Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21401) maximilian4 válasza Rellind (#21398) üzenetére


maximilian4
addikt

Erre jó a garancia, illetve ezért nem fogok soha gari nélkül gaming notebookot venni. Amíg van rá gari ne parázd túl a dolgot.

Maxi

(#21402) RM007 válasza maximilian4 (#21401) üzenetére


RM007
addikt

Én már az elején leszartam a garit. Ha elromlik javítom saját költségen. Nem azért mert olyan sok a pénzem, hanem mert az nem dominálhat ha megtetszik valami. Nem vagyok nagyon vallásos, de a saját dolgaim és hülyeségeimet felvállalom, belevágok bármibe azzal amim van, és ha kell javíttatom. Kevés ész, de az akkor is én vagyok. :D Tudom ha baj van azért tudok hova fordulni. Eddig bejött, mert pl itt ez a fórum és nem érzem pont ezért egyedül magam laptop ügyben. Most legutóbb pont ahhoz fordultam akihez a legkevésbé gondoltam hogy mehetek a korábbi szavai után, de mégis fogadott és segített. :) Kicsit belekóstoltam laptopom külföldi számomra épp aktuális fórumába és nagy csalódást érzek. Megkerestem püben a legnagyobb msi gurut és baszik tájékoztatni, hogy akkor a kérésemre reagálva tud-e tenni valamit. Kérdezett, én válaszoltam és várok napok óta a válaszára. Ja, mert épp azon dolgozik. :( Nem meri bevallani hogy kifogtam rajta, szégyelli a piszok. Úgy gondolom ez nem fer, főleg mert nem kértem ingyen.
Kellene még egy kis plusz watt hogy felhőtlen legyen a boldogság. Az a furcsa, hogy senki sem mondja meg a frankót, vagyis mi ezzel a gond, miért vagyok ezzel egyedül, legalább ne keressem a megoldásokat. Azok akik ezt tudják. Leszarom a sajnálatot az nem korrekt.

Legyen új egy adott laptop a mondott teljesítményével, csak ne hazudjon a gyártó az élettartamát illetően. Na most ha ilyen könnyen kipurcannak egyes laposok ilyen kevés használat után, mondhatjuk biztos sosincs, csak a szerencse akkor is ha jó gazdák voltunk, az elég szar ügy.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21403) maximilian4 válasza RM007 (#21402) üzenetére


maximilian4
addikt

Láttam én már 2 hónap útán kipurcant AW-t is szűk ismerősi körből. Azon már bga-zva volt minden és szerencsére volt rajta gari. Akárki akármit mond semmilyen gamimg notebookot gari nélkül soha! Bármelyik beadhatja az unalmast (legyen mondjuk épp erdy gyári hibás cucc), és akkor ha nincs gari gazdasági totálkár. Tudjuk-tudjuk mxm modul, meg cserélhető proci stb., de a vaskalapos gyártók sem ebbe az irányba tartanak. Én senkit nem bátorítanék arra hogy ilyen felhasználásra gari nélkül vegyen bármilyen gépet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#21404) Dhampir válasza maximilian4 (#21403) üzenetére


Dhampir
félisten

Erősen egyetértek. (Nekem meg már aludni illene, indulok is. :D)

(#21398) Richie146

Hazai szervizbe adtad le, vagy Brno-ba kocsikázott?

[ Szerkesztve ]

(#21405) echterion válasza Dhampir (#21404) üzenetére


echterion
nagyúr

Aceréknél már csak futárkodás megy. Legutóbb így tájékoztattak.

**********

(#21406) Rellind válasza Dhampir (#21404) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszi az együttérzést mindenkitől :)

Fillér utcai szervízbe vittem be személyesen, mai info az
ügyről, hogy valami aksi error volt, de nem tudott többet mondani aki a telefon végén volt. Kértem egy pasztázást is Thermal Grizzlyvel ha már szétkapják. :U

(#21407) Fücsök007 válasza maximilian4 (#21403) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azért kicsit árnyalnám a képet. Jó ajánlat esetén ha nem BGA-s notiról, és híresen rossz szériájú gépről van szó, akkor megfontolandó a gari nélküli gép is. Továbbá ha cserélned is kell alkatrészt, akkor garanciásat is vehetsz hozzá, tehet ha hibás netán, akkor is cserélik neked. Igen, nem erre tart a piac, de jelenleg még megoldható az egyes MSI/CLEVO és régebbi Alienware notik esetén. ;)

(#21408) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Erről a gépről tud valaki valamit? :U


[kép]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#21409) k-adi válasza [-HERO-] (#21408) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ahogy látom, tud lebegni

(#21410) maximilian4 válasza [-HERO-] (#21408) üzenetére


maximilian4
addikt

Ennyiért itthon is találsz hasonlót használtan, garanciával. Vagy ebay-en eu-n belülről, mondjuk angliából.

Maxi

(#21411) echterion válasza [-HERO-] (#21408) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez ennyiért biza drága.

**********

(#21413) echterion válasza TheNewDawn (#21412) üzenetére


echterion
nagyúr

Laptopon nincs bányászat, ott max a ram árak lehetnek befolyásoló tényezők.

**********

(#21414) TheNewDawn válasza echterion (#21413) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Tudom hogy nincs, de közvetett hatás nem lehetséges? Mármint növekvő PC árak--- egyre többen akarnak laptopot venni, ezáltal nő a kereslet, és az áruk is.
Mert pl egy 1050 ti vel sem hiszem, hogy túl sokan bányásznak már, és mégis annak az ára is meredeken emelkedik.

(#21415) RM007 válasza RM007 (#21402) üzenetére


RM007
addikt

Ezt találtam a neten. Ez most átverés vagy lehet igaz is? :U

Ha igaz, akkor rosszul van bekötve az adapterem, vagyis nem a laptop van lekorlátozva 180W teljesítmény felvételre.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21416) Muerte válasza RM007 (#21415) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ráköthetsz 1KW-os tápot is nem az a lényeg,hanem hogy az EC kontroller mennyit engedélyez,ami vagy 180W vagy 230W a Te géped esetében,a kettő közül valamelyik.Igazából már a 230W-tal is ki tudnál jönni szűken,vagy a másik verzió ami még kérdéses hogy az Eurocomos 115W-os kártya vbiosa vajon a kártyádra felmenne-e.

[ Szerkesztve ]

(#21417) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Szakik! Ti biztosan tudtok nekem segíteni.A téma még csak meg sem közelíti a topic témáját :D DE!
Sajnos az xbox csoportba nem írhatok,mert tilos( a konyhaangolom meg nem segít megtalálni a választ...). Az xbox one alaplapján sima 4 pines csati van,vagy valami speckó?Fel akarnám pimpelni ledes ventivel,de ha szét kell barmolni a kábelt,inkább nem bontom meg. (Azért itt kérdezek,hátha javítottatok már ilyen alaplapot)

(#21418) RM007 válasza Muerte (#21416) üzenetére


RM007
addikt

Akkor a bios frissítésen kívül ami már megtörtént(2OC/2OD) az EC (firmware-t) is frissítenem kellene? Aszem az egy külön dolog. Annyira nem vágom a témát, csak látom hogy ugyanaz a gép és bios, minden klappol. Továbbá a mélyen tisztelt msi gigaguru sem ad életjelet magáról, amióta szembesült a problémámmal. Tele vagyok lelkiismeret furdalással szerény kérésem miatt. :((
Megyek írok neki megint és megfenyegetem.

(#21417) Medocsabi: Konyhaangol... :D Nekem még az sincs. Google-val fordítok oda-vissza hogy érthető legyen, és az nem kis időbe telik, mire összejön. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21419) Muerte válasza RM007 (#21418) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A BIOS ebbe a dologba nem tud "beleszólni",kizárólag az EC-n múlik.Nem értem miért nem segítenek neked ott GT70 tulajok vagy az MSI support,hogy legalább megmondják 180W vagy 230W a limit.
GT60-ról olvastam hogy 230W.

(#21420) Medocsabi válasza RM007 (#21418) üzenetére


Medocsabi
addikt

Próbálok inkább teardown videókat nézni,azok alapján nekem sima 4 pines csainak tűnik,mégis venticserés videóknál meg szétvagdossák a gatyamadzagot ventikábelt:))

[ Szerkesztve ]

(#21421) kreten67 válasza Medocsabi (#21417) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem tudom milyen ventit akarsz belerakni,mert nem egy PC szabványos a venti benne.
Egyszerűbb ha csak raksz bele ledeket,mert a venti formája spéci,de azért nem lehetetlen a venti módolás.
[link]
Én Playstation párti vagyok és a PS3-ba raktam + ventit (ami ledes) és kívülről is látható,de a gyárit nem bántottam,hanem a BD-DVD olvasó helyére tettem mert a gép CFW-s így lemezre nincs is szükség.
Egyébként már a PS4 is törhető!
Sajnos a létező legjobb játékot csak PS3 és PS4-re adták ki [link] [link] nem valószínű,hogy PC-n valaha is megjelenjen SAJNOS!

[ Szerkesztve ]

(#21422) Medocsabi válasza kreten67 (#21421) üzenetére


Medocsabi
addikt

Alapvetően egy 12cm-es ledes ventire gondoltam,semmi extra,sztem simán lehűtené úgy mint a gyári(sőt, nem egy olyan venti van aminek jóval nagyobb a légszállítása,a felfogatást meg meg tudnám oldani).Raknék én bele ledeket,de ehhez meg már aztán pláne nem értek,amit találtam azok 5 méteres ledszalagok,usb-s csatival,meg bazinagy ki/bekapcsolóval.Forrsztgatni meg nem tudok :( (még ;] )
De nem akarok többet ezzel kapcsolatban offolni,esetleg ha van ötleted a mostanit beledelni (bazzeg ilyen szó nincs is :D ) akkor ha küldesz priviben tanácsot megköszönöm :R

(#21423) Dhampir válasza kreten67 (#21421) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos a létező legjobb játékot (S.T.A.L.K.E.R.) csak PC-re adták ki, nem valószínű, hogy PS3 és PS4-re valaha is megjelenjen SAJNOS! :D

(#21424) kreten67 válasza Dhampir (#21423) üzenetére


kreten67
senior tag

Van Stalker PS3-ra is,bár én is PC-n játszottam végig az összes részét.

(#21425) Dhampir válasza kreten67 (#21424) üzenetére


Dhampir
félisten

Váó, tényleg? Ezt nem is tudtam. :)

(#21426) Muerte válasza Dhampir (#21423) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sajnos a létező legjobb játékot (tuc-tuc :D ) csak az életre adták ki,nem valószínű hogy PS-re,PC-re valaha is megjelenjen SAJNOS! :D

(#21427) echterion válasza Muerte (#21426) üzenetére


echterion
nagyúr

Ugyanmár, arra ott a Sims. :DD

**********

(#21428) RM007


RM007
addikt

PC-n mindig jobban néznek ki a játékok mint konzolon, egyszerűbben igényesebb grafikailag. Itt egy új példa. :K

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21429) Medocsabi válasza RM007 (#21428) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez sosem volt kérdéses :)

[ Szerkesztve ]

(#21430) TheNewDawn válasza RM007 (#21428) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Csak sajnos a legjobb játékok jó része meg se jelenik PC re. Most igy kapásból Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption, de éveket kellett várni anno a GTA 5 re, vagy Final Fantasy XV re is, stb :)

(#21431) Medocsabi válasza TheNewDawn (#21430) üzenetére


Medocsabi
addikt

Meg azért azt is vegyük számításba,hogy egy igazi gamer noti 4x annyiba kerül mint egy konzol...

(#21432) TheNewDawn válasza Medocsabi (#21431) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Fogalmam sincs, mennyibe kerül egy konzol, de gyanitom, egy 1050 TI már simán hozza azt a grafikát, mint egy konzol. Márpedig az 250 ért elérhető, na most tényleg nem tudom a konzol mennyi, biztosan olcsóbb, de gondolom azért nem negyedannyi.

[ Szerkesztve ]

(#21433) RM007 válasza TheNewDawn (#21430) üzenetére


RM007
addikt

Ez is igaz. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21434) kreten67


kreten67
senior tag

Az a nagy helyzet,hogyha nem akar lemaradni valaki a legjobb játékokról akkor kénytelen PC-t és Konzolt is tartani. Én alapvetően inkább a PC-sek táborát erősítem,de ez a Last of US (Ps3)(PS4) és az Uncharted három része (PS3)(Ps4) egyszerűen kihagyhatatlan és lemaradni ezekről csak azért,mert Konzol VS PC betegségben szenved valaki,hát nem túl ésszerű! Egyébként egy használt feltört (CFW-s) Ps3 30e-ft ,de a Ps4 is kiadja 60e ft-ból ,no persze nem egy új Ps4 pro 4K Hdr mert az egy 100-as. Ugyanaz a játék Pc-n szebb mint konzolon mondat értelmét veszti akkor amikor egy "Last of US" játékot nem adnak ki PC-re.

(#21435) Medocsabi válasza TheNewDawn (#21432) üzenetére


Medocsabi
addikt

Töröltem,elég ebből az offbol :)

[ Szerkesztve ]

(#21436) maximilian4 válasza TheNewDawn (#21432) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért ez közel sem igaz. Attól függ melyik konzolról van szó. Az xbox one x egy gtx 1070 grafikus teljesítményével bír. Na most maga a konzol 60 rugóval olcsóbb mint maga egy 1070-es kártya.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#21437) echterion


echterion
nagyúr

Miért nem lehet átmenni a fecsegős topikba ilyenekről diskurálni? :U

**********

(#21438) k-adi válasza echterion (#21437) üzenetére


k-adi
nagyúr

mert 404 logic not found

(#21439) RM007 válasza echterion (#21437) üzenetére


RM007
addikt

Ide csak az jöhet aki gép vásárlása előtt áll, és keres valamit megvenni, vagy az is aki gaming laptoppal kapcsolatos témát szeretne kitárgyalni, tapasztalatot szerezni, hardver elemek, összehasonlítás, problémák stb......? Mert akkor ez egy szélesebb témakör lehetne. Gondolom egy csevegő topikban bármilyen téma feljöhet. Persze a fontosabb kérdéseket az ember nem teszi off-ba. Vagy van valami napi hozzászólási limit?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21440) echterion válasza RM007 (#21439) üzenetére


echterion
nagyúr

A konzol vs. PC az milyen relációban kapcsolódik a gaming notebook-okhoz? Nem kell válaszolni, elég lesz hanyagolni ezt itt.

**********

(#21441) maximilian4 válasza echterion (#21440) üzenetére


maximilian4
addikt

Jobban mint gondolnád (röviden). Mivel nekem is alternatívaként jött a notebook konzol mellé. Itthon konzolon játszok, a lapost pedig hordozom magammal és ha akarok azzal játszok, mivel csak a hét egyik felét tudom itthon tölteni. Viszont a laposhoz nem kell tv, amit amúgy sem tudnék hordozni. Szerintem kétséget kizáróan felfedezhető a kapcsolat a konzol és a gaming notebook között. De azért nem rakom on-ba, nehogy bárki agyvérzést kapjon itt.

Maxi

(#21442) echterion válasza maximilian4 (#21441) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem is egy PS4 Pro van otthon a lapos mellett, mégse látom, hogy miért is témája a gaming notebook topiknak a melyiken jobb xy játék grafikája. Na de majd a Mester eldönti, hogy maradjon-e ez a téma vagy sem... :U

**********

(#21443) Muerte válasza echterion (#21442) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tőlem beszélgethettek róla nyugodtan :) Valamilyen szinten kapcsolódik a topik témájához,lehet valaki inkább majd konzolt választ laptop helyett,vagy fordítva.

(#21444) Dhampir válasza TheNewDawn (#21432) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos jelenleg inkább csak 280 körül érhető el. :-(

(#21435) Medocsabi

Ha okosan akarsz törölni. :D

[ Szerkesztve ]

(#21445) RM007 válasza Muerte (#21443) üzenetére


RM007
addikt

:K :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#21446) whitemetal33


whitemetal33
tag

Hellosztok!

Lenne egy-két apró problémám és gondoltam elsősorban ide fordulok inkább és csak az után kezdem az internetet végigolvasni :D .
1. A Fortnite-nál alapvetően stabil 60 fps-m van, viszont néha azt veszem észre hogy hiába mutat BÁRMI only 60 fps-t én mégis úgy érzékelem egy párszor mintha egy pillanatra leesne és megakadna, V-sync on/off , alacsonyabb graf beállítások (low-medium) esetében is fennáll.
2. Illetve néha úgy hogy teljes képernyős módban van ki tudok kattintani magából a gameből :D . Ezek viszont csak ennél a gamenél állnak fent. Szval lehet hogy nem is a noti a hunyó. Ebben az estben sajnálom ha az offok tengerét itt tovább növeltem :B
Illetve offban hozzászólnék az előttem lévőkhöz hogy olyasmi hogy legjobb játék nincsen :) , ha valaki megvitatná ezt velem akkor ott az offtopic.

[ Szerkesztve ]

(#21447) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Bőven Off, de lehet,hogy tudjátok a választ.
Van egy olyan környezeti effekt ami abból áll hogy pici fehér pöttyök lassan mozognak a levegőben, hasonlóan a porhoz (Brown mozgás). De nem tudom, hogy van-e ennek pontos neve. Hátha találkoztatok már az angol megnevezésével.

Rickeffe

(#21448) whitemetal33 válasza whitemetal33 (#21446) üzenetére


whitemetal33
tag

Mindkettőt sikerült megoldani. Megláttam hogy windowed fullscreen-ben van. :D
Bocsánat az offért.

Viszont akkor tényleges on-t is kérdezek. Megéri 16 gb-ra bővíteni a ramot vagy még elégséges 8? Azért kérdem mert azt látom sorra jönnek ki a minimum 16 Gbyte ramigényű gamek pl.: Kingdom Come Deliverance, viszont hogy ezekből mennyi igaz azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#21449) Muerte válasza Rickeffe (#21447) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Általában Particles-nek nevezik el játékokban,vagy van hogy az nV PhysX kezeli:[link]

(#21450) PR0JECTNR56 válasza whitemetal33 (#21448) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Leginkább a felhasználói igényeid szabják meg, nekem személy szerint kellett a 16. A két mostanság legtöbbet játszott játékom (BF1, Project CARS 2) egyértelműen jobb 16GB rammal, főleg minimum FPS tekintetében, ami azért nagyon nem mindegy mennyi.
A RAM árak mondjuk most nem túl kedvezőek (mint ahogy kb. egyik hardveré sem), de az említett Kingdom Come esetében én szintén feltételezném a játék sandbox jellegéből adódóan, hogy kell neki a 16GB, ugyanakkor biztosat a gyakorlati tapasztalatok fognak mutatni, azt hiszem a Notebookcheckre is nem rég rakták fel a Kingdomos teszteket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.