Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21551) whitemetal33 válasza FuRiONight (#21547) üzenetére


whitemetal33
tag

Tessék
A bolt megbízható, az ár benne van a keretben és maga a gép sem annyira rossz. Én meg maximilian birtoklunk ilyesmi gépet (nem pont ezt a típust). Az én személyes tapasztalataim alapján az újrapasztázás előtt is de főleg utánna azt kell hogy mondjam hogy a hűtése okés, nincs throttling tehát ki tudja használni rendesen a procit meg a kártyát. Nem túl nehéz (2,5 kg) a kijelző is elfogadható (játékra!)
Ennek alternatívája talán az Lenovo Y520 lehet, már elméletileg nincsenek vele azok a súlyos problémák és árban talán ennyiért egy 1050 Ti modellt is tudsz találni viszont biztos hogy kicsit forrófejűbb lesz mint az Acer.
Remélem segítettem :R

Bocsi de nem akarok duplát.
A VX5-nél mostanában észrevettem hogyha egy bizonyos (csak egyetlen bizonyos) szögben áll (és az nagyon hülye szögben kell legyen) a fedlap akkor a kijelzőn elmegy a kép és teljesen fekete lesz viszont elég egy kicsit úgy kb.: fél centit arrébb mozdítanom és ismét visszajön. Ez így rendben van? Annyira nem zavar viszont egy cseppet idegesítő mert rám tudja hozni a szívbajt. Egy ilyen miatt ha nem súlyos nem szívesen gariztatnám mert tényleg használat közben nem zavar.
Ja és ez nem feltétlen rémítsen meg attól még kafa noti a VX5 :DDD nem típushiba!

(#21552) DamianB válasza FuRiONight (#21549) üzenetére


DamianB
őstag

Furio elmondtuk amit tudtunk le írtad az igényeid leírtam rá hogy Acer Aspire 5 MX 150 nel ki szolgál és még pénzed is marad nem oké semmi gond akkor vedd meg a Nitrot csináld végig amit Darth Raven végig csinált és lesz egy patent géped . Benne van a pakliban hogy én nem vagyok képben de nem tudok Jolly Jokert 250-300 között Nitro is a fölött van . Vedd meg használd egészséggel és ha úgy van nyomj be ide egy Tomb Raider benchmarkot max be állításokkal .

Kirjak ha úgy van és van lehetőséged te is küldesz be egy Tom Raider benchmarkot . :R
Remélem nem lóg bilibe a kezem köszönöm urak .

Nem is gondoltam ilyen olcsón is van már VX :U

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#21553) echterion válasza FuRiONight (#21549) üzenetére


echterion
nagyúr

Az a VX lesz a neked való, amit whitemetal linkelt. Sajnos ebben a kategóriában erős kompromisszumokat kell kötni.

**********

(#21554) Medocsabi válasza echterion (#21553) üzenetére


Medocsabi
addikt

Viszont abból láttam aprón alig használtat ennél jóval jobb felszereltségben és ~ 40kval olcsóbban.

(#21555) maximilian4 válasza whitemetal33 (#21551) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem eddig hibátlan, de ennyiért biztos nem vennék sima 1050-es lapost. Hiányzik még onnan az a Ti jelző és a 20% ereje.

+amit a pez szőlőcukor ad a játékhoz :D (kedvenc szőlőcukrom, rohadt jó és legalább nem egészségtelen)

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#21556) kreten67 válasza whitemetal33 (#21551) üzenetére


kreten67
senior tag

Mit jelent az a "nagyon hülye szögben" mert ez a hiba lcd átvezetőkábel kontakt-hibára hajaz.
Abból akár nagyobb gondod is lehet.

(#21557) TheNewDawn válasza FuRiONight (#21549) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Akkor meg felesleges ennyit költened rá. :)

(#21558) TheNewDawn válasza DamianB (#21552) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Teljesen oké a gép, a hiba az picit árcédulával és nagyon a kártyával van, ennyiért MINIMUM 1050 TI nek kellene bennelennie.

(#21559) whitemetal33 válasza kreten67 (#21556) üzenetére


whitemetal33
tag

Hát nehéz elmagyarázni :DDD
Úgy dióhéjban ez azt jelenti hogy a noti alapvetően nem vízszintes helyzetben van hanem úgy 30-40 fokban megdöntve és közben a fedlap pedig 2 helyzetben volt egyszer kb 7-8 cm-re kinyitva egyszer pedig rendesen de ekkor csak egy pillanatra ment el mert véletlen picit meglöktem a kijelzőt.

(#21560) Muerte válasza whitemetal33 (#21559) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha az van beállítva az energiagazdálkodásban hogy fedél lehajtásakor kikapcsolja a kijelzőt,akkor az lehet pont azon a 7-8cm-en történik meg annál a gépnél,ellenőrizd le.

(#21561) kreten67 válasza Muerte (#21560) üzenetére


kreten67
senior tag

Ennek könnyű a végére járni.
A beállításoknál a fedlap lezárására a gép leállítását kell választani és ha leáll a gép az adott helyzetben akkor a mágneskapcsoló okozza.

(#21562) whitemetal33 válasza Muerte (#21560) üzenetére


whitemetal33
tag

Nem megnéztem kb. 3-4 centinél van hogy kikapcsolja, viszont megnéztem és akárhogy próbálkoztam nem jött elő most ez a hiba :F

kreten67: A fedlap lezárásánál az van beállítva hogy ha lecsukom akkor alvó módba tegye ha pedig felnyitom akkor megszüntesse (szval a normál) bár még így is el kell teljen egy pár másodperc akkor amikor ez előjött nem állt le, mondjuk igaz nem hagytam túl sokáig sötétségben hanem egyből megmozgattam picit.

[ Szerkesztve ]

(#21563) kreten67 válasza whitemetal33 (#21562) üzenetére


kreten67
senior tag

Akkor használd,de a gari lejárta előtt a végére kell járni!

(#21564) whitemetal33 válasza kreten67 (#21563) üzenetére


whitemetal33
tag

Az még messze van. Reménykedem benne hogy csak szimplán meghülyült az érzékelője és azt hitte lecsuktam a fedlapot. Addig használom amíg nem válik ez komolyabbá mert így még csak gariztatni sem küldhetem el elvégre nehezen jön elő ez a hiba.
Annyit még hozzáteszek hogy mindkettő alkalommal a kijelző/fedlap szélét viszonylag nagyobb erővel (amennyire egy ujjal lehet) nyomtam/nyitottam felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#21565) kreten67 válasza whitemetal33 (#21564) üzenetére


kreten67
senior tag

A szélén soha,mindig a közepén nyitogasd a fedlapot mert fólia-szakadt lesz a kijelződ a torzulástól.

(#21566) kirjak válasza DamianB (#21552) üzenetére


kirjak
aktív tag

Bocsesz de én nagyon lassan haladok azzal amit ígértem neked/tek de megcsinálom majd azt is természetesen amint az időm engedi. Köszi a türelmet :K

(#21555) maximilian4 : Ezt a cukkert én is ki fogom próbálni. Natúr ízesítésű és tele van vitaminnal? Hol lehet beszerezni ?

(#21542) kreten67 : Egy olyan laptopért amit nem kell kofferben húzni magam után de érdemben sokkal sokkal jobb mint amelyeket javallottatok azt szívesen kifizettem volna kétszer ennyiért is mint amit vettem de bringára nekem max 2000 chf volt aminél többet semmiképpen sem szántam volna. (Volt akció és 1600 lett)
Nem vagyunk egyformák na ezt be kell látni. De teljesen megértem hogy neked más a fontosabb és nem ugyanaz ami nekem. Azért vannak elég sokan akik azt szeretnék ha mindenkinek az tetszene amit ő mond, az lenne a helyes amit ő gondol, stb. és nagyon rosszul viselik ha valaki más véleményen van.

A Bogárhoz gratula, építsétek szépítsétek, nagyon klassz ! :K

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#21567) whitemetal33 válasza kreten67 (#21565) üzenetére


whitemetal33
tag

Én nem arra a szélére hanem kijelző melletti burkolatra gondoltam mint a szél :D annyira vadbarom nem vagyok hogy a sarkánál vagy oldalt nyissam fel.

(#21568) maximilian4 válasza kirjak (#21566) üzenetére


maximilian4
addikt

Spar-ban vettem. Nem igazán szeretem a szokványos szőlőcukrot, de az valahogy más. Hasonló, de jobb íze van sokkal.

Maxi

(#21569) kreten67 válasza whitemetal33 (#21567) üzenetére


kreten67
senior tag

Elveszítettem a fonalat hogy minek a széle :F
Rajzold le.

(#21570) stickles


stickles
tag

Sziasztok
Lenne egy Lenovo Y50-70 960 videokarival szerelt .
Kicsivel több mint fél éve van nálam , újra pasztázta és kitisztíttatta az előző tulaj mielőtt megkaptam

Pár napja játék közben túl melegszik majd az fps leesik 10-20 közé . Érdemes szétszedni vagy esetleg van olyan progi amivel feltudom tornászni a cpu hűtő fordulatát vagy ez baromság ?

Életem első laptopja így tanácstalan vagyok h mi a legjobb megoldás :R

(#21571) whitemetal33 válasza kreten67 (#21569) üzenetére


whitemetal33
tag

:DDD
Ez a rész amit széle alatt értettem.

stickles: Egyszerű throttling, érdemes újrapasztázni mert ha vacak pasztát használt újrapasztázásra akkor az már régen rossz és amiatt csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#21572) kreten67 válasza stickles (#21570) üzenetére


kreten67
senior tag

Cpu Gpu hőfokokat monitoroztad? Melyik mennyi játék alatt?
Nem árt rendbe tenni a hűtést,mert mostanában javítottam néhány Y50-70 és Y70-70 gtx9xx vga chipet.
Sajnos a Lenovo mérnökei a meleglevegő távozását nem igazán gondolták át ennél a gépnél,mert a kijelző lezárt állapotában kevésbé van útban mint felnyitva,de lezárva a használatot nagyban akadályozza.
A HWINFO progi nem müxik ennél a típusnál venti szabályzásra az biztos,másfélét meg nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#21573) kreten67 válasza whitemetal33 (#21571) üzenetére


kreten67
senior tag

Abban nincs semmi rendkívüli. Pont ott kell egy ilyet felnyitni :C .

(#21574) TheNewDawn válasza stickles (#21570) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Y50-70 2018 ban loooool. Nem akarlak elkeseriteni, de nagy valószinűséggel dobhatod ki a kukába, de legalább megfizetted a tanulópénzt.

(#21575) stickles válasza kreten67 (#21572) üzenetére


stickles
tag

Van esetleg valami jó bevált paszta ?
Megcsinálom holnap , csak előtte vennem kell és nem akarok valami vacakot rá tenni

Az előbb néztem is egy videót amiben a csávó új pasztát tesz fel .
A régi pasztát mivel takarítja le ? Valami "spéci" szer ?

(#21576) kreten67 válasza stickles (#21575) üzenetére


kreten67
senior tag

Paszta: [link] [link] [link]

Ezekből válogass,én az utóbbit venném,de a másik kettő is megfelelő.
Amennyiben nemrégiben volt pasztázva akkor nem kell oldószer,de ha mégis kellene, tiszta-szesz, protegó vagy amit eleve erre találtak ki a [link] (ezt inkább ha napi szinten ezzel akarsz foglalkozni).

(#21577) KillHates válasza maximilian4 (#21568) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha igazán finom szőlőcukrot szeretnél, akkor Szlovákiában a PEDRO-t próbáld ki!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21578) stickles válasza kreten67 (#21576) üzenetére


stickles
tag

Köszönöm a segítséget :R

Viszont érdekelne h 300-400 E forint közötti ár kategóriában létezik-e olyan notebook ami 1060al felszerelt asztali méretű és megbízható gép?
FHD-ban , magas beállításokkal tudjam élvezni a mai játékokat

(#21579) TheNewDawn válasza stickles (#21578) üzenetére


TheNewDawn
addikt

3 is, Dell 7577, Lenovo Y720 és Acer Predator.

(#21581) maximilian4


maximilian4
addikt

Jack kombó csatlakozóhoz milyen adapter/elosztó kábelt kéne vásárolnom a fejhallgatómhoz? Kell egy a mikrofonnak és a hangnak is. Most csak a hang kábele van bedugva, de így a fejhallgató mikrofonját nem használja. Egy konkrét link-et megköszönnék.

Maxi

(#21582) #99094528 válasza maximilian4 (#21581) üzenetére


#99094528
törölt tag

egy ehhez hasonlóval menni fog, enyém is ilyesmi volt mikor kellet csak az szövetkábeles

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hama-43353-3-5-mm-jack-eloszt%C3%B3-adapter-4630137.html,
tesco-ban vannak olyanok is. legalábbis remélem hogy neked is ilyesmi kell, nekünk korábban más acer notikon működött

[ Szerkesztve ]

(#21583) #99094528


#99094528
törölt tag

nah csináltattam egy kis pasztázást takarítást mert fél év után az mx2 már nemigen tette a dolgát keményebb játékok alatt. itt van párt kép mindkettő másfél óra játék után,[kép] ez az előtte ,
és ez az utána egy a prociról meg egy a gpu-ról, a paszta ami az mx2 helyére került most noctua NH-T1. nekem tettszik főleg az alacsony átlaghőmérsékletek miatt, és a gépem is halkabb mint előtte volt, a laptopszalonban csináltattam kecskeméten.
[kép]

mégegy ami a gpu-t mutatja: [kép]

ezeket mindet csak játék alatt teszteltem és mértem : BF1 multiban .

[ Szerkesztve ]

(#21584) FuRiONight válasza whitemetal33 (#21551) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ez màr elvittèk pedig jó lett volna :( màs? Innen kellene gèpezet.

Előre is köszönöm

(#21585) whitemetal33 válasza FuRiONight (#21584) üzenetére


whitemetal33
tag

Hát ha a Lenovo Y520 nem jön be akkor esetleg még a Dell 7567-t nézd meg!
Kicsit keresgélsz akkor sztem ezt is meg tudod találni olyan 270-280k árban (persze normális boltokban pl. én Laptopszalonnál láttam 281-ért most) de ez már tényleg a kompromisszumos kategória talán 300 körül ennél van SSD-s modell (ha türelmetlen vagy) de ha türelmes akkor meg amit mondtam ár körül van 5400 rpm-s HDD-vel szerelt modell. Nekem mondjuk nem nagyon tetszett mert nagyon nem tűnt masszívnak de a hűtésére meg a gépajánlós topicban azt mondták neki van a kategóriája legjobb hűtése. Majd nézegessed!

(#21586) TheNewDawn válasza whitemetal33 (#21585) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Akkor már a 7577et,ne a 7567et,azok jó része botrányosan fos Tn paneles.

(#21587) whitemetal33 válasza TheNewDawn (#21586) üzenetére


whitemetal33
tag

Ó igaz a kijelzőről elfeledkeztem hogy nem ips a 7567-esek többségénél. :B Akkor a 7577-ek közül nézelődj! Meg szerintem itt a fórumon is van akinek ilyen notija van :F , ha igen akkor tőlük tudsz szerintem kérdezni. Bár ennél meg az a gond hogy ez már gondolom eléggé a határeset büdzsében. Hihetetlen hogy 285-300k alatt nincs normális árú gamer noti (most talán az Y520 kivétel lehet) egy sima 1050-l szerelve. Még én is drágának tartottam 1050 Ti-s VX5-m 290k-ért , de a mostani helyzet sokkal rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#21588) TheNewDawn válasza whitemetal33 (#21587) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ez tényleg botrány,én is megnéztem az árak at, ez vicc.. Tavaly meg 250 ért volt soká ig 1050ti os noti, most 290 a legolcsóbb ez wtf?:D pedig ezzel nem lehet bányászni...

(#21589) DamianB válasza whitemetal33 (#21587) üzenetére


DamianB
őstag

Volt róla szó srácok se keretben nincs benne se nem meg felelő a kijelző . Asus FX akcióba van médiába amit régebben be küldtél hogy érdekelne Furio .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#21590) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Asus FX503VD-DM311-ről csak ezt a tesztet talàtam: (komolyabb angolon oldalon sincs meg teszt)
http://radium.hu/blog/asus-fx503vd-dm311-teszt-review/#osszefoglalas

Dell nagyon bejön, de a kijelző mellett a billentyűzet sem az igazi. Igen a kompromisszum, csak èpp ezeket hasznàlja az ember a legtöbbet.

(#21591) TheNewDawn válasza FuRiONight (#21590) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Loooooool. Ajánlom,olvasd el az összes tesztuket,van több 100.az összes egy tömjénezes és dicshimnusz,a legnagyobb hulladék gépekrol is.na ennyire hitelesek.

(#21592) FuRiONight válasza TheNewDawn (#21591) üzenetére


FuRiONight
őstag

Utàna tudnàl nèzni ennek a laptopnak? Más tesztet nem talàltam, àltalàban a notebookchecher-t ès a laptopmag-ot olvasom, de màshol sem talàlok tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#21593) TheNewDawn válasza FuRiONight (#21592) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Én sem ismerem sajnos abszolút, szívesen segítenék, ha tudnék róla bármi biztosat, de ahogy fentebb írtam is, ez az egyetlen a belépő szintű gamer laptopok közül amit egyáltalán nem ismerek én sem.
És ez az egyetlen is, amiről nincsen normális teszt sem valóban. Mindenesetre a radiummal kapcsolatban eleve óvatos lennék. Ha esetleg valaki más ismeri a topikban, biztosan szívesen segít.

[ Szerkesztve ]

(#21594) Sischo


Sischo
tag

Sziasztok,

Valaki esetleg tud olyan oldalt ahol talalok angol billes gamer laptokokat? Leginkabb hasznaltban gondolkodom, de kulfoldrol nem igazan szeretnek rendelni. Itt a hrdverapron nem igazan lattam ilyeneket

(#21595) maximilian4 válasza Sischo (#21594) üzenetére


maximilian4
addikt

Ebay, angol eladó. Sokszor nagyon jó árban ki lehet fogni elég jó gépeket. Haverom nemrég vett AW15r3 -at 300 alatt megúszta úgy, hogy még van rá nemzetközi gari.

Maxi

(#21596) Muerte válasza maximilian4 (#21595) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az összes AW-be filléres tétel angol bill-t rakni,de nagyon sokban eleve az van,mondjuk én a német,vagy dán bill-t mindig jobban szerettem.
Az USA angolon viszont hiányzik a "Í" betű,ha valakinek az is szempont.

(#21597) maximilian4 válasza Muerte (#21596) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen. De minek cseréltetni? Pont arra akarok célozni hogy eleve Angliából angol bill-tel jóval olcsóbban is meg lehet úszni a dolgot. Persze kell némi szerencse és az hogy egész nap az ebayt bújjad. Ez pl. egy "bid"-es gép volt, azaz mentek rá a licitek. De itthon hol kapsz 300 alatt AW-t 1060-nal és garanciával? Szerintem sehol.

Maxi

(#21598) Muerte válasza maximilian4 (#21597) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itthon mindig dupla áron adták/adják az új AW-ket a boltok (vagyis inkább csak az az egy ahol lehet is néha kapni,vagy rendelni) mint a "rendes" ára,hogy miért az rejtély...

[ Szerkesztve ]

(#21599) Fücsök007 válasza Muerte (#21598) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyszerű kapzsiságból. De az ilyen cégek meg is érdemlik, hogy nem tőlük vesznek Alienware notit, hanem német vagy angol cégtől.

(#21600) Rellind válasza Rellind (#21398) üzenetére


Rellind
senior tag

VX15 visszakerült a szervizből. (Ec-co Kft.)

Hát hol kezdjem.
Kicserélték a jobb oldali hangszórót. Recsegett, de nem is igazán használtam---->Gamer füles :DDD

Kérdeztem, miért nem indult a gép?

Szerelő: "Kontaktos volt az akkumulátor vagy a hangszóró okozott zárlatot." :DD Lehúztam az aksit visszadugtam és elindult.... :DD
Mondom akkor xar az aksi?
Nem az jó.
Pffff.

Megnéztem 9% az elhasználódás mértéke...

Kértem pasztázást: Thermal Grizzly-t beszéltem meg velük telon.
Kérdezem: Hogy az akkor megtörtént?
Szerelő: Meg.
Kérdem mivel?
Hát arra ő már nem emlékszik. :W (Gondolom a munkalap dísznek van.)

Hab a tortán.
Fedlap karcos. Nem mélyen, de akinek van VX a tulajdonában tudja miről beszélek, ha rápakolnak valamit nyomott hagy. Na itt ez történt. Ráírattam a munkalapra. Ígéretük szerint, ha lesz vele legközelebb probléma kicserélik :U

A gép működik hiba nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.