Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) MrChris


MrChris
nagyúr

XE1-nél a drótos elsütéshez kell valami elektronika, vagy csak egy szimpla kapcsoló is elég?

(#26902) Neon


Neon
csendes tag

Megpróbálom egyszerűen megfogalmazni, hogy miben szeretném ha esetleg tudnátok segíteni. Ha emlékeztek még rá, visszaküldtem a T2-es vázat mert hibás volt. Azóta sikerült személyesen is megnéznem egy H1-et. Számomra nagyon szimpatikus váz, jobb expo gomb, feszesebb tárcsákkal, nagyobb gombokkal, kényelmes szemkagyló stb. Nekem egy sokkal összerakottabb váznak tűnik a T2-höz képest. Hangsúlyozom, hogy az sem rossz, de aki fogta vagy próbálta az biztosan érezte ugyanezt. Türelmesen megvártam a T3-om bejelentését, nem kapkodtam el a vásárlást. Viszont kíváncsi lennék most a megjelenés után, hogy ti mit mondtok az új vázról? Valóban annyival jobb lett, hogy inkább ezt mint a H1-et? Nehéz megfogalmazni normálisan, de valahogy szeretnék megfelelő döntést hozni, és nem csak a fentiek alapján. Mert ha azokat nézem csak, akkor H1 a nyerő. Tudtok ebben segíteni? Vagy várjunk még meg egy két tesztet, személyes tapasztalatot? Mert ha lényegesen jobb lett mint a H1, akkor ugye nem kérdés. Vagy majd a H2-ben minden klappolni fog :) :) :)
Köszönöm előre is a véleményeteket.

(#26903) p_adam válasza Neon (#26902) üzenetére


p_adam
addikt

Nem sok teszt van még róla de igen, számomra sokkal jobb "alapnak" tűnik ami még szoftverrel tovább lesz finomítva.
Ha nem létszükséglet a stabilizálás, akkor inkább ez (vagy meg lehet várni, míg az X-H1 ára elkezd lefele csúszni)

(#26904) Neon válasza p_adam (#26903) üzenetére


Neon
csendes tag

A stabilizátor számomra nem lényeges, de minden más amit leírtam szerintem, vagy inkább számomra, sokkal jobb a H1-ben. Feszesek a tárcsák, ha benyomod érzed ahogy kattan, az expo gomb is egy álom, nagyobbak lettek a gombok, a kereső. Sok pici apróság, aminek sok köze nincs a tudásához. De ahogy írod is jobb alapnak tűnik a T3-om. Na ez a kérdés amire én nem tudok válaszolni, hogy vajon mennyivel. De remélem segítetek majd benne. Szerintem sokakat érdekel ugyanez, DonRazzino is írt erről ha jól emlékszem. Ha lenne H2 ezzel a tudással, most nem lenne kérdésem :) :)

(#26905) #16820480 válasza Neon (#26904) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha megnézel egy-két T3 preview-t, akkor emlegetik, hogy feszesebbek lettek a gombok és kicsit nagyobbak is, amennyire lehetnek. A keresőt konkrétan megkapta a H1-ről. Szóval én azt mondom, hogy hacsak nem a ló nagy vázakat szereted, akkor az IBIS-t leszámítva nem túl sok előnye maradt a H1-nek :)

(#26906) madgie válasza Neon (#26902) üzenetére


madgie
titán

Egyszerű a válasz: azért lett olcsó, mert nem H2 lett. 95%-ban a régi váz (csak a kereső lett a H1-é), belül meg valószínűleg maradt a T2 egyszerűbb zárszerkezete, de a hardver friss, ropogós, bazigyors.

1500 dollárért ennyit kapsz, nagyon is jó ár érte, az X-H2 viszont szinte biztos, hogy egy ötszázassal vastagabb lesz.

Én nap, mint kap dolgozom mindkettővel (H1 és T2), látom és érzem a különbséget, de nem esnék kétségbe, ha holnaptól két T3-mal kellene ugyanezt megcsinálni. Nyilván egy álom, ahogy a vajpuhán járó expógomb simogatása után szinte puszit ad a zár, annyira halk és finom járású, de ha két napig nem ezt használod, akkor majd megszokod a másikat. EFCS a T3-ban is lesz, az már kicsit segíteni fog annak a zárnak is a hangján, "ütésén".

szerk : amúgy az X-H1 tárcsáit utálom, adott egy nagyon finom műszaki megoldású profi gép, erre elkezd hangosan kattogni a tárcsa, ha elkezdem tekerni (ami elég gyakori, mert ugye azzal expókorrekciózom) . De tényleg szó szerint kábé kétszer olyan hangos, mint maga az expozíció és szinte kerreg is, ahogy sokat tekersz... bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#26907) daniduke válasza MrChris (#26901) üzenetére


daniduke
tag

Lehet usbs távkioldóval és az expo gombon keresztül menetes távkioldóval is.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#26908) Neon válasza madgie (#26906) üzenetére


Neon
csendes tag

Akkor érted miről írtam, legalább nem vagyok egyedül ezzel. A tárcsa hangja nekem eszembe se jutott mint esetleges probléma, de most hogy megemlítetted ez zavaró tud lenni valóban. A bazi gyors lett, mit takar a H1-hez képest? Ha egyáltalán ezt meg lehet fogalmazni, vagy válaszolni.

(#26909) Neon válasza #16820480 (#26905) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm, ennek utána nézek, hogy nagyobbak lettek a gombok. Fel sem tűnt eddig. De ez is egy pozitív dolog számomra. Ha meg még feszesebb is... De azt hiszem ezt is meg kell majd tapogatni rendesen, ha már ennyit vártam ezen már nem fog múlni.

(#26910) madgie válasza Neon (#26908) üzenetére


madgie
titán

Azt írják, háromszor olyan gyors az új proci és mellé érezhetően takarékosabb is.

(#26911) MrChris válasza daniduke (#26907) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, de nekem praktikusabb lenne egy egyszerű kapcsolós vezérlés. 2.5-es jackem nincs hogy kipróbáljam.

(#26912) voriae


voriae
tag

Múlt hetem a Laowával. Pont annyival kisebb a Samyang 12-nél, hogy mindig elviszem magammal mindenhova. Nagyon megszerettem, a 35/1.4 után a kedvenc obim lett a Fujira :) Csak az obicsere ne lenne ilyen nehéz, alig lehet megragadni valahol...

(#26913) DonRazzino válasza voriae (#26912) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mindegyik kép tetszik! :K

(#26914) lugosi válasza voriae (#26912) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek a vonatos képek a hétvégén készültek azon a mávos rendezvényen?

(#26915) voriae válasza DonRazzino (#26913) üzenetére


voriae
tag

Köszi :)

Lugosi: igen.

(#26916) faki_ válasza MrChris (#26911) üzenetére


faki_
senior tag

Ilyenem van, ezzel megy az exponálás, nem látok rajta szétszedésre buzdító részeket, így gondolom, elem sincs benne.

(#26917) DonRazzino válasza MrChris (#26901) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem van egy ilyenem, használtam már X-M1, X-A2, X-T10, X-T2-n. Szimpla kapcsoló.

(#26918) MrChris válasza faki_ (#26916) üzenetére


MrChris
nagyúr

&DonRazzino, akkor ez tényleg valszeg egy sima kapcsoló lehet, talán még az usb-s is. Nincs más hátra mint a teszt, szerzek egy jack-t és kipróbálom.

(#26919) Gmajor


Gmajor
kezdő

Valaki lenne itt új gazdija egy harmincötEFkettőnek?

(#26920) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok erről az aksiról valakinek tapasztalata?

https://m.emag.hu/fuji-np-w126-1140mah-7-2v-8-2wh-patona-premium-akkumulator-1252/pd/DTP1X0BBM/

Egyedül az idő a barátom.

(#26921) rob01 válasza jeffreybboy (#26920) üzenetére


rob01
tag

Inkább a 126S típust vedd meg belőle pl. ezt:
https://www.energydirect.hu/Patona-Fuji-NP-W126S-HS33-EXR-7-2V-1140mAh-8-2Wh-Patona-utangyartott-akkumulator-d2421.htm

(#26922) shouryuken


shouryuken
senior tag

Statikus képekre (épület, tájkép) elég az xc50-230 vagy érdemesebb a xf55-200-ba fektetni?
Épitési minőség, obin lévő gombok/rekesz, súly, méret, fókuszsebesség nem annyira fontosak, főleg nappal fotóznék, szóval elvileg elég lenne az xc fényereje. Ami fontos lenne a képminőség. Valaki próbálta esetleg mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

(#26923) Muerte68 válasza shouryuken (#26922) üzenetére


Muerte68
addikt

Én az 50-230-at használtam, szerintem rendben van a képminőség a fényszegénységen kívül nagyon elveri a többi kit telét.
Az XF-eset sajnos nem próbáltam de 50-230-at biztos fogok még venni mert nagyon sokat használtam amíg megvolt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#26924) Gmajor


Gmajor
kezdő

Szokták emlegetni sok helyen, hogy milyen egyedi rajzolata, színvilága van a 35 1.4-nek, amit sokan szeretnek is. (lelke van) Tudtok még mondani még olyan fuji objektívet, ami tud ilyen szerethető egyedi képi világot?
Esetleg elmondható ez az egyediség, a 23 1.4-ről? (23 f2 van nekem, de abban semmi megkapót nem látok, bár egyébként rendben teszi a dolgát).

[ Szerkesztve ]

(#26925) excalibur36 válasza Gmajor (#26924) üzenetére


excalibur36
senior tag

56mm f1,2

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#26926) Mathiask válasza Gmajor (#26924) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én a 16mm f1.4 -el vagyok úgy hogy akárhány tesztképet nézek mind tetszik, mind karakteres.(nincs ilyen fuji lencsém, igazából semmilyen fuji lencsém nincs, de ha lenne a 16 tuti meglenne) Én pl a 35 f1.4 tesztképekben sem látom azt a karaktert mint a 16mm f1.4 -nél. (bár nem tudom mennyire releváns a véleményem, mivel nem vagyok még fuji-s, lehet más a helyzet saját képekkel)
Olvasni olyan véleményeket hogy a 23 f1.4 -se olyan extra, de sokan szeretik. pl Neki a kedvence Pedig van 16f1.4-e meg 35f1.4-e meg 56f1.2-je stb. Másik video

Szóval ha a 23mm fókusztávolság jön be nálad akkor lehet az az út.

(#26927) shouryuken válasza Mathiask (#26926) üzenetére


shouryuken
senior tag

Persze ennek a videónak az eleje kicsit ellentmond annak, hogy most épp melyik a kedvenc lencséje :)
Nekem most amúgy 16 1.4 és 35 1.4 van csak, ezeket sosem fogom eladni, mert imádom mindkettőt.
Egy kis bővítést tervezek lefele (12mm) és felfele (tele), remélem ott lesz a vége. :D

[ Szerkesztve ]

(#26928) madgie válasza Gmajor (#26924) üzenetére


madgie
titán

16/1.4, 23/1.4, 35/1.4, 56/1.2.

F2 sor tökéletes, de uncsi képű.

(#26929) #16820480 válasza madgie (#26928) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha uncsi dolgokat fotózol velük... :P

(#26930) madgie válasza #16820480 (#26929) üzenetére


madgie
titán

Volt nálam Razzino 90-ese, bizisten jó cucc, de ha választanom kéne, lehet a nyolcvanas makrót kérném, annak izgalmasabb a képe. Na meg ugye a 35/1-t is visszaküldtem a boltba, maradt az 1.4 (nem csak a fényerő miatt).

Szóval engem nem győzöl meg :D

(#26931) Gmajor válasza madgie (#26928) üzenetére


Gmajor
kezdő

Nekem még nincs sok tapasztalatom, mint soknak közületeknek, de én is úgy látom, ahogy leírtad, az "F2 sor tökéletes, de uncsi képű." (van most nekem 35f2 és 23f2 ). A 35 f1.4-el szemezgetek. És bármilyen rosszakat olvasni a 18f2-ről, amihez 2 hete jutottam hozzá először, minden tökéletlensége ellenére már most nagyon szeretem. Szerintem van annak a kis szarosnak valami bája. ....23 1.4 és 16 1.4 ami még majd érdekelni fog.

[ Szerkesztve ]

(#26932) #16820480 válasza madgie (#26930) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem akarlak meggyőzni, csak kicsit olyan kezd ez lenni már, mint amikor valaki a bokeh használatával lustázza el a hátteret meg kompozíciót :)

(#26933) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

100-400-on, XF80kívül már minden járt nálam.
XF16 tól nem sokkal marad el élességben F5.6-on az XF10-24 a 16-os képének mégis van egy kinézete amolyan "Zeiss pop" csak persze annál jobb színekkel. Olyan mikrokontrasztot tud, már F1.4-en, hogy merjél hozzányúlni a Clarity-hez felfelé és el is baszod az egész képet.
XF35F2 megvan nekem mert WR a setup, szöget beverem vele, de csak ez a tulajdonsága miatt van fenn (pl. túra vagy sportfotó) egyébként csakis az F1.4. Ugyanúgy F2.re rekeszelheted mégis megmondom, hogy melyiket csináltad az 1.4-essel, más a bokeh, más a karakter.
XF90. Valóban elég náci képe van, viszont én ezért tartom. Sötét erdőben elkapni a futókat marha gyorsan, éles, kontrasztos ooc-t csinálni. Tudja.
XF23F2. Rekeszelve vigyék a street fotósok, 2 méternél távolabbi tárgyakat válassz vele, mert közelre még a műanyag kitem is körberajzolja. Az egyetlen Fujinonom volt ami jött és ment is azonnal. Ettől még gyors, ügyes, távolabbra már nincs baj a rajzával sem. F1.4.es nagybátyja elég lomha darab, de már kétszer kértem kölcsön és mindkétszer meggyőzött, noha a látószög (nem hiába hívják normálnak) dögunalom. Ma csaptam le egyre, jövő héten beszámolok.

(#26934) Gmajor válasza DonRazzino (#26933) üzenetére


Gmajor
kezdő

Akkor arra majd kíváncsi leszek, mármint a véleményedre (23 1.4). A következő két objektív közül szeretnék választani: 35 1.4 vagy 23 1.4. Ezek valamelyikét szeretném következő lencsémnek. Mind a kettő látószögével elvagyok, mert már ismerem, mármint a látószöget. Vajon melyik az a kettőből, amitől hátast dobnék, hogy milyen jó a képe? :) ....bár úgy sejtem, ez a 35 egynégy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26935) DonRazzino válasza Gmajor (#26934) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Közben kiderült, hogy már holnap délelőtt jön a 23-as. Sokat nem kell gatyázni, vedd meg a 35-öst. Pont tegnap adtam kölcsön haveromnak és amikor levettem róla a fém napellenzőt (kb 99% rajta van) akkor döbbentem rá, hogy milyen kis aprócska darab. És közben meg mit tud..

(#26936) pethob válasza madgie (#26930) üzenetére


pethob
aktív tag

Azt a 35/1-et átvettem volna! ;)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#26937) taranis válasza pethob (#26936) üzenetére


taranis
addikt

Hehe ja, ő már azt küldi vissza a boltba, amiről mi csak álmodunk :D

colorizer.net

(#26938) madgie válasza pethob (#26936) üzenetére


madgie
titán

Elírtam, na :D

(#26939) Rum.cájsz válasza Gmajor (#26934) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Nekem a múlt héten "nagy csinnadratta" közepette érkezett meg az első XF-es obim, az XC-sek mellé. :D
Eldönthettem, hogy melyik legyen az, nekem egyértelmű volt, hogy a 35/1.4 a Fuji kvintesszenciája. :K
A 16-50-en rendre 16, 23, 35, 50-re tekerem a zúmot, pontosan.
Ha folytatnom kellene a sort akkor nem kérdés, hogy a 16/1.4 lenne a következő, talán majd az 55. szülinapomra :DDD

(#26940) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Magnesium (T2) vs "Chinaseum" (T3) Kicsit gagyibb, kicsit műanyagabb, kicsit kínaibb, de a miénk. :U

(#26941) pethob válasza Gmajor (#26934) üzenetére


pethob
aktív tag

A két objektív közül a 35/1.4-nek van erős karaktere, de mindkettőnek qrvajó képe van. A 23/1.4 talán kicsit szaturáltabb színeket hoz, és hangyányit jobb mikrokotrasztot. Úgyhogy én a 23/1.4-et sem írnám le!

Pláne, hogy jön a tél, és a 35 fujin nekem beltérre túl szűk, ilyenkor inkább 23-at csavarok. Azért nem véletlen, hogy a x100-is, Sony RX1-is erre az ekv. 35-ös látószögre lett kitalálva...

(16/1.4 is kötelező darab, pláne ha kedveled a széles látószöget.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#26942) DonRazzino válasza pethob (#26941) üzenetére


DonRazzino
senior tag

-Mollyka mit szólsz az új 23-ashoz? Jön a tél, így beltérben jobban belemászhatok az arcodba vele...
-Anyádba, vigyedmá', hagyjámá'

[ Szerkesztve ]

(#26943) pethob válasza DonRazzino (#26942) üzenetére


pethob
aktív tag

Macskára csúzlival lövök nem Fujival...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#26944) Zilko87 válasza pethob (#26943) üzenetére


Zilko87
tag

Erre igazán büszke lehetsz!

(#26945) shouryuken válasza pethob (#26943) üzenetére


shouryuken
senior tag

Remélem viccből írtad, igaz, annak is gyenge..

(#26946) gorgo válasza DonRazzino (#26942) üzenetére


gorgo
őstag

Horror szemei vannak :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26947) pethob válasza shouryuken (#26945) üzenetére


pethob
aktív tag

Csak egyikünk maradhat! 4+-os macskaszőr allergiám van, még a hűlt helyük is halálközeli élményeket tartogat számomra...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#26948) MrChris válasza pethob (#26943) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálunk is hasonló a helyzet, de nem allergia hanem az összes szomszéd összes macskája a kertünkbe jár szarni, vizelni. Fűnyíráskor nem a fű illatozik, hanem a szétcsapott macskaszar. A gyerekek homokozóját ha elfelejtjük éjszakára letakarni másnapra teleszarják. Éjelente megy az orgia a rémisztő artikulálatlan hangjukon. A legjobb mikor felcukkolják a kutyákat és fél éjszakán át megy az ugatérozás.

(#26949) taranis


taranis
addikt

Nem értem miről beszéltek.

colorizer.net

(#26950) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok .

Lassan eljön a gépvásárlás ideje nálam , a keretem elég limitált úgyhogy kezdetnek egy X-T100 + 35 1.4 kombót néztem ki mindennapi setálós és esetenkénti fél/egész alakos portré szettnek. Van valami ami miatt ne lenne a fent említett gép + obi ajánlott vagy nyugodtan vágjak bele ? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.