Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) wtoni


wtoni
újonc

Sziasztok.
30 m2 szobába, yamaha rx-v683 erősítő mellé szeretnék hangfalakat vásárolni. Amit most tudnék venni a klipsch rf-26 szett, illetve a q acoustic 3050 szett. Visszaolvasva a fórumban ezt a klipschet, és a hozzá tartozó centert nem igazán ajánljátok. Mi ennek az oka, ennyire rossz lenne? Tudom, hogy másodlagos szempont, de kinézetre jobban tetszik a klipsch, és 50 ezerrel olcsóbb is lenne. Illetve ma elmentem megnézni a Dali spektor 6-ot, aminek lehet, hogy jó az ár érték aránya, de a nappalimba egyáltalán nem illene a design, ami szerintem elég gyengére sikerült. Családos emberként már figyelnem kell erre is, különben aludhatok a hangfalakkal. Sajnos meghallgatni nem igazán tudom egyiket sem. Köszönöm előre is a tanácsokat, ajánlásokat.

(#37152) theanimal007


theanimal007
csendes újonc

Sziasztok vettem egy Kenwood KA-7090r sztereó erősítőt eddig elèg szèpen teszi a dolgát. Egy pár jbl lx44g gondoltam mellè. Szerintetek? Kis szobába kell.

(#37153) hcs57 válasza wtoni (#37151) üzenetére


hcs57
őstag

Ha szobadísznek veszed, akkor ne itt érdeklődj... személy szerint én meghallgattam többet is, s így vettem Spektort.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#37154) arcitec válasza wtoni (#37151) üzenetére


arcitec
addikt

Nem elkeserítésképpen, de jól is nézzen ki, olcsó is legyen, no meg szépen is szóljon, ez nem lesz kismiska választás. Ráadásul az az erősítő 30m2-re khümm ... (Nem mint Yamaha, hanem mint kategória) ... szvsz

[ Szerkesztve ]

(#37155) Morris válasza arcitec (#37154) üzenetére


Morris
veterán

Ez a tipikus kettőt választhat a háromból.
Amúgy szerintem tök szép a spektor (is)

(#37156) Stehe válasza wtoni (#37151) üzenetére


Stehe
aktív tag

Szia,

Csak érdeklődnék, Klipsch rf-26 szettet hol lehet még kapni? Én is ezt keresem, de már nem nagyon találtam... :-)

(#37157) #46129152


#46129152
törölt tag

Az AV erősítőn, a center recsegve szól kis hangerőn. Ha felhangosítom akkor szól rendesen.
Valaki hozzáértőt tudtok ajánlani?
Valószínűleg valami elektronikai probléma lehet,mert a kábeleket,csatlakozásokat már ellenőriztem.

(#37158) BBéci válasza #46129152 (#37157) üzenetére


BBéci
titán

Ezt ajánlom: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37159) Zigi válasza #46129152 (#37157) üzenetére


Zigi
senior tag

Ha megcseréled a kábeleket a fronttal akkor is a center csatorna rosszalkodik?

(#37160) #46129152 válasza Zigi (#37159) üzenetére


#46129152
törölt tag

Látod,a legegyszerűbb kontrollt még nem próbáltam. Na érjek csak haza. Bár az a baj,hogy nem mindig csinálja.

(#37161) #46129152 válasza BBéci (#37158) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszi,hívom őket.

(#37162) Kal-El


Kal-El
senior tag

Jól látom, hogy 5+20m-re lehet az optikai kábelt vinni jelerősítővel?
Mert ugye írták, hogy 10m a max, de ennél meg azt írják, hogy 5+20. Tehát a javasolt méret duplája is lehet pluszban.
Mondjuk nem nagyon találtam más típust. Tényleg ennyire gyér a választék?

[ Szerkesztve ]

(#37163) VoidXs válasza Kal-El (#37162) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Aktívan a végtelenségig lehet vinni bármilyen jelet. Egyébként nem 10 méter a határ, lehet mezei optikaival is 25 métert csinálni (sőt, bőven több adattal, láttam optikaira konvertált HDMI-t), csak erős forrás és egyenes kábel kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37164) Kal-El válasza VoidXs (#37163) üzenetére


Kal-El
senior tag

De egy szobában pl esélytelen egyenes kábelt használni, meg nem is esztétikus, ha nincs kábelvezető szegélylécben. Csak a sarkoknál érdemes kihagyni, nehogy megtörjön.

(#37165) VoidXs válasza Kal-El (#37164) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért ha 25 méterre akarod elvezetni, azt valószínűleg nem szeretnéd a szobád közepén nézegetni és átlépkedni. Minimum fal mellett vezesd, ott is elég nagy arányban van egyenes szakasz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37166) Kal-El


Kal-El
senior tag

Ha most kéne egy mindenes hangrendszert összeraknotok a 0-ról, ami a PC-ről menne és 15m-es távolságban az ideálisan, hogy nézne ki? (játék/film/zene célra) CD lejátszás, meg rádió az nem fontos.
Kezdve attól, hogy kéne egy hangkártya a PC-be, az alaplapi helyett. Milyen hangfal kéne mellé? (optikai bemenettel rendelkező?) Aktív hangfal? HiFi? Hangfal szett? Milyen kábellel érdemes összekötni? Optikai és tenni egy jelerősítőt közbe? Kell-e külön erősítő? Vagy felesleges egy 20m2-es szobába?

[ Szerkesztve ]

(#37167) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

focal chorus 726 szetthez, milyen hangfalkábelt ajánlanátok? A Van Damme 268-544-000 Black Series 4x4 mm2-es jó lehet? Esetleg Klotz kábel?

[ Szerkesztve ]

(#37168) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok
tök amatőr kérdés (egyáltalán nem értek hozzá) :

A tvmen csak optikai kimenet van hangszórónak, szeretnék normálisabb hangot csiholni 2 ötletem lenne:

-venni egy ilyen optikai bementes hangszórót és azzal használni (ilyenkor a hangerőt tvről fogom irányítani vagy külön a hangszóróról kell ? )

- vagy van egy házimozim aminek lejátszóján van digital audio in bemenet - ha ezt összekötöm a tvvel akkor a rákötött 5.1 hangszórók fognak müködni ? (itt hangerőszabályozás miről menne ?)

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#37169) MasterMark válasza schumi (#37168) üzenetére


MasterMark
titán

Optikain általában nem lehet hangerőt szabályozni, ezért az a hangrendszerről menne mindkét esetben.

Switch Tax

(#37170) VoidXs válasza Kal-El (#37166) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy jön ki az a 15 méter, szomszéd szoba? Onnan az árban és minőségben is optimális kombó (hangkártya + végfokok) már messze nem lenne árban optimális.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37171) Kal-El válasza VoidXs (#37170) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem. 16m2-es a szoba, egyik fal fele néz a PC, másik felén van egy szekrény ahova lehet a hangfalalkat tenni és ha a fal mellett vezetem el a kábelt a szekrényhez, akkor nem pontosan de kijön egy 13-14m. A 15m csak kerekítés. Ez a végfok, ilyen erősítő féleség a jelerősítő helyett és akkor egybe lehet a kábel? Mondjuk az erősítőt se tudom, hogy az csak felerősíti a hangot, vagy tisztább is lesz?

(#37172) VoidXs válasza Kal-El (#37171) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A végfok maga az erősítő (akkor innentől így hívom), csak jelerősítésre jó, semmi másra. A köznyelv tévesen erősítőnek hívja a végtelen feladatot ellátó AVR-t, amit PC mellé felesleges venni, mert a PC erősítésen kívül mindent tud, jobban, ingyen. Bármit elhelyezel a jelúton, az csak ront a minőségen. Olyan nincs, hogy egy erősítőtől jobb lesz a hang, csak olyan, hogy kevésbé lesz rosszabb. A legfontosabb ezért, hogy jó minőségű jellel kezdj a PC-nél. Onnan egy Jack - Phoenix (vagy ami a hangkártyának és az erősítőnek éppen kell) kábellel kösd be az erősítőt (célszerű a meghajtott hangszórókhoz közel tenni őket, így spórolhatsz a hangszórókábelen), majd a hangszórókat, és meg is vagy a teljes jelúttal.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37173) Kal-El


Kal-El
senior tag

Ha az AVR valami ilyesmi, akkor lehet jobb lenne olyan, mint sima végfok, mert néha az ágyról monitoron szoktam nézni a filmet és akkor jól jönne a távirányítós hangvezérlés. Bár nem tudom, hogy nem-e lehet valamivel megoldani, hogy távirányítóval vezérelhessük a számítógépen való filmnézést, mert akkor tényleg nincs szükség rá.

[ Szerkesztve ]

(#37174) VoidXs válasza Kal-El (#37173) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A távirányítóra is van megoldás, de én a mobilappokat szoktam javasolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37175) Kal-El


Kal-El
senior tag

Mobil app?

(#37176) VoidXs válasza Kal-El (#37175) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, vannak ilyenek. Az MPC-HC akár böngészőből is vezérelhető. Képzeld el ezt mobilra tördelve, görgethető, minden itt van:

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37177) BBéci válasza bokarcsi71 (#37167) üzenetére


BBéci
titán

Ezt ajánlom: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37178) bokarcsi71 válasza BBéci (#37177) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszi szépen.

(#37179) bokarcsi71 válasza BBéci (#37177) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Nem jól írtam, 5.0 szetthez kellene. Gondolom a centerhez is ebből a kábelből kellene? A hátsókhoz valami? 13m kellene.

(#37180) migabi24 válasza bokarcsi71 (#37179) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az drága mulatság lesz😂

(#37181) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Használt 5.1-es hangfalszett vásárlása esetén mire kell figyelni, a külsérelmi nyomokon kívül? Létezik olyan demo anyag, amit érdemes lefuttatni? A hangszórók egyesével történő átvizsgálására mi az ajánlott módszer?

(#37182) #46129152 válasza Stehe (#37181) üzenetére


#46129152
törölt tag

Az eladó megbízhatóságának ellenőrzése,ha lehetséges....

(#37183) #46129152 válasza Zigi (#37159) üzenetére


#46129152
törölt tag

Megcseréltem, sajnos ott is bibis a dolog... :-) Azt hiszem a Digitális részével lesz valami, mert sztereóban tökéletes.
MegyaTotel szervízbe.

(#37184) htw


htw
tag

SVS SB12-NSD subhoz tudtok ajánlani sub kábelt? 5m kellene belőle.

(#37185) BBéci válasza htw (#37184) üzenetére


BBéci
titán

Ajánlom az SVS szubkábelt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37186) alcapone386


alcapone386
őstag

Sziasztok. Szeretném jelenlegi aktív mélynyomómat lecserélni.
Config:
Sony str db 1080QS erősítő
Front, sorround, center heco hangfalak.

3 aktív sub között vacillálok.

Heco superior sub 20A (mivel minden hangfalam heco, így felé húz a szívem)
Canton AS Mx 120
Canton AS CD 101

A lényeg, hogy 20cm alatti mély nem játszik és fontos lenne, hogy automata bekapcsolás funkciót tudja. A fenti 3 sub ról mi a véleményetek? Esetleg más tippetek lenne 15-17eFt környékén használtan?

Köszönöm a tippeket:)

(#37187) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Van valakinek itt a csoportban Stell SHO 1037 TV állványa? Lenne ezzel a termékkel kapcsolatban egy kérdésem. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37188) MCs88 válasza Dolphine (#37187) üzenetére


MCs88
aktív tag

Nekem pont ilyen van

(#37189) Dolphine válasza MCs88 (#37188) üzenetére


Dolphine
addikt

Ment pm. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37190) alcapone386 válasza alcapone386 (#37186) üzenetére


alcapone386
őstag

Esetleg még canton AS 10 vagy AS 5?:)

(#37191) Kal-El


Kal-El
senior tag

Milyen teljesítményű erősítő ajánlott egy 16-20m2-es szobába?
És milyen teljesítményű hangfal ajánlott hozzá?
Meglévő hifi hangfalat is rá lehet kötni egy erősítőre, vagy külön kell erre a célra? (egy régi AIWA CX-NSZ20EZ hangfalairól lenne szó)

(#37192) VoidXs válasza Kal-El (#37191) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A teljesítmény semmit nem jelent (nagyságrendi különbségek lehetnek hangerőben), a további mérőszámokat pedig rendszeresen eltúlozzák.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37193) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Marantz 5011, kategóriában melyik modellnek felel meg Denonban? Nem volt még Marantzom, de most tudnék választani ez, és egy Denon 3200 között. Tudnátok segíteni, hogy a Denonhoz képest milyen hangzásvilága van? A hangfalak amiket hajtana valószínűleg Q Acoustic 3050. Köszönöm

(#37194) BBéci válasza L.L. (#37193) üzenetére


BBéci
titán

Ha a kettő közül kell választani, akkor inkább a Denon, de ez erősen szubjektív.

(#37186) alcapone386
15-17000 forintért egy viszonylag jó szubkábelt lehet kapni, nem méyládát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37195) alcapone386 válasza BBéci (#37194) üzenetére


alcapone386
őstag

Igen, igen már vártam egy ilyen igaz hozzászólást, de ez végképp nem releváns a kérdésemmel kapcsolatban. Természetesen egyetértek veled és szívem szerint ráköltenék egy stadion értékével megegyező összeget, de jelen kérdésem pár használt közönséges halandók számára is elérhető őskövület aktív mélynyomókra fókuszált. A válaszodból az már lejött, hogy te vérprofi házimozi építő vagy, de kérlek vedd figyelembe, hogy a "házimozi belépő szinten" témában vagyunk. Magasabb kategóriába lépés esetén ígérem 17eFt alatt nem veszek kábelt. Addig is van esetleg valakinek tapasztalata a felsorolt aktív subokkal kapcsolatban?

(#37196) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
JBL Studio 290 és Studio 235c -hez milyen erősítőt ajánlanátok?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#37197) sanyi_386


sanyi_386
csendes tag

A héten megvettem az erősítőt, Bécsben a Satrun-ban 399euro a Denon X1500H, gondoltam nem várok a BF akciókig, ennél olcsóbban úgy sem találok.
Viszont meghallgattunk néhány kiállított hangfalat is (Canton, Klipsh, Focal, stb) de az olcsóbb kategóriából nem volt semmi sem :(
Volt kiállítva hangfalra tehető kis atmos sugárzó is, őszintén szólva nagyon tetszett, így lehet mégiscsak lenne értelme. Plafonba szerelt lenne az igazi, de nem szeretném szétbarmolni a kartont, így marad az "upfiring" megoldás. a legolcsóbb az Onkyo SKH-410 lenne, de ahogy olvastam elég vegyesek a tapasztalatok, sőt, azt hiszem itt is leszólták, valóban ennyire semmitérő lenne? Van esetleg valakinek tapasztalata vele? Amazonon.de-n láttam még jó áron Quadral Phase A5-t, Sony SS-CSE-t is.

(#37198) mpo válasza sanyi_386 (#37197) üzenetére


mpo
veterán

Atmos van még Jamo és Dali is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#37199) #98221312 válasza alcapone386 (#37186) üzenetére


#98221312
törölt tag

Még annó a legelején volt egy ilyen mélynyomóm, nemrég láttam használtan 17.-ért.... :K

Azt hiszem ennél olcsóbb aktív mélyláda nem nagyon van ma forgalomban, de lehet, hogy tévedek..

(#37200) BBéci válasza alcapone386 (#37195) üzenetére


BBéci
titán

Azért írtam azt, amit, mert ismereteim szerint 17000 forintért nem lehet olyan szubládát kapni, ami ér is valamit. A belépő szintnek is vannak követelményei, nem jelenti azt, hogy ami éppen csak szól, az belefér. A kábel témát csak ennek érzékeltetése miatt dobtam be.
Van egy őskövület mélynyomóm, 17 éves, de nem adnám el 17000 forintért, sőt, a duplájáért sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.