Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) #16820480 válasza madgie (#27443) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azért ezzel nem értek egyet.
Egyrészt ott az ergonómia, ebben a T20 szerintem pocsék sajnos. Marklat nélkül képtelen vagyok úgy megfogni, hogy ne nyomogassam el a hátlapra zsúfolt gombokat, a kereső eye-point nem a legjobb, kicsi is, blackout time nem valami jó. Persze lehet mondani, hogy de hát hobbira elég az is, de hobbira elég egy kompakt is általában (például a családi nyaralásra, szülinapokra).
A T2 már érdekesebb, főleg hogy most már elég megfizethető áron megy. Itt már csak azt érdemes átgondolni, hogy az evf blackout annál sem a legjobb (T2 vs H1 jó példa erre, és a T3 ugye a H1 evf-et kapta). Az AF sebesség is ugye javult a T3-ban, ami a régebbi (kultikusnak tartott) obiknál elég jól jöhet. A lényegesen újabb hardver a T3-ban ígéretesebb a jövőre nézve, ha majd jönnek a kaizen frissítések.

Nem is tudom ezek hogy nem merültek fel, ha már az LCD pixel elrendezése kiborította a bilit nálad :)

(#27452) Gercsa válasza szilu7 (#27448) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szép munka, ha tudod és időd engedi, szerintem az X10-X20-X30 széria is megérdemli, hogy szerepeljen benne.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27453) madgie válasza #16820480 (#27451) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk úgy merültek fel, hogy itt van előttem egy T2, egy H1 meg egy T3 és baromira nem más dimenzió, ahogy az 56/1.2 vagy 35/1.4 viselkedik az utóbbin? Szépek, meg jók a review-k, de messze nincs akkora ugrás, mint X-Trans II-III-nál volt. Az arcfelismerő sem lett hirtelen Sony, jobb, de ez is inkább annak köszönhető, hogy faltól falig PDAF van.

Az EVF blackoutot sem veszi észre élő ember, fél szezonban úgy dolgoztam, hogy a jobbomon a H1 volt ,a balomon a T2, ezer oka van, miért jobb a H1, az EVF blackout biztos nincs közöttük. Boost módban a T2 nagyon is jó, normalban meg úgyse használja senki, mert minek.

A Kaizennel kapcsolatban egyre szkeptikusabb vagyok, de ezt már leírtam párszor. Nyilván örülök a T3-nak, de ez inkább olyan frissítés, mint az "S" az iPhone-oknál régebben. A processzorért már a H1 óta sírok, az pont kellett volna már abba is, sőt, a GFX-ek is eszméletlenül "alulmotorizáltak" az X-Processor Pro-val.

A T20-szal kapcsolatban igazad van az eye-point-tal, azt én is utáltam a T10-ben, de hogy ne lehetne megfogni? Ez szubjektív, egy teljes szezont lenyomtam vele, nem volt fogásproblémám.. nyilván nem az 56/1.2-t raktam rá. De ilyen szinten a T2-t sem lehet megfogni a nagyobb objektívekkel, illetve meg lehet ,csak aztán egy órára a kezedbe adom a H1-et és utána garantáltan nem akarod a T2-t ugyanazzal a nagyobb objektívvel használni.

Az LCD elrendezésről mindjárt lövök egy komoly telefonos képet, szerintem baromira zavaró és amatőr megoldás, engem már az E3-nál is zavart, de hogy a T3-ba hogy fért bele ez? Nyilván spórolni kellett valamin, ezeröccá az ezeröccá.

[ Szerkesztve ]

(#27454) #16820480 válasza madgie (#27453) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, nekem az E2-E3 váltásnál sem érződött a nagy sebességnövekedés, ha már XTransII vs III. Lehet akkor itt sem fog.

Az evf-nél én arra gondolok elsősorban, hogy felemeled a szemedhez, és vársz a képre. E3-nál ez kimondottan zavaró már. T2-nél jobb a helyzet, de ott is várni kell. H1-nél instant. T2-n amúgy boosthoz nem kell a markolat kötelezően? Mert ez egy elég jó indok, hogy miért használná valaki boost nélkül (meg az üzemidő) :)

Mielőtt vettem volna E3-at, megnéztem élőben egy T20-at (35/1.4-gyel). Amint kézbe vettem világos volt, hogy E3-at veszek. Nem az obi mérete miatt, de egyszerűen nincs annyi szabad hely a hátulján, hogy a hüvelykujjam elférjen. d-pad, gombok, képernyő, tárcsa. Nekem nem volt egyáltalán kényelmes, az E3-on sokkal sokkal jobb, hogy lehagyták a d-pad-et.

Ezt az LCD dolgot viszont nem adom. Az alsó a T3? Ilyet sosem vettem volna észre szerintem, ha nem emeled ki, hogy mit kellene nézni. Mondjuk annyira nem is érdekel az LCD, most ki is van kapcsolva, csak playback-hez használom néha. Ha dönthető lesz, akkor extrém helyzetekben komponáláshoz is fogom, de ott meg ha karnyújtásra tartod magadtól, biztosan nem mondod meg merre állnak a pixelek.

(#27455) szilu7 válasza Gercsa (#27452) üzenetére


szilu7
senior tag

Köszi! Total90 munkája adta meg az inspirációt, illetve az ő leíárásai is bekerültek a kollektív és saját módosításaok alapján.
Jó tötlet, de az X10-30 engem nagyon nem hoz lázba. Ha valakinek lenne kedve, az még persze jó lenne.
Más is felvetette korábban, hogy kéne írni a raw feldolgozásról. Ha ez meglenne, akkor még hozzáraknám. Én jpeg ninja vagyok, úgyhogy azt nem vállalom.:)

(#27456) madgie válasza #16820480 (#27454) üzenetére


madgie
titán

Jaja, az. Telefonoknál is utálom a diamondtile-t, itt is baromi zavaró világos témánál, no meg ugye így a felbontás sem ugyanaz.

Az EVF blackoutnál azt hittem, hogy az expók közötti “kihagyásra” gondolsz. Az átkapcsolás tényleg lassú a T2-n, de (sajnos) a H1 ezt azzal kompenzálja, hogy szoftveresen (?) tökhülye a fénymérése. Ha bekapcsolom és szemhez emelem, ő még a túlexponált fehéret próbálja visszahúzni, elég lassan. Sajnos emiatt tökhülye timelapse-ben is, képes két kép között 1 Fé-ket is ugrálni, majd vissza. Idióta, idegesítő bug, de eddig megoldottam annyival, hogy a T2-vel timelapse-eztem (ami betonstabilan mér).

(#27457) papaya válasza madgie (#27453) üzenetére


papaya
senior tag

Köszi szépen a valós beszámolót az AF-el kapcsolatosan. Valahol sejtettem a dpreview T3 first impression alapján, de most végre valaki megerősítette. :O :R

[ Szerkesztve ]

(#27458) #16820480 válasza madgie (#27456) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez H1 bug kimondottan, vagy a T3 is örökölte?

Mondjuk timelapse-t sem szoktam lőni, de azért nem árt tudni.

(#27459) madgie válasza #16820480 (#27458) üzenetére


madgie
titán

Még nem tudom (timelapse munkám nem volt tegnap óta :D), de szerintem kifejezetten H1 bug, a T3 villámgyorsan áll be bekapcs után is.

(#27460) madgie


madgie
titán

Ócsó a palacsinta, megint :) (147 EUR)

(#27461) Neon


Neon
csendes tag

Nem tudjátok e véletlenül, hogy a fekete T3-om anyagában fekete, vagy festet? Ugyan ez a kérdés az ezüst esetében is. Illetve kopik e esetleg jobban egyik a másiktól.

(#27462) total90 válasza Matska (#27428) üzenetére


total90
veterán

Nyogodtan lehet ám szerkeszteni az összefoglalót :K Magam ezt az életbe nem fogom összehozni :DDD

(#27431) Gercsa

Mint már korábban írtam, nyogodtan lehet szerkeszteni az anyagot, ez csak alapnak szolgál.

(#27448) szilu7

Ezek köszi. Még páran beleírnak valami okosat és lesz ebből valami :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27463) Neon válasza madgie (#27443) üzenetére


Neon
csendes tag

Ma igazolták vissza a rendelésemet (T3) :) Nekem a H1 volt szimpatikus, ha ezt egy nappal előbb írod.....

(#27464) |AP| válasza madgie (#27460) üzenetére


|AP|
veterán

az már megvolt, most a telezoom van úton ugyanennyiért :)

(#27465): annyiért? Több, mint jó. Főleg egy olyannak, aki annyira használja a telét mint én. Talán még túl jó is :)

[ Szerkesztve ]

(#27465) Neon válasza |AP| (#27464) üzenetére


Neon
csendes tag

Jó az az optika? Itt van előttem a kosárban két napja.

(#27466) madgie válasza Neon (#27463) üzenetére


madgie
titán

Új gépként nagyon jó a T3, inkább azért írtam be, hogy ha valaki filózik, hogy használt, jóáras T2, vagy pótolja meg T3-ra, akkor nem biztos, hogy a jobb gép a nyerő, a kettő különbségéből kijön egy jó objektív.

(#27467) Neon válasza madgie (#27466) üzenetére


Neon
csendes tag

Így már értem. Meg igazából már az üzletben van, egy hét múlva veszem át.

(#27468) madgie válasza Neon (#27467) üzenetére


madgie
titán

Egy picit revideálom is az álláspontom, most néztem a követő AF-et a T3-on, itt már be lehet lőni úgyse wide-ra, mert minden AF érzékelő fázisdetektációs elven működik*, hát valami eszméletlen, hogy tud a célon tartani. 9/10, simán. Ugyanitt a H1 jóval rosszabb (wide-on, ott ugye a CDAF miatt eleve lassú), de még zónán se hozza ezt ilyen magabiztosan. Nyilván a H1 markolattal jóval fickósabb lenne, olyanom nincs.

*: kicsit talán ciki, a legújabb X-Trans IV alapú AF is ugyanúgy eltaknyol tisztán vízszintes kontrasztú felületen.

Az arcfelismerőt megint sokat próbálgattam ma, az is jobb, jóval jobb, de a Sony-féle szemre tapadást még nem tudja. Hátha majd Kaizennel... mondjuk így is szuper, tök jó pillanatokat csíptem el a kicsinél.

(#27469) Neon válasza madgie (#27468) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes leírást, igazán a józan ész is a T3-at mondta, hiszen csak frissebb ropogósabb ahogy te is írtad. De a H1 nekem az igazi.... Na de majd a H2-ben már stimmelni fog minden. Addig meg hibátlan lesz ez. Ne akarjon az ember mindent egyszerre :) :)

(#27470) cousin333 válasza szilu7 (#27448) üzenetére


cousin333
addikt

Ez már kezd alakulni, de ezzel szerintem nem a fórumot kellene "teleszemetelni". Létrehoztam egy Google dokumentumot, amibe utólagos engedelmeddel belemásoltam az általad eddig leírtakat (kijavítva pár elgépelést). Tervezem, hogy írok hozzá kiegészítést, de addig is bárki tudja szerkeszteni: [link]

Amúgy szerintem jó a felsorolás, de ezt nagyjából a Wikipédiától és a Fuji honlaptól is megkapod. Kell majd egy olyan rész is, ami a gyakran feltett kérdésekre is válaszol (mit vegyek természet fotózáshoz, mi legyen a második objektív... stb.)

"We spared no expense"

(#27471) taranis


taranis
addikt

Azért az nem semmi, hogy ez így esik ki a vázból: [link]

colorizer.net

(#27472) gorgo


gorgo
őstag

Nagyon jó kis összefoglaló születik, már rég hiányzott! :R
Egyszer majd ha valakinek lesz sok ideje, 3rd.party obik is lehetnének, elég a gyakoribb natív X-bajonettes.
(én most asszem eladom a halszemet. De jó lenne egy AF-es, nagylátó vhol 9-12 mm környékén. Fényerő nem érdekel F4 elég volna. Kicsi/közepes, nem drágán. Anno m43 rendszerből is ez hiányzott...)

Pl. megtudtam, hogy a T3 már 4.gen! :)
Jövőre beszerzek végre én is egy E3-at. Rég böjtölök :(

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#27473) KuZo


KuZo
tag

Az E2 vs. E3 építési minőségre változott azzal, hogy nem Made In Japan? Mert az ára a T20-hoz képest még nagyon kitart.

(#27474) szilu7 válasza KuZo (#27473) üzenetére


szilu7
senior tag

Én nem érzek különbséget.

(#27475) #16820480 válasza KuZo (#27473) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem érzek különbséget.
Ellenben pont annyival lett kisebb, hogy az E2 fogása szerintem kényelmesebb volt azért, de tudásban meg azért sokkal jobb.

(#27476) Gercsa válasza KuZo (#27473) üzenetére


Gercsa
senior tag

Itt van kéznél mindkettő, semmi különbség nincs.

Talán annyi az E3 javára, hogy hasonlóan mint a T2->T3 váltásnál, most már az E3 váz alsó része is egy darabból van, gondolom fizikailag masszívabb így.

A felületkezelés egyelőre nem kopik, lekopogom.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27477) KuZo válasza Gercsa (#27476) üzenetére


KuZo
tag

Szuper! Köszönöm mindenkinek! :R
Vettem a zasszonynak egy E2-t és nagyon pöpec, ezért kérdem...kisördög ON :)

[ Szerkesztve ]

(#27478) #16820480 válasza Gercsa (#27476) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nekem van egy kopás/karcolás a gép tetején az evf feletti részen, de fogalmam sincs hogy került oda, nem használtam sosem extrém körülmények közt, nem ejtettem le. :F De nem maga a színezés kopott ott sem le amúgy.

(#27479) taranis válasza madgie (#27446) üzenetére


taranis
addikt

De neked kellett ehhez a vázon állítani valamit? Én eddig nem használtam a kábelt, de most megörültem, hogy jobb oldalra került a jack, szóval rádugtam a Pana kábelt, az appban belőttem, hogy Pana váz van rajta, de abszolút nem indít se fotót, se videót. Sőt, ha rá van dugva a kábel, akkor a váz shutter gombjával sem tudok felvételt indítani. Igaz ez Zhiyun Crane Plus, nem AirCross.

colorizer.net

(#27480) bigsee válasza madgie (#27460) üzenetére


bigsee
addikt

Berendelve! Már csak 140,99 Euro :D Ennél olcsóbb nem lehet, punktum! :)

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#27481) madgie válasza taranis (#27479) üzenetére


madgie
titán

A vázon semmit, csak a Moza appban. Féltem, hogy nem fog menni, mert a Pana csatija háromeres, a Fujié meg talán kettő (?), de működik :)

(#27482) taranis válasza madgie (#27481) üzenetére


taranis
addikt

Mázli. Mindenesetre írtam a Zhiyun supportnak, hátha van valami megoldásuk.

colorizer.net

(#27483) pethob válasza cousin333 (#27470) üzenetére


pethob
aktív tag

SZVSZ felesleges ilyen lexikon szerűen megpróbálni írni minden objektívről és vázról, mert pár szavas jellemzést úgysem lehet adni. Inkább ilyen FAQ jellegű összefoglaló kéne azokkal a kérdésekkel, amik kéthetente feljönnek.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27484) #16820480 válasza pethob (#27483) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából +1, a túl hosszú összefoglalót úgyse olvassa végig senki. Tele a net információval, legfeljebb néhány link kellene bele, hogy merre induljon az ember keresésben. A FAQ viszont hasznos lehet.

(#27485) pethob válasza madgie (#27453) üzenetére


pethob
aktív tag

Fogadkozom, hogy nem váltok T3-ra, úgyhogy még gyűjtöm az érveket, hogy T2-ről, PRO2-ről miért felesleges. De a T3 pont azokon a területeken lett erősebb, amit a T2 gyengéinek tartottam.

1. proci, és ebből következő alacsonyabb fogyasztás, nagyobb teljesítmény. Nem lennék meglepve, hogy ha itt még tartogattak volna valamit a későbbi firmware frissítésekre is. (És akkor a T2 lemaradása még jobban előjön majd.)

2. AF rendszer. Face-detection. (A jobb teljesítmény itt is nagyrészt a hatékonyabb képfeldolgozónak köszönhető)

3. Base ISO. Ezeknél az ISOless képérzékelőnél jó lenne lemenni 50-es alap érzékenységre. Ugye most léptek 200-ról 160-ra...

4. Nekem fejlövésem a GPS alapú Geotagging. Ugye az E3-ban már működő bluetooth-os verzió elvileg már jól működik a gyakorlatban. (Valaki leírhatná a tapasztalatát, akinek van és használja!) Bár én jobban örülnék annak, ha a kamerába lenne integrált GPS, de elfogadom, hogy az drágább meg esetleg többet fogyaszt. Csak hatékonyan működjön, mert ami a III. generáció-t bezárólag (E3 kivételével) van, az csak egy vicc.

Egy olyan terület van, ahol vártam volna előre lépést, de nincs, az a kihajtható kijelző. Hogy az miért nem tud olyan lenni, mint mondjuk a Canon 60D-n volt/van, hogy teljesen ki tudod forgatni és akár megfordítani. Sebaj, majd a Pro3-on, meg az X100F utódján...

Szóval majdnem minden olyan területen van előre lépés, amit vártam, bár sehol nem mentek el a falig. Akár sokkal gyorsabb képfeldolgozót is beletehettek volna, ehhez bőven megvan már a technológia, ahogy az 50-es alap ISO-hoz is. Egyszóval a fejlesztés jó irányba halad, csak kérdés, hogy a lépés elég nagy-e...

(Láttam, hogy revidáltad az álláspontod, és a T3-ról eddig olvasottak alapján abszolút értem, miért bizonytalanodtál el az upgrade szükségességén. Tökéletesen egyet értek, hogy a T2/PRO2 eddig is megfelelt a lelkes amatőröknek, és a mindennapi kenyerüket ezzel kereső profiknak is, és ebből a szemszögből nézve tényleg nem olyan sürgető a váz csere...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27486) Mercutio_ válasza Gercsa (#27476) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha márfelület: Az ezüst(+fekete) vázak ezüst részén mennyire tartós a festés? (Vagy az anyagában "színezett", fém?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27487) Gercsa válasza Mercutio_ (#27486) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem tudom milyen technológiával készül a felületkezelés, mintha a T2 meg a PRO2 Grafit változat esetén valami sajtóinfó lett volna anno, hogy az valami nagyon betyárosan profi, szóval az lehet más, de az E széria azért tud kopni, de nem vészes. Épeszű használat mellett semmi baja, egyedül az éleken pengevékonyan lejön az ezüst réteg 2-3 év használat után.
Hozzáteszem én nem hordom pl. tokban, táskába berak, jóccaka, nyakban lóg használat közben.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27488) jlaudio válasza madgie (#27468) üzenetére


jlaudio
tag

Már kezdtem elbizonytalanodni az xt-3-al kapcsolatban :D Na mindegy mire meglett a pénz rá mindenütt kifogyott az ezüst változat :W Ma megrendeltem a 35 f2 obit fekete szinben, persze ebből is elfogyott az ezüst változat, mondjuk nem igazolták vissza de remélem nem szivatnak meg, mert még soha nem vettem tőlük semmit de jó árban volt valami 340 euró, na de lehet, hogy ez a jel, hogy inkább XH1-et vegyek? (mert az fekete és megy hozzá az obi):N
Mondjuk elbizonytalanodtam rendesen, mert jó ajánlat van rá és a mostani Nikon d5100 fogására hasonlit amit amúgy nagyon szeretek meg ez még japán gyártmány? (vagy tévedek?) 3 réteg festékel boritva meg ugye az IBIS ami nem tudom, hogy nekem kellene e fotózásra? Egész nap ezen filóztam, hogy XH1 vagy XT3, mondjuk fotókról sokkal nagyobnak tűnik a h1 mint az t3 de lehet, hogy nem lenne zavaróan nagyobb... Na vasárnapig el kéne döntsem, hogy vegyem a h1-et vagy nem, mert lejár az ajánlat, mondjuk a akku gippes változat amiből a gripre nem feltétlenűl lenne szükségem de a 2 plusz aku az jó lenne belőle. :F

(#27489) hemaka válasza Gercsa (#27487) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#27490) #16820480 válasza pethob (#27485) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hú, na egy dolgot én viszont nagyon remélek, hogy a 60D kijelzőjét nem veszi át a Fuji. Akkor már a T100 sokkal jobb, mert lehet le-fel dönteni anélkül, hogy kihajtanád teljesen. A Canon megoldása arra elmegy, ha van sok időd kiforgatni, beállítani, komponálni vele, de ha csak gyorsan le akarod hajtani (streetfotó, csípőből lövéshez), akkor teljesen haszontalan, mert mire átnyúlsz bal kézzel, kihajtod, beforgatod, addigra elment a téma.

(#27491) Mercutio_ válasza #16820480 (#27490) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig sokkal több lehetőséget biztosít a hajtogatós tapicska, pl. 90 fokban "oda se nézve" fotózni. És lehet kihajtva hagyni felesleges ki-be csukogatni. Évekig használtam úgy a Pana G3-at és semmi baja nem lett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27492) voriae válasza jlaudio (#27488) üzenetére


voriae
tag

De hát csak ne a színük alapján dönts ;]

(#27493) #16820480 válasza Mercutio_ (#27491) üzenetére


#16820480
törölt tag

A T100-at is lehet 90 fokban használni, csak másik irányba. Kihajtva én nem hagynám, nem csak mert sérülhet úgy, hanem mert kényelmetlenebb úgy tárolni a gépet, több helyet foglal, nehezebben csomagolható. Tegyenek Canon kijelző a H szériába, azt úgysem akarok venni :))

(#27494) Mercutio_ válasza #16820480 (#27493) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsi-könnyü gép nyakban van, felesleges pakolászni.
Ebből is látszik, hogy különbözőek az igények és a szokások/használati módok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27495) taranis válasza madgie (#27481) üzenetére


taranis
addikt

Írt a Zhiyun, hogy ők nem támogatják a Fuji vázakat :(((

colorizer.net

(#27496) madgie válasza taranis (#27495) üzenetére


madgie
titán

Ó, de rendesek :DDD A Moza is csak papíron amúgy*, az appjukban semmi Fuji beállítás nincs, úgy tűnik, egyszerűen mákom van, hogy így működik a cucc.

*: mikor megvettem a gimbalt, rájuk írtam, hogy hogyhogy supported a weboldaluk szerint a Fuji, mikor sem dummy akku, sem vezetékes kioldó nem kapható hozzá (akkor még nem volt toldós kábeles megoldás sem), és az appjukban sincs Fuji opció az EOS, Nikon, GH stb mellett. Na szerinted mi volt a válaszuk: náluk azt jelenti a supported, hogy fizikailag rámegy a kamera :DD

[ Szerkesztve ]

(#27497) taranis válasza madgie (#27496) üzenetére


taranis
addikt

Az igen :D

colorizer.net

(#27498) MrChris válasza taranis (#27495) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem még nem volt ilyen gimbalom, miért kell összekapcsolni vele a gépet? Felvétel indítás persze tök logikus. Az xe1-en a jack-en keresztül egy szimpla kapcsolóval el tudom sütni, gondolom videót is lehet így indítani/megállítani. Most egy Arduino-ról vezérlem...

(#27499) taranis válasza MrChris (#27498) üzenetére


taranis
addikt

Itt az lenne a lényeg, hogy van beépített megoldás, és azokkal a gombokkal vezérelhetném a vázat, amikkel a gimbalt is, valamint nem lóg külön kábel semerre.

colorizer.net

(#27500) #54625216


#54625216
törölt tag

Áthozva a video dslr topikból a témát ide: Fuji X-T3 vagy GH5 vásárláson agyalok és valamilyen megmagyarázhatatlan okból őszintén vonzódom a Fuji felé, de akármilyen extra jön szóba, mindig előjön, hogy a canon, panasonic, sony megoldás van, a fuji meg kilóg a sorból. Pl. speedbooster, sigma konverter, gimball, stb.
Ugyanakkor az nagyon szimpatikus a T3-ban, hogy megveszem kitobival és máris használható arra, amire nekem kell (pl. nem kell külön log licencet venni).
Akinek esetleg van konkrét tapasztalata mindkettővel, mi a fuji fő előnye videó szempontból a gh5-el szemben?
A technikai paramétereken túl, személyes véleményekre lennék kíváncsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.