Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27020) pethob válasza beginnerguy (#27000) üzenetére


pethob
aktív tag

A Fujin az A7+35mm manuál képkivágását keresed, akkor 23/1.4-et vagy 23/2-t szeretnél valójában. (1.5 crop factor van, tehát ez lesz ekv. 35)

Az optikai kereső ebben az esetben a hibrid keresőt jelenti, csak ilyen van, és csak az X-PRO és az X100 sorozatban. (Egyébként annyira jó az EVF, hogy nem fog hiányozni, ha más vázat veszel.)

Street-re az X100 sorozat verhetetlen, ugyanis még a mechanikus zár is gyakorlatilag néma (van teljesen néma elektronikus is), kicsi a váz, nem tűnik profinak, szóval nem fognak pózolni vagy megijedni tőle. Mi nyaralni csak ezt visszük jó ideje, (még a Canon-os időkben is így volt), annak ellenére, hogy van 2 nagy váz meg rakat objektív. Az x100 sorozat a Fuji kapudrogja, rászoksz és utána már nem tudsz tőle szabadulni.

A 23/2 (beépített) objektív szerintem jobb mint a cserélhető vázakra csavarható 23/2. (Bár az se rossz.) Ugye ekv. 35-nek felel meg, tehát ez az alap objektív amit keresel. Ha néha kifejezetten portréznál, érdemes csavarni rá egy TCL-t azzal lesz belőle 35/2, ami ugye ekv. 50mm-nek felel meg. Ez ugyan nem a tipikus portré látószög amit keresel, de valamivel jobb háttérmosás/object separation érhető el vele, mint az alap objektívvel, és a portré alany a szűkebb kivágás miatt ki fog mászni a "közelre lágy" tartományból, amitől itt páran annyira félnek. Lehet vele jó portrét lőni, nem a technikán fog múlni...

Tehát egy X100F-et, esetleg egy X100T-t javaslok, meg egy TCL-t. (TCL ráérhet később is)

Ha mentálisan nem tudsz meglenni cserélhető objektíves rendszer nélkül, akkor tekintettel a keretre, E3-at vagy T20-at néznék, attól függően, hogy melyik áll jobban kézre. T20-ban dönthető az LCD, E3-ban modernebb wifi+bluetooth kapcsolat van. De ezen felül nagyjából ugyanaz a kettő.
(T2 és PRO2 közül a T3-at választanám :Y )

Valószínű csak egy objektív fér bele a keretbe, 23/2 egy fentebb írt kisebb vázon steet-re, utazni tökéletes, a 23/1.4-nek valamivel jobb képe van. De tulajdonképp mindkettő jó... (...na jó, én tuti 23/1.4-et venném, azaz azt is vettem.)

Esetleg elgondolkodnék rajta, hogy 35/2-t vegyem meg alap objektívnek. (Ez ekv. 50 mm, amiről ugyan itt azt írtad, hogy az 55-öt nem szeretted.) Vagy a 35/1.4-et! Sokaknak inkább ez a látószög a street objektív, hátha Te is ráérzel, és nyitva portréra is elég jók ezek az objektívek. (Ugye ugyanaz, mint fent az X100F+TCL)
Mindkét 35-ös objektív nagyon jó, itt is az igaz, hogy a 35/2 kicsi, könnyű, gyors, vízálló és nagyon éles A 35/1.4-ben meg van valami fuji magic, meg ugye jobban mos. Kis vázra (E3, T20) biztosan a 35/2-t venném, nagy váznál (PRO2, T2, T3, H1) át kéne gondolni, hogy tetszik-e a 35/1.4 karaktere. (Én mindkettőt használom.)

Aztán alá vágnék a 16/1.4-el. (Fuji egyik magic objektívje. Talán a legmagic-abb)

Meg fölé az 56/1.2-vel (Fuji másik magic objektívje.)

Tehát később teljes lehetne a 16/1.4, 35/1.4 (esetleg 35/2 ha tényleg sok a street kép) 56/1.2 hármas sor, ami sokak véleménye szerint maga a Fuji esszenciája,csakra pontja és lelke. Nomeg a tökei. :K

Tehát mondjuk egy E3-at és egy 35/2-t javaslok neked kezdésként, ha cserélhető objektíves gép kell.

Ha csak 1 vázam maradhatna, én az X100F-et tartanám meg. Hobbi célokra/utazni/street fotózni/észrevétlen dokumentalista eseményfotóra, bármilyen családi képekre, napsütésben vakuzásra mindenképp...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.