Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) gorgo válasza madgie (#34248) üzenetére


gorgo
őstag

Lustaság főleg, meg most már kevésbé aggódom, de pár régi hardvert akkor elfelejthetek (pl. hi-fi hangkártyámhoz drivert már w7 alá sem volt egyszerű). Szal régi, de jó, erős vas van otthon, és még évekig kényelmesen kiszolgál. Amúgy előbb-utóbb húzok rá egy w10-et, aztán legfejlebb vissza image-ből a 7, ha nem az igazi.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34252) Mr.Csizmás válasza gorgo (#34251) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kérdés mi az erős vas. öcsémnek raktam össze egy 3400G barebone-t ssd-vel, hát kb. 3/4-ében hozza azt amit a ryzen 5 2600-as gépem, csak gta5 meg mafia definitive esetén kell elfelejteni a max grafikát, de forza horizon 4 is konzolos szintű szép grafika. és mindezt integrált videókarival, 15x15x10 cm méretben zusammen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34253) gorgo válasza Mr.Csizmás (#34252) üzenetére


gorgo
őstag

Amire nekem kell bőven jó. Ha játszanék, akkor meg sokkal jobbat kéne vennem, ami meghajtja a WR-ben a Half-life Alyxet. Az meg azért elég zsebbenyúlós, de ja, hasítana rajta kb. minden más is...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34254) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Van lehetőség valamilyen módszerrel kiolvasni a vázból az S/N számot? Az utolsó néhány karakter olyan szinten kopott meg, hogy olvashatatlan. X-T30 a váz. Köszi előre is!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34255) Mr.Csizmás válasza hito (#34254) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

LR/PS metaadat olvasóból ki lehet szedni. nekem egy full kopott XT10 volt, és nem tartalmazott sn-t :( :D de lehet a tied már fog, az XE3-asom is beírta raw-ba.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34256) hito válasza Mr.Csizmás (#34255) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, valóban. Ott van a váz és az obi S/N száma is :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34257) s4tch válasza Mr.Csizmás (#34252) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem is 3400G van integrált vegával. Játszani nem szoktam, ezen kívül nagyjából elég mindenre, beleértve a 24 megapixeles Fuji raw szerkesztést is. Azért érezhetően jobban boldogul az X-M1 fájljaival.

(#34258) nagim válasza gorgo (#34243) üzenetére


nagim
tag

A Fujifilm X-RAW Studio-hoz ez a beállítás van Neked?

Nekem úgy megy, hogy megnyitom az X-RAW Studio-t, az S10-et kikapcsolt állapotban dugom rá az gépre és úgy kapcsolom be, ekkor felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#34259) gorgo válasza nagim (#34258) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, ezt a beállítást próbáltam. Az igaz, hogy a mit milyen sorrendben kapcsolok/indítok lehet, hogy számít, így ma este újra megpróbálom.
Továbbá ha kártyaolvasó módban van, akkor pedig szimplán mint meghajtó kellene megjelenjen a windosban. Na, azt sem teszi meg...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34260) madgie válasza nagim (#34258) üzenetére


madgie
titán

Hát, ha átállítjuk angolra, talán meg is értjük, mit akar kommunikálni a gép :D

USB NY. K/B. .M. V. :DDD :DDD :DDD

(#34261) nagim válasza madgie (#34260) üzenetére


nagim
tag

:C
Nagy igazság. Ha meg akarok keresni valamit, addig én is visszaállítom angolra. :DD

(#34262) hito


hito
nagyúr

Még egy bónusz kérdés :) Van olyan Fuji váz, amin vázon belül lehet piszkálni a színeket? Ilyenekre gondolok, hogy: színfázis (színárnyalat), RGB telítettség, vagy RGB (esetleg C,Y,M) színmélység, stb.

Grade-elni lusta vagyok, viszont a bőrtónus csapnivaló, vázon belül keverném ki, ha valamelyiknél van rá lehetőség.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34263) Elektrosokk válasza hito (#34262) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ajaj, repülsz innen Te! ;] :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34264) taranis válasza hito (#34262) üzenetére


taranis
addikt

Ha jól tudom nincs ilyen váz, itt a film szimuláció kötöttebb dolog, mint mondjuk Sonynál a profilok, ha jól sejtem onnan idézted a beállítási lehetőségeket.
Hozzáteszem most látom először, hogy Fujinál valaki a bőrszínre panaszkodik.

colorizer.net

(#34265) hito válasza taranis (#34264) üzenetére


hito
nagyúr

Sony, Samsung, de színárnyalatot még Panákban is lehet állítani. Igazából ez elég lenne, de hogy még ezt sem?! :B
Nagyon kemény a bőrtónus Fujinál. Másik vázammal néztem össze. A Fujin nem emberek voltak, hanem 2 hetes vizihullák.

Soul: így már igen, önként :D Na, nem pimaszkodom, szeretem a Fujit nagyon, de inkább ne tettem volna mellé a másikat. Most boldog Fuji tulaj lennék :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34266) mikrofon válasza hito (#34265) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem próbálj meg egy másik filmszimulációs módot választani, vagy keres egy lágyabbat a "Film Simulation Recipes" közül. Ezeket a vázon belül be tudod állítani előre és utólag is.
Valóban van olyan beállítás, amik elég csúnya bőrszint eredményeznek....

(#34267) hito válasza mikrofon (#34266) üzenetére


hito
nagyúr

Próbáltam az előbbit, nem vezetett eredményre, viszont a linkelt dolgot nem egészen értem :B Hogy is működik ez?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34268) Mr.Csizmás válasza hito (#34267) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

beállítod, kattintasz, pc-n visszanézed (a kis kijelző átver), happy end vagy goto10.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34269) hito válasza Mr.Csizmás (#34268) üzenetére


hito
nagyúr

És melyik adja a legjobb bőrt? :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34270) madgie válasza hito (#34269) üzenetére


madgie
titán

Akinek a Samsung meg a Sony a referencia, annak egyik sem ;]

(#34271) #16820480 válasza gorgo (#34253) üzenetére


#16820480
törölt tag

WR-ben? De miért akarnál esőben játszani Alyx-ot :P

(#34272) Elektrosokk válasza madgie (#34270) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Azért a Samsungot nem kéne ekézni, ott volt csízió! :K

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34273) madgie válasza Elektrosokk (#34272) üzenetére


madgie
titán

Volt-volt, látszik is, mire vitték vele :DDD

Magyarországon szerintem három ember szerette azokat a színeket, abból kettő most itt van :DD

(#34274) gorgo válasza #16820480 (#34271) üzenetére


gorgo
őstag

Azt szokták mondani, akkor kell amikor jól esik... :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34275) sasNAXO válasza nagim (#34258) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Erről lemaradtam napközben, de az ilyen fordítás feliratokért bírságolni kellene. :W

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#34276) Elektrosokk válasza madgie (#34273) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:O ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34277) mikrofon válasza hito (#34267) üzenetére


mikrofon
addikt

A Fujifilm honlapján van némi kiindulási információ hogy az egyes fantázia nevek alatt mire is gondoltak a feltalálók:
The World of Film Simulation

Az előző linken pedig ki kell választod a kamerád szenzorának megfelelő pontot. Azon belül végig nézed az összeset és a leírások és minta képek alapján melyikre van szükséged. Az ott leírt értékeket pedig beállítod a gépeden. Aztán pedig szerintem 3 lehetőség jut eszembe:
1. Örülsz mert tetszik a végeredmény.
2. Elfogadod és elhiszed hogy a fujisok szerint, beleértve engem is, ez a szép és a waaaaoooo, majd idővel te is elkezded ezt érezni.
3. Nem tudsz azonosulni ezzel és eladód a Fujifilm szereted, majd minden alkalommal elmondod hogy ezeknek a fujisoknak elgurult a gyógyszerük
;]

(#34278) hito válasza madgie (#34270) üzenetére


hito
nagyúr

Áuu...ok :) Szűkítsük a kört NX1-re (max. NX500-ra). Kár, hogy nem volt szerencséd hozzá testközelből, mert azóta is azt siratnád, hogy kiszállt a Samsung az iparágból és nem sületlenségeket beszélnél :P Még annyi, hogy ezalatt a két gép alatt az összes gépüket ipari hulladéknak tartom, számomra a Samsung az említett két vázból és néhány obiból áll. Az a kettő viszont etalon azóta is. Na de Fuji topicban erről valószínűleg senkit nem fogok meggyőzni, nem is azért jöttem :R

mikrofon: köszi! Félreértés ne essék nagyon szeretem a Fuji színvilágát, egyedül a bőrtónus nem megy neki, de az sajnos nagyon nem. De majd hátha ezzel ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34279) madgie válasza hito (#34278) üzenetére


madgie
titán

Ismerem az NX1-et, szépen belebukott a Samsung abba, amibe azóta amúgy az Oly is.

De ha neked a Pro Neg STD vagy az Eterna bőrszíne túl kemény, akkor nem a Fujiban keresném a hibát :DDD

(#34280) hito válasza madgie (#34279) üzenetére


hito
nagyúr

Na most kíváncsivá tettél :) Pontosan mire gondolsz, amibe mindkét gyártó belebukott?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34281) 0519 válasza hito (#34280) üzenetére


0519
senior tag

A Samsung abba, hogy a CaNikon marketingjével nem tudtak versenyezni és értelmes piaci részt szerezni.
A fogyasztók nem adnak esélyt egy új gyártónak, az ismertekkel szemben.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#34282) Mirman válasza 0519 (#34281) üzenetére


Mirman
őstag

Ebből látszik hogy a sony és fuji is becsődölt már. Oh wait. :DDD

(#34283) madgie válasza hito (#34280) üzenetére


madgie
titán

A felülpozicionálba. Nem csak ők, annak idején a digitkorszak kezdetén a Kodak is ebbe bukott bele.

(#34284) 0519 válasza Mirman (#34282) üzenetére


0519
senior tag

Egyik sem új belépő, ellentétben a Samsunggal. Tartom a véleményemet.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#34285) Elektrosokk válasza 0519 (#34281) üzenetére


Elektrosokk
addikt

de mi nem is a profitábilis részét vitatjuk. Saját maguk gyártottak BSI CMOS szenzort, aztán páros lábbal rúgtak le mindenkit az APSC mezőnyben. Arról nem is beszélve hogy évek óta a leginkább kezelhető váz volt az nx1, meghaladta a korát. (én fuji, sony mellett használtam csak hogy tiszta legyen)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34286) mikrofon válasza hito (#34278) üzenetére


mikrofon
addikt

"egyedül a bőrtónus nem megy neki"
Ezzel nehéz vitába szállni, és nem is szeretnék, mert ugye ez egy érzés, az meg olyan lenne hogy amikor te azt mondod fázol én azzal válaszolnék, nem is igaz mert nincs hideg.....
DE!
Azért mégiscsak reagálok, mert szerintem a Fujisok döntő többsége szerint pont a bőrtónusai a legjobbak, ha a megfelelő környezethez a megfelelő beállítást alkalmazod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34287) taranis válasza mikrofon (#34286) üzenetére


taranis
addikt

Nem csak a Fujisok gondolják így, a fotóstársadalom nagy része szereti a Fuji bőrtónusait. A maradék kis részt pedig annyira bejárja a troll- és user error bűz, hogy nehéz kivenni, ki az, akinek valóban nem tetszik. Viszont ha megvan, nekik lehet jószívvel ajánlani a Sonyt :)

colorizer.net

(#34288) El Joe


El Joe
tag

Kijött androidra is. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34289) gorgo válasza El Joe (#34288) üzenetére


gorgo
őstag

Köszönjük a jó hírt! :C :R

Van aki megvette az advanced funkciókat?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34290) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Van arra lehetőségem, hogy mielőtt kifizetem a futárnak a pénzt felbonthassam a csomagot, hogy megnézzem tényleg benne van e az amit vettem?
Külföldi vásárlás magán személytől.

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#34291) wms válasza excalibur36 (#34290) üzenetére


wms
senior tag

Futárja válogatja, általában rohannak és nem szokták megvárni. :N

(#34292) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

XE-4-e van már valakinek közületek?

(#34293) hito válasza excalibur36 (#34290) üzenetére


hito
nagyúr

Az az egyik, hogy ezek mindig időhiányban szenvednek, az meg a másik, hogy semmi köze hozzá. Ő csak leszállította a csomagot, neki ennyi a dolga. Nem érdekli, hogy az van-e benne, vagy egy fél tégla, nem fog senki kedvéért ilyen ügyeket a nyakába venni, aztán részt venni a bizonyítási folyamatban, adott esetben bíróságra rohangálni. Miért tenne ilyet? Semmi köze hozzá. :U

Napi 100 csomagot kézbesít. Ha ezt megtenné, akkor másból sem állna az élete, csak hogy ilyen ügyekben közreműködjön/tanúskodjon.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34294) vihartigris válasza excalibur36 (#34290) üzenetére


vihartigris
őstag

A kicsomagolást vedd fel videóra.

bármi reciproka a semmi

(#34295) lugosi válasza hito (#34293) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, ha segíteni kell valakin akkor a 10 millió "semmiközömhozzá" országa vagyunk, de ha bele kell szólni valamibe, akkor a 10 millió "megmondoménhogyhogykell" országa. :((
Félre ne érts, nem rád értettem.

[ Szerkesztve ]

(#34296) hito válasza lugosi (#34295) üzenetére


hito
nagyúr

Én is örülnék ilyen esetekben, ha a futárnak a munkaköri leírásában ez szerepelne, de szerintem érthető okoknál fogva (utolsó bekezdés) ez egész egyszerűen nem megoldható, nincs rá kapacitás. Tömegével kéne ilyen esetekhez asszisztálniuk és lássuk be, tényleg semmi közül hozzá. Ők csak arra szerződnek, hogy a feladó által küldött csomagot a címzettnek leszállítják.

Bár az is igaz, hogy lehetne erre egy egyszerű formanyomtatvány, amiben a futárcég arról nyilatkozik, hogy nem a feladáskor megnevezett terméket tartalmazza a csomag. Ha lenne erre kapacitás, törekvés, hajlandóság, megoldható lenne, csak nem akarják, mert semmi közük hozzá. És ezzel tényleg nehéz vitába szállni, mert így van.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34297) taranis válasza excalibur36 (#34290) üzenetére


taranis
addikt

Hivatalosan akkor fogja megvárni és jegyzőkönyvet készíteni, ha sérült a csomagolás. Ha nem sérült, akkor részéről pipa, mehet tovább, a belső nem az ő dolga, ahogy említették, videózni kell a kibontást, én is ezt szoktam csinálni.

colorizer.net

(#34298) mikrofon válasza taranis (#34297) üzenetére


mikrofon
addikt

Sőt a nagyobb értékű csomagot most már lefotózza a futár, a bejárati ajtódban, hogy ők oda lerakták és nem sérült a csomagolás....
Úgy tűnik mostanában sok volt az ilyen jellegű probléma....

[ Szerkesztve ]

(#34299) Gercsa válasza excalibur36 (#34290) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én nemrég rendeltem fotókönyvet, és a visszaigazoló emailben külön írták hogy bontsam ki a futár jelenlétében mert bármilyen sérülés esetén csak akkor van lehetőségem újat kérni.

Szóval van olyan cég ahol kimondottan ez is része a szerződésnek.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34300) Ébri válasza Gercsa (#34299) üzenetére


Ébri
senior tag

Csak a futár nem szokott róla tudni, általában mire ilyesmit felvetnék már ott sincsenek. Örülök, ha nehéz dolgok behozásában segítésre rávehetők, volt már nem túl eredményes vitám a házhozszállítás és a kapuhozszállítás eltéréséről, ami nálunk olyan 40m.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.