Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) #69278976 válasza Polarstar (#34950) üzenetére


#69278976
törölt tag

Értem,csak egy tipp volt. Új hozzászólásnak látom, nem válasz egy korábbihoz... :)

(#34952) #69278976


#69278976
törölt tag

Ma megérkezett a 17 mm-es TTartisan üvegem. Így a meló után hirtelenjében lőtt néhány beltéri kép lámpafény mellett 3200 ISO érzékenységen bíztató... Összeszerelési minőség is rendben...

(#34953) Gercsa válasza madgie (#34944) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem vitattam hogy más el van tőle ájulva, lehet félreérted, nem olyan irányból közelítettem hogy ez most szerethető-e vagy én utálnám, egyszerűen Fuji szinten nem úgy van árazva amire azt mondom hogy olcsó.

Én úgy érzem kicsit rámentek erre a szexi minimál Leica-MacbookAir dizájn irányultságba, de közben valami megváltozott.

Anno az X-E1 volt a második cserélhető optikás fuji váz, és jól felszerelték mind más márkákhoz képest, mind házon belül a pro-1-hez viszonyítva, és csak fél évet kellett rá várni a csúcsváz bemutatása után hogy ez is kijöjjön. Csak egy példa, de a kereső felbontása például nagyobb volt mint a pro-1 elektronikus keresőjének, ezt a maiak már nem tudják.

Aztán az X-E2 konkrétan első vázként kapta meg a legfrissebb szenzort, pár hónapig ez volt a legmodernebb Fuji váz, majdhogynem zászlóshajó, nagyobb lcd-t kapott plusz javítva lett az akkor még mindig igen jó felbontásúnak számító kereső frissítése is, és rengeteget javult később is az új firmware frissítésekkel a gép. Ráadásul made in japan volt még.

Az E3 már átmenet volt, végre két vezérlőtárcsát kapott így az ISO állítás egy kattintásos lett menü mászkálás nélkül, de kisebb lett a kereső, elhagyták az ötletes beépített vakut, kínába került a gyártás, és szenzor-proci szinten már másfél évvel az aktuális generáció megjelenése után jött ki, de legalább olcsóbb lett valamivel mint az előd.

Az E4 pedig szenzor kapcsán már 2.5 éves spéttel jött.
És újra egy vezérlőtárcsás lett a váz. A kereső pedig még mindig változatlan.
Valóban kapott végre kihajtható kijelzőt, és egyébként szoftveresen nyilván bele tudták rakni a már megírt programkódokat az AF rendszer meg a szimulációk kapcsán, ami azért nem lehet egy nagy költség ha már egyszer készen van, de hardverben annyira nem egy nagy durranás ami itt történt.
És a T4 tudása te is tudod hogy közelről sincs benne, se a kereső, se stabi, se új akksi, se új zár, de se akkora buffere, sorozatlövés és videós képességek szintén gyengébbek, kezelőszervek, csatlakozók szintén.
Plusz ugye ott van hozzá az új 27-es ami időjárásálló, de a váz meg nem.

Lehet hogy zseniális a kihajtható kijelző, nem tudom, ez nekem önmagában nem olyan dolog ami megvesz, a saját szubjektív fotózás élményemhez mindig többet tud adni egy jobb kereső és a két tárcsa, mint az ilyenolyan követő fókusz, persze jó az is ha van.

Ezzel együtt is inkább közelebb érezném ha pl. az E2s nyitóárán indult volna, ami anno szintén kb. két és fél éves szenzorral jött ki 700 dodón a legfrisebb fókuszrendszerrel.
És az még made in Japan volt.
Szóval ha 700 dollár alá tudott volna menni, na arra már azt mondanám hogy ez igen, ez olcsó lett.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34954) madgie válasza Gercsa (#34953) üzenetére


madgie
titán

"és egyébként szoftveresen nyilván bele tudták rakni a már megírt programkódokat az AF rendszer meg a szimulációk kapcsán, ami azért nem lehet egy nagy költség ha már egyszer készen van"

Ezt pont annak írod, aki félmilliós nyitóáron forintért vett X-T3-at, amire ilyen szinten tojik a Fuji :DDD

Lópikula sincs ingyen, már a Fujinál sem... az EVF meg amúgy mindig pont ekkora volt az X-E szériában (0,62x), egyszerűen nem értem, hogy akarhatnál jobbat a form factor mellett? Legyen egy púp, vagy mi a terv? Az LCD nem csak konstrukcióban lett jobb az X-E4-ben, hanem felbontásban is, amivel eddig szintén fukarkodott a Fuji (X-T3-ban is elég ergya LCD panel van).

Szerencsére nem muszáj megvenni senkinek, ellenben olyanokat csábít vissza a rendszerbe ismerősi körben is, akik már váltottak...


Szerk: amúgy ugyanez ment a fórumokban az X-E3-nál is, itt is, vissza lehet olvasni... utólag meg már minden szép :)

[ Szerkesztve ]

(#34955) #16820480 válasza madgie (#34954) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy pop-up evf azért menő lenne rajta, ha úgy nagyobb elfér :K

(#34956) Gercsa válasza madgie (#34954) üzenetére


Gercsa
senior tag

A nagyítás ugyanakkora, a panel nem, így ezt közelebbről kell nézni, amit én még pont toleráltam gond nélkül, de sokaknak kényelmetlen.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34957) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Van olyan gimbal, ami teljesen kompatibilis az XT szériával T3-tól kezdve?
Gondolok itt az expo gomba/felvétel indításra és fókusz húzásra gimbalról. Természetesen elektronikusan focus-by-wire módon, nem külső motorral.
Ne adj isten ha még használható kép továbbítás is lenne USB-n, az maga lenne a technikai csoda. :U

[ Szerkesztve ]

(#34958) madgie válasza Gercsa (#34956) üzenetére


madgie
titán

Szemüvegeseknek szívás ez, ja, az X-T10-et is ezért nem szerettem. Ennél az X-E4-nél amúgy annyira adná magát még egy jó kis zsugorítás, X80 néven, akár az előd objektívjével (és akkor az EVF milyensége miatt sem aggódhatnánk, mert nem lenne benne :D)

(#34959) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Érdekesség hang témában:
XT3 kézikönyvében az van, hogy nem ad tápot külső mikrofonnak, így elméletileg csak saját tápos mikrofont ajánl a gyártó. Ennek ellenére Youtube tele van XT3 + Rode VideoMicro videókkal és sok tesztelő tudatában se volt ennek az apró kitételnek. Több fórumon is nagy a kavarodás, többen felhívták a figyelmet arra, hogy a Fuji kamerák nem adnak tápot, de legalább ennyi válasz is jött rá példákkal, hogy mégis működni látszik.
A Rode egyértelműen úgy tünteti fel az adatlapon és a dobozon is, hogy kell neki a táp, amit Plug-in Power-nek hív, viszont a szakma ezt a pár voltos tápot Bias Power-nek ismeri - elkerülve a keveredést a 12-48 voltos fantom táppal. Nos semmilyen specifikációból nem derül ki miért működik a mikrofon végül is a kamerán, szóval rámértem multiméterrel és az a helyzet, hogy valóban van Plug-in Power, méghozzá 2V mindkét csatornán. Ez éppen elég egy Rode VideoMicro-hoz. :K
Előfordulhat, hogy a kézikönyv írójának a fejében a fantom táp járt, amikor plug-in power-t vetett a papírra és ez csak egy fordítási hiba talán. :F

[ Szerkesztve ]

(#34960) Gercsa válasza Teasüti (#34959) üzenetére


Gercsa
senior tag

Igen, ez valóban így van, én is használtam Rode mikivel és simán megy a 3.5-es jackről.

Én is arra tippelnék hogy a 48V fantomot nem akarták hogy egy butább user megreklamálja.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34961) mikrofon


mikrofon
addikt

Minap sikerült hozzá jutnom egy régi iPad pro-hoz. Még az első generációs. Ahhoz képest hogy mikori, elég gördülékeny és szép nagy kijelzője van. Igazából szeretném bevinni a munkafolyamatomba. De sajnos a Capture One -nak nincs tabletes, ipad-es vagy Mobile Light változata. Így ehelyett kellene valami számomra.
Igazából azt szeretném hogy a kameráról közvetlenül átküldöm a jpeg-et. Leellenőrzöm a végeredmény, a színeket, a filmszimulációs beállításokat és ha kell akkor kicsit igazítok szerkesztek a JPEG-en.
Milyen ipad-es szoftvert tudok ajánlani erre?

[ Szerkesztve ]

(#34962) Teasüti válasza mikrofon (#34961) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Affinity asszem jó haverságban van az iPad-ekkel.

(#34963) #16820480 válasza mikrofon (#34961) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott az Affinity, LR, de hamarosan jön a C1 is majd [link].

(#34964) p_adam


p_adam
addikt

"We regrettably inform that we have closed down eGlobal Central
We will continue to process our remaining outstanding orders. For any queries please email support@eglobalcentral.com."

Ha valakinek van még bent rendelése és nem indult el, szerintem aligha lesz kiküldve.

(#34965) Ereshkigal válasza p_adam (#34964) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Gondolom gariknak is lőttek.

(#34966) mikrofon válasza p_adam (#34964) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak nem a július egytől változó vám törvények miatt?

(#34967) taranis válasza p_adam (#34964) üzenetére


taranis
addikt

Legfőbb ideje.

colorizer.net

(#34968) p_adam válasza mikrofon (#34966) üzenetére


p_adam
addikt

Egyesek szerint az egész Nagy-Britannia és Hongkong közötti vámegyezség miatt működhetett, de most már nincs az EU felé átjárás, meg a logisztikai költségek is nagyot nőttek stb. szóval nem elképzelhetetlen, hogy más üzletek is követik majd.

(#34969) #16820480 válasza p_adam (#34968) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az mondjuk elég szívás lenne, magyar árakon biztosan nem tudnék többet Fuji cuccokat venni, és ennek a hatására a használtpiaci árak is megugorhatnak. :(

(#34970) mikrofon válasza #16820480 (#34969) üzenetére


mikrofon
addikt

Még jó hogy én most egyelőre célba értem és most nem vágyok új dologra.

[ Szerkesztve ]

(#34971) lugosi válasza mikrofon (#34966) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hónapok óta voltak már velük gondok.

(#34972) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

(nem az enyém) fb-n a magyar csopba felkerült egy TTartisan 17/1.4 45e-ért.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34973) El Joe válasza p_adam (#34968) üzenetére


El Joe
tag

A logisztikai költségek a tavalyi 2500USD/Brt árrról 12500USD-re nőttek.
Majd lesz helyettük más...

(#34974) Rusher4587


Rusher4587
tag

Srácok, segítsetek nekem!
X-T4-et akarok venni heteken belül, Európában ismertek az e-infinity-nél olcsóbb opciót?
Amazon PrimeDay-en nevetséges mértékű "leárazások" voltak, nem érte meg.

Illetve ezüst tulajokat kérdezem, mennyire kopik a váz? Úgy, mint a régiek? :F

Si vis pacem, para bellum!

(#34975) lugosi válasza Rusher4587 (#34974) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az xt3-at nézegetem az Árukeresőn rendszeresen, hogy mikor esik le az ára a tavaly augusztusi kellemes szintre (389) vagy a kit (459) de nem akarja a jót. :D

(#34976) Rusher4587 válasza lugosi (#34975) üzenetére


Rusher4587
tag

Most gyűrűzött be Magyarországra az akció, kb. 75.000, egyes helyeken 100.000 kedvezmény van a T4+16-80-as obira.
De ha nem cégre, hanem magánszemélyként vásárolna az egyszerű földi halandó, még így sem éri meg itthon megvenni, mikor az Amazonról 2000 euro alatt van, ugyanúgy hivatalos, itthon is érvényesíthető garanciával. :(((

Úgyhogy ha nem bukkan fel hamar egy használt T4, maradok továbbra is külföldi vásárló. :(

Amúgy mi van a csoporttal? Teljesen le vagytok szedálva, itt nem rég még pezsgő kulturális élet volt! :F

Si vis pacem, para bellum!

(#34977) benedekco válasza Rusher4587 (#34976) üzenetére


benedekco
addikt

Másutt is ez van, szerintem a meleg az oka. Mindenki nyaral.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34978) #16820480 válasza Rusher4587 (#34976) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem is nagyon történik semmi most az X-rendszerben, idén már nem jönnek új termékek, csak majd GFX, de az meg nem annyira érdekes szerintem errefelé :N

(#34979) Rusher4587


Rusher4587
tag

Egy valamit mondjatok meg még nekem.
Elvileg holnap rendelném a T4-et. DE.
Merjek ezüst vázat venni? :F
Vagy nagyon sérülékeny, kopik, karcolódik?
Ezt az alábbi bőrös szettet szeretném, imádom, ahogy kinéz, de tökön is szúrom magam, ha befeketednek a sarkok, ha picit odaütöm valahova.
Vigyázni szoktam a cuccaimra, mert szeretem, ha újszerűen néznek ki.
Várni kéne a csodára, amíg a Pro vonalhoz hasonlóan fém burkolatot kapnak az ezüst T vázak? :(
Hogy döntsek? :O

Si vis pacem, para bellum!

(#34980) lugosi válasza Rusher4587 (#34976) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ránéztem az Árukeresőn de én nem látom ezt az áresést. Hol van ilyen?

(#34981) Rusher4587 válasza lugosi (#34980) üzenetére


Rusher4587
tag

Kérlekszépen, amit te ott látsz, az már a csökkentett hazai ár! :C

Csak nem tüntetik fel a régi árat (kivéve a digitcam-nál).
Én se értettem, a hazai FF (K.Máté) erősítette meg.

Si vis pacem, para bellum!

(#34982) lugosi válasza Rusher4587 (#34981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az Árukereső árdiagramja szerint nem, mert ugyanannyiba kerül mint egy hónappal ezelőtt. Sőt májusban volt olcsóbb is.

(#34983) nagim


nagim
tag

X-S10 firmware update érkezett, tethered shooting support-tal, ha esetleg valakit érdekel: [link]

(#34984) gorgo válasza nagim (#34983) üzenetére


gorgo
őstag

Felraktam, bár nincs szükségem az új funkcióra, de legalább az eddigi működésképtelen funkciók (USB card reader, X-RAW camera szotver) végre működnek!!!

Ez az X-raw konverter valami e l k é é é é p e s z t ő e n k* l a s s ú ú ú ú ú ú!!! Mondjuk este 11-kor sokat nem tököltem vele, némi gyakorlat biztos segít. Ha van kötegelt feldolgozás, már van létjogosultsága...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34985) madgie válasza gorgo (#34984) üzenetére


madgie
titán

Nekünk, X-T4 tulajoknak izgalmasabb lett ez a frissítés, ha bekapcs után a szememhez emelem, mert dolgoznék, lefagy :D Ha nyomok valami gombot a közelségérzékelő működése előtt, akkor nem, na de élesben pont nem szoktam csak úgy nyomkodni, bekapcsolom, belenézek és fotózom.

Remélem pár napon belül javítják...

(#34986) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, esetleg rendelt már valki innen? [link]
Kb azóta látom ezt a weshopot mióta ez Eglobal eltűnt.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34987) mikrofon válasza vakablak93 (#34986) üzenetére


mikrofon
addikt

Onnan én még nem rendeltem és nem is hallottam róla. Viszont az enyém innen van: [link]
Nem sokkal olcsóbb az általad linkelt.

Viszont én most egy darabig biztos nem rendelnék szürke importos dolgot, mert eddig is valójában EU-n kívülről, keletről hozták be. Viszont most változott az EU-s vám törvény. Mivel minden csomagot még pár eurósokat is vámolni kell így fennakadások várhatóak. Egyrészt mert nő a vámolandó csomagok száma, hiszen rengeteg ilyen érkezik, ami jelentős többlet munkát és időt jelent, másodszor nehezebb szürkén behozni. Ez utóbbinál lehet még meg sincs a módszer mert a jól bevált eljáráson változtatni kell.

Emiatt én most azt javaslom várni kellene. Vagy alaposan utána kérdezni és megbízonyosodni, hogy tényleg van-e EU-n belül termékük és tényleg onnan küldik.

[ Szerkesztve ]

(#34988) vakablak93 válasza mikrofon (#34987) üzenetére


vakablak93
őstag

A link nem működik, legalábbis nekem nem hoz be semmit.
De akkor hagyom, inkább veszek használtkereskedőktől.
Kössz az infót. :R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34989) mikrofon válasza vakablak93 (#34988) üzenetére


mikrofon
addikt

Leellenőriztem s nálam megy a link. Nem tudom mi lehet a hiba.

(#34990) #16820480 válasza mikrofon (#34989) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nálam is működik.

(#34991) vakablak93 válasza mikrofon (#34989) üzenetére


vakablak93
őstag

Nem tudom mi volt, most megy már nálam is.
De valszeg' maradok a használtnál, valamiért kedvelem a használt cuccokat. :D

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34992) Rusher4587 válasza vakablak93 (#34991) üzenetére


Rusher4587
tag

Maximum mennyit szánnál a vázra, vagy a kit-re?
Engem most kerestek meg egy használttal, de már későn...

Si vis pacem, para bellum!

(#34993) vakablak93 válasza Rusher4587 (#34992) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia!
Van gépem X-T30 meg obijaim is, csak 2 utazásokkor felmerült esetre keresek megoldást.
1. templomok, ide kell egy nagylátó stabival.
2. néha napján kellene egy picit hosszabb obi, de csak ritkán. Gyújtótávok próbálgatása után tudom hogy nekem egy ekv 24mm stabilizátorral és még valami kb ekv 100 körül kell.
Erre pont jónak tűnik a 16-80.

Minden mást ami az esetek kb 95%-a vagy mégtöbb a 23mm f/2 és az 50mm f/2-vel megoldok...
Ha nem találnék használtan elfogadható áron, akkor sincs gáz. Gearflixről mindig ki tudtam bérelni ami kellett.
Ami nem túlzottan fontos vagy csak alkalom adtán kell azt bérlem.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34994) Rusher4587 válasza vakablak93 (#34993) üzenetére


Rusher4587
tag

Ne haragudj, valamiért teljesen félreértettelek, azt hittem, te is X-T4-et keresel! :DD
(mentségemre szóljon, épp 38,5 fokosan fetrengek itthon, lehet, jobb lenne kikapcsolni a netet :W )

Si vis pacem, para bellum!

(#34995) vakablak93 válasza Rusher4587 (#34994) üzenetére


vakablak93
őstag

Semmi gond, jobbulást!

Az X-T4 számomra érdektelen váz, irritálóan nagy emiatt pedig futáskor jobban lelassítana mint a T-30, és a classic negatívon kívül egyéb értékei is számomra érdektelenek.
Az ibis is max arra volna jó hogy ne kelljen ormótlan zoom obi csak a stabis nagylátó miatt és akkor vehetnék 16mm 2.8-at, de hiába lenne pici obim, ha a váz ilyen benga nagy amivel az idő nagy részében csak nagyobb és nehezebb az összkép.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34996) vakablak93


vakablak93
őstag

Akinek X-E4-e van, megmondaná hány presetet enged elmenteni?
Bár van egy olyan érzésem hogy valszeg ki se venném classic neg-ből :DDD
Nagyon agyalok a váltáson, tudom hülyeség lenne de akkor is :D
Illetve megjegyzi hozzájuk a WB beállítást is vagy olyan mint a T-30 hogy hol eszébe jut hol nem?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34997) mikrofon válasza vakablak93 (#34996) üzenetére


mikrofon
addikt

7 módot tudsz el menteni és már azt is menteni lehet hogy az autoWB-n milyen finom hangolást végeztem.
nekem nem jön be a clas.neg valahogy ha emberek is vannak a képen. De lehet velem van a baj ;)

(#34998) vakablak93 válasza mikrofon (#34997) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia, köszi a választ :R
Az jó ha már képes az AWB-t megjegyezni.
Nem hiszem hogy veled lenne a baj.
Én nem tudom milyen az igazi, én eddig csak C1-ből konvertálgattam, azt meg tudjuk hogy ott van külömbség a gyári filmsimekhez képest.
Ettől függetlenül nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#34999) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Udv,

ismer valaki megbizhato/tapasztalt fuji szevizest? X100F az exposure tarcsa "lötyög", nagyon konnyen forog,

koszi

(#35000) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok. Megbízható szerviz engem is érdekelne. X-E3-asom van és az expo gombra és az alatta lévő első tárcsára ráesett egy csepp fagyi. Az expo gomb most picit szorul, az első tárcsa viszont megúszta. Ki kellene tisztítani. Köszönöm, sinick.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.