Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20951) echterion válasza Medocsabi (#20949) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor add el workdontplay-nek ;]

**********

(#20952) buherka válasza onadii (#20947) üzenetére


buherka
addikt

Én azért azt javaslom, hogy mielőtt kiadsz egy talicska pénzt egy ilyen gépért azért én megnézném a helyedben eredetiben is. Én is megnéztem és nem tetszik ez a 7577.
Az a nyomásút nélküli bill valóban egy katasztrófa. Sokan panaszkodnak rá.
A kijelző az még valóban az elmegy kategória. Fedlap hajlik mint állat, középen nyitogasd, ne a szélén.
Volt itt akinek nagyon nem tetszett. és visszavitte.
Téged is megmérgeztek a garanciával itt a fórumon. 4 év hűha...meg köll venni! Nem a garanciával fogsz játszani...ezt is vedd figyelembe. ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20953) onadii válasza buherka (#20952) üzenetére


onadii
csendes tag

Nem a garancia az első számú szempont, ami miatt ezt fogom választani, hanem a jó hűtés. Sajnos tudtommal nincs a közelben olyan bolt, ahol meg tudnám nézni. :/

(#20954) Darth_Revan válasza Medocsabi (#20949) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Picit már kezdem unni én is.
Poén az hogy elején örültem mint majom a farkanak, mert ennél vegre nincs a hiba ami a korábbiaknál volt. Csak véletlenül feltűnt a szürke folt, na mondom biztos csak por, de hiába töröltem , nem jött le...na itt már keresztet is vetettem rá.
A kijelző meg egybe van építve a Lenovo műanyag keretével, szóval panel csere csak az egész kerettel oldható meg, ami még csak a TMX-nek van.

Még nem tudom hogy az MM raktaraban vagy csomagolás közben e (nem szállítás közben az tuti) , de valami vékony hegyes tárgy úgy nekinyomodott a gép dobozának, hogy nem csak hogy a vastag karton doboz nyomodott be azon a ponton, de a belső vedoszivacs is be van horpadva azon a ponton

Azt még meg se merem említeni hogy a kijelző alatt a zongora lakk felületű tartokeret tele van hajszalkarccal.

Zarocimke látszólag sértetlen volt (bár nem lett volna nehéz felszedni és visszaragasztani).

(#20955) buherka válasza onadii (#20953) üzenetére


buherka
addikt

Sok Media Markt-ban is ki van rakva...lehet taperolni. Ott át tudod nézni rendesen.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20956) onadii válasza buherka (#20955) üzenetére


onadii
csendes tag

Most néztem utána, igazad van, elvileg van is a helyi media markt-nak készleten, holnap jól végigtaperolom, stb! :)

(#20957) Rickeffe válasza onadii (#20947) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Kicsit pelenka a panel burkolata.

Rickeffe

(#20958) DamianB válasza buherka (#20952) üzenetére


DamianB
őstag

Ebbe az ár kategóriába minden gépnek lesz valami hibája .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20959) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Magyar Asus gyártó által ujracsomagolt laptopok mennyire szoktak gázak lenni ?
Hibamentes újszerű terméket dobozolnak újra vagy total zsakbamacska és lehet valami hajszalkarcos, pixelhibas visszakuldott használt gép lapul a dobozban ?

(#20960) maximilian4 válasza Darth_Revan (#20959) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem workdontplay olyan g752-t kaphatott a MM-tól 300k-ért. Azon kívül hogy poros volt a fólia, tökéletes gép volt. Egyébként 2. körben már úgy is hirdette a MM, hogy újracsomagolt gép.

Szerintem az első 2 hétben akik hibás gép miatt álltak el a vásárlástól azokat gyárilag megjavíthatják és úgy adhatják el refurbished-ként. A másik eset az lehet mikor csak simán elálltak a vásárlástól, mert meggondolták magukat, de a gép hibátlan csak újracsomagolt. Ez már az én gondolatmenetem.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20961) Darth_Revan válasza maximilian4 (#20960) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akkor lehet beprobalok egy refurb peldanyt. G752VM-bol 6700hq+GTX 1060+fullhd G-Sync kijelzos modellek refurb peldanybol mar mozognak 350-370k korul ami eleg jo ar egy 17" G-Sync-es laptopert szerintem.
Refurb peldanyt akkor ember ellenoriz visszacsomagolas elott...bizom benne hogy Asus-nal nem csomagolnak vissza hibas vagy serult peldanyt es hatha sikerul mar kifogni egy hibamenteset amit ellenorzott ember...bar neha meg ez se tuti mert lattam mar olyan laptop panelt amit elottem 2-en ellenorztek es azt mondtak hibatlan, megis a kijelzo kozepen vilagitott a beragadt pixel.

Tablet.hu-n van 350k-ert, az Ipon-on pedig 370k-ert ugyanaz a model.
Tablet.hu azt mondta hogy a beszallitojuk informacioja alapjan a naluk levo peldany tobb helyen hajszalkarcos.
Ipon pedig azt mondta hogy maga a gyarto csomagolja ujra es nem szokott gond lenni veluk.
Tehat eleg zsakbamacskanak tunik. :(
Majd meglatjuk, mert eleg csabito az ar, hisz ilyen tudasu G-Sync-es gepet kozel sem lehet kapni ennyiert (max trottyolo regi szerias GL gepet) 1 eves gyartoi garival.

Porrol meg annyit hogy nem egy Asus laptopot (a draga csucs kategoriabol es az olcsobol is) lattam amit en bontottam ki eloszor megis tele volt a kijelzo kavaja korul ragados, nehezen takarithato porral.

[ Szerkesztve ]

(#20962) maximilian4 válasza Darth_Revan (#20961) üzenetére


maximilian4
addikt

Valóban necces, de az iponos akár jó is lehet. Vagy kockáztatsz és ha nem jó visszakéred a pénzed, vagy jó és végre szerencséd lesz. Nem tudom mit kéne tenned. :D

Maxi

(#20963) NTonee válasza Darth_Revan (#20961) üzenetére


NTonee
veterán

Instant pasztázós az is, ha komolyabb (értsd: szarul optimalizált :) ) játékot futtatsz. Kollégámnak alulfeszelés után is bőven 90fok fölött jár a cpu. El is zavartam kryonaut mackóért.

(#20964) maximilian4 válasza NTonee (#20963) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen, de még mindig sokkal jobb vásár mint ugyanennyiért egy műanyag gl. Mind összeszerelésben, mind anyaghasználat terén más ligában teljesít.

Maxi

(#20965) cobalt66


cobalt66
újonc

Sziasztok!
Következő a problémám: vadiúj dell inspiron 7577-semre (i5 7300, 1060 maxq) ráeresztettem egy-két stressztesztet (intel extreme tuning utility) és folyamatosan 98-99 celsiufokos hőmérséklet mellett folyamatos thermal throttling-ot jelez ki. Ennek a gépnek pont a hűtése az egyik legjobb tulajdonsága (elvileg), vagy valamit rosszul csinálnék? Valakinek van valami ötlete? Előre köszi a választ.

(#20966) maximilian4 válasza cobalt66 (#20965) üzenetére


maximilian4
addikt

Valóban nem merült fel még vele kapcsolatban ilyen probléma. Sőt. Egyik fórumtársunknak ilyen hardverrel volt felszerelve a 7577-ese és úgy emlékszem 80 fok alatt maradtak a max hőmérsékletek. Ventik mennek rendesen? Mi alapján nézed a hőfokokat? Mondjuk egy aida stability teszt mellett ha futtatnál egy hwinfo (sensor only)-t és raknál fel pár screenshotot lehet kicsit többet látnánk.

Maxi

(#20967) cobalt66 válasza maximilian4 (#20966) üzenetére


cobalt66
újonc

SpeedFan szerint 100-kon pörögnek a ventik. Minden program ezeket a hőfokokat jelzi ki. (speedfan, notebookfancontrol, HWiNFO64,) Futtatom az Aida-t, ez is folyamatos túlmelegedésre figyelmeztet. Mindjárt jönnek képek.

(#20968) maximilian4 válasza cobalt66 (#20967) üzenetére


maximilian4
addikt

Huhha. Ezek nagyon nem jó hírek. Mondjuk a speedfan szerintem nem mérvadó, mert nincs tán a 7577-re írva profil hozzá (vagy van már)? Egyszerűbb ha saját szemeddel/füleddel meggyőződsz róla. Akár telóval is le tudod mérni. 40db körüli hangorkánt kéne kiadni ha maxon pörög a venti. Ilyen hőmérséklet mellett pedig illene maxon pörögnie. Hátha itt valakinek van valami ötlete még. Valószínűnek tartom hogy nem kéne ilyen hőfokokat produkálnia. Lehet kifelejtették a pasztát :D (el tudom képzelni, mert workdontplay gépét is szarul rakták össze) vagy szarul van felrakva a hűtő, nem fekszik rá a chipekre...fene tudja. Más nem jut az eszembe. Esetleg ha régebb óta megvan a gép (tudom olyan rég óta nem lehet, mert viszonylag új modell), és extrém poros, szöszös körülmények között használod és "eldugult" a hűtés. :F

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20969) cobalt66


cobalt66
újonc

itt a teszt, az Aida szerint is 5000-5500-on pörögnek, ez a max. Hétfön vettem a gépet, annyira új.

(#20970) Darth_Revan válasza cobalt66 (#20969) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hibás készülék.
Ellenőrizd le a fuleddel hogy megy e mindkettő venti. Ha igen, akkor újra kell pasztazni mivel citromot kaptál és vagy túl sok vagy túl kevés pasztat kapott a gyárban.

[ Szerkesztve ]

(#20971) cobalt66


cobalt66
újonc

Egy hangerő-mérő app alapján (telót a géphez közel tartva) 47-48 db-len mennek a ventik. Akkor úgy tűnik vihetem vissza.

Igen, megy mindkét ventillátor.

[ Szerkesztve ]

(#20972) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Egy ismerosom bevallalt egy y520-at i7 es 1060 komboval, hogyan lehetne kideriteni hogy a hozza kapott tap ami valoszinuleg 135 wattos eleg-e a gepnek?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#20973) steelsec válasza [-HERO-] (#20972) üzenetére


steelsec
aktív tag

Par napja volt errol szo egy 1050ti os verzioval itt

Roviden ha 135W akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#20974) buherka válasza [-HERO-] (#20972) üzenetére


buherka
addikt

Oda minimum egy 180W-os táp kéne. A legtöbb mérés szerint egy ilyen gép simán benyal 150-160W-os is ha meg van kergetve.
Lenovo egyen sünt.. :o

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20975) Rickeffe válasza steelsec (#20973) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Komolyan, ez vicc.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#20976) bandras54 válasza [-HERO-] (#20972) üzenetére


bandras54
aktív tag

Miért csak valószínűleg? Még nem kapta kézhez?

(#20977) [-HERO-] válasza bandras54 (#20976) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Most mar kezhez kapta.
Ez a tap van hozza:
https://drive.google.com/open?id=1VumwSjCHS_O-YqEDz9VO0TjjZAIYS7QP

Tipus nev szerint 135 de lent 150 et ir.

Az a baj a gepet szet kell szedni hogy az aksit le lehessen huzni az alaplaprol.
Akkor kiderulne hogy eleg e vagy keves a tap.
Valami biztosan nincs rendben mert gyari pasztaval aida stess teszt plusz furmark egyszerre is 60 fokos a gep, vagy mar alapbol throttlingol mint az allat vagy nem kap eleg kakaot?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#20978) Senki9876


Senki9876
tag

Sziasztok

Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a típusú notebookkal? Asus GL702ZC
Érdekelné róla a véleményetek

előre is köszönöm
Senki

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#20979) maximilian4 válasza [-HERO-] (#20977) üzenetére


maximilian4
addikt

Output-ot kell nézni.
20V x 6,75A
Akárhogy nézzük ez 135W. Várható volt hogy a lenovo típustól függetlenül ugyanazt a tápot adja a gépekhez. Ugyanezt a tápot kapja az i5 + 1050 (ti nélkül), meg az i7 + 1060 is.
A szétszedés meg faék egyszerűségű. Ha valaki nem tudja úgy leszedni azt a hátlapot hogy ne barmolja szét a gépet, azt általános iskolai technika órán megbuktattam volna. Videó is van yt-on.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20980) Darth_Revan válasza Senki9876 (#20978) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Proci az bitang eros, de VGA (RX580) az kb gtx 1060 teljesitmeny gtx 1070 laptop araert.
Egyeb kerdes? :D

[ Szerkesztve ]

(#20981) Senki9876 válasza Darth_Revan (#20980) üzenetére


Senki9876
tag

Sok tesztet olvastam róla és amit írtál az a tesztek alapján mind igaz de a tesztek mind 4-5 hónaposak. Elvileg azóta sokat javult a teljesítmény (5-15% cpu/gpu/üzemidő) az asusnak és az AMD-nek hála.
sajna erről az a gyorsulásról semilyen biztos infom nincsen.
1400euróért most hozzá tundnák jutni amiben: Ryzen 1700, 256gb ssd + 1tr hdd, 2x 8gb ram, freesync monitor
ha tudsz jobb notebookot ennyiért akkor megírhatnád nekem. eddig nem sikerült talalnám, de lehet hogy nem kerestem eleget :)

[ Szerkesztve ]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#20982) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Megvettem a refurbished G752VM-et.

Külsőleg semmi nyoma annak hogy nem vadi új lenne, csak annyi hogy az alján lehetett matrica ami le lett szedve, mert a nyoma még ott van. Alkohollal majd le kell takarítanom.

Kijelző vártnak megfelelően gyönyörű és G-Sync is működik :)

Hdd-nek 2 nap 4 óra, ssd-nek 1 nap 4 óra volt a használat hd sentinel szerint.

Bios a legfrissebb volt rajta és sajnos ezt a Skylake-es bios-t is elbaszcsizta az Asus, úgy mint az asztali Skylake gépek bios-at. E miatt sok esetben ha csak újraindítom a gépet akkor Asus logonal megállná boot és ki kell kapcsolni majd be hogy bootoljon.

Hőmérséklet téren picit magasak az értékek, az annyira reklámozott Vaspör chamber hűtéssel is 2 FireStrike futás után CPU 86C, gpu 76C-t ért el.

Splendid amiben vannak icc profilok szebb színek érdekében sajnos a legfrissebb Win10-en nem működik.
Game Centerből is régi verziót kell feltenni mert az újak nem kezelik teljesen a gépet.

Most megyek dolgozni, holnap megnézem hogy esetleg ventin lehetne e gyorsítani illetve alulfeszeles segít e a magas cpu homersekleten.

Jah igen, dos-al lett eladva, de amit említettem matrica helye, valószínűleg Windows matrica volt mert Win10 pro gond nélkül aktivalodott kulcs nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#20983) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#20982) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha jól tudom a VM-ben nincs vapor hűtés.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#20984) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#20983) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A rossebb, igazad van :W
Holnap futtatok tesztet úgy hogy fn Bill komboval maxra kapcsolom a ventiket.
Attól félek jó hűtés lenne ebben még így is, de EC inkább halkan akarja tartani...

[ Szerkesztve ]

(#20985) DamianB válasza Darth_Revan (#20984) üzenetére


DamianB
őstag

Kíváncsi vagyok a tesztjeidre :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20986) Angel2014 válasza Darth_Revan (#20982) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Szerintem jó lesz a tesztje ...a 6. genes procival....ha a 7.genes lenne benne már forrósodna nagyon, ezt elszúrta az intel szerintem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20987) maximilian4 válasza Angel2014 (#20986) üzenetére


maximilian4
addikt

Miért is?

Maxi

(#20988) Angel2014 válasza maximilian4 (#20987) üzenetére


Angel2014
addikt

Az viszi el a hőfokot...ha nekem 6. genes lenne benne a 1060 al simán jó lenne a hőfokom.

Nem véletlen adja ki így az asus...simán bele tehette volna a 7. genet is..a 1060 mellé.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20989) maximilian4 válasza Angel2014 (#20988) üzenetére


maximilian4
addikt

De ezt mégis miből gondolod? Van ami alátámasztja?

Amúgy szerintem azért adta ki így az asus, mert az 1060 megjelent már 2016 augusztusában, a 7. generációs i7 meg csak 2017 januárjában. Azaz amíg nem jelent meg a 7. generációs intel cpu, addig a 6.-hoz már pakolta a pascal gpu-kat.

Komolyan kíváncsi lennék mire alapozod ezeket.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20990) Angel2014 válasza maximilian4 (#20989) üzenetére


Angel2014
addikt

Ne csak a Vga megjelenését nézd hanem a gépét is.

G752VM mikor jelent meg? Amikor megjelent volt már 7.genes proci?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20991) maximilian4 válasza Angel2014 (#20990) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha jól látom 2016 november-ben, tehát nem.
Egyébként továbbra is várom mire alapozod azt amit írtál.

Maxi

(#20992) Angel2014 válasza maximilian4 (#20991) üzenetére


Angel2014
addikt

[link] erre. és erre..[link] erre fog jönni egy javítás.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20993) Mikulásbá válasza Angel2014 (#20992) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az első link nem csak asztali CPU-ról szól?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#20994) maximilian4 válasza Mikulásbá (#20993) üzenetére


maximilian4
addikt

A 2.-nak meg semmi köze ahhoz amit eredetileg állított. :D

Maxi

(#20995) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Asus elvileg túl sok feszt is ad a procinak és azért is melegszik (G752VS-ben total feleslegesen 1.4V-ot ad neki), megnézem igaz e.

(#20996) KillHates


KillHates
nagyúr

Azon töprengek, hogy vajon mi járhatott a fejében, mikor úgy döntött, hogy ír egy ilyen hirdetést...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20997) maximilian4 válasza KillHates (#20996) üzenetére


maximilian4
addikt

Sok minden nem jár az ilyenek fejében. :D

Maxi

(#20998) whitemetal33 válasza KillHates (#20996) üzenetére


whitemetal33
tag

Csak komoly érdeklődőket vár. :D Meg mellesleg az ilyen ITgodok fejében tuti ilyenek hogy: Há tíznyócvan meg vékony há milye jó ez. Minek vesz a sok buta ember olyan vastag nehéz gépet ha itt van ez?
Ha meg már kicsit advanced level-n gépes gondolmodni akkor meg: Ha vékony és könnyebb azt jelenti hamarabb le tud hűlni tehát a hűtése is jobb. Há tiszta fizika.

[ Szerkesztve ]

(#20999) echterion válasza KillHates (#20996) üzenetére


echterion
nagyúr

**********

(#21000) DamianB válasza Angel2014 (#20990) üzenetére


DamianB
őstag

Meg abba is gondolj bele hogy nem két nap kiadni egy új gépet hónapok kellenek prototípus készítés anyag beszerzés gyártási megindítás stb stb stb laikus vagyok de ez több hónapnyi melonak tűnik

Okosba akciósan haza hozott egyet amcsibol és megcsinálja a businesst egyem a szívét ;]

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.