Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11601) kardkovacsi válasza Ravenloft (#11598) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ott azért van különbség. i5 vs i7, a ram is több és ahogy írtad a Windows. A garanciától kell a legkevésbé félned én az elmúlt 3 laptopom így vettem és sosem volt a garanciával probléma. Sokakat inkább a brit billentyűzet zavar :)

(#11602) kardkovacsi válasza Pocok256 (#11595) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Azért valahol csak el van ez kefélve :). Miért nem másolod a db-t magát és kész. Ha pedig generálnod kell az adatbázist fájlból SQL parancsokkal akkor meg totál mindegy, hogy a fájl a memóriában van vagy máshol (az adatbázisnál ott tényleg nem). A CPU a db kreálással lesz a szűk keresztmetszet nem a fájl olvasása. Gondolj bele egy fájlt felolvasni 600MB/s is 10 mp (NVMe SSD-vel meg 2-3) és neked 25 perc az egész. Azt értem, hogy a db-nek a memóriában kell lennie de a fájlnak amiből generálod egyáltalán nincs oka.

(#11603) Pocok256 válasza kardkovacsi (#11602) üzenetére


Pocok256
veterán

sok kis fájl van direkt szétszedtem hogy könnyebben betolhassam, csináltam sciptet hogy ütemezve mivel 8 szál van 8 táblát toljon egyszerre és itt már azért kell a random elérés aminél behasal a ssd. (na meg a cpu is ) Ettől függetlenül igen a fizikális mozgatás a legegyszerűbb, de ez csak egy random példa volt :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11604) Muerte válasza Ravenloft (#11597) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez itt még mindig a gamer topik :) ,tehát ha azt nézzük mekkora teljesítménytöbbletet kaphatsz használtban ~300k-ért akkor nem kérdés hogy sokkal jobban megéri venni egy 1-2 éves megkímélt de bivalyerős gépet,mint egy belépő szintű "konzumer-gamer-t" aminek sem a hűtése,sem egyéb paraméterei,sem hardverei,sem anyaghasználatban nem napi szintű játékra és nem komoly terhelésre való,de persze mindenki azt vesz amit akar,ez csak az én szuverén véleményem,bár biztos vagyok benne hogy vannak akik egyetértenek a véleményemmel.

(#11605) Mikulásbá válasza Muerte (#11604) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#11606) Angel2014 válasza Bluesummers (#11549) üzenetére


Angel2014
addikt

Lenovómnál bementem az adott szervízbe leszedték a matricát betették az ssdémet és raktak fel új matricát.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#11607) echterion válasza Muerte (#11604) üzenetére


echterion
nagyúr

:K

**********

(#11608) Pocok256 válasza Muerte (#11604) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez pontosan így van a használt gamer top konfigok amik ténylegesen jól össze vannak rakva és csak annyi a bajuk, hogy megéltek 1 vagy 2 generáció váltást sokkal jobb vételek mint egy konzumer hulladék :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11609) Muerte válasza Pocok256 (#11608) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Látod legtöbben mégis a csakis ÚJ lehet "fétisben" szenvednek...Az hogy lényegesen kevesebbet kap a pénzéért az mellékes,mert ÚJ :DDD
Első Aw-mat 6 évvel ezelőtt vettem 600k-ért fél évesen,a boltban az a konfig alulról súrolta a 1,5mihályt (itthon kapni sem lehetett), 5 év NBD volt rajta,de amikor én eladtam 3 éves korában még hibátlanul üzemelt.Azokba még benne volt az anyag :K

[ Szerkesztve ]

(#11610) Pocok256 válasza Muerte (#11609) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem is az a baj ha csak újat akarunk csak akkor legyünk tisztában azzal, hogy oda pénztárca kell mert csoda nincs :K
Úgy ahoyg te is anno kiadtad az 1,5 misit én is ugyanúgy most kifogom adni a 7-8 kilot egy alienware ért mert tudom egyszerűen ennek ez az ára, vehetnék aorust vagy valami msi vagy asus cuccot 13 ba, de az meg sem közelítené azt a magnézium vázas szilárdságot amire én vágyok. (tudni kell rólam hogy sosem vigyázok a cuccaimra nekem ezek használati eszközök ők vannak értem nem pedig én értük).

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11611) Muerte válasza Pocok256 (#11610) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csak 600-at adtam ki érte ;) ,de azért azt hozzá teszem hogy akkor nekem megérte,MA viszont már nem érné meg.Az ember ahogy korosodik,változik is,ma már tudok kompromisszumot kötni,nem is izgat már a téma valójában egy dekát sem.Akkor még olyanról szó sem lehetett :DDD Mindent vigyen maxon,mobil legyen,és ne ismerje mi az a throttling.2010-ben ezt egy laptop tudta,az AW,meg is kérték az árát becsülettel,persze az aki kicsengette érte a 1,5M-et azt a mai és akkori fejemmel is hülyének tartom :D Azóta is kizárólag csak használt,de prémium cuccokat vettem és nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#11612) alces


alces
tag

Ha nagyon nehezen is, de rávettem magam a használtra két évvel ezelőtt. És NEM bántam meg. Kis utánajárással sokkal jobb vasakat lehet találni, mint az újak. A másik meg, ha valami probléma merülne fel, az itteni közösség segítségére lehet számítani.

(#11613) Bluesummers válasza echterion (#11599) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezen mindig mosolygok, amikor meglátom, hogy lengyel a tulaj :) ... de azért németben dolgozik, onnét nyomja az üzletet. Persze jobban megérheti neki mint Közép-Kelet Európában. Ez mindig b@ssza a csőrömet ... ez van.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11614) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Anno én is megvettem hülye fejjel újonnan a G751-em, és azóta max 100 óra játékot tettem bele összesen.
Aztán használtan vettem egy 14-es AW-t, és mostmár kb csak azt használom, bőven elég mindenre, és még cipelni is kellemesebb.

(#11615) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én is azért töröltem a G751JY hirdetésemet,mert legalább tavaszig meghagyom.Most tudok játszani a munkahelyemen,amikor korán sötétedik,addig kihúzom.Nameg az utód min.G752VS lesz,ami majdnem 2-szer annyiba fog kerülni,mint amennyiért elmegy a G751JY.A játékok,amik vannak,azért nem kellene váltani,de ugye lépjünk egyet-most ugyan az új COD-ot tervezem megvenni,de szerintem nem jelent nagy akadályt a 980M-nak sem.
Én is az ár-érték-teljesítményt nézem,azért majd lépni is kell előre-de hogy mikor,ki tudja.

(#11616) Bluesummers válasza Pocok256 (#11610) üzenetére


Bluesummers
őstag

"az a baj ha csak újat akarunk csak akkor legyünk tisztában azzal, hogy oda pénztárca kell mert csoda nincs" - ezt most vagy helyesbíted, vagy megcáfollak.
1. ha a legújabb generációs cucc kell, akkor igazat mondasz
2. ha jó neked a 0,5-1 éves, raktárban ragadt cucc, hivatalos 1-2 év garanciával, számlával, s esetleg nem baj, hogy a csomagolása nem patika állapotú, akkor vannak opciók. Természetesen itt nincs sok választási lehetőséged, cserébe viszont néha ALienware-k is előfordulnak GTX 980M-mel, Touch 3K kijelző 16GB, 256GB SSD + 1 TB-os winchesterrel zsír új darabok. Ha Neked nagyon kell a GTX 10...-es széria, akkor pénztárca nyit és fizet.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11617) echterion válasza Bluesummers (#11613) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt most nem teljesen értem, sorry. A ceg tulajdonosára gondolsz? Vagy mire?

(#11616) Bluesummers: erre jöhetne priviben némi infó, ha van neked olyan. Én csak a dell uk outlet-ről tudok, más nem nagyon szokott lenni. Vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

**********

(#11618) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Ez normális??? 2,2352cm-es? (0,88") Tesztelt ilyet valaki? Milyen ennek a hűtése már? :W Sohase hittem az gamer ultrabook kategóriában. Ez alól kivétel a max GTX x50-x60-as szint, esetleg x65, de a fölött? Tojássütő?
http://www.notebookcheck.net/Gigabyte-P37X-Notebook-Review.139381.0.html Látom azért melegszik a klaviatúra részénél. Ezeknél a pics@vékony gépeknél csak egy brutál erős cooler segíthet alulról, vagy még az sem?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11619) Bluesummers válasza echterion (#11617) üzenetére


Bluesummers
őstag

Igen, a cég tulajdonosa lengyel. Hasonlóan lengyel tulaj a Hyperbook (régebben XNOTE), az meg itt van tőlem pár km-re Varsóban --> http://www.hyperbook.pl/
Gondolom azért más a neve, mert új cég, több kedvezmény, s így a többi. Nekem picit magas, ehhez kemény befektetés kell, nem az én területem.
Dell UK Outlet drága szerintem. Nettó árakat mutatnak, még rájön az ÁFA, meg még a shipping.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11620) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Ilyen coolert próbált már valaki? :)
https://www.amazon.com/Walsoon-Portable-Cooling-Extracting-Adjustable/dp/B00LWVEPWU

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11621) Muerte válasza Bluesummers (#11618) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ettől szebben már nem is lehetne az elégtelen kétkörös,de közös hűtőcsöves hűtést megmutatni :K
Aszongya: TURBO fan active :Y A proci meg letérdel a melegedő GPU miatt az Unigine Heaven-ben ahol a procihasználat= zero-pont-zero :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11622) qetantst


qetantst
csendes tag

Sziasztok!

MSI GS40-ről vélemények? Olvastam róla, hogy nagyon melegszik és hangos tud lenni ilyenkor, illetve hogy a gyári töltő nem ad le a max terhelésnek megfelelő teljesítményt. Ettől függetlenül tudnátok ajánlani? Megéri megvenni 300e körül új állapotban, 3 év garival (8 giga RAM, SSD nélkül)?

(#11623) Bluesummers válasza Pocok256 (#11537) üzenetére


Bluesummers
őstag

Megtaláltam az egyik cikked. SuperPI-ről áttérek. Köszönöm! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11624) Pocok256 válasza Bluesummers (#11623) üzenetére


Pocok256
veterán

huhu ez de régi, na majd csinálok egy asus g751 és alienware 13 r3 összehasonlító tesztet dávid és goliát néven :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11625) Muerte válasza Pocok256 (#11624) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Merek fogadni rá melyik lesz a befutó hőfokok terén :D

(#11626) Pocok256 válasza Muerte (#11625) üzenetére


Pocok256
veterán

HA már itt tartunk nem vállalsz egy g751 / alienware 13 r3 újrapasztázást anyagot mindent hozok plusz sör pénz honoráriumot (pesten).

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11627) echterion válasza Bluesummers (#11619) üzenetére


echterion
nagyúr

Mi a gond azzal, hogy kint csinálja a bizniszét? Elég sokan tesznek így.

#11622 qetantst: ennyi nem elég hátránynak?

[ Szerkesztve ]

**********

(#11628) Muerte válasza Pocok256 (#11626) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem járok Pesten sosem,de ott van KillHates vagy kreten67 valamelyikük megoldja biztosan :)

(#11629) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok ismételten!

Most egy nagyon egyszerű kérdésem lenne:

250-300 ezer között mi a jelenlegi best-buy "gamer" 15,6" lapos? Használt továbbra sem játszik, bár tudom ezzel nem nőttem a szemetekben. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11630) wanted5 válasza KubanitoS (#11629) üzenetére


wanted5
őstag

Muszáj 15,6? A fentebb linkelt clevo 970m-mel szerintem elég jó vétel. Ha lenne most felesleges 300 ezrem rögtön megrendelném, főleg, hogy a mostani gépem már 5 éves.

15,6-ban nem tudok ajánlani, azokat annyira nem ismerem, nekem a 17,3 a minimum :D

(#11631) Mikulásbá válasza KubanitoS (#11629) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha itthonról kell,még mindig a Dell 7559 i5-el a legokosabb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#11632) KubanitoS válasza wanted5 (#11630) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hol fentebb? Az oldalon nem látok linket, kérlek linkeld be a linket. :D

Gondolom ha már Clevo, akkor CEG-es. Kicsit idegenkedek a külföldtől, de ha majd látom a gépet, akkor elválik a dolog. Ezek a későbbiekben bővíthető gépek? Panelről tudni valamit? IPS?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11633) echterion válasza KubanitoS (#11632) üzenetére


echterion
nagyúr

Lustáknak link. :P

**********

(#11634) qetantst válasza echterion (#11627) üzenetére


qetantst
csendes tag

de, jogos :)

akkor átfogalmazom a kérdésem: €1200 alatt keresek új gépet. 970m jó lenne.. milyen modellt nézzek?

(#11635) echterion válasza qetantst (#11634) üzenetére


echterion
nagyúr

Lásd egy hsz-szel fentebb. :U

**********

(#11636) Ravenloft válasza DuDieHUN (#11600) üzenetére


Ravenloft
tag

Köszi a tippet, ez a GL752VW-T4126D tényleg jó alternatívának tűnik a Dell mellett, csak egy gond van a 2GB-os 960M szerintem kevés. Az ütősebb változat a GL752VW-4207D szimpatikusabb, csak az majd 40k-val többe kerül. Sajnos..

(#11637) Ravenloft válasza echterion (#11599) üzenetére


Ravenloft
tag

Köszönöm de ezek a gépek nem annyira szimpatikusak.

(#11638) Ravenloft válasza kardkovacsi (#11601) üzenetére


Ravenloft
tag

Igen igaz van különbség. Akkor lehet neked eddig csak jó tapasztalataid voltak az eBay-en való vásárlást illetően, de sajnos az ismeretségi körömben van olyan illető, aki nem ilyen szerencsés. És én nem akarnék emiatt rizikóztatni.

(#11639) Mikulásbá válasza Ravenloft (#11636) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a baj,csak hardvereket látsz.Ezzel a géppel nem fogsz komolyabban játszani."L" verziót kerülni kell,ha komolyabb a játék.

(#11640) Ravenloft válasza Muerte (#11604) üzenetére


Ravenloft
tag

Igazat adok neked ebben valóban jobban járhat az ember egy ilyen használt laptoppal, a gond csak az, hogy honnan és kitől vennél?

Ez olyan mint a használt kocsi vásárlás. Autótelepen bizonyos, hogy sohasem vennék használt kocsit, ellenben magánszemélytől igen. Persze nem mindegy, hogy kitől és mit.

Szóval bármilyen fura, de nem zárkózom el a használt gép vásárlástól, csak nem igazán tudom, hogy honnan is lehetne felhajtani olyan gépet, amit nyugodt szívvel meg mernék venni.

Illetve a kérdés, hogy 300k-ért milyen használt gamer gépet volna érdemes venni? De ennél még fontosabb honnan? És ne mond, hogy 751-et, mert ennyiért nem kapok. :D Szóval alternatíva?

(#11641) Ravenloft válasza Mikulásbá (#11639) üzenetére


Ravenloft
tag

Ez kifejtenéd? Hogy érted, hogy csak "hardvereket látsz"? Továbbá az alább említett Asus konfig miért is nem lenne jó játékra?

(#11642) Mikulásbá válasza Ravenloft (#11640) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a helyedben gyűjtögetnék még egy kicsit és lecsapnék egy jó,kb. 1 éves G751JY-ra,ami még pár évig elég lesz a mostani és közeljövő játékaihoz is.
A lényeg,hogy G-Sync-es verzió legyen!

(#11643) Ravenloft válasza Mikulásbá (#11642) üzenetére


Ravenloft
tag

G-Sync-es gépről nem is álmodok, max ha nyerek a lotton. :) Amúgy egy használt 751-re még gyűjtögethetek bátran.

(#11644) kardkovacsi válasza Ravenloft (#11638) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az ebayen nehéz mellé lőni. Mi történhet?
Nem jó a gép. Van rajta garancia beviszed a Dell szervizbe és kijavítják (vagy visszaküldöd lásd lentebb). Ilyenem volt már. Még az eladóra se voltam mérges, mert a Dell összes tesztje lefutott a gépen és megdögleni is csak 10 perc után volt hajlandó. 1 hétig nézegették a szervizben mi a pék baja lehet. Nem akartam visszaküldeni mert annyira jó áron volt a gép . 3 laptop rendelésemből volt egy ilyen.
Nem küldi az árút. Írsz az ebaynek és azonnal visszarakják a számládra a pénzt.
Nem az van benne ami a leírásban. Visszaküldöd az ő költségére. Ha nem akar belemenni írsz az ebaynek. Az ebay elég köcsög módon a buyer always right policyt követi. Azaz a vevőnek mindig igaza van. Tele van a net olyan panaszokkal, hogy valaki vett cipőt (vagy más ruhát) felvette 3x és visszaküldte. Az eladó nem akarta neki a lóvét visszaadni. A vevő írt az ebaynek és azonnal leszedték az eladó paypal számlájáról a pénzt. Köcsög dolog, de ez is mutatja mennyire nincs kockázat egy ilyen vásárlásnál.
Az, hogy az ismerőseid megszívták csak annak az eredménye, hogy nem tudták, hogy mennek az ebayes dolgok.
Egy dolog van ami fontos. Buyer protection csak paypallal történő fizetés esetén van.

[ Szerkesztve ]

(#11645) kardkovacsi válasza Bluesummers (#11619) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

"Dell UK Outlet drága szerintem. Nettó árakat mutatnak, még rájön az ÁFA, meg még a shipping." - én azt tapasztaltam, hogy az ebayes vevőknél sokszor olcsóbb a gép mint magában az outletben. Ezen elente én is csodálkoztam, hogy miért de aztán néhány kinti fórum olvasása közben rájöttem, hogy a Dell szokott ilyen akciókat csinálni vagy épp kuponokat osztogat. A lényeg, hogy ezek ott ülnek és ha van mondjuk egy 20%-os vagy még nagyobb kuponuk akkor megvesznek vele egyszerre 10-et 20-at akár ugyanabból a konfigból majd mennek eladni a ebayen. Akitől vettem a Precisiont nyáron egyszerre rakott fel vagy 15 gépet. Ezért nem találsz jó áron gépet ha csak úgy bámészkodóként feltévedsz és emiatt érdemes szétnézni az ebayes eladók között is.

(#11646) Mikulásbá válasza Ravenloft (#11643) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G751JY-T73xxx kódszámúak(vagy nagyobbak)már G-Sync-es verziók,azt kell keresni.Az alapgépben csak 1 db 1 TB-os HDD van 8 GB RAM-al.Használtan az 350 ezer körül lehet.
Nekem T7373D verzió van,de tavaszig nem szándékozom eladni-lehet később sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#11647) Dhampir válasza kardkovacsi (#11645) üzenetére


Dhampir
félisten

Végre valaki elmondja az igazat. Amikor más topikban évekkel ezelőtt érdeklődtem Dell Outlet dolgokról, akkora hallgatás volt... Lehet, hogy pár beszerzőnek nem érné meg tippet adni egy földi halandónak, ha belőlük él.

(#11648) x_o_n válasza Dhampir (#11647) üzenetére


x_o_n
veterán

naná,mindig ezvan...most a karácsony akcioknál is...saturn,mediamarkt olyan durva akciókat csinált hogy csak azért vettem észre mert éjjeli bagoly vagyok.a gamer gapek kb 30 perc után mind elfogytak..nem ritkán féláron mentek vagy harmad...mit ad isten másnap már ebayen volt mind...persze mókás mert ha valki megvette volna és elhozta volna nem tudom mit gagyoktak volna mert a kiszállitás ugye pár nap,én is hebegést kaptam ,kiváncsiságbol irtam hogy mivel 2 utcára lakok elmennék egy darabért,mikor lehet?óó most nem vagyok itt,kb 3-4 nap ..ha ha ha....szóval nem piskotákde a tv stb ugyanez...a gyereket meg akartam lepni egy durván leárazott lapossal,persze az sem volt 15 perc mulva egy darab sem...szerintem azt vette mindenki fünek fának 150eu hp igaz i3as 4gb 1tb de akkor is,suliba jó lett volna mindegyiknek...

(#11649) Bluesummers válasza echterion (#11627) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez nem probléma, csak ügyes, hogy kint is tudja csinálni. Más nyelv, bár talán ott született már. Nem ismerem a tagot.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11650) redbulz válasza Dhampir (#11647) üzenetére


redbulz
tag

Azzal az outlettel én is rendszesen szemezek, és pont nemrég volt, hogy már egész nagy kínálat felhalmozódott amikor bedobtak egy kupont és hirtelen az összes eltűnt. Gondolom valaki szemfüles volt :) Jó lenne tudni tényleg elkapni így valami jó ajánlatot de az állandó figyelők mellett esélytelen szerintem. :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.