Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Gondwana válasza Clemi (#26700) üzenetére


Gondwana
addikt

... vagy nem kattant be teljesen a helyére. Nàlam is ìgy kezdte. Azòta gépen vàltom a front/rear/fp-t, a kompenzàciòt pedig csoportgomb + tekerés (TT350F masterrel jobb volt a gépről kompenzàlni is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26702) Clemi válasza Clemi (#26700) üzenetére


Clemi
veterán

Asszem magamnak válaszolok... az Xpro vezérlő csak a TTL vakukkal támogatja a HSS módot, viszont azt továbbra se értem, hogy amint felteszem a gépre a kioldót, miért csak TTL, Multi, és vaku ki opció van. Ha van ilyen vezérlő még valakinek, megtenné, hogy megnézi, nála is ezt csinálja?
Azért mondjuk ez döbbenetes felismerés, hogy váltottam egy újabb, drágább vezérlőre és rosszabb mint az X-T1 vezérlőm volt. Azzal simán ment a HSS mód a TT600-as vakukkal.

(#26701) Gondwana A nálad is így kezdte mit jelent? Nekem masszívan nem lehet M módba tenni a vázat, ha rajta van az XPro vezérlő, viszont a vezérlőn a vaku csoportok módját tudom a vezérlőn váltani, mármint a jelenleg egyetlen TT350 módját TTL-be is de a manual vakut M vagy Multi módba, de ki is tudom bármelyiket kapcsolni.
Ez mind nem lenne gáz, ami bassza a csőröm, az a HSS mód hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#26703) Clemi válasza bigsee (#26698) üzenetére


Clemi
veterán

Most került fel a FB Fuji adok veszek csoportba egy ilyen obi, igaz vázzal együtt, de talán külön is eladó.

(#26704) Clemi válasza Gondwana (#26701) üzenetére


Clemi
veterán

Még egy kérdés.... nekem az eneloop akkuval állandóan 1 vonal töltöttséget jelez, illetve ha feltöltöm fullra akkor telét, de másnap már csak 1 vonal van megint.

(#26705) dqdb válasza Clemi (#26704) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valószínűleg az az oka, hogy az Eneloopok (és a hasonló akkuk) feszültsége 1,2 V, míg az elemeké 1,5 V, és a töltöttség jelzéséhez az utóbbi értékkel számoltak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26706) konyi79 válasza Clemi (#26704) üzenetére


konyi79
addikt

Mert alapból alacsonyabb a kapocsfeszültsége (1,2V), mint a szén-cink elemnek (1,57V), az elektronika meg nem tudja mit raksz bele. Ne foglalkozz vele, úgyis jobban bírja.

(#26707) lugosi válasza Clemi (#26694) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

EU-n belüli vásárlásnál nem.

(#26708) dqdb válasza lugosi (#26707) üzenetére


dqdb
nagyúr

Áfa nem, de az áfa különbözete igen nagyobb piaci szereplőknél. Német Amazonról rendelés esetében a német 19% és a magyar 27% miatt körülbelül 10 euró jön rá 150 eurónként.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26709) #16820480 válasza lugosi (#26707) üzenetére


#16820480
törölt tag

De-de :K Ha német Amazonról vásárolsz, akkor a fizetésnél a német és magyar áfa közti különbség (7%, ha jól tudom) rájön a végösszegre, ugyanis van egy olyan EU törvény 2016 óta, ami előírja a cégek számára, hogy ha éves szinten egy adott országba irányuló forgalmuk meghaladja a 30 ezer €-t (megint, ha jól emlékszem), akkor fel kell számolni a különbözeti áfát.

(#26710) |AP|


|AP|
veterán

ha már ilyen külföldről rendelős témánál vagyunk:

látott már itthon valaki Peak Design akciót? Fotó expó kedvezmény, vagy bármi ilyesmi?
A sztori nagyjából annyi, hogy már kiszámolni sem merem mennyi pénzt költöttem fotós táskára/hátizsákra és valami gondom mindegyikkel van.
Millió tesztolvasás, videónézés után élőben is megtapiztam a 20l-es hátizsákot és azt mondanám, hogy nekem ez kell, ez tud mindent, amire szükségem van.
Viszont a 95k-s hazai árat nem könnyű megemészteni, egy akció segítene a döntésben. Eglobalról 80 körül lenne, de ha itthon valami akció lenne, akkor inkább venném itthon.

(#26711) total90 válasza |AP| (#26710) üzenetére


total90
veterán

Akciós és ha nem is Magyarország, de én Németországban élek és tudok segíteni a vásárlásban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26712) |AP| válasza total90 (#26711) üzenetére


|AP|
veterán

köszi, ez nem hangzik rosszul!
Közben kaptam még egy ajánlatot, ami szintén nagyon meggondolandó. Pár nap és kitalálom mi legyen.

Amúgy van valaki aki már hosszabb idő óta használja ezt a hátizsákot? Vagy fáradjak át a fotós táskák topikba? :)

(#26713) #16820480 válasza |AP| (#26712) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a PD táska amúgy nekem is marhára tetszik, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy ennyi pénzt kiadjak rá :N Sling helyett is végül egy Crumpler táskát vettem, de sajna nem olyan kényelmes, mint képzeltem.

(#26714) lugosi válasza #16820480 (#26709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Furcsállom. Visszanéztem a korábbi rendeléseimet, és én 19% áfát fizettem magánszemélyként.
Az én tudomásom szerint, de nem vagyok adóügyi szakember, a vásárlás helye szerinti áfát kell felszámítani és megfizetni, ami internetes vásárlás esetén (a vásárlás helye) az eladó székhelye. Megnéztem 2016. decemberig a vásárlásaimat, könyvnél 5, elektronikai cikkeknél és ruházatnál 19% áfát számítottak fel szerintem, bár némelyik tételnél furcsa volt az utánaszámolás (nem tételenként jelölte az áfát, hanem összesen, és mivel volt benne könyvrendelés és egyéb is, összességében volt hogy kevesebb mint 19%-ra jött ki az áfa, nyilván az 5 és 19%-os termékek értékarányos átlaga miatt). Tehát nekem a tapasztalatom szerint 27% áfát nem számítottak fel. De most kértem a legutolsó rendelésemre (2 hetes) egy áfás számlát, és ha megjön akkor beírom, hogy mi van rajta.
Cégként nem tudom, hogy hogy működik, cégként még nem vásároltam az amazonról. Lehet, hogy ott 27%-ot számítanak fel, amit aztán a belföldi áfaalany cég levon a saját befizetendő áfájából?

(#26715) Ear001 válasza lugosi (#26714) üzenetére


Ear001
addikt

Pedig ma már úgy van, ahogy írják. 2016-ban még lehet, másképp volt, vagy olyan kis cégtől vettél az Amazonon keresztül, ami még nem érte el a 35 000eurós határt, és nem így számolt.
Cégként tudsz áfa nélkül venni, persze aztán itthon ki kell fizetni a 27%-ot.

(#26716) dqdb válasza lugosi (#26714) üzenetére


dqdb
nagyúr

[kép]
Ez 2016. novemberi rendelés és 27%-os már (az Amazon volt az eladó, de nem a piacteréről egy cég).

sheratan: a 10 literes Sling egyszerűen zseniális, simán megérte az árát (igaz, én még KS kampányukban vettem meg a mostaninál jóval olcsóbban). Azt azért hozzá kell tennem, hogy nálam az everyday szó a jellemzőbb a felhasználására, fotós cucc elvétve fordul elő benne, de mindkét célra nagyon eltalálták az egészet.

Egyetlen dolgot hiányolok belőle, ez pedig a Messengeren az oldalzsebben található Anchor csatlakozó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26717) #16820480 válasza dqdb (#26716) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem igazából olyan méretre van egy táskám már, amit szeretek is, csak nem vízálló a cipzárja, illetve nem olyan kényelmes egy mozdulattal feszesebbre húzni. Egy kisebbet akartam, ami praktikusabb viselet is egyben, meg talán jobb minőségű, ezért lett Crumpler, mivel a Sling 5 az inkább csak egyik vállon átvetve hordható teljes funkcionalitással. Ha nulláról indulnék, akkor a 10 literes egy marha jó megoldás lenne amúgy, de ez már csak olyan dolog, hogy elköltöttem X összeget táskákra, és még egy nagyobb összeg olyan kellemetlen lenne, amíg ezek nem használódtak el :)

(#26718) Clemi válasza lugosi (#26714) üzenetére


Clemi
veterán

Most jelenleg a Német Amazon, az oldalán bruttó árat ír, de a számlán úgy kezdődik, hogy nettó ár, majd ahhoz hozzá adja a szállítási költséget, és arra teszi rá az adót.

Példa: Az oldalon a termék 19.99 €

A számla így néz ki:

Item subtotal: 16,80 €
Delivery and Handling: 4,76 €

Subtotal before VAT: 21,56 €
VAT: 5,82 €

Order Total Including VAT: 27,38 €

Ez egy tegnapi rendelés számlája.

(#26719) Ébri válasza Clemi (#26718) üzenetére


Ébri
senior tag

Nagyságrendileg tíz éve néztem EU adózást, s már akkor is a teljesítés helye szerinti adózás volt. Kérdés az lehet, mit tekintünk teljesítés helyének, de termékértékesítésnél ez elég egyértelműen a célország. Többi részletet már elfelejtettem, így a kiskapukat is, mivel lehet(ett) 19%-on maradni.

(#26720) Clemi


Clemi
veterán

Akkor vissza a témába vágó területre :) Godwana-n kívül másnak nincs is Xpro vaku kioldója? :F :F

(#26721) El Joe válasza Clemi (#26718) üzenetére


El Joe
tag

Nem akarok bele vaú, de nem minden termékre egységesen 27% az Áfa tartalom. Jellemzően az elektronikai eszközökre, ruházatra, könyvekre, cd/dvd lemezekre más. Hogy pontosan mennyi szerintem nav oldal megmondja.

(#26722) lugosi válasza dqdb (#26716) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez tényleg 27%-os, én is az amazontól szoktam vásárolni, tehát ügyelek arra (megbízhatósági és egyéb okok miatt), hogy az amazon legyen az eladó. Elképzelhető, hogy pl a 2017-es vásárlásaimnál még a vásárláskor nem érte el a limitet? Érdekes. Majd visszanézem a 2018-asokat is.

(#26723) #16820480 válasza lugosi (#26722) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem akkor van áfa-egyeztetés, ha a kereskedő arra az éve átlépte az adott összeget szerintem, hanem minden esetben, ha éves szinten el szokta érni. Még azt tartom lehetségesnek, hogy olyat rendeltél, aminek az adókulcsa nem 27% itthon sem.

(#26724) KuZo


KuZo
tag

Beraknám ide is offtopic-nak, mert nem nagyon látok erre élő fórumot:

2018 augusztus végén a Zamárdiban nyoma veszett az alábi szettnek:
Fujifilm X-T10 fekete színű váz. Sorozatszám: 58L04146
Fujinon XC 16-50 fekete színű objektív. Sorozatszám: 53H00409
Ha valakinek esetleg felkínálják, legyen résen és esetleg értesítsen engem. Nagyon köszönöm!
A zasszony gépe volt, persze egy rakás fotóval a kártyán. :(

(#26725) Clemi válasza KuZo (#26724) üzenetére


Clemi
veterán

A FB Fujifilm adok-veszek csoportban megjelent egy ilyen szett. Azt nézted esetleg?

Szerk: Már levették, csak az ezüst van ott.

[ Szerkesztve ]

(#26726) taranis válasza KuZo (#26724) üzenetére


taranis
addikt

Ez nagyon is ontopic, sajnálom a történteket, és a jó büdös k... a... annak aki ellopta. Esetleg az irányjelzős topicba is dobd fel.

colorizer.net

(#26727) #16820480 válasza Clemi (#26725) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudtam, hogy valahol láttam pont most én is ilyet, csak azt hittem az irányjelző volt, de ott meg nem találtam sehogy sem.

(#26728) faki_ válasza KuZo (#26724) üzenetére


faki_
senior tag

Van egy ilyen a zIndexen, de szerintem többet ér, ha berakod az adok-veszekbe.

(#26729) papaya


papaya
senior tag

Kint van a T3 specifikáció egy része, de engem annyira ez még nem hozott lázba. Na jó, a 4k / 60p 10bit internal az elég kafa. :B

[ Szerkesztve ]

(#26730) Mirman válasza papaya (#26729) üzenetére


Mirman
őstag

Hát azért vannak itt finomságok .

EVF , 30 FPS crop módban (16MP) remélem rolling shutter nélkül, gyorsabb proci , pre-shooting. Kivételesen igaza votl a kopasznak hogy ez egy mini A9-lesz ezek alapján valóban.

(#26731) papaya válasza Mirman (#26730) üzenetére


papaya
senior tag

Ez a pre-shooting ez micsoda? Mert nem áll össze. :B

(#26732) madgie válasza Mirman (#26730) üzenetére


madgie
titán

Color Chrome, APS-C-n? Végre :)

papaya: félig lenyomod az expógombot és ő már előre menti pufferbe a képeket, mielőtt teljesen lenyomnád az expógombot. Ha épp lemaradnál valamiről, meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#26733) Mirman válasza papaya (#26731) üzenetére


Mirman
őstag

Amikor félig lenyomod az expo gombot akkor elkezd képeket rögzíteni mielőtt teljesen lenyomnad a gombot . Aztán mikor lenyomod akkor ebből a sorozatból az utolsó 0.5 -1 másodpercet elmenti.

Hasznos dolog , könnyebb vele nem elszalasztani tökéletes pillanatokat. Olympus gépeken évek óta van , keress rá és megmutatják hogy működik .

(#26734) #16820480 válasza Mirman (#26730) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rolling shutter szerintem lesz még valamennyi, mert nem kap stacked sensort, cserébe jó lesz a dinamika a BSI miatt.

Az a blackout-free kereső viszont nagyon jól hangzik a növelt felbontással :K

(#26735) total90 válasza papaya (#26729) üzenetére


total90
veterán

Már alig várom, hogy megfogdossam... még 19-et kell aludni :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26736) taranis válasza papaya (#26729) üzenetére


taranis
addikt

Ha jó a videós AF, akkor instabuy. IBIS lehetett volna mondjuk, továbbra sem világos nekem a H-s vonal létjogosultsága. Van akinek az már túl nagy?

colorizer.net

(#26737) El Joe


El Joe
tag

Ma rám mosolygott Fortuna Isten asszony, muszáj megosztanom veletek.
Edigatalba mentem internetes megrendelésért és amíg várakoztam nézegettem a Fuji-s motyókat. Látom, hogy az 55-200ra egy 134000- Ft os cimke van rádobva. Kérdeztem az eladótól, hogy mi a trükk benne, azt mondta semmi, csak ez volt kint a vitrinben. Megnéztem, elég dzsuva volt, így félrerakattam, hazaugrottam a gépért meg a tisztító cuccért. Kiretkeltem, kipróbáltam, minden patentül működik. Öröm bódogság!!! :DD :DD :DD

(#26738) #16820480 válasza taranis (#26736) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jelen, én H-t nem vennék, mert nagy és nehéz már. T még belefér.

(#26739) madgie válasza taranis (#26736) üzenetére


madgie
titán

Az IBIS-hez kellett volna a H mérete, H2 meg még nem jöhetett, mert a H1 tulajok akkor fát vágtak volna a Fuji marketingesek hátán :D

(#26740) taranis válasza madgie (#26739) üzenetére


taranis
addikt

Igen ez világos, én inkább azt nem értettem, hogy miért csináltak külön vonalat az IBIS miatt, de aztán látom, hogy az ilyen sheratan félék miatt :D Ennek most van egy olyan negatív hatása, hogy bár simán kijöhettek volna egy IBIS-es X-T3-al, mégis várni kell még egy évet vagy másfelet rá.

colorizer.net

(#26741) #16820480 válasza madgie (#26739) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt mondjuk megcsinálhatták volna, hogy télen csak egy nagy fw frissítést adnak ki az X-Trans III vázakhoz, aztán most együtt jön a T3 és H1 ősszel, így akkor már a H1-ben is lehetett volna X-Trans IV, meg pár újdonság még, és IBIS, míg a T3 megmaradhatott volna IBIS nélküli olcsóbb és kompaktabb csúcs váznak.

Sőt, akkor már akár lehetett volna T-H vonal összevonás, ahol az SLR fazont használják designnak, a mostani T3 helyett meg egy Pro3 jöhetett volna azoknak, akik kicsire vágynak :D Csak abba is kellene kihajtható kijelző :))

[ Szerkesztve ]

(#26742) madgie válasza taranis (#26740) üzenetére


madgie
titán

De ha nem fér bele az IBIS a T méretbe, akkor hogy? :)

(#26743) topikk válasza madgie (#26742) üzenetére


topikk
senior tag

A sony A7 3-ba hogy fer bele a nagyobb szenzorral?

[ Szerkesztve ]

(#26744) madgie válasza topikk (#26743) üzenetére


madgie
titán

Azonos hatékonyságú a két stabilizátor? Mindkettő videója megbízhatóan működik melegben is?

Nincs több kérdésem :)

De amúgy másképp fogalmazok: a mostani műszaki megoldással használt IBIS sok helyet foglal a Fujinál.

[ Szerkesztve ]

(#26745) taranis válasza madgie (#26742) üzenetére


taranis
addikt

De belefér, miután megnövelték :) Én nem ragaszkodom a T méretéhez, de megértem, ha más igen. Csak bosszantó, hogy azért nem jött meg a tökéletes váz, mert még túl korai lenne. Na mindegy, van gimbalom.

colorizer.net

(#26746) Ébri válasza taranis (#26740) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem már az x-t2 súlya és mérete is a necces kategória :). De azt hiszem megfelelő áron még bevállalható is.

(#26747) madgie válasza taranis (#26745) üzenetére


madgie
titán

Titkon reménykedtem, hogy az X-T1 picit kisebb formáját hozzák vissza, nekem az volt a favorit a nem távmérős-forma Fujik közül.

(#26748) topikk válasza madgie (#26744) üzenetére


topikk
senior tag

Nincs szonim, nem kotekedni akarok. :) A specifikacio szerint az IBIS 5 EV mindket esetben, a Fujinal 5.5 is lehet bizonyos obikkal, de tobbnyire 5 EV. A melegedesrol nincs tapasztalatom,az internet sem tunik olyannak hogy felrobbant volna emiatt, raadasul a Sony 30 percre limtalja a 4K videot a Fuji meg 15-re.

Szoval inkabb a muszaki megoldasban lesz elasva a kutya.

(#26749) papaya válasza topikk (#26748) üzenetére


papaya
senior tag

Ezek csak száraz tények, de a youtubeon is vannak videók ahol látszik, hogy a Fuji IBIS jobb mint a Sony-é pláne videónál. A melegedésnél akkor már gond van ha előjön, mert letilt a váz, és a lehülésig nem fogod tudni használni, ezért tökmindegy, hogy az csak x idő után jön elő, ha pl. munkára használod nem éppen ezzel akarsz még foglalkozni, hogy vajon mikor tilt le és mennyi idő után használható ismét..

[ Szerkesztve ]

(#26750) madgie válasza papaya (#26749) üzenetére


madgie
titán

Dehogyis, hát ugyanolyan a kettő :D

Egyébként nem is feltétlenül az IBIS maga a rossz Sonynál, egyszerűen ordas hiba volt az APS-C E-mountot továbbvinni a fullframe szériába. Kicsi, kevés a mozgástér a stabinak, nem lehet rá nagy hátsó lencsetagú objektíveket tervezni, nem véletlen, hogy a Nikon, a Canon, meg a Pana is buszkeréknyi bajonettcsarival adja ki a fullframe mirrorlesseit. Eddig például a Sigma keze is meg volt kötve, nem volt értelme a FF-hez képest kis bajonetthez egyedi megoldásokat szülni, kapott egy toldalékot a tükrös ART oszt mehet. Most már ez is megváltozhat, kivéve persze a Sonynál, oda nehezebb kivitelezni, ami majd simán felmegy a Z vagy R bajonettre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.