Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) gorgo


gorgo
őstag

Mit lehet tudni az új 27-es palacsintáról? Villám AF és néma?

Most hívott a szerviz, hogy megdöglött a régi ... :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34752) mikrofon válasza gorgo (#34751) üzenetére


mikrofon
addikt

Azt hogy nagyon nincs.... Egyszerűen nem kapható még az x-e4 kitben sem, nemhogy külön.
Az én kittem is emiatt vár. Váz már lenne.... Nem csak Magyarországon, hanem egyszerűen nem jön ki a gyárból......
Amúgy azt írják, hogy a rendszer legjobb rekeszállító gyűrűjét kapta és már emiatt meg a WR miatt megéri a régi helyett....

(#34753) lugosi válasza mikrofon (#34752) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, én se látok sehol XE4-et 27-es kitben pedig folyamatosan figyelem.

[ Szerkesztve ]

(#34754) mikrofon válasza lugosi (#34753) üzenetére


mikrofon
addikt

Egyszerűen nincs ... És nincs.

De nem fogom kihagyni mert 150€-t meg ér. Ráadásul én imádom ezt a látószöget....

Csakhát ne lennék ilyen türelmetlen....

Amúgy egyébként nem tudom mi van a világgal, mert medence alkatrészekből is ez van. Egy csomó minden nincs és egy darabig nem is várható. Vagyis hogy tudom mi van csak nem értem hogyhogy ennyire nem kapható sok minden keddig ez nem is elektronika és nem is csipphiány.

(#34755) excalibur36 válasza mikrofon (#34754) üzenetére


excalibur36
senior tag

X-E4 kit: [link]
27f2.8WR: [link]
én a csak a vázat vettem ugyan itt.

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#34756) mikrofon válasza excalibur36 (#34755) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah hát akkor nekik talán már van. Ez jó
Vagy csak bíznak benne hogy a forgalmazónál már van vagy tud szerezni... oda is van írva.... Magyar webshop-okban 1-4 nap már gyanús....
.
Ahol én nézek ott még egyik helyen sincs és szerdán még nekik is az volt hogy rendelésre amit linkeltél...

De ezek szerint akkor elindult a szállítás végre.... Én egyébként az x-e4 szürke + 27mm kittet rendeltem így számomra ez a legfontosabb...

[ Szerkesztve ]

(#34757) #04331520


#04331520
törölt tag

Az X-E4-gyel kapcsolatban van egy érdeks kérdésem. Azt írják, hogy nincs manuális fókusz opció. Tehát hiába tekerném a fókusz gyűrűt nem reagálna?

Szerintem hibás az info:
https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-e4/fuji-x-e4DAT.HTM

[ Szerkesztve ]

(#34758) Matska válasza #04331520 (#34757) üzenetére


Matska
senior tag

[link]

Tessék a hivatalos oldalakról tájékozódni, esetleg egy user manualra rákeresni, lásd fent.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34759) #04331520 válasza Matska (#34758) üzenetére


#04331520
törölt tag

Azt tettem. A szerkesztett hozzászólásom végét az alapján állítottam.

(#34760) excalibur36 válasza #04331520 (#34757) üzenetére


excalibur36
senior tag

Van manuális fókusz, hisz én használom is egy Ttaristans 50f1.2-vel...

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#34761) #04331520 válasza excalibur36 (#34760) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszi. Sajnos a hozzászólás után olvastam el a manualt, de törölni már nem tudtam csak szerkeszteni.

(#34762) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Srácok! Pesten vagy Budán ki hol szokott előhívatni?
A jól bevált helyeken ma már dönnerfaszom, kamu-barber vagy kinai bolt van többnyire. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34763) #69278976 válasza Polarstar (#34762) üzenetére


#69278976
törölt tag

Szia! Lab4art, Cafe analog. Én ezt a kettőt ismerem.

(#34764) Polarstar válasza #69278976 (#34763) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Helyszínek? :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34765) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hopsz! A caffe analog itt van a közelben! És már voltam is bent!
Tudom merre találom! Zsírkirály! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34766) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Tudom hogy ez egy Fuji topik de azért itt is megkérdezem:
Van egy 12éves APSC Canon DSLR-em meg hozzá egy Sigma 17-50/2.8-as obim.
Még mindíg szeretem ezt a gépet igaz a szenzor miatt este elég korlátozottan használható.
Gondolkodtam hogy le kellene cserélni valami tükör nélküli kisebbre, jobb szenzorral:
Fuji XT200 nagyon tetszik a kompakt mérete, a "klasszikus" kialakítása miatt és a KitObi sem tűnik rossznak kezdésnek.
Viszont nem tudom hogy képminőségben előrébb lennék.
Alternatívaként Sony A6x00 széria ami még tetszik.
Oly és a Pana kínálatot nem ismerem.
Kezdésnek 1000EUr-ra lőttem be a keretet, esetleg ha van valami szuper obi akkor max 1500.
Van ami még szóba jöhet?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34767) #69278976 válasza Polarstar (#34765) üzenetére


#69278976
törölt tag

Cafe analog Kazinczy utca, Lab4art Aradi utca, az Oktogonhoz közel.

(#34768) mikrofon válasza Flashback (#34766) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

ha nem túl sietős, tehát ráérsz kivárni mire lesz megfelelő készlet, akkor egy ilyet is érdemes meggondolni: Fujifilm X-E4 Zilver + XC 15-45mm
Ez igazán kicsi, főleg ha nézel hozzá egy XF 27mm F/2.8 R WR objektívet, vagy inkább azzal veszed kittben, az XC 15-45mm-es objektívet meg külön veszed meg.....
A váz meg teljesen új, így elég jó paraméterekkel rendelkezik. Ezért nincs még készleten.
Viszont ez nem a klasszikus DSLR forma világ ;) ....

[ Szerkesztve ]

(#34769) Matska válasza Flashback (#34766) üzenetére


Matska
senior tag

Röviden, előrébb lennél.
Új vagy használt, milyen objektívekkel és mit fotóznál?
A T200 árából (+/- némi pénz) kijöhet egy T20, T30, T2, E3, E4, annak függvényében, hogy milyen szolgáltatások kellenek, meg melyik tetszik külsőre. Új vagy használt? Kell-e gyors fókusz, időjárásállóság, hajtogatós kijelző, érintőképernyő, két kártyahely, bármi ami kimaradt?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34770) Flashback válasza Matska (#34769) üzenetére


Flashback
addikt

Nem kell dupla kártya. Totál hobbi cél. Hajtogatós kijelző jó lenne. Inkább új :)
T200 nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34771) #69278976 válasza #04331520 (#34718) üzenetére


#69278976
törölt tag

Szia! Nekem is a dombórú van az E3-hoz. Az E1-hez is azt használtam. Pirosat. T1-T2 gépekhez láttam illusztrálva a nagyobb, homorú expo gombot.

(#34772) Matska válasza Flashback (#34770) üzenetére


Matska
senior tag

Teljesen jó a T200, egy hangyafasznyit zajosabb magasabb iso-n állítólag. Esetleg annyit nézz meg, hogy a T200 vagy T20/T30 felső tárcsái és kijelző mechanikája szimpatikusabb-e. Mellélőni nem tudsz velük egyébként :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34773) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Használt itt valaki X-A7 modellt, videózásra? Nem értem miért tűnik el a peaking (piros körvonal a fókuszban lévő tárgyak körül) akkor ha lenyomom a REC gombot, teljesen értelmét veszti így a kézi fókusz.
A másik fura dolog, hogy videó módban a gyors Q menüben, szinte semmit nem lehet állítani, se white balance se iso nem aktív, de ha átváltom fotóra máris működik.
Illetve a histogram is eltűnik videó módban, pedig fotónál ott van az is...

Ehhez a géphez képes az X-T200 hol helyezkedik el? Ahogy látom hasonlóan kevés gombja van annak is, műanyag, és ugyan azzal a kit lencsével érkezik, vajon a két említett hátrány annál is megvan?
--
És mi a helyzet az X-S10-el? Azért az már egy komolyabb kategória, tudom hogy van valakinek a csoportban, meg tudná nekem nézni, hogy van-e histogram, és peaking videózás közben?

A 16-80mm, szerintetek is megteszi egy all roundR videós obinak? 24-120mm átszámolva, ami kb mindenre elég kellene legyen, persze nagyon wide nem tud lenni de állítólag elég éles, és nem olyan drága.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34774) Flashback


Flashback
addikt

Megőrülök. Nagyon tetszenek a Fuji gépek. De nincs tökéletes számomra... Amit össze kellene gyúrni:

Xt30 szenzora/beállítása
Xt200 kijelzője, formája és a jelöletlen gombjai/tárcsái

Ahogy nézem a Sony A6100/A6400 kb mindent tud ami szeretnék de az olyan lélektelen...

Melyik alapzoom OBI ajánlott ami fényerős és nem batar nagy?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34775) trialboj válasza Flashback (#34774) üzenetére


trialboj
őstag

Legnagyobb hátránya a Fuji gépeknek, hogy nincs rajtuk tekerő gomb hátul, főleg fotók görgetésénél nagy segítség, de iso vagy bárminek az állítására sokkal de sokkal kényelmesebb precízebb és gyorsabb mint az a buta kis joystick ami az összes gépen van, nem tudom hogy az X-s10 nél miből van, de az X-A7 gagyi műanyag. Az A6400, azért közel sem egy kategória az XT200-al, és szerintem veri is rendesen minden tekintetben, attól függően mire használnád és mennyire értesz a fotók, videó szerkesztéséhez kell válassz.
A Fuji lehet szebb színeket ad alapból, de a Sonyt sem nehéz színezni, és erre sokkal könnyebb és olcsóbb lencsét találni. Én nem javaslom hogy design alapján válassz kamerát, főleg ha a legelején vagy és most dől el hogy melyik úton indulsz el. Fujinak nincs is full frame opciója, a sony ágon lehet fejlődni, népszerűbb márka, sok kiegészítő van hozzá, Fuji X-S10 hez Aliexpressen is kevés cuccot találtam. (Én is SONYt választanék, de egyiknek sincs kihajtható kijelzője, csak a A7s3-nak, ami közel sem hobbi gép)

Az egyik különöseb ajánlott obi a 16-50-es de ez nehezebb mint a 16-80 videó review. Előbbi, kicsit élesebb, fotóknál jobban kijön, utóbbi jobban lefedi az igényeket, első lencsének szerintem jó választás lehet, mellé egy F2 körüli fix és hobbi szinten már el lehet szórakozni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34776) Matska válasza Flashback (#34774) üzenetére


Matska
senior tag

Szerintem akkor a T200-al elégedett lennél, a tizenéves Dslr-hez így is űrtechnika, de ha tudsz még spórolni hozzá, vagy van plusz tőke akkor az X-S10-ben szenzorban és kijelzőben is megtalálod amit keresel.
Alapzoomból a 18-55 2.8-4 teljesen jól használható. Ha kisebb kell akkor 15-45; ami fele áron van a 18-55-höz képest de sötétebb.
Még egy dolog: NE nézd a 18-55 bolti árát magában, 75-100 között van a reális használt ára és mindig van eladó.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34777) lugosi válasza trialboj (#34775) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a6400 és xt200 árban sem ugyanaz a kategória.

“Az egyik különöseb ajánlott obi a 16-50-es
Nagyon nem mindegy hogy a 16-50 amit írtál vagy a 16-55 amit linkeltél, se minőségben se árban.

(#34778) mikrofon válasza lugosi (#34777) üzenetére


mikrofon
addikt

se méretben ;)

Abban meg teljesen igazad van, hogy az a6400 és az x-t200 nem ugyan az a kategória... Árban csak egy picit kell megtoldani az a6400-as és akkor már ott az x-s10. Tehát inkább ezzel lehetne összehasonlítani......

[ Szerkesztve ]

(#34779) Mr.Csizmás válasza trialboj (#34775) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van sima tárcsa is, kizoomolsz vele több szinten, és joystickkal egyszerre többet lépsz át (soronként)
és erre sokkal könnyebb és olcsóbb lencsét találni. mert az olcsóságáról híres, mint a GM lencsék :DDD
nincs is full frame opciója, van KF, ami egy jobb FF árában van. de ff kvázi felesleges, amíg nem keres pénzt vele.
a sony ágon lehet fejlődni, népszerűbb márka, sok kiegészítő van hozzá ismét :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34780) Mr.Csizmás válasza Flashback (#34774) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én a kihajtható kijelzőt adtam fel a bal sarokba tett evf-ért. fuji XE3.

ja és a 16-50/15-45 mellé vegyél egy XC35F2 fixet. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34781) mikrofon válasza trialboj (#34775) üzenetére


mikrofon
addikt

"Fujinak nincs is full frame opciója, a sony ágon lehet fejlődni..."
Ezt nem igazán értem. Mert oké az első része a mondatnak igaz, meg a másik is. De egymáshoz nincs közük.... A Fuji-n is lehet fejlődni, akár tudásban, akár képességben, akár élményben, de még technológiában is.... Ehhez nem feltétel a Full Frame, ha meg így nézzük akkor sokkal jobban lehet "fejlődni", mert ott a középkategória, a Fuji X széria után jöhet a gfx... Ha valaki tényleg szenzor méretben méri a "fejlődést"

Amúgy lényegi különbség szerintem a Sony és a Fuji között az az, hogyha valaki a technológiát szereti, és szeret a képek kidolgozásával az utómunkával, PostProcess-szel foglalatoskodni, akkor a Sony a jó választás. Ha meg valaki élvezni szereti a fotózást "stílusosan" és PreProcess-re helyezi a hangsúlyt akkor a Fuji lehet. Amúgy meg mindkét rendszerben vannak belépőtől egészen a profi szintig vázak és objektívek is.....

"Sok kiegészítő van hozzá, Fuji X-S10 hez Aliexpressen is kevés cuccot találtam."
Nah ez meg aztán mi? és mi értelme?
Még a teljesen új Fujifilm x-e4-hez is meg lehet venni már a kiegészítőket... Minden van az X-S10-hez is, az ali-n is...... Pont úgy mint bármelyik Sony-hoz.

(#34782) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#34781) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"a fuji drága és kevés obi van hozzá". emberek akik 2012-ben ragadtak valami időhurokban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34783) Flashback


Flashback
addikt

Köszönöm srácok! Ez az X-S10 marha jól hangzik. Mostmár összerakom az opciókat és eldöntöm.
FF-re nincs sükségem nem akarok már a fotózásból élni :)
Amúgy a tesztben is a Sony A6600hoz hasonlítják, gondolom a stabi miatt.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34784) Ébri válasza mikrofon (#34781) üzenetére


Ébri
senior tag

Hozzátenném, hogy a Sonynál (legalábbis pár éve, mikor néztem) elég érezhető volt, hogy a fő irány a full frame, aps-c maximum másodlagos. Fujinál ezt nem érzem.

(#34785) madgie válasza trialboj (#34775) üzenetére


madgie
titán

"Legnagyobb hátránya a Fuji gépeknek, hogy nincs rajtuk tekerő gomb hátul, főleg fotók görgetésénél nagy segítség, de iso vagy bárminek az állítására sokkal de sokkal kényelmesebb precízebb"

Ja, cserében az első tárcsa tudja ugyanezt, de szerintem meg is cserélheted, ha akarod. Plusz be is nyomhatod a tárcsát hátul, ami azonnal 100% nagyításba teszi a képet, pont a választott fókuszpontra/arcra.

Ez a "mennyit értesz a színezéshez" érdekes módon mindig a szonisoknál kerül elő, ahol a júzerek 90%-a két hetes vízhulla-színű arcbőrt egyenpresetel minden képre.

"Sony ágon lehet fejlődni"

A fejekben lehet fejlődni, specializált célokra lehet néhol szükség sok megapixelre, nagy szenzorméretre, átlag fotós pontosan elvan egy modern Micro 4/3 rendszerrel is, ha neki az a kényelmes és nem a specifikációkkal akar takarózni, fotós látásmód és gondolkodás helyett.

(#34786) Mr.Csizmás válasza madgie (#34785) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kiborított gyümölcstea átázott papíron színű presetet kihagytad.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34787) trialboj


trialboj
őstag

Úgy látom itt mindenki a fotózás szempontjából közelíti meg a kérdést, ott tényleg nincs nagy különbség a gépek között, de az én kérdéseim a videóra irányultak. És a lehet fejlődni sony ágon, is arra vonatkozik, hogy nekik van cinema line, aminek legolcsóbb tagja a kis fx3, a fujinak meg X-T4 körül van a vége, igaz a gfx szériát nem ismerem, de a GFX 100 Medium
Format leírásában a 4k videó specre azt írja hogy YES :DD szóval gondolom nem filmezésre tervezték.

De ez mindegy is, mert azt szeretném kideríteni hogy van az X-s11 en vagy nincs peaking és histogram, felvétel alatt.

Ez a kamera nem tudom minek az utódja, de ha kapna még 2-3 állítható gombot és egy izmosabb akksit, minden hasonló árazású konkurens modellt lenyomna, így sem rossz, de 370 kép / akku az elég karcsú, illetve gombokból sosem árt, főleg videózás közben.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34788) #16820480 válasza trialboj (#34787) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az S10 semminek nem az utódja, ez a termékvonal most jött be ezzel a modellel. Talán a H1 volt, ami ihlette formailag és funkcionalitásban.

Amúgy egyébként a 370 kép a standard mérési eredmény, a T3-mal (ami kb tök ugyanez a hardver) ilyen 8-900 képet simán össze tudok hozni egy akksival, pedig film szimuláció bracketinget használok általában, szóval egy képet 3x dolgoz fel és ment kártyára.

(#34789) #04331520 válasza #69278976 (#34771) üzenetére


#04331520
törölt tag

Szia!
Köszönöm a választ.

(#34790) Flashback


Flashback
addikt

Fujifilm XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS
vs
Fujifilm FUJINON XF 16-80mm F4 R OIS WR

Nem egyszerű eldönteni :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34791) Mr.Csizmás válasza Flashback (#34790) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem igazán. nekem 2x volt 18-55, 1x 16-50 (olcsó). előbbinél a stabil, tartományon át jó rajzolat, utóbbinál a +2 kezdő volt érv. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34792) madgie válasza trialboj (#34787) üzenetére


madgie
titán

Végül is a két 100 MP-es GFX 12 bites ProRes RAW-t tol ki magából, ha kell, ami tippre majd’ egy teljes stop dinamikával megkajálja az átlag FF gépet, de sebaj, nem tud ez a buta fudzsi semmit…

Inkább add el, vár a Sony topik.

(#34793) Mr.Csizmás válasza madgie (#34792) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vegyé A9/A1-et, mert drága és fasza. de leginkább drága :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34794) trialboj válasza madgie (#34792) üzenetére


trialboj
őstag

A kérdésre válaszoljon főnök úr, van peaking vagy nincs peaking az X-S10ben, na és histogram felvétel alatt :F

Te nagyon a szívedre vetted, hogy nem Fujival forgatják a köv oscár jelölt filmet :P, én egy szóval nem mondtam hogy rossz lenne a kamera vagy a márka, azért jöttem ide, mert 350-400k-s árkategóriában a legjobb opciónak az X-S10-et tartom.

Ennek ellenére továbbra is fenntartom, hogy ha valaki csak a design miatt váltana Fujira az hibát követ el, videó szempontból pedig akkor éri meg, ha nem tervez továbblépni a következő szint felé, mert ugye 100 MP-es GFX-re keveseknek futja, és sajnos ez alatt minden aps-c, aminél ott a 1.5-ös szorzó illettve az F4 is inkább 5.6, az utóbbit most tudtam meg, ez elég kár, így tényleg elég kompromisszumos a 16-80mm, max kint lehet használni, cserébe nem olyan drága, és állítólag vállaható az autofókusz is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34795) mikrofon válasza trialboj (#34794) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem most egy darabig ne írj ide!

Új szinonima: trialboj=trollboy

"azért jöttem ide... legjobb opciónak az X-S10-et tartom..."
Ez sem igaz ....
Az első kérdésed ez volt: "Használt itt valaki X-A7 modellt, videózásra?"
Ez a váz hogy is mondjam elég messze van bármitől amiről beszélsz. Ez alapján véleményt alkotni csak téged minősít. Úgyhogy szevasz tavasz! Meg tudod a szezon a fazon és a f.sz.. ezek között akkor van különbség még is.....

[ Szerkesztve ]

(#34796) Mr.Csizmás válasza trialboj (#34794) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

uhh de minek váltson? :W '13 óta apsc fujin vagyok, az összes ismertebb júzert követem (madgie, study, mf, razzino, LassúVíz stb.), de még náluk se láttam azt a küszöböt körvonalazódni se, amiért váltsanak GFX-re.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34797) kovsol válasza trialboj (#34794) üzenetére


kovsol
titán

"illettve az F4 is inkább 5.6"
Ha fényerőt nézzük akkor az f4 az f4. Max a mélységélesség lesz más a szenzor méretéből fakadóan.

May the Force be with you!

(#34798) s4tch válasza trialboj (#34794) üzenetére


s4tch
veterán

RTFM

https://fujifilm-dsc.com/en/manual/x-s10/

(#34799) madgie válasza trialboj (#34794) üzenetére


madgie
titán

Van használatija, keresd ki. Egy szalmaszálat nem vagyok hajlandó már olyan emberekért odébb tenni, akik mindenben okosabbnak hiszik magukat.

[ Szerkesztve ]

(#34800) madgie válasza Mr.Csizmás (#34796) üzenetére


madgie
titán

Múlt héten volt a kezemben a GFX 100S, tényleg frankó gép, de nincs szükségem rá. 1-2 hétre majd lehet elhozzuk pár hetet próbálgatni (Gyuri épületfotóra, én meg simán videóra), de tényleg nem érzem úgy, hogy az X-T3/X-T4 bármiben korlátozna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.