Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) hm15 válasza Gigi01 (#36576) üzenetére


hm15
senior tag

Egy korábbi hozzászólásom ajánlom: Klotz MC5000. Neutrik/Rean vagy egyik Kácsa RCA-val és a subwoofer kábel letudva egy időre.

(#36602) vation001


vation001
újonc

Na jó feladtam!!
Valaki akar egy kis pénzt keresni?

Nem tudom összehangolni a tv-t és erősítőt.
ARC müxik, de nincs hang! Fogalmam nincs mit kell állítanom még
Szóval ha valaki eljönne beállítani nekem, megfizetném elég jól.
XV. kerület, Rákospalota családi ház.
Valaki?

Ha érdekel keress pm-ben.
Köszi

(#36603) Fleed válasza BBéci (#36594) üzenetére


Fleed
aktív tag

Sztereo is megfelel, de ha van olyan sokcsatornás, ami kihozza a hangfalakból amit tud, akkor az se lenne rossz. De igazából csak az érdekelne, hogy mik a most leginkább ajánlott kombó 2.0-s hangfal erősítővel?

(#36604) Vackor1


Vackor1
tag

Mindenkinek szép napot kívánok !

Biztos volt már róla szó , de átnéztem pár száz hszt és nem találtam , ezért kérdezem, elnézést előre is a lámaságért.. :)
Sony házimozirendszert cserélek , mert kicsit halknak találom - néztem egy filmet, amiben van egy dal , elkezdtem énekelni a szereplővel együtt és teljes hangerőnél hallottam a saját hangom , ami amúgy nincs :) , és ennél hangosabbat szeretnék - , de mivel eszméletlen botfülem van és ráadásul ritkán nézek filmet kihangosítva és akkor sem igazán érdekel, hogy a helikoptert fentről halljam, elég ha hallom :)), nem játszom gépen és egyéb ilyen finomságok , néha a rádiót kapcsolom be , de ez sem életbevágó ..
Csak azért a hosszú bevezetés, hogy érthetően írjam, hogy nem kell a tökéletes hangzás , természetesen azért ne torzítson.
5.1-ben gondolkodom és annyi igény lenne , hogy a tényleges teljesítmény az első és hátsó sugárzóknak 50-60 W körül legyen, a center és a sub már adja majd magát ezekhez .
Nos a két kérdés : a most boltban kapható erősítők közül minőségben mi a sorrend a Yamaha, Harman-Kardon ,Denon , Onkyo és Pioneer között , illetve milyen paraméterre figyeljek a választásnál - teljesen h...jjjjjjeeee vagyok ehhez :) - és ha nem az itt ún. bögreszettben :) veszem , akkor a hangfalszettek közül melyik az ajánlott nekem és ahhoz milyen típusú erősítőt nézzek ( melyikek az egyáltalán nem ajánlottak) ?

A kis méretű falra szerelhető dobozok tényleg nagy hangerőt tudnak és valóban akár még jobbak is a nagy , földön állóknál ( azonos árkategóriában kérdezem ) ?

Extremaudio - itt voltam is megnézni - , Avbox oldalán 160-250 ezer között már vannak nekem szemre elfogadható szettek és ennyiért össze is lehet náluk állítani másik rendszert , nekem ez teljesen elég , évente ha 10x bekapcsoltam az eddigi cuccot . Itt szégyen leírni, de tényleg csak a hangerő érdekel ,ami hangzás "kell" nekem, azt biztosan tudni fogja egy mostani rendszer , természetesen azért ne recsegjen , azt még én is észreveszem.. :))

Még egyszer elnézést a hosszúság miatt is , előre is köszönöm a válaszokat !

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#36605) #45250816 válasza arcitec (#36598) üzenetére


#45250816
törölt tag

Tegnap nem volt időm kifejteni a válaszomat, de most van arcitec és BBéci...

Én a következőféleképpen gondolom, az alapkérdés legyen következő:

Miért jobb 5.1-be kevert zenét hallgatni, mint sztereóban?
(hivatalos keverésről beszélünk)

Hiába van egy komoly sztereó rendszered, ha szoba-akusztikai problémáid vannak. És véleményem szerint amíg nem végzünk teljes akusztikai kezelést, akkor ez a probléma jelen van.
Emlékezzünk csak vissza: Amikor kibontottuk az erősítőnket, felállítottuk a hangfalainkat, majd bekötöttük, mit is csináltunk?
Bemértük őket mérőmikrofonnal.
Ezért ha 5.1-be hallgatunk zenét, az képes kiküszöbölni a szoba-akusztikai problémák jelentős részét, és majdnem az eredeti akusztikai tér jelenik meg általa.

Miért jó Dolby Atmos koncertfilmek esetén?

Nem feltétlenül jó, mert sokkal torzabbnak tűnhet a zene tőle. De miért probléma, ha mellette van 24-bites DTS:HD-MA keverés is, ráadásul a TrueHD-t lehet hallgatni Atmos nélkül is.
De nézzük meg, hogy milyen koncertfilmek vannak keverve Dolby Atmosba.
Amellett, hogy koncertfilmek, egyfajta "show-műsorok" is (bár nem szeretem használni ezt a kifejezést).
Ha pl. Roger Waters: The Wall 2014-es koncertfilmje nem Atmosba lett volna keverve, akkor az a repülő nem a fejünk fölött repült volna el kezdéskor...
Ebben az esetben indokolt lehet az Atmos.

[ Szerkesztve ]

(#36606) #45250816 válasza #45250816 (#36605) üzenetére


#45250816
törölt tag

Egy kis javítást végeznék:

A térbeli zenehallgatásra eredetileg a 4.0-át (quad stereo) találták ki, és nem az 5.1-et.

A Pink Floyd The Dark Side of the Moon blu-ray hallgatásakor amikor átváltunk 5.1-ből 4.0-ra rögtön hallhatjuk, hogy mennyivel ideálisabb inkább a kevesebb csatornaszám zenehallgatásra.

Sajnos a mostani koncert/zenei blu-rayek esetén nem igazán találkozunk 4.0 csatornás keveréssel...

[ Szerkesztve ]

(#36607) mpo válasza Vackor1 (#36604) üzenetére


mpo
veterán

Nekem 11 éves az LG 5.1-es bögreszettem, (5x100W, 1*200W), a hangerő max. 40, de 9-11-nél még nem tekertem föl, se zenénél, se filmnél tartósan. Ezek is képesek a csillárt mozgatni, ha az a cél.
Most szeretném leváltani AVR-re és hangfalakra.
Találtam képet róla:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#36608) mpo válasza #45250816 (#36606) üzenetére


mpo
veterán

A Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, Barry White, Sade és sok régi jó külföldi énekes, milyen hangfalakat igényel, ha FLAC-ben hallgatnám sztereóban, ha Denon AVR-X1500H lesz?

Ha érted, akkor már elavult.

(#36609) #45250816 válasza mpo (#36608) üzenetére


#45250816
törölt tag

Először is a lényeg, hogy szerezz jó forrásokat.

Például a Queen-nek az összes albuma ki van adva 96khz-es sztereóban, elég magas bitrátával (újrakevert változat, ha jól tudom).
Viszont ez még közel sem nem jelenti azt, hogy maga a hangrögzítés minősége megfelelő -e.
A Led Zeppelin-től is vannak 96khz-es források.

A Pink Floyd zenekarnak valamennyi albuma ki van adva DSD-ben, azt is érdemes beszerezni, illetve a Queen-nek is van egy-két albuma ha jól tudom.

Ha sztereó zenehallgatásban is gondolkodol, lehet Marantz erősítő kéne neked.

Azt sajnos nem tudom, hogy milyen hangfalakat igényel, ahhoz az összeset kellett volna hallanom.
Ha nincs lehetőséged meghallgatni az általad kinézett hangfalakat, javaslom hogy keress olyan toplistákat, amik audió-képességei alapján is osztályozzák a hangfalakat, pl. [link]
Ennél a tesztnél némelyik hangfalnál oda van írva, hogy melyik zenei stílusokban remekel.
Az persze jobb lenne, ha több nagy márka legjobb ár-érték arányú hangfalai lennének összehasonlítva.
De mint mondtam a legjobb, ha meghallgatod.

Egyébként a régi LG házimozik (még ha bögreszettek is) nagyon ott voltak régen.

[ Szerkesztve ]

(#36610) Dorian válasza #45250816 (#36605) üzenetére


Dorian
félisten

"Ezért ha 5.1-be hallgatunk zenét, az képes kiküszöbölni a szoba-akusztikai problémák jelentős része"

Ez hatalmas tévedés

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36611) #45250816 válasza Dorian (#36610) üzenetére


#45250816
törölt tag

Ha ezt az egy mondatot ragadod csak ki, ez így tényleg hatalmas tévedés.

Itt most arról volt szó, hogy a sztereóhoz viszonyítottuk.

(#36612) Dorian válasza #45250816 (#36609) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen alapszintű hangcucc esetén legkevésbé fontos a forrás bitrátája. Sőt, általában véve sem az a lényeg.
A jó felvétel és mastering sokkal lényegesebb, az ilyen 16/44.1-es felvételek is jobban szólnak, mint a kevésbé jól felvett 24/192-ek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36613) mpo válasza Dorian (#36612) üzenetére


mpo
veterán

Ezt csak a "beszerzés" után, hallgatással tudom kideríteni vagy már előtte is?

Ha érted, akkor már elavult.

(#36614) #45250816 válasza Dorian (#36612) üzenetére


#45250816
törölt tag

Igen, de erről írtam, idézem neked:

"Viszont ez még közel sem nem jelenti azt, hogy maga a hangrögzítés minősége megfelelő -e."

"Ilyen alapszintű hangcucc esetén legkevésbé fontos a forrás bitrátája. Sőt, általában véve sem az a lényeg."

Rendben, akkor 128kbps mp3-at fogok mostantól ajánlani... Ha már nem fontos a bitráta.
Én úgy gondolom, hogy tök mindegy, hogy milyen rendszered van, az elérhető és a rendszer által még lejátszható legjobb forrást adjuk oda neki.

"A jó felvétel és mastering sokkal lényegesebb, az ilyen 16/44.1-es felvételek is jobban szólnak, mint a kevésbé jól felvett 24/192-ek."

Viszont az a tapasztalat, hogy amiket 96 vagy 192khz-en adnak ki, általában jobban fognak szólni, valószínűleg költségesebb a felvétel vagy az újrakeverés, és a célközönség is a haladó zenehallgatók.

(#36615) Quetz válasza #45250816 (#36606) üzenetére


Quetz
őstag

A térbeli zenehallgatásra eredetileg a 4.0-át (quad stereo) találták ki, és nem az 5.1-et.

Szerintem szimplán technológia akadálya volt annak, hogy mono hangfallal indultak, amiből lett 2.0 majd surround sound és a mélynyomó. Tehát nem azért volt sztereó, mert az jobb, hanem mert technológia alkalmatlan volt másra. Mára viszont egyfajta fétis lett, hogy a zenét sztereóban kell hallgatni, miközben még mindig csak anyagi és technikai akadályai vannak a surround zene hallgatásának.

(#36616) Zigi


Zigi
senior tag

Amikor elmegyek egy koncertre a zenekar és a hangfalak elöttem helyezkednek el. Nem voltam még olyan koncerten ahol hátul is voltak zenészek. Ebből az közetkezne, hogy a zenehallgatás sztereo kellene legyen.... de ha azt veszem, hogy a koncerttermek, operaházak, csarnokok akusztikája is hozzátesz a zenei élményhez, nem beszélve a néha zavaró,néhol magávalragadó közönségről. Ezért van létjogosultsága a térhatású koncertfilmeknek. Ha zenét akarsz hallgatni, ülj le egy sztereo elé oké, de egy koncert legyen sokpontegy!

(#36617) Vackor1 válasza mpo (#36607) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm a válaszod , ez még tetszene is - gondolom kapni úgysem lehet már :) - , ráadásul a nappalimban a TV is LG , de ha jól látom ez is házimozi ,én viszont egyre inkább hajlok arra, hogy egy erősítős rendszer legyen és veszek egy médialejátszót hozzá a ritka alkalmakra , amikor letöltött filmet néznék , ezért is érdeklődnék hozzáértőktől a cuccok " ajánlási sorrendjéről".. :)

Kellemes hétvégét neked !
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#36618) _Smooth


_Smooth
senior tag

Nem akarom a pro topicot ezekkel terhelni, bár az ott kapott válaszokat, segítséget köszönöm. Mégis, kicsit több infóra, részletekre lenne szükségem.

Magnat Vector 205, C211, Supreme 100 dobozok mögött szeretném lecserélni az erősítőt.
Jelenleg VSX-329k teljesít, amivel nagy gondom nincs, de tudnék örülni, ha jelentős javulást lehetne elérni.

Használt fronton jelenleg két kiszemeltem van:
Pioneer VSX-923k 75-ért
Marantz SR5008 100-ért

Gondolom, már mindkettő érezhető, hallható javulást tudna hozni, még ezekkel a hangfalakkal is.
De a kettő között milyen különbség lehet? Sajnos nem találtam összehasonlító tesztet, de még csak azonos oldal által külön-külön, mégis hasonló körülmények közt tesztelve se.

Főként mozi, de azért gyakran zene (stílust tekintve elég vegyes) is bejátszik.

Amivel nem igazán vagyok elégedett (de lehet, h ez nagyban a helyiség akusztikája miatt - amin nem fogok tudni változtatni és talán az erősítő se tud segíteni), az pl. a mély hangok. Nem érzem kellően határozottnak, tisztának. Egészen kicsit mintha olyan tompa, búgós lenne.
A másik pedig a térhangzás. Ezen talán némileg tudna javítani(?) egy bemérő mikrofon.

Tegyük fel, egyik esetben 35, másikban 60 ezer Ft lenne, amit rá kéne így költenem a cserére.
Bármelyik is ér ennyit, hozna érezhető változást?
Marantz nagyon szimpatikus, bár még sosem hallgattam (csak hallottam róla jókat),valahogy több bizodalmam van hozzá, pláne sztereóra.
Pioneer-t meg már kicsit megszoktam, tetszik a külleme is (de ezek mind tök másodlagosak).

BBécitől már kaptam egy voksot a Marantzra, de nem fejtette ki, miért kedveli kevésbé a VSX-eket.

Esetleg az is érdekelne, ha új példányban van olyan, ami ugyan alacsonyabb kategória ezeknél, de fiatalabbként tud hasonló, vagy jobb hangzást és ennyi, vagy nem sokkal magasabb az ár.

Köszi előre is a segítséget.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#36619) #45250816 válasza _Smooth (#36618) üzenetére


#45250816
törölt tag

Az a Marantz erősítő jelentősen jobb. Sajnos a Pioneer erősítők sosem értek sokat.

AV-erősítők közül általában filmre és zenére a Marantz erősítők a legjobb választások, persze egy bizonyos árig, utána már Cambridge Audio és társai...

Ha búgós a mélyhang, akkor rossz helyen lehet a mélyláda.
Próbáld meg, hogy távolabb teszed a falaktól, illetve ha van valamilyen berendezési tárgy mellette (pl. szekrény), akkor ez is okozhat ilyet.
De az is lehet, hogy nem áll valami stabilan, érdemes rezgéscsillapító-korongokat is beszerezni hozzá.
Illetve a jelenleginél jobb sub-kábellel is érdemes megpróbálni.

Igen, bőven lenne érezhető változás a Marantz erősítővel.

Lehet, hogy azért nincs térhangzás, mert nagy helyiségben használod, és a jelenlegi Pioneer nem hajtja meg a Magnatokat eléggé, de én ezt csak 25 m2 vagy nagyobb méretű szoba esetén tudom elképzelni, viszont ez indokolná azt is, hogy miért hallod gyengének a mélyet.

Nem tudom, hogy milyen hangfalkábeleid vannak, de én még azokat is lecserélném, illetve a sub-kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#36620) balage25 válasza #45250816 (#36619) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem a Nemir altal ajanlott Pioneer erositom van. Teljesen elegedett vagyok a hangjaval.
Mibol gondolod, hogy nem ernek sokat?

[ Szerkesztve ]

(#36621) #45250816 válasza balage25 (#36620) üzenetére


#45250816
törölt tag

Az azonos árú versenytársaihoz képest, de ez szubjektív vélemény csak.

Legalábbis én így gondolom, persze leginkább modelltől függ az egész, biztos vannak jól eltalált modelljei.

[ Szerkesztve ]

(#36622) balage25 válasza #45250816 (#36621) üzenetére


balage25
senior tag

Tapasztalat, vagy olvastal rola?
Nekem 3 piom is volt, mindegyiket szerettem, ezert is valtottam markan belul. Illetve az ar/ertek arany miatt is.
Termeszetesen alairom, hogy izles dolga is, melyik erosito hangja tetszik.

VSX1131
SC-LX58
SC-LX79

(#36623) #45250816 válasza balage25 (#36622) üzenetére


#45250816
törölt tag

Hallottam egy pár Pioneer erősítőt, igaz egy kicsit régebbi modelleket, és azok nem győztek meg, de lehet hogy a hangfalszettel volt a baj vagy a rendszer más elemeivel, úgyhogy ezt így nehéz eldönteni, és nem lehet biztosra kijelenteni.

Viszont azt vedd figyelembe, hogy engem nagyon kevés dolog tud meggyőzni, bármiben tudok kifogásolnivalót találni, úgyhogy ez inkább az igényektől is függ. Persze próbálom a rendszer árát figyelembe venni ilyenkor.

A külföldi oldalakon általában szoktam látni egy-két Pioneer erősítő ajánlását, de ritkán.
A tesztoldalakon sem szerepelnek általában valami jól a Pioneer erősítők.

[ Szerkesztve ]

(#36624) balage25 válasza #45250816 (#36623) üzenetére


balage25
senior tag

Akkor teljesen mas tesztoldalakat olvasunk. Ahol neztem, ott nagyon dicserik, nem is nagyon talaltam olyan oldalt ahol lehuzzak, bar biztasan elofordul olyan is.

(#36625) #45250816 válasza balage25 (#36624) üzenetére


#45250816
törölt tag

Az AV-online oldalon például csak egy Pioneer erősítő az ajánlott vétel, a legtöbb 4-csillagos hangminőségre., valamelyik modell csak 3,5-csillagos.

Te félreértesz engem. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.
A Pioneer erősítők is érnek valamit természetesen. Csak a versenytársai egy kicsivel jobbak. Ennyiről van szó.
De lehet neked meg pont a versenytársai a rosszabbak, ez szubjektív megítélés mint mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#36626) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Srácok a Hans Zimmer prágai atmos koncert nagyon ott van. Nálam atmos-ban hatalmas élmény, ugyanazok a zenék sztereóban jóval kisebb élményt adnak. Ahogy melletem/mögöttem él a közönség, meg az egész tér. A BD menü sztereó Gladiátor zenével indul, és amikor elindítom a Gladiátor zenéjét atmos-ban, még sokadszorra is jön a wow, annyira megváltozik a tér. És bizony van amikor fentről is jön hang, pl. valamelyik szám előtt hátul fent balról-jobbra átvonul valami duda-szerűség. Az atmos azt tud(hat)ja visszaadni, ahogy a helyszínen szól az egész, pl. a terem visszhangokat. Ez otthon teljesen más lesz, amikor a szoba falairól kell visszaverődjön a frontok hangja (szerintem ezt akarta mondani János222). Persze ehhez atmos felvétel kell, nem valami utólag felkevert.
Ilyen "kifogások", hogy "giccses" meg Hans Zimmer együtt él a zenéjével... Ez most komoly? Ti azért jártok élő koncertre, hogy fapofával végig álljátok/üljétek az egészet?
Ki merem jelenteni, hogy ha ez a BD valakinél nem szól jól, ott a rendszerrel van valami hiba.

Dorian: nekem nem tűnt fel semmilyen túltolt mély (Denon 7200). Nem lehet, hogy az AVR-ed próbálja meg "mozisan" előadni az egészet, és ezt hasonlítod a sztereó láncodhoz?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#36627) Dolphine válasza MasterMark (#36578) üzenetére


Dolphine
addikt

Ő a legjobb ez kétségtelen! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36628) arcitec válasza Hohocali (#36626) üzenetére


arcitec
addikt

Háát ez is egy vélemény, de ez csak akkor lehetne etalon, ha egy zenei "fül" szakértő ezt a helyszínen is hallotta volna és azt a bizonyos Atmos hangsávos BD.t is. Bár lehet helyből mondaná, hogy egy profi 2 frontos hangrendszeren inkább. Szóval nem hallottam az Atmos BD.t az egészen bizonyos, hogy az Atmos hagszórók is nyomják és kitöltik a teret és ez egy élmény. Ez így elfogadható. Én speciel zenét -Pure Audio- módban hallgatok. Jó az akusztika , jó a rendszer és ezáltal jó a tér is, jó a hangzás. Szándékosan nem tökéleteset írtam, de jó, nagyon jó. Hozzáértők is inkább a Pure Audio módot javasolják még akár egy ilyen Atmos koncert felvételre is. Szóval semmiképp nem egy AUDIOFIL megoldás . - Ez csak azért, hogy nehogy félreérthető legyen annak aki még csak épp belekapaszkodott a csónakba... ;) - ( Szerintem ...) :)

[ Szerkesztve ]

(#36629) BBéci válasza Dorian (#36612) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és az előzővel is.

(#36616) Zigi
Ezzel is maximálisan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36630) BBéci válasza #45250816 (#36619) üzenetére


BBéci
titán

"Sajnos a Pioneer erősítők sosem értek sokat."
"AV-erősítők közül általában filmre és zenére a Marantz erősítők a legjobb választások, persze egy bizonyos árig, utána már Cambridge Audio és társai..."
"úgyhogy ezt így nehéz eldönteni, és nem lehet biztosra kijelenteni"
Ennek ellenére úgy jelentetted ki, mintha nálad lenne a bölcsek köve.
:W
Bocsáss meg, de ekkora marhaságokat már régen olvastam. :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36631) mpo válasza Vackor1 (#36617) üzenetére


mpo
veterán

Írd le most egy papírra, hogy mennyi az a maximum összeg, ameddig elmész és nincs tovább, komolyan mondom.
Utána olvasd el fölül az összefoglalót.
Egy olyan erősítő, ami pár év múlva is jó lesz (talán), az 170e Ft-tól indul, a hangfal legyen a duplája (ajánlás itt másoktól), de min. 300e Ft, a médialejátszó is 50-70e Ft.
Ez így 520e Ft.
Meg kell egy 4K tv, 120 Hz-es, valódi HDR képes.
Hát ez van. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#36632) BBéci válasza arcitec (#36628) üzenetére


BBéci
titán

"nehogy félreérthető legyen annak aki még csak épp belekapaszkodott a csónakba.."
Ez találó! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36633) BBéci válasza mpo (#36631) üzenetére


BBéci
titán

Médialejátszóra elegendő lehet 20000 Ft alatti összeget kiadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36634) #45250816 válasza BBéci (#36630) üzenetére


#45250816
törölt tag

Melyik része a marhaság?

Fejtsd ki, mert ennek így nincs értelme.

Azt érzem, hogy nem vagy képben a dolgokkal. Ha én, mint Janos222 fórum-felhasználó hozzászólok itt a fórumon, az egy szubjektív vélemény lesz.

Nem kell hallgatni rá és nem muszáj egyetérteni vele, de azt rendkívül gerinctelennek tartom, ha valaki azt írja, hogy marhaság, és nem fejti ki hogy miért.

De ezen a fórumon ez volt az utolsó hozzászólásom, mert nem tesz jót az idegeimnek sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#36635) #09634560 válasza #45250816 (#36625) üzenetére


#09634560
törölt tag

pedig hidd el nem rosszak a Pioneer-ek.Ma már Onky vette át a HM ágat.. Valamikor sokkal töb erősitőjük volt és sztereóban is jók (jobbak is mint a marantz, cambridge…(azokon túl is van élet, pl Arcam, Primare.. nem szólva a Naim, Trinnov árkákról) Látom nem hallottál még Susano-t(vagy LX 8x szériát,, de megkockáztatom: Lx58-tól vagy AVR201x típust hallanál, te lehidalnál, megváltoztatnád véleményed..
Sokat abszolutizálsz pedig kategorizálva vannak..

BBéci: Írj légyszi 20000 Forintért HDR-képes médiajátszót, én nem találtam, pedig rajta vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#36636) #45250816 válasza #09634560 (#36635) üzenetére


#45250816
törölt tag

Azt érzem, hogy nem értjük egymást.

Én egy bizonyos árkategóriáról beszéltem, és amikor ezt kijelentettem, nyílván nem az 1 millió forintos Pio erősítőkre gondoltam, de nem fogok mindent megmagyarázni, azt hittem egyértelmű, hogy a belépő modellekre gondolok...

[ Szerkesztve ]

(#36637) #09634560 válasza #45250816 (#36634) üzenetére


#09634560
törölt tag

Irjál csak egyelőre ne tanácsot adj hanem segitséget kérj. :)

#36636: Ja és belépőkben se rosszak a pioneerek. sőt volt kifejezetten ajánlott tipusok is voltak több évben, melyek tényleg jól teljesítettek, tehát ott se állja meg a helyét a "rosszabbak mint a többi" megállapításod, de ez legyen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#36638) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

Numan UniSUB erről a mélynyomórol van valakinek infója , tapasztalata?

üdv

(#36639) mpo válasza BBéci (#36633) üzenetére


mpo
veterán

Sanci38 fórumtársat is érdekli, melyik lehet az.
Amit én összegyűjtöttem:

Zidoo X9S 70e
Zidoo X10 93e
Dune HD Pro 4K 80e
Minix Neo U9-H 45e

Zappiti Player Mini 4K HDR 70e

HiMedia Q10 Pro 56e
HiMedia Q30 34e
------------------
Ennek már utánanéztem, mit tud:
Zidoo X9S 70e Ft

HDMI Out HDMI with HDCP 2.2 output, Support 4K@60fps Support HD Audio(7.1CH), support 23.976 and 29.94
Video decode HDR, 10-bit HEVC/H.265 up to 4K @ 60fps, VP9 up to 4K @ 60 fps, H.264 up to 4K @ 24 fps, automatic frame rate switching
Audio decode Support HD audio(7.1ch) decode and passthrough Redesigned Native player,Blu-ray better compatibility,Powerful subtitles ,Support MVC ISO,MVC MKV.Built in ZDMC

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#36640) #45250816 válasza #09634560 (#36637) üzenetére


#45250816
törölt tag

Rendben.

Kedves BBéci, szeretném ha összeállítanál nekem Auna hangfalakból egy audiofil házimozi rendszert.
Az erősítő és a szett minden eleme legyen hű az Auna márkanévhez.

[ Szerkesztve ]

(#36641) #09634560 válasza mpo (#36639) üzenetére


#09634560
törölt tag

Himedia Q30 HDR képes? Köszi az infót, ez új nekem!!! :R

(#36642) mpo válasza #45250816 (#36634) üzenetére


mpo
veterán

De ezen a fórumon ez volt az utolsó hozzászólásom, mert nem tesz jót az idegeimnek sajnos.

17 nap tagság és 119 hozzászólás után, ez elhamarkodott kijelentés.

A Windows topikban voltam már agyalágyult, stb. ez nekem is sok volt, írtam a topikgazdának 3 napra kitiltották.
De ez nem az a szint, hogy fölhúzd magad, edződnöd kell.
A tagokat sem ismered, a tudásukat, múltjukat sem, lehet, hogy némelyikük szakmailag zsebre tenne, csak nem akar fél oldalt írni, hogy megmagyarázzon valamit.
Nyugodj meg. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#36643) #09634560 válasza mpo (#36642) üzenetére


#09634560
törölt tag

teljesen egyetértek: :R Lehet hasznos tag csak tanulnia kell..

(#36644) Dorian válasza #09634560 (#36643) üzenetére


Dorian
félisten

Én azt látom, hogy nagyon-nagyon sok mindent összeolvasott már, de a tapasztalat igen kevés, szóval ezen kéne erősítenie, sok minden átértékelődne, ill. kevésbé lenne fekete-fehér.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36645) #09634560 válasza Dorian (#36644) üzenetére


#09634560
törölt tag

Így van… és tapasztatot ha szedett még nem igazit, , LG mint régen jó házimozi... :) Ezért biztatom ne menjen el...

(#36646) mpo válasza #09634560 (#36641) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos amikor az OK gombra ütöttem, kiírta, hogy túlterhelt a motor.
Megpróbálom újra, emlékezetből.
Itt nézz utána mit tud.
[link]
Azt írták a firmware fejlesztés visszafelé megy.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36647) mpo


mpo
veterán

Nem találtam eddig olyan AVR-t, ami pótolná a médialejátszót, zenét DLNA-n lehet (ha jól értettem), de filmet nem.
Van ilyen egyáltalán vagy nincs is értelme egyberakni?
Abban biztos vagyok, hogy beleférne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36648) L.L. válasza mpo (#36639) üzenetére


L.L.
senior tag

Innen vettem most zidoot, sőt a topikjában már többen is. Lengyel raktárból 2-3 munkanap alatt itt van, vámot sem kell fizetni, és kevesebb mint a fele annak amit te írtál. (A visszaszámlálást ne nézd, újraindul, már hónapok óta ennyi)

[ Szerkesztve ]

(#36649) hm15 válasza _Smooth (#36618) üzenetére


hm15
senior tag

Ha megvan még a Benq vetítőd, akkor vigyázz a Pioval. Nekem volt VSX-922 erősítőm, ami egy nagyon közkedvelt típus volt, de sajnos HDMI kézfogás problémája volt a projektorral. 10-ből kb nyolcszor hibásan kezelte a lejátszó bemeneti jelet a projektor felé, vagy a vetítőt nem érzékelte kimeneten, ezért a vetítő jel hiányában használhatatlan volt. Cseréltem Denonra, amivel hibátlan a rendszer és még jobban is szól. :-) Biztos jó AVR az a Pio, de teszteld a lejátszóddal és a W1070-nel mielőtt megvásárlod. Nem egyedi probléma egyébként.

A mélyhangokat elsőként tenném rendbe, utána gondolkodnék bármiféle cserén. Ha ott akusztikailag hibádzik a rendszer, nincs minőségi mozi. Bármilyen kábel és komponens által hozott változást szorozz fel 100-zal, és megkapod az eredményt amit elhelyezéssel és akusztikával javíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#36650) MCs88 válasza #09634560 (#36635) üzenetére


MCs88
aktív tag

Tetszőleges S905X box Kínából megvan 20ezerből és 10 percnyi melóval tudja a 4K/HDR-t, meg minden mást is, nézz át [IDE]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.