Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) Medocsabi válasza hacki87 (#11798) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát igen...Ezért is szokták itt a szakik mondani hogy egy gémer noti nem (csak) attól gémer ami benne van...Mert hiába van egy ferrarim ami tud 400km/h-t ha 150nél felrobban :)
A saját káromon ezt én is megtanultam,a mostani ideapad 700asom az i5tel és a 950nel 180 pénzért 22 hó garival sztem az év vétele volt :) számomra legalábbis.max 70 fok cpu 60 gpu.Hamár itt tartunk,észrevettem hogy ennél a típusnál kb semmit nem számít ha hűtőpad van alatta,pedig szép nagy a nyílás.Max 2-3 fok a difi ha alatta a pad.

(#11800) x_o_n:sajnos a telemaxról még mindig rémhíreket olvasni,nekem eddig nem volt velük dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#11802) hacki87 válasza Muerte (#11799) üzenetére


hacki87
senior tag

Jó persze értem. :) szoktam azért olvasni a topicot, vágom azt is, hogy i5tel szokták ajánlani a 15.6 gépeket mert azt talán lehűti. De most magyarázd el egy gyereknek meg az apjának, hogy vegyél inkább asztalit ennyi pénzért mert azt lehet nem viszed sehova de nem okoz "csalódást" (vagy hogy kintről jobb gépet tud, így is már idegbajt kaptam tőle mert türelmetlen ) pl néztem magamnak i5 6600 8gb ram gtx1060 3gb rammal 240ssd + táp ház. ez kb 230-260ezer forint között van. Ő most vett 250+30ezerért win10-et.

Mondjuk egy régi samsungot nv v rv511 küldtek most nyugdíjba az valami régi i3 volt (még csak 3szám jelölte) dedikált nvidia kártyával. Ahhoz képest jó meg CSGO MM elment rajta de nekem csalódás lett volna az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#11803) echterion válasza hacki87 (#11802) üzenetére


echterion
nagyúr

Meg kell nekik ilyenkor mutatni a gépről a teszteket, azok elég látványosan megmutatják általában a problémát. Ha meglátják a burkolat hőmérsékleteit, esetleg egy youtube videót az fps droppokról, akkor azért csak belátják, hogy ami szar, az szar. Ha meg nem, akkor megérdemlik a sorsukat, te mindent megtettél.

**********

(#11804) Muerte válasza hacki87 (#11802) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha már mindenáron a laptopra volt ráizgulva akkor az ilyen "noname" hűtésű gépekből kizárólag I5 procival.

(#11805) KubanitoS válasza hacki87 (#11802) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mondjuk ott azért baj van, ha el sem tudják dönteni, hogy asztali, vagy laptop kell-e. Feltételezem nem értenek hozzá és a laptop "biztonságosabb" választásnak tűnik? Felnyitod, bekapcsolod és kész. Ezzel szemben az asztalin dugdosni kell a dolgokat, külön monitor, nagyobb hely... Na mindegy, csak elmélkedem. :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11806) hacki87 válasza KubanitoS (#11805) üzenetére


hacki87
senior tag

Van asztali is nekik. Én mondjuk ennyiért inkább asztalit vettem volna de ez én vagyok. A gyerek akart minden áron lapost, mert azt bedobja a táskába és már viszi is. Én is vettem magamnak de félév után eladtam mert rájöttem, hogy annyit nem cipeltem ágyba meg ott volt a teló vagy táblagép.

dugø: azt már kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#11807) dugo_ válasza hacki87 (#11791) üzenetére


dugo_
veterán

Kapcsold ki a HRTF hangot. Az új update-tel van elszabva az egész. (Meg igazából konstans rákos az egész játék, amihez hozzányúlnak csak szarabb lesz...)

Ha tényleg throttling, akkor CPU energiagazdálkodás 99%-ra, az remélhetőleg elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11808) Muerte


Muerte
Topikgazda

Szerintem a kép magáért beszél,sokat nem lehet hozzáfűzni :D A több mint 10 éves Acerembe volt szinte teljesen ilyen hűtés,még a heatsink lefogatás is tök ugyanez volt (9600mGT/core2duo) szóval ide még egy komolyabb I5 is kihívást jelent,az I7 meg abszolút kizárt hogy throttlingmentes legyen terhelésre.

(#11809) hacki87 válasza Muerte (#11808) üzenetére


hacki87
senior tag

Erről mit tudsz mondani? ASUS GL553VW-FY024D

(#11810) Muerte válasza hacki87 (#11809) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Semmit mert nem ismerem :DDD ,de ha vékony,könnyű, és egy körös hűtése van,akkor annyit ér mint a többi "gamer"-nek titulált hoki,tehát komoly terhelésre kb.semmit sem ér.I5-tel koca játszogatásra biztosan alkalmas,de napi több óra kompromisszummentes izzasztásra tuti hogy nem.

(#11811) hacki87 válasza Muerte (#11810) üzenetére


hacki87
senior tag

Azt hittem erről is tudsz valami képet elővarázsolni. :DDD

(#11812) Muerte válasza hacki87 (#11811) üzenetére


Muerte
Topikgazda

[link]Az alaplapról sajnos nem találtam hirtelen képet.
Aszongya:"ROG-exclusive Cooling Overboost "Micsoda hatásvadász elnevezés egy egyszerű venti max.kapcsolóra :Y ...háát B+ komolyan az ilyenektől tudok hülyét kapni :DDD

(#11813) hacki87 válasza Muerte (#11812) üzenetére


hacki87
senior tag

Radium oldalán ezt láttam.

(#11814) Muerte válasza hacki87 (#11813) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az N751-től lényegesen hatékonyabbnak látszik,de a tökéletestől messze áll.

(#11815) hacki87 válasza Muerte (#11814) üzenetére


hacki87
senior tag

I7tel is? Mert ez is azzal van vagy így ez is kapufa lett volna?

(#11816) Fücsök007 válasza Muerte (#11814) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így igaz, de kompromisszumokkal már vállalható. Viszont ár/érték arányban még mindig a GTX 970M-es Clevo P370SM-A viszi a prímet a ceg-től. :))

(#11817) echterion válasza hacki87 (#11815) üzenetére


echterion
nagyúr

Próba cseresznye: megrendeled neten, ha tojássütő, akkor 14 napon belül visszaküldöd és legalább mi is megtudjuk, mennyit ér ez a műanyag cucc. Mert a burkolat teljesen műanyag, ami nekem annyira nem szimpi.

(#11816) Fücsök007: Pontosan. :K

[ Szerkesztve ]

**********

(#11818) Muerte válasza hacki87 (#11815) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudom ránézésre megmondani,ehez már gyakorlati tesztek kellenek.

(#11819) Fücsök007 válasza echterion (#11817) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha már itt tartunk akkor, megemlítem a másik végletet is: 1 hónapon belül kapható lesz 9999 eurós áron az Acer Predator 21X. :DDD Bár egyelőre csak GTX 1080 SLI-vel lehet majd megvenni. :))

[ Szerkesztve ]

(#11820) Ravenloft válasza Fücsök007 (#11819) üzenetére


Ravenloft
tag

Srácok, a GL502VM-ről mik a vélemények? Megéri az árát vagy felejtős?

Thx!

(#11821) x_o_n


x_o_n
veterán

Razer Project Valerie.....láttátok? 3 képernyős noti, na ezt az asus puttonnyal.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11822) k-adi válasza x_o_n (#11821) üzenetére


k-adi
nagyúr

Gyönyörű.. :C

(#11823) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok, már vagy 1 hónapja vacillálok gép vásárlást illetően (főleg játékra kellene). Már nem kevés Asus, Dell, Acer gépet átnéztem, de valahogy rendre a Dell 7559-hez térek vissza. Nem is lenne vele semmi gond, de valahogy egy kicsivel erősebb és időtállóbb gépre gondolnék. Először cirka 300 volt a keret, de most úgy vagyok vele, hogy max 350-ig még el tudnék menni. Tisztában vagyok vele, hogy ennyiért nem fogok ultra beállításokat "kapni" de azért jó lenne FHD-ban még egy jó darabig közel 50-60fps-el játszani.

A lényeg, hogy ne egy 4-5kg-os vastag "monstrum" legyen (optikai meghajtó mindenképpen felejtős) mivel néha néha vinném magammal, illetve a design sem utolsó szempont. Nézegettem az ROG laptopokat is, de mivel ebből a típusból annyi féle van mint égen a csillag, így igen nehéz a választás.
Szóval a lényeg mindössze annyi, hogy van max 350-em egy gamer laptopra (lehet akár használt is ha megbízható helyről származik) és ebből kellene kihozni valamit.

Köszönöm!

(#11824) Muerte válasza x_o_n (#11821) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Beteg volt az is aki kitalálta :DDD

(#11825) gama78gmus2h válasza hacki87 (#11813) üzenetére


gama78gmus2h
csendes tag

Látom a csipszeten nincs hűtés? miért nem tesznek rá? én a clevo laptopomba belefaragtam aluminium hűtőbordát, mert 70 fok környékén járt, és nem tetszett hogy ilyen forró, de azóta minden fáin nincs 50 fokon sose.

(#11826) Muerte válasza Ravenloft (#11823) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a bökkenő hogy pont "4-5kg-os vastag monstrum" való tartós nyúzásra és játékra.350-ért G751JY vagy Clevo esetleg használt AW.Ha neked vékony,könnyű gép kell azzal csak kompromisszumokkal fogsz tudni játszani a túlmelegedések miatt és hogy azokból a gépekből hogy melyik a jobb és időtállóbb sokkal jobb tanácsot kaphatsz
a "milyen notebookot vegyek" topikban,mint itt ;)

[ Szerkesztve ]

(#11827) gama78gmus2h válasza Ravenloft (#11823) üzenetére


gama78gmus2h
csendes tag

Clevo gépeket ajánlom, cserélhető vga karival, csak jót kell venni, megkell nézni neten milyen a hütés, már ha van bontott kép róla.
ceg-hardcorecustom.com

(#11828) echterion válasza Ravenloft (#11823) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak droppoló gépet fogsz kapni vékonyban, vagy olyat, ami nem droppol még, csak lassan megfőzi magát. Mondjuk a gariidő lejárta után pár hónappal.

**********

(#11829) redbulz válasza Muerte (#11824) üzenetére


redbulz
tag

Lehet beteg, de kellene :D De amúgy komolyra véve, szerintem tök jó, hogy minden kábeles szenvedés nélkül is lehet 3 monitor egy gépen amikor szükség van rá, ráadásul még hordozható is. Bár ez utóbbi lehet megdől, ha így 10 kg lesz a gép :)

(#11830) Muerte válasza redbulz (#11829) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Annyit biztosan eladnak majd belőle mint az Asus tumoros gépeiből,mindenre van kereslet,még a legextrémebb dolgokra is :D Játékra nagyjából alkalmatlan a gép 1db 1080-nal a maga kis 3x4K-s felbontásával,de az már mellékes tényező :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11831) redbulz válasza Muerte (#11830) üzenetére


redbulz
tag

Végül is egy gémernek szánt gép miért is lenne jó jó játékra? :DDD

(#11832) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Abban tudnátok segíteni, hogy az N551-be milyen memória lenne jó?

CPU-Z:

Találtam is PC3-12800-as memóriát, csak nem látom mi a különbség.

Kingston KVR16LS11/8

Kingston KVR16S11/8

Melyik lenne jó a gépbe?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11833) dugo_ válasza KubanitoS (#11832) üzenetére


dugo_
veterán

DDR3L kell neked, az 1,35V-on üzemel, mint a most benne lévő.

A sima DDR3 1,5V-os, azt ne keverd bele, mert lehet, hogy a) nem is megy vele b) nem fogja szeretni a gép az eltérő modulokat.

Frekvencia, időzítés, (márka, típus) ha lehet, egyezzen meg. Habár elvileg manapság már elég változatos felállásban megeszik a gépek a különböző modulokat.

[ Szerkesztve ]

(#11834) KubanitoS válasza dugo_ (#11833) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm a gyors választ, szerintem maradok a Kingstonnál, mint márkánál, eddig még nem volt bajom vele. Hyundai-t nem is találtam, meg nem is gondolnám, hogy létezik ilyen márkájú memória.

A fenti Kingston-t arukereso szerver ramnak kezeli, de elméletileg ez kompatibilis lesz a géppel?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11835) Ravenloft válasza Muerte (#11826) üzenetére


Ravenloft
tag

Most nem azt mondom, hogy egy Macbook Air vastagságú gépre gondoltam, de nem is egy 751-es méretre. Tisztában vagyok azzal, hogy a mérettel együt jár a teljesítmény is. Viszont az olyan dolgok mint pl az optikai meghajtó mint olyan teljességgel felesleges (a mai világban meg végképp) szóval ha már ezt elhagyjuk, akkor csökken a méret viszont ettől a teljesítmény még nem. Vannak szép számmal olyan ROG gépek amik 2-3kg súly mellett komoly hardverrel bírnak, csak mint te is említetted ezen gépek "gyengéi", hogy ebből kifolyólag túl tudnak melegedni. De ez vajon mindre igaz?

Szóval, valamiféle arany középút volna jó, már ha egyáltalán létezik ilyen...

(#11836) Ravenloft válasza gama78gmus2h (#11827) üzenetére


Ravenloft
tag

Na ez a Clevo család mit olyan teljesen új számomra. Erről az ég világon semmit sem tudok.

(#11837) Ravenloft válasza echterion (#11828) üzenetére


Ravenloft
tag

De most ez frankón elmondható minden "vékony" gamernek titulált laptopról? Pl. ha már itt tartunk, akkor mi a helyzet a Razer Blade féle gépekkel? Azok nem igazán a robusztus méretükről híresek.

(#11838) bprubin válasza Muerte (#11824) üzenetére


bprubin
tag

Túl vastag a káva a kijelzők érintkezésénél ebben a világban min 2,5 D :R :R

(#11839) x_o_n válasza Ravenloft (#11836) üzenetére


x_o_n
veterán

Pedig érdemes utána nézni kicsit,én egy vékony gépet cseréltem le clevora,ahoz képest a hőmérsékletek zuhantak -25 bis 35c,ami nem gyenge ugy gondolom,valamint szempont volt az is hogy bövithető legyen mint egy asztali gép ha ugy adodik,méretből adódóan lehetséges is hiszen 3 normás méretű hdd oder ssd fér bele,4 memória hely van benne és ha ez sem lenne elég még 2db m2 ssd csati is van benne,takaritani hihetetlenül egyszerü,csak ugy mint az esetleges alkatrész cserék.A jelenlegihez hasonló akcióban vettem a gépet ,és nem bántam meg,szinte minden létező csatlakozó rajta van és ami fontos volt nem egy fos hanem egy sb xfi hangkártya van benne,nagyon penge hangzásal.a minimalista kinézet nekem hab volt a tortán,az ezer szinben kalibrálható bill világitást mondjuk én lekapcsoltam,valamint nagyon jó irányitó központja van ,ventillátor stb beállitásokkal.
jó,mondjuk nem egy könnyü darab :)

(#11840) echterion válasza Ravenloft (#11837) üzenetére


echterion
nagyúr

A fizikát nem tudják a gyártók becsapni. A gamer laposok által termelt hő elvezetéséhez kell a megfelelő méretű borda. Ez van.

**********

(#11841) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Sziasztok! Milyen gamer laptopot ajánlottok nekem? Igényeim blizzard játékok főleg a hearstone meg a heroes of strom meg persze bármilyen más játék , grafikába nincs luxus igényem mert xbox one van és azzal is elégedet vagyok! 😊 Sajnos egy szobás lakásba nem tudok egy asztali pc-t elhelyezni ezért gondoltam egy gamer notebookra😊

[ Szerkesztve ]

(#11842) Muerte válasza Ravenloft (#11835) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem.A mérettel nem a teljesítmény jár együtt hanem a korrekt hűtés,és ez a fontos.Hiába teszik bele az erős hardvert a vékony gépekbe,mert terhelésre visszavesz az órajelekből.Át van b.szva a paraszt ennyi az egész.Aki benyalja és megveszi hogy húúú I7 meg GTX10000 és csak 2kg meg 300 péz azok mind mind át vannak b.szarintva.A gyártó pedig széles mosollyal nyugtázza.
Nézzük akkor ezt a Razer Blade "csodát" ha már azt említetted.
1.:Itthon és közelünkben nincs forgalmazó.
2.:Ergó garancia sincs.
3.: Kismillió verzióban legyártották 12",14",csak IGP-vel is,dedikált vga-val is,de ha 3-4 verzió életképes akkor
már lehet sokat mondtam.Rengeteg a tönkrement,hibás gép közülük.
4.:Az életképes verziókból (ha csak IGP kell akkor oké,de neked nem az kell..) nincs 300e ft környékén ez a tipusú gép.

Fizika vs vékony gép: 5.45-nél [link] A bill.10-20 perc játék után már 50°C-kos,nyáron 30 fokban ez az érték felkúszik 60-65 fokra is.Milyen jó is lenne egész nap azt a billt. fogdosni egy szép nyári napon,igaz? ;]
Egy példány ami még az aránylag vállalható darabok közül van (GTX970M-mel),de ez is throttlingol persze: 3.30-tól [link] Egy egyszerű AIDA csak processzor stressz teszt alatt a magok 90°C-kig felkúsztak,ezzel annyi a gond hogy az AIDA proci teszt nem egy nagy valami,vannak játékok amik jobban terhelnek.Teszt ami igazán meg tud küldeni egy procit az a XTU tesztje.
3.37-nél már a GPU "stressz" tesztet is hozzáadva egyből 30%-kos throttling az eredmény.Az AIDA GPU tesztje nevetséges,az én gépemben 50-60°C-kon passzív ventikkel futtatom azt a tesztet.Ennek ellenére a Razer a közös hűtőcsövek miatt már throttlingol,pedig ez még közel sincs egy komolyabb terheléshez.
Harmadik tesztalany GTX1060-nal: [link] 3.17-nél.A teszt alatt a vga felment 80°C-ra,a proci 65-73°C-ra,ezzel csak az a gond hogy az a teszt kizárólag VGA-t terhel,a procihasználat 0.0% közben és így is szintén a közös hőcsövek miatt már a proci is felmelegszik.Ha egy nagy gépigényű játékot ráereszt valaki azonnal throttlingolni fog a processzor és/vagy a GPU is,ez nem is kérdés.Hab a tortán a visító hatalmas fordulatszámú vékony ventik.Ezekből amiket felsoroltam a legalja is 2000$-tól indul,és ezek ellenére is sokan megveszik,mert a neve eladja...Egyébként ha még ezek után is kétségeid vannak és netán úgy érzed hülyeségeket írok akkor olvasd el ezt a tesztet:[link]
Amit még az egész témához hozzá szeretnék fűzni:Tudom hogy lényegesen egyszerűbb és kényelmesebb beírni ide egy bagatel kérdést,mint venni a fáradtságot és kicsit utána olvasni a dolgoknak,vagy beírni a keresőbe és 2 sec múlva elolvasni a helyes választ.DE! Egyezzünk már meg abban hogy mindenkinek a s.ggéig ér a keze és eszerint próbáljunk már meg fórumozni ha lehetséges :R (többiekre is vonatkozik) ;]
Nézzél ki 2-3 vékonyabb gépet ami neked tetszik,olvass róla teszteket,fórumokat,felhasználók konkrét tapasztalatait és amelyik a legkevésbé lomboz majd le azt vedd meg,vagy ha már konkrét kinézett gépek vannak amik szóba jöhetnek,akkor segíthetünk a döntésben,de ne nekünk kelljen már helyetted gépet választanunk...

[ Szerkesztve ]

(#11843) Pocok256 válasza Muerte (#11842) üzenetére


Pocok256
veterán

Témához hozzászólva csak merz pár hónapja épp ezt kutatom. 15 ős vékony gépe az msi nek és a gigananak vqn most piacon olyan ami jó hűtéssel van. De azok inkább 400+ árban vannak és Magyarországon nem vqhy nagyon nehezen beszerezhetők.
És nem csoda 13 ba is van olyan ami elbirja a 1060 at aw 13 r3 jó pasztával lazán 80 fok alatt van. Az etalon vékony gépék között pedig az aorus ház többségére ott is meleg de alkatrészek bőven throttling mentesek. De ugye utóbbi kettőnek az ára 500k körül van és magyarhonba lehetetlen kB beszerezni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11844) echterion válasza Bazsi1987 (#11841) üzenetére


echterion
nagyúr

Mennyi pénzed van rá? Milyen méretben gondolkodsz? Csak hogy a két legalapvetőbb kérdést feltegyem neked.

(#11842) Muerte75: Lehet, kellene csinálni egy első hsz-t és az ilyen alapvetéseket oda belinkelni. Remek összefoglaló a vékony gépekről. :R

(#11843) Pocok256: Na, sikerült már megvenned az új kicsi gépedet?

[ Szerkesztve ]

**********

(#11845) Bazsi1987 válasza echterion (#11844) üzenetére


Bazsi1987
őstag

15,6-os elég nekem 😊 hobbi játékra kell 😊 belépő szintre 250 körül 😊 tudom nem sok de hátha lehet ennyiért kapni valami használható cuccot ami tudom nem tökéletes 😊

(#11846) dugo_ válasza Bazsi1987 (#11845) üzenetére


dugo_
veterán

https://edigital.hu/notebook/asus-rog-g551vw-fw290d-notebook-fekete-p472776

Kifutó modell, ennél kb csak drágábbak vannak.

(#11847) redbulz válasza dugo_ (#11846) üzenetére


redbulz
tag

Kérdés, hogy itt a garancia megmarad-e ha memóriát bővíteni akarod, mert a 4Gb azért elég sovány már, egy esetleges, bár nem létszükség SSD-ről nem is beszélve(jól látom, hogy csak félméretű mSATA megy bele?) :)

(#11848) Muerte válasza Pocok256 (#11843) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen. Itt a legnagyobb baj hogy van 1-2 jól eltalált vékonyabb gép is,amiknél odafigyeltek a hűtésre,de az nem 300 péz.Egyszerűen meg kell érteni hogy kommerszebb hűtésű,vékony testű gépeknél nem lehet a technika jelenlegi állása szerint egy 60-70W-os VGA (pl.960M,később 1050,1050Ti) és I5 processzor fölé menni,vagy ha fölé megy az illető és bevállalja a rizikót akkor előtte járjon utána melyik gépeknél lehet egy kicsit okoskodni házilag a hűtésen,vagy alulfesz az I7-nek,vagy unlocked vbios a vga-ra stb.stb.Az a baj ez a része nagyon fontos lenne,de kb. a felhasználók 1%-kát érinti,mert nem foglalkoznak a témával.A legtöbb embernek ugye az a lényeg hogy minél olcsóbb,minél erősebb,minél vékonyabb, minél könnyebb legyen csak hát ez így ebben a formában jelenleg nem kivitelezhető,mert vagy ez van vagy az,de az összes opció egyben nincs,meg nem is lesz még pár évig :DDD

(#11849) dugo_ válasza redbulz (#11847) üzenetére


dugo_
veterán

Szerelőablakos, bővíthető a memória.

Az mSATA SSD viszont otthon biztos nem rakható bele:
An optional 24GB SSD cache resides here (green), which must be spec'd and pre-installed by the retailer at time of purchase. It gives SSD-like performance to HDD/SSHD users, giving a good balance of performance and large storage space.

Ugyanakkor a múltkor fejtegettem, hogy mivel ez gyárilag is max cache-nek volt használva, én nem vagyok meggyőződve a foglalat bootolhatóságáról.
Illetve az mSATA amúgy is kivesző állatfaj, arra nem költenék már pénzt.

2,5"+caddy a megoldás, akinek kell. 250-ért ennyi kompromisszumnak bele kell férnie.

(#11850) Pocok256 válasza echterion (#11844) üzenetére


Pocok256
veterán

nem mert dell support azt modnta hogy képes eu vat számos számlát kiállítani majd vásárlás után visszautalni a pénzt ahogy azt jogszabály előírja majd vásárlásnál beközölte a support hogy hát ilyen nincs ha magyar cég vagyunk akkor boxoljuk le az angliai adóhatósággal hoyg viszsakapjuk az áfát de nekik ehhez semmi közük. Na ekkor kiborult a bili most magyar beszállító után kutatok magyar áfával könnyebb ha nincs akkor nem érdekel megveszem áfásan de már nagyon kivan a hócipőm..

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.