Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20651) Muerte válasza #86952448 (#20650) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem az a plexi azért levehető hogy viszonylag egyszerűbben lehessen portalanítani a ventiket,de ha oda valaki bekínál egy 1-2 BAR sűrített levegőt az még csak félmegoldás lesz,normális takarításhoz általában szét kell szedni a gépeket.

(#20652) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Már nem is lesz a 8.genes CPU-ból i5 laptopban?Jól láttam? [link]
Erről tud már valaki valamit bővebben?

Meg van,lesz!Én bambultam el. :W

[ Szerkesztve ]

(#20653) kdavid23


kdavid23
aktív tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy vettem egy Clevo p751dm2g-t gtx1070-el 7700k-val. Vettem egy Clevo gtx1080 vga-at ami passzol bele,de azt tudni kell,hogy eredetileg a cég nem adja ezt a kivitelt 1080-al. Beépítettem, táp kábel, új paszta, stb. Újraindítás után a BIOS felismeri az új VGA kártyát,az Aida 64 felismeri, de a win10 csak a Microsoft display adaptert tudja használni és sehogy sem tudom feltelepíteni az Nvidia drivert. Esetleg valaki tud segíteni,vagy tudtok ajánlani embert ehhez a kérdéshez? Válaszokat,pü-ket szívesen venném és előre is köszönöm a segítségeteket! David

Dr. Dávid

(#20654) Muerte válasza kdavid23 (#20653) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Töltsd le az NV oldaláról a 390.65-ös win10 64-bites drivert (gondolom azt használsz)
Aztán töltsd le ezt: [link]
DDU-val [link],csökkentett módban indítva a gépet pucoltass le minden NV maradványt.
Aztán a "C" Nvidia mappát töröld kézzel,mert azt meg fogja hagyni.
Ha ez kész indítsd újra a gépet.Menj a speciális rendszerindításokba,és indítsd újra a gépet azt az opciót választva hogy ne foglalkozzon a driverek aláírásának ellenőrzésével (ha jól rémlik 7-es gombot kell majd nyomni),aztán újra fog indulni ismét a gép.
Kezd el telepíteni az NV drivert,kis gondolkozás után ki fogja írni hogy nem talál kompatibilis hardvert ezért a telepítő leáll,csukd be a telepítő ablakát ( létrehozta a "C" NV mappát és oda már kicsomagolta a drivert.)
Csomagold ki a mod inf file-t,amit feltöltöttem neked datára.
Nyisd meg a "C" NV mappát.
Kattints: Nvidia/Display driver/390.65/Win10_64/International/Display driver és kattints bele a Display driverbe (legfelső lesz)
A kicsomagolt mod file-okat másold be a mappába,copy paste->felülírás (mint egy crack)
Kattints a mappán felül egyet a vissza nyílra,a legalsó zöld ikon lesz a setup indítója.
Telepítéskor,válaszd az egyéni opciókat.Csak a drivert,HD audiot,és a PhysX-et telepítsd fel,a többi marhaság.
Restart,
Enjoy.

[ Szerkesztve ]

(#20655) echterion válasza Muerte (#20654) üzenetére


echterion
nagyúr

Mint a jó öreg AW-knél, mikor még cserélhető volt bennük minden. :))

Azt azért még tegyük hozzá szerintem, hogy minden egyes driver frissítés után ez a módosítás kelleni fog neki.

[ Szerkesztve ]

**********

(#20656) Muerte válasza echterion (#20655) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Most is cserélhető,1070-ig mehet a móka már megoldott dolog :K

(#20657) maximilian4 válasza Muerte (#20656) üzenetére


maximilian4
addikt

A tiédben még igen, de ő az újabbakról beszélt. Más kérdés hogy megéri-e upgradelni egy 1070-re, figyelembe véve egy 1070-es mxm-es kártya árát. Vagy inkább egyaldja a lapost az ember, hozzárakja az árát és vesz egy új gépet 1070-el.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20658) Muerte válasza maximilian4 (#20657) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Megéri,majd fél év múlva ha beesik 150k körülire az ára.Ezek még 5-6 éves korukban is gépek,van bennük anyag,a hűtésük messze a legjobb,egyedül a g-sync fájó pont,de nem adnám oda egyetlen egy új 400k-s gépért sem.

(#20659) maximilian4 válasza Muerte (#20658) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem tudom az mxm-es kártyáknál mi a helyzet, de ha az asztali árakból indulunk ki, akkor fél év múlva csak drágább lesz. :D
Nem tudom mennyire figyelitek az asztali gpu-k piacát...vicc. Pukkana már ki ez a bányaláz.

Maxi

(#20660) Muerte válasza maximilian4 (#20659) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha kijön a Volta,lentebb fognak esni az árak remélem,most 180-200k körül mocorog az mxm 1070.
Az asztali vga árak majd akkor zuhannak le,ha nem a vga fogja bányászni a coint,állítólag hamarosan úgy lesz (évek kérdése).
Múltkor olvastam itt a ph-n hogy itteni illető 42db 1080Ti-vel hajtja a ménest :DDD nem csoda hogy elszabadultak az árak,(meg az indulatok is :D ) ha már kis hazánkban is ilyen mértékben tolják.

[ Szerkesztve ]

(#20661) maximilian4 válasza Muerte (#20660) üzenetére


maximilian4
addikt

Az indulatokat nem csodálom hogy elszabadultak. A ba**ós kártyákból, amivel tényleg érdemes bányászni folyamat készlethiány van, az árak az egyik napról a másikra változnak, a gyártók is ugyanúgy emelik az árakat mint a kisker/nagyker (azaz leszarják a gamereket), az előrendeléseket is a bányászok adják le (természetesen 1 személy sok kártyára), az eddigi célközönség, azaz a játékosok pedig teljesen le vannak szarva. Engem leginkább ez zavar. Pedig évtizedekig belőlünk éltek...remélem egyszer kipukkan a lufi, a gamerek pedig nem felejtenek.

(#20663) workdontplay

És a bányászoknak meg lesz tiltva hogy gamer kártyát vegyenek? :D Vagy megkérdezik majd a boltban hogy te bányász vagy-e vagy gamer és ha bányász nem adják el neki a gamer kártyát. Nem lehet így kivitelezni. Ugyanúgy meg fogja tudni venni mint eddig.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20662) kdavid23 válasza Muerte (#20654) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Nagyon köszönöm, holnap elbabrálok vele! Úgy látom,hogy talán megis megoldható a problémám... Még1szer nagyon köszönöm!!

Dr. Dávid

(#20663) #86952448


#86952448
törölt tag

Nem úgy lesz, hogy külön bányászcuccokat fognak gyártani, és a gamer vga-k ára normailzálódik?

(#20664) Muerte válasza kdavid23 (#20662) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szívesen :)
Ha elakadsz valamiben,majd segítek.Egyébként van rá 1% esély hogy így sem fog felmenni,akkor Prema-t kell majd megkörnyékezni unlocked bios/vbios ügyben,de én bízom benne hogy elég lesz a mod inf. mutatvány.

maximilian4: Ez a világ jelenleg kapitalista,ennyi bőven elég ahoz hogy minden cég a saját anyagi érdekeit helyezze előtérbe,az emberség huszadrangú szempont

(#20665) #86952448 válasza maximilian4 (#20661) üzenetére


#86952448
törölt tag

Valami cikkben olvastam. Talán a fogyasztását optimalizálják bányászatra, és mivel ezeknél a vájároknál marhanagy a verseny, aki nem vált, lemarad, és baszhatja. Bár, ha értenék hozzá, én is ezt csinálnám.

(#20666) maximilian4 válasza #86952448 (#20665) üzenetére


maximilian4
addikt

Fogyasztást nem lehet a végletekig csökkenteni anélkül hogy a kártya teljesítménye ne csökkenne. Ha pedig csökken, akkor kevesebb valutát termel. Ráadásul ha kiadnak egy optimalizált fogyasztású kártyát, de a teljesítménye majd megegyezik egy nagyobb fogyasztású gamer kártyával nem kérdéses hogy melyiket fogják venni az emberek (nem csak a bányászok, hanem mindenki). Szerintem ennek nem igazán van sok értelme.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20667) steelsec válasza #86952448 (#20665) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igen de a banyasz kartyakon nincs semmilyen kimenet nem tudsz monitort kotni ra, tehat ha mar nem eleg gyors akkor nehezebb eladni, mig egy gamer kartyat barmikor eltudsz adni ha mar nem eleg.

(#20668) #86952448


#86952448
törölt tag

Hát, ha én nvidia lennék, és meg akarnám tartani a gamer piacot, valahogyan különválasztanám a két témát. Ha másnem, csinálnék inkább bányászathoz ajánlott cuccot, sokkal kisebb fogyasztással, jobb csapágyakkal, és csak kissé csökkentett teljesítménnyel, és csinálnék csúcsteljesítményű cuccot gamereknek, ahol egy-egy háztartásban nincs jelentősége a fogyasztásnak. De az is lehet, hogy nem éri meg fejleszteni erre az egészre, mert ha jól rémlik, valahol a távolkeleten már betiltottak valami kriptokavicsot. Tehát, lehet, hogy államilag fogják kinyírni a hatalmasságok.

(#20669) Muerte válasza #86952448 (#20668) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Még jó hogy nem te vagy az nVidia...akkor lenne itt csak rossz világ ;] :D

(#20670) maximilian4 válasza Muerte (#20669) üzenetére


maximilian4
addikt

csak nézd meg a nevét: work dont play...

Maxi

(#20671) Muerte válasza maximilian4 (#20670) üzenetére


Muerte
Topikgazda

aztán hamarosan az lenne: work dont pay :DDD

(#20672) Medocsabi válasza #86952448 (#20650) üzenetére


Medocsabi
addikt

Tőlem hívhatod a plexit polimetil-metakrilátnak is :D

[ Szerkesztve ]

(#20673) buherka válasza KillHates (#20643) üzenetére


buherka
addikt

Nem nincsen.

De van...! :D
Nesze neked Furmark+Prime...1órát toltam. De már pár perc után beállt erre a hőfokra. Szóval felesleges ezen rugózni sztm. Az a BF akárhány 64-es multi szarság nem mozgat meg.
De itt a bizonyíték...CPU beállt 70 fokra és a GPU 60 fokra. Itt van előttem a gépem és látom hogy nem fekteti meg ez a két nyomi teszt progi.

sz@rrágók voltak it Acer-ék

Szarrágó itt mindegyik és nem csak az Acer ezt Te is tudod. Mindegyik ott spórol ahol tud, hogy legyen profit.

Amúgy ahogy elnézem ez a G9-es Predator ami nekem van meg echterion-nak, ezzel le is zárult egy korszak, mert nem gyártanak többet. Az Acer-nél mondták hogy már nem is tudnak többet rendelni. Marad a Helios 300, és a Triton 700.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20674) maximilian4 válasza buherka (#20673) üzenetére


maximilian4
addikt

Már a VX-et sem forgalmazzák, nem is nagyon kapni sehol. Hát nem volt egy hosszú életű dolog. 1 teljes évig sem volt jelen a magyar piacon.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20675) #99094528 válasza Muerte (#20654) üzenetére


#99094528
törölt tag

na ez király ezt én is lementem, hátha megjönne a kedvem valami hasonló dologhoz , :DD

(#20676) Muerte válasza buherka (#20673) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én hiszek neked,de jó lenni látni azt is hogy néz ki a hőmérsékleti grafikon a FurMark alatt (alul) meg,hogy hogy alakultak a proci órajelek teszt közben (HWiNFO)

Slick5: Lementheted,de az egy speckó inf file amit nem mellesleg elég nehezen szereztem be,a te gépedhez és a leendő kártyádhoz lehet másik kell majd ;)

[ Szerkesztve ]

(#20677) #99094528 válasza Muerte (#20676) üzenetére


#99094528
törölt tag

Csak azt mentettem le hogy miként megy a dolog. A file-t nem mentettem le, mellesleg tök ugyanolyan gépem van csak én 1060-al vettem, és csak azért mentettem le magamnak dokumentumban mert ez is egy lehetőség a későbbi fejlesztésre,
ha egyszer hasonlóra szánnám magam, nem kéne megint feltennem a kérdést, csak erről volt szó,illetve már azt is tudom hogy megoldható a probléma,innentől csak az nem világos számomra mért nem kapható a gép alapból is 1080-al... nem mintha megvettem volna még sokáig elleszek ezzel így. :DD

(#20678) x_o_n


x_o_n
veterán

Az alsó burkolat eltávolitása ajánlott vagy sem?mi a pro,kontra....ha a gép pld fixen egy cm alu 3 ventis padon van.

[ Szerkesztve ]

(#20679) Muerte válasza #99094528 (#20677) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ja,azt nem tudtam hogy neked is ugyan olyan géped van,akkor lementheted.

Ez a hivatalos Clevo válasz a kérdésedre:

"Unlike the XMG U717 and U727, the 15-inch scion is not available with Nvidia's top model, the GeForce GTX 1080"

Abban sem vagyok 100% biztos hogy elég kakaót fog kapni azon a tápcsatin az 1080,amit gyárilag 1070-ig hitelesítettek,kéne még vagy plusz 30-35W majd a fenteb segítséget kért bátor kollégának.Remélem menni fog majd neki szépen a cucc.

(#20680) Muerte válasza x_o_n (#20678) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gép/hűtés függő dolog.

(#20681) x_o_n válasza Muerte (#20680) üzenetére


x_o_n
veterán

Pld a Clevo p177sma-nál,elég böhöm nagy hütőkomplexum viszont a burkolston szerintem kevés levegő jut be

(#20682) Pocok256 válasza buherka (#20673) üzenetére


Pocok256
veterán

Szóval a gpu ugye alapórjelen 1280 Mhz es nálad kép alapján 1227Mhz magyarul throttlingol nem érdekel, hogy milyen hőfok de láthatóan mind a turból mert 1600 MHz re lenne képes nálam általábán 1270 körül járt furmark közben nem angy diffi, de a tény tény. Cpu meg 100% hogy alapórajelen volt sőt alatta, így pedig nem nagy was ist das ez a hőfok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20683) Muerte válasza x_o_n (#20681) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Annak a gépnek nagyon jó a hűtése,csak feleslegesen telerakodna porral szerintem,de kipróbálhatod pár teszt erejéig mennyit jelent ha leveszed,az nem kerül semmibe,annyival is okosabbak leszünk :)

(#20684) KillHates válasza buherka (#20673) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na hallelluja!! Ennek örülök, gondolom i7 van a 1060 alatt. Ez így szuper, gyanítom, hogy hangja sincs még ezekkel a hőfokokkal.

"Az a BF akárhány 64-es multi szarság nem mozgat meg." és engem sem. :K De biztosan feltűnt, hogy a fórum nemcsak rólunk szól, tehát az egyszeri júzer aki erre jár annak van igénye bátlefíldezni így neki úgy kell tanácsot adni, hogy beleférjen ebbéli perverzió is :K Tehát ezért kell ezen "rugózni" mert ha már itt tépjük a szánkat akkor hitelt érdemlő információt kell adni annak aki érdeklődik és lehetőleg olyan gépről amit be is lehet szerezni.

Persze mindig az van, ha csinál valami jó cuccot egy gyártó (jelen esetben a G9-es ragadozó) akkor gyorsan eltűnik a süllyesztőben; " nehogymá' valami jó és tartós terméket gyártsunk" elven :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20685) maximilian4 válasza Pocok256 (#20682) üzenetére


maximilian4
addikt

Így kell kinéznie egy 1050ti-nek, ~1 óra bányászás játék után. :DDD

Alapórajelek: gpu-clock 1493mhz (boost:1620)/ memory 1752
Húzott órajeles átlag: 1812mhz/1890mhz

Jól húzható kis kártya. Mi lenne ha még a feszültséget is feljebb lehetne vinni?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20686) buherka válasza Muerte (#20676) üzenetére


buherka
addikt

Aida grafikont néztem. Annál max 72-73 fok volt a grafikon szerint. Néha picit feljebb kapcsolt a venti és lenyomta 68-70 fokra.

(#20682) Pocok256...fene tudja, hogy hány Mhz-nek kell lennie. De szerintem az nem trottyol. Szép is lenne ha 60 foknál beadná a kulcsot. Most az a pár Mhz szerintem baromira nem oszt-szoroz.

(#20684) KillHates ...6700HQ és 1060-as VGA. Hanga is simán elviselhető ennél a terhelésnél.
A Makro key-hez be lehet állítani a Turbó ventit....na azzal kurva hangos a gép. Ezt soha nem használom, hülyeségnek tartom. Annyi hogy a plusz kiegészítő venti benn volt a DVD író helyén. Szóval ez is besegíthetett....talán.
Szóval sztm egyáltalán nem gáz. Ha valaki tud ilyen hőmérsékletet produkálni ilyen 15"-os géppel akkor le a kalappal.

Ennek a Predator-nak a helyére nem tudom hogy mit rak be a gyártó, mert hogy van egy 300-400K-s Helios és utána egyből ugrik az 1 millás Triton, azért az durva.

Csak jönne már valami jó játék, hogy tudjam használni mert a Witcher 3-at toltam vele utoljára, azóta konzumer gép itthon. :D

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20687) Medocsabi válasza Muerte (#20683) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha már úgyis kifújtam a port a ventikről csináltam egy új aida+furmark tesztet levett alsó burkolattal és bekapcsolt ventikkel a Cooler Master NotePal U2 Plus hűtőpadon.
Max talán 5 fokott hozott.

Most már csak azért fogom nyár előtt elvinni Killhates-hez hogy megtudjam mennyivel lehetne jobb :K

(#20688) Muerte


Muerte
Topikgazda

Ha teszteltek akkor valahogy így kéne mindent odapaszírolni a screenshotra hogy minden látszódjon,milyen proci,vga,órajelek,hőfokok stb.és akkor nem lesznek felesleges kérdések :R Ja és a FurMark-ban 4xMSAA-t be kell kapcsolni,különben hajlamos teszt közben ledobálni a memória órajelből pár száz MHz-et,akkor meg már nem hiteles teljesen a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#20689) buherka válasza Muerte (#20688) üzenetére


buherka
addikt

Oks...lehet holnap akkor zúzok egy ilyen tesztet.
Én meg FHD-ban csináltam a FurMark-ot...mondjuk élsimítás nélkül.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20690) Muerte válasza buherka (#20689) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azért jó a HWiNFO mert ott látod teszt közben is hogy mi hogy alakul,a GPU memória órajelre érdemes figyelni,az szokott ledroppolni sima burn teszt alatt,ez valami FurMark bug lehet vagy nemtom,de +élsimítással nekem nem csinálta tovább a műsort,igaz ez a screenshot már vagy 2 éves,azóta már rég 970M-re váltottam,az meg épphogy meg nem fagy a gépben szegény,50°C környékén mozog játékokban ezért már rég nem is teszteltem mert értelme nulla volna.

(#20691) #99094528 válasza Muerte (#20679) üzenetére


#99094528
törölt tag

én inkább olyan indokokon gondolkoztam, hogy mondjuk a clevo úgy döntött nem tudnának 15,6-on egy 1080-at rendesen hűteni főleg mivel annak már kell egy felettébb erős processzor is, vagy csak nem akartak olcsóbban is 1080-as gépet hogy vegyék a drágábbat , illetve hogy a hűtés nem menne rá a csatlakozó felületre vagy valami, de megtudtuk hogy rámegy :) a tápkérdés az már érdekes, vicces volna ha a kakaó lenne a buktató :)
és igen legyél kemény neked elfér a 18' on mi ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20692) Medocsabi válasza Muerte (#20688) üzenetére


Medocsabi
addikt

ok! :R

(#20693) Muerte válasza #99094528 (#20691) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Enyémbe nem mehet csak max az 1070 mxm verzió és azzal bezárult a kör egyelőre,mivel 1080 mxm nincs gyártva,amaz a lapát külön tápcsatis verzió meg be sem férne,és tápot sem tudnék neki adni.
De annyira nem is izgat engem már ez a téma hogy szinte semennyire...
Ha kilátásba kerül esetleg majd egy jó bót akkor talán belvágok,de még az sem biztos.

(#20694) #99094528 válasza Muerte (#20693) üzenetére


#99094528
törölt tag

értelek, engem csak a gépem élettartama miatt érdekelt, és köszi a választ :), eggyenlőre én sem piszkálom meg a sajátomat talán pár év múlva :K

(#20695) #86952448


#86952448
törölt tag

Mi számít throttlingnak?

(#20696) maximilian4 válasza #86952448 (#20695) üzenetére


maximilian4
addikt

Legalább az alap órajeleket produkálja a gép. Ha ez alá megy, akkor van probléma.

Maxi

(#20697) #86952448 válasza maximilian4 (#20696) üzenetére


#86952448
törölt tag

És ezesetben (akár ha egy pillanatra is alámegy az egyik mag), gondolom az aida jelzi a grafikonon, a hwinfo meg no helyett yes-t ír, igaz? Tehát tudják a tesztprogramok, hogy mi az alap órajele a processzornak és a vga-nak.

(#20698) maximilian4 válasza #86952448 (#20697) üzenetére


maximilian4
addikt

Jaja.

Maxi

(#20699) #86952448


#86952448
törölt tag

És a "Distance to TJ Max" mit jelent pontosan a hwinfo-ban? Úgy értem, a mögötte lévő értékek mit jelentenek.

(#20700) Pocok256 válasza #86952448 (#20699) üzenetére


Pocok256
veterán

Távolság a processzor maximális hőmérsékletétől.
The TJ register is a countdown value. When it hits zero, the CPU will shutdown.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.