Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) Khaosz55 válasza Gino20 (#80396) üzenetére


Khaosz55
addikt

Engem az érdekelne, hogy valaki hasonlított már össze dirac live-ot ART-vel. Nem akarom lecserélni a lexicon procit mert a Dirac ART-os proci méregdrága csak mégis érdekelne.

(#80402) I'am Dony válasza Khaosz55 (#80401) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jelenleg ott tartunk, hogy a DLBC is rengeteg hibával küzd és hülyeségeket csinál. Szoftver verziótól függően változnak a marhaságok is. Pl., a kijelzett/tervezett javított görbe köszönő viszonyban sincs a ténylegessel, egy adott csoporton belüli crossover változtatás megváltoztat egy másik független csoportot (!), a polc tervezöt átgenerálva pontosra teljesen más eredmények adódnak, az új D/M tulajok meg szívnak a slotokból eltűnő beállításokkal stb...
Hosszú idő lesz szerintem, amikor úgy fog működni, ahogyan az elvárható.

[ Szerkesztve ]

(#80403) svgyula válasza ada19 (#80397) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Amit írtál az csak fél igazság és ezekből nem derül ki az erősítő osztálya. Ugyanis az A osztály az folyamatosan kihajtott tranzisztorokkal megy így akkor is a teljes rendelkezésre álló energiát pazarolja ha csak 2-en hallgatod. A többit elfűti!
Itt kicsit részletesebb információk is vannak.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#80404) Krissz156


Krissz156
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy ezt a jellegű kérdést ide vagy a pc-s részlegbe tegyem fel, de mivel gondolom hogy itt is sokan ütköztetek ilyen akadályba ezért először itt próbálkozok.

Szeretném majd az ezer éves asztali Pc-met össze kötni a házimozi e-ARC portjával hogy Dolby Atmos képes legyen ha esetleg a pc röl szeretnék filmezni.

Jelenleg egy Asus Maximus VIII Hero alaplap van a gépben egy I7 es procival, videokártya nélkül (ezt most szeretnék venni). De így sajna csak egy HDMI 2.0, csatlakozóm van...

Kérdés hogy orvosolható e ez a probléma úgy pl. ha veszek egy rtx3060ti videókártyát ami már randelkezik hdmi 2.1 el, és azzal kötöm össze úgy megkapja e majd rendesen a jelet.

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#80405) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

(hangosan gondolkodok, hátha tudtok segíteni)

adott egy kb 5x4es nagyszoba egy sorházban amit mozira is használok, két Yamaha NS-SW200 subbal (130W, 8", reflex), egy 5.2.4 setup részeként. A Yamahak jól szólnak, viszont nem mennek annyira mélyre, mint szeretném.

Gondolkodok, hogy jó lenne valami, ami lemegy 20-25Hzig is, akár 80-90dbAn. A válaszfal jó, de referencia hangerőhöz lehet sok lenne. Budget igazából még nincs.

Amiket nézegetek:
- SVS PB-2000 (~750 eur)
- SVS PB-1000 pro (~800 eur)
- SVS PB-2000 pro (1150 eur)
- Klipsch SP150 gyakorlatilag kifutott, SPL120 Demot talaltam 600 euroert, de utobbinal ahogy nezem a PB2000 jobb.

SVS SB szeria ahogy neztem felejtos. mas megoldasok esetleg? ahogy neztem Dynavoice inkabb nagy, mint jo, Klipsch nagyon draga lett, plusz feljebb kene lepnem lehetoleg 800 eur alatt, ha van ilyen.

gondolkodok azon is, hogy a ket yamahat RCA duplazoval megtartom, es ugy a harom szub elosztva mehetne egyutt frekvenciatartomanyfuggoen. ez szerintetek mennyire lenne hulyeseg?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80406) Dorian válasza proci985 (#80405) üzenetére


Dorian
félisten

Ekkora helyiségbe a jelenlegi szubjaid édeskevesek, oda a minimum 1 db 38-as reflex (ha megfelelő helyre el tudod helyezni és 1 hallgatási pontban elég ha jó a frekimenet) vagy 2 db 30 cm-es reflex, így a kettőt el tudod úgy helyezni, hogy ahol gyenge az egyik, ott segítsen a másik.
Megtartani maximum, esetleg, az egyiket lenne érdemes és csak abban az esetben, ha pont olyan az akusztika ahol egy 20 cm-es mély tudja segíteni a másik nagyobbat

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80407) ada19 válasza proci985 (#80405) üzenetére


ada19
senior tag

XTZ 12.17 Edge akciósan 580 EUR-ig is le szokott menni annyiért nagyon jó vétel szerintem. PB-2000 Pro helyett Arendal 1961 1V, esetleg amennyiben zárt is jó, 1961 1S.

Egyéb lehetőségek 1000 EUR körül EU/UK piacon. A lista nem teljes, kapott visszajelzést többek között az Arendal 1961 1V-ről.

Mégsenem

(#80408) VoidXs válasza Krissz156 (#80404) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mivel a PC felől nem ARC-on megy a hang, HDMI 1.4-en is át tudsz vinni Atmost, csak legyen bepipálva a bitstream a lejátszódban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#80409) I'am Dony válasza proci985 (#80405) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én végigpróbáltam jó pár szubot (Klipsch, Focal, SVS, XTZ, REL, Arendal) és ezek alapján hármat ajánlanék bátran. Az XTZ 12.17 Edge, refi ha agyon hajtod röföghet, de nagyon jó az ár-érték aránya. Az Arendal 1961 1S - zárt, de bőségesen hozni fogja amit szeretnél, szerintem az egyik legjobb zárt doboz a kategóriában és mozin is fergeteges élményt nyújt. A végére hagytam a leginkább best dealt az Arendal 1961 1V.

(#80410) lezso6 válasza proci985 (#80405) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kölcsönadnám az Arendal 1961 1S-t, de kicsit messze vagy. ;]

1000 euró mindenestül, és van 60 nap próbaidő, szóval visszaküldheted nekik. Minőségre mérések szerint jobb, mint az SVS PB-1000 Pro, illetve jóval kisebb, én ezért választottam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80411) ctrlaltdel13 válasza I'am Dony (#80409) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tudnál mutatni a 2 arendálról egy rew-es mérést.(külön)
Kiváncsi lennék hol helyezkedik el az Ultimax ezekhez képest
Meg van még egy szabad slot a hangkarimon🤔

(#80412) I'am Dony válasza ctrlaltdel13 (#80411) üzenetére


I'am Dony
őstag

Megvannak a mérések, elő tudom túrni, de ilyen összehasonlitáshoz alkalmatlan, hiszen az Ultit is nálam kellett volna mérni hozzá vagy ezeket nálad.

(#80413) SPEA válasza proci985 (#80405) üzenetére


SPEA
aktív tag

1000 eur alatt én is az XTZ 12.17 edge-re szavazok. Nálam 18 nm-en kettő is duruzsol, jól elvannak. Ahhoz, hogy port zajos legyen ("röfögjön" :D ), nálam a 4. emeleten olyan hangerő kell, hogy akkor szerintem még a földszinten is hallják / érzik. Bár nem volt hozzá (még) szerencsém, de amit még számításba lehet venni, Angliából a BK Monolith Plus -FF. Aztán az Arendal 1961 1V

(#80414) Khaosz55 válasza I'am Dony (#80409) üzenetére


Khaosz55
addikt

XTZ 12.17 edge nekem is volt és tényleg BF-ben nagyon jó ára volt (660). Nem tudom év közben van-e akció, de szerintem is jó kis cucc masszív végfokkal. Most 2db Sub 1X12 edge van azt is szeretem.

(#80415) Khaosz55 válasza I'am Dony (#80402) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor marad egy még a jelenlegi felállás, amúgy sincs kedvem ART miatt milliókat procira költeni, főleg, hogy nem is dedikált szoba a mozirészleg. Inkább elutazom ezt az összeget, ami a mai világban nem nehéz...

(#80416) ada19 válasza ctrlaltdel13 (#80411) üzenetére


ada19
senior tag

Sokszor írtam/írtuk már de csak emlékeztető: 60 napos ingyenes otthoni próbalehetőség van Arendalnál, oda-vissza küldés is ingyenes. Hogy hogyan? Kevesebb mint 5% a visszaküldési arányuk. Egyedül az EUR-HUF váltásból fakadó különbséget bukod, vagy éppen nyered.

Mégsenem

(#80417) Phülöp válasza SPEA (#80413) üzenetére


Phülöp
addikt

nálam csak egy darab Edge 12.17 van, eddig még nem tudtam megröfögtetni (a nagy hangerő nem esik jól amúgy se, de a macskák se lelkesednek érte)
Sajnos az 1X12 nem fért el (pár centi híja van széltében), pedig az lett volna az igazi

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80418) ctrlaltdel13 válasza ada19 (#80416) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszi, tisztában vagyok vele, de én ezt akkor tartom opcionálisnak,ha több fajtát berendelnék egyszerre és egy befutót keresnék.

Ebben az esetben, hogy nem eget rengető létszükség, csak elgondolkodtam, informálódok, így viszont nem szivatom a céget,se magam.

(#80419) ctrlaltdel13 válasza I'am Dony (#80412) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igazából az aljára lennék kiváncsi, melyik honnét indul.
De az se biztos hogy hiányzik a 28hz alatti hang🤔 Onnantól élnek az Ultik.

(#80420) ada19 válasza SPEA (#80413) üzenetére


ada19
senior tag

A Brexit óta sajnos a BK Elec subok nem kifejezetten jó bulik :(

Mégsenem

(#80421) proci985 válasza ada19 (#80407) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

& I'am Dony Arendalt itt svedeknel egyaltalan nem kapni. ahogy nezem van a gyartonal, ilyen 1150 euro (~13000SEK) korul. au, de oke.

XTZ 12.17 kb 680 euroert van egy demo a gyartotol, vagy kb 800 euroert. nagyobb akciot jo ideje nem lattam.

10.17 edge van akcioban kb 550 euroert.

XTZ 1x12 Edge van kb 1100 euro korul, szoval Arendal 1V arban.

Dorian: koszi! a duplaban azt szeretem, hogy egyenletesebb a basszus, es emiatt gondolkodtam, hogy megtartom a masik kettot is.

lezso: SVSbol igazabol a PB2000 pro az, aminel meggyozobb a freq-responseja ahogy lattam. arban is kb azzal van egy szinten az Arendal 1V.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80422) ada19 válasza proci985 (#80421) üzenetére


ada19
senior tag

Az Arendal internet direkt eladó, sehol nem fogsz elvileg lokálisan találni.
Cserébe ugye ingyen szállítanak oda-vissza, 60 napos otthoni próbalehetőség.

Az XTZ-nél évente többször van akció, BF-kor garantáltan, a többire nem emlékszem pontosan mikor. Változó a mérték is. A 800 körüli árát én nem fizetném ki.

Mégsenem

(#80423) proci985 válasza ada19 (#80422) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

XTZnel karacsonykor volt akcio, illetve meg van is, de iden kb 80 eurot akcioztak csak.

neztem az utobbi ket evet, 8.17et es a 10.17et akciozzak csak ertekelhetoen, meg a 3x12ot ami meg igy is 1800 euro.

Arendalt gondolom nem akciozzak. vegulis oke, akar bele is ferhet, viszont ez annyi penz, hogy azert emesztem egy ideig mert a tervezett budgetnek a masfelszerese arban. kb a 680 euros XTZ 12.17 demo lenne az, amire meg azt mondom, hogy most is oke.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80424) ada19 válasza proci985 (#80423) üzenetére


ada19
senior tag

Hol nézed a 12.17 akciót? BF körül 1 hétig 600 alatt volt pl.

Mégsenem

(#80425) SPEA válasza proci985 (#80423) üzenetére


SPEA
aktív tag

Pedig BF idején a 12.17 edge 595 euro volt... Nyomtam is a rendelés gombot ahogy megjelent a honlapjukon. 4 nap alatt itt is volt

(#80426) lezso6 válasza proci985 (#80421) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Frequency response, avagy inkább max SPL-t ebben a táblázatban nézz, ezek rendes mérésekből vannak. Habár nem mindenhol van forrásmegjelelölés, elvileg jó, egységes szabvány alapján készülnek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80427) proci985 válasza ada19 (#80424) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sved oldalon direkt. nev elter, de a ket ceg ugyanaz.

SPEA: :R karacsonyi learazasuk meg tart, de nem annyira erdekes. mondjuk a 680 euros demo az meg talan oke is lehet (ugyanugy 3 ev gari mintha nem lenne bontott doboz).

lezso: koszi! ezt a linket anno neztem, de eleg sok sub hianyzik sajnos a lehetosegek kozul. viszont ami van, arra nagyon jo.

Phülöp: jaaa...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80428) Phülöp válasza SPEA (#80425) üzenetére


Phülöp
addikt

+ adó

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80429) I'am Dony válasza proci985 (#80421) üzenetére


I'am Dony
őstag

[link] Ez ott van nálatok, ha szoba jöhet használt is. Ez a szomszédban :D , de postaköltség nem feltétlenül aranyár [link]

[ Szerkesztve ]

(#80430) proci985 válasza I'am Dony (#80429) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo talalat :R

csak szemelyes atvetel es sajnos Stockholm innen kocsival nagyon messze van.

---

a szerk megjobb, az a sarkkoron tul van a Balti tenger masik oldalan, igaz postaz :DDD. ugy viszont lehet jobban megeri egy uj.

Svedorszag egyebkent nagyon hosszu, kb a Göteborg-Budapest es a Göteborg-Jokkmokk tav hasonlo, es utobbi orszagon belul van. tetejeben ma megint esett 20 centi ho aztan mar megint -10 ala esett a hofok.

viszont pl van 1150 euro korul egy SVS PB-3000 ertelmezheto autos tavolsagon belul hasznaltan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80431) Vhiktor válasza proci985 (#80421) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az a demó darab egy felhasználó által visszaküldött darab, állítólag nincs fényes állapotban.
Szerk:
Én az xtz oldalon lévő demó darabra irtam

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80432) ada19 válasza Phülöp (#80428) üzenetére


ada19
senior tag

Ezt kifejtenéd kérlek?

Mégsenem

(#80433) Phülöp válasza ada19 (#80432) üzenetére


Phülöp
addikt

tavaly nyáron beszéltünk róla

nagyjából innen

a lényeg:

az adót akkor számolja hozzá, amikor kitöltöd, hogy melyik országba akarod kiszállíttatni (Svédországból küldik)

nekem végül így sikerült (nem magyar címre rendelve)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80434) Zilko87


Zilko87
tag

Sziasztok!
Az elmúlt héten, két év pihenő után élesztettem újra egy Jamo s418 5.1 es szettet egy Marantz cinema 70s erősítővel és új kábelekkel. Igazából teljesen meg vagyok elégedve a rendszerrel, pusztán a retro dizájn és a cseresznye szín ami teljesen kiborít. Mivel főleg házimozi a cél, kezdésnek szeretném a két frontot és a centersugárzót frissíteni. Mindenképpen szeretnék maradni a belépő kategóriában, de egy minőségbeli javulást azért elvárnék ha már költök rá.
A két kiszemeltem bár nem egy kategória, de azért jól belövi az elképzeléseimet.
Szóval első helyen az Acoustic Energy AE109mk2 álló hangfalpár és a hozzá tartozó center áll. Itt nagyon tetszik a kompakt méret, a dizájn is nagyon bejön és nem utolsó sorban az ára is szimpatikus. Második helyen pedig amit már régen kinéztem magamnak a Monitor Audio Bronz 200 és a center hozzá. Ez árban már kicsit húzós de 5.0 szettben elég kedvező az ára. Van jelentős különbség a kettő között? Szerintetek mindkettőhöz elég az erősítőm? Vagy lenne más alternatíva ebben az árkategóriában akár polcsugárzók között? Köszi előre is

(#80435) SPEA válasza Phülöp (#80428) üzenetére


SPEA
aktív tag

Tévedés. Ezen már rajta volt mind a 27 %-nyi jó magyar áfa. Ami kimaradt a hozzászólásomból az a 65 eurós UPS szállítás, de ez nem is volt kérdés, csak hogy mennyi volt BF idején. Vagy elbasztak valamit (kétlem) vagy nem, de szállítással együtt 658 euró szerepelt a számlán.

(#80436) Phülöp válasza SPEA (#80435) üzenetére


Phülöp
addikt

ha saját tapasztalatod, úgy elhiszem
miután a sajátom megérkezett, már nem néztem az árakat, így azt sem láttam, hogy black friday alatt még annál is lentebb ment az ár, mint a nyár végi akcióban

abban a beszélgetésben nyáron, amit linkeltem fentebb, ott van különbség vastagon az ÁFA (vagy VAT, ki merre lakik) okán, miután beírtad be a szállítási címet, és ez nem változott szerintem azóta sem
vagyis a termék adatlapján szereplő árhoz még hozzáadódik az adó (és ha jól értem, neked ezen a ponton volt 595 eur) + a szállítási költség

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80437) ada19 válasza Phülöp (#80436) üzenetére


ada19
senior tag

Érdekes, de az közel biztos hogy nem a termékadatlapos árhoz jön hozzá még az adó. Inkább az lehet hogy ott nem a 27% adótartalmat mutatta és a kosárban korrigált cím alapján, amit amúgy egyre több oldal megtesz (gondolom EU áfatörvény?!?), Amazon.de évek óta.

Nekem hasonló a tapasztalatom mint SPEA-nak, pár éve egyetlen kattintásra voltam a rendeléstől és 580 körüli összeg volt a szállításon kívül semmi nem variálódott a kosárban. Az egyik régi képeden pl. 24%-ot mutat. Én jelenleg ezt látom:

Mégsenem

(#80438) proci985 válasza Vhiktor (#80431) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt hol találtad?

[link] sved oldalon demot irnak, aminek lehet serult a doboza. [link] feherben szinten.

sved ar 9000SEK es eppen 1.11 a valtas, szoval a sved picit olcsobb. plusz tippre a posta biztosan nem lenne tobb mondjuk 30 euronal es akkor mar nagyon sokat mondtam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80439) Gino20 válasza ada19 (#80437) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem csinálta akkor valamiért azt az XTZ oldal, hogy nem adta hozzá az áfát, pedig be voltam jelentkezve, cím beállítva majd kosárba helyeztem és továbbra is a nettós árat láttam + UPS szállítást. Jelenleg már Én is azt látom, amit pl Te. Alapvetően amúgy áfás árakat látunk egy weboldalon (ha nem akkor az fel van tűntetve), de ahogy írod, az bejelentkezést követően kicsit módosulhat a magyar 27%-os áfa miatt, de ezt sem tapasztalom mindenhol. Pl most vettem Spanyolból egy HM terméket és maradt a weboldalon feltüntetett ár.

(#80440) proci985 válasza Gino20 (#80439) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svédeknél is 27% az áfa elektronikára, szóval ez nem akkora faktor

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80441) Vhiktor válasza proci985 (#80438) üzenetére


Vhiktor
veterán

xtzsound.eu oldalon.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80442) Gino20 válasza proci985 (#80440) üzenetére


Gino20
őstag

Értem, de általánosságban az EU-ban ~20% körül mozog (tudtommal) és erre írtam, hogy ez lehet itt-ott 27% lesz, ha kosárba kerül a termék, de szavaiddal forgalmazva még ez sem faktor, ha közben a nettós ár meg szó szerint jelentősen olcsóbb, mint itthon, ami viszont nem ritka.

(#80443) proci985 válasza Vhiktor (#80441) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

linket tudsz adni? nezem, de nalam egyetlen Spirit 4 van a hasznaltak kozott.

Gino20: sved gyarto, a SEK meg sajnos megint eleg gyenge.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80444) Vhiktor válasza proci985 (#80443) üzenetére


Vhiktor
veterán

[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80445) proci985 válasza Vhiktor (#80444) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi, ezt nekem egyaltalan nem mutatja (nem elerheto uzenetet dob).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80446) Phülöp válasza Gino20 (#80439) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, ez az eset volt, amit emlegettem, csak rosszul emlékeztem a végkimenetre.
Bocsánat, nem akartam senkit félrevezetni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80447) jambiyya válasza proci985 (#80445) üzenetére


jambiyya
őstag

Akkor nálad van a gond.
Nálam működik: "SUB 12.17 EDGE Matte Black demo €731.52"

(#80448) proci985 válasza jambiyya (#80447) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

eur, sved es usd raktar elter, ugy nez ki, ezt csak eurban megadott fizetesnel mutatja.

a sved raktar mast mutat.

egyebkent garancia es elallas ugyanugy vonatkozik ra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80449) csƵ


csƵ
őstag

Ha már szóba került a svéd rendelés: mivel EU-tagok, csak annyit kell fizetnem, amennyi a webshopban fel van tüntetve. Tehát se áfa, se vám nem jön ár, ugye?

(#80450) proci985 válasza csƵ (#80449) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze.

ha XTZ, akkor írja is, hogy beszámítja az áfát és ez fel is van tüntetve. vám nincs, Magyarország és Svédország is Schengenen belül van, tehát határ sincs.

postaköltség ahogy a többiek írják lehet több, de azt meg látod.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.