Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Tudtok tanácsot adni, hogy hol tudnék kipróbálni side by side egy X-T2-est egy X-T3-assal? Csak az EVF érdekel. E-M1 volt előtte és kicsit volt csak kisebb az X-T2-nél papíron azonos felbontással. Kíváncsi vagyok mit tud az X-T3.
Mi a jó ár ezekért a használt vázakért?

[ Szerkesztve ]

(#34452) Teasüti válasza #04331520 (#34451) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha számlával igazolt vásárlás, akkor én megnézném mennyiért lehet megvenni újonnan szürkén és akkor az lehet egy irányár. Ha nem igazolható az eredete, akkor eleve szürkének titulálnám és akkor nyilván még lejjebb kezdenék alkudozni. Elvégre az nem fair, hogy megveszi szürkén és eladja ugyanannyiért. :D
XT3-nál viszont arra vigyázni kell, hogy a zár élettartama nincs specifikálva (150000 kattintásra tartják nem hivatalosan, amit illene hoznia) és ami még jobb, hogy a számláló se igazán jó semmire: fw frissítés nullázza, valamint ha jól tudom akkor nem tesz különbséget a mechanikus és elektronikus expók között. Szóval ha friss fw van rajta, akkor szinte garantálható, hogy "vissza lett tekerve a km óra". Még nagyjából se jó semmire, szóval max abból lehet becsülni, hogy ki az eladó és mire használja a gépet. Egy hobbista ellő max pár ezer képet, míg mondjuk egy eskü fotós ellő évi 20-30k-t két gép között elosztva.
XT2-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#34453) mikrofon válasza mikrofon (#34445) üzenetére


mikrofon
addikt

Addig vártam az akcióra míg úgy tűnik az egész EU-ban hiány van az x-e4 + XF27WR kit-ből....
Pedig most ár itt a jó idő így rászántam magam....

[ Szerkesztve ]

(#34454) cousin333 válasza Kaji (#34440) üzenetére


cousin333
addikt

Számomra az X100V felejtős lenne, ha alapvetően a kisebb méret miatt vennéd: [link]
Egy X-E4 + 27mm, amit mikrofon is írt, gyakorlatilag ugyanakkora (használat közben nem fog feltűnni az a pár mm ide vagy oda). zsebre nem vágod egyiket sem, ahhoz már XF10 kéne. Ha meg mégis szeretnél egy másik látószöget, akkor nincs mire feltenni. Esetleg X-T30, ami még kisebb, de tömzsibb. Vagy X-S10...

Eladod az X-E2-t a kitobival, és veszel egy 27mm-t, ha kicsi kell, de inkább egy xf16 f2 vagy 15-45 zoom. A 27 mellé szerintem felesleges lenne a 23-as is, mert a látószög nagyon hasonló. De ha választani kell, akkor én a 27-est hagynám, és a 23-as tartanám meg.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#34455) lugosi válasza mikrofon (#34453) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem maradtál le róla, néztem folyamatosan és még nem volt raktáron.

(#34456) mikrofon válasza lugosi (#34455) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor csak türelmetlen vagyok.
Köszi az infót!

(#34457) #04331520


#04331520
törölt tag

Ezzel találkozott már valaki?

(#34458) s4tch válasza #04331520 (#34457) üzenetére


s4tch
veterán

Mármint a fagyással, amit a videó elején említ? Nekem T2 van lassan 2 éve, sosem fagyott, igaz, a wifit ritkán használom, annyira gyász az androidos app.

(#34459) Teasüti válasza s4tch (#34458) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi a baj az appal? T3-on nehezen akar csatlakozni, de miután felállt a kapcsolat, onnantól teszi a dolgát. :F
Szerintem még kifejezetten a jobbak közé tartozik a DJI Go és kínai akciókamera app közötti spektrumon.

(#34460) s4tch válasza Teasüti (#34459) üzenetére


s4tch
veterán

Pont az, amit írsz: nehezen akar csatlakozni, akár a T2-t, akár az M1-et szeretném csatlakoztatni. Van, hogy 5-6 próbálkozás kell neki, mire összejön a kapcsolat. Leszoktam róla, mert ennél egyszerűbb és gyorsabb OTG kábellel rádugni a kártyaolvasót a telefonra.

Elképzelhető, hogy T3-mal gördülékenyebben működik.

(#34461) Teasüti válasza s4tch (#34460) üzenetére


Teasüti
nagyúr

T3-mal ilyen gond nincs, megy neki elsőre. Csak azért elvacakol egy percet mire létrejön a kapcsolat. Ez mondjuk pont ki tud zökkenteni a lendületből egy fotózáson, de legalább stabil utána.

(#34462) #16820480 válasza Teasüti (#34461) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg tud állandó BT kapcsolatot a T3 már, szóval mondjuk a nap elején párosítod, és utána nem kell vele foglalkozni. Bár bevallom nem próbáltam, mert nem nagyon van erre szükségem.

(#34463) Teasüti válasza #16820480 (#34462) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wifi-ről megy a diskurzus. BT az max gps-re, időbélyegzőre és verzió ellenőrzésre jó. Fájl és képátvitel már wifin megy. Az a lassú. BT az pikk-pakk kapcsolódik.

(#34464) #04331520


#04331520
törölt tag

A hotpixelek jobban aggasztanak a wifinél.

(#34465) Gondwana válasza #04331520 (#34457) üzenetére


Gondwana
addikt

Évente minimum 1-3 alkalommal használom wifivel a T2-t, az app rendszeresen változgat alatta, telefont is 3x cseréltem T2 óta, de eddig mindig elsőre működött (most épp Cubot King Kong Minivel, talán még jobban is, mint előtte a Sonykkal, mert a Sonyk nagyon ragaszkodtak hozzá, hogy legyen net is a wifi kapcsolaton, ezért egyszer-egyszer lecsatlakoztak) - szerintem a videó példányhibát mutat.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#34466) #16820480 válasza Teasüti (#34463) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudom. De rémlik valami olyan újítás amikor bekerült a BT, hogy tudja azon tartani a kapcsolatot, és amikor átvitel kell, sokkal gyorsabban vált WiFi-re.

(#34467) Teasüti válasza #16820480 (#34466) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem úgy rémlik már első naptól kezdve BT-vel indult az app.

(#34468) #16820480 válasza Teasüti (#34467) üzenetére


#16820480
törölt tag

T2-n nem hiszem, mert abban nincs Bluetooth.

(#34469) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek!

Most vagyok a közepén egy X100T-ről X100V váltásnak. Nem egyszerű, pedig elsőre azt hinné az ember hogy kutya füle.
Baromi nagy a két generációs lépés. Ami mégis nehézkessé teszi azt az a bőrtok, nem találok olyat ami jó volna.
Másik, hogy nincs dedikált gombja a betekintő ablak és az lcd közötti váltásnak, szerintem ez egy baromi nagy hiba. Erre van valakinek megoldása, ötlete, vagy tapasztalat hogy használjátok a gépet?

A bőrtokkal az van, hogy most egy ilyen van a T modellen, valami kínai szar, nem is ez a lényeg hanem, hogy baromira bevált. Az a jó benne, hogy a felső részén szétcsapom két ujjal, egyiket előre másikat hátra és már kész is vagyok fotózásra, a Fuji kupakja meg ilyenkor bent van az farmer zsebóratartóban.
A V-hez nem találtam ilyet, csak olyat amit teljesen át kell fordítani, végül is ez is működhet, de macerásnak tartom, illetve nagyon lenyúlhat bizonyos esetekben a tok, pl ha hasalok vagy a föld felszínéről fotóznék akkor le kellene venni addig róla. Tudom életem legkeményebb problémája, de akkor is, arra gondoltam több szem többet lát, hátha láttatok már V-re olyan tokot amit keresek.

Amúgy baromi gyors a gép, nagyon jó, a bekapcsoló gomb picit nekem bumszli, az iso tekerőt picit macerás állítani, de van rá megoldás, hogy az első forgó gombbal állítsuk. Szóval ezen a két problémán kívül nincs egyéb olyan ami nagyon zavarna. Szerintem a gyűrű gombsor is hiányzik, nagyon gyorsan és könnyen bántam vele, ellenben ezzel a joystickkal bénázom nagyon.
Észre se veszem, hogy nagyobb a gép, csak onnan tudom, hogy sajnos nem fér bele a régi tokba. Az optika is nagyobb pár milliméterrel, de nem zavaró az sem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34470) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Járt már úgy itt vki T3-mal, hogy beállt a fénymérés tárcsája? Ma úgy jártam, hogy elővettem a gépet és meglepve tapasztalom mintha pillanatragasztó került volna alá. Úgy kellett "feltörni" és nagyon nehezen járt. Most kicsit könnyebben már megjáratás után, de megszűnt kattogni/klikkelni. Ehelyett alig érezni az osztásokat és szinte fokozatmentesen forog. Szerencsére még funkcionál, de azért ez aggasztó.

X akták... Sose volt odaverve sehova és a zársebesség tárcsája hibátlan. Az elemeknek se volt kitéve igazán. :F

[ Szerkesztve ]

(#34471) gorgo válasza Teasüti (#34470) üzenetére


gorgo
őstag

Semmi sem örök.
Nem találkozott cukros lével, valami kifolyt, táskában ráfolyt, stb. Elég csak egyetlen csepp, megszárad, a cukor ott marad. Olyan mint a ragasztó...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34472) #16820480 válasza Teasüti (#34470) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet hülye kérdés, de nem lehet, hogy a lock gomb benyomódott véletlen és addig feszegetted, hogy elpattant, így most kb szabadon forog?

(#34473) benedekco válasza gorgo (#34471) üzenetére


benedekco
addikt

Nálam is hasonló dolog van az X100T-vel, fókuszmód választó gomb beállt, hogy csak egy csavarhúzóval tudtam át peckelni másik módba. Ma is problémás, ha benyálazom picit a felületet akkor azonnal megindul, nedves törlőkendő nem segített, majd szerzek melóból alkoholosat azzal fogom még megpróbálni, remélem az jó lesz mint végső megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34474) Teasüti válasza #16820480 (#34472) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A lock kb mindig be van nyomva, de az alsó tárcsákat az nem zárja. Lezárva is simán lehet váltani módot és fénymérést.
Illetve a lock az most is működik a záridőn függetlenül ettől.

(#34475) Teasüti válasza gorgo (#34471) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát azért ez erős kijelentés egy professzionális termékre. Mások 10 éves dslr-rel kattogtatnak...
Ez meg mennyi, három éves csupán?
Fotós táskában tartom. Soha semmi nem folyt rá.

(#34476) madgie válasza Teasüti (#34475) üzenetére


madgie
titán

Vagy hét (nyóc, mittomén) éve Fujizom, lassan az X-T3-akat harmadik éve ütöm-vágom (nem szó szerint, de mindent kapnak: port, párát, hideget, meleget), soha nem ragadt be egyik tárcsa sem, pedig az expókorrekciót sose használom, jó, ha háromszor el voltak tekerve eddig az T3-akon.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem fordulhat elő ilyen gond, csak kár itt a professzionális dolgokkal dobálózni, mert nekem ez egyedi problémának tűnik.

(#34477) s4tch válasza Teasüti (#34475) üzenetére


s4tch
veterán

Ha teljesen biztos vagy benne, hogy semmi nem folyt oda, akkor kizárásos alapon mechanikus a hiba, azon meg szerviz(elés) tud segíteni.

A DSLR-ek nem nagyon használnak ennyire kifinomult és apró tárcsákat, így hosszú távon a profi vázak (a zárszerkezet kivételével) vélhetően tartósabbak lesznek. Én a 13 éves D40-et újszerű állapotban adtam oda az öcsémnek, pedig az egy belépő váz volt. Egy D700-zal házat lehetne bontani, annyira masszív. Ezek a kis méretű, finom alkatrészekkel telezsúfolt MILC vázak nem feltétlenül fogják hasonlóan tűrni a nyúzást, cserébe más előnyeik vannak.

(#34478) Teasüti válasza madgie (#34476) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fun fact:
egy-egy csepp csavarlazító megtette hatását. Ma úgy vettem elő, hogy visszatért a klikk és finoman jár. Az első napon nem járt ennyire könnyedén (ezek szerint már új kora óta vmi nem stimmelt, csak akkor azt hittem ez ilyen - érdekességként a második vázon ez a tárcsa day 1-on is könnyed volt). Neten vki beszámolt hasonlóról T1 vagy T2 kapcsán, hogy pici spray után megjavult és ott arra tippeltek talán a gomb alatti szigetelés "ugrott vissza a helyére", vagy ilyesmi. Vagy elszakadt. ;]

#34477s4tch
Aha. Akkor jobb lesz megbarátkoznom a gondolattal, hogy lehet a kitűzött 5 éves csereperiódust sem élik meg. :W
Azért ez nem vmi bizalomgerjesztő ilyen közel fél millás gépeknél.

[ Szerkesztve ]

(#34479) s4tch válasza Teasüti (#34478) üzenetére


s4tch
veterán

Nem mondtam, hogy 5 évet sem bír ki. Az M1-em mindene jól működik, és a T1-ek is jól bírják a gyűrődést. Nyugi, főleg, ha sikerült helyre hozni a hibát.

(#34480) benedekco válasza Teasüti (#34478) üzenetére


benedekco
addikt

Hibák mindig is lesznek sajnos. Hibás darabok is. Ez nem jelenti azt, hogy nagy általánosságban egy adott termék megbízhatatlanan lenne vagy rossz minőségű.
A régi gépemet (x100t) 3 éve vettem használtan. 31400 lövés van benne, ütött kopott, de semmi baja, jól teszi a dolgát ahogy kell, még rábíznék legalább ennyi fotót ha nem lettem volna elégedetlen az obival.
Az más kérdés, hogy a hülye kapcsoló beragadt, mert hülye fejemmel valamit kibuggyantottam mellette a táskában.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34481) taranis válasza Teasüti (#34478) üzenetére


taranis
addikt

Hát ez van, szar a Fuji, és mint nemrégiben megtudtuk, a bőrszínei is szarok :D (hülyülök csak, engem is bosszantana, ha az enyém lenne hibás)
Komolyra fordítva a szót nemrégiben vettem egy EOS R-t a Fuji mellé, és bár a dual pixel AF és a képek részletessége nagyon tetszik, valahogy olyan "eszköz" jellege van számomra, kevésbé megy élményszámba a fotózás, így még ha tényszerűen megállapítható is lenne, hogy a Fuji kevésbé ad a minőség ellenőrzésre, akkor is mellette tenném le a voksom.

colorizer.net

(#34482) Teasüti válasza taranis (#34481) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik volt ez a bátor? Kötelet neki! ;]

(#34483) madgie válasza taranis (#34481) üzenetére


madgie
titán

Nekem múlt héten Z napok voltak, nem rossz, nem rossz, de azért marad a Fuji :D

(#34484) tozso76 válasza taranis (#34481) üzenetére


tozso76
aktív tag

2 hónapja használok egy Z6 szettet. A Fuji-Samyang 12mm kivételével leduplikaltam a Fuji soromat. Egy-egy dologban kiemelkedő a nikon, de osszesegeben nem tudok elszakadni a Fujitol. Pl: X-T20 +35f1.4 vs Z6 + Z50f1.8 párhuzamosan használva... Nehéz leirni. Mindig a Fuji érzést keresem a mai napig. Tekerentyuk, AF-S, C, M tekerő, expo kompenzáció tárcsa, rekesz gyűrű, JPG színek... Á hagyjuk... Hülyeség az egész. Egy biztos. Madarazni jobb a Z6+Nikon 200-500 mint az X-T20 +Fuji 100-400. (NEKEM).

(#34485) taranis válasza tozso76 (#34484) üzenetére


taranis
addikt

Igen én is a Fuji érzést kerestem, már az ereimben csorog, nem igazán tudok objektív véleményt formálni így. Ha a Fuji meg tudná oldani a Canon szintű videós AF-et, akkor fel sem merülne más rendszer gondolata. És ez csak idő kérdése, a Sonynak is sikerült. Bár most jött a hír, hogy az X-H2 8k váz lesz majd, amit nagy ívben leszarok, de remélem más fronton is előre tudnak lépni.

colorizer.net

(#34486) #04331520


#04331520
törölt tag

Tényleg nincs itt egy ember aki X-T2-ről X-T3-ra váltott és mielőtt megvette belenézett a keresőbe? Ne szórakozzatok már legyetek szívesek.

(#34487) Teasüti válasza #04331520 (#34486) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fotós üzlet ahol van használt váz és belenézel mindkettőbe?
Amúgy mi is a kérdés, amit nem válaszol meg a specifikáció?

[ Szerkesztve ]

(#34488) #04331520 válasza Teasüti (#34487) üzenetére


#04331520
törölt tag

A kérdésem az, hogy a két gép keresője között mekkora a különbség, de nem számokat szeretnék, hanem egy ember válaszát. Pl. Nem éri meg, észre sem venni, vagy ég és föld stb... Bocsánat csak már 2 gépről lecsúsztam a két nap alatt amikor megkérdeztem.

(#34489) lugosi válasza #04331520 (#34488) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ez nagyon szubjektív kérdés, neked kellene megnézni hogy neked mekkora a különbség.

(#34490) madgie válasza #04331520 (#34488) üzenetére


madgie
titán

Igazából ilyen "ne szórakozzatok" felszólítás után mit vársz? Igen, a T3 keresője kevésbé "pixeles", de az talán szembetűnőbb, hogy jobb a fényereje. Hogy ez nagyon kell-e? Azt csak te tudhatod.

(#34491) #16820480 válasza #04331520 (#34488) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azon múlik, hogy melyik gépet veszed, hogy mit mond néhány fórumozó? És ez alapján az egy paraméter alapján?

(#34492) #04331520 válasza madgie (#34490) üzenetére


#04331520
törölt tag

Azt hiszem a" legyetek szívesek"-kel ellensúlyoztam a nyomatékot.

(#34493) taranis válasza #04331520 (#34492) üzenetére


taranis
addikt

Jó régen, 30 éve tán odaszartak hozzánk a lépcsőházba, és mellé volt téve egy 100-as. Attól annak még szarszaga volt :)

colorizer.net

(#34494) Teasüti válasza #04331520 (#34451) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor az én két centem:
T3-on az eye cap nekem perfekt, igaz nem vagyok szemüveges. Ez nem volt kérdés ugyan, de ha már evf akkor hozzá kell tenni, h a korábbi gépeknél nem volt mindenki elégedett. Elvileg van utángyártott is ha cserélni akarja vki.
T3-on az evf nekem szintén perfekt, felbontásbeli hiányosságot nem látok, dolgozni tökéletes. Látni mindent, ami fontos: mondjuk portrénál simán kiszúrod evf-ben a részleteket, hogy ide nézz oda nézz, mé áll úgy a kezed, mintha kolbászt fognál, stb. Persze ha olyan freak vagy, aki kukkolva adja az itinert. :D Mind fényerőben, mint a külső fény elszigetelésében szupi. Verőfényes napsütésben is. Én nem kívánok semmi többet. Okuláré az nyilván állítható benne, szóval faca.

T2-höz nem volt szerencsém, de ha olvasottak alapján kéne döntést hozni, akkor keresgélnék kicsit. Úgyis lesz találat, ahol vkinek vmi hasfájása volt. Valamint túl nagy képzelőerő se kell szerintem egy felbontáskülönbség elképzeléséhez ha láttad már az egyiket. De ez annyira felesleges. Ilyen közel 3 MP-es evf-eknél azért ritka, h vmi szúnyoghálós legyen. Azért ne feledjük, hogy már egy fHD felbontás is bőven elég egy fókusz beállításához még külső monitornál is, hát még egy teljes látóteres kukkernél!
Meg kétlem, hogy evf-ben pixel peep-elnéd a homályos horizontot egy MS Flight Simulator VR-ben. :DDD Komponálni meg bőven elég mindegyik.

(#34495) #04331520 válasza taranis (#34493) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nekem az EVF a fontos az összes feature különbség közül. Átolvastam mindet. Csupán egy kérdésre vártam választ. Nyilván üzletben nem lesz ez a két használt gép. Gondoltam valaki megszán és azt mondja, hogy utazzak oda nála belenézhetek. 1% esélyt adtam neki. Azt nem értettem, hogy tényleg semmitmondó beszélgetések is "elhangzanak", többen válaszra méltatják az én kérdésem pedig a vérlázító ne szorakozz kijelentés előtt ignorálva volt.
Egyáltalán nem gondolom, hogy túlreagáltam bármit is. Normális magyar hangnemet ütöttem meg.

(#34496) taranis válasza #04331520 (#34495) üzenetére


taranis
addikt

Nem történt semmi drámai, de azért van amire oda lehet figyelni, ha már normális magyar hangnemről van szó. Nekem a ne szórakozzatok mondatod azt a hatást keltette, mintha ki akarnád követelni a választ, holott ez nem a Fuji support, hanem egy user fórum. Frusztráló persze, ha nincs válasz, de ilyen sokszor volt már itt, ilyenkor fel szokták tenni a kérdést még egyszer, hivatkozva az eredeti hsz-re.

colorizer.net

(#34497) madgie válasza #04331520 (#34495) üzenetére


madgie
titán

Nekem két T2-m volt, utána a videó miatt váltottam két T3-ra, azokat jó rég nyúzom, de még 2019-ben az egyik szervizben volt és arra az időtartamra volt nálam egy T2. Na, ennek alapján mondom, hogy főleg az zavart, hogy sötétebb, talán kevésbé kontrasztos a T2 EVF-je, meg ha van időd nézegetni, akkor szembetűnő, hogy kisebb a felbontása.

Fotóban, munka közben inkább az volt a meglepő, mennyire jó a T2 is és mennyire nem maradtam le róla semmiről a frissebb géphez képest. Két esküvőm volt ezzel a kombóval.

(#34498) #04331520 válasza madgie (#34497) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszönöm szépen a választ. Az X-T2 keresőjét sem ismerem de picivel nagyobb, mint az E-M1-om vol azanos felbontás mellet így csupán elképzelésem van róla de több mint a semmi. A fényerőre nem is gondoltam mint opció. Az X-T3 keresőjét pedig úgy tudtam elképzelni, mint a hat évvel ezelőtt kipróbált Leica SL keresőjénél egy kicsit kisebbet és alacsonyabb febontásút. Amit akkor a Leica-nál tapasztaltam annál nem kell jobb. Pixelt én nem fedeztem fel benne. Az két Fujinál emlitetted, higy pixelesebb a kettes. Ez azt jelenti, hogy a hármasnál is látszik még?

(#34499) madgie válasza #04331520 (#34498) üzenetére


madgie
titán

Nem igazán érzem pixelesnek a hármast, teljesen jó az az EVF a mai napig (főleg, hogy az 5.76MP EVF-ek általában csak visszajátszáskor mennek azon a felbontáson, maga a keresőkép kisebb felbontáson történik).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.