Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) x_o_n válasza x_o_n (#11100) üzenetére


x_o_n
veterán

az elején a fedlapon ,mintha lenne egy sérülés,mindenképpen alkudnék belöle,meg most nézem ez a 15,6 os..igy szerintem 285 lenne a korrekt ár érte

(#11102) ldave


ldave
félisten

Elég sokat nézegettem az utóbbi időben, végül két laptopomra szűkítettem le a kört. Az egyik a Dell 7559, a másik az Asus G551VW. Jelenleg egy Dell XPS 14-et használok, tudom, nem gamer cucc, de amikkel játszom, azokat low-mid beálltásokkal a saját felbontásán eddig elég jól kezelte. Viszont az új WoW kieg és a friss Civ 6 is már sok lett neki, szóval emiatt lépnék egy szintet. Mindkét laptop 960M-mel van szerelve, bíztam benne, hogy frissítik őket a 1050-re, de sajna nem nagyon találok infót ilyenről. Ahogy itt írtátok, 960M mellé elég az i5 is (továbbra is WoW, Civ és hasonlók a fő szempont). Igazából bárhogy nézem, a két gép nagyon hasonló, mivel jelenleg Dell-em van, így most is afelé húzok inkább.

A Slime draws near! Command?

(#11103) x_o_n válasza ldave (#11102) üzenetére


x_o_n
veterán

a két gép közül a dell-t választanám,a 960 elég,szerintem lesz belölük 1050verzió de mivel a tervezett elavulás és a készlet kiárusitást nézik.,nem a fogyasztókat igy kicsit késöbb mint kéne,vagy drasztikus árkülönbséggel

(#11104) ldave válasza x_o_n (#11103) üzenetére


ldave
félisten

2017 év elejét írják a pletykák a 1050 (Ti) gépek várható érkezésére.

A Slime draws near! Command?

(#11105) x_o_n válasza ldave (#11104) üzenetére


x_o_n
veterán

természetes,karácsonykor ki akarják szorni a 9xx es gépeket

(#11106) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Mi a vélemény az Alienware m14x-ről? Valami lájtosabb gémer laptop kellene, mert azért néha hiányzik egy kis kikapcsolódás. Nem vagyok egy fps huszár, a leginkább erőforrás igényes játék talán a diablo 3 lesz rajta.
Nagyon komolyabb gépbe már nem fektetnék, mert úton van a harmadik gyerkőc is, így az időm egyre végesebb. :B
Persze jöhet más javaslat is hasonló méretben.

Előre is köszi a segítséget. :R

Ha valakinek eladó masinája van, az priviben is rám írhat.

(#11107) Medocsabi válasza parkasz (#11106) üzenetére


Medocsabi
addikt

A notebookhoz Én hozzáfűzni semmit nem tudok,de a picihez gratulálok! :K

(#11108) kreten67 válasza parkasz (#11106) üzenetére


kreten67
senior tag

Melyik AW m14x? Az első verzió 2.gen intel és nvidia 555gt ,mert az nem igazán jó semmilyen játékra.
Az m14x r2 3. gen intel cpu és nv gt650m? Esetleg az új AW 14 a 4.gen i7 4700qm és nv gt750m vagy az erősebbik nv gtx765m ?

(#11109) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok! Most figyeltem fel 1 reklám miatt az új nvidia 10xx kártyákkal felszerelt gépekre. Érdekelne hogy a 1070es kártyával ellatott laptopok alkalmasak kompromisszum nélküli játékhoz? A jelenleg piacon lévő játékokra gondolok.

(#11110) parkasz válasza Medocsabi (#11107) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi :R

(#11111) parkasz válasza kreten67 (#11108) üzenetére


parkasz
senior tag

Hát szerintem az m14x r2 vagy az új 14 jönne szóba. Meglesem mindkettőt, de szerintem talán kezdetnek megtenné az r2-es is. Köszi a tanácsot! :R

(#11112) Muerte válasza Dinasti (#11109) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az attól függ hogy nálad pontosan mit takar a kompromisszummentes szó.Alul láthatod hogy teljesít játékokban (nagyjából mint az asztali 1070 egyébként) :[link]

parkasz: De kár volt eladni azt a patent kis M15x-et 680M-mel :((( Az újabb utódhoz nagy :R

(#11113) x_o_n válasza Dinasti (#11109) üzenetére


x_o_n
veterán

Én abból indulok ki hogy egy 880gtx el semmi gondom nincs az 1070m kb a duplája sebességre..szóval tökéletes,sőt még egy 1060 is bőven király,de ha belefér értelemszerüen az 1070-est érdemes.

(#11114) parkasz válasza Muerte (#11112) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Köszi! :R Igen, néha nekem is eszembe jut, de akkor más élethelyzetben voltam, így nem búslakodom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11115) x_o_n válasza parkasz (#11106) üzenetére


x_o_n
veterán

Én erősen gondolkodtam egy Alienware M14X R2 i7-3610QM 2.0GHz, 8GB Memory, 750GB HDD, 1GB NVIDIA GT 650M beszerzésén,mert kb 350eu lenne,bár gözöm sincs megéri e,meg maga a méret

(#11116) Dinasti


Dinasti
senior tag

Köszönöm a gyors valaszokat!
:R
X_o_n: Kb erre a valaszra szàmítottam mert jelenleg van 1 3eves asus laptopom gtx 850m 4giga kartyával és konzol minősegben tehat 720p 900p ben meg ezen is eldöcög minden kb közepes vagy akár max szinten is. De 1 ilyen gépre azért szivesen lecserélném már az öreget😉

[ Szerkesztve ]

(#11117) Muerte válasza x_o_n (#11115) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én a helyetekben egyik M14x-et sem kockáztatnám be,ez csak egy jótanács ;) (ingyen ;] )

(#11118) x_o_n válasza Muerte (#11117) üzenetére


x_o_n
veterán

Engem meggyőztél :)

(#11119) petterinho83


petterinho83
csendes tag

Sziasztok!

Okt. 12-én rendeltem az amazonról Asus ROG Strix GL502VS-DB71-HID3 15.6" G-SYNC i7-6700HQ 2.6-3.5GHz (FHD/1070 8G/PCIe 256G SSD+1T HDD/32G RAM) laptopot az USA-ból UK-n keresztül.

Azt írták okt. 14-én feladásra került az UK felé :DD . Korai öröm volt mert még mindig nem érkezett meg és múlt héten a kérdésemre megírták, hogy Nov. 8-ig sem fog ami a legkésőbbi megadott határidő volt :W . Azt írták jövő héten jön meg valószínűleg, kértem kompenzációt elengedték a szállítási díjat...

Remélem jövő héten már megérkezik...

Szívesen teszek fel teszteredményeket ha van rá igény csak írjátok meg majd, hogy mit.

Szerintetek érdemes beruházni 2K-s monitorba mennyire fogja bírni? Azt tudom, hogy 4K-ra gyenge, azt nem is terveztem. Ha nem bírja 2K-t ultrán, akkor melyik nagyobb élmény ultra felbontás full HD-n vagy 2K high felbontással? Tudom, hogy nincs erre fix válasz mert játék függő de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.

(#11120) ldave válasza petterinho83 (#11119) üzenetére


ldave
félisten

Magyarországra rendelted? Ha igen, akkor érdekel a módja :) Köszi

A Slime draws near! Command?

(#11121) petterinho83 válasza ldave (#11120) üzenetére


petterinho83
csendes tag

igen

[link]

De US billentyűs!

[ Szerkesztve ]

(#11122) bandras54 válasza petterinho83 (#11119) üzenetére


bandras54
aktív tag

engem majd a hőfokok érdekelnének. Kiváncsi vagyok mennyire bírkózik meg ez a keskeny ház a termelt hővel. a VM (1060) verzióval én is szemezgettem de végül más lett.

(#11123) echterion válasza petterinho83 (#11119) üzenetére


echterion
nagyúr

Az igen, látom, az amazonnál sem mennek gyorsan a dolgok. Mondjuk én sok reményt nem fűzök ahhoz a házhoz, nagyon hurka ahhoz a kombinációhoz. Olvastam a 17-es testvérének tesztjét, az alapján throttling-ra számítani kell.

**********

(#11124) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#11117) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A témában kevésbé járatosak számára mi a gond a 14X-el?

(#11125) x_o_n válasza petterinho83 (#11121) üzenetére


x_o_n
veterán

Arra gondolt hogy rendeltél az USA Amazon-ról Magyarországra.

(#11126) Muerte válasza PR0JECTNR56 (#11124) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Pusztulnak.Legtöbb esetben a lap,nem egy megbízható konstrukció lett.A gar időt általában kihúzták,de aztán nem sokkal szinte minden darab be is adta a kulcsot,rengeteg hibás példányt láttam már ebayen.

M14xR2:

Az újabb Haswell szériáról,nem tudok érdemben nyilatkozni mennyire tartós,de én sok fejlődést nem látok a lapon,nem tudom...gari nélkül eléggé zsákbamacska,persze ki lehet fogni tartós darabot is.Jellemzően olyanok szokták sokáig húzni ami nem volt sokat hurcibálva,csak az asztalon pihent,mert a lapra integrált viszonylag erős vga-nak meg vramoknak nem tesznek jót a kisebb koppanások,ütődések ami a hurcolás velejárója,de 14-es gépet meg ki vesz asztalra?pont az a lényeg hogy hordozható méret,szóval...

AW 14:

(#11127) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#11126) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Értem, köszönöm a részletes választ. :R

Ha már az AW szóba került, a 6700HQ + 980m-es 15" modellek hűtése mennyire bír el ezzel a hardverrel?

(#11128) Dinasti


Dinasti
senior tag

Na éjszaka teljesen rácuppantam vezetès közben ezekre az nvidia 10xx es kártyával ellátott gepekre. Annyi érdekelne még hogy melyik gyártó gepeit erdemes nézegetni? Msi vagy Asus? Amint írtam is 3 eve van asus-om teljesen megvagyok elegedve a hűtésével és összeségében mindennel. De nem tudom hogy a másik márka nem e jobb minőségben. 17"kijelzővel vennék.

(#11129) Muerte válasza PR0JECTNR56 (#11127) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jókat írnak róla: 9.hsz.Itt is leírják a tapasztalatokat:[link]Azt tudni kell hogy a gyári pasztázás az egyenlő a nullával,de miután újra van normális cuccokkal kenve jók a hőfokok.

(#11130) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#11129) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A gyári pasztáról olvastam, hogy elég rossz minőségű darab, talán pont ebben a topikban volt róla szó nem is olyan régen.
Év végén vagy jövő tavasszal tervezek beruházni egy 15" AW gépre, és ezt mindenképpen cserélném benne.

A hűtéssel kapcsolatos válaszodat köszönöm, igazából egy FHD + 970m - 980m közötti teljesítmény szerintem meglehetősen sokáig elég lenne számomra, ezért gondolkozom rajta, hogy megvárjam-e a jövő év elején érkező 1050-es Nvidia kártyákat.

(#11131) echterion válasza PR0JECTNR56 (#11130) üzenetére


echterion
nagyúr

Vagy a BF alatti külföldi leárazásokkor kell venni egy olcsósított gépet.

**********

(#11132) KubanitoS válasza x_o_n (#11125) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pl alternatíva lehet a Viabox. Ez gyakorlatilag egy szállítással foglalkozó amerikai cég, amely virtuális amerikai címet biztosít a számodra, majd kiszállítják neked ők a terméket.

Nem tudom mennyire megbízható, nem tudom mi mennyibe kerül, de létezik ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11133) x_o_n válasza KubanitoS (#11132) üzenetére


x_o_n
veterán

Valahogy nem tul vonzó számomra ez a lehetőség.

(#11134) echterion válasza x_o_n (#11133) üzenetére


echterion
nagyúr

Miért? Én egy másik ilyen céggel németből hozattam ps4 slim-et. Persze nem árt előtte utánaolvasni a cégnek fórumokon.

**********

(#11135) x_o_n válasza echterion (#11134) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem tudom valahogy nem szimpatikus ez a dolog,de hála istennek szinte mindent meg lehet itt venni az amazonon és az ebayen ami olyan,igy annyira nem gond,csak néha látok ezt azt ami ott kedvezöbb

(#11136) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szerintetek egy asus transformer3pro, asus gpu stationnel es egy 1070-1080al alkalmas lehet majdnem kompromisszumentes jatekra fullhdn? Csak annyira mint mondjuk egy clevo 1070el..?

(#11137) x_o_n válasza Tufa_ (#11136) üzenetére


x_o_n
veterán

az i7-es verzió szerintük igen,de nem tudom megéri ez a cécó,mert azért a 3 eszköz összesitett ára....

(#11138) redbulz válasza x_o_n (#11137) üzenetére


redbulz
tag

Nincs ugyan tapasztalatom ezekkel, de az U-s proci miatt azért nekem lennének kétségeim egy-egy komolyabb cím esetében, hogy mennyire kompromisszum mentes.

(#11139) Tufa_ válasza x_o_n (#11137) üzenetére


Tufa_
aktív tag

A stationre nem talaltam sehol arat. Te lattal valahol?

Tetszik hogy upgradelheto, egyedul a 8gb ram ami kicsit elriaszt..
Plusz ami a clevoval volt terv (hordozhatosag es non-gamer kinezet), a hatalmas tolto miatt kenyelmetlen..

(#11140) petterinho83 válasza x_o_n (#11125) üzenetére


petterinho83
csendes tag

belinkeltem hol rendeltem. Amazon UK-n rendeltem de az amazon a HID evolution nevű cégtől rendelte be aminek az USA-ban van a székhelye meg a raktár is. Nekem semmi extra dolgom nem volt

[ Szerkesztve ]

(#11141) petterinho83 válasza echterion (#11123) üzenetére


petterinho83
csendes tag

Azért nem értem a késést, mert ezt nem kellett külön egyedileg összeszerelni elméletileg raktáron volt, igaz az USA-ban...

Szinte az összes elérhető tesztet elolvastam a laptopról és a hűtést szinte mindenhol dícsérik. Jobb mint a hasonló 15,6-os MSI dominator hűtése. A kijelző csak 60Hz-es és fullhd, szerintem ha maximalizálom az FPS-t 60-ra akkor nem lesz gond. Terveztem amúgy hűtőpadot is, ami különösen asztali üzemmódban esetleg 2K monitorra vagy 144Hz-es monitorra kötve lesz különösen fontos.

A 2K-s monitorra elég az 1070 szerinted/szerintetek? erre nem jött válasz

(#11142) x_o_n válasza petterinho83 (#11140) üzenetére


x_o_n
veterán

aha oké,akkor nem az usábol rendelted,hanem angol distr. cégtöl,az elég más mintha az usábol rendelnéd,ezért volt a félre értés.

(#11143) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello srácok kérdésem lenne
ma vettem egy Asus g752vt 1tb hdd
vettem bele m2 ssd vagy nem tudom mi a hivatalos neve
De hogy tudnám lementeni a recovery meghajtót mert ugye azon van egy eredeti windows 10...
de az ssd re akarom rakni a rendszert...
valaki elmagarázná

(#11144) echterion válasza petterinho83 (#11141) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, ezen vajon mit dicsértek?

"A core temperature of 92 °C (197.6 °F) is still within the specification." - én ezt mindennek nevezném, csak megynyugtatónak nem. Legalábbis ha egy-két év múlva is használni szeretném a cuccot. De mivel fps-korlátról beszélsz, meg hűtőpadról, akkor szerintem te is tudod, hogy ez nem a legjobb konstrukció. Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz, de én még addig visszamondanám ezt, amíg még nem érkezik meg.

**********

(#11145) KubanitoS válasza echterion (#11144) üzenetére


KubanitoS
veterán

Azért durva, hogy ilyen összegeknél és minőségi(nek mondott) ASUS ROG gépeknél is ilyen gondok vannak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11146) petterinho83 válasza echterion (#11144) üzenetére


petterinho83
csendes tag

láttam tesztet ahonnan vetted, viszont ahonnan ezt kimásoltad nem mindent másoltál ki:

"We did not have any problems with the surface temperatures in practice. "

" so there is no throttling even in this impractical stress test scenario"

Ez egy stressz teszt eredménye. Nem tudom miért kellene 60 fps felett futattani ha 60Hz-es a kijelző ez nem kompromisszum mert a specifikáció maxon megy. Ha meg külső monitorom futtatom a hűtőpad szintén nem kompromisszum, mert a monitorral már a kompromisszumot meghoztam.

Ennek ellenére, ha úgy érzem nem megfelelő akkor visszaküldöm, de remélem gyakorlatban nem lesz gond vele.

(#11147) echterion válasza petterinho83 (#11146) üzenetére


echterion
nagyúr

Mint írtam, nem a palmrest-tel van baj, hanem a belsejével, ezért nem is lényeges ez a része a tesztnek. Nem a kezeid fognak fájni a melegtől, hanem azok a nyomtatott áramkörök és forrasztásaik (sőt,inkább csak ez utóbbiak) nem fogják hosszú távon tolerálni ezt a hőingadozást. Ha pedig jönnek az újabb és újabb címek, akkor egyre lentebb kell tolnod a grafikát, hogy a 60-as fixálás mellett nem 110%-on pörögjön a gpu, hanem 50-en, mivel sokkal nagyobb lesz a hardverigényük (ami ugye tudjuk, nem a véletlen műve), ami után jönni fog az elégedetlenkedés. Plusz, ölbe sem fogod tudni venni a gépet, meg leégeti a szőrt a lábadról és egyéb részeidről az alja ("you have to expect up to 47 °C (116.6 °F) at the bottom of the system if you want to play 3D games with the notebook on your lap, which is not very comfortable.").

De remélem, nem lesz igazam és maximálisan ki fogja elégíteni az igényeidet és sokáig használod.

**********

(#11148) x_o_n válasza ghostrider20 (#11143) üzenetére


x_o_n
veterán

Számos megoldás és program létezik erre.ha rákeresel magyar nyelven részletes leirást is találsz.

macrium reflect

EaseUS Partition Master

de a logouton találsz egy komplett tesztet és leirást is hozzá.

az információkat a google-bol szereztem 2mp alatt.

(#11149) ghostrider20 válasza x_o_n (#11148) üzenetére


ghostrider20
tag

kösznöm

(#11150) partyjoe


partyjoe
újonc

Sziasztok nemrég vettem egy gt62vr dominator pro-t és az lenne a kérdésem bár hogy tapasztalt e valaki idönkénti video driver leállásokat terhelés alatt. Több windows és driver variácio után is fenn áll a probléma és egy biost is frissitettem rajta mert már nem tudom mi legyen. Ha van valakinek ötlete örömmel várom :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.