Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) madgie válasza Clemi (#26200) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, én majdnem mindig DR200-on vagyok, ellenben nem használom az Iridientet, lehet az kavar be a képletbe. A sima RAF nincs már meg, csak a konvertált DNG?

(#26202) Clemi válasza madgie (#26201) üzenetére


Clemi
veterán

De megvan a RAF fájl természetesen, már ha megnéznéd. De van még abban a könyvtárban néhány elrettentő nyers kép.

(#26203) madgie válasza Clemi (#26202) üzenetére


madgie
titán

Nekem úgy tűnik, hogy a válla, vagy a válla mögött picit éles, emiatt out-of-focus picit az arc.

(#26204) Clemi válasza madgie (#26203) üzenetére


Clemi
veterán

Hmm pedig a legkisebbnél eggyel nagyon single fókuszmező volt az arcán és egyhelyben állt, nekem pózolt.

(#26205) madgie válasza Clemi (#26204) üzenetére


madgie
titán

De amúgy +1 EV-vel monitoron ez nem tűnik nekem vészesnek. Lehet 300%-ba belenagyítva már ronda (meg elég brutál az 5K monitor, így nehéz pixelvadásznom azzal ilyen "kis" felbontásnál), de 1:1-ben nekem ez még jó.

[ Szerkesztve ]

(#26206) Clemi válasza madgie (#26205) üzenetére


Clemi
veterán

A másik ISO200 DR100-as képhez képest brutál szar, ami mondhatni ugyanakkor készült, csak egy másik helyen. Nem is igazán a minőségen akadtam ki, hanem a 2 kép közötti minőségi különbségen, aminek meg se kellene jelenni szerintem ilyen kicsi változásnál.

(#26207) madgie válasza Clemi (#26206) üzenetére


madgie
titán

Most nem tudom letölteni, de ha az előzményben mutatott kép, akkor ott vagy 3-4-szer akkora az arc, mint a másikon. Persze, hogy több a részlet, meg eleve az nem is 1 stoppal felhúzott DR200.

Szerintem ne pörögj ennyit a részleteken, ha a kliens nem teszi szóva, tetszik neki a munkád, szard le a pixelkukkot.

(#26208) Clemi válasza madgie (#26207) üzenetére


Clemi
veterán

Azt csak a nagyított képernyő kép miatt látod úgy. Mindkét képnél egész alakos kép készült szűk kivágással, így nagyjából azonos távolságra voltam a modelltől.

(#26209) gorgo válasza madgie (#26205) üzenetére


gorgo
őstag

Milyen monitort használsz?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26210) madgie válasza gorgo (#26209) üzenetére


madgie
titán

iMac 5K :DDD

(#26211) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Akarok venni egy másod( tartalék) vázat a régebbi vázak közül...
E kettő közül melyiket tartjátok jobbnak, gyorsabbnak?
XT-1
XE2s

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#26212) #16820480


#16820480
törölt tag

Amúgy egyébként van új fw egy jó pár gépre, csak mintha elsikkadt volna a dolog itt a topikban :) E3-ra is most jött új, elvileg orvosolja az evf vibrálást félig lenyomott expo gombnál.

(#26213) szilu7 válasza excalibur36 (#26211) üzenetére


szilu7
senior tag

X-T1

(#26214) excalibur36 válasza szilu7 (#26213) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm! :R
Szerintetek ez a monitor alkalmas képszerkesztésre? Dell 2240L

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#26215) Clemi válasza excalibur36 (#26214) üzenetére


Clemi
veterán

Lévén IPS paneles így kalibrálható, szerintem igen.

(#26216) Norbert87


Norbert87
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok Fuji fronton de lassan egy év utána járás feltérképezés stb. elhatároztam hogy, belépek a közösségbe. Kérdésem a külföldi rendeléssel kapcsolatos az e-infinity weboldal mennyire biztonságos e célból ?
Értem ez alatt a szállítást (gyorsaság), esetlegesen a garanciális gondok ?
Mielőbbi válaszokat előre is megköszönöm!

(#26217) Clemi válasza Norbert87 (#26216) üzenetére


Clemi
veterán

Rendelésnél köss biztosítást is, így egyrészt tuti megkapod, vagy ha sérülne esetleg elveszne, hamarabb visszakapod az árát. A szállítás 10 nap. Az elején mintha mi se történne, de az utolsó 3 napban felpörög a dolog. A gari meg a Fujinál Európai és ha jól tudom nincs vele gond.

(#26218) #16820480 válasza Norbert87 (#26216) üzenetére


#16820480
törölt tag

Illetve fizetni Paypal-on keresztül, az ad plusz védelmet, csak arra figyelj, hogy ne a PP váltsa a pénzt, hanem a bankod.

(#26219) Norbert87 válasza Clemi (#26217) üzenetére


Norbert87
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget, már csak egy kérdés hogyan kell biztosítást kötni ilyen esetben ill paypal-on belül hol van az ad plus ? Keresetem de sehol nem találtam , az átváltást azt tudom az be is van állítva.

(#26220) G.Guido válasza Norbert87 (#26219) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Nem "ad plus" védelem...értsd: a PayPal eleve védelmet ad.
Az átváltást pedig érdemes minden alkalommal ellenőrizni.

(#26221) Clemi válasza Norbert87 (#26219) üzenetére


Clemi
veterán

A vásárlásnál ajánlja fel a biztosítás vásárlást. Néhány Euró de megéri!

(#26222) KuZo


KuZo
tag

Akinek van esetleg XF50/f2 optikája nem tapasztalt fókuszálási (jellemzően back-focus) problémákat 4-4,5 méter környékén? XT20 vázzal használom az üveget és imádom egyébként, pici, gyors, penge, de ez a melléfókusz idegesítő.

(#26223) Clemi válasza KuZo (#26222) üzenetére


Clemi
veterán

Hmmm nálam ugyanez van elég sűrűn, csak épp az 56/1,2-vel az X-T2 vázon. A távolság 4-5 méter, vagyis mikor egy egész alak van a képmezőben.

(#26224) Zilko87


Zilko87
tag

A következő a problémám T20 vázzal: Ha keresőben képelek, levesz minden jelzést(fókuszmező, vízszint,iso,ss,rekesz érték stb.) gyakorlatilag a belenézést követő 1-2 másodpercben, ha kijelzőn fotózok akkor pedig minden ott van. Ezt a beállítást vágja valaki?

(#26225) KuZo válasza Clemi (#26223) üzenetére


KuZo
tag

Na, akkor nem egyedi. Pedig pont az (lenne) a lényeg, hogy a kontrasztérzékelős AF (szigorúan középső AF ponttal teszteltem) sokkal pontosabb, mint a DSLR rendszereké.

(#26226) KuZo válasza Zilko87 (#26224) üzenetére


KuZo
tag

Úgy emlékszem az új FW után külön lehet állítani a nagyságot és, hogy mi jelenjen meg melyik kijelzőn.

(#26227) tozso76 válasza Zilko87 (#26224) üzenetére


tozso76
aktív tag

Az evf-be nézve nyomogasd a display gombot. A múltkor én is elnyomtam véletlenül.

(#26228) hegyimorc válasza Zilko87 (#26224) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Független a kettő, az EVF-nek saját setupja van. Szóval nem "leveszi", hanem azt mutatja amit beállítottál rá.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#26229) Zilko87 válasza tozso76 (#26227) üzenetére


Zilko87
tag

Köszi, így már minden ok. Ezek szerint elnyomtam én is. :R

(#26230) KuZo válasza KuZo (#26225) üzenetére


KuZo
tag

Razzino! Te mintha ilyet használnál futófotózáshoz vagy nem? Nálad nincs ilyen tapasztalat?

(#26231) DonRazzino válasza KuZo (#26230) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Semmi ilyen. Sheratan mindjárt beszáll a beszélgetésbe, mert az övét csakliztam kölcsönbe.

(#26232) #16820480 válasza DonRazzino (#26231) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem csak olyan volt, amire emlékszem, hogy félhomályos szobában elment vadászni, de így konkrétan félrefókuszálásra nem emlékszem. Mondjuk tegyük hozzá, hogy én ritkán lövök portrékat eleve.

(#26233) KuZo válasza #16820480 (#26232) üzenetére


KuZo
tag

Csináltam egy röpke tesztet, amin így néztek ki a távolságok:

A hátsó 4 méteren lévő doboznál ilyeneket téveszt:

A naptár közel 80 centivel van hátrébb.
Ilyen amikor betalál:

Fontos, hogy állványról, középső fókuszponttal és f2-es rekesszel készültek a képek. Szűkebb rekesszel a mélységélesség miatt persze sokat javulhat az eredmény. A Fujitól kaptam kölcsön egy ugyanolyan üveget és azzal is ez van, így vagy "ezek ilyenek" vagy esetleg a váz mókázik..

(#26234) madgie válasza KuZo (#26233) üzenetére


madgie
titán

Szerintem vastag user error mindannyiótoknál, elősre arra tippelek, hogy az AF pont méretét rosszul választjátok meg.

Miért írom ezt? Mert kábé 3 (vagy 4?) éve 56/1.2-zök, soha nem csinált ilyen jellegű hibát. Lassúnak lassú, hagyni kell neki időt, hogy harapjon, de nem megy félre, csak ha rosszul állítjátok be a vázat.

(#26235) taranis válasza madgie (#26234) üzenetére


taranis
addikt

Kopasz, te vagy az? :D

colorizer.net

(#26236) KuZo válasza madgie (#26234) üzenetére


KuZo
tag

Legkisebb AF pontot használtam. Az eggyel nagyobb méret már túlmenne a doboz méretén és "jogosan" harapna a háttérre.

(#26237) madgie válasza taranis (#26235) üzenetére


madgie
titán

De komolyan, gyári nagyban hagyják oszt persze a hátsó kontrasztosabbra húz...

KuZo: akkor nemtom. Én rengeteget lövök vele 3-5 méterre, akkor pontatlan, ha lagzis táncparkett van és eleve lehal a Fuji AF :))

[ Szerkesztve ]

(#26238) KuZo válasza madgie (#26237) üzenetére


KuZo
tag

De neked van 50/f2 vagy az 56-ról beszélsz?

(#26239) Mathiask válasza KuZo (#26233) üzenetére


Mathiask
senior tag

Az az érdekes hogy pont a háttér éles. Most akkor vagy pont 80cm-el téved az af és épp véletlen a háttér is odakerült, vagy arra fókuszált. (az előbbinek azért statisztikailag elég kicsi az esélye)
Mondjuk úgy tudod ezt kiszűrni hogy a hátteret mondjuk 20cm-re rakod a 4m-re lévő doboztól, utána mondjuk 1,2-m-re, ha még mindig a háttér éles akkor nem arról van szó hogy úgy rossz hogy elbassza a fókuszálást, hanem hogy máshova fókuszál. Lehet a kijelzett fókuszpont és a valós fókuszpont között eltérés van PDAF esetén. (CDAF esetén talán nem is lehetne ilyen probléma.) De ez meg nem gondolnám hogy objektív probléma, hanem inkább váz, már ha lehetséges egyáltalán az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#26240) #16820480 válasza KuZo (#26233) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én itt azt nem értem, hogy középső fókuszpontról beszélsz, közben a kivágáson a hátsó doboz szerepel, most akkor hol volt a fókuszpontod? Illetve mivel választod ki, joystick vagy érintőképernyő? Hátsó képernyőn komponálsz vagy evf-ben?

Próbáltam most E3-on az ötvenessel, ha középre helyezett spot fókuszt használok, akkor ilyen pár méterre levő témánál nekem nem téveszt, csak ha nincs elég részlet/kontraszt a témán (homogén fal, vagy ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

(#26241) madgie válasza KuZo (#26238) üzenetére


madgie
titán

Teljesen mindegy, itt az van, hogy az AF nem talált valamiért elől fogózkodót, ezért hátra húzódott. Back/frontfókusz nem ilyen.

(#26242) excalibur36 válasza madgie (#26234) üzenetére


excalibur36
senior tag

Te hogyan, mire állítod be a vázat? :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#26243) madgie válasza excalibur36 (#26242) üzenetére


madgie
titán

Mikor hogy. Ha látom, hogy nagy az AF pont az adott mérethez, visszaveszem. Ha kicsi, az elvileg nem gond, gyakorlatilag viszont a Fujinál sokszor az sem jó. Nem tudok pontos receptet, nappal általában nincs baj az AF-fel, csak oda kell rá figyelni (mint mindennél) :)

(#26244) KuZo válasza #16820480 (#26240) üzenetére


KuZo
tag

Ha arról a képről beszélsz, ahol a távolságokat írtam be, az csak azért készült, hogy látszódjon minden. Az összes képnél középső fókuszponton van a hátsó doboz.
Egy fókuszpontos AF-en van és EVF-en használtam, de a hátsón sem lenne különbség.
Egyébként a közelebbi 3,3-as dobozt nem rontotta el..

(#26245) KuZo válasza Mathiask (#26239) üzenetére


KuZo
tag

Annál az egy képnél. Mászott az össze vissza. ITT találsz különböző rekesszel néhány kivágást.
Nem kifejezetten az én üvegemmel csinálta, hiszen kaptam egy másikat és ott is ez van. Ezért is írtam, hogy nálam X-T20-al ez van.

(#26246) KuZo válasza Mathiask (#26239) üzenetére


KuZo
tag

Egyébként az egész azzal kezdődött, hogy egy kirándulás során sokszor nem ott volt a fókusz, ahol becsippant/jelzett, hanem hátrébb. És azoknál nagyobb felületek voltak, csak a tesztnél használtam a vitaminos doboz méretet..

(#26247) #16820480 válasza KuZo (#26244) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért kérdezem az evf-et, mert nem lehet, hogy véletlen az orrod hozzáér az érintőképernyőhöz, és azzal odébb húzod a fókuszt?
Ha két obi is problémás, akkor valószínűleg nem azokkal van a baj, hanem valami mással, de ha meg a váz, akkor elvileg minden obinál kellene csinálja.

(#26248) KuZo válasza #16820480 (#26247) üzenetére


KuZo
tag

Honnan tudtad, hogy nagy az orrom? :D Az "EVF Only" beállításnál nem él a touchscreen, most kipróbáltam. Mondjuk béna is lenne..
A többi obimnál (14/23/35) ilyen tárgytávolságnál már túl kicsi lenne a téma, nincs olyan kis fókuszmező. De azoknál nem is tapasztaltam ilyet. Mindenesetre furcsa, de akkor mindezek szerint a legkisebb fókuszmezőnél is ellenőrizni kell mindig, hogy valóban éles-e a kívánt részlet és nem bízni a "zöld jelzésben". Majd lehet, hogy egy másik vázzal még lövök egy próbát ha lesz rá lehetőségem.

(#26249) Horalm


Horalm
kezdő

Sziasztok!
Ti milyen third party objektíveket használtok, vagy használnátok

(#26250) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagyon jó barátom szeretne venni egy 50-60 mm körüli optikát...
Ebben az átfogásban két optika van, az 50mm f2 és az 56mm f1.2.
Elolvasot egy csomó tesztet, végignézet egy rakás képet amik ezekről az optikákról szólnak, illetve amik ezekkel készültek.
Sajnos egyre inkább tanàcstalan azzal kapcsolatban, hogy melyiket lenne jobb választás megvenni....
Sajnos én nem tudok neki segíteni ebben....
Ti melyiket ajánlnátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.