Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11501) Pocok256 válasza Darth_Revan (#11499) üzenetére


Pocok256
veterán

Na ez most engem is érdekelne szerinted az 1060 és a alienware gépeknél is 80 fok lehet a throttling határ ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11502) Darth_Revan válasza Pocok256 (#11501) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem tudom, de a Dell-t a Clevo BIOS modderek elegge gyulolik. Tobbszor volt hogy bugokkal teli biost Clevo modderek tokeletesitettek, hogy jobb legyen a teljesitmeny, de amikor jott volna a koszonet nyilvanitas, akkor a Dell lepattintotta oket, szoval a software dev csapat a Dellnel gerinctelen fergek.

Laptop GTX1060-rol annyit tudok hogy moddolt vbios-al gond nelkul megy egyes kartyakon a 2100mhz mag orajel is, de gyari vbios-al ez eselytelen mert terhelesnel visszaveszi az orajelet.

MSI laptopban pl GTX1070 vga 18xx orajelet a gyar bios visszaveszi 15xx mhzre ha terhelest kap (azaz elinditasz egy jatekot).

Ha csak egy egyszeru casual gamer vagy akinek eleg ha nagyjabol jol fut a jatek, akkor a mostani Pascal laptopok jo valasztas, ha viszont nem szereted ha throttlingol a gep es neha beakad a millas gepen is a jatek, akkor minde mostani Pascal-os gep hulladek. Egyedul Clevo gepeknel van remeny, mivel ezekhez lesz javitott bios es vbios.

Casual gamereknek akik azt se tudjak mi az az OC azoknak jo, de hozzaertoknek Clevo-n kivul kb minden mas hulladek.

[ Szerkesztve ]

(#11503) Pocok256 válasza Darth_Revan (#11502) üzenetére


Pocok256
veterán

Na ez elég trash :D

Talán majd alieware gépre is lehet moddolt vbiost pattintani és akkor happy. Amúgy hardcore gamer vagyok de inkább amplifierre hajazok a 1060 csak következő generációs asztali nvidiáig kellene..

2100 Mhz es magórajel viszont nagyon jól hangzik :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11504) Pocok256


Pocok256
veterán

Clevoknál i7-6700HQ nál is nagy a magonkénti diffi vagy ez csak alienware 3 csavaros lefogatásának köszönhető ? Mert itt sokan írták hogy az uj intel cpu szériánál valamit elrontott az intel emiatt 10 akár 20 fokos differencia is lehet magonként. Erről valaki hallott ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11505) Darth_Revan válasza Pocok256 (#11504) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha jol emlekszem az csak a fos AW hutes miatt van, de utanna nezek inkabb.

(#11506) Pocok256 válasza Darth_Revan (#11505) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen de ez így elég fail mert akkora az összes r3 as gépet érinti és konkrétan ez egy eszméletlen nagy széria hiba.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11507) Muerte válasza Pocok256 (#11506) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Clevo 870DM 3-as gyári hűtései se lettek ám sokkal jobbak,nehogy azt hidd...ott is mókolni kell hogy ne főzze le a kávét sem a proci sem az 1070/80,de hát ez van mindig is ez volt,nem kell itt csodákra várni :DDD

(#11508) Pocok256 válasza Muerte (#11507) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem itt nem ez a lényeg, hanem hogy maga a hűtés jó csak a paszta és érintkező felület a rossz. Konkrétan arról van szó hoyg a cpu ha normálisan érintkezik akkor 70 fok alatt képes maradni játék közben de legnagyobb terhelésnél is 76 fok alatt van ami amazing egy 13 as géptől. Míg out of the box 95 fok a cpu0 mig a cpu 3 meg 62 fok ez is amazing fail.

Közben találtam egy ESZMÉLETLEN korrekt anyagot épp erről. Sajnos hallás alapján nem tudok angolt fordítani így csak a google automatikus feliratozójára tudok támaszkodni, de az alapján nagyon korrekten leírják a problémát.

De ami szomorú, vagy ép jó, hogy liquid metal mindent megold.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11509) LBandi válasza gaboka130 (#11490) üzenetére


LBandi
aktív tag

Szia futass le egy malwarebytes- víruskeresést (előtte engedélyezd a rootkitek vizsgálatát a beállításokban), mert valószínűleg bekaptál egy bitcoinminert.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#11510) parkasz válasza Yiggdrasil (#11483) üzenetére


parkasz
senior tag

Kíváncsi leszek a tapasztalatokra. :K

Én még nem adtam fel a reményt, hogy sikerül egy g46vw-t szerezni (vagy egy megbízható londoni valakit), de ritka holló, az már biztos. :O

(#11511) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Hali!

Van egy MSI GT70-0ND gépem. 180w-os tàpja van, ami 9,5A ad le. Kérdésem az lenne, hogy mindenképp kell neki ekkora táp, vagy elegendő lenne egy 90w-os? Mert beszart és idehaza nincs nagyon ilyen

MSI GT70 0ND

(#11512) Pocok256 válasza bRezo1 (#11511) üzenetére


Pocok256
veterán

MSi nél nem tudom hogy van nálam anno a dellemre mikor kisebb tápot de ugyanúgy dell -t dugtam rá az felismerte és ki írta, hogy le tiltja a vga t és csak a integráltal fog menni mert ennyi kakao van csak. Valószínűleg msi is intelligens és alapvető dolgokra képes lesz kisebb táppal is de ez erősen lutri :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11513) Muerte válasza bRezo1 (#11511) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen vga/proci van benne?

(#11514) Erik0119


Erik0119
csendes tag

A fene. Sima mezei játékos vagyok, csak úgy voltam vele, hogy a VR-ba is lehet belekóstolok. Amúgy nem értem, most miért nem tudnak normális hűtést csinálni. Semmi se indokolja ezt a hatalmas hőt. A gpu-nál csökkent a csíkszélesség ezzel a fogyasztás is. Oké hogy kisebb az egész, de attól simán meg kéne oldaniuk. Procinál meg abszolút nem történt egetrengető dolog, ott is simán kéne hozniuk. Az árkategória alapján meg pláne. Fél milla fölött má illik normálisan pasztázni a gépet. Szerintem.
Szóval akkor érdemesebb valami 980-as gépet néznem?
Esetleg fél milla fölött 17 colos monitorral játékra van valami best buy tipp? Szerintem megmaradok a full HD-nál, pláne ha lenne hozzá gsync.
Elé kár hogy az amd szinte teljesen kiveszett a notebook szegmensből. :( íváncsi lettem volna, ők mit tudnak kihozni egy 480/70-ből
Ja és a Clevonál biost külön kell szedni? Meert a supportnál néztem, de nem igazán találtam bios frissítéseket. És mi a nyavajáért nem lehet 980m-hez gsynces kijelzőt párosítani? :W

(#11515) Erik0119


Erik0119
csendes tag

Oké ahogy nézem a régebbiek is rohadtul melegedtek. De 2017 küszöbén már illene megoldani a dolgot. Vagy a Throttlingot kiküszöbölendő megemelni a tiltási limitet. Max a lábad égeti le a kiáramló meleglevegő, ha az öledben tolod a játékot.

(#11516) k-adi válasza Erik0119 (#11515) üzenetére


k-adi
nagyúr

1. nem érné meg nekik pénzügyileg a tökéletes hűtés (bár szerintem 2017 küszöbén már bőven lenne hozzá mérnöki tudás)
2. balesetvédelem miatt nem lehet a limitet (hivatalosan) nagyon felemelni

(#11517) Pocok256 válasza k-adi (#11516) üzenetére


Pocok256
veterán

Mondjuk igen nem éri meg és mondjuk ahogy mostanság utána olvastam ez a liquid cucc nagyon betesz a hűtésnek kb -20 fok mindenhol :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11518) Bluesummers válasza k-adi (#11516) üzenetére


Bluesummers
őstag

"1. nem érné meg nekik pénzügyileg a tökéletes hűtés (bár szerintem 2017 küszöbén már bőven lenne hozzá mérnöki tudás)" - Erről álmodozik mindenki, de max veszteség mellett lehetne ilyen profi notebookot gyártani, brutális jó hűtéssel. Érted ... egyszer eladod a saját márkád, utána 10 évig nem vesz senki tőled újabb barebone-t. Full veszteség, avagy inkább be kellene szüntetni a sz@r notebookok 95%-át, s nem túlzok ezzel a számmal. Közel 200 notebook-teszt mellett kezdek undorodni a témától. Egyedül az ASUS G751JY adta ismét vissza belém a lelket. Nagyon jó hűtése van, igaz nehéz mint 3-4 db vasaló.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11519) Bluesummers válasza Erik0119 (#11515) üzenetére


Bluesummers
őstag

Te meg mit akarsz megemelni? Hogy jobban melegedhessen? Az anyag jobban el fog fáradni (nyák, érintkezések, ólom, stb), a folyamatos magas hőingadozások után egyszer (hamarabb időn belül) bemondja az unalmasat a kártyád, s ennyi. Inkább legyen throttling, azaz ne engedje, hogy melegedjen a cuccos, Te meg ne vegyél rossz masinát. Vagy ha már szar hűtéssel veszed, akkor legyen valami külső eGPU-d vagy Alienware-d mellé Amplifier.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11520) KillHates válasza Bluesummers (#11518) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Egyedül az ASUS G751JY adta ismét vissza belém a lelket. "

Ott valóban jó lett a hűtés, de típushibás a 770-es MXM benne :D :K
Nincsen ingyen ebéd ebben a szakmában :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11521) Bluesummers válasza KillHates (#11520) üzenetére


Bluesummers
őstag

azaz GTX 770M-mel nem megy? Nem értem, plz felvilágosítást kérek :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11522) Pocok256 válasza Bluesummers (#11521) üzenetére


Pocok256
veterán

Gondolom arra célzott hogy nem MXM module os.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11523) KillHates válasza Bluesummers (#11521) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsi benéztem; a G750-re gondoltam :B :W
Abba hullik a GTX770M:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11524) Darth_Revan válasza KillHates (#11523) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Úristen!
Mi ez a böszmeség?! :C

(#11525) Bluesummers válasza KillHates (#11523) üzenetére


Bluesummers
őstag

na azért, én is olvastam hasonlót, hogy rossz a hűtése, nem csodálom, ha hullik. Nekem GTX 670M-mel van Mediom Erazerrel kapcsolatos rémálmom, bár igaz, hogy azt Sandy Bridge-s verzióba machinálták bele (eredetileg GTX 5-ös verziók voltak beletervezve cég által).
A gép 3. alkalommal is bedöglött, s a cég jogilag köteles volt 3. javításra is, utána jöhetett szóba a cseregép. 3. alkalommal nem akarták már megjavítani, se visszaküldeni a gépet, se pénzt adni ... 3. hónap után elegem lett, rendőrségre mentem. Hirtelen visszajött a teljes vételár + postai úton a saját upgrade kit-em (8GB, 256GB SSD). Nem szeretem a sz@r minőséget, ha valamit az emberre akarnak sózni.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11526) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Bár nem gamer notebook, hanem konzol, de van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?
http://www.chip.com.my/2015/08/04/asus-rog-gr6/
Csak azért, mert nemsokára jön hozzám tesztre. :C :U

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11527) Bluesummers válasza Bluesummers (#11526) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szerk.: bocsi, nem is konzol, mert van Win op.rendszere, csak ilyen mini "ultrabook"-szerű masina.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11528) adidas4death válasza Bluesummers (#11527) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Először amikor megláttam egyből egy "Thin client" jutott eszembe róla bár ez egy "picit" erősebb az átlag vékony klienseknél, és jobban is néz ki ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#11531) parkasz


parkasz
senior tag

Hali!

Esetleg van itt olyan topik látogató aki netán londoni? Csak azért kérdem, mert lenne az ebay-en egy Asus g46vw, de a jótét lélek eladó csak személyesen hajlandó átadni. Ebben kellene a segítség.

(#11532) Tufa_ válasza parkasz (#11531) üzenetére


Tufa_
aktív tag

En londoni vagyok

(#11534) Bluesummers válasza Bluesummers (#11440) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tesztek, ha valakit érdekel az MSI GE60 Apache Pro 2QD-1043XPL.
Gyári paszta, ki se nyitottam hátul a fedelét. Ezek a barmok (gyártók) még egy nyamvadt 60GB-os SSD-t se voltak képesek beletenni... :W Nem értem ezt a sz@revősködést, komolyan. :W

Amúgy AIDA tesztből jól látom, hogy nekem a "CPU GT Core"-t kell néznem?
A CPU picit erős a GPU-hoz képest (csak hőmérsékletet tekintve).

Ez meg a szosásos 10 perces nyúzós tesztem. SuperPI program + Furmark együtt.
https://postimg.org/gallery/33ykg2jnw/bd9e2324/

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11535) Pocok256 válasza Bluesummers (#11534) üzenetére


Pocok256
veterán

Super pi nem jó mert nem elég párhuzamos.Tesztre prime 95 és furmakr együtt 30 percig min. Monitorozásra meg hwinfo64.

Más.. venném a alieware 13 r3 as gépet, de képtelen vagyok mert nem tudok sehol sem megadni vállalati számot EU tax numbert ... nincs rá mód dell.de -n... plusz nem találok semmi infot, hogy szállítanak e magyarhonba.. Komolyan 2016 ban nem lehet venni magyarországról alienware gépet normálisan csak ha 1 hétig küzdesz a supportal ? :D Valaki járt már ilyen cipőbe hogy tudnék rendelni ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11536) Bluesummers válasza Pocok256 (#11535) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Super pi nem jó mert nem elég párhuzamos" - nem értem. Akkor "soros"? Miért nem jó, kifejtenéd plz? 5-6 éve így tesztelek, nekem ez a mérce, így van objektív összehasonlítási alapom.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11537) Pocok256 válasza Bluesummers (#11536) üzenetére


Pocok256
veterán

Mert egyáltalán nem jelent terhelést egy mai modern rendszernek.

Vagy szerinted ez komoly terhelés ?

A superpi teszt ténylegesen 1 szálat leterhel le. Legalábbis az a verziója amit én ismerek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11538) x_o_n válasza Pocok256 (#11535) üzenetére


x_o_n
veterán

Többnyire márkaboltok csak országra belül, vagy bizonyos zonàban szállitanak, DE. Re ez fokozottan igaz. Rendeld valakihez az meg haza küldi neked, helyben ugyis javarészt ingyenes a szállitás

(#11539) Pocok256 válasza x_o_n (#11538) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez idáig még okés is lenne, de céges rendelés kéne és erre sem találok egyáltalán opciót se a UK se a DE oldalon .. Ötlet erre ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11540) kreten67 válasza x_o_n (#11538) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnos akkor majd még honosítania kell a garanciát is.
Egyebek-közt az AW 13 nem egy strapás gépezet,az R2 legalábbis hajlamos a meghibásodásra.
Múlthéten hoztak hozzánk egy AW 13 R2 ( Dell Alienware 13 R2 13" Quad HD+ Touchscreen i7-6500U 2.5GHz
GTX 960M 2GB) garanciális javításra (nem ad képet csak külső monitorra) az alaplap cserés lesz ,valszeg VGA hiba.

(#11541) Pocok256 válasza kreten67 (#11540) üzenetére


Pocok256
veterán

Az lenne a legkevesebb, de egyelőre meg céges vásárlóként sem tudok venni, mert nincs ilyen opció :-D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11542) x_o_n válasza Pocok256 (#11541) üzenetére


x_o_n
veterán

regisztrálásnál nincs ilyen opció?az elég fura
ne m értelek,ott van mindenhol hogy céges rendelés vagy lakossági

[ Szerkesztve ]

(#11543) Pocok256 válasza x_o_n (#11542) üzenetére


Pocok256
veterán

Komolyan nem láttam regisztrálásnál azt láttam csak, hogy név kell és ott azonnal her és frau és társai :/

Komolyan egy sörre vendégem aki segít a delles VAT kezelésbe :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11544) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Gyerekek! MSI gamer gépnél tudja-e valaki, hogy ha a matricát széjjeszedem (mer nincsen benne es-es-dééé), akkor köcsögösködhet velem MSI? Lengyel boltból vásároltam, számla nevemre szól. THX!!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11545) kreten67 válasza Bluesummers (#11544) üzenetére


kreten67
senior tag

Akkor bukod a garit.

(#11546) x_o_n válasza Pocok256 (#11543) üzenetére


x_o_n
veterán

azt irja ott : magánszemély vagy kisvállalkozás,tehát nem cégnévre megy a számla hanem a cég bejegyzett tulajdonosai nevére...ennyit tudtak mondani

a nagy céges vásárlás,ilyen cégnél mint a dell,külön reg folyamat,és nem is egyszerü,hiszen több 100-1000 tételröl beszélünk,igy ott nem tudsz csak ugy regisztrálni.
a másik hogy itt eleve leirható ha munkaeszköz az adóbol nem csak az áfát kapja vissza.

szóval aha cégnévre akarsz venni,vagy otthon vagy viszonteladónál ,vagy más gyártó termékét érdemes de semiképpen nem a márkaoldalon.

ennél többet nem tudok most mondani,hivtam az ingyenes számot,de nem veszik fel,esetleg a supportnak irjál,hátha van valami más megoldás

(#11547) x_o_n válasza Bluesummers (#11544) üzenetére


x_o_n
veterán

levelezd le velük,hogy ssd bövitést szeretnél,de x km-re vagy ,mit lehet kitalálni?mi van a garanciávalstb,hivatalos helyen berakhatják stb stb....

(#11548) Pocok256 válasza x_o_n (#11546) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen egyébként irtam a dellnek, de ugye hétvége reményeim szerint hétfőn válaszolnak :)

Amúgy tőlem mehetne a tulajdonos nevére is de alapbol ha céges vásárlás exclude olva kéne lennie a taxnak és ilyen opciot nem láttam.

Nagyon szívesen vásárolnék én máshol is akár magyaroszágon is de nagyon viszont forgalmazót sem találok... Vagy ha igen akkor a keresett gép nincs náluk, vagy pedig kétszeres áron.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11549) Bluesummers válasza kreten67 (#11545) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezt Te mint pl. MSI alkalmazott mondod, vagy mint ... kicsoda?
https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/3udzsu/msi_laptop_has_a_sticker_that_states_void_if/
Itt van ellenpélda. Kérem az írjon ide nekem, akinek volt már példája garanciáztatásban, s nem csak beír valamit. Ha volt tapasztalatod, szívesen meghallgatom, mert a válaszodnak se füle se farka. Köszönöm :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#11550) Mikulásbá válasza Bluesummers (#11549) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én konkrétan megírtam nekik,hogy ki szeretném takarítani nagynyomású levegővel a ventit és a hűtőt,valamint a HDD helyére SSD-t szeretnék berakni,válaszban küldték csatolmányban a hivatalos engedélyt a megbontásra.Azt írták,tegyem el,ha szervízbe menne később a lapos,mellékeljem a kinyomtatott engedélyt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.