Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20351) Ianbond válasza Muerte (#20350) üzenetére


Ianbond
tag

gl 553-al van vmi tapasztalatod?

(#20352) Muerte válasza Ianbond (#20351) üzenetére


Muerte
Topikgazda

GL-el nincs,de Darth Revan letesztelte: [link]

(#20353) NTonee válasza Muerte (#20352) üzenetére


NTonee
veterán

nálam úgy kb itt van vége a gl553 témának

Ez minden, csak nem hűtés. Szánalom, hogy az asus képes ilyen gépet a gamer kategóriába bedobni. KillHates is ugye megénekelte már párszor, hogy a belseje nem több egy tejfölös doboznál. Műanyag csavarfészkek, csúnyán nézel rá és széthullik. Hogy már nem throttlingol... nos, azért megnézném én a terhelés alatti frekvenciákat, mert a gép elődje is csak úgy tudott 90 fok alatt maradni, hogy már 80foknál elkezdte visszavenni az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

(#20354) Pocok256 válasza NTonee (#20353) üzenetére


Pocok256
veterán

Viccesnek és szánalmasnak tartom, hogy egy DVD olvasó miatt ennyire meg kellett nyomorítani a gépet nézzétek meg kb 30% helyet foglal csak az a nyomorult olvasó amit évente 1 szer talán ? használ az ember a helyére pont befért volna egy korrekt hűtési rendszer és ha mégis kéne dvd, usb csatival kívülről lehet rákötni kb 5k pénzért lehet venni egy ilyet, vagy adjon a gyártó hozzá ha nagyon akar.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20355) Dhampir válasza Pocok256 (#20354) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam jó pont a DVD olvasó. :) Vastagabb házat és más elrendezésű belsőt kellett volna tervezni. Nézz meg például egy Dell Precisiont, milyen szépen elrendezett a belseje. Ezek a konzumerek néha nagyon gagyik. :(

(#20350) Muerte75

Jogos. :K
Sajnos azok a típusok annyira nem érdekelnek, inkább csak rácsodálkozásképpen. Az AW még hagyján, de az nem az az árkategória, ami érinthetne. :B

[ Szerkesztve ]

(#20356) maximilian4 válasza Pocok256 (#20354) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem is akármekkorára venti és hűtőborda férne be oda. Úgy letudná adni a hőt mint a huzat. Szándékosan csinálták ezt. Ennyi pénzért ezt kapod és slussz passz. Ha kell 2 körös hűtés, akkor vedd meg a drágább gépet. Csak abba nem gondoltak bele hogy inkább ugyanannyi pénzért megveszi a júzer más gyártó gépét, ahol valamivel jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20357) Pocok256 válasza Dhampir (#20355) üzenetére


Pocok256
veterán

Most lehet magam ellen beszélek de amióta van 13 as AW m azóta megtanultam nem feltétlen kell a vastag ház itt a gépem aránylag vékony és simán lehűti az i7 1060 kombót is, throttling nélkül, egy dolog kell neki, egy kolás kupak kb talpai alá, vagy egy 3k forintos hűtőpad. Más tészta, hogy cserébe elég hangosan dolgozik, de élhető kompromisszum.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20358) Dhampir válasza Pocok256 (#20357) üzenetére


Dhampir
félisten

Hidd el, hogy én is szívesen "megtanulnám", illetve megtapasztalnám. :D

A magas hang sajnos a velejárója, nekem a 7559 sivítása is hangosnak tűnt már.

(#20359) Muerte válasza Dhampir (#20355) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mire használsz manapság még DVD olvasót? :) Én szerintem 3 éve már biztosan nem raktam bele semmit az enyémbe,talán utoljára még gyári AW-s win7-et telepítettem vele,később még azt sem.Játékot utoljára 2002-ben vettem CD-re,a MOHAA-t,minden steames,meg origines,meg uplay-es,sokkal egyszerűbb,a DVD-ket amúgy is megeszi a fene,még tokjukban állva is 4-5 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#20360) Ianbond válasza Muerte (#20352) üzenetére


Ianbond
tag

Köszi a linket a tesztről :)

(#20361) Muerte válasza NTonee (#20353) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen.A múltkor is futottunk itt már pár kört a GL-lel kapcsolatban.Én amit utána néztem abból az derült ki hogy a GL702-703 az élhető hőfokokat produkál,ha megkapja a folyékony vasat,de másról nem tudok nyilatkozni,kezemben soha nem volt egy sem.
Az biztos hogy ha nekem 300-350e Ft lenne a max keretem,akkor eszemben se jutna hogy új gépet vegyek,de ez én vagyok...mások meg máshogyan gondolják :)

[ Szerkesztve ]

(#20362) Dhampir válasza Muerte (#20359) üzenetére


Dhampir
félisten

A nemrég megvett Kincsem DVD-t is arról játszottam le, de a szinkronos Clear Sky játékot is lemezről. Habár az utóbbi is megvan Steamen is, de angol nyelven beszél (persze a magyar sem illik bele az adott környezetbe, de vicces hallgatni). :) Valamint időnként saját felvételes videó és hanganyagokat kell megszerkeszteni és kiírni.

Rendelkezem külső író-olvasóval is, de minek hurcoljam még azt is. Sokkal praktikusabbnak tartom a mobil "svájci bicskát" ebben az esetben. A hordozhatóság megőrzése mellett a folyton kézügyben lévő beépített "szerszámkészlet" számomra fontosabb, mint a 100+ FPS-t biztosító hardver játék közben. Ilyesmiben etalon egy régebbi workstation, amelyek a szép kijelző mellett mindezzel a plusz tudással is fel voltak vértezve és pár játékra is be lehetett fogni a jobb konfigokat, vagyis úgy lehetett használni, mint egy asztali gépet.

[ Szerkesztve ]

(#20363) #86952448 válasza Muerte (#20361) üzenetére


#86952448
törölt tag

A leghülyébb G752VY háromötven. Persze használtan biztos jobbat veszel, csakazmeg... rá lehet pacsázni.

Talán ha szakszervizben átnézik vásárlás előtt... nemtom.

A GL702-nek is rányílik a kijelzője a kipufogóra, nem?

[ Szerkesztve ]

(#20364) #86952448


#86952448
törölt tag

(#20365) NTonee válasza Muerte (#20361) üzenetére


NTonee
veterán

A 702-703nak már egészen más hűtése van. Igen, az már megüti a használható szintet, mondjuk cserébe jóval drágább is, 400 körül van. Ez a 250 körüli kategória még mindig egy halom fos. Az első, amin már el lehet gondolkodni, szerintem a dell 7567 és 7577. Ráadásul most egy kicsit be is csúszott az áruk 300 alá oprendszer nélkül.

(#20363) workdontplay:
Nem, a 702-nek pont ki van "vágva" ott hátul azon a részen.

[ Szerkesztve ]

(#20366) maximilian4 válasza #86952448 (#20364) üzenetére


maximilian4
addikt

Te vitázol itt a bf1-ről, fenét nem érdekelné amúgy, de legalább tedd már off-ba azt az istenverte hozzászólást kérlek.

Mirr Murr
Szerintem 240-ért simán jó vétel lehet ez a konfig. Ha lehet hinni a kolléga méréseinek (miért ne lehetne, feltöltötte), akkor az i5-tel elbír a hűtés, az rx560m pedig egy jó kis multimédiás kártya. Ha nem a TMX vinné a szervizt én nem gondolkoznék rajta, de így neked kell eldönteni hogy beválallod-e. Lehet hogy egy jó darabot fogsz ki, de ha javítani kell...akkor inkább irány KillHates mint TMX

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20367) maximilian4 válasza NTonee (#20365) üzenetére


maximilian4
addikt

7567/7577 láttuk milyen minőséget képvisel. Semmivel sem jobb mint a többi budget. Ugyanolyan kompromisszum dús választás.

702/3 alá meg ha nem raksz fémet, ugyanolyan szar mint a többi gl. Ráadásul 400zé...vicc. Akkor már ezerszer inkább egy előző genes hardverrel rendelkező g752 980m-mel 350-ért.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20368) #86952448 válasza maximilian4 (#20366) üzenetére


#86952448
törölt tag

Fogalmad sincs (nem is lehet) hogy pontosan kit érdekelnek, vagy kit nem a BF1 és az azt futtató hardver összefüggései. És az én felfogásomban egyáltalán nem off. Még akkor sem, ha a góré esetleg így gondolja. Ezesetben persze alkalmazkodom, de még nem szólt. Lehet, hogy a gaming notebook és az azzal futtatható game esetleg kapcsolatban állnak tematikailag.

[ Szerkesztve ]

(#20369) maximilian4 válasza #86952448 (#20368) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez a topik nem erről szól, szimplán ezért írom amir írok. Valaki kérdezte hogy játékra alkamas-e egy i5/1050-1050ti konfig, erre te írtad hogyha bf1-el játszik, akkor i7 only (ez idáig oké, bár ott sem volt szó róla, de figyelmeztetésnek simán fasza). Aztán jött a sok offtopic a bf1-ről, aminek semmi köze a topik témájához és a fene nem akart vele foglalkozni. Szimplán ennyi az egész. Aki meg ezzel akar foglalkozni az úgy is ott fog rizsázni a bf1 topikban, ami teljesen okés, mert annak ott a helye.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20370) Muerte válasza maximilian4 (#20367) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jah hát én az árukat sem néztem a GL-eknek,de 400-at egyik sem ér meg valóban,annyiból sokkal jobb alternatívák elérhetőek.

(#20371) Muerte válasza #86952448 (#20368) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De most szólok :D
Ki lett vesézve már 20 soron a BF1 és a procihasználata,fejezzétek be légyszíves,akit érdekel majd visszaolvas ha akar.

(#20372) Ianbond válasza Muerte (#20370) üzenetére


Ianbond
tag

Amit en neztem az 260k igen lehet a hutese nem tul jo, de ennyiert nem talalok ilyen parameterekkel es ilyen aron mast 300at meg mar sajnos nem tudok ra kolteni

(#20373) maximilian4 válasza Ianbond (#20372) üzenetére


maximilian4
addikt

260k-ért is van jobb -vétel újonnan.

Maxi

(#20374) Ianbond válasza maximilian4 (#20373) üzenetére


Ianbond
tag

Tudsz nekem ajanlani vmit akkor?

(#20375) maximilian4 válasza Ianbond (#20374) üzenetére


maximilian4
addikt

A GL-nél még ez is jobb választás. Ha dobsz még rá egy 10-est akkor van 1050-nel is.

más

Közben beleraktam a 2. ssd-t is a gépbe. Így már van kicsivel több mint 400 giga ssd-m. :))

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20376) #86952448 válasza Ianbond (#20374) üzenetére


#86952448
törölt tag

(#20377) NTonee válasza maximilian4 (#20367) üzenetére


NTonee
veterán

Az előző gen 752 980m-el az tiszta sor. Én úgy gondolkodom, hogy árban elindulva a gl553-tól felfelé az első, amin már esetleg elgondolkodnék az a dell. Már ha csak a hűtési megoldást nézem, nekem azonnal megérné. Oké, billzet fos, kijelző sem egy csoda, de valahol engedni kell. 290ért inkább ez, mint az 553. Az meg ne legyen kiindulópont, hogy valaki kapott egy már 6x szétszedett/összeszerelési hibás használt példányt. Nyilván nem mind olyan. Belülről persze ettől sem várok többet.
A lenovo nálam (persze ez lehet, hogy csak nálam kizáró ok) a tmx miatt totálisan bukta.

[ Szerkesztve ]

(#20378) height


height
aktív tag

Sziasztok!

mi a véleményetek az MSI notebookokról azon kívül, hogy piszok drágák, szóval ?
Jó laptopok a többi márkához képest ?

[ Szerkesztve ]

(#20379) maximilian4 válasza NTonee (#20377) üzenetére


maximilian4
addikt

"Az meg ne legyen kiindulópont, hogy valaki kapott egy már 6x szétszedett/összeszerelési hibás használt példányt."

Na ez az ami nagyon nem tisztázott. Simán lehet hogy alapból szar az összeszerelés minősége.

Maxi

(#20380) Rexton


Rexton
tag

Ha egy notira rákötök egy G-Sync képes monitort, akkor azon működhet maga a G-Sync? A video kimenetek közvetlen az Nvidia kártyára vannak kötve?

(#20381) Angel2014


Angel2014
addikt

Na ez az új Battlefield 1 Jót raktam fel?

Majd 30 perc játék után 78 fok a max amire kient de visszaállt 60 fokra ...ez jó ha ez a BF 1? [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20382) DamianB válasza height (#20378) üzenetére


DamianB
őstag

Ez engem is érdekelne van egy nagyon jónak tűnő ajánlat aprón .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20383) maximilian4 válasza Angel2014 (#20381) üzenetére


maximilian4
addikt

2 perce fut hogy még csak az intro megy? :D Amúgy nem a single player fogja ám meghajtani a gépet. Multizni kell, az ér fel a stress tesztel. A single mód közel sem fogja úgy kihajtani a hardvert. 64 fős multi és nem 2 percre.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20384) NTonee válasza height (#20378) üzenetére


NTonee
veterán

Nem általánosítunk egész márkára. Konkrét gépet írj kérlek, arról tudunk legfeljebb véleményt formálni.

(#20385) echterion válasza Angel2014 (#20381) üzenetére


echterion
nagyúr

Már megint ez a battlefitty...uncsi már, na.

**********

(#20386) height válasza NTonee (#20384) üzenetére


height
aktív tag

Rendben, én erre gondoltam. :)

(#20387) maximilian4 válasza height (#20386) üzenetére


maximilian4
addikt

Ennyiért vegyél GT-t. Minden tekintetben jobb. Feltéve ha tényleg arra akarod használni amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20388) DamianB


DamianB
őstag

https://hardverapro.hu/apro/msi_gt72vr_7re_dominator_pro
[link]
Engem pedig ezek így hirtelen felrakják és már viszik is őket :F
Csak a 1060 nem tetszik de az idő nekem dolgozik remélem be esik 500 alá a 1070 is

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20389) height válasza maximilian4 (#20387) üzenetére


height
aktív tag

Egy linket tudsz róla dobni melyik modell lehet ez ?

(#20390) NTonee válasza DamianB (#20388) üzenetére


NTonee
veterán

az az a gép, amit gondolkodás nélkül csapnék le én is annyiért.

(#20391) DamianB válasza NTonee (#20390) üzenetére


DamianB
őstag

Kettő közül melyikre gondolsz? Amúgy beteg ami az aprón megy minden nap egyre jobb és jobb ajánlatok vannak mindenki most unta meg a vagy tud olcsón beszerezni ilyen jó gépeket. :F

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20392) NTonee válasza DamianB (#20391) üzenetére


NTonee
veterán

jahh, hogy ott két link volt :D a GT72-re gondoltam
amúgy a GE73VR sem rossz darab. Kollégámnak a 15ös van belőle a GE63VR. Meglepően jól hűt, jó a hangja, szép a képe. A billzet az gáz, meg belülről tejfölös pohár.

(#20393) kirjak


kirjak
aktív tag

Mi lett ezzel a fórummal? :((( ( TheNewDawn )

Marharépa szeletelést lehet venni pénzért vagy csak prémium fiókot ? :F

Ha egy márkának nem megfelelő a szervíze, hűtése stb akkor miért ne lehetne ne ajánlani ?

Majd ha megveszem az AW r4 -emet végre akkor visszajövök és csak azt istenítem ?

IGEN lehet :C főleg ha az ilyen GL xyz képeket beteszitek. :DDD

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#20394) whitemetal33 válasza Dhampir (#20349) üzenetére


whitemetal33
tag

Én a helyedben megkérdeznék vki olyasvkit akinek van ilyen kártyával notija. Én az amd mobilkártyáiban egyáltalán nem bízom, rengeteg bajom volt velük (megfelelő driverek keresgélése, játék nem ismeri fel a kártyát) nekem illetve ismerőseimnek. Ezért is váltottam Nvidiára bár tudom ebben az ársávban meg nemigen van azzal noti.

[ Szerkesztve ]

(#20395) Dhampir válasza whitemetal33 (#20394) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább csak érdeklődésképpen kérdeztem rá, sajnos összeszerelést tekintve nem tűnik elég masszívnak rendszeres hurcoláshoz.

Nekem Nvidia-val is volt kisebb gondom, igaz, hogy csak egyszer (GTX 960M esetében), mert egyébként nem túl sok gépemben volt dedikált kártya, főleg Nvidia.

AMD esetében FirePro és a régebbi ProBookokban lévőknél a gyártó által aláírt HP driverekkel nem volt problémám, a Trinityre épülő Lenovo IdeaPad Z585A drivereivel sem.

Az újabbaknál a Crimson-tól kezdődően már néha instabil helyzet alakult ki, amit a gyártó is folyton változtatott, frissített, ámbátor nem követtem végig, ám ettől függetlenül az Y700-15ACZ AMD dual konfiggal végig tudtam játszani az instabil Lost Alpha-t is.

[ Szerkesztve ]

(#20396) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem értem minek ezt erőltetni?

Pedig brutál VC hűtés van rajta...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20397) Muerte válasza KillHates (#20396) üzenetére


Muerte
Topikgazda

4K létére jó szutyok az a panel amit beleraktak.

(#20398) echterion válasza kirjak (#20393) üzenetére


echterion
nagyúr

Sajnos az utóbbi egy-két hónapban boldog-boldogtalan osztja itt az észt, egy-egy nap annyi hsz születik, mint máskor egy hét alatt. Nem tudom, miért lett hirtelen ennyire népszerű a topik, sokan jöttek rá az utóbbi időben, hogy nagyon értenek a laptopokhoz... :U

**********

(#20399) Rickeffe válasza KillHates (#20396) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Mármint mit?

Rickeffe

(#20400) buherka válasza Rickeffe (#20399) üzenetére


buherka
addikt

Két db. 1080-as VGA-t SLI-ben erőltetni.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.