Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Teasüti válasza Ébri (#34300) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az már magánterület. Nem elvárható, h vki önkényesen besétáljon, esetleg megmérkőzzön a kutyával, stb. Azért egy futár nem összekeverendő a helyi postással, aki már 10 éve odajár és úgy közlekedik, mintha otthon lenne. :N
Persze ha te beengeded az más.

[ Szerkesztve ]

(#34302) Ébri válasza Teasüti (#34301) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem is önkényesen kellett volna bejönnie, én kértem. A postás nem jön be, postaláda a kapunál van.

Alapvetően nincs vele bajom, hogy a kapunál kell mindent átvennem, de nagy / nehéz cuccoknál néha nem rossz, ha segít valaki. Hozzáteszem, alapvetően pozitívak a tapasztalataim, volt már olyan futár, aki rákérdezett (1), s több olyan volt, akit rá lehetett beszélni könnyebben-nehezebben. De mikor bokától combig gipszben voltam otthon, s a futár nagyon kiakadt, hogy be kell jönnie a házig, mert nem tudok gyorsan kisétálni, az elég lelombozó élmény volt. De talán a témában foglalt súly- és méretkategóriában lévő obi nincs is a Fujinál :)

(#34303) lugosi válasza hito (#34296) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tanúnak ott maradni arra a 60 másodpercre emberi dolog lehetne, hogy beleférjen, nem munkaköri leírás kérdése. Bár megjegyzem hogy a viteldíjért a cégnek is beleférhetne az az idő. De miről beszélek emberségről, amikor egy héten belül két külön futárcég két külön futárjától kapom meg, hogy nem jön fel a lépcsőn, le kell menni érte, mert nem tudja bezárni a kocsit. Hátperszehogypersze.

(#34304) El Joe


El Joe
tag

Mondjuk én a magyarkirályipósta-nál szoktam rá, de minden külföldi rendelésnél telefon mini tripodra, és végig rögzítem a kicsomagolást és az első beüzemelést. Eddig nem kellett bajlódnom vele, másnap delete.

(#34305) hito válasza lugosi (#34303) üzenetére


hito
nagyúr

Tanúnak ott maradni arra a 60 másodpercre emberi dolog lehetne, hogy beleférjen, nem munkaköri leírás kérdése.

Biztos vagyok benne, hogy ez csak egy nagyon hosszú folyamat első 60mp-e lenne. De a kérdés még mindig aktuális. Mi köze van hozzá, hogy mi van a csomagban? A szállításra szerződött, nem másra. Nem ellenőrnek, nem tanúnak, nem megrendelt áru azonosítására. Semmi köze hozzá, ő szállít, ezzel bízzuk meg. Egyszerűen nem tudom megérteni ezt az elvárást.
És ha már itt tartunk: miért nem kérjük meg, hogy akkor már várja meg amíg beüzemelem a TV-t, hogy minden funkciója rendben működik-e (hiszen hogy bizonyítom, hogy már hibásan kaptam), vagy várjon, kattintok párat a fényképezővel és megnézem gépen, hogy nem pixelhibás-e a szenzor. Miben más ez? Ugyanaz. Ő még mindig csak egy futár, akinek az a dolga, hogy a feladó által küldött csomagot a címzettnek kézbesítse. Megtette? Igen. Akkor joggal mondja, hogy ő itt elvégezte a dolgát.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34306) Gercsa válasza hito (#34305) üzenetére


Gercsa
senior tag

A szállításra szerződik, egész pontosan hogy épségben és hiánytalanul szállít.

A fuvarlevél amit aláírsz többek közt arra is való hogy azon jelezzék a külsérelmi nyomokat vagy az esetlegesen hiányzó tételeket.

Attól még hogy te nem tudod megérteni ezt az elvárást attól még bele van foglalva a szerződésbe.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34307) hito válasza Gercsa (#34306) üzenetére


hito
nagyúr

Miért kell ezt belekeverni? Ez teljesen természetes. Nem a témához sikerült hozzászólni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34308) Gercsa válasza hito (#34307) üzenetére


Gercsa
senior tag

Azt hittem a témához szólok hozza, de akkor lehet elvesztettem a fonalat.
Én múlt héten vettem át egy csomagot amit a futárral bontottunk ki, ott volt, kivárta és ő mondta a vêgén hogy ha minden oké akkor írjam csak alá és nincs más teendő.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34309) hito válasza Gercsa (#34308) üzenetére


hito
nagyúr

Korrekt volt és valószínűleg azt várta meg, hogy meggyőződj arról, hogy a szállítás során nem okoztak kárt az áruban. Bár hozzáteszem, ilyen esetekben ha a fogadó oldalról erről megbizonyosodnak, a küldő oldalról is ugyanígy kéne eljárni, mert akkor megint csak mi a bizonyíték arra nézve, hogy a szállítás alatt sérült és eleve már nem sérült áru került feladásra :F Na, nagyon messzire visz ez és nagyon off :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34310) lugosi válasza hito (#34305) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze, szét lehet ezt jogászkodni apróra, hogy mire szerződött meg mi van munkaköri leírásában, én mégis azt mondom hogy nem jó az ha “nincsközömhozzá nemakarokbelekeveredni” alapon éljük az életünket. Így szoktak elsunnyogni közlekedési balesetek tanúi és így szoktak hirtelen másfele nézni emberek az utcán mikor valakinek segítségre van szüksége.

(#34311) hito válasza lugosi (#34310) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon nagyon rosszul látod és teljesen fölöslegesen csinálsz belőle erkölcsi kérdést. Olyat vársz el illetéktelentől, amiből neki elég sok kellemetlensége lehet (idő, energia a sajátjából szívességi alapon egy idegennek), és semmi köze hozzá. És ezt napi 100 esetben. De mind1, szerintem lépjünk tovább, joggal unhatják már itt sokan a témát :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34312) gorgo válasza lugosi (#34310) üzenetére


gorgo
őstag

Olyanról vitatkoztok, amit ELKÉPZELTEK, saját tapasztalat nulla, meg idealizált világ nemlétező dolgairól... Elnézést, de ez naiv és megmosolyogtató, de csak mert még reggel van és pihent vagyok. Próbálnál meg 2 hétre csomagküldős futár lenni...
Meg hogy mire szerződött, muhahaha. Komolyan. Nem is folytatom, de elég nagy problémája a világnak, hogy realitásérzéke egyre kevesebb embernek van.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34313) laskr99


laskr99
addikt

Step up ringből ki milyet használ?

Van 2 retro lencsém 49mm szűrővel, és tervben van egy 70-300 majd a távoli jövőben, szóval vennék egy 67-es IR szűrőt, majd azt raknám a retro lencsékre.

(#34314) Teasüti válasza laskr99 (#34313) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ebay.
Ha kicsit többet szánnál rá, akkor ez a Luzid nevű készít sárgaréz gyűrűket.

(#34315) lugosi válasza gorgo (#34312) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sötétben tévelygő lelkek vagyunk nélküled mind. ;)

(#34316) gorgo válasza lugosi (#34315) üzenetére


gorgo
őstag

Végre egy követő!!! :DDD :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34317) toyone


toyone
őstag

Sziasztok!

T2-vel az elkészült raw képek felénél kapok egy szürke/fekete csíkot kidolgozás után. (LR, és Captureone-ban is)
Készítettem egy képet a szemléltetésére
T30 nem csinálja.
Van valakinek ötlete mi ez a jelenség?

Köszönöm

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#34318) taranis válasza toyone (#34317) üzenetére


taranis
addikt

Minden képen ugyanott van? Ha igen, akkor lehet, hogy valamilyen szenzor hiba.

colorizer.net

(#34319) toyone válasza taranis (#34318) üzenetére


toyone
őstag

Ugyan ott, szabad szemmel nézve nincs semmi látható dolog a szenzoron.
Teljes képtartományban összehozható LINK

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#34320) taranis válasza toyone (#34319) üzenetére


taranis
addikt

Várjuk meg a többiek mit mondanak, nekem szerviz gyanús :(

colorizer.net

(#34321) #16820480 válasza toyone (#34319) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem gyanús, hogy pixelhibás, illetve nem is hogy pixelhiba, hanem gondolom a kiolvasó elektronika halhatott meg, hogy egy egész sor kihagy. A jpeg motor lehet, hogy kompenzál erre és ott azért nem látod?

(#34322) faki_ válasza toyone (#34319) üzenetére


faki_
senior tag

Kísért a múlt. Ha jól emlékszem, az (egyébként szenzációs) F30 kompaktnál volt ilyesmi hiba sűrűn, a szenzor egy sora nem volt kiolvasható.

(#34323) toyone


toyone
őstag

Köszönöm a segítséget uraim!
Megleltem a hiba okát. Az 56osnak van baja. A T2 vázzal és más obival nem tudom előidézni a jelenséget. Az obi viszont mindenhol hozza ezt.
Az érintkezőket megtisztítottam, de semmi.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#34324) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

De rég meg akarom kérdezni: X-T30-ból külső mikrofonnal ki lehet csalni értelmes (sistergés nélküli) hangot? Nagyon szeretem ezt a gépet, de a hangja szörnyű. Utánaolvasva van még pár Fuji váz, aminek hasonlóan fos a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#34325) Mr.Csizmás válasza toyone (#34323) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen verziójú fw van a vázon?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34326) toyone válasza Mr.Csizmás (#34325) üzenetére


toyone
őstag

4.40

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#34327) Matska


Matska
senior tag

Látom feléledt a topik, kérdezek is gyorsan.
Akkumulátort lehet valahogy ellenőrizni, hogy halódik-e vagy sem? Eddig a nem épp normál felhasználásnak tudtam be, hogy gyorsan merül (-10 fokban 22-23db 4 perces expót bír úgy, hogy EVF és LCD kikapcsolva), de tegnap átlagos használat mellett is gyorsnak tűnt a merülés üteme.

Szerk.: Azt mondjuk már tudom, hogy egy portré markolat lesz a hosszú távú megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34328) sonikon válasza Matska (#34327) üzenetére


sonikon
csendes tag

Ez a töltő az állapotát is meg tudja mérni.

(#34329) #16820480


#16820480
törölt tag

Aki használt már T3-mal webcam módban, ha rádugom USB-n a gépre, akkor használat közben töltődik is, vagy addig lehet használni amíg az akksija bírja és annyi?

(#34330) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok! Van itt közületek olyan aki Nikont (is) használ? Vettem egy Z6 szettet és probálnék valami Fujiszerü színt visszakapni a JPG-eken. Nem sikerül emészthető színeket össze hozni a Z6al. Madár fotózás miatt probálkoznék a Z6al. Ezen a fronton még nincs is olyan gáz, de ha embert fotózok természetes fényben akkor azért majdnem sírok.

[ Szerkesztve ]

(#34331) Teasüti válasza tozso76 (#34330) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vedd fel a kapcsolatot Taranis kollégával!
:K
Persze a jpeg motor az olyan amilyen, de LUT-tal lehetne próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#34332) Teasüti válasza #16820480 (#34329) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én úgy vettem észre semmilyen adatátviteli módban nem tölt. Legalábbis nem mutatja jelét. Sose vártam meg mi történik üres akkuval.

(#34333) mikrofon válasza tozso76 (#34330) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezért vesznek a Fuji-sok Fuji-t és nem Nikon-t ;]

(#34334) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#34333) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem volt egy nikkor 85-ösöm fujin, ez ér? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34335) madgie válasza mikrofon (#34333) üzenetére


madgie
titán

Pontosan :D

(#34336) tozso76 válasza Teasüti (#34331) üzenetére


tozso76
aktív tag

Köszi ismerem a munkásságát, de nem szeretnék raw-t szerkeszteni.

(#34337) tozso76 válasza mikrofon (#34333) üzenetére


tozso76
aktív tag

Én sem mondtam biztosan hogy marad a nikon. ;] Sőt, egyre inkább kifelé áll az expo gombja. Teszik a Z6 ISO 6400 feletti képe és a cropolt képen kinyerhető részlet mennyisége. A részlet lehet a Nikon 200-500 erénye is a Fuji 100-400al szemben. Elég komoly betegség a madár fotózás. Téli időszakban kevés vagy nincs fény, záridő meg mindig lehet rövidebb. Ja, és köszi a segítséget :P!

(#34338) Teasüti válasza tozso76 (#34336) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit lehet erre mondani? Akkor barátkozz meg a jpeg motorral! ;]

(#34339) tozso76 válasza Teasüti (#34338) üzenetére


tozso76
aktív tag

Az nem fog menni, ahhoz kevés a pozitív oldal mérlege. Még erőlködök vele egy picit, aztán ha nincs barátság megy fel a jofogira.

(#34340) Mr.Csizmás válasza tozso76 (#34339) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem egyedül benne a szenzorméret tetszik. de akkor egy a7m2-t vennék inkább, bőven elég lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34341) s4tch válasza #16820480 (#34329) üzenetére


s4tch
veterán

T2-t ismerem csak, az sajnos nem tölt webcam módban.

(#34342) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Fujifilm interjú a dpreview-n: [link]

(#34343) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, lenne egy kérdésem azokhoz akik már használták a Fuji X Raw Studio-t, jelenleg a gyári Usb-A - type -c kábellel használom és elég lassú, van olyan aki már próbálta type-c - type-c kábellel, esetleg thunderbolt-on?
Gyorsabb lenne úgy?
Mármint vaktában nem vennék kébelt, ezért érdekelne a véleményetek.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34344) madgie válasza vakablak93 (#34343) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, mit értesz gyors alatt, megnézhetem ma neked USB-C - USB-C kábellel iMac-en, de a program verziójátol is függ, tavaly volt olyan "frissítése", amitől szó szerint összehányta magát sebességileg. Asszem ez azóta javult, de ha gondolod megnézem a legfrissebbel.

(#34345) vakablak93 válasza madgie (#34344) üzenetére


vakablak93
őstag

Megköszönnömém köszi :R
Hát alapvetően olyan lassú volt nekem hogy csak néztem hogy hogy akadozik meg minden, de ha van tipped melyik verzió megy a legjobban, akkor azt is megköszönöm, és legfeljebb visszateszek egy régi verziót.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34346) gorgo válasza vakablak93 (#34343) üzenetére


gorgo
őstag

De jó neked, hogy csak lassan megy... nekem sehogy! :( gyári kábellel sem. De legalább adtatok egy tippet. hátha a kábel a ludas! :F

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34347) Ébri válasza vakablak93 (#34345) üzenetére


Ébri
senior tag

Ha az USB A portod hármas, s a kábel is az, nem gondolom, hogy ott kéne a szűk keresztmetszetnek lennie. Legalábbis nekem a T4 adatátviteli sebessége bőven az USB3-as pendrive-om alatt van.

(#34348) madgie válasza Ébri (#34347) üzenetére


madgie
titán

Jaja, szerintem sem profitál a Thunderboltból, USB-C portból, régi "tesztek" szerint az X-T2-nél (amiben még Micro USB volt) is az volt a lényeg, hogy USB hármas kábelt kössenek rá ilyenkor, ne standard, régi kettest.

(#34349) madgie válasza vakablak93 (#34345) üzenetére


madgie
titán

Megnéztem a Macbookom USB-C töltőkábelével, egy külső nvme SSD USB-C kábellel, ugyanaz a sebesség, ezt rögzítettem is neked videóra. Nagyjából ezt a sebességet tudja szerintem mindenhol, bár a videó feltöltése után elővettem a drónhoz kapott USB-A - USB-C gyári kábelt és mintha egy icipicit (de tényleg csak egy picit) gyorsabb lett volna azzal a képbetöltés. De lehet ez utóbbit csak bebeszélem magamnak :D

(#34350) vakablak93 válasza madgie (#34349) üzenetére


vakablak93
őstag

köszi, hogy megnézted, tehát akkor ez egyszerűen ilyen :R , akkor marad így.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.