Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20851) Muerte válasza ACAB95 (#20850) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Futásnak nem nevezném,de döcögve igen [link]

(#20852) maximilian4 válasza Pocok256 (#20847) üzenetére


maximilian4
addikt

Maxi

(#20853) spyduck válasza spyduck (#20794) üzenetére


spyduck
nagyúr

Meglesz a megoldás. A gépben NVME GEN2 foglalat van, így csak a GEN2-es NVME SSD-k jók bele. Amit én próbáltam az már GEN3. Hála az égnek annak ellenére, hogy a sebessége csak a fele, majdnem 50%-al drágább.

(#20854) maximilian4 válasza whitemetal33 (#20834) üzenetére


maximilian4
addikt

Nincs HA, mert leírtam már hogy milyen a gyári paszta benne. Röviden: sz*r. És (tudom éssel sose kezdünk mondatot stb., engem meg nem érdekel :D) mivel egyforma gépünk van, így azt sejtem hogy a gyári paszta sem különbözik. Felesleges várni vele, esetleg tapsra, csodára, hátha megjavul.

Maxi

(#20855) whitemetal33 válasza maximilian4 (#20854) üzenetére


whitemetal33
tag

És-el valóban nem kezdünk mondatot, a deviszont viszont már nem számít nyelvtani hibának ugyanúgy ahogy a -ba, -be/-ban, -ben is már ugyanolyannak számít. Csak hogy legyen egy kis off mert abból sosem elég illetve művelődjön is itt mindenki. ;]

Hát akkor mégis túl kell esnem rajta hamar. A biztonság kedvéért majd én is felhívom az acer szervízt hogy nem-e baj ha én pasztázom újra persze nem folyékony fémmel. (Ettől még mindig kiráz a hideg, milyen fém-ötvözet az? Nem túl szegény kémiatudásom szerint az egyetlen cseppfolyós fém a higany szval nem lehet "tiszta" fém.)

[ Szerkesztve ]

(#20856) echterion


echterion
nagyúr

Tegnap ráraktam a GTA V-öt az új UHD TV-mre. Hát, mit ne mondjak, a FHD-s very high beállítások annyira nem ízlettek az 1060-as karinak, akadt minden, mint a rosseb, aztán visszaraktam mindent normal-ra, az élsimítást meg az aniso-t meg 2 ill. 4x-esen hagytam, utána már minden smooth volt. A hőfokok meg totál rendben voltak, kis alátámasztással 71-73 fok között mocorogtak a CPU hőfokok így pár hónappal az MX4-ezés után. Ha nem volt alátámasztás, akkor a peak egy-egy pillanatban 80 fok volt. GPU 70-71 fok volt így.

Viszont az asztalt nem tudtam átállítani FHD-től, pedig a NVCP-ben átállítottam, de az asztalon nem látszott semmi ikonméret csökkenés, vagy valami.

**********

(#20857) DamianB


DamianB
őstag

Vélemény ? 388 K Asus G752VY Alza . Csak full HD ba nézve.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20861) buherka válasza whitemetal33 (#20855) üzenetére


buherka
addikt

Már én is beszéltem az Acer-el. Nem ugrik a gari, ha nem barmolod szét.
Használj Thermal Grizzly Kryonaut-ot.

A Thermal Grizzly Conductonaut a folyékony fém aminek a fő összetevője a Inidium a Gallium és Ón...ami szobahőmérsékleten cseppfolyós. Hasonló mint a higany, de mégsem az.
Annyi a gáz hogy a gallium csúnyán kinyírja az alumíniumotés a rezet is megmarja picit, szóval nyoma marad. Meg ugye odafigyelést igényel a felvitele, mert csúnya zárlatot lehet vele csinálni ha rossz helyre kerül.
Nekem is itt pihen a fiókba egy adag, de amíg garis a gép addig nem használom. :B

A Kryonaut is teljesen jó egy újrapasztázáshoz. A VX5-ös amúgy sem egy forró fejű darab.

Szerk...és agyári paszta az egy kaki-> csere.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20862) maximilian4 válasza buherka (#20861) üzenetére


maximilian4
addikt

Csodálkoztam volna ha higany lenne, mert az ha elkezd párologni a gőzében meg is lehet halni. Olvastam hogy régen a szifiliszt kezelték higanyos kenőccsel, és sokan bele is haltak.

Maxi

(#20863) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Az SSD-t használók közül bárki érez valami változást játékok betöltésénél, fájl másolásnál KB4056890 frissítés után?

Rickeffe

(#20864) maximilian4 válasza Rickeffe (#20863) üzenetére


maximilian4
addikt

nope

Maxi

(#20865) whitemetal33 válasza buherka (#20861) üzenetére


whitemetal33
tag

Ááá szóval egy eutektikum így már értem. Viszont a rézzel való reakcióját nem értem. Elméletileg nem kéne hogy reagáljon vele sem a gallium sem az indium sem pedig az ón. Na de ennek majd inkább utánnanézek nem akarok off-ba átmenni mert akkor jön a dádá.

(#20866) maximilian4 válasza whitemetal33 (#20865) üzenetére


maximilian4
addikt

Én arra gondolok hogy egyes esetekben nem tiszta rézről van szó, hanem réz-alumínium vagy más ötvözetről.

Maxi

(#20867) x_o_n válasza echterion (#20856) üzenetére


x_o_n
veterán

A Steam Link amugy erre nem jobb megoldás,eltekintve hogy plussz költség persze

(#20868) echterion válasza x_o_n (#20867) üzenetére


echterion
nagyúr

De, meglehet. De az plusz költség, amire jelenleg nincs igazán szükségem, mert nem mindennapos ez a tv-re kötés. De ha sűrűbbé válik, akkor igen, talán érdemesebb lenne azt vennem, feltéve, ha nem csak steam-only működik, hanem más játékokkal is.

**********

(#20869) Trea


Trea
újonc

Sziasztok!
Lenovo ideapad y520 típusú laptopommal elkezdek játszani 100%-on van az aksi. Be van "dugva" áramba és pl 1 óra csgo után 92 %-on van az aksi? Ez normális? ( játék közben megy a laptophűtő+ extrém hűtés ) Mi lehet a baj. Köszi előre is

(#20870) spyduck válasza Trea (#20869) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem normális egyáltalán. Kezdésnek rakj fel egy HWinfo64-et vagy egy Aida64-et és nézd meg az akkumulátor elhasználódottságát.

(#20871) maximilian4 válasza spyduck (#20870) üzenetére


maximilian4
addikt

A kérdés az, hogy maximális terhelés alatt mennyit fogyaszt a gép W-ban, és a tápja hogy Wattórás.

Szerk.: Notebookcheck alapján a 7700HQ+1050ti maxiumum terhelés alatt 121,5 W-ot fogyaszt, a tápja pedig 135W-os.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20872) Trea válasza maximilian4 (#20871) üzenetére


Trea
újonc

Nekem gtx 1060 6gb-os kártya van benne aida 64 1%-os elhasználódást ír az aksira. De hangsúlyozom, hogy a laptophűtőn 6 ventillátor van ami maxon szokott üzemelni és a Lenovo extrem hűtés is futni szokott, de mindezektől eltekintve nem gondolom normálisnak.

[ Szerkesztve ]

(#20873) maximilian4 válasza Trea (#20872) üzenetére


maximilian4
addikt

Akkor esélyes hogy belenyal a táp 135W-jába. Azaz teljes terhelés alatt többet fogyaszt a rendszer mint amennyit a tápból fel tudna venni, ezért merül. De ha rossz irányban keresgélek, akkor valaki javítson ki.
Közben utánanéztem és 1060-nal 160W-ot eszik a gép teljes terhelés alatt. A táp 135W. Szerintem nincs tovább miről beszélni.Ez van, játék alatt nem fog tölteni a gép akkor sem ha tápról megy, éppen ellenkezőleg.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20874) Trea válasza maximilian4 (#20873) üzenetére


Trea
újonc


Ha jól értelmezem ez a táp 150W-os de még akkor is kevés a 160W-hoz. Utolsó kérdésnek, érdemesebb lenne nagyobb tápot venni? Köszönöm eddigi segítókészségetekt!

(#20875) maximilian4 válasza Trea (#20874) üzenetére


maximilian4
addikt

20Vx6,75A=135W :U

Maxi

(#20876) Trea válasza maximilian4 (#20875) üzenetére


Trea
újonc

Köszi :) És mit gondolsz érdemes nagyobb tápot venni?

(#20877) maximilian4 válasza Trea (#20876) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez jó kérdés. Erre inkább a többiek tudnának válaszolni. Nekem eddig tartott a tudásom. :D

Maxi

(#20878) KillHates válasza Trea (#20876) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vedd ki az akkut, kergesd meg a gépet, ahogy szoktad és ha lekapcsol akkor sajnos kevés a kakaó a tápban! A gyártó azért kínálja a gépet 135W-os táppal, mert nem feltételezi, hogy huzamosabb ideig csúcsra van járatva a gép. Mint ahogy az autó alkatrészeit sem az adott autó csúcssebességére méretezik...

Ha 135W-os a tápod és a géped 160W-ot fogyaszt csúcsra járatva, akkor mindenképpen szerezd be a 720-as 170W-os tápját és így még lesz egy kis tartalékod is a 6 ventis hűtésedhez.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20879) Trea válasza KillHates (#20878) üzenetére


Trea
újonc

Sajnos nem lehet kiszedni az aksit :( Köszönöm a tanácsot. És a csgo nem max grafikán nemhiszem hogy a gépet csúcsra járatná. Az a furcsa hogy másik 5x nagyobb gépigénnyel rendelkező játéknál nem jelentkezik ez a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#20880) spyduck válasza Trea (#20879) üzenetére


spyduck
nagyúr

Probaltad mar hutopad nelkul? Amugy en arra tippelek, hogy rossz a toltőd.

(#20881) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Sziasztok! Szeretnek segitseget kerni toletek. Sosem volt meg laptopom, vane gy asztali gepem 7700k 1080ti 32gb ram 500gb ssd (nagyvonalakban) Szeretnek egy "agyban fekvos" laptopot, mert hulla faradtan mar nincs kedvem a gep elott gornyedve jatszani 1-2 orat. Milyen gepet javasoltok nekem ugy 120-180eft korul ? Koszonom szepen !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20882) Darth_Revan válasza Fiddlestick (#20881) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Attól függ. Mivel akarsz játszani? CS mediumon elég? Akkor elég lesz 180K :)

(#20883) Ubul86 válasza Fiddlestick (#20881) üzenetére


Ubul86
őstag

ha gamer gép a lényeg, 270K alatt meg se állj (sajnos)
270 fölött már kezdenek normális hűtéssel ellátott gépek lenni, persze kompromisszumokkal együtt (átlag nvidia 1050-esek vannak ebben az árkategóriában újonnan)

vagy marad a használt 180ért

mondjuk nkeem úgy jött le, hogy hullafáradtan ágyban fekvős gép, ergo nem gamer gép :)

[ Szerkesztve ]

(#20884) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Annyit semmikepp nem adok erte. Nem azert mert nem tudom megvenni, hanem emrt felesleges a 2-3napi 1-2orara :) Nem akarok ultran jatszani, medium eleg nekem.

Szerk: jol gondolom hogy nem linkelhetek ide apro-rol ? :) Mert kineztem amgamnak 3 gepet, azok kozuk valasztanek egyet :)

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20885) x_o_n válasza Fiddlestick (#20884) üzenetére


x_o_n
veterán

irj márka/tipust,cpu,ram,vga ssd ,hdd az egyszerübb

(#20886) Fiddlestick válasza x_o_n (#20885) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Acer V5-591G-70SY -190k

Intel Core i7-6700HQ
2x4GB RAM Dual Channel
128GB SSD+1000GB HDD
nVidia GeForce GTX950M 4GB
15,6” FHD, matt képernyő
FEHÉR háttérvilágításos magyar billentyűzet]
1 év garancia (2019 jan. 20.)

Lenovo Ideapad 700 -155k

Kijelző: 39.6 cm / 15.6 col, 1920 x 1080 px, IPS
Processzor: Intel® Core™ i5-6300HQ @ 2,3GHz
Memória: 8 GB DDR 4 @ 2133 MHz
Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 950, 4 GB RAM
Merevlemez: 1 TB HDD
Operációs rendszer: Windows 10 Home

a masikat sajnos elvittek az 150k-vol es lenovo y50 70

15.6 FULL HD 1920x1080p matt
Intel Core i7 4710HQ
8GB DDR3
1TB HDD 100/100%
intel HD
Nvidia Geforce GTX 860M 4GB GDDR5 (kb 960m szint !! )

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20887) consono


consono
nagyúr

Ha már előjött a téma, én is kérdezek egyet: ugyan olyan konfigban (Full HD,i5, 8GB, 1TB, GTX1050) kölöknek játszani Acer Aspire 7 vagy Lenovo Y520? Leginkább Minecraftozik (nem röhög :D ), de gondolom jön majd mellé más is később. Mindenesetre a Minecraft az állócsillag és a jelenlegi i3+Intel HD 3000 már 720p-ben is karcsú...

"In God we trust. All others must bring data"

(#20888) maximilian4 válasza Fiddlestick (#20886) üzenetére


maximilian4
addikt

Az első full lehúzás. Ennyiért vadi új acer aspire a515 van laptopszalontól mx150-el, ami vagy 2x olyan gyors mint a 950m...

Maxi

(#20889) Fiddlestick válasza maximilian4 (#20888) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mit ajanlasz akkor ?

esetleg innen aprorol ? csak privatba linkelj ha van 5 perced ! :) koszonom (vagy barki mas aki tudna segiteni!!)

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20890) Medocsabi válasza maximilian4 (#20888) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az mx150 ahoyg Én néztem pont pariban van a 950m-mel. :U
(#20889) Fiddlestick : lenovo y50-et felejtsd el,az egész széria kuka! Ideapad 700asom volt,én szerettem,ami benne van i5+950m kombó,azt simán lehűti! :K Az általad megadott összegből annál jobb még használtan sem igen fér bele.
szerk.bár ennyiért ha fetrengve szeretnél játszani akkor inkább konzol érné meg pc mellé ( de csak magamból indulok ki :) )

[ Szerkesztve ]

(#20891) maximilian4 válasza Medocsabi (#20890) üzenetére


maximilian4
addikt

Igazad lehet. Kevertem a 940mx-szel. Ezt leszámítva akkor is jobb ajánlat. Normális helyről, újonnan. Ráadásul még ha azonos is a teljesítményük, fogyasztásban biztos sokkal jobb az mx150 (alacsonyabb tdp). 950m-mel nem vennék ennyiét használt laptopot.

Maxi

(#20892) Medocsabi válasza maximilian4 (#20891) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem vitás,hogy ugyanannyiért garival kell venni :) MediaMarktban is ha jól emlékszem 180k környéke az acer 8.genec i5 +150mx-szel.

(#20893) Fiddlestick válasza Medocsabi (#20890) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Konzol nagyon nem az en vilagom. Vannak jatekok (amiket irtam) amik eve ota lekotnek par orara es foglalkoztatnak is. Az ujjabbakkal sosem jatszom. Nem vonz.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20894) maximilian4 válasza Fiddlestick (#20893) üzenetére


maximilian4
addikt

Viszont fetrengve akkor is a konzol a legkényelmesebb. Csak egy kontrollert kell fognod. Azért lapossal az ágyban fekve játszani, hát nem tudom...Körülményesebb, bár biztos meg lehet oldani.

Maxi

(#20895) Fiddlestick válasza maximilian4 (#20894) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Hasadra teve egy egerpaddal, felparnazva a hatad, nem annyira vesz :K De most itt nem a kenyelmemrol van szo, hanem a lehetseges gep apciokrol, hogy mit vegyek ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20896) maximilian4 válasza Fiddlestick (#20895) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért a hasadra téve kicsit húzós. Ezek melegednek ám játék közben mint a tábortűz. Könnyen fájdalmas lehet. Ráadásul ha pont alulról szívja be a levegőt a venti, akkor van nagy szívás. Egyébként nem kérdéses. Ennyi pénzért valami mx150-es gép újonnan. Most slágertermék az aspire a515. Sokan veszik, nem is panaszkodnak rá.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20897) Fiddlestick válasza maximilian4 (#20896) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

a515-bol eleg sok tipus van ahogy latom, mint mondtam egyaltalan nem ertek a laptopokhoz tudnal linkelni egy pontos tipust, akar arukeresobol ? Koszonom :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#20898) maximilian4 válasza Fiddlestick (#20897) üzenetére


maximilian4
addikt

EZT szokták ajánlani a másik topikban a szakik. Egyet is értek kivételesen velük. Szerintem ár/érték arányban egy jó kis lapos, és a 8250U is meglepően erős a benchmarkok szerint, ráadásul 4 mag/8szál. Max még veszel apróról bele egy 4 gigás ram-ot, mert az a 4 egymagában kevés. Ja meg OP.-rendszert teszel rá.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20899) Medocsabi válasza maximilian4 (#20898) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én inkább ajánlanám a media marktot,ilyen áron van az is,és tudsz venni +garit ha agyadra megy és a falhoz vágod akkor kapsz másikat :D

(#20900) maximilian4 válasza Medocsabi (#20899) üzenetére


maximilian4
addikt

A media is jó. Csak nem akartam megbízhatatlan boltból ajánlani. Vedd úgy hogy onnan (is) linkeltem. :D

Maxi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.