Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) lugosi válasza mikrofon (#34050) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Március 4., de nem tudom hogy mi is beleesünk-e.

(#34052) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ennél a német kereskedőnél már lehet látni az XE-4 EU árakat és csomagokat [link]

1049 EUR a 27mm-es kitobis verzió, ha ezt áfás árként számolom forintra 375e, egyáltalán nem vészes a gépért szerintem.

A gripes-ujjtámaszos kiszerelés felára 100 eur (szvsz plusz árként reális, külön-külön a kettő együtt 170 eur lenne), viszont ilyen kiszerelés csak a váz esetén látszik, kitben nem.

Ez szerintem idáig nem hangzik rosszul.
Az új 27-es obi 450 eurós önálló árát egy kicsit sokallom azért. A kitet 150 euróval drágítja, az bomba ár érte.

Illetve kint van a dpreview initial review: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34053) Mr.Csizmás válasza lugosi (#34052) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebből borítékolható, hogy az 5 évvel ezelőtti ismétlődik, whitebox olcsó 27mk2, és E4 vázak lesznek a szürkéknél. :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34054) mikrofon válasza lugosi (#34051) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez azt jelenti hogy talán már áprilisban meg lehet venni az akciós EU-s helyekről. Ráadásul itt lehet saját kittedm ex4+accessories + white box 27ii.
Ez jól hangzik. Mert április végi szülinapomra meg is lépném magam. :B

[ Szerkesztve ]

(#34055) lugosi válasza mikrofon (#34054) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én optimista vagyok és inkább a márciusra számolok.

(#34056) Mathiask


Mathiask
senior tag

Lehet csak án értetlenkedek, de úgy gondolom, hogy a nagy többség aki a 27-es kitet veszi az kb azt az obit hagyja fenn a vázon amíg világ a világ(hisz így marad kompakt a cucc). És akkor ilyen szempontból, miért nem X100V-t vesz inkább, ami minden szempontból jobb.

(#34057) lugosi válasza Mathiask (#34056) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az is egy faktor, hogy árban az XE3 kit kb. az x100V árának 60%-a.

(#34058) mikrofon válasza Mathiask (#34056) üzenetére


mikrofon
addikt

Én nem. Alapvetően 10-24-et használok kint. Beltérben pedig a Viltrox 23/1.4-et. Állatkertben, szánkozáskor meg amikor távol vannak a gyerekeim az 50-230-at. 27 nekem csak arra kellene, hogy ha csak egy pillanat alatt magamhoz kapom vagy beraknám a táskámba akkor kicsi legyen.

Én pont megfordítanam. Ha van ez az e4+27 kombó minek az x100. Legalább legyen lehetőség egy másik látószögre...

[ Szerkesztve ]

(#34059) Mercutio_ válasza mikrofon (#34058) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van akinek a 23mm f2 az nem = 27mm f2.8 :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34060) madgie válasza Mercutio_ (#34059) üzenetére


madgie
titán

Meg a központi zár (relatív hangos lett az X-E4 zárja), az abból követketően szabadabb vakuszinkronidő, meg a beépített ND szűrő, meg a jobb EVF, meg a plusz OVF, meg még mittomén.

(#34061) mikrofon


mikrofon
addikt

Oké igazatok van ebben .

(#34062) #16820480 válasza Mercutio_ (#34059) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, a 23mm az egyik legunalmasabb látószög APSC-n :D

(#34063) madgie válasza #16820480 (#34062) üzenetére


madgie
titán

Mai koelhó: amit nem lehet (ekv) 35 millin meglőni, azzal nem is érdemes foglalkozni :D

(#34064) taranis válasza madgie (#34063) üzenetére


taranis
addikt

Ezt ők is így gondolták: [link]
Bocsánat, nem jövök erre egy darabig :)

colorizer.net

(#34065) Ébri válasza taranis (#34064) üzenetére


Ébri
senior tag

:) Érdekes, hogy az ebben a formátumban telének felel meg.

(#34066) Ébri válasza madgie (#34063) üzenetére


Ébri
senior tag

Ez nem 50 mm szokott lenni? Az első Prakticám idején nem is tudtam más látószöget elképzelni.

(#34067) gorgo válasza madgie (#34060) üzenetére


gorgo
őstag

Az a váz bitang jó lett, meg az obi is.

Amúgy az S10 lesz a befutó, megrendelem hamarosan.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34068) madgie válasza Ébri (#34066) üzenetére


madgie
titán

Bátran helyettesíthető azzal, ami jólesik :D

(#34069) Mercutio_ válasza gorgo (#34067) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szereted kifizetni az early adopter felárat?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34070) gorgo válasza Mercutio_ (#34069) üzenetére


gorgo
őstag

Sokkal inkább zavar, hogy valszeg belemegyek, hogy szürkeimport legyen. Bár jelenleg csak valami 16%-kal olcsóbb Eglobalról. Tervezek hozzá dobni egy olcsó telét, meg egy kindle paperwhite-ot. De igen, zavar, hogy szarakodnom kell azzal hogy nem tom' hova rendeljek mert céghez most covid miatt nem lehet, albiba nem vagyok bejelentve (ez is egy külön sztori) , amúgy meg az egész egyben 100k körül drágább ha itthon veszem.

Ez van, madzsarország 2021. Mindenki a saját szintjén nyomorog!

És végtelenül hiányzik hogy ezt előszóban mondhassam el. Fuck covid! Fuck lezárás! Fuck...!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34071) Mr.Csizmás válasza gorgo (#34070) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rendeld hozzám a melóba, aztán kiviszem neked 'keszire cégessel. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34072) Mathiask válasza gorgo (#34070) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Mindenki a saját szintjén nyomorog!"

First world problems. Jaj, hova rendeljem a több száz ezres hobbi motyóm? :)

(#34073) Zanik


Zanik
addikt

Kérdés: egy sosem használt 18-55 kitobiért a €250 jó ár?!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#34074) Chicago


Chicago
csendes tag

Sziasztok!
Más márkát, ráadásul full frame vázat használtam eddig, nemrég váltottam Fujira (X-T3), és abszolút elégedett vagyok, a színei elvarázsolnak...
Hadd kérdezzek valamit, ami szokatlan számomra.
A napokban vettem egy 16-55mm f2.8 obit (wow faktor megvan), és az egyik este, a nagy csendben azt vettem észre, hogy ha mozgatom a vázat, akkor is ad hangot (nagyon-nagyon halk hangot), ha nem nyúlok az expo gombhoz. Főleg akkor veszem észre, ha lefelé néz az obi, vízszintesen teljesen néma. Olyan, mintha dolgozna benne a stabilizátor, de mivel nincs benne, így az nem lehet. :)
Ez minek tudható be?
A korábbi 50mm hangjával és ezzel a jelenséggel nem találkoztam korábban, zoomoknál sem.
Köszönöm a válaszokat!

(#34075) s4tch válasza Zanik (#34073) üzenetére


s4tch
veterán

https://www.e-infin.com/eu/item/1594/fuji_fujifilm_fujinon_xf_18-55mm_f/2.8-4_r_lm_ois_lens

Szerintem korrekt a 275€, ha garancia is van rá. Ha nincs, akkor - szintén szerintem - érdemesebb az e-infint választani.

(#34076) Gondwana válasza Chicago (#34074) üzenetére


Gondwana
addikt

Az AF lineáris motoros. Lebeg.
[link]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#34077) Chicago válasza Gondwana (#34076) üzenetére


Chicago
csendes tag

Be van kapcsolva a gép, miközben a hangot adja.
Olyan a hang, mint mikor AF-C módban követné a fókuszpontot.
De nem nyomom az expogombot csak mozgatom a gépet, sőt, mikor lefelé fotózom, még mozgatnom sem kell, akkor is dolgozik.

(#34078) s4tch válasza Chicago (#34077) üzenetére


s4tch
veterán

PRE-AF

A leírás alapján ez simán okozhatja a jelenséget. Nálam is hasonló a helyzet a T2-n.

(#34079) Chicago válasza s4tch (#34078) üzenetére


Chicago
csendes tag

Ki van kapcsolva és manual módban van az af.

(#34080) Elektrosokk válasza Chicago (#34079) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én mondjuk nem foglalkoznék ezzel. :DDD

Update: Eladtam a fekete X-T4 vázat hogy végre veszek egy ezüstöt, nem tudtam megettenni, újra feketét rendeltem.... :O :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34081) randras_83 válasza Elektrosokk (#34080) üzenetére


randras_83
addikt

Pedig baba az ezüst:DDD:DDD:DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#34082) Atomizer válasza Chicago (#34079) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Nem lehet, hogy a blendét állítja ahogy a fényviszonyok változnak (lefelé tartás)? Nekem is feltűnt már, hogy amíg csak komponálok (expo gomb nem nyomkod) addig nem a kiválasztott blendét használja, gondolom az élőkép miatt.

(#34083) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nem tudom mennyire számít jó árnak, de ma még a többi hazai bolt ára alatt 700k-ért van az X-T4+16-80 kit :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34084) Chicago válasza Atomizer (#34082) üzenetére


Chicago
csendes tag

Fogalmam sincs, hiszen egyáltalán nem ismerem a rendszert, teljesen új vagyok benne. De ma szerencsém volt kipróbálni egy másik példányt, és abból is ugyanez a halk nyikorgó hang jött ki, úgyhogy köszönöm, szerintem ez normális.

(#34085) Elektrosokk válasza randras_83 (#34081) üzenetére


Elektrosokk
addikt

valahogy képen nézve én is így érzem, de amikor valósággá vált volna a helyzet nem tudtam megnyomni a gombot. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34086) Zanik válasza Elektrosokk (#34080) üzenetére


Zanik
addikt

Tudlak irigyelni, hogy a váz színe a probléma!
Mondom ezt úgy hogy kinézetre nekem is jobban bejön a retrósabb fekete-ezüst kombó, de használat közben kb. irreleváns a váz színe. :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#34087) Teasüti válasza Elektrosokk (#34085) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezért kell kettő! Egy ezüst és egy fekete. Probléma megoldva. ;]

(#34088) Elektrosokk válasza Zanik (#34086) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Őszintén szólva számomra ez tényleg nagy dilemma, X-E1 óta csak fekete fuji vázaim voltak.. De sajnos az egyetlen érvem az ezüst mellett hogy még sosem volt olyanom, valójában jobban tetszik a fekete csak ingadozok. :D

#34087Teasüti ;) :C

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34089) Mr.Csizmás válasza Elektrosokk (#34088) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fekete: elbújik a kezedben, főleg ha sötét színű obi, és ruházat van, ideális streetfotó.
ezüst: woa faktor, "ez filmes? azta" stb. barátságosabb reakciókat vált ki.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34090) Ereshkigal válasza Mr.Csizmás (#34089) üzenetére


Ereshkigal
őstag

+1
Én szürkét akartam venni, de több helyen olvastam, hogy kopik a szürke festék. Inkább nem kockáztattam.

(#34091) madgie válasza Ereshkigal (#34090) üzenetére


madgie
titán

Fekete is kopik a sarkoknál :D

(#34092) Ereshkigal válasza madgie (#34091) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, akkor mindegy. :D Nekem mondjuk még nem kezdte el.

(#34093) El Joe


El Joe
tag

Nahh, a gyereket is sikerült megfertőznöm. :U Most a volt C tükrösömmel nyomja, de rácuppant a makrózásra. T20 vagy T200 lenne a jobb belő neki a Fuji világába?
(na azért én sem vagyok sokkal különb, vagy 2 hónapja nem tudom kiverni a fejemből a 2pro-t a T2 mellé/helyett, úgyhogy esetleg, talán, ha mégis, ellenben, bárcsak, valaki szabadulna az övétől...) :R

(#34094) Mr.Csizmás válasza El Joe (#34093) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

t200 cmos, t20 xtrans3. viszont az usb-c, 3,5jack és beépített képfilterek miatt a t200-at mondanám, ha már gadget kid az irány. (offba írom, mert csak amatőr vagyok)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34095) nord_ válasza El Joe (#34093) üzenetére


nord_
veterán

Adja magát: gyereknek T2, így neked azonnal jöhet a Pro. :D

(#34096) parzone válasza Chicago (#34074) üzenetére


parzone
csendes tag

Szia!

Nem ismerem az X-T3 -at . Viszont X-T4 van nekem és egy régebbi(hangosabb focusmotorral szerelt) obit felrakva ugyanezt tapasztaltam. Kapcsold ki az ÉLŐ-AF üzemmódot mert valószínű nálad is be van kapcsolva és az obi autofocus folyamatosan fókuszál.Ráadásul ez keményen meríti is az akkudat. Ez csak tipp de nálam ez volt a probléma.

Üdv:Zoltán

(#34097) #16820480 válasza Mr.Csizmás (#34094) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mindkettő CMOS, csak az egyik Bayer szűrős a másik X-Trans3.

(#34098) parzone válasza parzone (#34096) üzenetére


parzone
csendes tag

Bocsánat.
Pontosítok.
ELŐ-AF KI

(#34099) El Joe válasza nord_ (#34095) üzenetére


El Joe
tag

:R na a gyerek is ebbe az irányba akar terelgetni...

(#34100) gorgo


gorgo
őstag

E-infinről mostanság keveset olvasok, mindenki a másikat emlegeti. De nincs velük gáz, ugye?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.