Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) Phülöp válasza svgyula (#79500) üzenetére


Phülöp
addikt

"PC->TV HDMI, TV->erősítő ARC"

A hangot miért vezetnéd át a tévén?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79502) RockHaRD válasza VoidXs (#79499) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ez oké, de elég jó hangkártyám van, nem feltétlen hagynám ki az egyenletből :F Vagy hülyeséget beszélek, és a hangkártya = erősítő és kész?
(kicsit se zavar, hogy ilyen hülye vagyok ;] )

(#79503) svgyula válasza Phülöp (#79501) üzenetére


svgyula
addikt

Mert egyszerűbb egy kábelen digitálisan elküldeni a video+audio jelet mint X méter hosszú sok esetben rossz, vagy gyenge árnyékolású kábelen az analóg jelet.
Nem tudom, hogy a fenti kolléga azt tudja-e hogy a PC-nek jó minőségű földelt konnektorra van szüksége mert ha ez nincs akkor televeri a szobát nagyfrekvenciás zavarral amitől minden is sípolhat, kattoghat.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#79504) Phülöp válasza svgyula (#79503) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem a hdmi vs analógról beszélek, hanem a hdmi felfűzési sorrendjéről.
Nálam az esztétika is szempont a használhatóság után.
Ha minden forrás jele az AVR-be megy HDMI-n (jobb esetben rejtve a médiaszekrényben, vagy mögötte), akkor onnan már csak egy kábel megy a tévébe (EARC, hogy a tv hangja is megjelenjen az AVR-en), csak azt kell takargatni.
Ha viszont minden HDMI a tv-be megy először, és onnan csak egy az AVR felé, az igencsak vállalhatatlanná teszi a látványt. Főleg, ha különböző színűek és vastagságúak a HDMI kábelek, lehetőleg a gyári hajtogatás nyomaival. Nem mellesleg egy átlagos AVR-nek több HDMI bemenete van, mint egy átlagos TV-nek, ez is szempont lehet.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79505) attiss66


attiss66
senior tag

Van egy ilyen tv-m . Philips 43PFS5505/12 [link] HDMI -vel öszekötöttem a Himedia Q10pro médialejátszóval, mert a filmeken ellenőrizném a hangokat. A Q10pro-n vannak rca csatik/azzal elboldogulnék/, de a tv-n nincs csak HDMI-k. Mit kell beállítani a Q10pron vagy a tv-n, hogy a hang is átmenjen a HDMI-n?

(#79506) VoidXs válasza RockHaRD (#79502) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha digitális jelről beszélünk, akkor az erősítő a hangkártya. Ha analóg módon próbálod eljuttatni oda a hangot, akkor egyrészt torzítást szed össze az analóggá alakítás során, a kábelen, majd a visszaalakítás során is. Ezek egyike se létezik a HDMI-nél, annál jobb minőséget sehogy nem kapsz. Bár a maximális minőség tényleg hangkártyával érhető el, ahhoz végfokozni kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79507) proci985 válasza RockHaRD (#79502) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a hangkartya egy DAC.

ha analog ki tudsz kuldeni 6 csatornat es megfeleloen jo a DAC, ott az erositon kell analog surround bemenet ES kvazi az erositot ugy vegfoknak fogod hasznalni.

elso megoldas elonye, hogy PCn lehet jelkorrekciot csinalni. ahogy nezem az X4 gyakorlatilag egy 8csatornas DAC, szoval megfelelo vegfokkal (azaz surround erositovel analog surround bemenettel, VAGY 5 mono vegfok VAGY harom stereo vegfok) lehet optimalis eredmenyt ernel el. a problema tovabbra is ott van, hogy a kabelezes bonyolult lehet, avagy PCrol hang analogon de kep HDMIn.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#79508) RockHaRD válasza proci985 (#79507) üzenetére


RockHaRD
addikt

Gyakorlatilag akkor valami minőségi jack-rca kábellel hangkártyából kitolni analógként a hangot az erősítőbe, többi eszközből meg hdmi-vel, és meg is vagyunk.

Egyébként iszonyat bugos az X4 szoftvere is, most próbálgattam hogy optikain SPDIF kimeneten megyek ki a Z5500-ba, hiába írja, hogy Dolby Digital a kis pod, mégis csak a két első szól, pedig így nem is sípolna, vagy legalábbis olyan hallkan, hogy azt nem hallom. Megvárom az optikai elosztómat Aliról, aztán ha nem jutok dűlőre, akkor kénytelen leszek beruházni egy erősítőre, de ahogy néztem, Denon-Onkyo-ból a hdmi 2.1-es az 180-tól fölfelé indul. Van esetleg olcsóbb megoldás? :O

(#79509) b. válasza RockHaRD (#79508) üzenetére


b.
félisten

Milyen Tv -re lenne rákötve?eARc támogatás van rajt?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79510) VoidXs válasza RockHaRD (#79508) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

PC-s korrekciót lehet HDMI-vel is. Ennek csak előnye van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79511) proci985 válasza VoidXs (#79510) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meselj, en azt hittem az csak analogon a DACot PCbol megoldva ment

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#79512) Dorian válasza proci985 (#79511) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, annyi a lényeg, h a pcböl sokcsatornás dekódolt digitális jeleként megy ki az avrbe hdmin.
Máris nincs analóg küldési zaj.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79513) svgyula válasza Phülöp (#79504) üzenetére


svgyula
addikt

Nálam az nem megy, az Nvidia nem értelmezi az erősítőt a HDMI kimenetén. De a TV-ből már simán arc kimenettel működik. Mivel nálam van optika, HDMI, jack, is használva az erősítőben hááát van különbség az ugyanzon zene hangzása közt. A legjobbat a direkt betámadás SD, vagy USB pendrive-al lehet elérni. De ez hang erősítő nem játszik le video-t így kell valami vagy PC vagy a TV. Nekem egy monitor és egy TV van rákötve a VGA-ra de nincs is több kimenetem és mint írtam ott csak akkor ad ki ha az eszközzel tud kommunikálni.A TV-ből a vezetékek kötegelve a láb mögött mennek tovább nyilván a falra akasztott TV-nél kell egy esztétikus kábelcsatorna amibe minden belefér. Egy kábelen a "gyári" hajtogatás nyomait simán el lehet tüntetni egy hajszárítóval..... kicsit katyvasz lett a fogalmazás de mindent leírtam.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#79514) junkpod válasza Phülöp (#79501) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha a hang képpel együtt megy HDMI -n, akko5ez egy dilemma. A TV kezeli jobban a hangok továbbítását vagy az erősítő a képek továbbítását?
Azt gondolom több sikerélményt tartogat ha a TV van hang passthrough módban, kevesebb hangformatum kihívás van mint kepformatum, ráadásul a nagyobb sávszélesség igényű kepjelet igy nem kell feleslegesen utaztatni.
További előny még a TV mellett, hogy a direktben rakotott eszközöket tudja vezérelni.

Box's don't touch!

(#79515) Phülöp válasza svgyula (#79513) üzenetére


Phülöp
addikt

köszönöm, így érthető

#79514 junkpod: neked is köszi, teljesen el tudom fogadni, amiket írsz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79516) junkpod válasza Phülöp (#79515) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze az is sokat számít milyen hw eszközökről van szó. A meglévő korlátaikból kell kihozni a legjobbat. Sokszor nem egyszerű és nem egyértelmű feladat.

Box's don't touch!

(#79517) Power17


Power17
tag

Kinéztem két subot. Jamo sub 300 és Jamo j12.
Melyiket ajánljátok? Szett yamaha rx v683, jamo S418.
Nem tudon mi a különbség a hangszóró elhelyezésről.
Szoba 26-27 m2.

(#79518) mlaci01


mlaci01
tag

Sziasztok,
Én is vettem jó áru Wilson sub-12-őt, amit kipróbáltam, de azóta be sem volt kapcsolva.
Gondoltam majd most jól meghallgatom.
Alvó módból felébred (led pirosról zöldre vált), de egy szemernyi hang nem jön ki belőle.
Tapasztalt valaki ilyesmit ?

(#79519) hcs57 válasza mlaci01 (#79518) üzenetére


hcs57
őstag

Milyen erősítő, beállítások, forrás, stb... fog az szólni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#79520) VoidXs válasza proci985 (#79511) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak a bitstream az ellensége, ha azt kikapcsolod, ugyanúgy működik az EQ APO.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79521) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Sziasztok!

A jövőbeni setupommal kapcsolatban érdeklődnék, mert van némi kavarc a fejemben. Szóval a másik topicban már érdeklődtem, hogy milyen itx gépet kellene összeraknom, hogy kiszolgáljon egy 4K videólejátszást (c3 evo 65" a TV). Ott azt az ötletet kaptam, hogy nem is kell dedikált vidkártya, elég egy 5600G és akkor meg van oldva a videólejátszás, ez eddig ok.
Ami nem értek és lehet már a kérdést sem tudom megfogalmazni, szóval ha szeretnék később egy erősítőt és berakni az 5.1-es rendszert aminek kikábeleztem már, akkor az hogy fog kinézni!?
Jól értem, hogy a PC-TV irányba lejátszáskor átmegy az audio/video, itt mindegy is kb. hogy milyen HDMI szabvány van használva - elég valami régebbi is - és a TV-AVR irányba pedig 2.1-es HDMI kábel kell, ami tud eARC-ot? És akkor a legtöbb mai korszerű formában csomagolt hang át fog menni?
Vagy a PC-ből az AVR-be kell kábelezni és ott gond lesz, ha csak HDMI 2.0 van?
A HTPC elkészészülte után egy darabig csak a TVn kereszült megy majd a hang és a megjelenítés is, csak a későbbi lépésekben nem akarok lyukrafutni, mert félreértek valamit.

Köszönöm, ha valaki elmagyarázza ezt nekem!

(#79522) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Tudtok nekem ajánlani megfizethető hdmi 2.1-es AVR-t? :B Márka téren leragadtam az Onkyo-Denon-nál, ezek közül az egyiknek van 5.2-es erősítője, ami befér 200 ezer alá. Van más alternatíva?

(#79523) b. válasza RockHaRD (#79522) üzenetére


b.
félisten

Feljebb azért kérdeztem, hogy van e eARC a tv-n, mert akkor nem kell feltétlenül 2.1 HDMI az erősítőre, csak eARC támogatás. Lényegesen nagyobb mennyiségből tudsz válogatni,
ha a használt piac is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79524) junkpod válasza StarZ3r0 (#79521) üzenetére


junkpod
nagyúr

Biztos hogy költséges és kihívásokkal teli út egy 4k htpc építése. Ezzel szemben 20ezer forintért lehet kapni olyan amlogic chipes tv boxokat amit egy ingyenes oprendszerrel 5 perc alatt teljes értékű 4k hálózati lejátszóvá varázsolhatunk.

Box's don't touch!

(#79525) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok,
ha a tv a lejátszó (.mkv, Hmax, Disney), a tv és az erősítő között működik az eArc, működni fog a dolby atmos?
Van ebben szerepe a tv-nek?

(#79526) RockHaRD válasza b. (#79523) üzenetére


RockHaRD
addikt

LG oled65c1 a tv, van rajta earc, csak nem tudom mi az, és hogy működik :DDD

(#79527) BBéci válasza RockHaRD (#79526) üzenetére


BBéci
titán

[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79528) Gino20 válasza Phülöp (#79515) üzenetére


Gino20
őstag

Amire még érdemes figyelni az a DTS támogatás. Ha a TV-n vezetjük át a forrást, akkor az összes mai Samsung és a legtöbb LG esetén nem lesz DTS hangsáv.

(#79529) BBéci válasza Gino20 (#79528) üzenetére


BBéci
titán

Állítólag az idei LG-k már kezelik a DTS-t, de akkor sem vezetném át a hangot egy tévén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79530) Gino20 válasza BBéci (#79529) üzenetére


Gino20
őstag

Idén vezették részben vissza, vagyis a B3/C3/G3 OLED támogatja, de az alatta lévő LCD paletta már nem.

(#79531) junkpod válasza polcsa (#79525) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha van mennyezeti hangszóró telepítve. 5.1 telepítés esetén DD+ lesz.

Box's don't touch!

(#79532) junkpod válasza BBéci (#79529) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért? Szakmai szempontok szerint?
Inkább azt javaslod , hogy az AVR -en vezessuk át a képet?

Box's don't touch!

(#79533) BBéci válasza junkpod (#79532) üzenetére


BBéci
titán

Aki maximalista, az két íhdmi kimenetes lejátszót használ. De szerencsére vannak olyan processzorok és AVR-ek, amelyek nem nyúlnak bele a képjelbe, legalábbis szemmel nem észrevehető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79534) polcsa válasza junkpod (#79531) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, köszi!
Most fogok belevágni a mennyezeti telepítésbe, csak nem akarok beleszaladni olyanba, hogy minden kész és utána még valamit cserélni vagy venni kelljen.
Akkor, ha jól gondolom, nem is fogok mást látni az erősítőn csak a DD+ feliratot...

(#79535) junkpod válasza polcsa (#79534) üzenetére


junkpod
nagyúr

Teszt kedvéért a speaker setup menüben kapcsold be a mennyezeti hangszórókat. Egyből lesz Atmos Disney+ musorokon.

Box's don't touch!

(#79536) polcsa válasza junkpod (#79535) üzenetére


polcsa
aktív tag

Oh, ezt ki fogom próbálni.
Erősítő még rendelés alatt van. A hifi-schluderbacher.de-n jó kis akcióban sikerült venni.

(#79537) RockHaRD


RockHaRD
addikt

-Yamaha RX-V4A
-Denon AVR-S660H

Ezek közül melyiket ajánlanátok jobban? Itthon a Yamaha drágább 40-50-nel, de az előttem említett kommentben található oldalon a Yamaha most 173 körül jönne ki postával mindennel együtt. Vagy ilyen árban van esetleg másik ami jó lehet nekem.?
5.1 a cél egyelőre a Z5500 szubbal és a HKTS 16 szatelitekkel. Ki fogom akkor iktatni a hangkártyát a gépből, és a vga-val megy ki HDMI-n a tv-be, onnan pedig earc lesz az AVR-be.

Egyébként minőségben lenne különbség úgy is, hogyha minden hang a tv-be megy, onnan pedig optikaival az erősítőbe úgy, hogy a tv-n csak passthrough van beállítva?

(#79538) Gino20 válasza RockHaRD (#79537) üzenetére


Gino20
őstag

Nem igen fogsz róla infót találni (ha keresnéd :D ), de itteni infó alapján a Yamaha YPAO kalibráció jobb, mint a Denon audyssey (főleg mint a Denon S sorozat audyssey) így Én a Yamaha-t választanám.
LG C1 esetén miért kötnéd össze a TV-t és AVR-t optikával?

(#79539) b. válasza RockHaRD (#79526) üzenetére


b.
félisten

Az eARC-on át nagyob sávszél van hangnak azaz minden hangformátumot át tudna adni a Tv az erősítőnek, nem kell az erősítőnek HDMI 2.1, csak eARC támogatás azon minden hangfomátum ami manapság van a filmeken átfér. Ami viszont probléma, hogy az LG C1 és C2 nem támogatja a DTS hangokat. Ha ez nem hiányzik akkor nincs gond.
Én pont az ellenekőjében hiszek,inkább a képet vezesd a TV re közvetlenül mint a hangot az erősítőre, bár elméletileg semelyiknél nem tapasztalhatnál problémát , mindegyik útvonalon lehet bypass megoldást hazsnálni.
Ha teheted a fenti két erősítő közül a Yamahát vedd.Ezek viszont HDMI 2.1 támgatást is tudnak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79540) mlaci01 válasza hcs57 (#79519) üzenetére


mlaci01
tag

Amikor megérkezett, akkor még szólt, kikapcsoltam a cuccot, tegnap be, és nem szól.
Hívtam a boltot, elvileg hétfőn jelentik hibára, kedden-szerdán jönnek érte.
Meglátjuk.

(#79541) junkpod válasza RockHaRD (#79537) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elkezdtel rá költeni. :) Nem tudom, hogy a hkts sub jobb vagy rosszabb képességű mint a logitech, de az egységesebb és összehangolt hang érdekében én nem hasznalnek ilyen kevert rendszert, foleg6ha már új erősítőre is aldozol.

Box's don't touch!

(#79542) donald_boy


donald_boy
tag

Sziasztok!

Samsung Qled tv-m van (Samsung QE55Q7FAM).

A PC-vel a routeren keresztül van összekötve a windows beépített DLNA szerverének a segítségével.

Szeretnék használni erre valami külön alkalmazást, ami tudja a következőket:
- a média fájl mellett lévő felirat fájlt automatikusan használja és nem kell nekem beleheggeszteni a médiába
- megjegyzi, hogy az adott médiát hol hagytam abba és onnan lehet folytatni

Tudtok erre vmi jó megoldást? Fizetős progik is érdekelnek.

Nagyon köszi

(#79543) Smiley válasza donald_boy (#79542) üzenetére


Smiley
őstag

Plex server a windows-ra es kliens a TV-re :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79544) Power17


Power17
tag

Jamo j12 (Klipsch r-12sw) tényleg akkora nagy port zaja van? Zavaró nagyobb hangerőn? Valakinek van ilyen?
Másik amit kinéztem a Jamo j110. Nem tudom az mennyire tudja kitölteni a teret, ha valakinek van ismeri, írhat. Köszi :)

(#79545) RockHaRD válasza junkpod (#79541) üzenetére


RockHaRD
addikt

Pont azért nem fog beleférni más, mert erősítőre áldozom ;]
Szub nélkül vettem pont a HKTS rendszert, úgyhogy egyelőre ez így marad.

(#79546) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Eszembe jutott egy érdekes kérdés, nem tudom, hogy ez még idevaló-e:
Van egy monitorom is a TV mellett, és néha TV nélkül használom, pont pl mikor zenét hallgatok. (Minek menjen akkor a tv ugye) Ilyenkor hogy varázsolnám ki a hangot a gépből az erősítőbe? Vga-n egy db hdmi volt, a monitor már display porton van bekötve.

(#79547) donald_boy válasza Smiley (#79543) üzenetére


donald_boy
tag

Köszi, közben kipróbáltam az universal media server-t és pont tudja ezt a két funkciót. De tesztelni fogom a Plexet is. ;)

(#79548) b.


b.
félisten

FB csoportról származik a kép. Egy elég érdekes megoldás. Két front van befordítva centernek.
Nagyon tetszik,de szerintetek ez működhet jól?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79549) svgyula válasza RockHaRD (#79546) üzenetére


svgyula
addikt

Ilyenkor két megoldás(három is) van. Az egyik, hogy csak az erősítőt használod úgy, hogy kimásolod egy pendrive-ra a zenéket. A másik, hogy marad a "fütyülős" zenehallgatás jack->RCA a PC hang kimenetén :D Én az első megoldást szoktam használni 2-3db különböző zene tartalmú adattároló és mikor milyen beütésem van azt rakom be hallgatni. Nyilván online hallgatáshoz nem játszik. De! Arra pedig ott a mobil->bluetooth és akkor még a PC sem kell. Nyilván a Bluetooth kapcsolat nem a legjobb minőséget képviseli(telefon függő!) de háttérzajnak megfelel. Persze ez is függvénye annak, hogy az erősítő tudja-e ezeket.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#79550) RockHaRD válasza svgyula (#79549) üzenetére


RockHaRD
addikt

Akkor marad az a megoldás, hogy optikaival belemegyek az erősítőbe a hangkártyáról. A tvről úgysem fog kelleni az optikai a korábban említett dolgok miatt, így akkor az szabadon marad :)) Kicsit körülményes, de ez van. Nem csak a zenehallgatás miatt kell, hanem pl most is azon netezek, nem mindig kapcsolom be a tv-t hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.