Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) MrChris válasza |AP| (#26600) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hasonló felállást raktam össze gx80+7.5, xe1+OM28/2. :D

(#26602) madgie válasza |AP| (#26600) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, engem sose győzött meg az a kihajtogathatós biliműanyag megoldás, ami a 9-18 sajátja (meg az új Nikon 24-70 Z is, LOL), meg hát hasonló kialakításhoz kéne mondjuk egy 12-24/5.6-8 Fujin, tök jól mutatna a prospektusokban is az efnyóc vége :D

Kényelmesnek kényelmes, meg tényleg méretbajnok az a nagylátó mft-n, azt aláírom :K

(#26603) b.vr válasza madgie (#26602) üzenetére


b.vr
őstag

"kihajtogathatós biliműanyag megoldás, ami a 9-18 sajátja (meg az új Nikon 24-70 Z)"

Mármint azt hol láttad hogy az hasonló kialakítású lenne?
Egyrészt igen, a 9-18 mechanikailag lockolt összecsukható kialakítása van akit zavar (a jelzős szerkezettel nem tudok mit kezdeni :) ), nekem mondjuk az egyik első objektívem volt, nagyon hamar megszoktam, nincs bajom vele (mai napig egyik kedvenc utazáshoz, tájképfotózáshoz)

Másrészt az új Nikon 24-70/4-nél nekem nem tűnt úgy hogy erről lenne szó, hanem egyszerűen csak nem belső zoomolású, akárcsak az Oly 12-40/2.8 vagy a Fuji 16-55/2.8.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26604) |AP| válasza madgie (#26602) üzenetére


|AP|
veterán

"meg hát hasonló kialakításhoz kéne mondjuk egy 12-24/5.6-8 Fujin"

jó, hát írtam, hogy lehet kicsit nagyobb :)

Én is simán megszoktam a 9-18-at, a méretéért cserébe bármit megbocsátottam neki :)
Sok szempontból bejön a Fuji (most már van végre kompakt UWA is), de nehezen engedem el a m43 kis méretét.

Tegnap este már azon gondolkodtam, hogy lehet kellene nyaralós-turistáskodós mindenesnek egy LX100 mkII (majd ha annyi lesz, mint most az mkI), a Fuji meg maradna spéci feladatokra (UWA, portré, ilyesmi).
Sok szempontból elbénázták a modellfrissítést, viszont továbbra sincs nagyon alternatívája a piacon (jó érzékelő, jó obi, kellemes átfogás, kompakt méret).

(#26605) madgie válasza b.vr (#26603) üzenetére


madgie
titán

A Nikon oldalán is ott van, csak lockolt állapotban akkora, mint a Sony 24-70-e, amúgy valószínűleg tátikázik minden állásban. Szerintem ciki.

(#26606) b.vr válasza madgie (#26605) üzenetére


b.vr
őstag

De szerintem két dologról beszélünk. A 9-18 az lockolva csukható össze, és amikor összecsukott akkor optikailag nem is használható, ahhoz előbb ki kell nyitni hogy létrejöjjön az "alap-állapot"

A Nikon 24-70/4-ről én egyelőre nem látom (de lehet hogy csak valamit nem vettem észre) hogy így lenne, hanem egyszerűen csak nem belső zoomolású (változtatja a hosszát zoomolás közben), és ahogy írtam az Oly 12-40/2.8 vagy a Fuji 16-55/2.8 is ilyen. Nincs ebben semmi ciki.
(ellenben a Sony 24-70/4 optikai teljesítményével, ami viszont komoly feketepont a rendszernek)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26607) madgie válasza b.vr (#26606) üzenetére


madgie
titán

Legelső kép a Nikon oldalon, az obi le van lockolva, a 24 mm-en bőven túltekerve a fehér pöttyig.

(#26608) b.vr válasza madgie (#26607) üzenetére


b.vr
őstag

Ja, így akkor értem. Viszont lock gombot meg nem láttam rajta (ami van a 9-18-on, hogy megakadályozza hogy zoomoláskor összecsukódjon), így meg elég furcsa ez a kialakítás hogy vissza-zoomoláskor könnyen túl lehet tekerni. Na hát erre kíváncsi leszek a gyakorlatban.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26609) #16820480 válasza madgie (#26605) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fuh, ezt eddig nem is figyeltem, de tényleg elég érdekes megoldás :Y

(#26610) b.vr válasza #16820480 (#26609) üzenetére


b.vr
őstag

hát igen, ez egy elég érdekes döntés.
Nekem Pana 12-32 összecsukódó zoomom nem volt, és nem is volt még a kezemben sem, de most utánaolvastam (merthogy azt tudtam hogy lock gomb azon sincsen) , ott úgy oldották meg hogy érezhetően nagyobb erő kell az összecsukáshoz mint a zoomhoz.
Hát így ez a Nikon nem annyira szimpatikus, de majd kipróbálom milyen a gyakorlatban. Persze a legfontosabb hogy a képe jó legyen.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26611) konyi79 válasza madgie (#26607) üzenetére


konyi79
addikt

Miket észre nem veszel hallod. :R

(#26612) madgie válasza konyi79 (#26611) üzenetére


madgie
titán

A legelső termékfotókon ki lehetett szúrni, de például a 14-30 mockupján is ugyanez a megoldás van :(

Nekem termékspórolós hozzáállást sugall ez is, mint ahogy a négy csavaros bajonettrögzítés vagy az egy slot is.

Ettől függetlenül simán kiforrhat egy kegyetlen jó rendszerré a Z, most csak a várható béta köröket futja meg az is (mint pl a GFX, csak az másképp: kényszerű Bayer, CDAF, stb)

Szerk: közben itt egy videó, nincs lock, csak nagyobb az ellenállás, át kell izmozni rajta a cuccot :D

[ Szerkesztve ]

(#26613) b.vr válasza madgie (#26612) üzenetére


b.vr
őstag

"Nekem termékspórolós hozzáállást sugall"

Szerintem ezt az összecsukódó megoldást talán inkább azért csinálhatták hogy ezzel kommunikálják a relatíve kis méretet. Ami pont a 24-70/4 mint célként általános jó minőségű zoom egy teljesen valós igény, mondjuk az nem merült fel bennem hogy ezzel segítenek rá (nem rémlik hogy ebben a kategóriában bármelyik gyártó csinált volna ilyet)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26614) #16820480 válasza b.vr (#26610) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem volt 12-32, azon nem volt olyan vészes, de sokkal jobban örültem volna neki, ha megcsinálják akkorára, mint kinyitott, legnagyobb állapotban, és belső zoomos, meg van rajta fókusz és zoom gyűrű is. Tudom, a pancake volt a lényeg nekik, de semmi más értelmes alapzoom nem volt m43-ra, az Oly 14-42-k mind ilyen botrány biliműanyag záras-kitolós megoldások voltak, vagy PZ, amit szintén utálok :(
Fujin is sajnálom nagyon, hogy a 16-50-et beszüntették a 15-45 javára, így nincs most olcsó mechanikus zoom kitben, csak a 18-55, ami egy nagyon masszív obi, de sajnos csak 18-ról indul. Ezért is lett mégis helyette 16-50-em :)

(#26615) madgie válasza b.vr (#26613) üzenetére


madgie
titán

Persze, kis méretnél van értelme... de itt? Mindegy, ők tudják, engem ezerszer jobban érdekel a T3 most, mint bármelyik Z :))

(#26616) b.vr válasza #16820480 (#26614) üzenetére


b.vr
őstag

jaja, nemrég néztem utána hogy ez a 12-32-ben hogy van, az volt a vélemény hogy amúgy ez jól működik. Hogy még belső zoomolású is legyen az részemről már mindegy.
Aztán lehet ha kipróbálom akkor ez az összecsukhatóság sem fog zavarni, mindenesetre így olvasva ez egy mínusz. De a döntő persze úgyis a képminőség.

(#26615) madgie: "Persze, kis méretnél van értelme... de itt?" Hát a videón rohadt gyorsan áttekeri de úgy tűnt hogy úgy azért sokkal hosszabb. És az már lehet probléma (nekem pl. az lenne) hogy pont emiatt nem fér már bele a hurcolászós kis oldaltáska-méretbe. Na hát erre kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26617) bigsee válasza madgie (#26612) üzenetére


bigsee
addikt

Szonikon (érted, SzoNikon :D ) is négy csavar van... ;] :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#26618) #16820480 válasza madgie (#26615) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már T3, mikor jelentik be egyáltalán? Mert a FR is csak azt mondja, hogy lesz liveblog, de még egy eseménymeghívót sem láttam sehol eddig... Közben meg állítólag szeptember végétől már a boltokban kell legyen.

b.vr: A belső zoom nekem sem kritikus, csak arra értettem, hogy a 12-32 annyira kicsi, hogy ha leghosszabb állásába kitolod, és úgy tennél rá egy tokot, még akkor is picike lenne, és teljesen belső lehetne a zoom. Képminőségre amúgy elég jó cucc, és legalább nem olyan megoldás, hogy el kell tolni egy reteszt, és utána unlockolni.

(#26619) madgie válasza bigsee (#26617) üzenetére


madgie
titán

A harmadik generációban már nem, tök jó párhuzam, azóta vehető igazán komolyan profi szinten is a Sony (dupla kártyaslot) :D

sheratan: nemtom, nekem úgyis csak év végefelé lehet aktuális a csere (T2-T3), szóval felőlem csúszhat novemberig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26620) Clemi


Clemi
veterán

Kérdés annak akinek van tapasztalata, összehasonlítási alapja.

A Godox TT600-as manual, vagy akár a TT685-ös TTL vakukhoz képes mennyivel nyújt többet az AD200-as zsebvaku, ha azt is csak Manual módban fényformáló eszközben használom, befogatva a Godox vaku tartóba, amire fel lehet csatlakoztatni a Bowens fejes softboxokat fényszórókat, fényterelőket.
Amire használom a vakuim, az modell, boudoir, akt fotózás lakásban, szabadban vegyesen.

Tök jól néz ki a cucc, sok sok sok kiegészítőt kapni hozzá, de a meglévő bowens csatlakozós cuccaim mind tudom használni most is a TT600-as vakukkal. Érdemes beinvesztálni egy AD200-ba, vagy vegyek inkább TT685-ös vakut kettőt, helyette, a meglévő TT600-as páros helyett? Az AD200 bulb feje mennyivel ad más fényt softboxban, vagy ernyőben, mint a fresnel lencsés feje?

(#26621) voriae válasza b.vr (#26610) üzenetére


voriae
tag

Én rühelltem ezeket a lockolós megoldásokat m43-on. Volt a Pana kit és az Oly 9-18 is, a Panát jóval kulturáltabb megoldásnak tartottam. Az a kapcsolóval b...kodás az Olynál, arrrgh... :W

(#26622) |AP| válasza voriae (#26621) üzenetére


|AP|
veterán

kezdem azt hinni hogy csak én tudtam gond nélkül használni :)
ahogy nyúltam a vázért, azzal a mozdulattal már tekertem is, kb. fél perc volt megszokni...

..vagy az enyém máshogy működött :DDD

Gercsa: az Oly 9-18 lock gombjáról volt szó, de én azt is ugyanannyira szerettem (és gond nélkül használtam) mint a 12-32-t.

[ Szerkesztve ]

(#26623) Gercsa válasza |AP| (#26622) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem vagy egyedül, a Fuji X30 után (ami szintén hasonló volt) nekem nem okozott gondot a pana 12-32 nyitása, és bár nem használtam valami sokat de minta a 35-100 is ilyen lett volna.

Abban viszont madgie mellé állok, hogy ettől függetlenül ezek az obik fogásra, anyagra nem adtak pro érzetet, és ha ilyen a Nikon Z többezer dolláros cucca, akkor az valóban nem valami nagyon kecsegtető.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#26624) tacto válasza |AP| (#26622) üzenetére


tacto
aktív tag

Én is most augusztusban váltam meg tőle, nem szerettem, mégha néhol jó szolgálatot is tett. Az a biszbaszolás mindig a kotyogós műanyag pöcökkel, tubussal :((

(#26625) b.vr válasza |AP| (#26622) üzenetére


b.vr
őstag

dehogy, a 9-18-ra írtam hogy én is hamar megszoktam és semmi bajom nincs vele :) De egy 24-70/4-nél ezt olvasni mégis furcsa, aztán kipróbálva majd lehet hogy nem lesz az.

(#26623) Gercsa: "többezer dolláros" : hát azért ez nem többezer dolláros objektív lesz, kit-ben a vázzal ha jól emlékszem 600-ra jön ki. Ami jóval kevesebb mint a Sony megfelelője. Ami ráadásul optikailag nem jó. Erről meg azt olvastam hogy kimondottan jónak ígérkezik, persze meg kell várni a publikus teszteket.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26626) Gercsa válasza |AP| (#26622) üzenetére


Gercsa
senior tag

sorry, szövegértés fegyelmi...

(#26625) b.vr : De érted a lényeged, azért nem mindegy hogy egy műanyag érzésű obit egy GX80-ra vagy egy Z7-re tekerünk fel.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#26627) madgie


madgie
titán

Bedobok egy filmet két vágás között, erre a huszadik percben mit látok? :D (Den Of Thieves)

(#26628) b.vr válasza Gercsa (#26626) üzenetére


b.vr
őstag

hát azért engem elsősorban a teljesítmény érdekel. Sokra megyek ha a Zeiss életérzést tekerem fel a Sonyra másfélszer ennyiért, csak éppen a képe meg nem az igazi.

(#26627) madgie: és a film amúgy milyen? :) Mindig halogatom hogy majd egyszer belenézek.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26629) madgie válasza b.vr (#26628) üzenetére


madgie
titán

Húsz perc után még nem tudom, a kisasszony is bulizik ezerrel, fél tíz, de már harmadszor kellett visszaringatni :D Nem biztos, hogy ennek a filmnek én a végére érek :))

(#26630) b.vr válasza madgie (#26629) üzenetére


b.vr
őstag

:D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26631) tozso76


tozso76
aktív tag

Ha esetleg valaki hezitálna a Canikon-ról Fuji-ra átállásban és ne-adjisten madarat fotózna, akkor jelentem: Van potenciál a D500, D4, 1DX mellett is.
31 és 33. hét fotója

(#26632) wms válasza tozso76 (#26631) üzenetére


wms
senior tag

Nem semmi fotó az már biztos! :R

(#26633) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

népek, nem kell valakinek egy fuji xf 27/2,8? don razzinótól vettem 60-ért, de most lőttem végre egy 60-as makit és részben ebből fizetném ki. ha valakit érdekel, írjon privátot bátran.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26634) Parci válasza madgie (#26629) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor megérkeztél. egy három részletben, mondjuk egy héten belül elosztva, de végignézett film abszolút sikernek számít :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26635) Mirman válasza tozso76 (#26631) üzenetére


Mirman
őstag

A képek nagyon jók , de ezt egy Canon M50 + adapter + Sigma 150-600 vagy bármilyen hasonló komboval is meg lehet lőni . Statikus madarak , nem akció közben vannak elkapva.

Ettől függetlenül a rendszer alkalmas lenne akcióra is csak a példába kötök bele. :D

(#26636) madgie válasza Parci (#26634) üzenetére


madgie
titán

Meg ám, de hallom, ti már dupla műszakban toljátok :DDD

(#26637) 80hun válasza b.vr (#26628) üzenetére


80hun
addikt

Hát tekerj fel egy Tamron. Igaz 28-ról indúl dehát csak van a tatyóban egy UWA zoom is :)

(#26638) tozso76 válasza Mirman (#26635) üzenetére


tozso76
aktív tag

Azért a Sigma hosszabbik vége elég távol áll IQ-ban a Fuji 100-400 hosszú végétől. Nem ismerem az M50-et, de az X-T20 AF-C teljesítménye elég meggyőző repülő madárhoz is.
Ez a kép jól példázza milyen "jó" fényben kellet az AF-nek találnia.

(#26639) b.vr válasza madgie (#26629) üzenetére


b.vr
őstag

offfoff: na megnéztem, de ezt gyermek nélkül is csak két részletben sikerült :D
Mondjuk fáradt is voltam, tegnap kezdtem projektleadás után, de csak ma fejeztem be. Qrva hosszú, 2 és fél óra, és bár időnként azért persze van benne pörgős akció is, de egyébként meg rengeteg az abszolut üresjárat (magánéleti némafilmként hogy zsarunak/gengszernek lenni mennyire hálátlan hatással van a magánéletre) meg ilyesmi,e gy órát simán kivághattak volna belőle. Jogosak voltak a kritikák (sixx-ére emlékeztem), tényleg tele van nyúlással a Heat-ből (Szemtől szemben, a De Niro - Al Pacino klasszikus), csak ugye anno ráadásul moziban láttam és minden percét élveztem (pedig az majdnem 3 óra)
Viszont mind a második felében kiderül, ez valójában egy heist film, szóval... na de nem akarok spoilerezni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#26640) gorgo


gorgo
őstag

affene rossz topik :U

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26641) total90 válasza #16820480 (#26618) üzenetére


total90
veterán

Bemutató a "fotókínán", de a start november közepére várható.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26642) #16820480 válasza total90 (#26641) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#26643) madgie válasza #16820480 (#26642) üzenetére


madgie
titán

Kínában gyártják, onnan minimum egy hónap a posta :DDD

(#26644) faki_


faki_
senior tag

X-E1 + 60/2.4 páros makró módban, AF-S-et használva nagyon közeli témáknál sokszor nem talál fókuszt még kontrasztosabb témán sem. Ugyanabban a helyzetben manuál fókuszra állítva, a hátsó gombbal fókuszálva, ha lassan is, de betalál, néha meglepően apró témáknál is pontosan. Ez mitől van? Van valami technikai háttere vagy egyszerűen ilyen a lelkivilága? Lehet, hogy eddig is így volt, csak nem vettem észre, mert szinte mindig a hátsó gombot használom.

(#26645) Zilko87


Zilko87
tag

X-H1+Laowa 9mm :Y
[link]

(#26646) MrChris válasza Zilko87 (#26645) üzenetére


MrChris
nagyúr

Látványos az uwa képe. Kicsit olyan fílingje van mint egy fps játéknak. Ezt a stabit nem ismertem, tök jó, hogy szabadon hagyja a hátsó kijelzőt.

(#26647) Fandango válasza Zilko87 (#26645) üzenetére


Fandango
veterán

Olyan mintha valami játék techdemója lenne, brutál jó! :Y

[ Szerkesztve ]

(#26648) madgie


madgie
titán

Akkor hozok én is X-T2 + 10-24 + Moza AirCross videócskát.
Van benne persze más is, 35/1.4, 56/1.2 meg a drón persze nem Fuji :D

[ Szerkesztve ]

(#26649) #16820480 válasza madgie (#26648) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nagyon állatul sikerült, amikor átdobtad a ház felett a T2-t, jó a vágás is, hogy nem látszik ki kapta el :K

(#26650) taranis válasza Zilko87 (#26645) üzenetére


taranis
addikt

Hát ennek nagyon bejön a képe, tényleg kicsit fps-es már :)

madgie: nagyon fasza a videó, szép munka :) Remélem a drónra kikérted az engedélyt!! :)

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.