Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11451) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. :R

**********

(#11452) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!gondoltam beszámolok a választott gépről.Tudom ti az asus k501est ajanlottatok,de végül a lenovo ideapad 700as mellett döntöttem több okból is.Azt kell mondjam remek döntés volt(pláne 180k 22ho garral)!:) kicsit vicces lehet nektek de ez az elso laptopom háttérvilágítással,és iszonyatosan bejön hogy este is látom a billentyűzetet:) 3óra folyamatos játék(sc2 bf4 multi) alatt a cpu 64 a gpu 61 fok hutopad nélkül!
Tudom szamotokra ez nem az a bika gamer laptop de részemről nagy a szerelem :D

(#11453) kardkovacsi válasza echterion (#11441) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Azzal a mag letiltással mit is érnél el? Mert szerintem nagyon nagyon keveset.
Pont a mobil procik azok amik nagyon ügyesen tudják magukat skálázni aszerint, hogy milyen feladatot kell elvégezniük. Vegyük az én gépem prociját i7-6920. Ha mondjuk sok szálas feladat jön szembe akkor feltolja az összes magot rövid időre 3.4 GHz-re. Ha esetleg olyan feladat van ami csak két magot igényel akkor 3.6-ra ha pedig csak egy szál kell akkor 3.8-ra. Ha pedig nincs feladat akkor simán letekeri a procit 1 GHz alá.
Nyilván ezek az értékek úgy vannak belőve, hogy terhelés esetén a max TDP környékén legyen a proci és nehogy megfőljön.
Ha kikapcsolsz 2 magot csak annyit érsz el, hogy belenyúlsz az egész rendszerbe és ha meló van ami elosztható akkor kénytelen lesz 2 magra rátolni miközben a 4 maghoz tartozó teljes infrastruktúrát hajtania kell. Pl. az L3 cache ami elég tetemes és az közös, azt nem tudod lelőni. Azaz majd jól megtolja a két megmaradt magot max frekvencián.
Ezért van, hogy az U-s procikon nincs turbó illetve sokkal kisebb az L3 cache.

(#11454) echterion válasza kardkovacsi (#11453) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha túlmelegszik, mert nem birja a hűtőrendszer, akkor throttling-ol a proci. Na, ezt lehet megakadályozni a magletiltással, és lesz egy 47W-os prociból 35W-os például. Nagyon nem mindegy a tdp notebook fronton. Pláne ezeknél a vékony vasaknál.

**********

(#11455) Pocok256


Pocok256
veterán

Méghogy az U s procikon nincs turbo :D Majdhogynem azokon van a legnagyobb éppen ezért :D

Magletiltás meg úgy ostobaság ahogy van... Alul kell feszelni esetleg max órajelet lentebb venni. Ugyanis a hőmérséklet exponenciálisan növekszik a csúcsfelé (mhz szám), szóval pár száz MHz el kisebb max teljesítménnyel drasztikusan visszaveheted a fogyasztás/melegedés mutatót.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11456) kardkovacsi válasza Pocok256 (#11455) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Kapásból megnéztem pár újat azokon nem volt :)

(#11457) kardkovacsi válasza echterion (#11454) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nem, a proci egyfolytában tekergeti magát attól függően, hogy épp mekkora teljesítményre van szüksége. A Win 10 task managere még az aktuális frekvenciát is mutatja. Mint mondtam az enyém ha nem csinál semmit (ezt úgy értsd, hogy fut egy browser vagy 10 tabbal) lemegy 1 GHz környékére. Nincs is a gépnek egyáltalán hangja.
https://en.wikipedia.org/wiki/SpeedStep

Ezért értelmetlen lekapcsolni kézzel a magot mert megteszi magának csak valszeg jobban tudja kezelni mint a favágó akkor ne menj megoldás.
45 wattos prociból nehezen csinálsz 35 wattot, szerintem. Pont azért ami leírtam, fel fogja annak az megmaradt magnak a frekijét tekerni ha igény van rá és szépen felmegy a max. TDP közelébe. Ha meg nincs akkor úgyse fog annyit fogyasztani, mindegy, hogy kettő vagy négy van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#11458) Pocok256 válasza kardkovacsi (#11456) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor valamit nagyon benéztél :D i3u nál nincs turbo i5u és i7u nál van és rendes asztali hoz képest ha százalékot nézzük eszméletlen magas pl ennél . Itt konrkétan 60% os turborol beszélhetünk !

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11459) kardkovacsi válasza Pocok256 (#11458) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Be :) mert az i3-asakat néztem. Engem ez az U vonal sohasem hozott lázba. Túl gyenge :)

(#11460) kardkovacsi válasza Pocok256 (#11458) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Amúgy amit linkeltél annál is kicsi az L3 cache mérete. Valszeg azon lehet nagyon sok fogyasztást spórolni (ezért is értelmetlen a mag lekapcsolása, mert az L3 cache attól menni fog). Egy komolyabb asztali procikban 15-20M cache van igaz azoknak jóval 100W fölött van a TDP-jük, ebben meg csak 3M.

(#11461) Pocok256 válasza kardkovacsi (#11460) üzenetére


Pocok256
veterán

15-20Mb os cache max szerver processzorba van és amúgy nem fogyasztanak sokat inkább a helyigényük nagy. Asztali prociknak meg 125W nál tetőzik a TDP je kivéve az AMD elfuserált darabjainak.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11462) Muerte válasza Pocok256 (#11455) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elsődlegesen és legkönnyebben az alulfesszel lehet pár fokot nyerni :K ,bár érdemes előtte utána olvasni hogy hogy és mit bírhat nagyjából az adott proci,mert ha kicsit sokat húz le az ember és terheléskor jön a kékhalál akkor nem mindegyik gép indul másodszorra újra az alap bios/proci beállításokkal.Pl.AW 17-18 sem,(nyilván azoknál nem alulfeszelés mókolás miatt,hanem mert tuningol a user) és nem egyszerű visszahozni az "életbe",szét kell szinte fullra bontani miatta és nem elég egy egyszerű reset,mert attól még nem lesz problem solved,trükközni kell még utána is.A másik ugye új gép esetében (kivétel Clevo) a gyári paszta lecserélése,az garantáltan -5-10 fok.Végső esetben jöhet még az órjel csökkentés ha muszáj egészen TURBO OFF-ig,vékony gép/alulméretezett hűtő/ I7 esetében ez szokott eredményre vezetni,csak ezzel ugye pont az a baj hogy a legtöbb sz.rul portolt konzolra írt játék magas órajel/1-2 magot kér,a multi FPS-ek szinén magas órajeleken simábbak és ez miatt sok lesz a FPS veszteség.

(#11463) VANESSZA1 válasza Bluesummers (#11356) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Everki táska, vagy backpack. Én ilyet használok, és nagyon jó. Memofoam-os, rengeteg hellyel.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#11464) Henkó


Henkó
újonc

Sziasztok.
Azt szeretném megtudni, hogy van-e valamilyen módja úgy bekapcsolni egy laptop-ot, hogy nem nyitom fel a kijelzőjét? Remélem tud valaki segíteni.
Előre is köszönöm a választ/válaszokat!
Üdv, Henkó

(#11465) Muerte válasza Henkó (#11464) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Uri Geller---> múkodj!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#11466) echterion válasza kardkovacsi (#11457) üzenetére


echterion
nagyúr

Nézz utána, mi is az a throttling. Annál sokkal jobb, ha fele mag de nem throttling-ol. Próbáltam, tapasztaltam, azért mondom. Egy throttling-oló procival kitörölheted a játékok alatt.

**********

(#11467) kardkovacsi válasza echterion (#11466) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Tudom mi a throttling az intenél az a neve, hogy SpeedStep. Linkeltem is neked. Még egyszer:
https://en.wikipedia.org/wiki/SpeedStep
Pont a speedstep miatt nem ér semmit a lekapcsolgatásod, mert megcsinálja magának a proci ha erre van igény.
Fölhívnám a figyelmed a következő mondatra:
"For example, for a 1.6 GHz Pentium M, the clock frequency can be stepped down in 200 MHz decrements over the range from 1.6 to 0.6 GHz. At the same time, the voltage requirement decreases from 1.484 to 0.956 V. The result is that the power consumption theoretically goes down by a factor of 6.4."

(#11468) Pocok256 válasza Henkó (#11464) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze ha wake up lan funckiot ismeri az eszközöd (miért is ne ismerné) és esetleg a routered nem gagyi akkor simán feltudod ébreszteni egy megfelelő paranccsal a géped.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11469) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Úgy tűnik nagy fába vágtam a fejszémet egy Asus g46vw beszerzésével, mert az ebay-en sincs normális példány. Az az egy, van, de csak személyesen lehet átvenni, London-ban. :O :O

Alternatív megoldásként az Alienware 14 merült még fel. Van valakinek konkrét tapasztalata vele? Mennyire hangos? Hatékony a hűtése?

(#11470) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy a Clevo/Sager notebook-ok közül melyik/melyek az(ok) a tipus(ok) amelyiket megveszem adott esetben egy integrált kártyával első körben de később tudom bővíteni dedikált GPU-val (urambocsá 2vel is SLI-ben), ha létezik ilyen opció egyáltalán vásárlásnál.

A másik kérdésem pedig az lenne hogy itt EU-n belül honnan érdemes/lehet ezeket a gépeket beszerezni (most per pill Németben vagyok)

Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat. :)

Üdv.: adidas4deeath

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#11471) Muerte válasza adidas4death (#11470) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Pont jó helyen vagy ilyen dolgok összehozásához :K Írj nekik és biztos találtok megoldást:[link]

[ Szerkesztve ]

(#11472) Henkó válasza Pocok256 (#11468) üzenetére


Henkó
újonc

Köszönöm szépen a segítséget Pocok256. Megpróbálom. :)

(#11473) Pocok256 válasza adidas4death (#11470) üzenetére


Pocok256
veterán

Ilyenbe nem érdemes gondolkodni ugyanis annyiba kerül külön a kártya mintha egy teljesen új gépet vennél :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11474) Muerte válasza Pocok256 (#11473) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Dehogyis... A CEG rugalmas ad gépet csak procival is,meg nem is biztos hogy erős kártya kell majd neki bele későbbiekben,azok meg nem drágák már,ha pl. ilyen 60k környékén tud venni 780M-met azzal még bőven el lehet játszogatni.

(#11475) Pocok256 válasza Muerte (#11474) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebben lehet igazsag bar egy 950m el szerelt gép se kerül többe mint igy összelegózva ez a gép. Szóval nagyon egyedi eset az amikor megéri.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11476) echterion válasza kardkovacsi (#11467) üzenetére


echterion
nagyúr

Speedstep vagy throttling, nekem mindegy, hogy mondod, a lényeg, hogy nekem olyan gép nem kell, ahol nem tud a proci kibontakozni, mert túlmelegszik. Ez teljesitménycsökkenés, plusz degradálódás a folyamatos hőingadozás miatt. A lényeg, hogy ha nincs normális hűtés egy gépbe, akkor azt nem szabad megvenni.

**********

(#11477) kardkovacsi válasza echterion (#11476) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Kibontakozni :) még lelke is van lassan.
Tehát lefordítom. Letekered a procidat hogy ki tudjon bontakozni az egyik fele. Nem érzed az ellentmondást? Mert elég durva. Egyik oldalról azt mondod, hogy túl sokat hőt fog termelni a másik oldalról meg azt, hogy gyors proci kell és ezért letekerem. Ez kb. a megveszem a turbós autót majd kiszedem belőle a turbót.
Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy benézted, mert a magok kikapcsolása semmit nem segít. Amiről te beszélsz az a rendes hűtés de ennek semmi köze a magok számához.
Mellesleg a net tele van olyan tesztekkel (stress test) amikor egy adott gép prociját meg videokártyáját is kiterhelik maxra és nézik mikor kezd leszabályozni. Ezt kell nézni ha valaki olyan gépet akar ami ne tekeri ki alólad a procit vagy a videokártyát túlmelegedés miatt.

(#11478) echterion válasza kardkovacsi (#11477) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem letekerem, hanem...mindegy, ha nem akarod érteni, hát nem. Te dolgod, én megpróbáltam, egyszersmind elengedtem a témát, értsd, ahogy akarod, amit irtam.

**********

(#11479) Yiggdrasil válasza parkasz (#11469) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Szia!

Nekem van egy AW14-em, én szeretem nagyon, erős kis masina :) Viszont hangja van neki ha meghajtom. Én többnyire csak Blizzard-játékokat szoktam játszani rajta. Azok többnyire magas beállításokon mennek rajta 1080p-ben, GPU nem megy 65 fok fölé, viszont SC2/WoW-ban azért sokszor vissza kell vennem mediumra, vagy 720p-be hogy élvezhető legyen, de egy 750m-től nem is kellene többet várni :)
Minden másra ott a G751 ;]

(#11480) parkasz válasza Yiggdrasil (#11479) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi az infót! :R
A leg erőforrás igényesebb játék nálam a diablo 3 és a skyrim lenne. Ezek szerint arra bőven elég lesz. Már csak találnom kell egy jó kis eladó gépet :)

(#11481) Yiggdrasil válasza parkasz (#11480) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Nincs mit!

Ha találok jó áron az új 13-asból, akkor az enyém eladó lesz :)

(#11482) parkasz válasza Yiggdrasil (#11481) üzenetére


parkasz
senior tag

Még kisebbre váltasz? Jobb a 13-as? Mármint az újabb vga miatt váltanál?
Majd sasolom a hírdetéseket, hátha feltűnik a tied is :)

[ Szerkesztve ]

(#11483) Yiggdrasil válasza parkasz (#11482) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Igen, mert most 3 gép között váltogatok és szeretnék egyet helyettük, ami mindenre jó, és egy AW13+amplifier talán pont jó lenne :)

(#11484) gaboka130


gaboka130
tag

Hali!
Lenne egy kis problémám, játszok a notin bf3-at kb 1 hete és eddig végig teljesen lag mentesen fps drop nélkül futott most viszon egyik estéről reggelre már 70 fps-ről 20-30ra ugrál le.
letöltöttem az msi afterburner-t hogy nézzek hőmérsékletet, de azzal sincs baj a cpu és gpu is 55-60 fok között van illetve azt vettem észre, hogy a gpu usage 99% míg a cpu csak olyan 70% körül van, ram használat is 4-5 gb( 8 van benne) illetve a gpu 2 10%-os használat.
Config:
Geforce Gtx 950 4Gb
I5 6300HQ
8 Gb Ram
Intel hd 530
1 tb 5400 rpm winyó
ja és win10 64 bit van
mi lehet a baj, valamilyen update vagy driver?

[ Szerkesztve ]

(#11485) gaboka130


gaboka130
tag

ez lemaradt
itt egy kép amikor normális az fps

[ Szerkesztve ]

(#11486) Muerte válasza gaboka130 (#11485) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudom milyen kép ez,de amit én biztosan meg tudok állapítani róla hogy
1.:ez egy 2 kártyás rendszer,vagy valami óriási katyvasz van,mert tudtommal az IGP-t nem jeleníti meg az AB ha netán itt Optimusról lenne szó.
2.:akkora procilimit van mint a ház...
Az előző részéhez meg egy kis adalék: Gb=Gigabit :W ,tb helyett TB ,ezekre illene odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#11487) gaboka130 válasza Muerte (#11486) üzenetére


gaboka130
tag

a proci limitet hogy lehetne oldani?

(#11488) Muerte válasza gaboka130 (#11487) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kezdjük elölről szerintem.Milyen screenshot amit idetettél?Hogy kerül bele 2 db GPU az egy GPU-s gépbe?

(#11489) gaboka130 válasza Muerte (#11488) üzenetére


gaboka130
tag

hát van benne integrált is
van egy GTX 950M meg egy Intel HD Graphics 530

(#11490) gaboka130


gaboka130
tag

most megnéztem hogy mi van, ha leveszem a felbontást full hd-ról ,lletve a grafikát high-ról.1366x768-on és minden low-on van ugyan azt csinálja, annyi hogy így 120 fps-ről esik le 30-ra

(#11491) adidas4death válasza gaboka130 (#11484) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Próbáld ki hogy a BIOS-ban (ha neked van ilyen opció) átállítod automatikus GPU észlelésről manuálra és akkor neked kell belőni mindig kézzel hogy éppen melyik GPU-val akarod inditani a gépedet. De ha automatán szeretnéd hagyni akkor érdemes teljesen kipucolni az összes VGA drivert (Intel/nVidia) és egy clean installt nyomni a legfrisebbekkel.
(nekem is ez volt a bajom anno a BF3-al meg még pár játékkal, bár ez nekem egy i7 2670QM és egy ATi6770M/Intel HD3000 társaságában, az automata észlelés nem mindig lőtte jól be a dolgokat és néha simán inditotta a Skyrim-et meg hasonlokat csóri integrált kártyával aztán meg csak lestem mint a moziban, hogy miért nincs FPS)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#11492) Erik0119


Erik0119
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nos notebook vásárlás előtt állok. És úgy tervezem, hog a következő 3-5 évben nem is akarom cserélni. Szóval legalább 1070-nel ellátott masinát néztem ki. Asus Rog G702 VI és 752-es verzió, valamint Acer predator g9 793-as verziók. MSI-ket is nézegetek, de mintha jóval drágábbak lennének.
Ami szempont:
1070-80 VGA
17 col vagy fölötte, ips, gsync. (külföldön dolgozok, nincs külön monitorra ingerenciám)
16 GB ram
Háttértárnak ssd a rendszernek, meg 500 GB hdd játéknak minimum.

Eddig az jött le, hogy szinte mindegyik rohadtul felmelegszik. Auorus, meg origin gépek nem, de azokat azt se tudom hol szerezzem be, meg minden más szar rajtuk.

Igazából azt kérdezném, hogy van-e valami frankó oldal, ahol normális tesztek vannak, esetleg ezen gépek összehasonlítása, meg ti milyen gépet ajánlotok 600-1000k között? És hol érdemes venni? Annyira nem vagyok nagy számítógép szakértő, szóvl újrapasztázás, meg hasonló dolgok szóba sem jöhetnek. Magyarországon szeretném átvenni, december közepén megyek haza. Utána vissza svédország. a van valami gebasz, akkor a svédországi szervizekbe be lehet adni, vagy a külföldi garanciáztatás hogy működik, mivel nem akarok sűrűn hazajárni.

Előre is köszönöm a tippeket!
Erik

(#11493) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Igaz nem ehhez a topichoz tartozik,de tudnátok esetleg ajánlani pár stratégiai játékot?a rome 2 total war óta csak xboxom volt(van),így nem nagyon tudom azóta mi a helyzet stratégiai vonalon!
Thx! :R .

[ Szerkesztve ]

(#11494) x_o_n válasza Erik0119 (#11492) üzenetére


x_o_n
veterán

Nos,akkor esetleg a Ceg oldalán nézelődj leginkább.Teszteket meg http://www.notebookcheck.net/

(#11495) Erik0119 válasza x_o_n (#11494) üzenetére


Erik0119
csendes tag

wow. Eddig nem igazán hallottam róluk, de a tesztek alapján meggyőztek. :R Most azon tanakodok mennyi pénzt szórjak el rá :DDD Maximalista lévén vannak ötleteim, de azért az túlzás. Még azt kell jobban megnéznem, hogy a full hd-s kijelzőnek mennyi frisstése. Bár azt nem nagyon taglalja... :O

(#11496) x_o_n válasza Erik0119 (#11495) üzenetére


x_o_n
veterán

CLEVO P775DM3-G,olvass utána,hátha az jó neked,eléggé variálható,de teszteket mindenképpen nézd át.
Én megkedveltem ezt a céget,én is náluk vettem még tavaly egy rohadt jó akcióban,régebbi de számomra még sok is teljesitményben gépet,igy nem feltétlen kell sli meg 1080,ez csak tipp :)

(#11497) Bluesummers válasza x_o_n (#11442) üzenetére


Bluesummers
őstag

Sorry. Csak azért dél afrikai linket adtam, mert ott volt az a 100%-os adatlap-leírás ami a gépben is van. Még nem teszteltem, de majd megnézzük mennyire tojássütő. Ez az Apache, nem a Leopard. Elvileg jobbnak kell lennie.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11498) Fücsök007 válasza kicirain (#200) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az újabb clevo notikról mi a véleményetek? Főként a bios részük érdekelne, meg a hőfokok. :R

[ Szerkesztve ]

(#11499) Darth_Revan válasza Fücsök007 (#11498) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tojássütők és primitív szintre le vannak butítva a BIOS-aik (ezért is várja mindeni a moddolt Prema bios-okat úgy, mint a messiást) és a GTX 1080 vga is már 80C alatt throttlingol.

És még ezek mellett is JOBBAK, mint a a hasonló kategóriájú, jelentősen drágább MSI és ASUS modellek.

A Pascal VGA-k laptopokban szándékosan vissza vannak a vBIOS-ban fogva, hogy ne hozzák a gyárban tervezett teljesítményt, mivel így későbbi, "OC" modelleket drágábban el lehet adni. MSI és Asus gépekben jobban vissza vannak fogva, mint a Clevo gépekben. Clevo gépekben pl elég brutál power throttling van. (pedig modderek tesztelték, bőven bír sérülés nélkül a gyári értékeken túli értékeket is)

[ Szerkesztve ]

(#11500) Fücsök007 válasza Darth_Revan (#11499) üzenetére


Fücsök007
őstag

Értem, kösz a választ. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.