Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20751) DamianB válasza buherka (#20750) üzenetére


DamianB
őstag

Tudom ezt sokszor megbeszétük Gl ekkel kapcsolatban de ennyiért már együtt éltem volna a bajaival. Viszont az emagos rész elgondolkodtatott.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20752) buherka válasza DamianB (#20751) üzenetére


buherka
addikt

Bátor vagy ha úgy gondolod hogy egy 6700HQ Intel meg egy 1070-es Nvidia ebben a gépben nem fogja összesz@rni magát.
Ha megveszed, akkor legalább jól megtanulsz pasztázni. :DD
Ha egyáltalán van nekik belőle. Mert már olyanról is hallottam, hogy egyszerűen nincs is nekik a hirdetett termékből. Ha meg számon kéred őket, le se tojják a fejed. Az ügyfélszolgálatuk egy nulla.

Magyarországi garid nem lesz az tuti...erre készülj. :N

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20753) DamianB válasza buherka (#20752) üzenetére


DamianB
őstag

Igen most utánuk olvastam hát nem valami biztatóak a sztorik én már rendeltem tőlük dolgokat de mind ilyen kis összegű háztartási dolog volt . Ezért kellett volna a 4 év jót állás ha össze szarná magát de ezek után inkább hagyjuk ha ennyit ér a jótállásuk . :C

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20754) Darth_Revan válasza DamianB (#20747) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ennyiert jo vetel,de arra keszulj fel, hogy kiveve a dobozbol KB hasznalhatatlan lesz. Ennek az uj modelljeben, a GL503VS-ben uj hutes van es az eppen de throttling alatt tartja a CPU es gpu-t, Na de ebben a regi modellben mi ndkettto osszehugyozza magat.
Egyetlen megoldas a dologra, ha ujrapasztazod folyekony femmel, viszont ez veszelyes folyamat es ha nem vagy gyakorlott akkor konnyen csinalhatsz belole egy 400k-s ajtotamaszt.

Folyekony femmel kepes csak elfogadhato homersekleteket hozni.

Ez a model amugy Magyar peldany, azaz elnie kellene a 2 EV Magyar haztol hazig garancianak...csak a 2 ev alap jotallas mellett az Emag meg ad sajat 2 evet.
Tehat szerintem a 4 EV az 2 EV Magya garamcia magyar asus-on keresztulr+2 EV roman garancia emagon keresztul.

Azert kerul ennyibe ez a GEP, mert mar "elavult". A CPU is " csak" 6700hq Skylake es a kijelzo is "csak" 75 hz-en uzemelo G-Sync panel. Ebbol a gepbol az utolso keszlet nyar veget fele futott ki 480k koruli aron. Gondolom Emag meg talalt parat es most nyomott aron szabadulnak toluk.

[ Szerkesztve ]

(#20755) buherka válasza DamianB (#20751) üzenetére


buherka
addikt

Tessék...van itthon is, egy generációval újabb verzió is. Hivatalos valós 2 év magyar garival. Meg ott van a 60 napos visszavásárlási gari...ha nem tetszik szépen visszaadod nekik.
max Te is kapsz egy "használt" gépet mint itt a kolléga. :U

Ez még mindig az a széria, aminek a nyitott kijelzője eltakarja a hátsó szellőzőrostélyokat. Jó nagy mérnöki bravúr....amit az új szériában kijavítottak.

Hát figyelj, ha a játékok nem is fognak mindig úgy futni rajta ahogy szeretnéd mert trottyolni fog mint az állat....a PROHARDVER az max beállításon hasít majd. ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20756) Darth_Revan válasza buherka (#20755) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ki kapott hasznalt gepet MM-tol? Lemaradtam :(

(#20757) DamianB válasza Darth_Revan (#20754) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi a válaszokat . Igen tudom hogy azért ilyen olcsó meg pesze sejtettem hogy 2+2 az a négy év csak amit mondasz is ennyiért nagyon nehéz ki várni a nyár végét :( , Wow Buherka ez tényleg nagyon jó ajánlat :R

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20758) #86952448 válasza Darth_Revan (#20756) üzenetére


#86952448
törölt tag

Éne' G752VT dobozán volt több MM-es címke. Számításaim szerint én voltam a 3. vevő. A MM jegyzőkönyvre azt írták, hogy túl sokszor volt eladva, zavaróan sok a dobozán a MM-es zárószalag.

(#20759) maximilian4 válasza #86952448 (#20758) üzenetére


maximilian4
addikt

De azért azt tegyük hozzá hogy legalább a gép hibátlan volt. :D
Aztán vettél helyette sokkal drágábban egy sokkal rosszabb gépet...na mindegy.

Maxi

(#20760) Dhampir válasza maximilian4 (#20759) üzenetére


Dhampir
félisten

Használtan talán nem annyiért kellett volna adniuk.

(#20761) #86952448 válasza maximilian4 (#20759) üzenetére


#86952448
törölt tag

És az is használt volt... :D

(#20762) maximilian4 válasza Dhampir (#20760) üzenetére


maximilian4
addikt

300-ért nem volt az rossz ár.

Maxi

(#20763) Angel2014


Angel2014
addikt

Ma egy barátom vett volna egy kp-ért egy Lenovo Y720 at az euronicsben , felhívtuk és azt mondták nem lesz már több.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20764) maximilian4 válasza Angel2014 (#20763) üzenetére


maximilian4
addikt

Csak kp-ért nem lesz több vagy más fizető eszközzel sem elérhető? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20765) #86952448 válasza maximilian4 (#20764) üzenetére


#86952448
törölt tag

Ezentúl bitcoinnal kell fizetni érte.

(#20766) maximilian4 válasza #86952448 (#20765) üzenetére


maximilian4
addikt

Sztem azt most sehol nem fogadják el. Pár nap alatt már csak a felét éri (20k dollár -- 10K dollár vagy más annyi sem) és folyamat ingadozik az értéke hatalmas kilengésekkel. Nem is tudom egyáltalán hogyan lehet ésszerűen így fizetőeszközként felhasználni. De a legjobb hogy a bitcoin konferenciára nem lehetett megvenni a belépőt vele. A belépő ára 1000 dollár volt.Emlékszem volt nemrég hogy valaki valami luxus autóját adta el bitcoin-ért (mikor még rendes ára volt), namost az hatalmasat szívott, mert jelenleg félár alatt adta el.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20767) #86952448 válasza maximilian4 (#20766) üzenetére


#86952448
törölt tag

Szerencséra van alibim, hogy miért nem értem a kriptolóvék működését. Asztalosként ezt nekem mindenki elnézi. Egyszerűen nem értem, mi tartja életben, de leginkább azt nem értem, mi szükség rá a piacon. Azt írják, hogy maga a piac tartja életben. Hát, lehet, hogy nem tartja életben.

(#20769) hszilard666 válasza maximilian4 (#20766) üzenetére


hszilard666
veterán

A bitcoin az emberi befolyásolhatóság iskolapéldája. Azért ért annyit amennyit mert valaki azt mondta. Az érdekes benne egyébként hogy lenyomozhatatlan a tranzakciós térkép, avagy a feketepiacon pokolian kedvelik/kedvelték. Bűntetlenül vehettél fegyvert, szerveket, embereket. De most nagyon beszakadni látszik. Anno 2011 ben az egyik haverom felajánlotta hogy behúz engem is, én hülye nemet mondtam. Pedig a csávó ma már a 2. házát veszi... Mindegy így akarta a sors.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#20770) maximilian4 válasza hszilard666 (#20769) üzenetére


maximilian4
addikt

Ki gondolta volna még mikor 2 dollár volt az ára. Most jelenleg (is még) van sok nyertese, de mikor ez kipukkan, nemzetközi köz- és/vagy (üzleti, állami) magánérdekek megbuktatják, esetleg magától bukik a dolog, akkor nagyon sok és nagyon nagy vesztesei lesznek. Gondolj azokra akik a jelenlegi magas árakon vásárolják fel a termelési eszközöket, üzletemberek erőműveket vesznek...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20771) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Aki most tervez venni drága gamer laptopot,, az siessen, mert a franciaknal akciós a Chimera !

Asus ROG G703VI-E5095T 865.000 Ft (2.803,48 euro magyar áfa-val és szállítással)

Nem csak hogy olcsóbb, mint a Magyarországon kapott modell, de a felszereltség is jobb, mivel ebben 256 GB SSD helyett 512 GB van, illetve a szorzozaras 7700hq helyett 7820HK processzor!
Garancia az 2 év háztól - házig garancia erre is (Magyarországon is).

Egyetlen hátránya hogy magyar bill helyett francia van neki, így aki nem tudja fejből hogy hol vannak a magyar karakterek, annak matricaznia kell, amíg meg nem tanulja.

[ Szerkesztve ]

(#20772) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Még az AW-m előtt 15" 1060-as gépek is szerepeltek a lehetséges célgépek között, akkor volt egy ígéretesnek látszó induló, a XMG Core 15.

Senki meg ne vegye, a hűtés csapnivaló lett.

(#20774) Medocsabi válasza PR0JECTNR56 (#20772) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez a hűtés olyan mintha valami filléres lenovoba tervezték volna :Y

(#20775) PR0JECTNR56 válasza Medocsabi (#20774) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az első, csak a külsőségeket prezentáló rendereken pedig jól nézett ki, a 3 hűtőnyílásos kialakításból arra gondoltam, hogy valamilyen Dell 7559-szerű hűtés megoldás lesz benne, ehhez képest ez elég hitvány lett.

(#20776) Muerte válasza PR0JECTNR56 (#20775) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát igen,ez egy kissé karcsú I7/1060-hoz.Érdekes,nem láttam mostanában Clevo-tól ilyen gyenge hűtést.

[ Szerkesztve ]

(#20778) DamianB válasza Darth_Revan (#20771) üzenetére


DamianB
őstag

Ez gyönyörű na ezt megvenném :DD :))

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20779) kdavid23 válasza Muerte (#20715) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Clevo p751 dm2g

7700K + gtx 1080

performance módban 3dMark11 futtatása közben :
maximum áramfelvétel a konnektorból 286W !! tuningolni nem merem és nem is fogom, örülök, hogy stabil...
hőmérsékletek:

Dr. Dávid

(#20780) Mikulásbá válasza DamianB (#20778) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majdnem tiszta G752,csak még vastagabb,nehezebb,kis dizájn módosítással.

(#20781) Muerte válasza kdavid23 (#20779) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tuningnak nincs értelme,pillanatok alatt kifogynál a 330W-os tápból is,ahoz a duál 330W-os,vagy az Eurocom 780W-osa kellene [link].Én is sokat vergődtem anno 780M SLI/330W-os táppal,szinte már +140MHz-nél határon volt a táp,mindig az utolsó combined tesztnél "dőlt be" mikor a GPU/CPU egyszerre kapja az ívet.Jó tápnak van azért némi tűréshatára,olyan 30-60W amivel pár percig túl lehet tolni,de utána ki szokott oldani amíg vissza nem hül.
Nálam úgy nézett ki hogy 2x100W a két vga alapon.4,4-4,5GHz-en a proci olyan 80W környékén kért a feszelés miatt,és erre jött (volna) a gpu tuning,de nem tudtam fele annyira sem megküldeni,mint amit a vga-k egyébként bírtak volna,mert a végén mindig elfogyott a táp.Egy kártyával megküldtem én úgy hogy első volt a kategóriájában :DDD [link]

A GPU 87°C load,ahoz képest hogy egy 15"-os gépben a 180W-os 1080,ahoz képest jó,de amúgy meg nem egészen egészséges :)
Nem tudom érdemes lenne-e bepróbálni folyékony fémmel,lehet hogy a helyszűkösség miatt ugyan úgy befűtene,csak max 10-20 percel később.

[ Szerkesztve ]

(#20782) DamianB válasza Mikulásbá (#20780) üzenetére


DamianB
őstag

Engem eddig ez a gép talált be a legjobban :B remélem esik az ára és lesznek még ilyen akciók

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20785) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nagyon off,de hátha! Van ötletetek hol lehet baráti áron huawei p10 kijelzőt cserélni? honlapon néztem,de az 50 ropit túlzónak találom.(vannak itt páran akik szakik azért merem ideírni)

(#20786) buherka


buherka
addikt

Folyékony fém mackós paszta...így ne használd.
:DDD :DDD :DDD

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20787) Angel2014 válasza buherka (#20786) üzenetére


Angel2014
addikt

Ez mit csinált vele [link] lemarta a sarkát?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20788) buherka válasza Angel2014 (#20787) üzenetére


buherka
addikt

Az egy régi Socket A-s AMD-s asztali proci...szana-széjjel van sarkazva. :D
Sokan pórul jártak anno, ha nem használtak ilyent...

Nekem is jutott egy ilyen Barton proci...de annak csak picit volt megpattanva az egyik sarka, és a működését nem befolyásolta.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20789) Angel2014 válasza buherka (#20788) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt soha nem fogom megérteni mi képes így lesarkazni egy procit,és azt sem értem az AW-ém ben hogy tudták a vg-at..

Levésik vagy mit csinálnak vele? Vagy csavarhúzóval keni fel a pasztát?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20790) buherka válasza Angel2014 (#20789) üzenetére


buherka
addikt

Sajna anno nagyon béna volt a socket 462-es hűtésének a felfogatása. Rá kellett feszíteni a hűtést a procira, aminek ugye szabadon volt a magja. Az egyik oldalon kézzel beakasztottad, a másik felén meg többnyire csavarhúzóval bepattintottad a proci foglalatba. Ilyenkor jó nagy erővel feszült neki a hűtés a magnak...és ha még jól meg is billentetted a hűtést közben...már pattant is le a sarka, mint az üveg. Aztán se kép se hang...volt egy lesarkazott procid, ami ment a kukába, vagy instabil lett mint az állat.
Ez a két pontos felfogatás, nem volt egy nagy bravúr. Hullottak a CPU-k mint a legyek.

Erre volt az a lesarkazásvédő, hogy ne tud billegtetni a hűtést rajta. Sokan telefonkártyából faragtak ilyen eszközt, hogy ne nyírják ki a CPU-t.

Notinál nem láttam én még ilyent....de simán elképzelhető, hogy vannak itt is balfaszok. Meg itt nem akkora erővel feszül rá a hűtés a CPU-ra meg GPU-ra. Billegtetni sem nagyon tudod.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20792) Muerte válasza buherka (#20790) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Laptop GPU-t is le tudják sarkazni akik elég "tehetségesek", pl.elég hozzá hogy egyenként húzza meg barom módjára a csavarokat.

(#20793) kirjak válasza Darth_Revan (#20771) üzenetére


kirjak
aktív tag

Jónak tűnik de Svájcba nem szállítják... Ha látsz még ilyet szólj ! Thx

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#20794) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Behoztak hozzám egy One K73-5N (Clevo P771ZM) notebookot SSD bővítésre. Rendeltem is hozzá nagykerből egy Samsung 960 EVO - NVMe - 500GB SSD-t. Látja a BIOS és fel is tudom rá telepíteni a Windows 10-et viszont nem hajlandó bootolni róla.

BIOS-ban az összes lehetőséggel megpróbáltam feltelepíteni (ACHI, RAID, UEFI, LEGACY stb...). Direkt kiszedtem belőle a másik SSD-t és HDD-t is, hogy ne zavarjon be. Próbltam rárakni Win7, Win8, Win10-től kezdve mindent már. Tudom, hogy a legacy mód nem működik az NVME SSD-nél, meg azt is, hogy a WIn 7-el se megy, ettől függetlenül kínomban már azt is megpróbáltam.

Van valakinek ötlete? Én arra tippelek, hogy ez a chipset nem támogatja az PCIE SSD-t, bár a Lenovo Y700-ban mégis megy, ami ugyancsak Intel 4. generáció. Tudom, hogy nem azonos a chipset, de ha már látja meg fel is bírom telepíteni, akkor miért nem engedi bootoltatni?

(#20795) KillHates válasza spyduck (#20794) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ide lenne a 960-as?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20796) spyduck válasza KillHates (#20795) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ide: [link]

Most esett le, h ketto hely is van benne basszus. Akkor lehet a masik lesz a nyero? Azt meg sem probaltam :D

[ Szerkesztve ]

(#20797) Angel2014 válasza spyduck (#20794) üzenetére


Angel2014
addikt

[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20798) maximilian4 válasza spyduck (#20796) üzenetére


maximilian4
addikt

Elvileg egyébként mindkettő m.2 sata (azaz nem nvme), de egy próbát mindenképp megér. Én találkoztam olyannal hogy a gyártó sata-nak írta, aztán kiderült hogy amúgy nvme/pcie-t is tud, vagy mint az enyémmel hogy maga a foglalat tudta, de csak egy gyárilag kiadott bios frissítés után működött. Nem hiszem hogy itt a telepítéssel lesz lesz a baj. Nálam még az kavart be mikor felraktam a win10-et, hogy be volt kapcsolva valami lan boot a bios-ba, aztán mindig kiírt vmi hülyeséget mielőtt betöltött a rendszer, azt kikapcsoltam. Bár tuti nem ez a baj nálad.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20799) KillHates


KillHates
nagyúr

Úgy nézem a KabyLakeG nem fogja feldúlni a gaming notebook piacot .....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20800) DamianB válasza KillHates (#20799) üzenetére


DamianB
őstag

Ha viszonylag olcsón adják akkor az alsó szekció t fel fogja turni kicsit .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.