer
csendes tag

Üdv!
Seagate Barracuda a típusa, alaplap és táp típust nem tudok mondani, mert nem az enyém.
De a régebbi winchesterrel nem csinált ilyeneket.
A probléma teljesen véletlenszerűen jelentkezik, például kb 3 napig működött, aztán nem ismerte fel, majd egy fél nap után újra elindult, ez volt két napja.
Most ott tartok, hogy megint nem ismeri fel.
Kábelcserét is próbáltam, de nincs eredmény. A bios művelhet ilyeneket?

(#13714) #40731136


#40731136
törölt tag

Hello!
OIyan problémám lenne: Adott egy Hitachi 320 gigás ATA winchester.
Ma vettem egy Samsung F3-as 500 gigás SATA II-est.
Azt szeretném megcsinálni, hogy a Hitachit leformázzam (korábbi rendszerlemez több partícióval) a frissen telepített windows-os Samsunggal. De nem megy. Vagy a Hitachit kezeli a bios rendszervinyóként (értelemszerűen nem tudom teljesen formázni saját magát), vagy nem indul a windows.
Mi lehet a probléma? MIért nem tudom a Samsung-ról leformázni a Hitachit? (át van állítva slave-be a Hitachi)

[ Szerkesztve ]

(#13715) paramparya válasza liksoft (#13708) üzenetére


paramparya
őstag

Értem, köszönöm!
A kivizsgálásra milyen módszereket ajánlasz?
Az AHCI mód bekapcsolása segíthet?
Most - hogy utánanéztem, miért lehet lassabb - találkoztam vele először, eddig ide módban futott.
Átkapcsolva nem indult el a windows, de ahogy nézem, ahhoz úgy kellett volna telepíteni.

(#13716) Imco válasza #40731136 (#13714) üzenetére


Imco
őstag

Feltevésem szerint, samura tettél egy os-t. Installnál bent volt a hita is. Ezért oda másolta a bootinfokat. Jogos önvédelem hogy nem engedi törölni. Ha mégis sikerülne, bukna a rendszerinditásod.
2 alternativád van.
Kiveszed a hitát és easybcd vagy valami hasonló progival varázsolsz bootot a samura,
vagy kiveszed a hitát és reinstallod a samut.

Ezekután elvileg már menni fog a dolog.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#13717) #40731136 válasza Imco (#13716) üzenetére


#40731136
törölt tag

Ez azért nem jó, mert 1. amikor a win-t tettem fel, csak a Samu volt benn, 2. azért, mert a Hitát betettem egy másik gépbe is, ahol windows installnál csak 130 gigát engedett formázni... :F
Elromlott volna? Dehát 5 órája még hibátlanul ment egymagában a gépben... :(((

(#13718) Imco válasza #40731136 (#13717) üzenetére


Imco
őstag

Akkor valamit nem értek, félre értek.
Hita nincs bent Samu megy?
A Hitát szeretnéd formázni?
A hita egésze látszik a samun lévő OS alatt és irható-olvasható?
Milyen OS van a Samun?
Milyen volt-van a hitán?
Végül talán a legfontosabb: Sentinel mit mond a hitáról?

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13719) #40731136 válasza Imco (#13718) üzenetére


#40731136
törölt tag

Most már nem is tudok telepíteni a Hitára. Sem úgy, ha egyedül bvan benn, sem úgy ha mellette van a Samu
A Samun Win7 van.
HDSentinellel vizsgáltam a Hitát 2-3 napja, akkor hibátlan volt.
Tudniillik ő volt az egyetlen vinyóm. Rendeltem a szóban forgó Samut. Ma megérkezett. Kiszedtem a Hitát, betettem a Samut. Win7 telepít felfele. Feltettem, particionáltam még előtte stb. Ezután betettem a Hitát, hogy majd aSamsung (és az az ezen levő win7) alól formázom, de nem jelent meg a Hitachi a windowsban. Akkor kivettem a Samut, vissza a Hita. Semmi probléma, működik. Jó. Vissza a Samu meg a Hita, és XP telepítő elindít. Nem megy. Kivettem a Hitát, áttettem egy másik gépbe. Win xp telepítő elindul, de csak 130 gigát lát enny itudok megformázni.
Itt tartok. :F

(#13720) Imco válasza #40731136 (#13719) üzenetére


Imco
őstag

2-3 napja még minden ok volt most kéne a sentinel és esetleg kiderülne mi van a hiányzó gigákkal.
A hitát dugd vissza masternek ha csak a samu miatt állitottad át slavenek. Kábel végén masternek dugva. Bootnál, biosban helyesen látszik minden?
Szoló hitára miért nem megy a telepités?

Külső lemezkezelővel próba? Acronis vagy paragon javasolt a partition magicet kerüld!
A samut húzd le amig kisérletezel!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#13721) ANT válasza #40731136 (#13719) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld meg SP2-es telepítővel. Szvsz azzal meglesznek a hiányzó GB-ok.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#13722) #40731136 válasza ANT (#13721) üzenetére


#40731136
törölt tag

SP3-assal is próbáltam... :(

Imco: Próbáltam azt is, hogy masterben csak a Hitachi, de nem indul el a telepítő... :(

[ Szerkesztve ]

(#13723) mArZsi válasza #40731136 (#13722) üzenetére


mArZsi
tag

...ilyenekről én még nem hallottam, de Hitachikkal csak a gond van...

(#13724) mArZsi


mArZsi
tag

Win 7 kapott már valaki olyan hibaüzenetet, hogy mindenképp csináljunk xy winchester tartalmáról biztonsági mentést, mert valami galiba van? Azaz pontosan ez:

"Merevlemezhibákkal kapcsolatos helyreállítási utasítások:

Erősen ajánlott biztonsági mentést készíteni a számítógépről a potenciális adatvesztés elkerülése végett.

A számítógép biztonsági mentését követően érdeklődjön a számítógép gyártójánál vagy egyéb terméktámogatási csoportnál a hibás lemez javítását vagy cseréjét illetően.

A kinyomtatott utasításokat és a mentett adatokat tároló adathordozót ajánlott egy helyen tárolni (például a biztonsági mentéshez használt CD-n vagy USB flash meghajtón).

A következő információk a terméktámogatási szakember által a hibás lemezen végrehajtott diagnosztikai műveletek megkönnyítését szolgálják."

Ez mi és miért? Fél hónapos új Samsung HDD-re dobta ezt az üzit bejelentkezéskor. Smart OK, 96/100%

(#13725) Imco válasza mArZsi (#13724) üzenetére


Imco
őstag

Nálam 0%-os Toshibára adott hasonlót. Bár az már szigorubb volt. Érthető modon... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13726) liksoft válasza mArZsi (#13724) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontos SMART lista kell a válaszhoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13727) liksoft válasza paramparya (#13715) üzenetére


liksoft
nagyúr

DOS alatti tesztprogram kéne. Ott az OS nem szól bele a tesztprogi működésébe. Sajna fejből nem tudok ilyent.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13728) liksoft válasza daystealer (#13713) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a BIOS, hanem inkább a tápellátás. SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13729) paramparya válasza liksoft (#13727) üzenetére


paramparya
őstag

akkor próbálok egy üres cd-t szerezni :)

az AHCI móddal érdemes foglalkozni, vagy jó így ide módban?

(#13730) #40731136 válasza #40731136 (#13722) üzenetére


#40731136
törölt tag

Nah sikerült abszolválni a problémát...
A fránya IDE csatlakozónál az egyik tű el volt hajolva, és egy kicsit bentebb volt, mint a többi. Megbütyköltem, most már jó újra, HDSentinel 100%-osnak írja a Hitát. :K

[ Szerkesztve ]

(#13731) liksoft válasza #40731136 (#13730) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát....... Akkor az tisztességesen meg lett gyötörve a szerelés alatt. Ezek a csatlakozók nem szoktak csak úgy maguktól szétesni.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13732) liksoft válasza mArZsi (#13723) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye-ugye a Hita a gond, nem a szerelés...... :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13733) #40731136 válasza liksoft (#13731) üzenetére


#40731136
törölt tag

Ez van. Sajnos a gépház nem valami nagy, ezért nem egy öröm benne a dolgok csatlakozóit le-fel dugdosni. Egyszer ezek szerint túlságosan erőltettem a dolgot.

(#13734) Robyka


Robyka
aktív tag

Nekem van egy IDE csatlakozású Seagate HDD-m.
Hogy tudnám rátenni a gépre anélkül, hogy nem szedem le az oldalát?

(#13735) liksoft válasza Robyka (#13734) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kicsit kihúzod a gépet az asztalból, és ráteszed a tetejére. :D

Bocs, magas labda volt! :B

Pontosabban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13736) Imco válasza Robyka (#13734) üzenetére


Imco
őstag

dupla lett... :)

Szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13737) Imco válasza Robyka (#13734) üzenetére


Imco
őstag

USB v. E-sata v. IEEE1394 csatis külső házban. PL.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13738) Robyka válasza liksoft (#13735) üzenetére


Robyka
aktív tag

És szerinted melyiket éri meg jobban, ilyen átalakítóval venni vagy külső merevlemezt amit csak bekell dugni?

(#13737) Imco
Ezt hol lehet venni?

[ Szerkesztve ]

(#13739) Imco válasza Robyka (#13738) üzenetére


Imco
őstag

Nem tudom, guglizz tipus számra.
Választhatsz mást is. Arra figyelj , hogy legyen külső tápja és saját ventije.
A vipower nekem bevált. A speeddragon hasonló palettával olcsobb, kevésbé jó.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#13740) Igel


Igel
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségért esedezem: a WD 1 gb-os My Book-om bemondta az unalmast.
Amikor rádugom a hálózatra, felpörög ugyan, de nem ad kék led-et, majd leáll kis idő múlva.
Még garanciális, csak gondoltam körbekérdezek, hátha meg tud valaki nyugtatni, hogy mi lehet a hiba - fejlövéssel egyenértékű lenne ugyanis, ha elvesznének az adatok róla. :W
Hálás köszönetem előre is minden segítségért!!!

(#13741) Imco válasza Igel (#13740) üzenetére


Imco
őstag

Attól hogy garis még elvesznek a cuccok. A gar. szervizben a legritkább esetben /értsd soha./ mentenek müködésképtelen HDD-ről!
Másik gép, másik táp, másik kábel, sentinel köröket még fussd meg!

Szerintem...

Kedves Liksoft! Értekezz már nekünk egy kicsit légyszi! Ezek a fütőtt, dobált kis dobozok, nem túl sérülékenyek. Személyszerint kerültem és ellenjavaltam mindenkinek, de azért érdekelne. Főleg ma mikor már egy kis SSD vagy nagy PEN valós alternativája lehet egy ilyen kütyünek. Köszi!

Üdv! Imco

(#13742) Frigo


Frigo
őstag

Üdv
Lenne egy problémám a fél éves WD 1 TB Caviar Green-el ,Egyszerűen eltünt róla az egyetlen partíció és a legtöbb monitorozó progi csak 33 MB-ot ismer fel belőle (HDD Tune/Sentinel) ,a Partiton magic is hibát jelez .Rendszer nem volt rajta ,elsősorban csak adat tárolásra és letöltésre használtam .Valahogy vissza lehet nyerni az elveszett particiót vagy legalább az adatokat ?

(#13743) sloby


sloby
csendes tag

Sziasztok!

Már feltettem máshol is a kérdést, javasolták, hogy inkább itt tegyem fel, így szól:

Nemrég feltettem a Win 7 ultimate editiont. Minden tökéletesen működött az elejétől fogva, egészen addig, míg fel nem próbáltam telepíteni a Ventrilo nevű hangkommunikációs programot. Telepítés közben kékhalállal újraindult a gép, majd utána többet nem volt hajlandó elindulni a win, mindig ugyanazon a ponton kékhalállal lehal. Az üzenetet nem tudom elolvasni, mivel a másodperc törtrészéig jelenik csak meg. Következő lépésként a win felajánlotta, hogy magától meg próbálja javítani a hibát. Ez egy ismeretlen hibát tárt fel, amit nem tud javítani, ellenben szívesen elküldi MS-nek, hátha az tud majd vele kezdeni valamit..
Ezek után magától csak ugyanezt a "Repair modeot" ill. a normal indítást ajánlotta fel. A repairon belül van még pár további opció, mint pl a "Korábbi működő változat indítása", de erre "Ismeretlen hibát" ír ki, valamint az összes többi opció járhatatlan út számára.
Nosza, vad F8 nyomkodás köv indításkor --> Csökkentett mód, ugyanúgy fagy --> Ue parancssorral, fagy --> végigzongorázni az összes lehetséges variáción (naplózás, korábbi működő változat, toronyóra lánccal), fagy.
Win 7 DVD be, újrainstallálás megkezdése, válasszon partíciót: hoppá, eltűnt a majdnem a teljes vinyó (640 gigából látott úgy 10-et). Eredetileg 2 partíció van rajta, 20 giga a winnek, a többi meg adat (FONTOS adat). BIOSban nem jelez semmi hibát a vinyóra, 640-nek látja.
Szerencsémre van egy másik 500 gigás vinyóm grubbal, ubuntuval felvértezve. Visszadug (eredetileg erről bootolt a gépem, terveztem hogy visszaállok win 7 re), bebootol, megnézem a lemezeket: 500 gigásnál nincs probléma, 640 est pedig egy nagy 600 gigás unpartitioned résznek látja.
DE! A /media könyvtárban a korábban 640-esről felmountolt partíciót továbbra is látom, elérem, használni tudom, sőt, az új win7-es 20 gigásat is felmountoltam és tudom használni, tehát a fájlrendszer mégiscsak jó.
Én arra tippelek, hogy valami a vinyón sérült meg logikailag, és ezért nem látom rendesen + nem tudok bootolni.
Kérdés: lehetőleg adatveszteség és reformat + win 7 reinstall nélkül hogyan tudnám túlélni ezt az egészet?
Válaszotokat előre is köszönöm

(#13744) liksoft válasza sloby (#13743) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hosszú, számomra nem túlzottan értelmezhető.

1. Gondod van, az új rendszer nem látja a fontos adatokat.
2. A régi látja, kezeli.

Vagyis nincs adatokban veszteség.

Megoldás: Le kell menteni az adatokat másik drive-ra, és utána a logikailag hibás drive-ot helyretenni.

Munka nélkül nem lehet előrébb jutni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13745) Frigo válasza Frigo (#13742) üzenetére


Frigo
őstag

Problémát időközben megoldottam : Atola restore factory capacity tool-ja megoldotta a problémát ,minden adat visszakerült .

(#13746) Facek


Facek
csendes tag

Hali!

Egy kerdesem lenne : merevlemez formazasa utan eltunhetnek-e a bad sectorok ? Mar csak azert mert sentinel mar kijelezte hogy 3 bad es 3 weak van, majd leformaztam, es eltuntek, nyomtam rajta hdd regeneratort az se jelezte ki hogy lenne. Azota ujra 100%-os a vinyo.

(#13747) liksoft válasza Facek (#13746) üzenetére


liksoft
nagyúr

:K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13748) Facek válasza liksoft (#13747) üzenetére


Facek
csendes tag

Mi a magyarazat ra ? A masik merevlemezemen ugyanugy rajtamaradt formazas utan is. Vmi spec. eset volt?

(#13749) liksoft válasza Facek (#13748) üzenetére


liksoft
nagyúr

A megjavuló hibák legtöbbször tápellátási hiba miatti íráshibák. A felületet újraírva megszűnnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13750) Facek válasza liksoft (#13749) üzenetére


Facek
csendes tag

Ahaa, koszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.