Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) szilu7 válasza Mirman (#26950) üzenetére


szilu7
senior tag

Árakat nem néztem, de ha már Fuji, akkor X-Trans legyen az első. Szóval T10 vagy T20, ha belefér. Az obi kiváló választás.
Ha meg a távmérős kialakítás jön be, akkor az E2-vel sem lősz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#26952) DonRazzino válasza Mirman (#26950) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Válassz forma alapján: X-E3 vagy X-T20! Ezeknél régebbit már ne, hacsak nem sóvárgással akarod kezdeni a fujis pályafutásodat. Nem tudom mennyivel drágábbak a T100-nál...

(#26953) szilu7 válasza DonRazzino (#26952) üzenetére


szilu7
senior tag

Szerintem az előző generációval is bőven lehet együttélni, nem kell szegény öregeket leírni. :) Nyilván kérdés, hogy ki miről vált, de azért még elég sok géppel felveszik a versenyt.

(#26954) Mercutio_ válasza DonRazzino (#26942) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hatalmas arc ez a macsek! :DD

X-T100 tulaj továbbra sincs köztünk? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26955) Parci válasza DonRazzino (#26952) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én azért vettem öregecskedő x-t1-et (igaz, nem ma), mert az a kereső mindennél többet ért. a gép tudását úgy sem használom ki igazán, belefér a szenzorbeli hátrány, gyengébb af, de az nem mindegy, hogy mibe nézek, mit fogok a kezemben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26956) pethob válasza Mirman (#26950) üzenetére


pethob
aktív tag

Szerintem nyugodtan belevághatsz, bár a T2, T20 ára le fog jönni, a T3-al, szóval, ha csak ár miatt választottad az X-T100-at, akkor itt a lehetőség nagyobb vázat venni...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#26957) MrChris


MrChris
nagyúr

XE1-el akartam AE lockot, de nem engedi, semmit se csinál. Leírás szerint manuál fókusz esetén nem müxik, ez tényleg így van, semmilyen módon nem lehet rábírni?

(#26958) #16820480 válasza MrChris (#26957) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg nem manuális fókusz módban, hanem manuális módban (amikor záridőt, blendét és ISO-t is beállítasz), akkor nem működik. Illetve én egyszer így jártam, hogy nem csinált semmit, és utána vettem észre, hogy záridőt is fixre állítottam, és úgy felejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#26959) faki_ válasza MrChris (#26957) üzenetére


faki_
senior tag

Valószínűleg azért van így megcsinálva, mert ilyenkor arra a gombra van autófókusz natív objektíveknél.

(#26960) MrChris válasza #16820480 (#26958) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nincs hozz AF obim, csak adapterezett. 'A' üzemmódban van, AE-Lbe/ki kapcsoló üzemmódban és csak AE rögzítés. De bármelyikre állítom nem csinál semmit és nem is jelenik meg semmi infó. Leírásban:
"A kiválasztott opciótól függetlenül az AE-L/AF-L gomb nem használható az expozíció rögzítésére manuális élességállítás módban (P 42)."

(#26961) Mirman


Mirman
őstag

Köszi mindenkinek , úgyis karácsony körül lesz aktuális a cucc úgyhogy majd akkor meglátom hogy becsúszik e az X-T20 az X-T100 közelébe (vagy ha úgy jön kia lépés akkor atájt már megvárom az X-T30-at , úgyis január körül jöhet valószínűleg már).

Vannak amúgy olyan Fuji obik amik mindeképpen kerülendőek vagy pedig olyanok amik mindeképp a kötelező kategóriába esnek ? :)

(#26962) DonRazzino válasza Mirman (#26961) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mindannyian tudjuk, hogy a srácoknak igaza van, ugyanis nekem is van X-M1 vázam is (értéke 100 EUR), amivel ugyanazt a frankó képet meg lehet lőni, mint egy X-H1-el, de én azért kitartok a véleményem mellett. Ha megteheted, akkor miért ne a jelenlegi tech-et vennéd meg magadnak?
Obikkal kapcsolatban. Van amire azt mondják, hogy gyengébb darab (XF18, első generációs 16-50 kit) de én tapasztalatból mondom neked, hogy nem igazán van olyan Fujinon amivel igazán mellé tudnál nyúlni. Ha majd aktuális lesz, akkor majd írd meg nekünk, hogy milyen gyutávokban gondolkozol és segítünk. Nekem, ha egy zoom-om lehetne csak, akkor a XF16-55F2.8-at tartanám meg, ha csak egy fixem akkor az XF35 F1.4-et.

(#26963) centrino válasza DonRazzino (#26962) üzenetére


centrino
aktív tag

EVF méreten is nagyon sok múlik, mindenképp egy kipróbálást ajánlanék vétel előtt.
Csatlakozom én is: ha egy fix maradhatna, akkor 35/1.4, ha egy zoom, akkor 16-55, ha egy fix ÉS egy zoom, akkor egyértelműen 35/1.4 és 50-140.
Jönnek lassan az első valós tapasztalatok az XT3-al és eddig bíztató nagyon: 23/1.4, 35/1.4 és 56/1.2 elmondások alapján drasztikusan gyorsabb lett, egyből ráállnak a fókuszpontra, a korábbi "huntolás" (oda-vissza állítja a fókuszt) gyakorlatilag megszűnt.

(#26964) #16820480


#16820480
törölt tag

Ha valakit érdekel, akkor még 4 napig él a Peak Design 45L Travel bag kickstarter kampánya, itt jóval olcsóbban lehet megvenni, mint később majd (akár az ilyen eglobal jellegű helyekről).
Illetve ha valaki nem akar utazótáskát, hanem csak a kisebb cuccokra fájna a foga, akkor több dolog elég jó áron van most a kampányban, ezekhez az "a'lá carte" pledge kell, és akkora összeget megadni, ami fedezi az adott terméket:
5L Sling: $85
Tech Pouch: $48
Wash Pouch: $48
Packing Cubes: Small $24, Medium $32
Camera Cubes: Small $40, Medium $56, Large: $72,
Shoe Pouch $20
Rain Fly $24.

Az 5L Sling például nagyon jó áron van, és fontos megjegyezni, hogy UK raktárról küldik, így ezekre nem jön már vám és áfa.

(#26965) Janaboy


Janaboy
veterán

Szenzor pumpara van vmi ajánlott olcsó darab?

Janaboy

(#26966) madgie


madgie
titán

A hónap híre :)

Szerk: már ha igaz :D

[ Szerkesztve ]

(#26967) #16820480 válasza madgie (#26966) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt már korábban is rebesgették, nem? Vagy az a Panasonic organikus érzékelő volt? De gondolom ez nem a mostani generációban debütál, hanem majd jövőre.

(#26968) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Sziasztok!
Van annak valamilyen oka, hogy 50mm f2-es optikát nem találni a használt eladók között?
Annyira rossz, hogy nem veszi senki, ezért nincs is mit eladni, vagy annyira jó, még az 56-os tól is, hogy nem adja el senki?

(#26969) dqdb válasza mokasirs (#26968) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meglehetősen újnak nevezhető még ahhoz, hogy tömegesen forduljon elő a használt piacon.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26970) Muerte68 válasza mokasirs (#26968) üzenetére


Muerte68
addikt

Most raktak fel egyet a fb- csoportban.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#26971) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Azt megtudja nekem valaki mondani, hogy optikailag,rajzokatra vsn calami külömbség a 35mm f2 és az 50mm f2 között?
Vagy teljesen ugyan az a két optika csak az átfogásuk különbözik?

(#26972) Matska válasza mokasirs (#26971) üzenetére


Matska
senior tag

Most tettek fel egyet a Facebook-os Fujifilm adok-veszekre.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#26973) mokasirs válasza Matska (#26972) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Köszönöm, láttam.
Csak azt nem tudom, hogy érdemes e kecserélni rá a 35 f2-m...
Mert ha optikailg, rajzolatra, élességre ugyan olyan az 50-es, mint a 35-ös, akkor számomra nincs értelme a cserének. Viszont ha jobb, akkor igen...😁

(#26974) Matska válasza mokasirs (#26973) üzenetére


Matska
senior tag

Nem kötözködésből, de a látószög az smafu? :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#26975) mokasirs válasza mokasirs (#26973) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Ebben az esetben igen...😁😁

(#26976) gorgo válasza mokasirs (#26975) üzenetére


gorgo
őstag

Viszlát!
Vedd meg, próbáld ki, vagy ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. Elvégre is mindegy!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26977) mokasirs válasza gorgo (#26976) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Te egy igazán segítőkész ember vagy....!
Köszönöm a hozzászólásod, amire nem sajnáltad az időt és az energiát!
Igazán hasznos volt, rengeteg hasznos információ volt benne..

(#26978) madgie válasza mokasirs (#26977) üzenetére


madgie
titán

Nincs értelmes válaszadási lehetőség az eredetileg feltett kérdésedre...

(#26979) DonRazzino válasza #16820480 (#26967) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mi az, hogy rebesgették? Te is tudod, ahogy én is, hogy A Kopasz ( :U :R ) már fél éve megmondta. Csak madgie nem hallgatja, ezért lemarad. :P

@mokasirs: majd sheratan megcáfol vagy megerősít, de szerintem nincs jobb rajza az 50-esnek a 35-ösnél. Nem fogom leírni, hogy jobb a 35, de látványosan nem jobb az 50-es az tutti. Igaz eddig csak egy példány járt nálam, de most fontolgatom, hogy 100-ért elvigyem ami fenn van, csak a héten már jött egy 23 :D most nincs keret.

(#26980) #16820480 válasza DonRazzino (#26979) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, hát fél éve még 28mpx-nek mondta a T3 érzékelőjét a hüvelykujj :D Az sem jött be igazából, hiába hardcore empirical fact (TM) :))

Amúgy én sem értem a kérdést. Mindkét obinak éles, általatok szeretett karaktertől mentesebb képe van. Ha az a lényeg, hogy bokeh, akkor az 50 csak jobb lesz, mert 50mm-en az f2 jobban mos, mint 35mm-en, de teljesen más a látószög is igazából.

(#26981) Mercutio_


Mercutio_
félisten

27/2.8-as obi 142€ eglobalon

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26982) faki_ válasza Mercutio_ (#26981) üzenetére


faki_
senior tag

:Y
X-T100 + 15-45 - 442€
10-24 - 686€

(#26983) Mercutio_ válasza faki_ (#26982) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hinnye, azt az x-T100-at a 15-45-tel még talán be is vállalnál, mennyi a nyomkövetős-biztosítás felára?
(És ha 27/2.8-cal együtt rendelem a kettőre együtt vonatkozik?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26984) faki_ válasza Mercutio_ (#26983) üzenetére


faki_
senior tag

Nem vagyok jártas a rendelésben és úgy látom, a sötét szürke még olcsóbb kiárusítás nélkül is (434€), le vagyok maradva ezekről az árakról... :B

(#26985) Matska válasza Mercutio_ (#26983) üzenetére


Matska
senior tag

5-10 euró és a teljes pakkra vonatkozik.

Szeretem ezeket a szeptemberi akciókat, ilyenkor sosincs ilyesmire pénzem, persze ha októberben lenne... Ez a 2. ilyen év :D

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#26986) #16820480 válasza Mercutio_ (#26983) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem a teljes rendelési összeg 2%-a szokott lenni talán, és ha együtt rendeled őket, akkor nyilván az egész csomagra vonatkozik.

(#26987) gorgo válasza Mercutio_ (#26983) üzenetére


gorgo
őstag

Ezaz végre merci fujis lesz!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26988) Gercsa válasza faki_ (#26984) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ez így lassan az új Oly M10 lesz.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#26989) KuZo válasza Mercutio_ (#26981) üzenetére


KuZo
tag

Köszi! Vettem egyet, ennyiért ajándék...persze kérdés, hogy elküldik-e mert a múltkor nem sikerült. Kíváncsi leszek.

(#26990) tacto válasza Mercutio_ (#26981) üzenetére


tacto
aktív tag

Orias koszonet, nekem epp 131 EUR volt, mikor raneztem, mar uton is, remelem, tenyleg megerkezik.

(#26991) madgie válasza gorgo (#26987) üzenetére


madgie
titán

Ezúttal hény hétig? ;]

(#26992) taranis


taranis
addikt

Itt egy X-T3 fókusz teszt, a fényerős régi obikkal, X-T2-vel összehasonlítva: [link]
Magabiztosabb az X-T3, bár CAF alatt a közeli és távoli dolgok közötti folyamatos átmenet még mindig nem megy neki úgy, mint a Sonynak vagy a Canonnak.

colorizer.net

(#26993) #16820480 válasza taranis (#26992) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az igazi férfiak nem használnak CAF-et :)

(#26994) taranis válasza #16820480 (#26993) üzenetére


taranis
addikt

Így van, én a linket nektek szántam :D

colorizer.net

(#26995) Mercutio_ válasza tacto (#26990) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem viszont ma már 193-at ír, így már megint nem leszek Fujis :O

gorgo: HA lett volna még azon az áron 27-es és HA lett volna aki megrendeli (utalnám az árat ft-ban, ofc), akkor lett volna értelme a dolognak, de 193€-ért már nem olyan vonzó a 27-es _nekem_, anélkül pedig nincs értelme az X-T100-at megvenni, mert az m4/3-on leggyakoribb egyik fixem a 20/1.7 :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26996) #16820480 válasza taranis (#26994) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem elég a SAF :P

(#26997) KuZo


KuZo
tag

Írtam a múltkor, hogy a zasszony T10-ét ellopták. Most az van, hogy a 20. házassági évfordulónkra külföldre vinném (ez titok, remélem nem talál ide :) ) és valahogy bérelni/kölcsönözni szeretnék egy T10 szerű vázat (majd adok neki egy fix obit a 16-50 helyett) egy hétre, október 15-21 között. Tudtok esetleg valakit? Természetesen letenném az árát biztosítéknak, de most az utazásra elment a pénz (nem is beszélve a olcsó XF27-ről), így nem vennék ha nem szükséges...
Hátha....köszönöm!

(#26998) rob01


rob01
tag

X-T3 stúdió teszt, nem látok eltérést az X-T2 képest, sőt mintha még zajosabb lenne...

https://www.dpreview.com/articles/2055051743/fujifilm-x-t3-added-to-studio-test-scene-comparison

de azért, remélem lenyomja a T2 árát októbere :)

(#26999) madgie válasza rob01 (#26998) üzenetére


madgie
titán

Pár hónapja az Adobe módosította az alapélesítést, 25-ről megemelték 40-re. Persze a dpreview nem figyelt erre...

Egyébkent több részlet van a T3 képében és kevésbé sz@rja össze magát műfényben, nem száll el úgy a kék csatorna, mint az elődnél.

Ja és a T2 képet amúgy alálőtték, ha letöltitek nagyban, látszik. A H1 mondjuk közelebb van expozíció pontosságban a T3-hoz.

(#27000) beginnerguy


beginnerguy
tag

Sziasztok!

Régóta gondolkoztam, hogy kipróbálom a Fujit is. Most Sony A7 (mk1) van főleg 55/1.8-cal meg 35 mm manuállal. Előtte volt még pár gépem, az alapokkal nem most kezdek ismerkedni, de nem is vagyok azon a szinten, hogy ebből éljek, és nem is ebből fogok valószínűleg. Az 55 mm nem a kedvenc látószögem, így másfél év után kezd ráállni a szemem és az agyam is, de mégsem az igazi, a 35 mm-t jobban szeretem, viszont elég hangos a vázban a zár, ami nem előny, tekintve, hogy főleg utazáskor fotózom (ha nem is hardcore) street jellegű képeket. Emiatt hiába vennék egy 35/2.8 Samyt. Másrészt a 35/2 vagy 1.8 jobb lenne esetleges mindenes obinak. Ritkán fotózok ismerősöknek vagy szokásos családi képeket is. Kifejezetten portré obim (ekv. 85 mm) sosem volt, de szeretném kipróbálni. Erre a célra egyértelműen az 56/1.2 lenne a jelölt. Emellett az ekv. 35 mm (23/f2) vagy ~40mm (27/2.8) lenne az ideális mászkálósnak, utazni egy obival szoktam (nagyon ritkán viszek kettőt). A 27 eléggé pancake és nagyon tetszik, viszont ha jól néztem nincs rajta rekeszállító gyűrű és sávozás zóna fókuszhoz. A 23-as meg sokkal hosszabb, és kifejezetten az a célom, hogy kb x100 stílusa legyen... Lehet túl sokat akarok és ez nem fog menni :) Szóval az ekv. 35 és 85 mm az, amivel boldog lennék, de ha csak egy maradhat, akkor az előbbi, és akkor már x100. Elgondolkodtam a 35/1.4-en is portréra, nem is nagy és fényerős is, szép karakteres képe van, és meglepően jól van árazva (szerintem), de a látószög...

Viszont a vázzal meg vagyok lőve. Olyat szeretnék, ami:
- kicsi (bár ahogy látom egyik sem túl nagy ami szóba jöhet)
- van némi/bármilyen fogása (nekem az A7 kifejezetten kényelmes, jobban tetszik, mint az oly e-m1)
- valamennyivel jobb a fókuszrendszere mint az A7-nek (nem baj, ha nem sokkal vagy ugyanolyan, csak rosszabb ne legyen)
- legyen benne silent/halk shutter
- jó lenne az (ilyen típusú, az első pár másodpercben OVF felirattal) OVF is. Ehhez két kérdés: OVF-re a legtöbb váznál lehet váltani vagy csak a rangefinder típusúaknál? Másik: a hybrid és a sima OVF között nem teljesen értem a különbséget youtube-os videók alapján. A hybridnél tudtommal az optikai kereső képére rá van vetítve plusz infó, nem? A linkelt YT videóban viszont sima OVF-ként hivatkoznak rá. Most akkor melyik melyik? :)
- Eye AF plusz lenne, de ha jól tudom ez csak az új gépekben van, viszont Face detection régebbiekben is.

Az is eszembe jutott, hogy inkább hagyom az egész portrés részt és veszek egy x100-at vagy x100t-t és boldog leszek, elvégre azzal is lehet portrézni, csak nem a klasszikus háttérelmosós értelemben :) Van egy Ricoh GR digital mark III-am (a régi fajta pöttöm szenzorral), kár, hogy ekv. 28 mm, pedig imádom, annyira kicsi és simán vállalható képeket csinálni vele, nah meg senki nem vesz komolyan, ha fényképezem :)

A büdzsém az egész műveletre kb 400K HUF, A7 + 55/1.8 ennyiért megy el kb + rááldozok egy keveset. Ebbe kéne beleférjen a váz + 35/40mm + 56/1.2 (esetleg 35/1.4) Minden használtan jönne (esetleg eglobalcenter vagy infi store). Gondolkodtam az x-t2-n is, de egyszerűen nem szeretnék a vázra ennyit kiadni, mert akkor x-t2 + 35 mm-em lenne, ennyi erővel vehetek x100-at is. Szóval még bennem sem érlelődött meg, melyik út legyen, de hátha valakinek van valami olyan gondolata, ami engem is átbillent egyik irányba. Persze, dönteni nekem kell, és én is fogok :)

X-pro1, x-t10 vagy x-t1 esetleg szóba jöhet vagy minden nagyon kompromisszumos? Van, amit kihagytam? X-t20 is drágácskának tűnik és nem tűnik túl extrának, x-pro2 és x-t2 meg kicsit out of budget.

Előre is köszi mindenkinek a hozzószólást/segítséget, nah meg, hogy végigolvasta ezt a wall of textet! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.