Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) Inhouse válasza EXIEZ (#67099) üzenetére


Inhouse
őstag

Házilag LED-esítheted.

Üdv Inhouse

(#67102) NEMO1968 válasza EXIEZ (#67097) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nagyon vèszes!!!
Dràgàbb mint egy ùj monitor.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#67103) Barret001 válasza NEMO1968 (#67102) üzenetére


Barret001
addikt

Mindmeghalunk!

(#67104) EXIEZ válasza Inhouse (#67101) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Köszi, jónak tűnik az ötlet.

(#67105) NEMO1968 válasza Barret001 (#67103) üzenetére


NEMO1968
őstag

Majd a koronavírustól!! :D :D :D :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#67106) Snowy_owl válasza Pete55555 (#67088) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ahol használod szedd fel a padlót, vagy mard ki, vagy törd fel a betont. Mittudom én, de egy körben attól kicsit nagyobb legyen mint amit a kerekek most leírnak.

Ui: megoldás lehet még a: zegelj/ragassz az asztal lábaira emelőbakokat!

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#67107) moleculez válasza Snowy_owl (#67106) üzenetére


moleculez
veterán

:DD topikhű megoldás :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#67108) macilaci78 válasza Pete55555 (#67088) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pedig csak egymásba van tolva, kúpos a gázteleszkóp alja.
Fejre fordítod a széket, egy egyszerű olajemelőt, vagy autómeleőt ráállítasz a lábcsillag közepén álló gázteleszkópra, a lábak tövén meg hevedert vetsz át.

Viszont a gázteleszkópok közt több elterjedt méret is van, nem biztos, hogy passzol egyik a másik helyére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67109) hotkar válasza macilaci78 (#67108) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szerinted ha kalapácsa sincs otthon, mennyi esélye van az olajemelőnek? ;]

(#67110) macilaci78 válasza hotkar (#67109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kalapáccsal nem esnék neki csak úgy, féloldalasan terheli, képes mégjobban befeszülni. Másrészt ha van autója, abban van emelője is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67111) Essejó válasza Samus (#67094) üzenetére


Essejó
veterán

Lakatpajzs [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67112) imibogyo válasza Samus (#67084) üzenetére


imibogyo
veterán

tehát a függőleges hevederzár overkill
Pedig azt sem annyira vészes megoldani házilag sem akár egy fogaskerekes cilinderrel akár kézi forgatással (én tuti ezt választanám kívülről egy "vakkilincsnek" álcázott fogantyúval). Vagy ugyanezen elv mentén elindulva egy sima "fordítós" zárat is össze lehet dobni. Bármelyiket is készíted el, utána egy komolyabb cilinderes zárral (kiütés, magfúrás stb. ellen védettel) tudod őket rögzíteni (mondjuk két állásban). Elnézést, most csak elnagyolt tervekre van időm, de ilyesmi megoldásokra gondolok.

(#67113) Inhouse válasza imibogyo (#67112) üzenetére


Inhouse
őstag

Elnagyolt tervek, mi? :) Topicromboló hozzászólás!!!! :)
Mivel csináltad?

Üdv Inhouse

(#67114) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Durva az a terv :D
Gondoltam hozzászólok hogy autóba való zár elektromosan működtetve ( távval pl ) simán használható lenne tolózárként. Ezt már korábban is mondtam, belülről zár, és nem drága mulatság, ha ügyes az ember fillérekből lehet motort is bele tenni, hegesztéssel.

(#67115) Samus válasza imibogyo (#67112) üzenetére


Samus
addikt

Az első megoldás tetszik, a zárása pedig rettentő ötletes. El is mentem. Az elnagyolt terveid pedig zseniálisak :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#67116) fraba válasza EXIEZ (#67104) üzenetére


fraba
aktív tag

Azt az m4a fájlt nem tudtam megnyitni valamiért, mindenesetre 2-3 monitort már megjavítottam, amik ugyanezeket a leírt hibákat produkálták. Kép van, csak a háttérvilágítás elmegy a bekapcsolástól számított 1-2 mp múlva. A baj az az, hogy a tápfesz a terhelés hatására beesik, és kikapcsol a (háttérvilágítást meghajtó) tápegység egészen addig, amíg újra nem indítod. Valószínűleg valamelyik kondi már nem szakadásként viselkedik, hanem átvezet, és ez pl. már túl nagy terhelést jelent a táp kimenetére. Az is lehet, hogy kiszáradt az elektrolit, lecsökkent a kondi kapacitása, és az a kapcsolóüzemű táp már nem tud szabályozni a gyárilag beállított feszültségre. Valami védelem bekapcsol, és lelövi a tápot.
Mindegy is, a megoldás mindig az volt, hogy átkondiztam a tápot, és rögtön megjavult. Én először a kondikkal kezdeném, átszerelni a háttérvilágítást sokkal macerásabb. Venni kell egy marék kondenzátort a boltban, és ki kell cserélni az összeset. Akkor megint 5 évig tökéletesen működik. :)

(#67117) imibogyo válasza Inhouse (#67113) üzenetére


imibogyo
veterán

Google Sketchuppal (még az Offline verzió) szoktam tervezgetni hébe-hóba, ezt azt. Sok tervem nincs feltöltve a felhőbe, szóval ez most csak egy ilyen szegényesebb gyűjtemény. A különböző saját tervezésű szerszámaimat, házakat stb.-ket általában nem szoktam megosztani. Még itt a PH-n (és ebben a topikban) található pár "munkám". Elnézést a sok képért, de ezeket nem tudom linkelni.

(#67114) EXIEZ:
Az is jó ötlet egy időben én is agyaltam rajta. :K

(#67115) Samus:
Örülök, ha van benn használható ötlet. Persze még biztosan sokat kell reszelni rajta egy tényleg működő megoldáshoz. Én magamnak egy "írisz zárat" terveztem (ami négy irányba tolná ki a rudakat, de nekem oldalanként csak egy-egy "csap" lenne), de a megvalósítás még várat magára.

(#67118) Pete55555 válasza hotkar (#67109) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Alapjában véve van kalapácsom, csak épp szüleimnél maradt.

Azt tudni kell, hogy minigarzonban élek. Azért a flex, meg a dekopírfűrész lehet nem mindennapos ilyen helyen, de azok mindig itt vannak. Ma használtam is az egyiket :DDD

Olajemelő viszont tényleg nincs, csak a kocsi gyárija, azzal nem kínlódnék.
Viszont holnap lesz párnafa, és a kalapács is visszakerül, szóval... :)

A teleszkópok mérete stimmel, legalábbis az átmérő, szóval az elvileg rendben lesz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#67119) Inhouse válasza Pete55555 (#67118) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem lesz jó a kalapács...szerintem. Egyszer én is próbáltam. Folyamatos nyomó/húzóerő kell és szimmetrikusan.

Üdv Inhouse

(#67120) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Egyik tavaszi projektem az a kertemben lévő kisház villamosítása, ahol egyébként hosszútávon egy hobbiműhelyt szeretnék létrehozni mindenféle géppel (fúrógép, fűrész, hegesztő gép stb.)
Készítettem pár képet, amit itt találtok [link]. Ezen bejelöltem minden fontos információt.
Légkábel nem opció, egyrészt a fák miatt, másrészt ez egy társasház és a lakók nem mennének bele szerintem. Az egész házat középtávon szeretnénk bepucolni, és legalább 6, de lehet, hogy 10 cm hőszigeteléssel kivül ellátni.
A villanyórámon van egy 25A-es kismegszakító, onnan a ház külső faláig el tudom vinni a kábelt a falakban lévő csövekben, viszont a ház külső falától nézve némileg tanácstalan vagyok. Elképzelésem van, de nem biztos, hogy az úgy jó lesz.

A kérdés: hol, milyen kábelt használnátok, milyen védelemmel, csőben/nem csőben, hol váltanátok egyik kábeltípusról a másikra (nyilván földkábellel nem húzom végig a lakást a villanyórától :D), a kisházban belül hova lenne célszerű felszerelni a biztosítéktáblát stb stb. Minden érdekelne, ami eszetekbe jut és hasznos tanács lehet a zőcsárga szigszalag alkalmazása mellett :))

(#67121) macilaci78 válasza fraba (#67120) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minél kevesebb toldással oldanám meg, ugyanis a toldás a szűk keresztmetszet. Apropó, a vezeték hosszával arányos a vezeték belső ellenállása, amit a vezeték keresztmetszetével lehet kompenzálni, tehát vastag vezeték kell az órától a kismegszakítóig.
A kismegszakítót épp a toldások elkerülése végett oda tenném, ahol a kisházba belép a kábel, lehetőleg az ajtó közelébe. Az FK-táblára raknék ide külön Fi-relét.

Én a garázsban alakítottam ki némi lehetőséget barkácsoláshoz. A munkaasztal gurul, két végén egy-egy 6-os elosztóval. Jelenleg csak két helyen van fali konnektor: a sima 90×210-es ajtó mellett az FK-tábla alatt a villanykapcsolók mellett 3 darab (10-16-16 amperre biztosítva) és egy másik a kocsi orránál 10 amperre biztosítva az akkutöltőnek. Még lesz egy konnektor a munkaasztal helyénél és egy kapcsolható konnektor a kompresszornak. A kompresszorhoz vettem 10 méteres felcsévélős légvezetéket a Lidl-ben, azzal körbeérem a kocsit kerékcserekor, így a kompresszor maradhat fix helyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67122) moleculez válasza macilaci78 (#67121) üzenetére


moleculez
veterán

A Te garázsod olyan lehet, mint nekem volt a hálószoba. Be volt kábelezve minden élethelyzetre, olyanra is, ami évente 2x fordul elő, ha egyáltalán. :DD :DDD Jo is az :C

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#67123) macilaci78 válasza moleculez (#67122) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Látnád a kamrám! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67124) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Van egy Bosch mosogatógépünk.
SMI50M35EU/01
Az utóbbi időben elég rakoncátlanul működik.
Indításkor elkezdi beengedni a vizet. Szépen megy is egy darabig, majd kivillan a csapocska a kezelőpulton, és elkezdi leszivattyúzni az addig beengedett vizet.

Van hogy szépen elindul, mosogat, majd öblítéskor jön a fentebb leírt hiba.
Hibakód csak néha van: E14, ami töltési hibát jelent. Rákeresve a szakirodalomban (google :-) , azt olvasom hogy az áramlásérzékelő a ludas. Valamelyik nap gondoltam egyet, hogy kikapom. És itt állt meg a tudomány.
Két csavar rögzíti a gép jobb oldalán a műanyag táblát, amin keresztül folydogál be a víz. Persze ebbe van beépítve, és csak a lebontása után lehet kivenni.
A két csavart kivéve még mindig nem jön ki a műanyag. Patentok rögzítik, ezekkel nincs gond.
A másik rögzítési pont az a rész, ahol a gép belsejébe befolyik a víz.

Próbáltam csavarni, lehúzni, de semmi, nem enged. Nagyobb erővel meg nem merem, nehogy eltörjön.
Hogy lehet ezt a lapot leszedni?

Köszi szépen a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#67125) tupacamaru válasza Lacpac (#67124) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekünk nem Bosch van, de a miénk menetes, nagy valószínűséggel ez is az lesz. Én belenyúltam fogóval, és azzal próbáltam meg finoman kitekerni. Először nézd meg a vízszürőt, ha még nem tetted meg, mielőtt szétborítanád feleslegesen a gépet. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#67126) Lacpac válasza tupacamaru (#67125) üzenetére


Lacpac
őstag

Az már megvolt.

(#67127) tupacamaru válasza Lacpac (#67126) üzenetére


tupacamaru
veterán

Reed relés átfolyásérzékelő van benne?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#67128) Lacpac válasza tupacamaru (#67127) üzenetére


Lacpac
őstag

Na ezt nem tudom biztosra, de szerintem igen.

Közben megtaláltam, igen az.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#67129) tupacamaru válasza Lacpac (#67128) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha a vizet tolja be rendesen, forog benne a propeller akadásmentesen, akkor lehet hogy az lesz a hibás....

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#67130) Pete55555 válasza Inhouse (#67119) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Nos, jelentem sikerült a művelet :D

A kalapácsos módszer mindkét esetben bevált egy-két "apró" eltéréssel. Az új szék esetén 2-3 ütés elég volt (azon még nem is ültem, direkt, hogy ne préseljem bele a helyére a teleszkópot) a réginél már több, sokkal erősebb ütést kellett alkalmazni. Akkorát, hogy a kerekek kiestek a helyükről az ellenkező irányba ható erő miatt :D

De lényeg, hogy kijött, a teleszkópot nem is szedtem ki az ülőlapból. Szerencsére kompatibilisek egymással, úgyhogy beleraktam a széket a régi "csillagba", átraktam rá az új kerekeket, és öröm bódottá :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#67131) EXIEZ válasza fraba (#67116) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Én is erre gondoltam. Elvileg kondi cseréken átesett, bár mivel egy "hobbi szaki" nézte meg, én ebben nem bízom. hétvégén szétszedem, és sorba mérem a kondikat, de vettem hozzá ledet is. Egy másik monitornál tuti kondi hiba van, ott fel is ismertem nagyjából melyek rosszak.
Ha 5p lenne szétszedni örülnék neki, de itt pont mindent szét kell szedni hogy a táphoz juss :D

(#67132) Inhouse válasza Pete55555 (#67130) üzenetére


Inhouse
őstag

Örülök neki. Amire én ültem a 100kg-al azt vagy nem mertem jobban ütni, vagy jobban összegyógyult. Ja, a kerekeket elfelejtettem mondani, hogy hullanak! :)

Üdv Inhouse

(#67133) Pete55555 válasza Inhouse (#67132) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Kerekek: Nem baj, ugyebár úgy is kicseréltem az újakra :D Nem kellett egyesével kiszedni.

Én 85 kg vagyok, de nekem is isteneset kellett ráb... izé, ráütni, és vagy 10-szer, hogy kijöjjön. A teleszkóp amúgy is sz*r volt már, folyton leeresztett, így nem is sajnáltam. Azért egy 12-es rétegelt lemezt raktam a kalapács és a teleszkóp közé, hogy ne verjem rommá.

...Szeretem leracsniztatni...

(#67134) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Van pár rossz laptopom nem törött kijelzővel, amit felhasználnék másodlagos kijelzőnek, vagy hasonló projektekre befognám. Kérdés, hogy ha az alaplap feltételezem nem működik, hogyan lehet életre kelteni régi laptop kijelzőket? Vagy ez erősen típustól függ?

(#67135) Dani_kp válasza EXIEZ (#67134) üzenetére


Dani_kp
őstag

1-2 oldallal ezelőtt volt róla szó, hogy mi is kell hozzá, de most lusta vagyok átnézni :D .
De a múltkori csávónak a csatornáján van róla szó részletesen: [link]

https://ingatlan.com/33821564

(#67136) Dani_kp válasza Dani_kp (#67135) üzenetére


Dani_kp
őstag

A videó alatt link is van [link]
Illetve visszaolvastam a topicot, de ott is csak annyi van, hogy kell hozzá elektorinka. Szóval a videó alapján kell majd haladnod. Elvileg nekem is van egy halott notim, amit nem biztos, hogy fel tudok támasztani, akkor én is hasonlóképpen fogom, majd újrahasznosítani :DD.

https://ingatlan.com/33821564

(#67137) kdavid86 válasza EXIEZ (#67134) üzenetére


kdavid86
tag

Ebayen rakeresel a kijelzo sorozatara es mogeirod a "controller board" szavakat. Ezzel lesz n+1 talalatod. Emellett kell melle tapellatas is, ami bar van ebayen, en azt inkabb itthonrol vettem. 12V, 2A a minimum, de en 3A-st ajanlanek es akkor nem lesz meglepetes. Osszeszamolva kb egy 10-est kell rakolteni. Ezt elore erdemes merlegelni, hogy meger-e ennyit.

(#67138) EXIEZ válasza kdavid86 (#67137) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Köszi.
Nem tudom megér-e ennyit, lehet hamarabb javítom meg az alaplapot, és kb filléres másodlagos gép lehet belőle.
Azt hittem olcsóbbak ezek a vezérlőpanelek.

Plusz 24" os led monitor multkor volt 24.000 ért, így kis 13 vagy 15" re kiadni 10000 et úgy hogy nem is ips panel, hát..

(#67139) macilaci78 válasza EXIEZ (#67138) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 13-15" fHD felbontású másodlagos kijelző nekem megérné.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67140) EXIEZ válasza macilaci78 (#67139) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Régi laptop, így rossz betekintési szöges, nem fhd. Mivel drága a vezérlő hozzá, így nem fogok bele. FHD panelnél nem gondolkodnék :D

(#67141) Dani_kp válasza kdavid86 (#67137) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én meg berendeltem a legolcsóbbat random. Mindegy hátha pont jó lesz. :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#67142) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Kellene a szakik szakértelme. A kocsihoz rendeltem egy rakat új alkatrészt (feszítő himba, görgő, rezgéscsillapító, vízpumpa, viszkó stb). Minden klappol, viszont az utolsó csavar mérete nem! A viszkó a vízpumpára egy "Hengeresfejű belső hatszög kulcsnyílású csavar"-ral van rögzítve. A gyári csavar M10-es, viszont az utángyártott vízpumpa menete valamiért csak M8-as.... Van M8-as csavarom, ami hosszra jó lenne, viszont a nyak része (ha ennek hívják) is értelem szerűen keskenyebb. Így a vízpumpába hiába jó, a viszkóban lötyög.

Itt jönne a kérdés, hogyan tudnám és mivel "megvastagítani" a nyakrészt, hogy az passzentos legyen a viszkóba is? Vagy egyáltalán lehet kapni olyan csavart, aminek a nyak része vastagabb? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#67143) pjen válasza bucihost (#67142) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem dreháltatnod kéne csavart,vagy a viszkóban trombita lemezzel kibélelni a lyukat.Megoldás lehet még a vízpumpában átvágni a menetet tizesre.nekem ezekjutottak eszembe.másnak biztos lesz jobb ötlete.

(#67144) emre válasza bucihost (#67142) üzenetére


emre
veterán

Én kicseréltetném a vízpumpát megfelelőre, mert így csak a gond lesz vele.
Ha nem megy akkor kell esztergáltatni egy 1mm-es falvastagságú illesztő perselyt a csavarra.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67145) pjen válasza emre (#67144) üzenetére


pjen
félisten

A perselyt nem tudja feltolni,csak ha felhasítja.A menetes rész vastagabb,lötyögni fog.

(#67146) Met válasza pjen (#67145) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor hegesztővel telepöttyözi a vékony részt és a felesleget le esztergáltatja :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67147) emre válasza pjen (#67145) üzenetére


emre
veterán

ezek szerint fogalmam sincs hogy áll össze :O
de legalább van hova fejlődni

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67148) do3om válasza Met (#67146) üzenetére


do3om
addikt

Ha lenne eszterga akkor egy 10-est szedne le M8-ra az illesztést meghagyva megfelelő hosszra. Am ez lenne a jó megoldás. Csak kell esztergályos. :U pikk pakk megoldaná.
pjen
ÖÖÖÖ izé. Hogy lenne vastagabb? Ez egy sima illesztett BKNY csavar nem? Amik úgy szoktak lenni hogy 40mm (ha jól emlékszek) menet a többi illesztett, ha boltban veszed. Tehát 100as pl 40 menet és 60 illesztett.
Az illesztett rész az eredeti méret ami átmérős. a menet mindig kisesebb, 8-as menet nem 8mm hanem 7,8x valahogy így.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#67149) pjen válasza emre (#67147) üzenetére


pjen
félisten

Talán a vízpumpa csere a legjobb megoldás.Esetleg a 17.ker Fiastyúk utcai csavar boltot felhívni,hátha tudnak valamilyen megoldást.

(#67150) pjen válasza do3om (#67148) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van pont fordított is.Pont egy olyan akadt a kezembe.De még mindíg ott a drehás gond a persellyel.Viszont ha van esztergályos egyszerübb egy kész csavart átalakítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.