Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Teasüti válasza madgie (#34198) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is, de ha nem csal az emlékezetem, akkor ebay és ali boltok ki szokták írni, hogy szabin vannak.
Eglobalnak se fájna szerintem ahelyett, h konkrétan átqrja a vásárlóit.

(#34202) madgie válasza taranis (#34199) üzenetére


madgie
titán

Nem is rád értettem, hanem arra, hogy év elején sokszor szarság van Kínából, késnek a rendelések, stb. az eglobal meg amúgy is b@szik válaszolni kb bármilyen levélre, reklamációra, nincs mit szépíteni, csak az ár miatt vásárolnak tőlük az emberek.

(#34203) lugosi válasza vrbst (#34192) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Uhh ennek így elég rossz üzenete van, mert azt sugallja nekem, hogy ha nem PayPal lett volna akkor gond van.

(#34204) Gercsa


Gercsa
senior tag

Eglobálnál le kell szokni a levelezés meg utánajárás fétisről.

Naponta mozognak az árak legtöbbször, kinézed mikor jó az ár, jó az árfolyam meg elfogadnak valami kupont akkor meg kell rendelni, paypallal fizetni és ennyi.

Trackinget nem kell bindzsizni állandóan, nem kell túlpörögni, ha megjön 30 napon belül akkor boldogság.
Ha meg nem, akkor megy egy szabványlevél paypalon keresztül és kéred a refundot.

Akinek meg ezt nem bírják az idegei vagy 100%-os bizonyossággal kell neki a cucc egy adott dátumra az vegye meg itthon.

Kár ezen ennyit rugózni, mert bárki aki még nem próbálta és tapogatózik, az beírja ide a keresőbe az eglobal szót és ember legyen a talpán ha dönteni tud mit is tegyen.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34205) #16820480 válasza Gercsa (#34204) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van akinek a várakozást nem bírják az idegei, van akinek a magyar árakat :)

(#34206) Mirman válasza Gercsa (#34204) üzenetére


Mirman
őstag

Eglobaltól nekem most votl az első rendelésem , Január 28-án rendeltem egy Nikon Z 24-70 F4-et. Sokáig csönd volt , majd a paypal-tól jött levél Február 17-én hogy ott az Eglobal kézbesítettre állította a terméket. Itt paypalon már látható volt egy GLS tracking number. Ezt naponta megnéztem és kezdetektől regisztrálva votl náluk a csomag , tegnap került valóban átadásra nekik a termék úgyhogy reményeim szerint a héten / jövő héten megjön.

Hivatalson komunikáció valóban nulla és lassan őrölnek a malmaik , de erre számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#34207) sutatokisr válasza Gercsa (#34204) üzenetére


sutatokisr
tag

borzalmas az "ügyfélszolgálat", meg a tracking, és lassú a szállítás, amiről kevés és pontatlan infót adnak
DE nekem minden rendelésem megjött tőlük eddig, és valóban a paypal védelme is ott van

(#34208) taranis válasza sutatokisr (#34207) üzenetére


taranis
addikt

Nekem is amúgy, jópár obit és kiegészítőt rendeltem tőlük az elmúlt években. Kár, hogy ha gond van, akkor refund az egyedüli megoldás. Nem irigylem a kártyás vásárlókat.

colorizer.net

(#34209) #16820480 válasza taranis (#34208) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem tudom miért vásárol valaki kártyával ha van pp is.

(#34210) taranis válasza #16820480 (#34209) üzenetére


taranis
addikt

Ha elérhető a Paypal, akkor én sem, de vannak országok, ahol nincs Paypal.

colorizer.net

(#34211) #16820480 válasza taranis (#34210) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem olyan helyeken az eglobal sem nagyon :B

(#34212) #69278976


#69278976
törölt tag

Sziasztok! X-E3 géphez található valahol magyar nyelvű használati? Ha valakinek van, megköszönöm!

(#34213) gorgo


gorgo
őstag

Hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás történt x-s10 tárgyában! :DDD Remélem jó döntés volt.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34214) Elektrosokk válasza gorgo (#34213) üzenetére


Elektrosokk
addikt

mindig jobb megtenni... :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34215) wms válasza gorgo (#34213) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem igen! :C Remélem beszámolsz majd róla! :K

(#34216) Mr.Csizmás válasza gorgo (#34213) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ijjá :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34217) Gercsa


Gercsa
senior tag

A fujirumors szerint jöhet a 35mm 1.4 II, láttátok?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34218) Teasüti válasza Gercsa (#34217) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Idei Roadmap-en nem szerepel.
Szabványt benyújtottak már a 16-55 OIS-re is majd 5 éve és azóta se lett belőle semmi.

(#34219) gorgo válasza wms (#34215) üzenetére


gorgo
őstag

Mindenképpen.
Még alig volt időm foglalkozni, és töltéssel kellett kezdeni. Azt látom, hogy a vázon egy zöld led jelzi ha tápra van dugva. Azt nem jelzi, hogy még tölt v. feltöltött. Még jó hogy van 3 régi akksim (nem 's'-es) + töltő hozzá (és nem videózom).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34220) wms válasza gorgo (#34219) üzenetére


wms
senior tag

Azt hiszem a zöld világítás jelzi hogy töltés alatt van a gép és ha befejezte, akkor kikapcsolja a ledet.

(#34221) nord_ válasza wms (#34220) üzenetére


nord_
veterán

:K

(#34222) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kérhetnék vkitől egy-két raw fájlt, amit 16-55-tel lőtt xtrans 4 szenzoron?
Élesség érdekelne tágra nyitva.
Neten csak webes mintát találtam.

[ Szerkesztve ]

(#34223) Mirman válasza Mirman (#34206) üzenetére


Mirman
őstag

Na hát meg is jött a objektív eglobal-tól. 1 hónap volt a a rendelés leadásától hozzávetőleg , tökélesen be volt csomagolva , hibátlan állapotban van a cucc, biztos nem volt használva ezelőtt. Én elégedett voltam ezzel a vásárlással nagyon (itthoni használt árnál is olcsóbban).

[ Szerkesztve ]

(#34224) mikrofon válasza gorgo (#34219) üzenetére


mikrofon
addikt

hazai vásárlás? Vagy e-infinity-s?

(#34225) gorgo válasza mikrofon (#34224) üzenetére


gorgo
őstag

Digitcamos. Gondolkodtam egy 55-200 kombón a fotoplustól, mert akarnék egy telét, de volt már telém más rendszerben, és az ahhoz too much lenne, amennyit én használnám...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34226) mikrofon válasza gorgo (#34225) üzenetére


mikrofon
addikt

Engem az e-infin-es 1220€-s S10+16-80 kitt csábít nagyon csak ugye, ők még UK-nak írják a székhelyüket, az meg most már vámköteles terület....
Így nem merek rányomni a rendelésre....
Meg az e4+27 kitt is elbizonytalanít.
Aztán nemsokára jön a kültéri programok szezonja....
jó lenne valami.....

(#34227) s4tch válasza mikrofon (#34226) üzenetére


s4tch
veterán

Írj nekik egy mailt, biztos megmondják, honnan indítják a csomagokat.

(#34228) sonikon válasza mikrofon (#34226) üzenetére


sonikon
csendes tag

Én pont tegnap írtam nekik ezzel kapcsolatban, és néhány óra múlva meg is jött a válaszuk:
"We're now dispatching orders from our EU warehouse so you may expect everything to remain the same, i.e., there will not be import duties to pay when the product arrives in your country."
Ez jó hír, de van rossz is:
"Yes, we accept PayPal payment but it will be suspended in the near future."

(#34229) taranis válasza sonikon (#34228) üzenetére


taranis
addikt

Suspended? Nahát, vajon miért :D

colorizer.net

(#34230) sonikon válasza taranis (#34229) üzenetére


sonikon
csendes tag

Nehogy könnyebb legyen egy esetleges visszatérítés? :D

(#34231) lugosi válasza taranis (#34229) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor szerintem az közel egyenértékű lesz azzal, mintha lehúznák a rolót, lesz pár nagyon hangos user akiknek a paypal védelem hiánya miatt problémája lesz és annyi lesz a megbízhatóságnak. Könnyen lehet, hogy azért áll le velük a paypal mert túl sok a gond.

(#34232) taranis válasza lugosi (#34231) üzenetére


taranis
addikt

De ez most az einfin, ha jól értettem, ami még jobbnak számít az elmondásotok alapján. Ez alapján csoda, hogy az eglobalnál még van paypal.

colorizer.net

(#34233) #16820480 válasza taranis (#34232) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet csak túl drága a 4% pp jutalék és nem tudják tartani az árversenyt úgy. Az einfin kisebb oldal, nem foglalkoznak annyi termékkel, szóval gyanítom, hogy nehézségeik lehetne az üzlettel.
Amúgy évekkel ezelőtt volt róla szó, hogy az ebay is dobná a pp-t, és valami holland megoldást választanának helyett, nem tudom az most hogy áll.

(#34234) Gercsa válasza lugosi (#34231) üzenetére


Gercsa
senior tag

Aliexpressen sem volt egy ideig paypal, simán ment minden ugyanúgy Skrill/moneybookers használatával, szóval nem hiszem hogy annyira vészes lenne a helyzet.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#34235) taranis válasza Teasüti (#34218) üzenetére


taranis
addikt

Neked lesz igazad, most jött korrekciós cikk, hogy ez csak egy patent, jelenleg nem dolgozik rajta a Fuji.

colorizer.net

(#34236) mikrofon válasza Gercsa (#34234) üzenetére


mikrofon
addikt

Az aliexpress más mert ott azért nincs PayPal, mert ez maga az aliexpress része pont mint az amazon .... ott van a szállítási határidő ha addig nem jön meg akkor jelzed nekik és már jön is vissza a pénz. Az ali-n ez jól működik .

[ Szerkesztve ]

(#34237) mikrofon válasza sonikon (#34228) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor mielőbb rendelni kell, még mielőtt megszűnik .

(#34238) lugosi válasza taranis (#34232) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaja tényleg, én a másikra gondoltam, ezekről én is jobbakat olvastam valóban.

(#34239) gorgo


gorgo
őstag

Egyenlőre csak beltérben vettem kezelésbe az x-s10-et. Jól összerakott, masszív cucc. Q gomb a legkevésbé kézre álló, egyben eddig a legzavaróbb benne. Persze valszeg át lehet tenni másikra, csak hát a felirat marad.
Új életre keltek az obik, amik szenvedtek xe2-n, kevés, gyenge fényben is harapnak rendesen! :C
Érdekes, nem rinyált, amikor a korábbi régi akksi típust tettem bele. Lehet csak video menü alatt sikítana?
Alig várom a holnapot, lesz nyúzás! :K
Új filmszimek, color chrome effekt (mondjuk lesz sok szép szürke neki, :D nade majd 2-3 hét és lesz hozzá téma is)!
Rakás custom recept extra filmszimekhez!! Jó lesz ez de nagyon!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34240) wms válasza gorgo (#34239) üzenetére


wms
senior tag

Szupiii! :C Ha tesztelted várjuk a beszámolót! :K

(#34241) taranis


taranis
addikt

Na hálisten a Paypal nem szórakozott, visszakapom a zsét, és ha már így alakult nem is fogok 16-80-at venni, megy a lóvé az EOS R alapomba. Persze megtartom az X-T3-at is, Fuji az mindig kell.

colorizer.net

(#34242) sonikon válasza taranis (#34241) üzenetére


sonikon
csendes tag

Dettó. Nekem is ezt írták tegnap.

(#34243) gorgo


gorgo
őstag

Hmm, szívok mint a torkos borz X-S10 raw-ot semmivel nem tudok megnyitni.
Adobe beintett, azt mondja win10...
Az ingyenes (kamerához adtak licenszt) CaptureOne 21 express aktiválása fél úton elakad, nem tudom aktiválni.
A Fujifilm X-raw studio pedig nem látja a kamerát, pedig a komm.módnál beállítottam amit kér. De igazából a PC sem látja kártyaolvasó módban sem, illetve ezt még a céges laposon amin van win10 is kipróbáltam, az sem látja. Mit rontok el?

Amúgy elég részletesek a jpegek szóval nem tragédia, azt lehet editálni, de azér mégis..!

Raw beállításoknál van jelentősége a fileméreten túl, hogy mit állítok be? Compressed/uncompressed?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34244) Elektrosokk válasza gorgo (#34243) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A gépvázat nálam sem látta (OSX) de a kártyaolvasóval lehúzott képeket fel tudtam vele dolgozni. (persze a gépvázat csatlakoztatni kell)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34245) Ottó58 válasza gorgo (#34243) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Hmm, szívok mint a torkos borz X-S10 raw-ot semmivel nem tudok megnyitni."
Soha nem volt Fuji gépem, de most nálam van egy eladó X-A5 (tévesen lett vásárolva ajándékként) és teszteltem volna a Raw-ot.
Az eddigi programokkal nem tudtam megnyitni.
Ezzel sikerült: [link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#34246) madgie válasza gorgo (#34243) üzenetére


madgie
titán

DNG Converter, míg nem jössz rá, mi a gond.

(#34247) gorgo válasza madgie (#34246) üzenetére


gorgo
őstag

Sajnos az is win10 minimum, próbáltam. :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34248) madgie válasza gorgo (#34247) üzenetére


madgie
titán

És mi az akadálya a Win10-nek? :)

(#34249) lugosi válasza madgie (#34248) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam maga a win10 :DDD
Viccet félretéve, az én gépemen (nem akarván egy hosszú offot írni) kéthetente rendszervisszaállítást kellett rajta csinálni a wifi driver kéthetenkénti eltűnése miatt, vissza kellett állni win7-re.

[ Szerkesztve ]

(#34250) madgie válasza lugosi (#34249) üzenetére


madgie
titán

Win 7 támogatás már kb semmire nincs már...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.