Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) gorgo válasza taranis (#27750) üzenetére


gorgo
őstag

Én meg nem is értem mi van velem, ez az ősz sok jó, új dolgot hozott, és nyugton vagyok a seggemen. Majd jövőre, mindig mondom. Én meg egy 10-24-en töröm a fejem, tavasszal egy E3 kíséretében. Vagy 9mm legyen inkább? Majd kedves fórumtársaktól kölcsönkérem kiprószálásra. Ja meg egy kicsit a Mitakony 35-ös is elgondolkodtat...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#27752) Fandango


Fandango
veterán

Van a fórumtársak között valaki akinek van tapasztalata az X-T100-al és/vagy az XC 15-45 obival?

(#27753) Gercsa válasza Fandango (#27752) üzenetére


Gercsa
senior tag

15-45 van.

Ha nem lennék belezúgva a 27-esbe, akkor még használnám is 😀

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27754) Fandango


Fandango
veterán

Jó véleménnyel vagy róla?

(#27755) Gercsa válasza Fandango (#27754) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szerintem nincs hibája. Ha nagyon kukkolóra veszi az ember akkor a sarkokban nagylátón van kis tompaság meg vignettálás.

Az én véleményem az, hogy ez egy egyszerű konzumer cucc, senki nem munkára veszi. A lényege szerintem, hogy a kisebb fuji vázakkal a hétköznapi user valós gyakorlati érzetben, és pakolhatóságban alá tudjon menni egy dimenzióval az újabb mini dslr váz kitek méreteinek mint a D3400 az összecsukható 18-55-el.

Erre baba, és ezt szerintem kompromisszum mentesen tudja, ha nem kell az 50-55mm vége és nem zavar a motoros zoom.

Egyébként éles, jó a stabilizátora, és a 15mm jól tud jönni.

Viszont emlékeim szerint egy tesztben kiemelték hogy pont a T100-on valamiért több CA-t produkált, de nem értettem hogy miért.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27756) Fandango válasza Gercsa (#27755) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi szépen! :R

(#27757) beginnerguy


beginnerguy
tag

Sziasztok!

Valakinek van a fórumtársak közül Budapesten Peak Design Capture v3 (akár klón, akár eredeti, de a v2 nem játszik, csak a v3)? Esetleg Micro Plate-tel az eredeti plate helyett? Kipróbálnám x100f-fel + hátizsákkal, mert a Spider Holster Black Widow + backpack adapterem sajnos nem kompatibilis a félbőrtokkal, anélkül meg nem túl kényelmes számomra a fogása :( Az időért és segítségért cserébe fel tudok ajánlani sört/csokit/sok köszönömöt :)

[ Szerkesztve ]

(#27758) szilu7 válasza Gercsa (#27755) üzenetére


szilu7
senior tag

+1
Hasonló az én véleményem is.
Tájképelni nagylátón nem az igazi. Városi turistáskodásra viszont nagyon király. E3-mal dzsekizsebben elfér. 15mm jól jön.
Itt van néhány turistás OOC JPEG és Raw E3-mal.
https://drive.google.com/folderview?id=152dhn8ubSCf7kbNioZonSOdF2LAh9v8R

[ Szerkesztve ]

(#27759) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, mi lehet az oka, hogy az X-T100 11 dekával nehezebb mint az X-E3 ?:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27760) madgie válasza Mercutio_ (#27759) üzenetére


madgie
titán

Nehéz a Bayer szűrő :D

(#27761) Mercutio_ válasza madgie (#27760) üzenetére


Mercutio_
félisten

Marhaaaaa!:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27762) #16820480 válasza Mercutio_ (#27759) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kihajtható kijelző mechanikája? Volt róla szó, hogy azért nem ilyet kapott a T3, meg ez bonyolultabb, több hely kell neki és nehezebb is.

(#27763) modulus válasza Mercutio_ (#27759) üzenetére


modulus
aktív tag

Más a 2 típus felépítése.

(#27764) gorgo válasza Mercutio_ (#27759) üzenetére


gorgo
őstag

Nagy is, nehéz is, Acros sincs, kinek kell ez? Tudom tiltes az lcd, de olyan mint a G3-é volt, mindenfelé csavargatható?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#27765) Muerte68 válasza gorgo (#27764) üzenetére


Muerte68
addikt

Két zsanéros lehet klasszikus fel le hajtogatós módon, vagy oldalra és akkor fordítható.
Elég jó megoldás mert nem muszáj az oldalsó forgatós módon használni ha valaki nem szereti.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#27766) #16820480 válasza Muerte68 (#27765) üzenetére


#16820480
törölt tag

Így van, én a kifordítós megoldást nem nagyon szeretem, mert bal kézzel pont macerás kifordítani jobb oldalról. Ez sokkal jobbnak tűnik :K

(#27767) sasNAXO válasza beginnerguy (#27757) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Én tudok mutatni egy capture v3-at, eredeti plate-tel és esetleg a pro paddal, de micro plate az nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#27768) Mercutio_ válasza #16820480 (#27762) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az elég béna megoldás, ha ekkora többletsúlyt jelent. (és ja, nekem meg a G3-féle megoldás jön jobban be)

modulus: Captain Obvious, ez milyen plusz infó az általam belinkelt 2 gyártói oldalhoz képest? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27769) |AP| válasza szilu7 (#27758) üzenetére


|AP|
veterán

köszönet a 15-45 képekért!
Ha jól emlékszem egyszer már pont az én kérdésemre linkelted ezeket és már akkor eldöntöttem, hogy túristaobinak nekem is jól jönne egy. Teljesen vállalható képe van, már csak azon agyalok, hogy szólóban keressek egyet, vagy T20-szal párban.

(#27770) modulus válasza Mercutio_ (#27768) üzenetére


modulus
aktív tag

Akkor miért kérdezel badarságot? Még ha nem is olvasol utána, ránézésre látszik, hogy egyik robosztusabb, többletelemekkel felszerelt eszköz.
:C

(#27771) szilu7 válasza |AP| (#27769) üzenetére


szilu7
senior tag

Nincs mit. Igen, neked linkeltem be korábban. Szólóban még elég ritka használtan, az új ára meg szerintem sok érte. T20-at nem nehéz eladni utána. :)

(#27772) |AP| válasza szilu7 (#27771) üzenetére


|AP|
veterán

"Szólóban még elég ritka használtan, az új ára meg szerintem sok érte" - ezt én is így gondolom :)

"T20-at nem nehéz eladni utána" - igen, bár az is lehet, hogy megtartanám az X-E3 mellé. Most egy X-E2s van másodiknak, sokszor egyszerűbb a vázakat cserélgetnem, mint az obikat, de ésszerűen végiggondolva lehet pazarlás két vázat fenntartanom hobbi célból.

(#27773) #16820480 válasza Mercutio_ (#27768) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan megvan az oka, hogy miért nehezebb. Lehet más anyagból a váz is akár, de a kihajtható mechanika biztosan ad a súlyhoz. Hogy mennyit pontosan, az kérdés.

más: Akinek van/volt mindkettő, az E3 joystick az ugyanolyan, mint a T2/T3 vázon levő? Vagy a drágább vázaknál esetleg jobb minőségben csinálták meg?

(#27774) Mercutio_ válasza modulus (#27770) üzenetére


Mercutio_
félisten

Piszkosul semmi köze annak, hogy ránézésre mekkora és mennyire robusztus kinézetű valami, ahhoz, hogy mekkora súlyú.
Mi több, most biztos újdonságot mondok, de egy nagyteherbírású magnézium-ötvözetet (is) tartamazó de kívűlről kevésbé masszívnak kinéző váz lehet, könnyebb és strapabíróbb, mint egy masszívnak tűnő, de elavultabb/nehezebb anyagokból összerakott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27775) modulus válasza Mercutio_ (#27774) üzenetére


modulus
aktív tag

Akkor a fentiek után végülis mit sikerült leszűrnöd két ilyen fényképezőgép esetében, mi okozza a különbséget a mért tömegek (nem súly!) esetében?
Már nagyon kíváncsivá tettél. :D

(#27776) Mercutio_ válasza modulus (#27775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Veled ellentétben én kérdezek, ha valami nem derül ki ránézésre vö. a gyári információk alapján. Tehát én is várom, hátha van aki tudja a választ, esetleg mindkét vázzal rendekezik és az alapján van olyan többletinfója, ami magyarázatot ad a súlykülönbségre ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27777) modulus válasza Mercutio_ (#27776) üzenetére


modulus
aktív tag

Már fentebb le van írva, még ha nem is pontosan.
Megnézed a két készülék képeit, nagyjából kiderül mi okozza a differenciát: a plusz-, és némely esetben nagyobb alkatrészek (például kijelző). Hogy most pontosan melyik alkatrész hány grammot nyom pluszba, lényeges?
Kíváncsiságból érdeklődsz vagy kellenek a részletes infók valamihez?

(#27778) Mercutio_ válasza modulus (#27777) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyária adatok alapján nekem úgy tűnik, hogy azonos méretű kijelző (és kereső) van bennük :U
X-E3:
"Viewfinder
0.39-in., Approx. 2,360K-dot OLED color viewfinder, Coverage of viewing area vs. capturing area : Approx. 100%
Eye point : Approx. 17.5mm ( from the rear end of the camera's eyepiece), Diopter adjustment : -4m - +2m-1(dpt)
Magnification : 0.62x with 50mm lens[(35mm format equivalent) at infinity and diopter set to -1m-1.
. Diagonal angle of view : Approx. 30°( Horizontal angle of view : Approx. 25°) Built-in eye sensor

LCD monitor
3.0-inch, aspect ratio 3:2,
approx. 1040K-dot Touch screen color LCD monitor (approx. 100% coverage)"

X-T100:
"Viewfinder
0.39-in., Approx. 2,360K-dot OLED color viewfinder, Coverage of viewing area vs. capturing area : Approx. 100%
Eye point : Approx. 17.5mm ( from the rear end of the camera's eyepiece), Diopter adjustment : -4m - +2m-1(dpt)
Magnification : 0.62x with 50mm lens[(35mm format equivalent) at infinity and diopter set to -1m-1.
Diagonal angle of view : Approx. 30°( Horizontal angle of view : Approx. 25°)
Built-in eye sensor

LCD monitor
3.0-inch, aspect ratio 3:2, approx. 1,040K-dot 3 way Tilt-type, TFT color LCD monitor"

Bocs, de nincs több időm 4 hsz-es arcokra:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27779) Muerte68 válasza Mercutio_ (#27778) üzenetére


Muerte68
addikt

Valószínűleg a két zsanér meg a plusz kiugró rész a vakunál, meg az olcsóbb anyag agyja a plusz súlyt.
Az oldalsó zsanér azt tudja mint pld a G3 kihajtható meg fordítható.
Igazából mindenki megtalálja a maga kedvenc hajtogatását egy kis plusz súlyért.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#27780) modulus válasza Mercutio_ (#27778) üzenetére


modulus
aktív tag

Megtévesztett a a keret, azt hittem nagyobb a kijelző, de ezek szerint csak a zsanér és a tokszerkezet miatt tűnik nagyobbnak.
Ennek önmagában nem kellene ennyi pluszt adni, bár a kihajthatóság miatt keletkező nyomatékok felvételére lehet a vázra is ráerősítettek.

Ennyiért minden nem lehet tökéletes.
Mondjuk az a 100 gramm többlet, nem túl sok, ha tetszik a gép és jó képminőséget produkál nem gondolkoznék rajta.

(#27781) Mercutio_ válasza modulus (#27780) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mások a preferenciáink.
Nálam 10 deka az bizony ~30% súlytöbblet :B

Közben egyébként a zsanér+tok mellett még 1 komponens találtam ami a 10-ből 2 dekáért felelős: az EF-X8 kűlső vaku, ami az X-E3 súlyába nem számít bele, az X-T100-nál viszont be van építve a megfelelője.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27782) zso79


zso79
őstag

Mit lehet tenni, ha MS-el is "gyönyörű" fekete sávok lesznek a képeken gyorsabb záridőkön? Kb. képtelenség lekapni egy mozgó gyereket a szobában/fürdőben, ha lámpát kell használni. Oly vázammal nem volt ilyen gondom :( (X-T20)

[ Szerkesztve ]

(#27783) konyi79 válasza zso79 (#27782) üzenetére


konyi79
addikt

Elektronikus zárral csinálod?

(#27784) KuZo válasza zso79 (#27782) üzenetére


KuZo
tag

HSS képes vaku vásárlása vagy a beépített használata lassabb záridővel. Asszem 1/180 a max. a beépítettel..

[ Szerkesztve ]

(#27785) KuZo válasza konyi79 (#27783) üzenetére


KuZo
tag

MS-el írta..

(#27786) madgie válasza zso79 (#27782) üzenetére


madgie
titán

Dimmelt lámpák? Azokat imádom :D

(#27787) zso79 válasza konyi79 (#27783) üzenetére


zso79
őstag

Nem, mechanikus. Közben próbálgattam, 1/50 és 1/100 problémamentes (gondolom a hálózati freki miatt), de az meg elég karcsú egy mozgó kölökhöz. Vakuzni nem szeretnék (egyelőre nincs is), mert amúgy meg bőven lenne elég fény ISO800 és 1/250-hez, ami már elég lenne...

Nem dimmeltek, egy fokozatú LED van az egész házban, többféle verzió, gyártó,stb. Az egyik helységben brutál gáz, a többiben végülis talán gyors sorozatnál utómunkával tudok valamit kezdeni...

A gyerekszobában még csak egy stekklámpa van, lehet, hogy géppel a kezemben kellene elmenni lámpát választani? :D

Amúgy ha jobban visszagondolok, lehet az Oly is csinálta volna, csak ott nem tűnt fel, mert nem használtam sorozatban, kalap sz@r volt a trackingje :F

(#27788) madgie válasza zso79 (#27787) üzenetére


madgie
titán

Flickering Reduction opció van erre a Fujinál, de szerintem csak X-T2-től. Max a záridőkkel tudsz játszani, bemégy a problémás helységekbe a gépple, T-be tekered a tárcsát, ISO és rekesz maradhat Auto, majd félig lenyomod az expógombot (ekkor azt látod, mi a képen lesz), majd tekered a hátsó (?) tárcsát, tehát végignézed, melyik záridőnél "fut" a kép.

(#27789) zso79 válasza madgie (#27788) üzenetére


zso79
őstag

Na akkor ezért nem csinálta az Oly EM10II, abban is volt ilyen opció... eszembe nem jutott, hogy ilyen problémával szembesülök. Kb. mindenben jobbnak vélem ezt a rendszert, még az IBIS sem hiányzik annyira, de ez azért bosszantó. :( Gondolom esélytelen, hogy egy fw frissítéssel ez bekerüljön a T20-ba...

(#27790) madgie válasza zso79 (#27789) üzenetére


madgie
titán

Olyankor eléggé megnő a lag is az expógomb megnyomásakor, szóval gyerekeknél nem az igazi az sem :)

(#27791) taranis


taranis
addikt

Használ valaki hand strapet, mint pl a peak design clutch? Grip nélkül úgy tűnik, mintha nem sok hely lenne a kéznek így, hogy a váz oldalán van az akasztóka, nem a tetején.

colorizer.net

(#27792) #16820480 válasza taranis (#27791) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézegettem én is, de szerintem az csak a H szériához lenne jó. Nem csak a markolat miatt, de az expo gomb elhelyezése is érdekes, nem minden vázon lenne kényelmes nyomkodni. Van erről egy oldaluk, aminél szemléletesen bemutatják: [link]

(#27793) taranis válasza #16820480 (#27792) üzenetére


taranis
addikt

Lehet, hogy elhamarkodtam ezt a slide lite vásárlást, igazából lusta vagyok nyakba venni a vázat, szinte végig a kezemben van, és így grip nélkül fel sem tűnik. Persze csak odáig vagánykodok amíg egyszer kiesik a kezemből, ezért nézegetek valami megoldást.

colorizer.net

(#27794) dqdb válasza taranis (#27793) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Slide jó erre is: átveted a válladon vagy a testeden keresztbe a pántot lazára hagyva, és foghatod kézben a vázat, a leeséstől a Slide meg fogja védeni.

Esetleg használj csuklópántot, kicsi, nem zavaró méretű, és a fényképezőgép kézbe vételével egy mozdulatban a pántba is tudod bujtatni a kezed.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27795) #16820480 válasza taranis (#27793) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nyakban nem szeretem annyira használni, de most koncerten például a Slide volt ilyen sling módon fél vállon átvetve, és elképesztően kényelmes úgy, komolyan mondom, nem is éreztem, hogy egy 16-55 lóg a nyakamban :D
Kisebb obihoz meg ott a Cuff, azt lehet csuklóra tenni, és nem zavar a fotózásban sem, mint a rosszul illeszkedő Clutch.

(#27796) taranis


taranis
addikt

Köszi mindkettőtöknek, pont ilyesmire gondoltam, mint ez a Cuff, csak nem vettem észre eddig a Peak Design oldalán. Persze ez is majdnem 12 rugó postával (40 USD), vicc :) Egyelőre megoldom a dolgot a Slide-al, ha már van.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#27797) jlaudio


jlaudio
tag

Ma végre megjött az T3 vázam :DD egy gyors kérdés: az normális ha az akkun ha végigsimitom nem teljesen egyenes a közepén kicsit besüllyed mintha egy kicsit benyomták volna, szemre nem annyira látni inkább érezni lehet ha végigsimitod? Már kérdeztem hátha tud valaki magyar nyelvű használati utasitást nekem csak az angol van amiben nem vagyok perfekt bizonyos dolgokat nem értek :((

(#27798) Gmajor


Gmajor
kezdő

Hot pixel gondot megoldanak a fotóparadicsomban? (X-E1, fehér pixelek sötét részeken, szinte bármilyen ISO-nál. Random helyen, egyet kivéve, amelyik mindig ugyanott van) Korábban itt már mintha írtátok volna, hogy nem kell vele foglalkozni. De azért felhívtam ma őket ezzel kapcsolatban, és nagyon meglepődtem a válaszon, hogy ők még nem láttak ilyet......Szóval itt van olyan, aki már vitt be hozzájuk gépet ilyen nyűggel, és jól meg is oldották a ezt? Amúgy eddig minden egyebet jól megcsináltak nekem, és időre.

[ Szerkesztve ]

(#27799) madgie válasza jlaudio (#27797) üzenetére


madgie
titán

Normális, majdnem mindegyik W126S ilyen.

(#27800) jlaudio válasza madgie (#27799) üzenetére


jlaudio
tag

Köszi legalább nyugodtan alszok, hogy nem kaptam ki valami hibás példányt. Az első benyomások biztatóak, sajna csak otthon tudtam tesztelni de egyelőre boldogság van, a menűben elvesződtem annyi mindent lehet állitgatni, hogy szinte hihetetlen :D
Egyelőre nem bántam meg, hogy váltottam csak az idegesit, hogy a Nikonnal ellentétben ehez sehol nem találok magyar nyelvű használati utasitást, egyáltalán létezik ilyesmi? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.