Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20301) Wa2x_ válasza Mikulásbá (#20296) üzenetére


Wa2x_
veterán

Az a baj csak a radium-nál kapható ez a típus, ajánlott ez a bolt?

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20302) Mikulásbá válasza Wa2x_ (#20301) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Radium nem!

[link]

(#20303) TheNewDawn válasza Wa2x_ (#20301) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem csak a bolt, a típus sem ajánlott. Fostalicska hűtés, drága, és ráadásul sima 1050 van benne.

[ Szerkesztve ]

(#20304) Mikulásbá válasza TheNewDawn (#20303) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Honnan tudod milyen a hűtése?Most jött ki a gép.Már írta,hogy nem a játék az elsődleges,hanem a fotó utómunkálatok,tehát jó kijelző!
Már megint okoskodsz itt össze-vissza,mint a másik topikban. :((

(#20305) Angel2014 válasza KillHates (#20286) üzenetére


Angel2014
addikt

;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20306) TheNewDawn válasza Mikulásbá (#20304) üzenetére


TheNewDawn
addikt

És te honnan tudod hogy az Y520 nak milyen ? Meg az összes többi dolga is. Volt vele valaha is dolgod ? Ugye hogy ugye. A kijelzőt meg chessheted ha minden másban rossz a gép. Ha már másik topik, miért nem oda mész és linkeled be ajánlottnak ezt ? Jaa, mert ott többen is megírnák hogy mennyire nem igy van ?

(#20307) Mikulásbá válasza TheNewDawn (#20306) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem tudom milyen és nem is érdekel,most hogy itt fel már megint a Y520 géped?

(#20308) TheNewDawn válasza Mikulásbá (#20307) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mondjuk úgy, hogy ahhoz képest hogy neked nincs olyan, kb 500000 alkalommal írtál róla negativ véleményt. Amúgy ha már csak kijelző számit elsősorban, akkor MSI GE 62 visz mindent szinte minden teszt alapján. Az meg a másik, hogy mióta jó egy gépen a kijelző, ahol még IPS sincs. :D Merthogy az általad linkelt Asusnál ugye nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#20309) Ianbond válasza Mikulásbá (#20302) üzenetére


Ianbond
tag

Miert nem ajánlott a radium?

(#20310) buherka válasza TheNewDawn (#20308) üzenetére


buherka
addikt

Igen valószínű hogy ha 178°-os a betekintési szög az bizony IPS lesz FHD-n...

Ezen kár rugózni...

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20311) Mikulásbá válasza Ianbond (#20309) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Híres(hirhedt) a szürke forgalmáról.A digi már nem-ami az Asusokat illeti.Ők inkább szerelgetnek. :U

(#20312) #99094528 válasza #86952448 (#20298) üzenetére


#99094528
törölt tag

szerintem ez rengeteg dologtól függ azért persze van előnye az i7-nek a több szálas telejsítmény miatt, de ha az asztali procikat nézzük nekem gond nélkül megy a játék ultrán viszont 1060 6gb-al tolom, emellé aszatali i5-el, gyönyörűen fut, most akarok venni hozzá egy 75Hz-es monitort szerintem az is megy majd simán ultrán, valószínűbb hogy a te lagjaid oka inkább a 3gb vramod... abból simán elképzelem hogy kifutsz......, és laptopon ha jól emlékszem ezt a játékot, csak herélt maxQ-val meg túlmelegedő throtlingoló 1060-akkal próbáltad....
Rengeteg tényező beleszólhat a dologba, így én a hejedben nem vonnék le következtetéseket úgy általánosságban, ki kell próbálni akkor kiderül, mivel asztalid van megteheted hogy úgy variálod most már ahogy akarod

(#20313) Rickeffe válasza Mikulásbá (#20302) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Ennek nincs hq-s vagy i5 hq-s verziója? Nem egyértelmű az adatlap alapján, de ips panelles? :)

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#20314) Mikulásbá válasza TheNewDawn (#20308) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem csak én,mindenki rosszat írt róla-téged kivéve,kis fizetett ügynök. :U
Nem IPS az Asus?Na ezzel mindent elmondtál a szagértelmedről... :(

(#20315) Mikulásbá válasza Rickeffe (#20313) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hamarosan érkeznek a 8.genes verziók,várd meg,szerintem i5 lesz,de csak U-s verzió.

(#20316) Muerte válasza TheNewDawn (#20300) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Minél lentebb veszed a felbontást,annál nagyobb terhelés jut a procira...Egy 1050Ti+normális I7-et be lehet lőni 60 fps-re BF1 multiban,I5-tel viszont procilimites lesz bármit csinálsz.
Az a probléma,hogy jórészt nulla tudás és nulla személyes tapasztalat nélkül megy itt már az észosztás,(és ez nem csak rád vonatkozik)
Kezdem nagyon unni.Bejön egy értelmes ember akinek segítség kell és össze-vissza okoskodik olyan is,aki még egy éve sem használ játékra laptopot,értelmes gépet meg még nem is látott :W

[ Szerkesztve ]

(#20317) TheNewDawn válasza buherka (#20310) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Akkor nyisd meg a linket, ahol van IPS, ott szokták írni, hogy full hd , led ips. Itt nem írják.

(#20318) TheNewDawn válasza Muerte (#20316) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pont hogy tudom, mire képes az i5 + 1050 ti, mert ilyenem van, ismerősnek meg i7+ 1050 ti, szóval ez a nulla tudás meg személyes tapasztalat ez nagyon nagy öngól.
NEM lesz 60 fps full hd meg i7 el sem, még mediumon sem full hd be, ahhoz lejjebb kell vegyed a felbontást, mondjuk 1600* 900 ra, de még akkor is csak mediumra teheted maximum.
i5 el még akkor sem lesz meg, ez teljesen igaz, de ahogy mondtam, nekem elég a vagy 45 meg 50 fps is mindenhol.

(#20319) #99094528 válasza Muerte (#20316) üzenetére


#99094528
törölt tag

bocsi, befejeztem :(

(#20320) TheNewDawn válasza Mikulásbá (#20314) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Egyes ( hogy milyen tipusu azt mindenki kitalálhatja magától ) emberek legfőbb tulajdonsága, hogy amit ők irnak és mondanak, mindjárt odairják mellé a királyi többest. :D De tudod, ha már itt tartunk, akkor a nagy király Asus Shitobookokról nemcsak majdnem, hanem MINDENKI rosszat írt a másik topikban.

"
Full HD LED / matt " idézet a laptopszalonból amit linkeltél. Semmiféle IPS . Ettől még lehet hogy van, csak oda szokták írni ilyenkor, ahogy minden más esetben oda is van. Itt van pl ez:
[link]
"
Full HD IPS LED / matt "

[ Szerkesztve ]

(#20321) Muerte válasza TheNewDawn (#20318) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Honnan tudnád mit tud BF1-ben,mikor állításod szerint meg sincs neked a játék??? Simán tudja low-on a fix 60 fps-t I7-tel.Én tudom mivel játszottam 970M-mel és tudta,az 1050Ti meg még jobban is megy picivel.Nem fog felére esni az fps multiban,elhiheted nekem:[link],de ha kétségeid vannak,itt egy multiplayer is: [link]
Megkérlek hogy fejezd be ezt a hozzáállást a dolgokhoz! Arra is megkérlek egyszer és mindenkorra hogy ne istenítsd csak Lenovo-t,mert Neked momentán az van,mivel SEMMI más személyes tapasztalattal nem rendelkezel,csak egyszerűen elfogult vagy! Ha neked az van,akkor csak az lehet a jó...Csak Te dönthettél tökelétesen,Te csináltad a legjobb üzletet azzal hogy azt vetted...stb.stb.
NEM! Ez csak egy emberi rossz tulajdonság,nem több annál!
Viszonyítási alap nélkül nem mondhatsz egyetlen egy gépről sem,helytálló,korrekt véleményt!

[ Szerkesztve ]

(#20322) buherka válasza TheNewDawn (#20317) üzenetére


buherka
addikt

Az Asus oldalán írja...amit ÉN linkeltem.
17.3" (16:9) LED-megvilágítású FHD (1920x1080) felbontású, 60Hz Tükröződésmentes Panel 72% NTSC színtérrel IPS-el

Az csak egy dolog hogy a Laptop Szalon nem írja. Erre van a 15 napos visszaküldési gari...oszt csókolom.

Túl sokat remegsz a témán...lépjél már túl rajta légysziles.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20326) #86952448 válasza #99094528 (#20312) üzenetére


#86952448
törölt tag

Ez erdekes szamomra, hogy i5+1060 6GB-tal siman fut a BF1.

https://m.prohardver.hu/tema/gamer_notebookok/hsz_20298-20298.html

Itt irtam, hogyan lepkedtem feljebb hardverben.

A BF1 topicban kb mindenki tisztaban van vele, mik a nyugjei a játéknak, es kivetel nelkul mindenki az i7-et javasolja. A vga (marmint az en 1060 3GB-os kartyam az en vasamban) most nyilvan a gyenge lancszem, de szo sincs arrol, hogy hianyerzetem lenne. A laggok amikrol irtam, alig észrevehetők, nagyon ritkak, es nem zavaroak. Nalam a processzor volt a gyenge.

Senkinek nem ajánlom az i5-ot BF1-re. Nem azert, mert kurvara ertek hozza, hanem, mert meggyozodtem arrol, hogyaz i5 gyenge. Es egyebkent igen, nagyon sok korulmeny szamithat, es nem tartom elképzelhetetlennek, hogy mashogy is mukodik a dolog. Minnya linkelek valamit...

https://logout.hu/cikk/battlefiled_1_tenyleg_kell_a_4_szal_hozza/bevezetes.html

[ Szerkesztve ]

(#20327) maximilian4 válasza #86952448 (#20326) üzenetére


maximilian4
addikt

Akárki akármit mond nekem bőven elég az i5 és pont. Magas/közepes vegyes beállításokkal bőven 60 fps felett. Megértem ha másnak nem felel meg, nem vagyunk egyformák, de ne akarja nekem megmondani senki hogy nekem mi a jó meg mi nem. Bőven játszható, számokra elfogadható minőségi beállításokkal. Megértem ha valakinek kevés, de ez már az egyéni preferencián is múlik.

Egyébként megint full off téma, ráadásul berakod ontopik-ba.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20328) #99094528 válasza #86952448 (#20326) üzenetére


#99094528
törölt tag

hiszek neked, annak tekintetben amit írsz, hisz te tapasztaltad, meg a saját géped képességeit, én csak leírtam a saját tapasztalataimat, de egyetértek hogy jobb az i7 ezzel nem vitatkoztam és nem is teszem maradjunk ennyiben és békében :DD egyetértesz ? :R
(nekem elég lesz a 75Hz-es monitorhoz is remélem)

[ Szerkesztve ]

(#20329) #86952448 válasza maximilian4 (#20327) üzenetére


#86952448
törölt tag

Én neked nem akartam megmondani semmit. Főleg azt nem, hogy legyél-e elégedett az i5 processzoroddal meg a beállításaiddal.

Valamit mégiscsak szeretnék megmondani, úgy általában mindenkinek: Ne ajánlgassatok laptopot i5 processzorral olyanoknak, akik úgy jönnek ide, hogy Battlefield 1-gyel szeretnének játszani. Nem mindennapos eset, de még előfordulhat ;)

[ Szerkesztve ]

(#20330) Mikulásbá válasza #86952448 (#20329) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért szerintem van különbség játékon belül is.Aki nem multizik,elég lehet a i5 verzió,nem?

(#20331) Muerte válasza Mikulásbá (#20330) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elég,főleg ha a gép hűtése nem elégséges i7-hez,az I5-tel meg simán elboldogul akkor jobb döntés mindenképpen.

(#20332) maximilian4 válasza #86952448 (#20329) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért okulásként az általad linkelt cikk hozzászólásait is ajánlatos olvasgatni, ahol 1-2 szaki is kifejti véleményét a cikkel kapcsolatban. A másik: nem azt támasztja alá az írás hogy az i5 ne lenne elég a jétékra. Harmadrészt: nem úgy jött ide hogy konkréten bf1-et akarna játszani, de ha akar az is el fog futni a vason. Negyedrészt, nem ajánlott senki semmit: az a kifejezés ismert számodra hogy "nagy általánosságban", tudod ez mit jelent? Erre ide offolsz sokadszorra egy konkrét példával. Úgy tűnik most ez lesz a sláger, nem a család, nem a bárszék, nem a pia.
De itt üzenem a felhasználónak, csak hogy megnyugodj: Ha bf1-el akarsz játszani, vedd az i7-et, i5-ön el sem fog indulni.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20333) Mikulásbá válasza Muerte (#20331) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért kérdeztem,most magamból indultam ki.Soha nem multiztam,nem is akartam.
Ezért is árulom a gépem,rájöttem,hogy már nem is köt le a játék,szinte egyik sem semmilyen szintem,így az a gép "Ferrarival járni a boltba" kategória.
Kis barátunk nem jelentkezik,elküldted pihenni?Pont írtam a választ neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20334) #86952448 válasza Mikulásbá (#20330) üzenetére


#86952448
törölt tag

Még annak is elég lehet, aki multizik, lásd Slick5, vagy maximilian4 fórumtársat. Én azt mondtam, hogy ajánlgatni nem jó ötlet.

Vannak nyomi videók a youtube-on, amik firtatják a gépigények realitását. Vannak laptopos videók is, ahol GL asussal játszanak a legújabb játékokkal, és mindenféle cikkek, amik félrevezetik az embereket. Amikor idejön valaki, az igazságra kíváncsi, nem akar mellé nyúlni. Rátok számít, mert speciális felhasználók vagytok, és van tapasztalatotok. Egy így fasza. Kurvajó, hogy van ez a topic. Engem pont maximilian4 küldött a BF1 topicba. Hamarabb kellett volna ott kérdeznem. Megspórolhattunk volna néhány karaktert.

Ha valaki megkérdezi, hogy elég-e az i5-ös laptop a BF1-hez, kérdezzetek vissza, hogy elég-e neki az i5-ös laptop a BF1-hez. Jobb ötletem nincs. Ezt most a többség nem érti majd, de nembaj.

[ Szerkesztve ]

(#20335) TheNewDawn válasza maximilian4 (#20332) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ennyi.

(#20336) TheNewDawn válasza Muerte (#20321) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Megvan a játék. És milyen érdekes, mások is irták már hogy megy i5 el is. szóval pont hogy nekem van személyes tapasztalatom vele, azok alapján amit irtál neked nincs.
A gépemről pedig ugyanúgy fogok és gondolom hogy lehet szabadon írni, ahogy mások is megtették.
Nem hiszem, hogy bármivel több összehasonlítási alapod van.
( A személyes tapasztalatomat istenitésnek beállitani meg nettó hazugság, ami szerinted milyen emberi tulajdonság ? )) Vagy ha úgy gondolod, Asusról, Dellről, meg minden más gépről szabad írni, Lenovo Y520 ról egyedül nem, csak mert neked nem tetszik, az nettó nácizmus. És nyugodtan tilts ki, ha fáj az igazság.
Arról nem beszélve, hogy ontopiknak írod a dolgot, aminek semmi köze a topikhoz, ráadásul személyeskedő dolgot írsz, csak mert adminként megteheted, visszaélve ezzel a dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#20337) #86952448 válasza maximilian4 (#20332) üzenetére


#86952448
törölt tag

Azokkal a hsz-ekkel nem értek egyet, akármennyire szakik írták. Általánosítók, és nem gyakorlati érvek. Nekem gyakorlati tapasztalataim vannak, és ezek alapján az i5 gyenge a BF1-hez. Számomra az i7 lett a megoldás.

Én ezzel lezártam ezt a témát.

(#20338) TheNewDawn válasza #86952448 (#20337) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pontosabban az 1060, az 1050 ti helyett, nem az i7. Nyilván van processzorkorlátja is, de azért 1050 ti+ i7 vs 1060 + i5 között zongorázni lehet a különbséget, na nem az első javára.

(#20339) #99094528 válasza #86952448 (#20334) üzenetére


#99094528
törölt tag

én asztali i5-öt használok ezt hozzá kell tenni, nincs véleményem az i5 7300hq-ról, eme játék kapcsán.
és még valami workdontplay, muerte utolsó hozzászólásában láthatod a lényeget! ez a gamer-laptopokon való játék topicja ahol a kérdés hogy melyik laptop hogyan alkalmas játékra, itt ezt szokták megvitatni természetesen sok egyéb mellett, ezért is van sokszor ajánlva az i5 de, ha visszanézed a sokezer hozzászólást az utóbbi hónapokban ez világosan kitűnik,
(Muerte: tudom tudom befogom)

[ Szerkesztve ]

(#20341) maximilian4 válasza #86952448 (#20337) üzenetére


maximilian4
addikt

Tiszta lap hogy az i7 alkalmasabb, mint ahogy egy 1080 is alkalmasabb játékra mint egy 1060. Te nagyon más irányba akarod elterelni a vitát, félrevezetően. Az írás közel sem azt támasztja alá hogy egy i5 alkalmatlan lenne, hanem azt hogy a több szál számít. Viszont nekem elég sok kérdés felmerült pl. a mérési környezettel (is) kapcsolatban, amit mások le is írnak. Ha már gyakorlati tapasztalat. Gondolom a több tucat kommentelő gyakorlati tapasztalata meg le van sz*rva?

Ha valaki megkérdezi hogy a bf1 játszható-e egy i5-ön azt fogom válaszolni, hogy igen, bőven játszható. Ha megkérdezi hogy alkalmasabb e egy i7, azt fogom válaszolni hogy alkalmasabb.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20342) Muerte válasza #86952448 (#20340) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem.Nem ez a lényeg.Nincs semmi bajom a Lenovoval.Én eleve nem vennék gépet játékra 300k körül több szempontból sem,ezért nem is érdekel és nem is ajánlok új gépként senkinek semmit abban az ársávban.

Azért ne ajánljon senki semmilyen gépet,mert neki éppen az van,és akkor az a jó,a többi meg biztos csak rosszabb lehet.És ne ajánljon gépet olyan,akinek még más gépe nem is volt,azon az egyen kívül amit megvett.Nulla tapasztalat,viszonyítási alap nélkül hogy lehet bármit is ajánlani? Ezt sosem fogom megérteni...

[ Szerkesztve ]

(#20343) #86952448 válasza #99094528 (#20339) üzenetére


#86952448
törölt tag

Nekem van: dell 7577 7300HQ + 1060MQ= BF1 majdnem kaki. Épphogy elég kategória, sok kompromisszummal. Borderless meg lehet próbálni, de lesz lagg úgy is.

(#20338) TheNewDawn: ^^ olvass, meg ezt is: desktop i5 7500 + 1060 3GB is épphogy elég kategória. Lagg.

Nem írom le mégegyszer

Slick, a desktop és a notebook között nem olyan nagy a különbség már szerintem. Én úgy tapasztaltam, hogy majdnem azonosak, hasonló hardverrel.

(#20348) #86952448


#86952448
törölt tag

Az 7577 (i5 7300HQ + 1060 MQ + SSD + 8GB Ram) jó notebook, kitűnő hűtéssel. Notebooknak, játszani is. BF1-hez nagy kompromisszumokkal, de használható. Mondjuk BF4-re gondolom ajánlható is akár. Billentyűje szar, nyomásút nélküli kopogós játékbill. Billentyűk kiosztása példás. Monitor általános célokra elég, profinkak nevetséges kategória. Szép is. Enyim selejt volt és használt.

Na, ez válasz lett volna egy törölt hsz-re

[ Szerkesztve ]

(#20349) Dhampir válasza PR0JECTNR56 (#20288) üzenetére


Dhampir
félisten

Igaz és emberek, "klubtagok" készek akár meghalni értük.

Egy gésa és a Télapó szerelemgyermekére gondolsz? :D

(#20342) Muerte75

Ezt ajánlanád jóval 250.000 Ft alatt visszafogottabb játékra és általános használatra? Még egér és hátizsák is jár hozzá (lehet, hogy azok többet érnek ennél a gépnél :D).

[ Szerkesztve ]

(#20350) Muerte válasza Dhampir (#20349) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem ajánlok semmit személyes tapasztalat nélkül.Kérdezz AW-kről,vagy Asus G sorozatról,arra tudok válaszolni is :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.