Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) stig330 válasza Gino20 (#79799) üzenetére


stig330
csendes tag

Ebay, ha rám írsz elküldöm a linket.

(#79802) polcsa


polcsa
aktív tag

Lassan végzek a kezdő Atmos kiépítésével (5.2.2).
Egy Elac da41-bk párt fújtam le fehérre. :)
Szereltem az alsó oldalukra egy tartó konzolt, behúztam a kábelt a hifi és a padlás közé, a mennyezetre lesznek felerősítve.
Láttam egy rajzot, amin a frontok és a hátsók között félúton volt berajzolva 5.x.2 esetén, és egy másikat is, amin a néző vonalához közel.
Hol lenne a legjobb helyük?

(#79803) I'am Dony válasza polcsa (#79802) üzenetére


I'am Dony
őstag

(#79804) polcsa válasza I'am Dony (#79803) üzenetére


polcsa
aktív tag

Köszi, néztem én ezt a linket a bevezetőből, de ha letöltöm a pdf-et, nem egyértelmű nekem.

(#79805) I'am Dony válasza polcsa (#79804) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az ábrák alapján a frontok szélességével azonos vonalon helyezheted el 65°-100° közötti szögben.

(#79806) eL Geri válasza polcsa (#79802) üzenetére


eL Geri
őstag

És mit gondoltok a hátsó hangfalak magasságáról? Milyen magasan lenne jó kb?

Én is belépő Atmos kiépítését “tervezgetem” éppen.

(#79807) polcsa válasza eL Geri (#79806) üzenetére


polcsa
aktív tag

Itt írta nem rég egy fórumtárs, hogy Atmos esetén le kell vinni fülmagasságba.
Ahogy az előbbi hsz.em második képén is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#79808) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok :)

Külföldi webshopok közül melyikeket érdemes nézni? Hangfal + avr.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79809) polcsa válasza Vhiktor (#79808) üzenetére


polcsa
aktív tag

Én ezt ajánlom.
https://www.hifi-schluderbacher.de/de/
Viszont azt nem tudom, hogy szállít-e Magyarországra. Én a barátomhoz kértem, kintre.

I'm Dony,
ok, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79810) Quetz válasza polcsa (#79807) üzenetére


Quetz
őstag

A fülmagasság addig működik, amíg egyedül ülsz. Ha már ülnek melletted, akkor ezek az emberek blokkolják az oldalsó hangfalakat. A hivatalos dolbz ajánlás is megengedő, pont ezért:
Ideally, all speakers should be at the same height; Dolby recommends 3.9 feet or 1.2m, which is about ear level for the seated listener. If it's impractical to place rear speakers at the same height as the front speakers, rear speakers may be placed higher, up to 1.25 times the front-speaker height.

(#79811) polcsa válasza Quetz (#79810) üzenetére


polcsa
aktív tag

Aha, jogos.
De, ha van lehetőség kellően hátrébb helyezni a hátsó hangszórókat, akkor már nem probléma talán.
Vagy ki kell írni, hogy filmnézés közben hátradőlni tilos, kivéve... :)

(#79812) RockHaRD válasza polcsa (#79809) üzenetére


RockHaRD
addikt

Szia. Szállít, onnan vettem pont az erősítőt :K

más:
Hasznal valaki itt yamaha rx-v6a, vagy v4a-t pcrol? Rengeteg anomalia és furcsaság van, nem nagyon sikerül belőni rendesen. :O :(

(#79813) Dorian válasza polcsa (#79811) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen kitakarás az oldalsó hangdobozok esetében szokott lenni, nem a hátsóknál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79814) Quetz válasza Dorian (#79813) üzenetére


Quetz
őstag

Ott a magas támlájú házimozi fotelek tudnak problémát okozni.

(#79815) eL Geri válasza Dorian (#79813) üzenetére


eL Geri
őstag

Ahhh, kivagyok!

Mit gondoltok az első hangfalakra rátett “mennyezeti” hangfalakról?
Most lehetne kábelezni a nappalit, gondoltam fel is tenném 1-1 mennyezeti hangszórót, de sajnos olyan a helység kialakítása, hogy az egyik oldalon nem tudnám fal tövébe tenni, hanem a plafon közepére csak, mint egy kiálló izét. Értsd, nincs jobboldali fal. Ezt meg nem engedi az asszony :O

A másik alternatíva, hogy a hátsó falra tenném a fenti Atmos hangfalakat, de szerintem mivel már azon lennének a sima hátsó hangfalak is, csak lejjebb, így nem lenne olyan jó az eredményes.
Harmadik lehetőség, hogy az első hangfalak felett kerülnének fel a fal tetejére… de mégiscsak középen lett volna a legjobb.

(#79816) I'am Dony válasza eL Geri (#79815) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egy megoldás maradt.. győzd meg Őt! :D

(#79817) eL Geri válasza eL Geri (#79815) üzenetére


eL Geri
őstag

Egyszerűsítve a kérdést:
Az első vagy a hátsó sima hangszórók felett legyen a plafon hangfal? Kettő között sajnos nem lehet.
Bár így meg vérszemet kaptam, hogy mindkét “sor” meglegyen😁

(#79818) I'am Dony válasza eL Geri (#79817) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyértelműen elől, de inkább...
Győzd meg Őt :D

(#79819) eL Geri válasza I'am Dony (#79818) üzenetére


eL Geri
őstag

Köszi, így lesz, elől :O
A kinézett erősítő nem tud 4 felsőt kezelni :(
Meg az asszony se módosítható már :D

(#79820) Quetz válasza eL Geri (#79819) üzenetére


Quetz
őstag

Vagy csak engedd el az atmost. A felszabaduló pénzt meg költsd olyan dolgokra, amik egy 5.1/7.1 rendszer minőségét maximalizálják.
Atmos elött az volt a mondás, hogy a hang 80%-a a front szekcióból szól, a maradék jut a surroundokra. Az Atmos meg kb. a 20%-nak a 20%-a. Jó a marketingje, mert boldog boldogtalan probálkozik mindenféle félmegoldásokkal, de ér annyit?

(#79821) Joe123 válasza eL Geri (#79819) üzenetére


Joe123
aktív tag

Úgy kellett volna kezdeni, hogy akkor felmenne a plafonra 6 hangfal és utána nagyon örült volna amikor négyet "elengedsz", cserébe azt a kettőt oda teszed ahova akarod. :)

(#79822) Dorian válasza Quetz (#79820) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, itt a pont

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79823) eL Geri válasza Joe123 (#79821) üzenetére


eL Geri
őstag

Igaz, igaz, rossz üzletember / salse-s / politikus vagyok. :C

(#79824) morfondőr válasza eL Geri (#79817) üzenetére


morfondőr
őstag

Úgy csak front hight vagy rear hight lenne, ami nem igazi atmos, nem is ad olyan hangzást! Nekem egy ideig úgy volt (front height), amíg nem lett mennyezeti hangszóróm. Max akkor hogyha tényleg mindkét pár megvan, vagyis x.x.4.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#79825) junkpod válasza eL Geri (#79817) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az itteni vélemények és a leirasok és az erősítő beállítások szerint az első vagy a hátsó falra szerelt hangszóró nem jó Atmosra. Az "csak" height hangszóró lesz.
De azt is mondták, helyesen, hogy próbálgatni kell. Fel kell rakni ideiglenesen és beállítani és meghallgatni.
Én végül a fejem fölötti szekrény tetejére raktam ferdén felfelé sugarozva. Hallásra most nekem jó, a nappali átalakítása árán nem kell jobb, megfelelő kompromisszum nekem.

Box's don't touch!

(#79826) RockHaRD


RockHaRD
addikt

No, nekifutok egyszer, aztán hátha valaki tud hozzászólni, de két napja szívok az erősítő-tv-pc kombóval. PC-ben RTX3090, ez megy bele egy LG C1-es Oledbe hdmi-vel, onnan earc (hdmi2)-n az erősítő egy szem outputjába.
Tv-n hangra be van állítva az ARC, külön kis kapcsolóval az earc is engedélyezve van, be is kapcsolja, meg ki is kapcsolja az erősítőt a tv. Probléma a következő:
tv-n belül van egy olyan a hangbeállítások között, hogy "HDMI-bemeneti hangformátum kiválasztása". Ezen belül van PCM, és bitstream.
PCM-re állítva a gépen maximum sztereot tudok beállítani az nvidia hdmi kimenetére.

Bitstreamre rakva már ott van minden opció

Ezeken kívül ugye lehet választani itt:

Itt PCM-re rakva szintén csak sztereo van a gépen. Tehát a fenti, meg eközötti beállításnál bármelyik PCM-re rakva már maximum sztereo.
A "legjobban" úgy működik a rendszer, hogy alul áthaladás, felül bitstream. Így próbáltam játékban is, megvan a surround, ilyen filmeket nézve szintén. Ettől függetlenül az erősítő fixen PCM-et ír mint audio decoder, és itt jönnek az érdekes dolgok; ahogy előtte a vga-n, úgy itt sem működnek a dsp feature-ök az erősítőn. Benyomok egy youtube-ot, és csak a két front + sub szól. Hiába nyomom be bármelyik dps-t, csak ezek szólnak. :W

Még mielőtt valaki írja, hogy dugjam a pc-ből az erősítőbe, és onnan a tv-be, ezzel az a gondom, hogy akkor mehetne minden az erősítőbe, és onnan 1 kábellel a tv-be, viszont a tv-n teljesen más beállítások vonatkoznak pc-re, konzolra, média lejátszóra, emiatt ez az opció nem járható, pont erre lenne való az earc.

Ezzel vagyok meglőve két napja. Valakinek valami ötlet? Vagy ha nem idevaló a problémám, akkor nyugodtan irányítsatok a megfelelő topikba.

bónusz:

Ez micsoda, ebből nekem melyik kell? :D

Előre is köszi ha valaki tud vmi érdemlegeset hozzászólni.
:R

(#79827) VoidXs válasza RockHaRD (#79826) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Két dolog: YouTube-on a legtöbb felületen (pl. böngészőben) kizárólag sztereó van, teljesen normális, hogy csak a frontok és a sub szólnak. A bitstreamet pedig lejátszó oldalról is engedélyezni kell, amiről nem láttam képet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79828) RockHaRD válasza VoidXs (#79827) üzenetére


RockHaRD
addikt

Tudom, hogy ezeken sztereo van, pont azért szeretném, hogy az erősítő keverje fel surroundba. 10+ évvel ezelőtti sound blaster kártya is csinálta. Van ebben is Zene dsp.

Bitstreamet milyen címszó alatt találhatom meg az erősítőnél? Mert eddig nem láttam :(

(#79829) morfondőr válasza RockHaRD (#79828) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha jól gondolom alapból a windows csak pcm-et fog kiadni, a lejátszó programok tudják passthrough módban továbbítani a bitstream-et (pl. Kodi). Ez a sztereo felkeverése x.1-re számomra mindig katasztrofális volt, én messze elkerülöm ezeket a dsp módokat, de lehet csak nekem gyenge az avr-em, vagy az ízlésem nem jó.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#79830) RockHaRD válasza VoidXs (#79827) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ezek vannak a HDMI beállítások között. Nincs semmi ami bitstreamre utalna :(

(#79831) I'am Dony válasza RockHaRD (#79828) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az erősítőben ilyet nem fogsz találni. Ha a 2 front és a szub megszólal akkor a felkeverésnek is mennie kell. Nem tudom milyen AVR van. Valamelyik gombot többször nyomva pl. (movie) tudni kell váltania.

(#79832) RockHaRD válasza I'am Dony (#79831) üzenetére


RockHaRD
addikt

Váltogat, de mindegyik beállításnál csak a két front + sub szól. Ha 5.1 content jön a gépből, akkor megy minden. Arra gondoltam esetleg, hogy hiába sztereo van, a gép fixen 5.1 jelet küld ki, ezért az erősítő azt hiszi, h nem kell belenyúlni, ezért "letiltja" a dsp módokat. Hülyeség?

(#79833) VoidXs válasza RockHaRD (#79828) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mi a lejátszó? Meg egyébként mi a csatornakiosztás? 5.1-nél például konkrétan jobban jársz a PCM-mel, mint a bitstreammel. Felkeverni az erősítő Dolby Surround/DTS Neural:X/egyéb módjai szolgálnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79834) polcsa válasza RockHaRD (#79832) üzenetére


polcsa
aktív tag

Nekem a SUR.DECODE gombot kell többször megnyomni, hogy váltson a dsp-k között

(#79835) RockHaRD válasza VoidXs (#79833) üzenetére


RockHaRD
addikt

Akkor mégegyszer ;]
A lejátszó a pc jelenesetben, mindegy h milyen program, legyen a Chrome youtube.
Ha a tvn bármit pcmre állítok, akkor csak és kizárólag sztereó van mint opció a windowsban. Erről csatoltam fotót is. Ha bitstreamre állítom, akkor van 5.1. Erősítő minden esetben PCM-et ír, akármi van. Ha tvn bitstream, pcn 5.1 beállítva, akkor PL a sztereó chrome-youtube az erősítőn is front + subbal működik (pcm-et ír ugye), és semelyik DSP mód nem csinál semmit. Nem ír errort, nem az van h nem engedi váltogatni, nem az van h nem tudom melyik gombbal kell, hanem akarmelyikre állítom, van vagy 5 féle, mindig csak a front+sub szól. Ha nem Chrome a lejátszó, hanem pl mpcn dolbyt tartalmazó koncert videó, akkor megy az 5.1, tehát minden a helyén, de sztereobol sosem csinál surroundot ami egyébként alap dolog ezer éve. Foobarban pl van upmix, ott is szól rendesen minden hangszóró, de az erősítő nem hajlandó felkeverni magától. Ezért gondoltam, h mivan ha az erősítő ilyenkor minden esetben 5.1 jelet észlel, ezért nem csinál semmit a DSP. Mondjuk akkor kiirhatná ugye...

[ Szerkesztve ]

(#79836) VoidXs válasza RockHaRD (#79835) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sztereó PCM jelre viszont engedi neked a felkeverést? Mert akkor a sztereó + bitstream on egy megoldás lesz, habár minimális minőségvesztéssel jár és kizárja a PC-s korrekciót.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79837) RockHaRD válasza VoidXs (#79836) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ezt nem biztos h értem. Vagy bitstream, vagy PCM van a tvn mint beállítás, az erősítő így is úgy is PCM -et ír.

Vagy az egyiket hagyjam bitstreamen, és ahol áthaladás van, ott próbáljam pcmre? Mert akkor is elmegy minden surround, csak sztereó van.

[ Szerkesztve ]

(#79838) VoidXs válasza RockHaRD (#79837) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

TV-n minden mindig bitstream, a PC-t pedig 5.1 helyett állítsd sztereóra. Majd a bitstreamelt film úgyis felülír mindent és 5.1 lesz, már ha engedélyezed lejátszóból.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79839) RockHaRD válasza VoidXs (#79838) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ezt próbáltam játékkal, és maradt stereo :B

(#79840) VoidXs válasza RockHaRD (#79839) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mert a játék mindig PCM, míg a filmek nem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79841) RockHaRD válasza VoidXs (#79840) üzenetére


RockHaRD
addikt

Akkor nincs olyan beállítás, ami mellett minden működne? :F Ritkán ugyan, de játszanék pc-n füles nélkül, akkor azért jó lenne a surround hang, tehát így a windowsban sztereora állítás mégsem megoldás.

(#79842) VoidXs válasza RockHaRD (#79841) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Esetleg a Windows surround kiterjesztés szűrője, de nem tudom, mennyire vallja magát sztereónak a Chrome, vagy érhető el a dolog HDMI-n. Egy próbát megér.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79843) RockHaRD válasza VoidXs (#79842) üzenetére


RockHaRD
addikt

Azt nem tudom, de a tv-t kivéve az egyenletből, és direktben egy hdmi-dvi kábelt dugva az erősítőbe a vga-ból pontosan ugyanaz a jelenség. Jön-megy minden, dsp effektek nem mennek. Erősítő persze nem mond semmit :W

(#79844) b. válasza RockHaRD (#79843) üzenetére


b.
félisten

A decoder az erősítőn mire van állítva?
A Yamaha telefonos applikáció is kiírja neked a beérkező jelet, a kimenő jelet és az decoder-t amit használsz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79845) VoidXs válasza RockHaRD (#79843) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez egy PC-s effekt, nem az erősítőn kell nézni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79846) powerup2


powerup2
addikt

Boldog Karácsonyt kivánok minden kedves fórumtársnak :). Jó mozisást az ünnepekre.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#79847) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#79848) b. válasza Quqesz (#79847) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79849) embe


embe
nagyúr

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Látom b. nálad utánfutóval érkezett a Jézuska. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#79850) b. válasza embe (#79849) üzenetére


b.
félisten

Szokásos.
:DDD
Jó lenne eza fa így :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.