Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) LeGoka89 válasza I'am Dony (#37734) üzenetére


LeGoka89
újonc

Illetvd most látom hogy van egy usb c azaz 3.1 és elviegbe ahhoz is van egy fajta átalakitó amin lehet képet csiszolni ...

(#37752) mpo válasza LeGoka89 (#37750) üzenetére


mpo
veterán

Nálam:
Minix Neo U9-H <--> HDMI <--> Denon X1500 <--> HDMI <--> UHD tv.

Tévéről nem küldök az erősítőre hangot és nem használom a HDMI-CEC-et sem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#37753) I'am Dony válasza LeGoka89 (#37750) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem, nem...
A boxból egy HDMI-vel csatlakozz az AVR pl. "media player" v. akármelyik bemenetéhez. Az AVR-ből az ARC HDMI csatin tovább a TV ARC jelölt HDMI-hez és pont. Nem kell még egy HDMI a box és a TV közé. Az AVR-en pass through engedélyezed a kívánt eszközre és kész.

(#37754) LeGoka89 válasza I'am Dony (#37753) üzenetére


LeGoka89
újonc

Megtörtént tehát egy hdmi pcből erősitőbe majd egy hdmi arc aljzatból arcbe tehat erositő és tv között... igy van képem de csak a tvből jön a hang... tvn erősítőre van allitva hangforrás... ötlet ?

(#37755) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Rákérdeznék itt is, haladó topikban nem nagyon kaptam választ.
Szóval, a kérdésem röviden annyi lenne, hogy olyan 200 k körül (+/- pár 10 ezer) van-e best buy erősítő szerintetek.

Hosszabban kifejtve: Van nékem egy 5 éve vásárolt H&K AVR 265 + JBL Studio 180+130+120 5.0 + Proson Rumble R-12 sub szettem. Az erősítő azonban szerintem a végét járhatja, 2 hónapja javították (végfoknál elvileg "elmásztak" a feszültségek ezért forrósodott és kapcsolt le), most meg már 1 hónapja megint a szerelőnél van, mert most meg vmi tranzisztor párt kell bele rendelni ami nem is biztos, hogy fog működni vele (ne kérdezzétek, sztem homály a szerelő...). Szóval lehet, hogy végleg kimúlt a gép, de lehet van még vele pár hónapom :).

Szóval ha cserére kerülne a sor, akkor egy ilyen szetthez ti mit ajánlanátok? Kb. csak filmnézés + játékra van használva. Persze zenét is hallgatok rajta, de nem ülök le elé végighallgatni egy koncertet pl., szóval az nem igazán fontos.
Én egy Denon X2500H-val szemezgetek, de nem tudom mennyire lenne jó párosítás a JBL-ekhez. Lehet vmi Onkyo célszerűbb lenne, de most nagyon nem vagyok képben erősítő ügyileg.
Ja, és mindenképp csak újat vennék, használt kilőve.

Előre is köszi a segítséget!

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#37756) LeGoka89 válasza I'am Dony (#37753) üzenetére


LeGoka89
újonc

Sikerült ;) Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segitséget! :) Mostmár minden a helyén! :)

(#37757) I'am Dony válasza szaki1986 (#37755) üzenetére


I'am Dony
őstag

Új, garival...[link]

(#37758) I'am Dony válasza LeGoka89 (#37756) üzenetére


I'am Dony
őstag

Örülök ha jó lett. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37759) zsoika válasza szaki1986 (#37755) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Igen inkább Onkyo 5-6-ost, vagy Yamaha 4-6 néznék.

37757) I'am Dony: 3000-es Denont jbl studio 100-as szetthez? :Y Az biztos hogy ha már Denon akkor 2000-es talán a legrosszabb ár/értékű, vagy 1000 vagy 3000.

[ Szerkesztve ]

(#37760) I'am Dony válasza zsoika (#37759) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jóval az feletti szint ez igaz, csak mivel a 2500 nézte és attól sokkal jobb vétel.

(#37761) zsoika válasza I'am Dony (#37760) üzenetére


zsoika
addikt

Igen így igaz ahogy írod de akkor inkább az x1000-es szériát mondanám ahhoz a szetthez. Ha nem akar később fejleszteni pl. az x1400 tökéletes lenne....de hangban szerintem nem illik a jbl -hez.

[ Szerkesztve ]

(#37762) szaki1986 válasza I'am Dony (#37757) üzenetére


szaki1986
tag

Köszi a tippet!

Igazából nincs kizárva részemről a hangfalcsere sem. Most egyelőre csak erősítőt nézegetek, de később lehet lecserélném a JBL-eket. Mi lenne az a szett szerintetek kb. ami passzolna egy ilyen 2-3 ezres Denonhoz? Illetve mennyit kéne minimum rááldozni? Olyan 300-400 körül kapni már vmi vállalhatót?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#37763) 2xar


2xar
tag

Sziasztok!

Első rendes házimozi szettem vásárlásán gondolkodom. 20nm szobában kellene valami, amivel leválthatom a jó öreg Z5500-at. Filmnézésre és elektronikus zenére én azt is megfelelőnek találom, de szeretnék hangszeres zenét is hallgatni, arra meg nem nagyon alkalmas. Ugyanakkor nem szeretnék lemondani az erőteljes basszusról sem, úgyhogy mélynyomó mindenképp kellene.

Az új szett is PC-ről lenne hajtva, Xonar D1-el, monitornak pedig egy 55KS7000-et használok, ha ez számít valamit. Jelenleg HDMI-n a TV-re van kiküldve a hang és onnan küldöm át optikain a Z5500-nak.

Tehát innen kéne előrelépni vmi olyan szettre, ami egy Apocalytica számnál is ugyanúgy ki tudna váltani valamilyen "hűha" érzést. Bár mondom, a Z5500 miatt alacsony az ingerküszöböm ilyen szempontból.

JBL 170-et néztem, úgy látom ezzel az ONKYO TX-SR373-al 260k-ért elég jó áron van és ha nem muszály nem is nagyon költenék többet. A következő ami még megfogott (már csak külseje miatt is), az a MA 300-as szett. Bár ehhez még egy erősítő is kellene és úgy azért már elég sokkal drágább mint a JBL.

Melyiket ajánlanátok? A MA-hoz milyen erősítő javasolt? Esetleg (árban) a két rendszer között valamit, ami elkerülte a figyelmem?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#37764) mpo válasza 2xar (#37763) üzenetére


mpo
veterán

Nem értek hozzá, de ha az MA 300-hoz teszel egy erősítőt, akkor már 500e Ft-nál tartasz.
Ezt nem nézted?
[link]

A Denon X1500+Dali Spektor 6 (kis rábeszéléssel) 370-ért is megvehető.

Ha érted, akkor már elavult.

(#37765) 2xar válasza mpo (#37764) üzenetére


2xar
tag

Egy ONKYO TX-SR373 nekem sztem bőven elég lenne az MA 300 mellé is, ha már a JBL-el is azt adnák. Az megvan 100k-ből, vagyis az MA-val együtt 430-ből megvan a szett.

Ez a Denon X1500 nekem sztem felesleges. Csomó olyan funkciót tud, amit én nem használnék ki, lévén csak PC lenne rákötve, semmi más. Ennél az Audio Mekkánál lehet alkudozni? Egy olcsóbb erősítőt (pl. az Onkyo) is lehet vajon tenni mellé, 320-330k-ért? De akkor még mindig nincs mélynyomó. Megér ez vagy akár az MA 300 ennyit a JBL-hez képest? :F

[ Szerkesztve ]

(#37766) mpo válasza 2xar (#37765) üzenetére


mpo
veterán

Megkerestem neked, mit írt nemrég zsoika az arányokról, hogy összeillő legyen az erősítő és a hangfalak .
Ha bármelyik erősebb, jobb a másiknál, többe is kerül és az egyik tudása kihasználatlan marad.
1 egység, 1,5 egység stb.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#37767) sanyi_386 válasza zsoika (#37737) üzenetére


sanyi_386
csendes tag

zsoika , VoidXs , köszönöm a tanácsot, megfogadom, már elkezdtem utánanézni az mp-knek.

mpo

A minix U9-H-t már korábban is kinéztem magamnak, de miután az androidos tv-kre is megjelent a Kodi tavasszal, nem akartam befektetni egy ilyen kis box-ba a hangprojektor miatt, most viszont már más a helyzet :) Anno az Nvidia Shield-et is sokan ajánlották, bár az már egy kicsit drága ...

Extremeaudion-n volt akciós Klipsch mélyláda, de hajnali 3-kor mikor keltem melóba, már elfogyott... :( Már keresek vmi alternatívát, pl mi a vélemény a Jamo J12-ről? Ahogy nézem a paramétereit, gyakorlatilag ugyan az mint a Klipsch R-12SW.

Amúgy jó lenne az Atmos sugárzó is, de már így is durván túlléptem az elején megbeszélt anyagi keretet, de ami késik... :DD

koerwike77

Azt hiszem az én skiccemet láthattad :) Az egész területet kell figyelembe venni, de mi is a 820f 5.0-át vettük meg, bőven elegendő, bár a hangzás nem olyan a konyhában mint amikor a kanapén ülünk :), de nagyon jó "mozi élményt" nyújt csak elég kevés a mély sub nélkül..

(#37768) L.L.


L.L.
senior tag

Mostanában sokan kérdeznek itt a topikban az elhelyezéssel kapcsolatban. Ma én is tologattam a bútorokat, hogy a 45m2-es téglalap alakú nappaliban, hogyan lenne jobb a hangfalak elhelyezése. Szerintetek az alábbi kettő közül, melyik az optimálisabb? Az asztalok lámpák, surround hangfalak elhelyezkedését ne nézzétek. Köszi
[link]

(#37769) mpo válasza L.L. (#37768) üzenetére


mpo
veterán

Hozzáférést kér.

A hozzászólás írás alatt van a fájlok kiválasztása.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#37770) L.L. válasza mpo (#37769) üzenetére


L.L.
senior tag

Bocsánat, most már elvileg jó.

(#37771) 2xar válasza mpo (#37766) üzenetére


2xar
tag

Vagyis azt mondod hogy az MA 300 vagy a Dali Spektor 6 mellé ne spóroljak az erősítőn.

Amúgy ez a JBL+Onkyo szett sajna nem helyezhető kosárba, "Előrendelhető" a készlete. Azt hiszem, csak amolyan beetető árnak rakhatták ki ennyiért, mert a reális minimum ára 260k helyett valahol 330k körül lehet. Túl szép volt ahhoz hogy igaz legyen 260k-ért. :(

(#37772) mpo válasza L.L. (#37770) üzenetére


mpo
veterán

Ebben a 3. oldalon az ábrát nézd meg és alatta a számokat. Ez többet ér mint egy vélemény.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#37773) mpo válasza 2xar (#37771) üzenetére


mpo
veterán

1 AVR-
1,5 5.0 szett
1 sub
0,2 kábelek
---------
3,7 vagyis, ha 100e Ft az erősítő (1 egység), akkor a vége 370e Ft.
Ha a Denon+Dali megvehető 370-ért, akkor 1 egység 148-ra jön ki.
Ha külön-külön vennéd, akkor 170+300=470 lenne.
A sub kb. 100 ezer, kábelek 20 ezer és máris 490 ezer Ft a teljes.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#37774) Gigi01


Gigi01
őstag

Jelenlegi rendszeremnél,ha hangosabban hallgatom,erőteljesebb effekteknél lekapcsol az erősítő,és a fázisjel villog.Kábelek,minden átnézve.Csak ennél az erősítőnél van ez a hiba,ennél hangosabban is szoktam hallgatni más avr-el.Valami tipp?

(#37775) zsoika válasza Gigi01 (#37774) üzenetére


zsoika
addikt

Mennyi tartalék van még az erősítőben? kb. hány %-on hallgatod?

(#37768) lzrlaca: Az első nekem jobban tetszik de ha lesz projektor a későbbiekben akkor meg a második.
Szerencsés vagy hogy így tudod forgatni ....én most szívok a projektorral, mert keresztben vagyok és nem hosszában.

[ Szerkesztve ]

(#37776) mpo válasza zsoika (#37775) üzenetére


mpo
veterán

mert keresztben vagyok és nem hosszában.

Sok mindent elolvastam és úgy emlékszem ezt javasolják, a kioltás és az állóhullámok elkerülése érdekében.
Nekem is keresztben van, tévével.

Ha érted, akkor már elavult.

(#37777) zsoika válasza mpo (#37776) üzenetére


zsoika
addikt

"a kioltás és az állóhullámok elkerülése érdekében." ne ülj középre.
A keresztben azért nem jó pl. az én esetemben , mert a fejem a falnál van ...tehát nincs tér mögöttem( feldúsítja a hangot) + a projektornak csak 84" -os vásznat tudtam venni mert 3,5m -ről ennyi a gép tudása.....4,5m-en lenne az ideális de az már a szomszéd nappalija.

Nem tudom lzrlaca-nak mekkora keresztben a nappali . lehet elég a projektorhoz...legfeljebb le kell szerelnie a polcokat hogy nyerjen egy kis távolságot. Hang szempontjából mindkettő jó szerintem ,de az első nekem nappalisabb.

[ Szerkesztve ]

(#37778) #98221312 válasza L.L. (#37768) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nagyon szép nappalid van...

(#37779) BBéci válasza mpo (#37776) üzenetére


BBéci
titán

Éppen ellenkezőleg, a rövidebbik falra szoktuk elhelyezni a képmegjelenítőt és az LCR hangdobozokat. Gondolj a mozitermekre!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37780) L.L. válasza #98221312 (#37778) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm, és mindenkinek a hozzászólást is. Döntött a feleségem, marad a keresztbe rendezés, illetve projektor is tervben van közeljövőben.
zsoika: Miért gond a keresztben elhelyezés a projektorhoz? Egyébként úgy 4,9 méter a faltávolság.

[ Szerkesztve ]

(#37781) zsoika válasza L.L. (#37780) üzenetére


zsoika
addikt

"4,9 méter" Nem vagyok irigy ember, de most kicsit az vagyok ;)
Akkor tök mindegy hogy teszed....az 1., nappalisabb a 2., meg mozisabb

ui: "Miért gond a keresztben elhelyezés a projektorhoz" nálad nem gond

[ Szerkesztve ]

(#37782) Gigi01 válasza zsoika (#37775) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát kb. 3/4-ed hangerőn van ez a jelenség.

(#37783) mpo válasza BBéci (#37779) üzenetére


mpo
veterán

Elképzeltem a mozit, amikor a vászon a hosszú falon van.
Sokan néznék rossz szögből, ha a vászon mérete maradna.

Egy otthoni kétszemélyes mozinál, ha UHD tv a megjelenítő és 4K a tartalom, akkor a nézési távolság az egészet "összenyomja" (az ITU körre gondolok).
Egy 55"-os tévénél 2 m lesz a nézési távolság és a frontok is kb. ilyen távolságra lesznek, ebben az esetben a rövid vagy hosszú falon is lehet és még a surroundoknak is lesz hely egy 3,5 m széles szobában.
A center optimális elhelyezése a köríven és magasságban is szinte lehetetlen, ezt csak vászonnál lehet kivitelezni.
Jól látom?

Ha érted, akkor már elavult.

(#37784) zsoika válasza Gigi01 (#37782) üzenetére


zsoika
addikt

Azon a hangerőn még nem kellene túlterhelődnie...pedig valamiért a védelem leold.
A hangsugárzók hány Ohm-osak? Amikor lekapcsol az AVR nem forró?

#37783) mpo: A mai nappalibútorok nem segítik a centerek elhelyezését a fronttal egy magasságban az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#37785) mpo válasza zsoika (#37784) üzenetére


mpo
veterán

Tegnap nem szóltam bele, mert nem értek hozzá, de ha valaki AVR-t cserél, nem kellene megnézni, hogy az AVR-ben hogy van beállítva a hangfalak Ohm értéke?
------

A mai nappalibútorok nem segítik a centerek elhelyezését a fronttal egy magasságban az tuti.

A tévém 80 cm magas, ha letenném, a most divatos 40 cm-es bútorra (ez alacsony egy tévéhez), akkor a center 120-on lehetne, de a tv-hifi szekrényem 60 cm magas, így a 15 cm magas center 45-re kerül és közelebb lesz.
A tv képernyő közepén mégse lehet a center, pedig az az ideális magasság.

Szerencsés vagy a vászonnal, mert ott a magasság és a távolság is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#37786) zsoika válasza mpo (#37785) üzenetére


zsoika
addikt

Az erősítőt és a hangsugárzót illik illeszteni egymáshoz, de manapság az AVR-ek tele vannak védelemmel. Nekem egy olyan AVR-em sem volt amin állítani lehetett az impedanciát, de mindig direkt 8Ohm os szetteket néztem.

(#37787) mpo válasza zsoika (#37786) üzenetére


mpo
veterán

A Denon X1500 user manualból van a kép, a Dali Spektor 6 minden eleme 6 Ohm-os.
A magyar nyelvű kézikönyv botrányos az én mércém szerint.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#37788) zsoika válasza mpo (#37787) üzenetére


zsoika
addikt

Tudom hogy léteznek olyan erősítők ahol lehet állítani, de nekem még nem volt ilyen egy sem.
Ha 8Ohm os szettet vesz az ember akkor nem kell ilyesmivel foglalkozni és nekem csak olyan volt...nem véletlen.

(#37791) _Smooth válasza hm15 (#37709) üzenetére


_Smooth
senior tag

Mennyi?! O.O
250-300k volt elvileg az újkori ára.
Én ezen a hifi/házimozi vonalon sose fogok kiigazodni :D

De jó tudni, hogy ha nem döglik le ez a vas, akkor lesz esélyem bővíteni.

(#37708) zsoika
Pedig tényleg nem először nyitottam le ezt az összefoglalót. :/

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#37792) zsoika válasza _Smooth (#37791) üzenetére


zsoika
addikt

Lehet nincs benne ..én nem néztem ,de amikor már a sokadik sub ládádat veszed akkor már kialakul mi mennyibe fáj.

(#37793) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

BF alatt vettem egy ilyet MA300
Jelenleg egy H/K 360-as erősítőm van hozzá. Megfelelő párosítás ez így vagy másik erősítő kellene hozzá?
Köszi

(#37794) Ragadozó válasza kene84 (#37793) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hallgasd meg vele, ha tetszik az eredmény, akkor maradjon az erősítő ;)
De ne felejtsd, új hangsugárzót be kell járatni

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#37795) zsoika válasza kene84 (#37793) üzenetére


zsoika
addikt

A 360 elég hozzá.

(#37796) kene84 válasza zsoika (#37795) üzenetére


kene84
senior tag

Ragadozó
Köszönöm mindkettőtöknek a választ, így fogok tenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#37797) BBéci válasza mpo (#37785) üzenetére


BBéci
titán

"ha valaki AVR-t cserél, nem kellene megnézni, hogy az AVR-ben hogy van beállítva a hangfalak Ohm értéke?"

Bizony meg kell nézni, mert bármilyen impedanciájú hangdobozt csatlakoztatunk hozzá, erősítőn 8 Ohm az ajánlott beállítás. Errős sokszor volt szó, de elismétlem: alacsonyabb impedanciára állítással behúzzuk az erősítőn a kéziféket, csökken a dinamika és a leadott teljesítmény, vagyis rosszabb lesz a hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37798) Tufa_ válasza BBéci (#37797) üzenetére


Tufa_
aktív tag

alacsonyabb impedanciára állítással behúzzuk az erősítőn a kéziféket, csökken a dinamika és a leadott teljesítmény, vagyis rosszabb lesz a hangzás.

Ha csokkentjuk az impedanciat, miert csokken a leadott teljesitmeny? A torzitas novekedesevel tisztaban voltam, ergo rosszabb lesz a hangzas, de ugy tudtam hogy a leadott teljesitmeny no ebben az esetben. SPL-es idoszakombol, mindig arra torekedtunk hogy csokkentsuk az impedanciat hogy noveljuk a leadott teljesitmenyt. Ott persze nem szamit hogy mekkora torzitas mivel a jel mindossze 1-2 mpig megy.

[ Szerkesztve ]

(#37799) mpo válasza BBéci (#37797) üzenetére


mpo
veterán

Nem lenne jó, ha félreértenélek.

erősítőn 8 Ohm az ajánlott beállítás.

Ezen a képen a 8 Ohm default (alapértelmezett), te ajánlottat írsz, ami nekem félreérthető.
A Dali Spektor 6 minden eleme 6 Ohmos, így arra állítottam be az erősítőn.
Helyesen cselekedtem?

[link]

Csak két hete van meg a szett, nem szeretnék benne kárt tenni, még akkor sem, ha a hangzás rosszabb lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#37800) Zigi válasza BBéci (#37797) üzenetére


Zigi
senior tag

"bármilyen impedanciájú hangdobozt csatlakoztatunk hozzá, erősítőn 8 Ohm az ajánlott beállítás"
Aha persze. 8 Ohmos erősítőhöz 4 Ohmos hangszórót köt és már meg is van miért melegszik az erősítő és kapcsol be a ventilátor. Azért mert van benne védelem, még nem azt jelenti hogy szereti....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.