Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) taranis válasza Neon (#27199) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, jó tudni!

colorizer.net

(#27202) Sadam6


Sadam6
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy x-t2 őt és ahogy akksi, objektív nélkül felfelé majd lefelé forgatom mintha megmozdulna benne valami. Tapasztalt valaki már hasonlót? Aggódjak vagy sajátossága a gépnek?

Köszi a segítséget!

(#27203) Neon válasza taranis (#27201) üzenetére


Neon
csendes tag

Igazán nincs mit. De hétfőn felhívom őket újra, az a biztos. Addig már kibírom, hogy ne rendeljem meg.
Viszont feljebb kérdeztem, hogy ez már jó vétel vajon? Vagy esetleg itt is lesz egy markolatos kit, mint a H1 esetében. Mert a H1 markolattal igen kedvező áron van.

(#27204) taranis válasza Neon (#27203) üzenetére


taranis
addikt

Gondolom előbb utóbb lesz markolatos kit is, de a markolat egyelőre még elég kevés helyen van. Azt leszámítva meg nettó alatti áron adják, szóval jó vétel, én olcsóbbat még nem láttam.

colorizer.net

(#27205) #16820480 válasza Neon (#27199) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor ezek szerint csak a savanyú szőlőt evők keltik a hangulatot a FB csoportban, akik ezek miatt a boltok miatt nem tudják eladni drágán a használt cuccaikat.

(#27206) Neon válasza #16820480 (#27205) üzenetére


Neon
csendes tag

Hát az okát nem tudom, de az biztos, hogy én felhívtam őket körülbelül fél évvel ezelőtt,
és akkor ezt a tájékoztatást kaptam tőlük. De most ahogy ígértem is, írtam nekik egy hivatalos megkeresést ezzel kapcsolatban. Ahogy választ kapok rá, felteszem ide is természetesen.

(#27207) taranis válasza Neon (#27206) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, engem érdekelne erősen, igaz van az Amazonnál élő rendelésem, de mivel ott nincs készleten, lehet, hogy lemondom, ha úgy alakul.

colorizer.net

(#27208) taranis


taranis
addikt

A 220volt meg vicc, van egy dedikált oldaluk az X-T3-as kitekhez, oda van írva, hogy bizonyos obik pluszban vásárlása esetén 66e kedvezmény jár. Hát, bárhogy pakolja az ember a kosárba, kedvezmény nincs. Felhívtam őket, végignyomogatták, hát ez tényleg nem működik. Sajnos nem tudják megmondani, hogy mit csináljak, ha online akarom rendelni. Azt mondták írjak egy emailt nekik. Mondom 4 nappal ezelőtt már megtörtént. Utánanéztek, aznap továbbítva lett az illetékes kollegának, nem tudják, miért nem válaszolt. Azt tanácsolták, hogy írjak még egy emailt, hátha akkor már válaszol. Most komolyan? :D

colorizer.net

(#27209) Gondwana válasza taranis (#27208) üzenetére


Gondwana
addikt

Úgy írd meg, hogy jelentkezel a munkahelyére, mert a kérdésedre nem kaptál választ, de valószínűleg más se, és te szívesen válaszolsz majd helyette, és figyeld a reakciókat.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27210) b.vr válasza #16820480 (#27205) üzenetére


b.vr
őstag

Ez is lehet, de az is lehet hogy ők egyszerűen csak rosszul tudják mert a máshol más gyártókról olvasottakból indulnak ki. Más gyártóknál, akik régiókban értékesítnekek, a honlapon is le van írva (Canonnál, Nikonnál, Sonynál, Olynál olvastam is amikor ennek utánanéztem mert téma volt) hogy szürkeimportos gépekre (amiket tehát nem hivatalosan hoznak be értékesítésre egy másik régióból - jellemzően ezt csinálják ezek az ominózus webshopok is) ott nem lesz gyári garancia (meg akciós pénzvisszatérítés, stb)
Neon fentebb azt írta a Fujinál világgarancia van, így ezek szerint bárhonnan is van a származási hely érvényesíteni lehet a gyári garanciát.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#27211) #16820480 válasza b.vr (#27210) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet rosszul tudni, de pont mostanában volt, hogy valaki az itthoni képviselet szavára hivatkozott, miszerint nem érvényes a világgarancia. Amúgy világgarancia évek óta (talán a kezdetek óta) van a Fuji termékekre. Elvileg ha van dobozos Fuji cuccod, akkor a mellékelt garancialevélen ez le is van írva.
Ettől még lehet, hogy változott a policy, ez majd kiderül, ha válaszolnak a topiktárs megkeresésére.

(#27212) total90 válasza #16820480 (#27211) üzenetére


total90
veterán

Én UK-ból vettem a 10-24-et és itt DE-be garanciáztattam. Az itteni illetékesek azt mondták, hogy ha eredeti a csomag , minden tartozékával és gari papírral, akkor nincs gond a garival.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27213) madgie válasza #16820480 (#27211) üzenetére


madgie
titán

Lehet “A” hét, “B” hét van, mint a fodrásznál :D

[ Szerkesztve ]

(#27214) b.vr válasza total90 (#27212) üzenetére


b.vr
őstag

Itt más a (potenciális) kérdés mint hogy egyszerűen csak egy másik országban vetted. EU-n belül (UK még az :) ) ha hivatalos importból származik a gép/obi, akkor sehol sem merül fel probléma.
Viszont itt most konkrétan az e-infinity volt a kérdés, ez pedig szürkeimportot árul. Erre írtam hogy sok más gyártó egyértelműen állást foglal a szürkeimport ellen és arra nem ad garanciát.
Viszont ahogy Neon írja, a Fuji kvázi kivétel, ő nem régiózik hanem világgaranciát ad és így azt az itt vett cuccokra is adja.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#27215) pethob


pethob
aktív tag

A e-infi-n vett X100F annó 1.5 nap működés után elhalványult. Szombat volt. Írtam nekik, hétfőn visszavitte a DHL, szerdán visszatérítették a pénzt (én kértem) a DHL díjával együtt. Én se bíztam bennük annyira elsőre, hogy cserét kérjek, aztán 2 hét után megvettem ugyanott. Teljesen korrekt garancia ügyintézés van, szóval pont mindegy, mit gondol a Fotóparadicsom...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27216) taranis válasza pethob (#27215) üzenetére


taranis
addikt

Van egy mondat ami érdekes, kiemeltem:
Within the warranty period of 12 months, customers will need to bear the postage for returning the product back to us and we will cover the costs for shipping the product back to you after service. Repair normally takes about 3 to 8 weeks depending on the issues and we will be keeping you informed during the process. In case the repair requires a part that needs to be specially ordered from the manufacturer, additional costs may incur and we will let you know as soon as possible.
Ez vajon mit jelent?

colorizer.net

(#27217) p_adam válasza taranis (#27216) üzenetére


p_adam
addikt

Nyilván csak ők tudják, de én azt gyanítom, hogy nem garanciális javítás történik, aminek költségeit egy külsős cég fizeti ki, amivel a cégnek megállapodása van (úgymond ők a 'garancia'), de korlátlan értékre nem biztos, hogy érvényes.
Nem tudom már, hogy melyik hasonló boltban láttam, hogy azt írták, hogy a javítás költségeit az angliai gyári szerviz állja (mert nekik mindegy honnan származik a termék, csak ugye nem 'ingyenes', mint ami normál esetben történne).
Talán 6 hónap, amíg a PayPal védelem 'aktív', addig ilyen szempontból biztonságban érezném magam, utána már lehet nem.

(#27218) m1st3r válasza Sadam6 (#27202) üzenetére


m1st3r
csendes tag

Szia! Lehet, hogy teljesen téves tipp, de engem (bénaságomból eredően) átvert hasonlóan egy új X-T20. Nem értettem a dolgot, amíg rájöttem, hogy a két oldalán lévő pántokat rögzítő kis háromszög alakú "kulcstartó" (biztos van ezeknek neve) mozog és verődik néha a gép falához, amitől olyan érzésem volt, mintha valami mozogna a gépben (vagy obiban). Hátha nálad is ilyesmi van...

(#27219) Neon


Neon
csendes tag

Megérkezett a válasz a megkeresésre, illetve telefonon is beszéltem a szerviz vezetővel. Megpróbálom egyszerűen leírni. A Fujira világ garancia vonatkozik, ahogy ezt itt többen is jeleztétek. Viszont a hivatalos álláspont szerint, csak abban az esetben érvényesíthető a garancia, ha a készülék rendelkezik European vagy Worldwide Warranty Booklet-tel.
Ennek benne kell lennie a dobozban, amennyiben megfelelő helyről érkezik a termék. Ez esetben viszont ha ez meg van, akkor az E-Infinity-s vagy E-Globalos számla is megfelelő, elfogadják. Tehát ennek a kettőnek kell meglennie:

European vagy Worldwide Warranty Booklet és számla.

Egy E-Infinity-s számlát is mellékeltem, így tévedés kizárva, az is tökéletes.
Idáig a Fotó Paradicsom válasza. Akit érdekel privátban elküldöm, nem tudtam eldönteni kirakható e ide.

A kérdés csak az innentől kezdve, hogy a két webáruház ad e ilyet a dobozban. Mindjárt fogok írni egy e-mailt E-Infinity-nek, amiben megkérdezem ezt. Adjanak egy választ ők is, így azt gondolom tisztán fogunk látni a garanciával kapcsolatban.
Aztán ma még beszéltem a Fotoplus-nál egy a Fujiért felelős úriemberrel, aki megígérte, hogy ő is utána fog kérdezni ennek a Fuji Magyarországnál. Ha valami újabb információm lesz, jelentkezem.

(#27220) taranis válasza Neon (#27219) üzenetére


taranis
addikt

Na, király, köszi az utánajárást. Akkor már csak a booklet kell.

colorizer.net

(#27221) wms válasza Neon (#27219) üzenetére


wms
senior tag

Köszi, rendes Tőled! :R

(#27222) |AP| válasza Neon (#27219) üzenetére


|AP|
veterán

nem tudom mennyire mérvadó, de a 27/2.8 dobozában, (amit e-infin-ről rendeltem) nem volt Worldwide Warranty Booklet, csak egy users manual meg egy nemzetközi Fuji network lista.
Ugyanakkor a hazai vásárlású 50/f2 dobozában benne van a Warranty booklet is (viszont az meg nem worldwide, hanem europian).

Gyanítom, hogy ha egy esetleges gariztatásnál próbálnám ezt a cetlit a 27-es mellé tenni, akkor S/N alapján kiszúrnák a turpisságot. Ha viszont így van és van egy nyilvántartás serial alapján, akkor meg semmi értelme a fecniknek :)

Lényeg a lényeg e-infines obinál nem volt ilyen cetli, a vázakkal/kitekkel nem tudom mi a helyzet.

(#27223) Neon válasza |AP| (#27222) üzenetére


Neon
csendes tag

" Ugyanakkor a hazai vásárlású 50/f2 dobozában benne van a Warranty booklet is (viszont az meg nem worldwide, hanem europian)."

Vagy ez vagy az.Mindkettő megfelelő, csak legyen :)

(#27224) |AP| válasza Neon (#27223) üzenetére


|AP|
veterán

a hazai vásárlásnál van benne magyar jótállási jegy is, azt biztos elfogadják :)

Csak azon gondolkodtam, hogy ez a Worldwide Warranty Booklet, ez csak egy fecni, nincs rajta semmi azonosító... mi van akkor, ha valaki ezt csapja hozzá egy e-infin-es számlához?

(#27225) Neon válasza |AP| (#27224) üzenetére


Neon
csendes tag

Nincs rajta semmi azonosító? Kezd érdekes lenni a dolog, egyszerűen nem értem akkor mi ennek a jelentősége. Pár napon belül kapok választ a Fuji Magyarországtól, most már kiváncsi vagyok onnan milyen válasz érkezik.

(#27226) |AP| válasza Neon (#27225) üzenetére


|AP|
veterán

konkrétan így néz ki

(#27227) g_g_g válasza Neon (#27225) üzenetére


g_g_g
őstag

Megnéztem én is.
Eglobal rendelés X-T20 18-55 kit.
E-infinity rendelés 27/2.8

Worldwide Warranty Booklet nincs egyikhez sem.
Csak a használati és a nemzetközi Fuji network lista.

[ Szerkesztve ]

(#27228) taranis válasza g_g_g (#27227) üzenetére


taranis
addikt

Pff, akkor részemről marad a szokványos út.

colorizer.net

(#27229) Neon


Neon
csendes tag

Én azért megvárom mindkét választ. Fuji Magyarország és az E-Infinity válaszát is. Most már csak azért is :) :)

(#27230) Zilko87


Zilko87
tag

Patika X-T20 as váz, Fotoplus-os vásárlás még márciusig garis. Mi lenne a reális eladási ára?

(#27231) #16820480 válasza |AP| (#27226) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyenem volt még a 18/2 mellett (Angliából rendeltem ebay-en egy magánszemélytől), azon sem volt semmi azonosító, csak egy általános információ, hogy regisztráld a weblapon a terméket sorozatszám alapján.

(#27232) b.vr válasza Neon (#27219) üzenetére


b.vr
őstag

"A Fujira világ garancia vonatkozik, ahogy ezt itt többen is jeleztétek."

Mondjuk ez így saját farkába harapó kígyó lesz merthogy én a te hsz-ed alapján mondtam :) Te jelezted ezt a 27199-es hsz-ben hogy fölhívtad őket, megkérdezted, és ez volt a válasz. Hogy European vagy Worldwide Warranty Booklet kellene, azt akkor nem írtad, ez friss info. És most akkor már ketten írták hogy az e-infinity/eglobal ilyen nem ad. Szóval most azért akkor úgy néz ki hogy a Fuji sem kivétel és nem fogja gariztatni aszürkeimportos cuccot, ahogy a többi gyártó sem.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#27233) pethob válasza taranis (#27216) üzenetére


pethob
aktív tag

Nemtom. Javítási ügyem nem volt. Azt el tudom képzelni, hogy ha kell valami alkatrész Ázsiából, akkor felajánlják, hogy vagy vársz míg normál ügymenettel megjön, vagy kifizeted a gyorspostát, és akkor pár nap alatt ott van. (Máshol már jártam így.)

De a lényeg, hogy ott is gariztathatod a cuccot, ahol vetted. A hibás váz visszatérítése nekem egy fillérbe se került, éa az e-infin részéről tök korrekt és udvarias ügymenet mellett zajlott. Bevizsgálták amit visszaküldtem, erről is tájékoztattak, szóval van szervíz. És mivel tényleg hibás volt, megkérdezték mennyi volt a DHL visszafele, és utalták azt is. (Ha csak elálltam volna a vásárlástól mert meggondoltam magam, akkor ez nem járt volna.)

Szóval én nem lovagolnék azon, hogy van-e itthon világgarancia, az e-infin évek óta elég stabilan működik.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27234) taranis válasza pethob (#27233) üzenetére


taranis
addikt

Csak közben meg annyit variáltam, hogy már mégsem kellene a 18-55, és nincs náluk sima verzió.

colorizer.net

(#27235) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Egy X-T20 amatör sportfotozásra (kézilabda, futsal, nagypályás foci) mennyire alkalmas/ajánlott váz?

(#27236) Matska válasza Zilko87 (#27230) üzenetére


Matska
senior tag

Szerintem 170 körül. Milyen színű amúgy?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27237) Clemi válasza bignor (#27235) üzenetére


Clemi
veterán

A kis puffer miatt szvsz sportra egyáltalán nem, kivétel ha nem akarsz sorozatokat lőni, márpedig sportot szerintem csak sorozattal érdemes, vagy brutál reflexednek kell lenni.

(#27238) Matska válasza Clemi (#27237) üzenetére


Matska
senior tag

DonRazzio a T10-et használta 50-140-el terepfutók fotózására, szóval valamennyire jó lehet.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27239) dqdb válasza Matska (#27238) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, de nála a mozgás pontos íve és a követés eléggé jól előre tervezhető.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27240) kiskami válasza pethob (#27233) üzenetére


kiskami
tag

Az e-infin egyértelműen leírja a honlapján, hogy bármilyen probléma esetén neki kell visszaküldeni és 1 év az Ő garija a készülékre. Hogy ehhez képest mit lehet keresztülszuszakolni a hazai szervizeken... az egy másik történet.
Szerintem az itthoni szerviznek simán joga visszautasítani a garanciális javítást, mert nem veled áll jogi viszonyban a garit illetően. Mondjuk sok itt a kérdés, meg nem is vagyok jogász, úgyhogy ez az egész lehet hülyeség is. :D

(#27241) zso79


zso79
őstag

Melyikkel jobb amúgy a tapasztalat? E-infin vagy eglobal?

(#27242) hegyimorc válasza zso79 (#27241) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem csak egy-egy tapasztalatom van, ami nem sok, de az eInfin fotót küldött a csomagolás előtti állapotról és a felcímkézett csomagról is, a tracking valódi volt és a csomag is megjött.

Az eglobal ordas nagy kamu trackinget küldött minden egyes nap, de az bullshitgenerátorral készült, nem volt valódi vagy tíz napont át. Valódivá akkor vált, mikor már a DPD-től jött, azok meg simán elveszítették a csomagot. Biztosítás volt rá, de két hónap eltelt mire visszakaptam a pénzemet. Ez nyilván nem az eglobal sara, de a fake-tracking miatt soha többé nem rendeltem tőlük és nem is fogok.

Szerintem ha nem valami olyasmit akarsz venni, ami épp most jelent meg, akkor sokkal szárazabb-biztonságosabb érzés venni egy még garis használtat amit még ki is próbálhatsz fizetés előtt. És még olcsóbb is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#27243) #16820480 válasza hegyimorc (#27242) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az itthoni használtpiaci árnál nem ritkán olcsóbb az új az e-infin vagy eglobal. Azért az sem mindegy, hogy mások már összefogdosták előtted vagy sem.

(#27244) hegyimorc válasza #16820480 (#27243) üzenetére


hegyimorc
senior tag

X-E3-t vettem sokkal olcsóbban itthon. Akitől vettem még obit sem tett rá, mert nem volt neki. Én bontottam ki.

Szerintem aki 2 hónapig fut a pénze után azt már nem annyira zavarná egy ilyen agyonhasznált, összefogdosott gép :D

Felnőtt ember legyen már képes egyedül eldönteni, hogy neki mi mennyire fontos!

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#27245) zso79 válasza hegyimorc (#27242) üzenetére


zso79
őstag

Igen, egyetértünk, de konkrétan nincs használt itthoni X-T20, nemhogy garis, de gari nélküli se...

(#27246) hegyimorc válasza zso79 (#27245) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Többet is láttam a napokban (bár nyilván nem tudom, hogy 1 órával ezelőtt is megvolt-e)

De X-T20-t biztosan itthon vadásznék

Facebook, most nézem:

"17 órája
Fujifilm X-T20 (ezüst), 1 éve garanciával, makulátlan állapotban"

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#27247) #16820480 válasza hegyimorc (#27244) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem inkább az nem éri meg, hogy mondjuk egy 16-55 280e itthon használtan, eglobalon 240e újonnan. 27/2.8 itthon 75e körül megy, kint 50-60 ezer újonnan. Egy barátomnak néztünk Pro2-t egy éve, itthon bőven 400e felett voltak használtan, kint 365e újonnan.
Ki lehet időnként fogni egy-két olcsó cuccot, de a legtöbb nem az. A 16-50 és 18-55-ök szoktak reális árban menni, meg a nagyon régi vázak.

Volt egyszer refundos gondom (mondjuk nem innen rendelve). Nem jött meg a csomag. Kértem az eladót nézzen utána, küldtek egy rossz tracking számot. Kértem újra, nem válaszoltak. Bedobtam PayPal-hoz a témát, 5 napot vártak, hogy legyen ideje reagálni az eladónak, nem történt meg, azonnal kaptam is vissza a pénzt.

(#27248) Matska válasza zso79 (#27245) üzenetére


Matska
senior tag

Van vagy 3 darab 165-től 180-ig, fekete is, ezüst is, garival is, anélkül is. Jófogáson, fb-n, indexen, prohardveren kell nézelődni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27249) KuZo válasza hegyimorc (#27242) üzenetére


KuZo
tag

Nekem el se küldte az Eglobal az első XF27 rendelésem, inkább visszaküldték a pénzt. Most másodszorra azonban az XF27 megjött valódi DPD tracking infóval 47e pénzért. Ez az itthoni 140-150e-s árakhoz képest egy vicc, de még a használtakat is agyonveri. Az meg, hogy én bontom ki, original, érintetlen dobozból...priceless. :) Szerintem a külföldi vásárlás főleg PayPal-al fizetve akciós árakon tuti dolog. Futócipőt sem veszek már 5 éve itthon, mert extrém árak vannak..egyszóval én ismét belevágnék simán.

(#27250) zso79 válasza Matska (#27248) üzenetére


zso79
őstag

Abból a 3ból csak egyetlen garis, de azzal meg lenyomtak jópár esküvőt... nincs itthoni semelyik általad említett helyen, követem őket jóideje, indexen június óta 2db hazai volt sajna.

Nem vitát szerettem volna indítani, csak elgondolkodtam, mivel 100e forinttal olcsóbb kintről egy ilyen váz...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.