Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) Essejó válasza Aladaar (#67797) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem ez egy Fekvő elektromos bojler, van ilyen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67802) DJGABI válasza Essejó (#67800) üzenetére


DJGABI
addikt

ezt hogy használod? mert én próbálkoztam vele melóban, de egyrész szerintem nagy, másrészt töredékét nem tudja egy sűrített levegős palacknak

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67803) pjen válasza Essejó (#67800) üzenetére


pjen
félisten

Ez pont annyi port és szöszt fúj ki a gépből mint egy kompresszor.A kompresszor nem termeli a port és szőszt.

(#67804) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok
Van valami ajánlott kompresszor? Beltéri szobába, leginkább számítógép kifújásra kellene

Arra gondolt szerintem, hogy ne zárt térben fújja ki a port.

(#67805) pjen válasza -ZeeZee- (#67804) üzenetére


pjen
félisten

Amit használ arra sem irja,hogy kiviszi az udvarra.Lakásban semmivel nem célszerű kifújni.

(#67806) Submarine


Submarine
senior tag

Üdve!

Ha már kompresszor, erre érdemes pénzt kiadni?
Autos-kompresszor-12V-/-230V
Vagy inkább a lidis?
Főleg bicikli gumi utánfújásra használnám, néha a kocsiéra is.

Gépet meg porszívó+ecset kombóval szoktam portalanítani.

(#67807) enginev3.0 válasza -ZeeZee- (#67804) üzenetére


enginev3.0
félisten

lyallly, az nem gond ha ki kell vinni, fent a teraszon meg tudom csinálni, leginkább azért írtam hogy beltéri, hogy ne ilyen nagy szobát elcsúnyító cucc legyen, hanem kompakt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67808) Barret001 válasza Submarine (#67806) üzenetére


Barret001
addikt

Pár hónapig működni fog.Szárazon futó műanyag dugattyú van benne.

(#67809) Barret001 válasza enginev3.0 (#67807) üzenetére


Barret001
addikt

Hűtőgép kompresszor,keress rá.A rossz hűtőkből ki lehet termelni,kb sosem megy tönkre...De biztos lehet venni használtan is. Semmi hangja nincs.

(#67810) Submarine válasza Barret001 (#67808) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor nem erőltetem, köszi!

(#67811) qnadam válasza Dani_kp (#67790) üzenetére


qnadam
veterán

hogyne találna, kb bármelyik komolyabb villanyszerelő meg tudja csinálni, vagy tud rá embert. cserébe el fog kérni érte méterenként 8-10e forintot :)
viszont ha a szegély mellé akarja tenni közvetlenül a konnektort, hogy hornyot ne kelljen marni, akkor a konnektoroknak kell új lukakat csinálni... (mindez persze paneltől is függ, nálunk az előszobában fent megy minden kívülről elérhető kábalcsatornában, onnan lefelé a falban megy a draut, a szobákban viszont a padlószegély mögött, így viszonylag kicsi bontással lehet kicserélni mindent.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67812) fonok87 válasza fonok87 (#67493) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hát sajnos ez nem lett topichű... Ellenben viszont egész pofás lett, úgyhogy megosztom Veletek az eredményt. Először dolgoztam bőrrel, ahhoz képest szerintem nem rossz :B


Valahova azért tekerhetek rá egy kis szigszalagot, ha nagyon hiányzik :DDD

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#67813) A Zéé válasza fonok87 (#67812) üzenetére


A Zéé
addikt

tök jó!
Kézzel varrtad?

Just a simple Lineman...

(#67814) fonok87 válasza A Zéé (#67813) üzenetére


fonok87
aktív tag

Igen. Jó vastag övbőr, van egy plusz réteg középen, hogy ne szoruljon bele a tokba a balta feje. Kb 1 centi a 3réteg egymáson, szerintem nem is nagyon lehetett volna géppel. A lyukakat nem is ütöttem hanem fúrtam.

Truss me, I'm an engineer.

(#67815) cinemazealot válasza fonok87 (#67812) üzenetére


cinemazealot
addikt

(#67816) imibogyo válasza fonok87 (#67812) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagyon jó lett. Minőségi munka. :K

(#67817) lemmy71 válasza fonok87 (#67812) üzenetére


lemmy71
őstag

Baltás pajtás :DDD Jól néz ki ;]

[ Szerkesztve ]

(#67818) betyarr


betyarr
veterán

no,a gánycsapat véleményét/ötleteit kérném (minél egyszerűbbet,mer nem vagyok egy villanyzseni).
a képen egy ikeás olvasólámpa csatlakozása látható,ami egy dugvilla tápba megy bele.lejárt a tervezett élettartam és a csatlakozó két oldalsó pillenpattya megadta magát,a középső "pucu"-val együtt.ha még ez sem lenne elég,akkor a középső "pucu" rész beletört a dugvillatápba.
hogyan oldanátok meg legegyszerűbben a dolgot?
az elegáns kukába helyezés és másik lámpa vásárlása nem ér :N

(#67819) vmk válasza betyarr (#67818) üzenetére


vmk
tag

Ránézésre egy szerelhető RCA csatlakozóval megoldható a csere. Milyen feszülséget ad ki a táp? Rajta kell, hogy legyen a kis cimkéjén.

(#67820) betyarr válasza vmk (#67819) üzenetére


betyarr
veterán

a középső kis rúdszerű pucu bele van törve a tápba :(

(#67821) vmk válasza betyarr (#67820) üzenetére


vmk
tag

Azt nem láttam. Az baj.
Első lépésben azt ki kell piszkálni valmivel. Én erős tűvel vagy csipesszel próbálkoznék. Fúrni nem nagyon lehet szerintem, mert elforogna.

(#67822) SP4C3 válasza betyarr (#67820) üzenetére


SP4C3
veterán

Fogpiszkáló + superglue. Ráragasztod, megvárod míg megszárad, majd kihúzod.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#67823) cinemazealot válasza betyarr (#67818) üzenetére


cinemazealot
addikt

A dugó nekem is RCA-nak tűnik. De a dugvillás tápot mindenképpen megpróbálnám szétszedni, hátha belülről ki lehet valahogy piszkálni a beletört darabot. Ez már csak azért is lenne hasznos, mert ha oldalirányból lett véletlenül megtépve, akkor nem ártana megbizonyosodni arról, hogy bent nem szakadt-e szét valami, nehogy baj legyen belőle később.

(#67824) betyarr válasza SP4C3 (#67822) üzenetére


betyarr
veterán

talán az egyetlen járható út.nem nagyon akar mozdulni semmi másra.

vmk: 11.5V van ráírva a tápra.

cinemazealot: természetesen egybe van öntve :O

(#67825) betyarr válasza SP4C3 (#67822) üzenetére


betyarr
veterán

sikerült kihúzni ezzel a módszerrel.igaz fogpiszkáló helyett gyufaszálat használtam.ez túl könnyű volt így :DDD :R
jöhet az rca próba.kérdés,hogy nem (tűz/élet)veszélyes-e egy szerelhető rca rászerelése...

(#67826) SP4C3 válasza betyarr (#67825) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem. Egyrészt alacsony a fesz, másrészt előbb ég el az a 3.14na vékony kábel, mint a cserélhető dugasz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#67827) betyarr válasza SP4C3 (#67826) üzenetére


betyarr
veterán

:R

kicsit továbbfeszítem a húrt: egy rca levágása egy vezetékről,majd az rca vezetékének és a lámpa vezetékének az összecsokizása/wagozása mennyire járható út?

mod.: bár asszem a meglévő rca kábelekre egy szál vezeték megy...

[ Szerkesztve ]

(#67828) pjen válasza betyarr (#67827) üzenetére


pjen
félisten

Kettőnek menni kell,megy is.Egyébként megoldható

(#67829) Barret001 válasza betyarr (#67827) üzenetére


Barret001
addikt

Járható út,működni fog. Ha mázlid van,a ház sem robban fel!

(#67830) betyarr válasza pjen (#67828) üzenetére


betyarr
veterán

ilyet találtam.ebben is két ér megy vajon?

(#67831) qnadam válasza betyarr (#67830) üzenetére


qnadam
veterán

mindegyikbe kettő megy, de ezekben a szerelt kábelekben általában nagyon vékony vezeték van, elég nehéz velük bármit csinálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67832) pjen válasza betyarr (#67830) üzenetére


pjen
félisten

Egy szerelhetőt kéne venned.Ennek a vezetéke esetleg vékony lesz.Melegszik ,össze olvad.

(#67833) betyarr válasza pjen (#67832) üzenetére


betyarr
veterán

és qnadam: végül levágtam a képről az egyiket.tényleg bazi vékony benne a drót.de arra jó volt,hogy kipróbáljam.működik a dolog :R

így veszek egy szerlhető rca-t és ráforrasztatom apóspajtással a lámpa vezetékére.

köszi a segítséget,mert az asszony már kinézett egy 12k-s lámpát e helyett.így meg megoldható 1-2 száz forintból a projekt :R

(#67834) Essejó válasza pjen (#67805) üzenetére


Essejó
veterán

A semmi szín alatt nem használnám szobában gépkifuvásra, gondoltam elégegyértelmű, hogy én sem használom bent, de legközelebb kérdezz, és segítek értelmezni amit írtam. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67835) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Szeretnék egy jó alaposat gányolni-taknyolni. :D

Van nálam egy régi-új notebook (pár éves használt üzleti gép), aminek a fedlapja nem tetszik (látszanak is már rajta az évek, meg gyűjti az ujjlenyomatokat). Gondoltam lematricázom, de nem tudom milyet lenne érdemes vennem. Magam vágnám ki a megfelelő méretet. A népszerű gépekre (MacBook, Dell XPS, stb) simán lehet méretre vágott un. "de-brand" matricákat (fóliát, ha úgy tetszik) venni, de ehhez esélytelen (kerestem is).

A kijelző védelme érdekében a hajszárítóval rámelegítős megoldásokat most hagynám. A kijelző (illetve az azt fedő üveg) ragasztva van a keretre, szóval nem tudom csak úgy lekapni a művelethez (az túl egyszerű és tartós megoldás lenne).

Ötetek? Milyet érdemes vennem, ami azért a mérsékelt (heti 1-2 alkalommal táskba dugós) cipelést még elbírja? Elsősorban valamilyen matt fémhatású bevonatban gondolkodom (a fedlap fekete, a gép belseje meg matt fém (alu-magnézium).

Mivel fenntartom a jogot, hogy az első próbálkozást el fogom cseszni, kicsit több alapanyagot vennék, mint ami egy nekifutásra elég (ha mégis sikerül, legalább lesz tartalékban ha kopás miatt cserélni kell).

(#67836) Essejó válasza DJGABI (#67802) üzenetére


Essejó
veterán

Természetesen szükítövel, és mindaddig míg áramot kap. Míg a palack viszonylag gyorsan kifogy, és föleg hétvégén derül ki hogy a palack már csak szuszog, és nem fúj kellö erővel.:K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67837) moleculez válasza Stauffenberg (#67835) üzenetére


moleculez
veterán

Én vennék egy biztosan nagyon motoros valót, pl 17-esre. Rárakod nagyjából, majd az élek mentén sniccerrel/szikével végigvágod, majd valami illesztési hézagba betömködöd. Egyszer csináltam hasonlót, működött a dolog.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#67838) Samus válasza Stauffenberg (#67835) üzenetére


Samus
addikt

Sima karbon hatású öntapadós fólia nem jó? Azok ragadnak rendesen. Az élekhez picit melegíteni kell, de azzal nem teszel kárt a kijelzőben, a fóliát melegíted, nem a felületet.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#67839) hide5 válasza enginev3.0 (#67796) üzenetére


hide5
csendes tag

Kis kompresszornak nincs komoly légszállítása, kifuvatásra nem alkalmas. Biciklihez jó. A hűtőgép kompresszor ugyanez, tud akár 18 bar nyomást is, viszont minimális a szállítása.
Én ilyen célokra - számítógép, erősítő, gázkazán kifuvatására - egy kiselejtezett régi porszívót használok, amelyik még tudott fújni is, nemcsak szívni. ( az ötletet a kazánszerelőtől loptam)
A gégecsőre felteszem a szűkítőt, és mehet a móka.
A számítógépet mindenképp vidd ki az udvarra, és úgy fújd ki. Meg fogsz lepődni a pormennyiségen!
A ventilátorokkal vigyázz, a légáramlattal szét lehet pörgetni. Jobb kézzel lefogni, és úgy kifújkálni. Jó szórakozást.

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#67840) #33253120 válasza betyarr (#67818) üzenetére


#33253120
törölt tag

Feszültség, és áram leolvas, valami 2 dolláros webshopos vezetékes tápot beszerzel, és veszel egy pár dc dugót.

(#67841) Stauffenberg válasza Samus (#67838) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A karbon hatással nem lennék kibékülve, de valami ilyesmi érdekelne. Meg nem baj ha pusztítás nélkül eltávolítható ha esetleg tovább adnám.

(#67837) moleculez : Nekem is ez volt az első gondolatom, de a "márkás" matrica simán belenéz a 10 ezer forintos árba is, amit kicsit sokallok ahhoz képest, hogy egy 60 ezerért vásárolt használt üzleti laptopról van szó, ami eleve a másodlagos (vagy inkább harmadlagos) gépem. Egy új MacBookhoz képest ez filléres szórakozás lenne, még méretre is van vágva. De ha valaki már próbálkozott olcsóbb Alis verziókkal, azokra jöhetnek tippek (meg mennyire tartós egyáltalán).

(#67842) Barret001 válasza hide5 (#67839) üzenetére


Barret001
addikt

Ha szerinted a 18 Bar kevés,fuvatáshoz akkor mennyi kell? Autó kerékbe 2 Bar bőven elég.

(#67843) imibogyo válasza Barret001 (#67842) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem úgy értette, hogy hiába tud akár 18 Bar nyomást is, ha mellette 6 perc mire felfújsz vele egy autókereket (direkt költői túlzás...). Vagyis ha a légszállítás kevés, akkor az ember a hajára kenheti a magas nyomást. :K

(#67844) Barret001 válasza imibogyo (#67843) üzenetére


Barret001
addikt

A munkavégzés alapfeltétele a terhelés ugye? Be kell fogni legalább 3 mp időre a cső végét..Persze ehhez fel kell szerelni egy fújatópisztolyt a gumicső végére,itt kezdődnek a problémák :D Sosem volt másmilyen kompresszorom,most is van 3 használatban. Felborítja a számítógépet,olyat fúj :) 30+ BAR nyomást kell tudnia minimum.Az is igaz,hogy homokszóráshoz kevés.Oda légmennyiség is kell,és folyamatosan.

(#67845) moleculez válasza Stauffenberg (#67841) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, nyilván én sem egy dbrand, vagy slikwrap szettre gondoltam, hanem valami Alis/eBayes cuccra, pont az általad említett okból. Sőt talán valami dekorfólia is szóba jöhet, a szabás szinte mindegy, legyen egy ~A3 ív, azt kész, úgyis magadnak szabod.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#67846) hide5 válasza imibogyo (#67843) üzenetére


hide5
csendes tag

Hogy mennyire igazad van, az bizonyítja, hogy a házi barkács mobil légtartályomat (6 literes tüzoltókészülék tartály) a hűtőgép kompresszor kb. 15-20 perc alatt nyomja fel 15 Bar-ra. Így van kb. 90 liter sűrített levegőm, ami bőven elég kerékfújáshoz, biciklihez, de nagyon kevés pl. fék tisztításhoz.
Por kifúvatásához (szerintem) legjobb és legolcsóbb a porszívó.

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#67847) pjen válasza hide5 (#67846) üzenetére


pjen
félisten

+1.É is porszívót használok,a legtisztább sűrű levegő.

(#67848) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Spoilert szeretnék csinálni a kocsimra. Nem tré kinézetű két függőleges lapra fektetett atom gáz sz*rt, hanem igényes, szolid, íveset, a csomagtér ajtó íveit követő toldatot. Utángyártottat lehet kapni ebayről, csak most a vírus miatt nem rendelhető státuszban van, ráadásul 50.000 + postaköltség, és még a vámköltséget nem is említettem, mennyi. Ennyit meg nem áldozok rá, inkább megcsinálom én magam.

Tudtok esetleg tanácsot adni, milyen anyagból érdemes csinálni? Üvegszálasra gondoltam, de minden más egyéb, működő megoldást szívesen hallgatok(régebben is gondoltam már erre a műveletre, remélem még nem írtam ezzel kapcsolatban ide :N )

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#67849) Barret001 válasza Satyricon (#67848) üzenetére


Barret001
addikt

Üvegszálas a legjobb. Könnyű,erős,szinte bármilyen forma kihozható belőle.

(#67850) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Segítséget kérnék, bár lehet, hogy off topik. Az otthoni gépem előlapi fülhallgató aljazata kilazult, ha bedugom a jack dugót, akkor csak a bal szól, ha finoman megmozdítom (hozzáér a "hüvely" falához a jack), akkor megszólal a jobb is. Sajnos ezen a lapon van a bekapcsoló, reset, a mikrofon és a 2 USB aljzat is. Lehet ezzel valamit kezdeni? Ha leszed/szétszedem tudok vele valamit kezdeni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.