Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20801) Darth_Revan válasza KillHates (#20799) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Inkabb a 7820HK-t valto 6 magos 8950HK (6 mag turbo 4.3 GHz) es a 7700HQ-t valto 8850H (6 mag turbo 3.9 GHz).
7820HK jol tuningolhato es siman kibozhato belole 4.3 GHz 4 magon tuninggal, de ha csak a gyari orajeleket nezzuk, akkor a HK procinal osszes mag@Turbo orajel teren az uj HK +800Mhz-el, az uj "HQ" pedig +500 Mhz-el lesz gyorsabb, ami szerintem nem rossz...meg persze Ott a +2 mag is :)

Vajon a Media Markt es Amazon mar tud valamit a megjelenesrol ? Picit furcsa hogy hirtelen 10-25 % akciot kapott minden Intel procis laptop. Magyar Media Markt is most akcioz minden i3, i5 es i7 procis gepet, vannak eleg szep learazasok. Ocsemnek Lenovo y720-at GTX 1060-al es i7 7700hq-val 300k-ert szereztem (utolso darab volt :) ). Nem csipem a Lenovot, de ennyit megert.

KabyLakeG inkabb az also szegmensben fog dominalni, kozep es felso kategoriaban Coffee Lake-H az AMD-nel jelentosen erosebb Pascal VGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#20802) bandras54 válasza DamianB (#20800) üzenetére


bandras54
aktív tag

Azt olvastam, h nem tartozik majd az olcsóbb cpu-k közé.

(#20803) spyduck válasza spyduck (#20796) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az egyik foglalat NVME a másik pedig sima M.2 mégsem működik. Valami jó ötlet? :)

(#20804) Mikulásbá válasza spyduck (#20803) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tedd át a másikba és úgy próbáld-akár már OP-al is.

(#20805) DamianB válasza Darth_Revan (#20801) üzenetére


DamianB
őstag

Wow szép fogás :C

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20806) spyduck válasza Mikulásbá (#20804) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az M.2-be nem megy bele fizikailag. BIOS frissítés lenne szerintem a megoldás, de nem mertem megcsinálni. Nincs normális support...

(#20807) kirjak válasza KillHates (#20799) üzenetére


kirjak
aktív tag

HH ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#20808) maximilian4 válasza kirjak (#20807) üzenetére


maximilian4
addikt

Az én meglátásom szerint:
1. mert vékony házakba szánják, 0 hűtéssel, melegedni pedig ez is fog ha játszol
2. mert a nagyobbik vega m-es modell is csak az 1060 max-q-ra szolgál alternatívát, tehát ha erősebb gép kell szóba sem jöhet a kaby lake g

Ráadásul amilyen ultrabook jellegű notikba szánkák tényleg nem lesz alkalmas játékra.

Amúgy te hogy lettél jogosult egyéni arcképre?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20809) maximilian4 válasza maximilian4 (#20808) üzenetére


maximilian4
addikt

Ráadásul a gyártó által közzétett szintetikus teljesítményadatok semmiit nem jelentenek, ha a játékok nem lesznek megfelelően optimalizálva a hardverre. Ilyen terén az nvidia pedig ott szopatja őket és úgy ahol és ahogy akarja. :D

Maxi

(#20810) Mikulásbá válasza maximilian4 (#20808) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Zenbook Pro most is alkalmas játékra-na nem max és full,de ahhoz képest komoly vas!Még nem tudni,hogy lesz-e ilyen gép.8. genes igen,de lehet,hogy csak sima CPU+külön GPU verzió.

(#20811) maximilian4 válasza Mikulásbá (#20810) üzenetére


maximilian4
addikt

Hány másodperc után throttlingol? Notebookchecken azt írják még a 7300HQ-s verziónak is limitál a TDP 15 watt-ra komolyabb játékok alatt, bele sem merek képzelni 7700HQ-val milyen drop-okat produkálhat. :D

"The second test sample with the Core i5-7300HQ processor showed the same behavior under load. The TDP is limited to 15 Watt once the core temperature surpasses 90 °C."

"The processor will reach temperatures above 90 °C (~194 °F) and reduce the clock to 2.6-2.7 GHz (91°C/~196 °F @ 35-36 W).However, this level cannot be maintained for long because there is another significant drop after two minutes. The processor cores run at only 1.4 GHz and a consumption of 15 W (75 °C/~167 °F), so at just 1/3 of the specified 45 W."

(#20812) Mikulásbá
Semmilyen játékra nem alkalmasak ezek szerény véleményem szerint...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20812) Mikulásbá válasza maximilian4 (#20811) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy írtam-nem komoly játékra.

(#20813) Rickeffe válasza Darth_Revan (#20801) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nem lehet, hogy a meltdown/spectre mizéria miatt? Vagy ez már régebb óta tart?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#20814) Dhampir válasza Darth_Revan (#20801) üzenetére


Dhampir
félisten

300-ért nem láttam ott, csak 348.000 Ft körül. Ennél volt olcsóbban is? :F

(#20815) maximilian4 válasza Dhampir (#20814) üzenetére


maximilian4
addikt

Úgy tűnik neki volt 300k-ért is. Nekünk is lehetne... Biztos alanyi költségkedvezmény.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20816) kirjak válasza maximilian4 (#20808) üzenetére


kirjak
aktív tag

Vettem egy év prémiumot , szeretném támogatni a prohardvert.

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#20817) maximilian4 válasza kirjak (#20816) üzenetére


maximilian4
addikt

Ja értem. Most már rémlik hogy amellett is jogosulttá válik a felhasználó az egyéni arcképre. Nem ugrott be.

Maxi

(#20818) Darth_Revan válasza Dhampir (#20814) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Box's, lemaradt hogy meg hasznaltam kupont is es azzal jott ki anmyira. 348 volt anelkul.

[ Szerkesztve ]

(#20819) NTonee válasza maximilian4 (#20817) üzenetére


NTonee
veterán

a pénz bármit, bármikor felülír
...mindent is felülír

(#20820) KillHates válasza NTonee (#20819) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hinném, hogy a lóvéról szólna, inkább egy gesztus az üzemeltetők részéről...
Én is támogattam ez úton a fórumot, mert nekem némi munkát is biztosít és a szakmai reputációmat is tudom építeni innét is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20821) NTonee válasza KillHates (#20820) üzenetére


NTonee
veterán

Korábban az egyéni arcképért meg kellett dolgozni, ma megveheted. Én csak ennyit látok belőle.
A támogatás részével nincs is gond, azt én is megtettem korábban.

[ Szerkesztve ]

(#20822) KillHates válasza NTonee (#20821) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem egyéni, hanem van egy plusz sor arckép amik közül választhatsz :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20823) NTonee válasza KillHates (#20822) üzenetére


NTonee
veterán

ohh, értem :R

(#20824) #86952448


#86952448
törölt tag

Ajánljatok már valami vasat fotószerkesztéshez havernak 250.000 körül. A milyen vasat vegyekben csak egyet ajánlgattak, de az u professzoros.

Én nem bánnám, ha majdnem gamer lenne a gép, már ami a hardvert illeti. Nem kell jó hűtés, nem lesz játszva vele. Ide írtam, mit akarok: https://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_140320-140320.html

Fontos, hogy majdnem jó kijelzője legyen a színek miatt. Az én első acer v nitro vasamnak szép volt a képe, de nem értek a színekhez. Tudjátok, ami trottyolt.Jó kis vas volt az, csak gamingre volt alkalmatlan. Jóaz kijelzőileg?

Kösz, előre is.

(#20825) KillHates válasza #86952448 (#20824) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy használt MacBook PRO. Csakis. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20826) #86952448 válasza KillHates (#20825) üzenetére


#86952448
törölt tag

Gondoltam rá. Szerk: nemjó, nincs pénze. Hitelképes.

---

Jóvan, jöhetnek még tippek. Annyi gamingre alkalmatlan gaming géppel volt már dolgotok, biztos van köztük olyan, ami színhelyes. A fotót meg ezek lazán meggörbítik, de még a teret is.

[ Szerkesztve ]

(#20827) #86952448


#86952448
törölt tag

Green screen flashingre van tippetek? Dirt3 csinálja. Ilyesmi módon

[ Szerkesztve ]

(#20828) KillHates válasza #86952448 (#20826) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megint csak a "sz@rból nem fosz ostort" dumával tudok jönni... :U
Cuppanjon rá az embered a notebookcheck-re (gondolom menni fog neki a netezés, ha megy a fotószerkesztés is) és ott mindegyik noti tesztnél van normális képernyő színhelyesség és lefedettség mérés is.
Aztán ha megtalálta a szíve választottját akkor konvertálja át a google-ön keresztűl az árgép kínálatára és máris mehet a munkáltatóiért! :K :D
Negyed millióért van bőven kínálat! A laptopszalonnában van is ennyiért M6800-as Dell PremiumColor ablakkal az elején ami bőven ki fogja elégíteni a képszerkesztés igényét! És ha jól tudom ott intéznek szopórollert is - azaz hitelt!

BÉ prodzsekt! Felkarmol személyi hitelt (250 k - a pronyódenttől vagy valami más rablóbandától) és vesz egy használt 15"-ös retinát, ha szerencséje van. A visszafizetéssel már nem lesz szerencséje... gyanítom, hogy minimum a másfélszeresét fogja majd visszaköhögni. :(

szerk: bedobdam OFF-ba, mert ez TÉNYLEG NEM A MILYEN FOSBÚKOT VEGYEK TOPIC!!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20829) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az Acer gyártótól jelenleg kapható jó ár-érték arányú gép?

(#20815) maximilian4

Y720 esetében a felső hangszórókat érdekes helyre, a zsanér elé tették, oldalt a többi rácsozat csak dísz, ha jól tudom. Persze így sem szólhat rosszul, de a teljes sztereó hanghatás nem biztos, hogy meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#20830) maximilian4 válasza Dhampir (#20829) üzenetére


maximilian4
addikt

Engem nem igazán izgat a hangszóró. Személy szerint az sem zavarna ha nem lenne a laptopokban. Szinte mindig fejhallgatót használok. Még a csúcs hiper szuper beharangozott "hangrendszerek" sem érnek semmit azzal a 2x2w teljesítménnyel, meg a csökött mélynyomóval. Fizikailag be van korlátolva, sosem lesz teljes értékű cucc, csak egy parasztvakítás, de ez az én véleményem. Egy komolyabb fejhallgató, de akár egy kevésbé komoly is oda-vissza veri ezeket a notebook hangzásokat. Főleg ha még van hozzá egy külső DAC, de anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20831) Dhampir válasza maximilian4 (#20830) üzenetére


Dhampir
félisten

Nyilván jobb hangzást produkál, de egyébként már az Y700 is elég szépen és erőteljesen szólalt meg a beépített 2 x 2 Watt + 3 Wattos hangszórócskák ellenére.

Például egy másik gép esetében, a Techkalauz Acer Predator Helios 300 tesztjében olvasható, hogy "a hangszórók elhelyezését sikerült olyan jól eltalálni, hogy amikor bekapcsolunk egy zenét vagy filmet, egészen döbbenetes térhatást produkálnak. Nem csak sztereót, hanem konkrét színpadot, mely nem ér véget a kijelző széleinél. Egészen meglepő volt hallgatni rajta a játékokat például".

(#20832) Darth_Revan válasza kirjak (#20793) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ok, akkor egy újabb érdekesség:
Acer Predator PT715-51 (a vékony 15.6" Acer gtx 1080 MaxQ VGA-val)
Magyarországon eddig a legolcsóbb helyen is 1.050.000 Ft volt, de most hála a korábban említett akciozasnak, az MM 967.900 Ft-ert adja.
Viszont, ha nem gond hogy 512 GB SSD helyett "csak" 256 GB SSD-t kapsz, akkor Amazonon most 760.000 Ft magyar áfa-val és szállítással: [link]

(#20833) #86952448 válasza KillHates (#20828) üzenetére


#86952448
törölt tag

Biztos megteccik bocsátani, de ha nincs tipp, üresen kell hagyni a hozzászólás rubrikát, és így ha off is egy kicsit, nem lépi át az ingerküszöbét az offra pattogó gumilabdafejű károgómadaraknak, akik metakommunitive szeretnék ápolni a főni fenekét azzal, hogy lépten-nyomon belémkötnek nyilvánosan, tehát egy majdnem offból totál offot kreálnak, majd rámkenik.

Ugyanakor egy gaming notebook topicban - tekintettel a tapasztalatokra és a felhozatalra - szar hűtésű gaming notebookot keresni nem is off. Realitás.
Tudjuk, hogy kell keresni, meg olvasni, de ugye nem tetszik komolyan gondolni, hogy elolvassuk a notebookcheket teljes egészében, hátha találunk valamit... Van itt bőven tapasztalat, tessek ajanlgatni.

(#20834) whitemetal33 válasza Dhampir (#20829) üzenetére


whitemetal33
tag

Szia!
Én most nemrég nézegettem a VX5-ket cucckeresőn hogy bánjam-e hogy akkor vettem és megláttam ezt .
A többiek majd tuti meg tudják mondani hogy jó bolt-e. Illetve tuti tudnak mondani ennél is jobb ajánlatot :D .
De azért gondoltam megmutatom.

Más: Gyári paszta HA nem volt rágógumi minőségű hőátadása akkor MAX meddig tudom használni? Tudom hogy lassan pasztacsereérett a VX5 de kicsit bizonytalan vagyok és ha lehet inkább halogatnám még picit :B .

(#20835) kirjak válasza Darth_Revan (#20832) üzenetére


kirjak
aktív tag

:R bár jó laposkának tűnik szegény.

(#20834) whitemetal33: ne halogasd , abból nem lehet baj ha hamarabb cseréled de ha később.....

Akkor max jól betrottyol. :U

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#20836) DamianB válasza #86952448 (#20833) üzenetére


DamianB
őstag

Engem nem zavar az off meg nem is érdekel az egész de mi az hogy ez egy gamer laptop topik és tessék ajánlgatni nektek jó kijelzőjű laptopot senkinek se ez a munkája ha nem segít senki akkor ez van mégis kaptál segítséget nem voltál meg elégedve vele ajánlottak weboldalt hol néz szét de ne hogy már végig olvasd azt a sok tesztet :Y . Én a barátod helyébe ha ilyen sok pénzt költenek igenis neki állnék át olvasni a weboldalakat ha jó pár óramba is telik . Én mielőtt telefont laptopot vagy egyéb dolgot veszek, utazók hónapokig olvasok utána a dolgoknak (persze érdekel a téma azért is ) és ha végképp nem találok infót akkor írok így kerültem ide Max által. Nem beléd akarok állni félre ne érsd semmi bajom nincs veled csak ez nekem kicsit visszás volt. :U

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20837) echterion válasza Darth_Revan (#20832) üzenetére


echterion
nagyúr

MaxQ ide vagy oda, ez nagyon hurkavékony gépecske ehhez a cucchoz. Sztem.

(#20833) workdontplay: Hallod, menj már a facebook-ra ezekkel az off-os dolgaiddal, ne ezt a fórumot szemeteld tele mindenféle butasággal, amit nyakatekert módon hozzá szeretnél kötni a fórum témájához. Köszi a megértést, pápá.

**********

(#20839) Muerte válasza #86952448 (#20824) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gaming notebook topik=Nem fér bele,milyen gépet vegyek kicsi pézé fotószerkesztésre,ezt itt zárjuk le.

(#20840) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy a gépemre milyen autós játékot tudnátok ajánlani? Adott egy HP notebook, RAM 8GB, CPU AMD A8-7410 2.2GHz, GPU AMD Radeon R5 2GB. Kb 6-7 éve nem játszok videó játékokon a gépekhez sem sokat értek, azt tudom hogy a notebookom nem egy erőmű és ehhez mérten szeretném, ha tudnátok ajánlani élethű grafikájú autós játékot. Köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#20842) bandras54 válasza ACAB95 (#20840) üzenetére


bandras54
aktív tag

Élethű grafikája játékhoz sajnos erőmű kell, bár kinek mi az élethű. Szerintem előbb célba érsz, ha a CPU, gpu párossal rákeresel játéktesztekre és megnézed mennyi fps-t tud.

(#20843) Muerte válasza ACAB95 (#20840) üzenetére


Muerte
Topikgazda

NFS szériából a 2012-es Most Wanted-ig bezárólag:[link]
Grid 1-2,de arra készülj fel hogy nagyon le kell butítani majd a grafikát ahoz is hogy egyáltalán elinduljon,és a folyamatos 60 FPS sehogyan sem lesz meg.[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#20844) echterion válasza ACAB95 (#20840) üzenetére


echterion
nagyúr

Grid. Nagyon jó, könnyen irányítható játék, alacsony gépigénnyel, de mégis szép grafikával.

**********

(#20846) k-adi válasza Muerte (#20839) üzenetére


k-adi
nagyúr

:R

(#20847) Pocok256


Pocok256
veterán

Na akkor köszöntem a topiknak az eddigieket bb :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20848) kirjak válasza Pocok256 (#20847) üzenetére


kirjak
aktív tag

Minden jót AW tulajú barátom ! :K

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#20849) KillHates válasza Pocok256 (#20847) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne menj el! Tömök mellé Neked még gap padot, csak maradj!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20850) ACAB95 válasza Muerte (#20843) üzenetére


ACAB95
tag

Köszönöm! Még nézegettem videókat a Dirt 3 játékról is... szerinted futna a gépemen?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.