Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) madgie válasza madgie (#34800) üzenetére


madgie
titán

Na, ezt jól leírtam :DDD Felkelt a gyerek, kétszerre raktam össze a hozzászólást.

(#34802) taranis válasza madgie (#34801) üzenetére


taranis
addikt

Ha majd kettő kel fel, hsz sem lesz. :D

colorizer.net

(#34803) madgie válasza taranis (#34802) üzenetére


madgie
titán

Tegnap elbénáztam egy leszállást a drónnal, reggel hat óta meg szeretném nézni, mi van vele, az összes propi cserés-e, azt hiszed, hagyja? :DDD

(#34804) #69278976


#69278976
törölt tag

Ha már szóba került a hátsó vezérlőtárcsa, és a belenagyítás... X-E1 és X-E2 gépeknél tudom, hogy így működik. X-E3 gépem van, és némely funkciókra be lehet állítani a hátsó tárcsát, de erre nem. Vagy csak én nem találom, nem tudom miként. A gépkönyvben sem találtam róla infót... Ha valaki felhomályosítana, köszi!

(#34805) Mr.Csizmás válasza #69278976 (#34804) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

AF mód M-re van fordítva? gépház sarka elöl obi alatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34806) Mathiask válasza trialboj (#34794) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Ennek ellenére továbbra is fenntartom, hogy ha valaki csak a design miatt váltana Fujira az hibát követ el"

Szerintem pont hogy nem, sőt. Az csinálja a lehető legjobban, aki olyan cuccot vesz(bármiből) amit utána szívesen használ, mert szereti. Szeretni pedig sok mindenért lehet, lehet design miatt, márka szimpatizálás miatt, vagy akár azért, mert a speckójának valamelyik paramétere 0.0.1% jobb, mint bármelyik másiké(na ők másik topicban vannak).

(#34807) mikrofon válasza #69278976 (#34804) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem az x-e3-amon így működik. Ez alapból így volt. Semmit nem kellett hozzá állítani.

(#34808) #69278976 válasza Mr.Csizmás (#34805) üzenetére


#69278976
törölt tag

Természetesen úgy van beállítva.

(#34809) #69278976 válasza mikrofon (#34807) üzenetére


#69278976
törölt tag

Pontosabban? Valami beállítás csak kell, nekem nem reagál a hátsó tárcsa a megnyomására, belenagyítás műveletet nem végez. A menüben lehet hozzárendelni dolgokat, és akkor megnyomására azt végzi el.

(#34810) Mr.Csizmás válasza #69278976 (#34808) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

véletlenül a záridő alatti kapcsolót nem fordítottad át autoba? egyszer nekem sikerült, akkor fél napomba meg egy fél doboz rágóba (cigipótló) került mire rájöttem a nyilvánvalóra.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34811) #69278976 válasza Mr.Csizmás (#34810) üzenetére


#69278976
törölt tag

Nem. Viszont a Q gomb feletti AF-L gombot megnyomva belenagyít a fókuszba.

(#34812) #69278976 válasza #69278976 (#34811) üzenetére


#69278976
törölt tag

Megoldódott! Beállítások-Felhasználói beállítások-Funkció beállítások/Fn/. Itt több gomb, vagy tárcsa beállítási lehetőséget is felajánl. Hátsó tárcsára rátettem a fókusz ellenőrzést
A tárcsa balra-jobbra fordításával még egy lépést lehet nagyítani, mint az E1, vagy E2 masinával.

(#34813) Mirman


Mirman
őstag

Srácok Capture One upgrade milyen áron szokott menni ? Csak hogy tudjam hogy mennyivel rosszabb egy licence upgrade 1-2 évente mint az előfizu.

(#34814) mikrofon válasza Mirman (#34813) üzenetére


mikrofon
addikt

Kb pont ugyan annyi. Egy kicsit jobb az előfizú. A legjobb ha fekete pénteken veszed az előfizút és miblnden évben fekete pénteken felmondod és újra kötöd. Eddig legalábbis engedte a rendszer. Ezzel kb 30%-ot lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#34815) Ébri válasza mikrofon (#34814) üzenetére


Ébri
senior tag

Rendszeresen van kedvezmény a teljes licence-re is, 30% biztosan szokott lenni, múltkor 40% volt. Fuji előfizetés 18 € havonta, licence teljes ár 229, ez 12,7 havi előfizetés. Éves előfizetés csak 169, de két év használat mellett is megéri a teljes ár. Ehhez képest az upgrade olcsóbb, ha jól emlékszem az éves előfizetéshez mérhető. Ha nem folyamatosan használod, akkor a szünetekkel az előfizetés értelemszerűen olcsóbb.

Szóval alapvetően ha minden verzióra frissítenél, s évente van új verzió, akkor nekem úgy tűnik, kb. mindegy. Ha csak minden 2. verzióra, akkora a perpetual licence jobban megéri. Legalábbis jelenleg.

(#34816) nagim válasza Mirman (#34813) üzenetére


nagim
tag

Most van 50%-os kupon (MAY-SAVE-50) első vásárlás esetében.

(#34817) mikrofon válasza Ébri (#34815) üzenetére


mikrofon
addikt

"Szóval alapvetően ha minden verzióra frissítenél, s évente van új verzió, akkor nekem úgy tűnik, kb. mindegy..."

Pontosan ezt írtam annyi kiegészítéssel, hogyha black Friday akcióban veszed akkor még 30% kedvezmény is szokott lenni. A black Friday meg azért jó mert minden évben ugyan akkor van legalábbis eddig ugyan akkor volt. Tehát éves előfizetésnél amikor egyösszegben fizetsz előre akkor pont lejár és le tudod mondani majd újrakötni. Mert ugye előfizetésnél a kedvezmény mindig csak az első évre vonatkozik.

Természetesen az előfizetés alatt az éves előrefizetős megoldásra gondolok mert az ami árban megéri.

Eddig minden évben volt új főverzió amire csak pénzért tudtál frissíteni. Az más kérdés hogy ki akar minden évben frissíteni. Viszont ha kihagysz egyet és két év múlva frissítenél akkor a frissítés is drágább szokott lenni....

Tehát szerintem így van kitalálva hogyha rendszeresen használod akkor mindegy hogyan csinálod kb hasonlóan jön ki. Az akciókkal lehet olcsósítani.

[ Szerkesztve ]

(#34818) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Elhatároztam az XS10et hozom el pár héten belül. Csak még kérnék pár ajánlást:
A legégetőbb kérdés hogy melyik obival hozzam el:

Fujifilm XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS
vs
Fujifilm FUJINON XF 16-80mm F4 R OIS WR

Milyen SD kártya ajánlott bele? Típus?
Inkább két 128 vagy egy 256os?

Van még valami amit érdemes kezdésnek hozzá venni?
Jún 30. fog kifutni a mostani cashback akció. Várható hogy lesz rögtön egy új?

Eglobalcenter megbízható vagy maradjak a kommersz boltoknál?

Kösz

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34819) Teasüti válasza nagim (#34816) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem mióta lejárt a trial, azóta b.sznak küldeni promó emailt. :W
Kösz! Kipróbálom mindjárt.

Zsír! Be is húztam fél áron a Pro-t. :R

[ Szerkesztve ]

(#34820) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Az aktiválások száma az itt is olyan, mint mondjuk Davinci Resolve-nál? Két gépen lehet aktiválni, de csak az egyiken lehet használni egy időben?

Vagy mit jelent az "activation remaining: 1"? Gondolom nem tudom elveszteni a licencet banális hibából - mondjuk elfelejtett deaktiváció miatt?

[ Szerkesztve ]

(#34821) #16820480 válasza Teasüti (#34820) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elveszíteni nem hiszem, hogy tudnád. Nekem csak az ingyenes van ugyan, de ott futottam bele mostanában, hogy alaplapcserekor nem indult el, mert érvénytelen lett a licenc. Fel kellett menni a honlapra, belépni, deaktiválni a meglevőt gépet, majd újra aktiválni (immár az új alaplappal. Szóval mozgatni tudod, csak több helyen használni nem.

(#34822) Mirman válasza nagim (#34816) üzenetére


Mirman
őstag

:C Meg is vettem a jelenlegi verziót , a jelenlegi feature set nekem elég és nem tervezek egyhamar új vázat venni.

Köszi mindekinek .

(#34823) nagim válasza Teasüti (#34820) üzenetére


nagim
tag

A Pro esetében 2 gépen lehet egyszerre aktiválva. Hogy használni is engedi-e szimultán, azt nem tudom.

(#34824) Ébri válasza mikrofon (#34817) üzenetére


Ébri
senior tag

12-ről úgy láttam még lehet frissíteni 21-re, tehát két verziónál enged upgrade-t, utána gondolom teljes árat számol. De akkor is olcsóbb a havi díjnál. Hozzátéve, hogy ez is bármikor változhat hogy helyzetbe hozzák az előfizetést, remélem sose lesz olyan mint az LR.

(#34825) Mirman válasza Ébri (#34824) üzenetére


Mirman
őstag

Ha LR áron tennék csak előfizetőssé én áldásom adnám rá. :)

(#34826) Ébri válasza Mirman (#34825) üzenetére


Ébri
senior tag

Csak Fujis verzió áremelkedése óta valóban, de még remélem pár évig nekem elég lesz a 20-as verzió. LR-el az a bajom, hogy jó ideje nincs eternal licence, és ha már havidíj van, legalább lehetne egy csak LR verzió, ami olcsóbb az LR+PS-nél. De sajnos úgy tűnik ebben a szegmensben elég valótlan a piaci verseny.

(#34827) Matska válasza Flashback (#34818) üzenetére


Matska
senior tag

Eglobaltól vagy ideér vagy nem, max visszautalják 2 hónap múlva. Az einfin megbízhatóbb.
Mindkét objektív jó szívvel ajánlható, neked kell eldönteni, hogy adatok és pénztárca alapján melyiket szeretnéd jobban.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34828) El Joe válasza Matska (#34827) üzenetére


El Joe
tag

Azért ez a vagy ideér vagy nem, erősen véleményes. Tizen valahány rendelésem mind megérkezett. Tény, a kommunikáció nem az erősségük és covid óta kitolódott a szállítási idő (hol nem), de ugyan úgy megjöttek a cuccaim.

(#34829) s4tch válasza Matska (#34827) üzenetére


s4tch
veterán

e-infin sajnos már nem fogad el paypal fizetést, így annyira már nem jó móka.

(#34830) Matska válasza El Joe (#34828) üzenetére


Matska
senior tag

Nekem is megjött eddig 8/8 (az utolsó 2020 januárjában) de az elmúlt másfél évből valahogy csak arról olvasni itt, hogy nem akartak megérkezni és refund lett a vége. Én nem merném jó szívvel ajánlani most.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34831) El Joe válasza Matska (#34830) üzenetére


El Joe
tag

Igen olvastam én is, de ezekből a történetekből nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Nem mindegy, hogy mondjuk öt emberrel történik meg, vagy egy ember mondja el ötször. Felnőtt vagyunk (állítólag a többség), PP-vel kell fizetni és zéró risk.

(#34832) Ébri válasza El Joe (#34831) üzenetére


Ébri
senior tag

Pénzt nem buksz, de azért ha használni szeretnél valamit, akkor elég idegesítő. És két-három hónap múlva se vagy előrébb.

(#34833) Flashback


Flashback
addikt

Még kitalálom honnan rendelem. Insuranced ECO shippingel 1341 EUR a vége. Viszont ez csak White BOX-os lencse. Ez mit takar? Hoodie azért benne van?
Itt jelenleg 1461 a legolcsóbb helyen. Ez 120 EUR árelőny. Cserébe van 2év gari. Az eglobalcentral vállal valamit?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34834) Mirman válasza Flashback (#34833) üzenetére


Mirman
őstag

30% alatt szerintem gondolkodni sem érdemes egy nem nem garis cuccban . Ez a kedvezmény még 10% sincs amit írsz.

(#34835) Flashback válasza Mirman (#34834) üzenetére


Flashback
addikt

Így van én is így gondolkodom. Bár írják a garit a weboldalukon (kifizetik a szakszervízt), de ki tudja hogy tényleg működik-e

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34836) El Joe válasza Ébri (#34832) üzenetére


El Joe
tag

Ezekért az árakért ez benne van a pakliban (mondom ezt úgy, hogy idáig minden időben megjött). Mindenki felnőtt kisfiú el tudja dönteni, hogy mi a prioritás. Ha melóra, vagy holnapra kell, az nyilván más. Akkor marad a használt ugyan ezen az áron, vagy a bót...

(#34837) Ébri válasza El Joe (#34836) üzenetére


Ébri
senior tag

Persze, de emiatt érdekes, hogy milyen arányban fut refundra, ha van esély rá, akkor kellemesebb, mint ha van esély, hogy megérkezzen.

(#34838) Mr.Csizmás válasza Flashback (#34833) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ha jol szamolom at, par tizezerrel tobbert itthonrol adnak 18-55 kitet azonnal :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34839) Flashback válasza Mr.Csizmás (#34838) üzenetére


Flashback
addikt

Napi árfolyamon 16-80as kittben otthon 540e ami 1536eur. Ez itt most 1461.
A 75eur különbségből pont kijön az SD kártya meg valami lencse védő...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34840) Teasüti válasza Flashback (#34839) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1313 euróra váltva E-infin-nél a 16-80 kit.
200+ euróért már megfontolom, h bevállalom a szürkeimportot és hiba esetén a visszapostázást. De 75 eurón nem szarakodnék őszintén szólva. Azért az nem vmi hatalmas előny a boltihoz képest.

(#34841) Mr.Csizmás válasza Flashback (#34839) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Az ilyen aprosagokat, lomokat nem szamolnam bele, ha garancia mibenlete a tenyezo. Foleg hogy napokon belul nalas van garantaltan.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34842) Flashback


Flashback
addikt

Azthiszem rosszul fogalmaztam és kicsit elbaszéltünk egymás mellett.
Szóval Az XS10 + 16-80mm F4 kitt
- EuGlobal ár: 1341 (white box lencse)
- Német fotós bolt: 1461
- Magyarorszägon: 1536

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34843) #16820480 válasza Flashback (#34842) üzenetére


#16820480
törölt tag

Illetve 1170 a t-dimension ár: [link]

(#34844) mikrofon válasza #16820480 (#34843) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez meg már pont az a kedvezményszint amin én nem is gondolkodnék, hanem innen rendelném is ;) hiszen ez már kb 300 euro....

Ha minden jól megy akkor ma végre megozza a futár az x-e4+27mm kit-emet! :DD

(#34845) Flashback válasza #16820480 (#34843) üzenetére


Flashback
addikt

Baakkkeerr. Ez megbízható hely??

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34846) #16820480 válasza Flashback (#34845) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van paypal fizetés, szóval annyira nem aggódnék. Amúgy pont olyan szürkeimport kínai bolt, mint a másik kettő. Telefont rendeltem tőlük még valamikor régebben, amikor fent voltak ebay-en is, most már csak a saját webshopjuk van.

(#34847) mikrofon válasza Flashback (#34845) üzenetére


mikrofon
addikt

én már rendeltem tőlük többször is. pl.: a X-T3 + XF 16-55/2.8 kittet.
ők is ugyan azt csinálják, mint a hasomlóak, hogy ami van raktáron az valójában a keleti régióban van így 1-2 hét míg eljut az EU-ba és még egy hét EU-n belül.
Mindig minden rendben megjött. Én mondjuk egy hét után mindig szoktam őket noszogatni. Mondjuk nem csak őket, hanem bármelyik ilyen jellegű kereskedőt

Jah egy fontos dolog van, hogy a Germany/EU Régió legyen kiválasztva jobb felső sarokban mikor rendelsz és payPal-lal fizess.

(#34848) #16820480


#16820480
törölt tag

Na, aki akar ilyesmiket rendelni a közeljövőben, ne habozzon sokat, amíg van készet: [link]

(#34849) Matska válasza Flashback (#34842) üzenetére


Matska
senior tag

Facebookon a Fujifilm adok-veszekben hirdetnek egy S10-et +3 akkumulátorral 320-ért, ha nem zavar hogy már megfogdosták.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34850) gorgo


gorgo
őstag

Fotóparadicsomban leadtam egy vázat tisztításra, meg egy hibás obit (27-est). Obira 55k-t mondtak javításra (én meg nemet rá), vázat meg 1 hónap alatt nem jutott idő... Azér' ez már kezd sok lenni, legalább mondanák, hogy bocs haver, el vagyunk havazva, vagy valami...
Oda se megyek többet!
Legszívesebben elhoznám, hogy kösz a semmit, de azt gyanítom legombolnának 1 mérnökórát minimum, és hát semmi hasznosat nem kapok érte. :W

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.