Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-24 22:47:50

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) rbalint88 válasza kisgyerek85 (#63000) üzenetére


rbalint88
addikt

70e km eleg jo, asszem pont a rovid futasteljesitmenyt szoktak kritizalni ennel a guminal.
Lehet kovetkezore visszaterunk mi is a Vredesteinhez a CC2 utan.

(#63002) raziel01 válasza kisgyerek85 (#63000) üzenetére


raziel01
veterán

Ez a Quatrac?

(#63003) kisgyerek85 válasza raziel01 (#63002) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Az.

(#63004) kisgyerek85 válasza erx470 (#62959) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Céges Fiat fiorinon volt fent westlake és debica 4s is. Mondjuk amennyit megyek vele évente új gumi kell rá, első kettőt mindenképpen. Nekem igazából rossz tapasztalatom egyik gumival sem volt. Esőben nyilván a tempóból is vissza veszek, de nem volt felúszás.
Egy ideje áttértünk a Laufen 4s-re, gumis is azt mondta, hogy jó gumi (hankook almárkája) ez alá én nem adok. Évi 50e km-t tekerek bele a céges kocsiba. Hóba is közlekedtem vele, szerintem teljesen ok.

(#63005) BaLee válasza rbalint88 (#63001) üzenetére


BaLee
addikt

Szerintem 3 éves korához képest elég szarul fest. Az rendben, hogy sok km van benne, de szerintem attól nem kellene tele lennie mikrorepedésekkel. CC2 nálunk 2.2 éves 50k km van benne, ránézésre egy új gumi még.

(#63006) F_Zolee válasza BaLee (#63005) üzenetére


F_Zolee
veterán

21es dot van nekem kb 30k kmel. Ennél jobban néz ki. Gondolom az sem segített, hogy nem volt cserélve igazán.

(#63007) BaLee válasza F_Zolee (#63006) üzenetére


BaLee
addikt

A tengelyek közti cserére gondolsz?
Szerintem az csak profilménységre van hatással.
Mienket is 45k km után cseréltük csak meg, ennyi idő alatt fél mm-el kopott jobban az első, mint a hátsó.

(#63008) F_Zolee válasza BaLee (#63007) üzenetére


F_Zolee
veterán

De elől nagyobb terhelést kap. Így csak számít azon felül, hogy jobban kopik.

(#63009) F_Zolee válasza F_Zolee (#63008) üzenetére


F_Zolee
veterán

[kép] Nálam ilyen 35k km után. Igaz csak 1.2tonnás autó alatt. Az is számíthat és már 3x is volt átcserélve tengelyeken.
De, hogy mást is írjak...nem lesz ilyen megint. Meg négyévszakos sem lehet vagy nem ilyen V mintás. Nem szeretem a plusz zaját.

[ Szerkesztve ]

(#63010) BaLee válasza F_Zolee (#63009) üzenetére


BaLee
addikt

Ez mondjuk jól néz ki. Mindenesetre 70k km nem kevés. Jövőre lehet nekünk is lesz annyi a CC2-ben majd ránézünk. :)

(#63011) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Csillaggarázsos autó, Clio 4 grandtour, szóval nincs nagy súlya. Még annyit, hogy ami itt fotózva vannak, azok szerintem olyan 45-50e km-en keresztül hátul voltak. Láttam, hogy akkor a hátsóknak jobb a profilmélysége és átcseréltettem. De most meg a hátsók néznek ki jobban, azokon szerintem nincsenek ilyen mikrorepedések mint az elsőkön.

(#63012) ngaba válasza patomi (#62991) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az asc1-nek is a hangja a fő baj, ezt leszámítva jó gumi. Mondjuk eléggé érzékeny az aszfaltra, és gondolom gumiteszten tükörsima aszfalton tesztelik.

(#63013) patomi válasza ngaba (#63012) üzenetére


patomi
őstag

Igen, tapasztaltam én is, hogy az aszfalt is sokat számít. 2,5-re fújva jobb lett sokkal, most 60-80 között nem erősödik a zaj.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#63014) No.01


No.01
őstag

Szvsz az aszfalt minden guminal sokat szamit. Ugyanugy a magasabb nyomas is segit mert kevesbbe erintkezik vele. Ez tiszta fizika.

Az uj ASC2-re azt mondjak hallkabb sot a tesztben a 2. leghallkabb lett, de ha az ember visszakeres kiderul, h meg egyel nagyobb meretben is 225/45R17 meretben csak egy fel hangyanyit volt hangosabb, mint a CC2. Sot a leghalkabb es a leghangosabb kozott nem csak 0.9dB elteres.
En se szeretem ha hangos egy gumi, de azthiszem itt ez kicsit tul van gondolva mert az a zaj siman lehet barmi mas.

[ Szerkesztve ]

(#63015) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

No meglett a fabia, es a nyari szett (conti az elso tengelyen, es egy noname a hatson) melle kaptunk egy telit, de az elegge erdekes allapotban van, a riken valami teli gumija, de a futo kozott is repedt, de amugy meg puha.
Jelenleg mi az ajanlott low budget teli?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#63016) Qru válasza HoaryFox (#62997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Franko! Majd johet rola az eles teszt. :K

#nincsbennetarcsi

(#63017) Qru válasza tasiadam (#63015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kuka a teli ea nyari se jo akkor 4 evszakos?

#nincsbennetarcsi

(#63018) tasiadam válasza Qru (#63017) üzenetére


tasiadam
veterán

A nyari az siman haaznalhato, a conti nem kopott, a noname is puha es jo allapotu, majd leirom, hogy mi, de amugy ja, 4 evszakos jo lenne. Abbol meg a H750-et neztem ki. De lehet h meglepem az asszonyt telire egy szettel

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#63019) Qru válasza tasiadam (#63018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

H750 oke. Telibol ha noname akkor a Matador egesz vallalhato gumikat gyart. Itt a Taxisok meg a Laufenn-re eskusznek de azt azert fenntartasokkal kezelem.

#nincsbennetarcsi

(#63020) kenguru99 válasza No.01 (#63014) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Két dolog. A teszteken a külső zajt mérik nem pedig az utastérit. Egyszer sok évvel ezelőtt az egyik totalcar podcastban szerepelt egy gumiipari mérnök. Ő mondta, hogy előfordul olyan, hogy egy gumi egyfajta autóban hangos, ritkán de előfordul.

(#63021) kenguru99 válasza kenguru99 (#63020) üzenetére


kenguru99
aktív tag

(#63022) kormo1


kormo1
csendes újonc

sziasztok, 215/55/R17-es méretben milyen négyévszakos gumi javasolt elektromos járműre (minimálisan a nyári felé eltolva szempontokat)? alapvetően ezeket néztem:
Kumho Solus
Yokohama BluEarth
Nexen N'Blue
Kleber
Apollo
Nokian
Barum

Köszönöm.

(#63023) No.01 válasza kenguru99 (#63021) üzenetére


No.01
őstag

Biztosan meghallgattam, de megteszem ujra mert erdekel. Koszi ;)
Ahogy korabban irtam en a szelzaj, gumizaj dolgot nem hittem amig nem tapasztaltam meg a valosagban a kulonbseget.
Kiindulasi pontnak biztosan jo, bar ha nagyon kotoszkodni akarnek akkor a kisordog szivesen megkerdezne az illetekeseket, h a minosegbiztositas mikent valtozik annak fuggvenyeben, h agy also, kozep vagy felsokategorias gyartorol van szo? (Igen tudom, h a nagy neveknek is van olcsositott almarkaja, de nekem ez pont a K+F-en es a minosegen bukik el, hisz a koltsegeknek alacsonyabbaknak kell, h legyenek.

kormo1:
Mi a keret es a felhasznalas? (manapsag tobben hasznaljak a kis elektromos autokat nagyobb tavra is)
A felsoroltakbol szerintem a megfontolando csak 1-2 van. Ha ezekhez ragaszkodnal akkor a Nexen jo valasztas lehet.

(#63024) kormo1 válasza No.01 (#63023) üzenetére


kormo1
csendes újonc

Normál használat évi 15-20 ekm, vegyes használat, pálya/országút/város. Nexent használtam fél évig 175/65/R14 -es méretben, ott minden patent volt.

[ Szerkesztve ]

(#63025) rbalint88 válasza kormo1 (#63022) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha csak ezekbol lehet valasztani, akkor a Kleber, de leginkabb egy Vredestein Quatrac Pro EV-t, az jobban fogja birni a nyomatekot es a gordulesi ellenallasa is kisebb.
Valamint a Continental AllSeasonContact 2-bol is vannak villanyautohoz is jo verziok, EVC jelolessel, ez masnak is hasznos lehet.

(#63026) tasiadam válasza Qru (#63019) üzenetére


tasiadam
veterán

No most lementem megnézni, mi van rajta.
Nordexx FastMove2, puha a gumi és a futója is elég jó, ez a nyári noname.

Téli meg ilyen állapotú, 2 félre van kopva, 2 még türhető.
Nincs elérhető leírás.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#63027) patomi válasza No.01 (#63014) üzenetére


patomi
őstag

Ha külső zajt mérnek, teljesen mindegy mit mérnek. Ez a 3. garnitúra 4s gumim, eddig ilyen hangos(bent) egyik sem volt. De vissza tekintve a közel 30 évre, sem volt ilyen ótvar zajos gumim. Persze lehet a csillagok rossz együttállása is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#63028) No.01 válasza patomi (#63027) üzenetére


No.01
őstag

Nem vitatom - no offense ;) - hisz a te autod es te hasznalod igy biztosan jobban ossze tudod hasonlitani az elozohoz kepest.
Egyebkent miota igy terjednek(?) az EV-k igazan bevehetnek a kepletbe a beso zajt is. (az a problema gondolom, h baromira nem mindegy, h egy jol szigetelt felso kategorias auton tesztelik vagy egy Atlag Akos Skodajan. Ha meg beleveszem a kepletbe, h van kulonbseg hatchback, kombi es SUV koztt is akkor meg is van a valasz, h miert nem foglalkoznak vele)

(#63029) focvis válasza patomi (#63027) üzenetére


focvis
veterán

Picit légy még türelemmel, hátha csak be kell kopnia. Hasonlóan jártam a Pirelli Sottozero 3-mal, elsőre nagyon-nagyon zajos volt, aztán bekopott egyszer (nem emlékszem már, 1-2000 km), a téli szezon végén halkabb volt a nyárinál.

(#63030) Qru válasza kormo1 (#63022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Apollo/Vredestein ezek kozul. Nexen ilyen nagy meretben nem olyan jo.

#nincsbennetarcsi

(#63031) patomi válasza focvis (#63029) üzenetére


patomi
őstag

Köszi. Egyelőre marad. Kicsi remény még van bennem, hogy változik. Eddig kb 700km ment bele a gumikba.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#63032) deny330


deny330
aktív tag

205/50 R16 méretben milyen jó opció van téli gumira nagyon max 40-43k-ig? Hankook Winter i*cept RS2 W452 találtam 27k/db áron, de családban nagyon rosszak róla a vélemények tapadásban.
Amiket találtam még: Yokohama BluEarth*Winter V905
Falken EUROWINTER HS01 XL
Toyo S954 Snowprox XL
Van amelyik ajánlott? Vagy inkább nézzek szét 205/55 méretben? Az ahogy láttam picit élhetőbb választékban.

Tudom még csak július van, de nem szeretném utolsó pillanatban rendelni. Ki mikor szokott amúgy rendelni és szereltetni gumit? :)

(#63033) tboldi válasza deny330 (#63032) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom még csak július van, de nem szeretném utolsó pillanatban rendelni.

Nagymamám is a legnagyobb kánikulában rendelt tüzifát. :DDD

(#63034) rbalint88 válasza deny330 (#63032) üzenetére


rbalint88
addikt

Hankook es Yokohama lehet jo, Falkent teliben es eco nyariban egysegesen kopkodi mindenki, nekem a Toyo se valt be. Merettel ne varialj, ha ez a gyari, hasznald ezt. Erdemes oszig varni, valoszinuleg olcsobb es frissebb gumit fogsz kapni. Plusz az uj tesztek alapjan lehet akar valami aktualis bestbuyba is belefutni.

(#63035) Qru válasza deny330 (#63032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Yokohama, Hankook tenyleg gyenge probaltam en is...

#nincsbennetarcsi

(#63036) Zsombe válasza kormo1 (#63022) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én 12k megtett km után bátran ajánlom a Yokohama BluEarth AW21-et. :K

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#63037) Plebi


Plebi
senior tag

Megérkeztek a Goodyear négyévszakosok munkahelyre, Automax rendelés. 4-ből 3 gumi 2124 DOT számú 1db 5223, érdemes vele foglalkozni és jelezni, vagy a 21 hét nem számít?

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#63038) No.01 válasza Plebi (#63037) üzenetére


No.01
őstag

Ha nagyon zavar szolj, de szerintem ez siman belefer.

(#63039) Qru válasza Plebi (#63037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Siman belefer.

#nincsbennetarcsi

(#63040) No.01


No.01
őstag

Ma reggelt kaptam egy telefont a kedves sogoromtol. Vett egy szett uj felnit nagyon kedvezo aron... a problema csak annyi, h a szine nem stimmel.
En azonnal ravagtam a "megszokott" homokszoras majd szinter valaszt, de nem votl elragadtattva.
Sot ha szivemre teszem a kezem akkro azon felnik amiket anno en hasonlo comboval kezeltetetm mar egyik sincs meg igy hosszutavu tapasztalatom sincs.
Van a szinterrel valakinek hosszabb tavu (5+ ev) tapasztalata? Pl hogy birjak a gumizast?

Ha esetleg megsem szinter akkor van barmi alternativa?

(#63041) Qru válasza No.01 (#63040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PlastiDIP az meg annyira sem tartos mint a porfestes. ;]

#nincsbennetarcsi

(#63042) f4lcon válasza No.01 (#63040) üzenetére


f4lcon
őstag

én vittem szintereztetni felnit, nem olyan lett a színe, mint amit ígértek... :( viszont roppant tartós rajta a festés

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63043) yodamester10 válasza No.01 (#63040) üzenetére


yodamester10
őstag

Kicsivel több mint 2 éves porfestéses felni és minden szezonban gumiztatva.34 ezret fizettem szerintem nem nagy összeg,ha esetleg megint kellene fújatni.

(#63044) No.01 válasza yodamester10 (#63043) üzenetére


No.01
őstag

34e??? Meg ha 2 eve volt is az nagyon kedvezo. Szbad kernem egy linket/kontaktot?
Sogi 60-90e kozott kapott ajanlatokat kompletten. (homokszoras, szinter, lakkozas)

Amit anno en csinaltattam az meg a 4. evet sem erte el es mar akkor 50e volt a XI.-be

(#63045) deny330 válasza tboldi (#63033) üzenetére


deny330
aktív tag

Nálunk ez a mai napig így működik, de abban amúgy egyetértek, hogy hát pakolja 3 fokban a fát az, aki b@szta megvenni nyáron/ősszel! :DDD

#63034rbalint88 + #63035Qru ez így most kellemetlen, nincs résztvevő amelyiket ne szóltátok volna le, pedig Toyoban bíztam vagy Yokohamában. Na mindegy, várok pár hónapot, hátha lesz aktuális jobb választás ahogy mondjátok. Köszi mindenkinek!

(#63046) Zsombe válasza deny330 (#63045) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nincs Yokohamával semmi gond. :K

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#63047) yodamester10 válasza No.01 (#63044) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem a festés az elsődleges profiljuk és most nem tudom festenek e,de lehet neked messze lesz Pestről ;)
[link]

(#63048) tasiadam


tasiadam
veterán

Pörgettem a gumifelhozatalt, nyáriból, és láttam, hogy a Kingstar SK70-t istenítik, hogy Hankook minta és minőség, ami nyilván nem igaz, fele áron. Node, megnéztem, milyen mintát írnak rá, automaxon a Hankook H724 van melítve. Rákerestem erre a Hankook H724 mintára, és egy all-season gumi, észak amerikából.

Ez így mennyire oké, hogy 4 évszakos mintát pakolnak rá nyárira?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#63049) f4lcon válasza No.01 (#63044) üzenetére


f4lcon
őstag

https://csepeliporfesto.hu/
ők is csinálnak komplett homokfújást, szinterezést, és láttak már autó felnit

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63050) No.01 válasza yodamester10 (#63047) üzenetére


No.01
őstag

Koszi. Utba nem esik, bar ki tudja... A masik amit nagyon dicsertek 3 kulonbozo helyrol az meg vegkepp az orszag masik feleben van (Debrecen)

tasiadam:
A Hankoknak is van meg hova fejlodnie maradjunk annyiban. A PR es a marketing elorebb jar mar, mint maga a termek. Nem rossz (leginkabb ar/ertek aranyban) de lehetne jobb.
Ehhez kepest egy Kingstar? Amolyan tucat marka, ne var semmit sokat es akkor nem fogsz csalodni sem.

f4lcon:
Koszi! Itt mar tan jartam is korabban. Egy kerdest meger ;)

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.